LEIDEN OMGEVING Merenwijkers vrezen verkeersoverlast bij aanleg golfbaan Grote belangstelling voor brieven aan Reve verwacht Te weinig illochtonen ip Stedelijk Jymnasium Politie: „Vergunning slibstort verplicht" Een cadeau van formaat Hoge scores bij bowling Zuid-West I Sou/Ul/Tlt DONDERDAG 12 MAART 1992 MONIQUE ROSO 'enpiDEN - Het Stedelijk hnnasium telt veel te aniinig allochtone leerlin- ►n. M. Smits, die sinds dclvember vorig jaar de buwe rector is op het aatpdelijk, kondigde gis- ravond aan dat zij veel 'new werk wilde maken tii de voorlichting aan efdjsisscholen, terwijl de fiool zelf allochtone onirlingen beter moet op togen. ieei nieuwe rector van het Gym onde gisteravond op uitno- jng van de raadscommissie >r onderwijs de vergadering Op vragen van R. van ireven (Groen Links) over allochtonen op het Stede- antwoordde ze openhar- ,Toen ik aantrad, had ik nooit zo'n witte school ge- En dat was ik niet ge- id, want ik kwam van een il met 84 nationaliteiten", its was hiervoor directeur Ie Joke Smitschool in Am- een technische il voor vrouwen. „Mijn il is duidelijk nog niet toe- el ijk genoeg voor alloch- in. Een allochtoon is bij ons iog een bijzonderheid", ivil die ongelijkheid zo snel [elijk rechttrekken en gokt bij op twee paarden. Ten ite wil zij veel voorlichting in aan de directies van de isscholen in Leiden. „Ik be zeer veel aarzelingen om lingen met een andere cul- •le achtergrond een advies dan voor het lager be- •sonderwijs te geven. Ter- ook onder hen kinderen j die voldoende cognitief jaafd zijn om tot hun recht pmen op het gymnasium", dat punt gekomen stak zij :de hand in eigen boezem. P zullen als Stedelijk Gum- |um ook een eigen plan ften maken voor de opvang lallochtone leerlingen". en fusie-fan nieuwe rector verzekerde raadsleden ervan dat zij alles ervoor zal waken dat stedelijk Gym zich onder regie zal aansluiten bij andere school. „Elke fusie •kent een beetje lijden, irdoor het onderwijs, zeker de korte termijn, onder k komt te staan. Het duurt I voordat men weer één fa- je is. Door alle fusie-erva- jen die ik in mijn loopbaan I opgedaan, ben ik bepaald n fusie-fan". Bovendien ht Smits veel waarde aan bestaan van een categoraal inasium, met alle voorde ldie dit 'VWO-plus' cogni- begaafde kinderen biedt, mmige leerlingen hebben t bij een school met een ho- ïene samenstelling: hun jke niveau en instelling ko- i de kwaliteit van het on tijs alleen maar ten goede, t binnen het docententeam {•st homogeniteit: door het ken met kinderen die op {elfde niveau zitten, be er geen onderscheid zoals |t vaak wel op grotere scho- itreft". rstand bij docenten te- de basisvorming is vol- haar in de loop van de af ten maanden enigszins af men. Op dit moment lt intern gediscussieerd de vorm waarin 'het vak orging moet worden gego- Veel minder kunst kwijt dan verwacht LEIDEN Er blijken veel minder kunstwerken uit de collectie van de Kunstuitleen vermist dan tot nu toe werd aangenomen. Zes kunstwerken blij ken echt kwijt te zijn. dertig worden 'moeilijk op te sporen' genoemd. „Dat betekent niet dat er niet naar wordt gezocht, maar alleen dat ze moeilijk op te sporen zijn omdat de huurder bijvoorbeeld twee keer achter elkaar is verhuisd", zei wethouder Koek (cultuur) gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor cultuur. In een vorige vergadering hadden verschillende raadsleden hun bezorgheid