e Goey profiteert van iijze lessen Doesburg ijmóc. Weer blessure Gullit Opslag redt Becker tegen Paul Haarhuis 4° SPORT 13 Happel haalt Schinkels bij selectie Oostenrijk *#tuur ;:jcht met iatregel Boete voor Tottenham Hotspur Alain Prost neemt pauze Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! (Bou/tont DINSDAG 17 MAART 1992 ^rechtstreeks; noord volledig zonden op tv -nERSUM - De NOS zal Pjnavond de twee wed- van de Nederlandse de Europese beker den volledig uitzenden. Gent komt, om 19.55 jchtstreeks met com- ir van Evert ten Napel, iel tussen Tottenham en Feyenoord begint later in een uitgestel- ir wel volledige rappor- it commentaar uit Lon- ,n Eddy Poelmann. I MILAAN - Ruud Gul lit heeft weer last van een knieblessure. Eeer- gisteren in de thuiswed strijd tegen Bari (2-0) liep de Nederlandse in ternationaal een kwes- tuur aan zijn linkerknie op. De medische staf van AC Milan vreest voor een gescheurde meniscus. De 30-jarige Gullit, wiens voetbalcarrière in 1989 werd gehinderd door een blessu re aan de rechterknie, zal in een Belgische kliniek door de arts Marc Martens verder worden onderzocht om de ernst van de verwonding te bepalen. Martens opereerde in 1989 Gullits rechterknie. Door een nieuwe operatie zal de speler zeker enkele weken niet kunnen voetbal len, waardoor Milan in een cruciale periode van de competitie van een van zijn belangrijkste voetballers wordt beroofd. Milan gaat met vier punten voorsprong op het Turijnse Juventus en met nog negen wedstrijden te spelen aan de leiding van de competitie. Gullit maak te dit seizoen vijf doelpun ten en gaf doorslaggevende passes aan Marco van Bas ten, de Nederlander die met 21 doelpunten topscorer is in de Italiaanse Serie A. Gullit ontbreekt evenals Van Basten, die kampt niet een lichte enkelblessure, vanavond in het vriend schappelijk duel tegen de Franse lijstaanvoerder Olympique Marseille. WENEN Bondscoach Ernst Happel heeft de 'Neder landse' Oostenrijker Frank Schinkels toegevoegd aan de selectie van het nationale voetbalelftal. De geboren Rotterdammer, die al zeven jaar in Oostenrijk speelt en zich enkele jaren terug voor vijftig procent tot Oostenrijker liet naturaliseren behoort tot de 28 opgeroepen spelers, die zich op het bondscentrum in Wenen voorbereiden op de oefenwed strijd tegen Hongarije (25 maart). In mei speelt Oostenrijk vriendschappelijk tegen Oranje. De 29-jarige Schinkels werd al eens eerder geselecteerd voor het Oostenrijkse olympische elf tal, maar kwam nog niet tot een officiële interland. Schinkels kampte lange tijd met een knieblessure. Met zijn huidige club Sankt Pölten doet de ex-speler van Feyenoord, AZ en Excelsior nog mee in de Oostenrijkse play-offs. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur; Studio Sport journaal. BBC 1, 21.30 uur: A question of Sport. Superchannel, 20.00 uur; Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. iNGEVELD rerfERDAM/LONDEN ms van Breukelen 1 regelmatig toege- fï i met „ouwe enz.", ICC(hoofd van Stanley iaa) dalen nogal eens •id< udgeluiden neer en Vanenburg (en ook Harry van der wordt bij zijn acties v0 id door hoge stem- B vanuit het publiek, kteg vleiend allemaal, laarentegen mag Ed dg< yy zich als één van ®nz(Jer