geuit over de grote aantallen kunstwer ken die de Kunstuitleen zou missen. Berichten in de media dat de chaotische administratie de oor zaak was, gaven daartoe aanleiding. LEIDERDORP/ALKEMADE - Het stor ten van slibstort in de voormalige zandput van de Braassemmermeer vindt plaats zonder dat hiervoor de juiste vergunning is afgegeven. Als de beheerder van de put. Dienst der Domeinen, niet binnen zes we ken de Afvalstoffenwet nakomt wordt er door de rijkspolitie proces-verbaai opge maakt. Het onderzoek door de politiekorpsen van Leiderdorp en Alkemade naar de slibstort in de Braassem werd drie weken geleden gestart. Aanleiding hiervoor vormden de bezwaren die waren ingediend door de ge meente Jacobswoude en de Stichting tot- Behoud van het Braasemermeer. Bij het onderzoek is niet gebleken dat de waterkwaliteit van de Braassem ernstig wordt bedreigd door het ontbreken van een afvalstoffenwetvergunning. Voor het stor ten van bagger waren immers wel vergun ningen afgegeven op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren. Inmiddels hebben de Officier van Justitie, het Hoogheemraadschap Rijnland, de pro vincie Zuid-Holland en de Regionale In spectie Milieuhygiëne overleg gevoerd over de naleving van vergunningen. Hierin is afgesproken, dat er een betere methode van bemonstering zal worden toegepast en ook in andere opzichten de controle op de baggerstort verscherpt worden. Verontreiniging Kleine Zandput niet gevaarlijk LEIDERDORP - In het grondwater van de voormalige stortplaats De Kleine Zandput is een verhoogd gehalte benzeen en PAK (polycy clische aromatische koolwaterstoffen) aangetroffen. Dat blijkt uit onderzoek tot op een diepte van dertig meter dat in opdracht van de provincie is uitgevoerd. Volgens de gemeente betekent de vondst niet dat het gevaarlijk zou zijn de stort te betreden. De vervuiling is geconstateerd op één plek in een diepere grondlaag. Deze lokatie is vertvolgens afgedekt met puin en zand en daardoor niet toeganke lijk. Het rond de stortplaats geplaatste hek heeft met de vervuiling niets van doen, aldus de gemeente. Het hek is verplicht omdat een deel van de stort momenteel wordt ingericht als op- en overslagsta tion voor plantsoenafval. Eerdere onderzoeken van de provincie in 1985 en 1988 leidden niet tot verder onderzoek. De nu aangetroffen verontreiniging lijken aanleiding dat standpunt te herzien. De ge meente Leiderdorp heeft inmiddels bij de provincie op nader onder zoek naar de aard, omvang en ernst van de vervuiling aangedrongen. LEIDEN De bewoners van de Merenwijk vrezen verkeersoverlast in hun wijk bij de uitvoering van het bestemmingsplan 'Ka- gerzoom'. Dit plan voor ziet in de aanleg van een openbare groenstrook en een golfbaan in het gebied Broek- en Simontjespol- der tot aan de Groote Sloot. Het recreatieproject Kager- zoom spreidt zich uit over de gemeenten Warmond en Lei den. Het Leidse bestemmings plan Kagerzoom behandelt in feite alleen de zestig meter brede groenstrook, die Leiden van Warmond scheidt. Deze is vooral bedoeld voor fietsers en wandelaars. De golfbaan, in clusief clubhuis, komt in War mond te liggen. De bewoners van de Meren wijk zijn echter bang dat de golfbaan extra automobilisten aantrekt, en zodoende voor nog meer verkeersdrukte zorgt in de wijk. C. Jochemse, hoofd directie groen in Leiden, weerlegde die angst gister avond op een informatie bijeenkomst voor de buurtbe woners. „We willen juist zo min mogelijk voorzieningen treffen voor automobilisten, omdat je ze anders inderdaad aantrekt". Daarom is er vol gens het bestemmingsplan slechts één toegang tot de golf baan. Deze ligt bij Dekker Ten nis, aan de kant van Warmond. Automobilisten worden in het plan gedwongen om de Dek ker-ingang te nemen, omdat de golfbaan verder omringd wordt door een zes meter bre de sloot en een voet- en fiets- Bezoekers kunnen hier hun auto's parkeren op de al be staande parkeerplaatsen. En kele bewoners toonden hun vrees dat veel automobilisten hun wagen toch in de Meren wijk zouden parkeren en te voet naar de ingang van de golfbaan zouden gaan. Vol gens Jochemse was het on waarschijnlijk „omdat auto mobilisten niet meer lopen dan nodig is". Een alternatieve ingang, die nog dichter bij de Merenwijk zou komen te lig gen, werd op verzoek dan ook geschrapt uit de plannen. De bewoners waren nog niet echt gerustgesteld. Ze vrees den eenzelfde situatie als rond de Vossemeerlaan. Water sportrecreanten, met name surfers, parkeren hier massaal hun wagen en gaan te voet of fiets over de brug naar de ei landjes De Strengen en Teng- nagel. Huiskamer „Zelden is er zo lang over zes tig meter groen gepraat", zei een bezoeker na afloop van de avond. Hij doelde op de ge plande zone tussen de Meren wijk en de golfbaan, de Leidse bijdrage aan de Kagerzoom. De bewoners waren uiterst kri tisch over de inrichting hier van. Vooral het plan om enkele picknick-plaatsen op de dijk aan te leggen stuitte op weer stand. „Ik vind het niet leuk als iemand van bovenaf in mijn huiskamer zit te kijken", aldus een bewoonster langs de dijk. Daarom is in het plan afge stapt van een fietspad op de dijk. Wel komt er een voetpad, maar volgens Jochemse moeten voetgangers in ieder geval wel moeite doen om hier te lopen. Hij denkt aan hek ken, afrasteringen en een on verharde weg. Vanaf maandag kunnen de buurtbewoners gebruik ma ken van hun inspraakmoge lijkheden. In Warmond heb ben buurtbewoners die een half jaar geleden al benut. Vol gens het Warmondse hoofd ge meentewerken Boelmans kwam hierop nauwelijks enige reactie. „Dat komt voor een groot deel omdat de golfbaan niet zo dicht bij een woonwijk ligt". Twee boeren geven wel problemen omdat zij hun grond niet aan de gemeente willen verkopen. Zij lopen hierdoor het risico te worden onteigend. De bestemmingsplannen van Warmond en Leiden zijn afge stemd op het provinciale streekplan voor het Kaagge- bied en vormen het sluitstuk. De Strengen en Tengnagel zijn al ingericht voor surfers en wa tersporters, evenals het eiland Koudenhoorn en de Zwanen burgerpolder. Het bestuur over het gebied berust bij de provincie, het feitelijk onder houd wordt verzorgd door Lei den en Warmond. De kosten van het project worden groten deels door het Rijk en de pro vincie betaald. I I FOTO: WIM VAN NOORT Een deel van de brievencollectie die bij het Leidse veilinghuis Burgersdijk Niermans onder de hamer komt. LEIDEN - Er bestaat waarschijnlijk een grote belangstelling voor de brieven die de uitgever Jo- han Polak aan de schrijver Gerard Reve schreef en die in mei zullen worden geveild. „Als ik een verza melaar zou zijn, rende ik zeker naar die veiling toe", zegt Joop Schafthui zen, de levenspartner van Reve, die de brieven aan het Leidse Veilinghuis Burgersdijk Niermans