weinige Neder ig profvoetballers s tigen in een per- me ke 'yell'. „Say-oeh- de Goey, say-oeh- ah-Ed de Goey", behoort inmiddels tot de lijfliede ren van de rechtgeaarde Feyenoord-fan. De 25-jarige Gouwenaar kan Feyenoord morgen in Noord- Londen hoogstpersoonlijk naar de lucratieve halve fina les van het Europa Cup II-toer- nooi slepen. Simpelweg door zijn doel schoon te houden. Zo als hij ook in al zijn vijf voor gaande Europa Cup-duels deed. Tirana-uit bleef 0-0, in de eigen Kuip won Feyenoord vervolgens op het nippertje (doelpunt Bosz in de 86e mi nuut) met 1-0 en daarna ein digden de twee confrontaties met Sion weer doelpuntloos. Bij de beslissende strafschop serie, die zich voor het eerst in Feyenoords Europese geschie denis voordeed, stopte De Goey de tweede Zwitserse elf- metertrap; die van Michel Sau- thier. De 1.97 meter lange „de lange" ging op de schouders en de Kuip brulde staccato: „Say-oeh-ah-Ed de Goey, say- oeh-ah-Ed de Goey". Hetzelfde klonk bijna twee weken gele den, toen De Goey tegen Tot tenham „de nul hield". mJeN Het bestuur msifyenoord neemt na einh een beslissing secret aanblijven van n'Hans Dorjee. n den Herik, de grote de Kuip, voorspelde bij aankomst in Lon- Ikig goeds voor de Delf- jie in de Krant Op Zon- kritiek heeft geleverd jbleiding. enobrd in diskrediet Dracht, mag je van het een passende reactie aldus Van den Vlaar we kunnen niet 'aan aan het belang edstrijd. We zijn hier voetbal gekomen. De n van Dorjee zijn on- ird, onbehoorlijk en inze beslissing zal los het resultaat, dat wordt behaald", inadrukte gisteren: ;n woord gelogen van jal. Alleen het tijdstip |katie is uitermate on- Eind februari is het Hans Dorjee FOTO:ANP interview afgenomen. Ik had met de journalist een embargo afgesproken. Ik mocht zelf be palen wanneer het artikel in de krant zou komen. Zaterdaga vond bood hij via mijn ant woordapparaat zijn excuses aan. Zijn hoofdredactie had zijn verhaal gelezen en beslo ten tot vervroegde publikatie. Heel vervelend zo vlak voor de beslissende 'wedstrijd tegen de Spurs, maar ik blijf achter mijn uitspraken staan". Herkomst De herkomst van de aan hem gewijde -intrigerende- 'yell' is De Goey nog altijd niet hele maal duidelijk. „Ik geloof in derdaad dat het eerste woord 'say' is, maar ik weet het niet zeker. Ik heb me door een sup porter laten vertellen dat het voor het eerst werd gezongen bij de bekerwedstrijd tegen Heracles uit". De doelman zegt de toejuichingen aan zijn adres tijdens de wedstrijd wel te horen, „maar doordat je je concentreert op het spel, valt het je niet constant op". In te genstelling tot anderen loopt De Goey na een wedstrijd niet dagenlang met het drammen de deuntje in z'n hoofd. „Daar heb ik geen last van, ook niet alsikthuisben". Thuis is voor De Goey, wiens vader en grootvader ook ver dienstelijke doelmannen wa ren, vanaf deze week niet meer het ouderlijk huis in Gouda. „Ik ga deze week samenwo nen, ook in Gouda", schetst De Goey jr. zijn toekomstplan voor de zeer korte termijn. Voordat hij anderhalfjaar gele den van Sparta overkwam naar de Kuip openbaarde hij „nog geen tijd te hebben voor een meisje". Op Spangen werd hij, door Barry Hughes, geken schetst als „een ontzettend goeie jongen, een