heeft aangeboden. Schafthuizen wil niet alleen brieven van Polak, maar ook van de schrijvers Harry Mu- lisch, Heere Heeresma. Josine Meijer en Simon Carmiggelt veilen. De brieven van Meijer worden van het grootste be lang geacht en gaan over za ken als horoscopen, hobby's en filosofie. Voorts kunnen op de kijkdagen vanaf 15 mei schil derijen van Aldert Koop, waar van het thema overeenkomt met boeken van Reve, worden bewonderd. Ook boeken van Reve die slechts in een heel be perkte oplage zijn verschenen, zoals 'Drie woorden' en 'Ge zicht op Kerstmis' komen on der de hamer. De 481 brieven die Polak tus sen 1963 en 1978 aan Reve schreef zijn volgens A. Steen kamp van het Leidse veiling huis van het grootste literair- historische belang. „Het brengt een hoop nieuwe feiten naar boven die niet gemist mo gen worden. Ik verwacht op de kijkdagen veel mensen die uit pure interesse een kijkje ko men nemen, maar niets willen kopen. Ook denk ik dat er be langstelling zal zijn van literai re musea en bibliotheken". „De brieven geven een beeld van hoe de uitgever Polak en Reve met elkaar omgingen", gaat Steenkamp verder. „Ze gaan over de uitgave van boe ken en er wordt overlegd over mogelijke titels. Maar Polak en Reve waren tot 1978 vrienden en een groot deel van de cor respondentie is dus nogal per soonlijk". Boos Polak heeft inmiddels laten weten nogal boos te zijn over de veiling van zijn brieven, die bijna 10.000 gulden moeten op leveren. De uitgever kan de veiling van zijn brieven echter niet tegenhouden. omdat Schafthuizen ze van Reve heeft gekregen en dus de rechtmatige eigenaar is. Als schrijver van de brieven kan Polak publikatie wél te genhouden. „Maar de brieven zijn heel interessant", zegt Schafthuizen. „Ik hoop dat ze dus gepubliceerd gaan wor den. Polak heeft ook nog de brieven die Reve terugschreef in zijn bezit. Wat mij betreft gaat hij die ook veilen. Die mo gen best worden gepubliceerd, dat zou interessant zijn". Steenkamp zegt zich de boos heid van Polak wel voor te kunnen stellen. „Het zijn heel intieme brieven, dus ik zou het misschien ook niet leuk vin den. Maar het is de beslissing van Schafthuizen om te veilen, niet de onze. Als wij zouden weigeren, staan er zo vier vei linghuizen te trappelen om de brieven te veilen". Schafthuizen maakt zich niet druk over de boosheid van Po lak. „Ik kan er niets aan doen dat Polak nu kwaad is. Ik ben ook wel eens niet blij met din gen die hij doet. Ik hoef geen rekening met hem te houden. Ja. Gerard Reve weet dat ik de brieven wil veilen, maar hij doet niet zo moeilijk. Voor mij hebben de brieven geen per soonlijke waarde, dus waarom zou ik ze niet veilen? Het zijn mooie brieven en die wil ik niet voor mezelf houden. Ik hoop dat ze wat geld opbren gen". Volgens Steenkamp be staan er ook brieven die de schrijver Willem Frederik Her mans in de jaren zestig aan Reve schreef. Schafthuizen wil niet zeggen of ook die brieven in zjn bezit zijn, maar bevestigt nog meer brieven te hebben. „Nee, ik heb geen idee of ik die ooit ga veilen", zegt Schafthui zen. Het weiland tussen de Merenwijk en De Kaag moet een recreatiegebied worden. FOTO: WIM VAN NOORT Inbraken - Inbrekers zijn deze week binnengedrongen in acht huisjes op het volkstuincomplex Ons Buiten aan de Willem de Zwijgerlaan in Leiden. De dieven namen onder andere gereed schap, twee gasstellen, koelkasten, een