serieuze go- ser, helemaal gek van voet bal". „Dat ben ik nog steeds, want ik leef voor het voetbal", geeft De Goey, wiens contract bij Feyenoord nog twee jaar doorloopt, nu aan. Modder Diezelfde Barry Hughes haal de De Goey overigens vijf jaar geleden nog openlijk door de modder. „Het is altijd wat met hem", verzuchtte de Welsh man na een nederlaag van Sparta bij PSV. „De dag erna heeft Hughes me verteld dat het een opwelling was", weet De Goey nog goed. „Het heeft op mij in ieder geval niet door gewerkt". De cijfers geven hem, dit seizoen althans, het grootste gelijk. In al zijn vijf Europese wedstrijden is hij dus nog nimmer gepasseerd en met slechts vijftien tegen treffers is De Goey koploper op de fictieve lijst van minst gepasseerde voetbal doelmannen in ons land. Met dank aan de oerdegelijk Rot terdamse defensie, waarmee De Goey tot afgelopen zater dag een waterdichte samen werking had. Maar tegen MVV, uitgerekend aan de vooravond van de belangrijke Europese return, ging met name John de Wolf de mist in. „Die fout had ik niet gemaakt, als ik beter was begeleid", dekte de verde diger zich na zijn blunder in. Doesburg De Goey blijft doorgaans, zo wel in als buiten het veld, ta melijk onaangedaan onder kri tiek. Hij leeft dan ook in de overtuiging dat hij „nog veel kan leren". De Goey, qua pos tuur vaak vergeleken met zijn voorbeeld Hans van Beveren, profiteert daarbij van de wijze lessen van Pim Doesburg, die bijna dagelijks op de bijvelden van de Kuip te vinden is. „We werken nauwgezet aan mijn ontwikkeling. Ik krijg van Doesburg tweemaal in de week keeperstraining en verder dan wij samen de warming-iip voordat ik aan de groepstrai ning ga meedoen". Volgens De Goey streeft Doesburg er niet Ed de Goey, nog niet gepasseerd in Europa Cup-duels. naar zijn slankere leerling (84 kilo schoon aan de haak) tot evenbeeld te maken. „Dat is juist de klasse van Doesburg", meent De Goey. „Hij traint naar mijn mogelijkheden". Die mogelijkheden hebben volgens kenners van het kee persvak de grenzen nog niet bereikt. En ook De Goey denkt dan ook al, zij het stilletjes, aan zijn kansen bij Oranje. „Na de EK in Zweden zijn er twee va catures", weet de Gouwenaar, die bij de uitwedstrijd tegen Finland debuteerde op de bank. „En ik ben één van de kandidaten voor die vacatures. Als ik tenminste goed blijf presteren. En dan kan het best een voordeeltje zijn dat ik bij een topclub zit". KEY BISCAYNE - Paul Haarhuis is er niet inge- slaagd de vierde ronde van het toernooi in Key Biscayne te bereiken. De Nederlander, die in de derde ronde kwam door een eenvoudige overwin ning op Patrick McEnroe, verloor in twee sets van de Duitser Boris Becker: 4-6 6-7 (4-7). Haarhuis was in het duel nau welijks de mindere van de nummer drie van de wereld. Het was uiteindelijk de opslag van de man uit Leimen die de doorslag gaf. Eén doorbraak was in de eerste reeks voldoen de voor de winst, in de tweede set moest een tie-break de be slissing brengen. Met 7-4 plaat ste Becker zich voor het duel tegen de Argentijn Alberto Mancini. Brenda Schultz, als 22e van de 32 geplaatste speelsters ge waardeerd voor „Key Bisca- ne", heeft de laatste zestien be reikt. De Nederlandse top- speelster versloeg gisteren de aanzienlijk hoger ingeschatte Francaise Mary Pierce. Ri chard Krajicek staat ook in de achtste finales. Hij kan zich opmaken voor een partij tegen Göran Ivanisevic of John McEnroe. De beste Nederlan der van dit moment was ster ker (6-3 7-5) dan de Amerikaan Bryan Shelton, die een over winning op de in 1992 nog maar weinig succesvolle An dre Agassi had behaald. De grote verassing van gisteren was de uitschakeling van Ste fan Edberg. De Zweed verloor in drie sets van Robbie Weiss, 3-6 6-3 4-6. Schultz Schultz behoefde de laatste punten in het warme Key Bis- cane niet meer te maken in een typische op-en-neer-wed- strijd. Mary Pierce trok zich wegens een rugblessure terug bij een achterstand van, 4-0 in de derde set. In de eerste reeks had Schultz een „verlenging" nodig, 7-5 in de tie-break. De goede lijn brak af in de tweede set, 1-6, het opgeven wegens een pijnlijke rug door de Fran caise maakte voor de Neder landse de weg vrij naar een partij met Gabriela Sabatini in de achtste finales. LONDEN De Engelse voetbalbond heeft Totten- ham Hotspur een boete van 2500 pond (8000 gul den) opgelegd wegens on toelaatbare handel in kaartjes voor de bekerfi nale van vorig jaar tegen Nottingham Forest. Sinds die wedstrijd is voor Spurs veel misgegaan. Paul Gascoigne liep in het duel door eigen schuld een ernstige blessure op, waardoor de club de miljoenen misliep van een transfer naar Italië. De Engel se bekerhouder, morgen te genstander van Feyenoord, heeft nog steeds financiële problemen, is in de eerste divi sie afgezakt naar de degrada tiezone en verloor zaterdag, te gen Sheffield Wednesday, voor de tiende keer thuis. De straffen die de Football As sociation oplegde treffen niet alleen de club, maar ook oud- international Gordon Banks, zeven spelers en twee bestuur ders. De FA heeft na een lang durig onderzoek ook hen schuldig bevonden aan de zwarte handel in kaarten. Zij kregen boetes tot ruim 3000 gulden en werden tevens uit gesloten van kaarten voor de cup-final voor periodes die va riëren van zeven jaar tot le venslang. Gordon Banks, doel man van het elftal dat in 1966 wereldkampioen werd, kocht „zwarte" kaartjes ten behoeve van zijn public-relationsbe- drijf. PARIJS - Alain Prost volgt de strijd om de wereldtitel formu le 1 dit seizoen uit de VIP-box. De 37-jarige Fransman heeft een rustpauze van een jaar in gelast, nadat de onderhande lingen met teameigenaar Guy Ligier over een contract voor 1992 op niets zijn uitgelopen. „Ik keer in 1993 terug met een nieuw team en een goede boli de", aldus Prost. De onderhan delingen met Ligier mislukten door de pittige financiële eisen van Prost, die een jaarsalaris van dertig miljoen gulden zou hebben bedongen. Ligier wei gerde tevens de bij Ferrari ont slagen coureur een aandelen pakket in het team ter beschik king te stellen. ONDER DE LOEP ik mijn hand voor ;r twintig procent van lale capaciteit gebrui- 'er een jaar kan ik voor zestig procent ;n, zo hebben de dok- verzekerd. Het gaat heel langzaam. Per iit er een halve' milli- n zenuwen aan. Als [eduld hebt, vreet dat heb me er voolopig [elegd". En: „Ik moet •h blijven. Het is een ip zich die zonder mij ■oon doorgaat. Het in in een Formule 1- loeft geen