gasfles, dekbedden, ser vies, accu's en een transformator mee. ïmmissie stemt in met subsidie- daging Galerie Stelling bEN - De raadscommissie cultuur stemde gisteravond in de verlaging van de huursubsidie aan Galerie Stelling met gulden. Daar staat tegenover dat Kunstkring De Burcht, die ite huurt van Stelling, meer subsidie krijgt om meer huur te len betalen en zo het verlies van Stelling kan compenseren. in D66, bij monde van E. Snelders, protesteerde fel tegen de {genomen verlaging. Hij stelde voor om de subsidie niet te ielen aan de stichting die 'toevallig' het pand huurt, maar le lokatie. „Als iedereen zoveel waarde hecht aan een cultu- functie daar, waarom kunnen we die functie op die lokatie niet waarborgen? De lokatie is ideaal om multiculturele ties te herbergen, wat nu het geval is". Het systeem om de der minder huursubsidie en de onderhuurder meer subsi- Je geven zodat die meer huur kan betalen, betitelde Snelders ïen vestzak-broekzak verhaal". idee voor lokatiesubsidie werd door de andere partijen van geveegd. „Kolder", noemde fractievoorzitter H. Baaijens >lan. „Dan moetje de functie vastleggen en dat is nagenoeg ogelijk". WD-woordvoerder P. Vonk veegde Snelders in Jersoonlijk getint debat de mantel uit. „Met een lokatiesub- van 15.000 gulden wil elke galerie daar wel zitten. Als U niet dat Stelling minder subsidie krijgt moet U dat open en bloot en en dat niet op een andere manier in een ander jasje ste- ïurwethouder Koek wist de andere partijen er wel van te tuigen dat de constructie geen verslechtering voor Stelling cent. Ze benadrukte dat ook zij veel wilde doen om Stelling houden. „Ik ben wel van overtuigd van de waarde van Stel- met haar activiteiten waar Leiden trots op kan zijn". Onder ijzing naar het oneigenlijke voordeel dat Stelling heeft om- j als enige galerie in Leiden huursubsidie krijgt, betoogde t een verlaging van de huursubsidie niet meer dan recht- Mig zou zijn. Bovendien heeft de raad al bijna twee jaar gele- pangegeven dat de huursubsidie in feite concurrentieverval- Ibetekent ten opzichte van de overige galeries. PvdA'er lens noemde de financiering in een later stadium alsnog on- lilijk maar kon toch akkoord gaan met het voorstel. Binnenstad bewoners vinden auto belangrijk voor hun veiligheid LEIDEN Bewoners van de Leidse binnenstad blijken hun auto belangrijk te vin den voor hun persoonlijke veiligheid. Veel van hen dur ven 's avonds niet lopend of fietsend door de stad op pad te gaan. Dat blijkt volgens buurtvereni ging Maredorp uit een in de binnenstad gehouden enquête over het autoluw maken van het stadscentrum. Ook zou duidelijk zijn geworden dat veel bewoners er bezwaar te gen hebben dat de binnenstad overdag wordt volgeparkeerd door mensen die daar werken. Maredorp is nog bezig met het verwerken van de complete uitslag. Die wordt maandag aangebo den aan verkeerswethouder Joop Walenkamp. Dat gebeurt op een discussiebijeenkomst over de autoluwe binnenstad die de buurtvereniging houdt in Buurthuis Dijk 33, Apothe- kersdijk 33. Aanvang 20.00 uur. LEIDEN Marius van Kalke ren én Jan Snik leverden goe de prestaties bij bowling Zuid- West. Van Kalkeren bowlde voor Koffiehuis De Valk (trio) via games van 235, 220 en 212 een serie van 667 pins. Snik kwam voor De Valk (dubbel) tot een totaal van 651 pins. Zijn games bedroegen 234, 196 en 221. Eerder bowlde hij een se