probleem moet tegenwoordig ■aar een knopje in- 1-coureur Alessan- nnini in het Alge- :blad. iij mis1 (Bijlholt, turnchoreo- |Engeland; red.) is in een voortreffelijke riveefafe. maar als train- t buil en is zij nog wel- ;n troL^uitengewoon onge- ar isJÜ 's een zeer matig guide en ook didactisch ialtijd werkelijk helemaal currf - Ret enige dat voor is is turnen, ?n nog eens turnen, al^gt dat ook zo over 'dinISyronasten. Ze gaat meld|Voort>ij aan het feit >te st?P°rt een wezenlijk gehe! de totale opvoeding en niet een volledig doel is. Een n gr<P in de turnsport mg elal met meisjes van honjjaar. Dat is de leeftijd ie kinderen nog een grote worst kunt voorhouden. Zo van: 'als je dit en dat doet, word je wereldkampioen'". Ex-turnbondscoach Ronald Walter in De Telegraaf. „De Arnhemse kliek is al die jaren rustig blijven zitten, terwijl de resultaten uitble ven. Cantelberg overdrijft nu miss.chien wel door zijn posi tie aan de prestaties bij het WK-kwalificatietoernooi te verbinden, maar zoals het met Kecskemethy is gegaan, dat kan echt niet. Die heeft zes jaar gefreewheeld, een hoop geld opgeslokt. Zijn aanstelling als bondscoach is een van de grootste fouten geweest. En als het dan fout gaat met zo'n trainer, dan moet zijn positie ter sprake komen. Kecskemethy is nooit aangepakt, die heeft twee WK's met de mannen- ploeg mogen verprutsen. Laat maar gaan, zo is ge dacht. Wij kenden die man helemaal niet, er is ons ook nooit wat gevraagd. Die kwam bij de Tsjechoslo- waakse vrouwenploeg van daan, maar dat is een heel an- derp stiel. Veertig procent van de ploeg heeft die Kecs kemethy gek gemaakt. Mij niet". Handballer Wil Jacobs in de Volkskrant. „Ik merk nu steeds meer dat de tour is gemaakt voor jonge spelers. Ik herinner me hoe mooi dat vroeger was: vlie gen, hotels, dan weer hier, dan door naar Japan, even nog in Singapore, dan Athe ne, dan weer Florida, vervol gens Stockholm. Je kon je lol niet op. Als je nu die jongens van negentien jaar ziet, heb ben die datzelfde nog wat ik vroegter had. On the road, dat was het, vrij zijn, je leefde maar wat aan, tenniste goed, verdiende en de horizon lag vrij ver weg. Nu voel ik dat absoluut niet meer. Ik heb te veel gereisd, te veel vliegtui gen en hotels van binnen ge zien en te veel tijd moeten do den in hotellobby's of in af schuwelijke kamers. Kijk, ik heb nog steeds de wil om goed tennis te spelen en ik kan het ook nog steeds, daar gaat het niet om, maar de randvoorwaarden, die gaan me steeds meer tegenstaan". Tennisser John McEnroe in Nieuwe Revu. „Het is nooit leuk wanneer een trainer weggestuurd wordt, maar het respect voor Cor (Pot; red.) was gewoon helemaal verdwenen. Ik denk trouwens dat het onder ling nooit goed geklikt heeft, want toen ik in december van Feyenoord kwam, merkte ik al dat er veel wrijvingen wa ren. Er werd gewoon weinig van hem geaccepteerd. Voor al op de trainingen merkte je dat. Als hij riep 'Laat die bal len liggen!' kon je er vergif op innemen, dat er veertig bal len langs je kop vleogen. Zul ke dingen allemaal. Op alles wat Cor op een gegeven mo ment zei, kwam een reactie. Was eigenlijk heel kinder achtig. Iedereen deed ge woon wat-ie zelf het beste vond. Omdat we daarna de promotie misten, is de zaak heel vroeg in het nieuwe sei zoen al geëscaleerd". Voetballer Ton Lokhoff van NAC in Voetbal Internatio nal. „Ik ben agent van Shell en heb een importfirmavan hel men, een zaak die klinkt als een klok. Alleen daardoor heb ik het met mijn team vol kunnen houden. Als ik een sponsor opbel en zeg: met Huberts, manager van een motorsportteam, dan zegt de telefoniste al, sorry we heb ben geen budget. Maar als ik zeg: met Huberts van Shell, dan ben je binnen. Zo heb ik het uit kunnen zingen. Ei genlijk is dat een slechte zaak voor iemand als ik die in Europa wordt gerekend tot eigenaar van één van de zes beste teams". Motorsportmanager Jan Hu berts in NRC Handelsblad. „Eén van de opmerkelijkste dingen die ik heb ontdekt - maar de meeste mensen wil len het nog steeds niet gelo- John McEnroe: te veel gereisd FOTO:ANP ven - is het feit dat wielren ners vroeger meer verdien den dan nu. Ik werd daar op merkzaam op gemaakt door Jules Verschelden, een grote renner van voor de oorlog. Die zei tegen mij: jullie den ken dat wij niks verdienden, maar ik kreeg meer dan Rik van Looy. En dan moet je be denken dat Rik een renner was. die extra veel geld ont ving in die tijd. Toen ben ik dat dus gaan onderzoeken. Verschelden won in de Zes daagse van Berlijn alleen al genoeg om een boerenhoeve met veel grond te kopen en dan nog hield hij geld over. De winnaar van de Grote Snelheidsprijs van Parijs kreeg in 1900 de som van 100.000 goudfranc. Voor één wedstrijd op de piste". Oud-sportverslaggever en archivaris Jos van Landeg- hem in de Haagsche Cou rant. SPORTUITSLAGEN KORFBAL Eerste klasse Nacompetitie: HKV-Diamco 11-5. Tweede klasse Beslissingsduel om titel: Phoenix-KVR 2-10. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1 Goldspeed (Lan- geweg) 2.47,5-1.22,1, 2. Gill Ludwig, 3. Feny Hollandia. Niet gestart: Famke Buitenzorg. Toto: winnend 2,40 plaats 1,80 2,00 koppel 7,60 trio 73,90. 2e koers, 2040 m: 1. Fieneke Victory (Kamminga) 2.50,1-1.23,4, 2. Rod Hol landia, 3 Fury Volita. Toto: winnend 4,40 plaats 2,20 4,90 koppel 36,90 trio 689,80. 3e koers, 2040 m: 1 Fast Atlantic (De Leeuw) 2.47,7-1.22,2, 2. Gallant Duke, 3. Game Speed Toto: winnend 3,70 plaats 2,30 2,80 koppel 24,30 trio 8.30. 4e koers, 2040 m: 1 Celine Princess (Imming) 2 43,4-1.20.1, 2. Diamond Space, 3 Dusty Joe Niet gestart: Don na Berkum. Toto: winnend 2,50 plaats 1.10 1,20 koppel 3,30 trio 26,10. 5e koers, 2040 m: 1 Flying Butcher (Bot) 2.41,9-1 19,4, 2. Fuji J, 3. Baltic Terror. Niet gestart: Famous Crown. Toto: winnend 3,70 plaats 2,30 4,00 koppel 9,10 trio 108,30. 6e koers, 2380 m 1. Fair Tonka (Hui- berts jr) 3.15,8-1.22,3, 2. Frau Thomas, 3. Freddie Evodam. Toto: winnend 4,80 plaats 2,00 2,20 koppel 6,00 trio 42,70 7e koers. 1700 m 1 Keystone Toledo (Hamming) 2 16,7-1.20,4, 2 Eagle Bui tenzorg, 3. Sky Wonder. Niet gestart: Egbert H Toto: winnend 4,90 plaats 3,70 10,90 koppel 27,90 trio 1.119,20, dubbelwinnend: 17,70. 8e koers, 2380 m: 1. Chino W (Huel) 3.12,6-1.20,9, 2. Friese Princess. 3. Fan Swagerman. Toto: winnend 4,20 plaats 1,90 1,90 koppel 3,50 trio 178,80. 9e koers, 2040 nr 1 Fee Buitenzorg (Pools) 2.44,6-1.20,7, 2. Colaf Pride, 3. Ebely W. Toto: winnend 4,10 plaats 1,90 1,50 koppel 5,60 trio 233,50. 10e koers, 2700 m: 1. Boy Sneep (Kamminga) 3.35,8-1.19.9, 2. Blib the Throtle. Toto winnend 12,30 plaats 3,00 3,20 koppel 74,50 trio 1.951.80 11e koers, 2040 m 1. Dolf Wielinga (Lugies) 2.45,5-1.21,12. Fort Hazelaar. 3. Funnyboy B. Toto: winnend 4.20 plaats 2,30 4,10 koppel 7,00 trio 173,10. Totalisator-omzet:207 121,00. TENNIS Key Biscayne, Spelerskampioen schap Vrouwen derde ronde: Schultz (Ned)- Pierce (Fra/10) 7-6, 1-6 4-0 Pierce staakt de strijd. Dubbelspel, eerste ronde: Baranski- /Glitz (Pol/VSt)-Grunfeld/Ter Riet (GBr/Ned) 6-0 6-3, Baranski/Glitz (Pol/VSt)-GrunfeldAer Riet (GBr/Ned) 6-06-3. Mannen, tweede ronde: Haarhuis (Ned)-Patrick McEnroe (VSt) 6-3 6-3; derde ronde: Krajicek (Ned)-Shelton (VSt) 6-3 7-5. Casablanca. Mannen Eerste ronde: Koevermans (Ned)-Kos- lowski (Dui) 6-4 2-66-2. WIELRENNEN Tirreno-Adriatico 6e etappe Paglieta-Monte Conero 1. Argentin (Ita) 214 km in 5.57.59 (gem 35,868 km/u), 2 Sierra (Ven) 0.14, 3 Jekimov (GOS) 0.15. 4 Jeker (Zwi), 5 Cassani (Ita) 0 18, 6 Roche (Ier) 0 20, 7 Sörensen (Den), 8 Alcala (Mex), 9. Pierobon (Ita). 10. Roosen (Bel) 0 32, 28. Rooks (Ned). 30. Van Aert (Ned). 58. Van Orsouw (Ned) 1.53, 75. Bugno (Ita) 2 54, 81. Maassen (Ned) 5.28,108 Harmeling (Ned) 8.24,110. Den Bakker (Ned), 114. Breukink (Ned), 122. Akker- mans (Ned), 151. Kools (Ned) 9.54. Al gemeen klassement: 1Sörensen 26.03.50, 2. Cassani 0.05, 3. Alcala 0.10, 4. Jeker 0.12,5. Sierra 0.21,6 Co- lage (Ita) 0.28, 7. Chiurato 0.31, 8 Pie robon 0.36, 9. Zberg 0.39. 10. Roche. 15. Van Aerl 1 02. 26 Rooks 2.48. 33 Bugno 4.28, 66 Van Orsouw 12.54. 77 Breukink 17.07. 80 Den Bakker 17.26, 89 Maassen 20.12, 118. Harmeling 28.04, 157. Akkermans 38.16, 172 Kools 53.52. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde Lotto 11: le prijs: geen prijs: 37 x 39.202.70. 3e prijs: 37 x 3178,50,4e prijs: 2868 x 41,00.5e prijs 52.137x5,00. Co Adriaanse ook kandidaat bij Cambuur ZWOLLE Theo de Jong krijgt van SC Cambuur nog een week respijt om zijn con tract bij FC Zwolle af te kopen. Wel heeft het bestuur van de Friese koploper van de eerste divisie twee nieuwe kandida ten aan de gegadigden lijst toe gevoegd. Naast Theo de Jong zijn dat Co Adriaanse en Piet Buter. Het bestuur van FC Zwolle houdt vooralsnog vast aan het verlangde bedrag van 75.000 gulden. Strijbos breekt middenhandsbeentje DEN HAAG Voor Dave Strij bos is de start van het cross- seizoen teleurstellend verlo pen. Bij een wedstrijd in Italië brak de Brabander in het weekeinde een middenhands beentje. Strijbos wordt van daag geopereerd. Het is niet uitgesloten dat Strijbos ko mend weekeinde bij de eerste nationale kampioenscross in Norg toch aan de start ver schijnt. Voorzitter Cordier verlaat Mechelen MECHELEN KV Mechelen moet in het nieuwe voetbaljaar op eigen benen staan. Voorzit ter en geldschieter John Cor dier heeft bekendgemaakt dat hij zijn werk voor de club na dit seizoen beëindigt. Cordier begon tien jaar geleden bij KV Mechelen, een club uit de tweede klasse zonder enig uit zicht op een florissante toe komst. Met het geld van de voorzitter werd echter het elf tal versterkt en de weg naar de top ingeslagen.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13