rie van 606 met als hoogste game 204. Jan Kornet (PBS) bereikte met een score van 214 een serie van 603 pins. Jacque line Bergmans was met een se rie van 525 de hoogste dame. Bij de bowlingverenigingen Leiderdorp, Holiday Inn en Noordwijkerhout vielen de prestaties tegen. Slechts enke le hoge scores werden er ge bowld. In Leiderdorp bracht Will van de Krogt de beste game op haar naam. Voor het team MIG bowlde ze een score van 235. Leon de Roode be haalde met 787 pins de hoogste serie. Nico Hollebeek was in Holiday Inn de beste bowler met een game van 228 in een serie van 593 pins. Bij bowling Noordwijkerhout zorgde Nico van der Valk voor de hoogste prestatie. Hij kwam via games van 181, 214 en 216 tot een to taal van 611 pins. De beste dame was Cock Edelaar. Haar serie telde 557 pins met een game van 209. Noordwijkerhout: Jeugd: Duindam 20-123; Videoland 20-112; Ploegmeij jr. 20-98; Oh die ene 20-77, Hof van Eden 20-64; Wij 20-20; Strikeploeg 5- 18; Splitters 5-0 Maandag vroeg: In vaders 23-105; Van de Zwart 23-103; HBE 1 23-99; Duindam 23-98; Lelies 23-89; Van de Meer 23-84; Hillegom 23-81; Lievers 23-72 Maandag laat: Madero 23-143; Auto Valkenburg 23- 140; Van de Berg 23-99; Nissan 23-99; JC Aartman 1 23-92; Hof van Eden 23- 72; Van de Mey Ladies 23-63 Dinsdag \Toeg: BT Ploegmey 23-132; Lan taarn 23-113: Le Coq d'Or 23-104. JC Aartman 23-94; Krassantjes 23-87; De Engel 23-84: Van Maanen 23-67 Duif Katwijk 23-55 Dinsdag laat: Hof van Holland 23-116; BAM 23-105; Pinhit- ters 23-88; Le Due 23-85; OCB Panda 23-81. Hof van Eden 23-77. Woens dag: The Champ 22-121. Tukker Transport 22-106; André Schilder 22- 100. Tukker Nederland 22-88. Estec 1 22-88; Estec 2 22-79; Invaders 22-68. Holidav Inn: Maandag dubbels: V&R 21-232: Tapijtplan 21-204; Ze venbergen 17-182,5; Holst Sport 21- 180.5; UBO 21-176.5; Match 21-168.5; RVE 21-167; McDonalds 21-149.5; Plugge CO 21-134.5; Kreeft 21-127. Maandag vijfmans: Tapijtplan 21- 366; House of Lords 21-338: Anbar 21- 307.5; Griffioen 21-254; Stumpers 21- 225; Saneco 21-119,5. Dinsdag trio's: V&R 21-344; AAM 21-340: O Sole Mio 21-321; PTT Telecom 21-320; La Ron de 21-315.5. LVC 21-283.5; Moojoos 21-252,5; AVL 21-244; Doe een wens 21-230; Sweetlake City 21-178.5. Don derdag trio's: Tapijtplan 19-340; Pins a lot 19-317,5; Bon Bon 19-286; Agi- mex 19-278; Up Downs 19-265.5; Frogs 19-246; Sooner or later 19-244. Kanjers 19-212,5; Roest 19-187,5; Bo- rox 19-183. Zuid-West: Maandag trio's vroeg: Van Muiden 17-41; Kriek 1 18-39; Verboon Extra 18-37; Het Wedde 18-34; 3M 18-30; No Name 17-26 Maandag trio's laat: De Valk 18-55,5; PBS 18-46; Ladan 18-43.5; Verboon 1 18-38; Van Muiden 18-17; Postkantoortje 18-16 Dinsdag trio's: Bowling Stones 18-45,5; Verboon 2 18-40; Kriek 2 18-37.5; Verboon 4 18- 36; Tramps 18-34; Van Hemert 18-23 Dinsdag dubbels: De Valk 18-58. Van Hemert 18-44.5: CD-Centrum 18-38. Van Muiden 18-30; Total Handicap 18-27.5; Van Schaik 18-18. Woensdag trio's: Veldonck 18-55; Van Bostelen 18-44.5; Van Hemert 2 18-37; Van Eg- mond 18-30.5; Van Schaik 18-25; Di ner 18-24 Woensdag dubbels: Verde- gaal 18-44: Petites Quelles 18-41; Kanne 18-41; Arbouw 18-31,5; Free- wave 18-29.5. LVH 18-26. Leiderdorp: Maandag: Eagles 25- 404. Smikkelshop 25-383.5: Knudde tijgers 24-376; Bax/Spendel 24-365,5; Alleycats 25-339.5; Limousine Clean 24-331Jobaak 24-317; Strikeforce 25- 301, Triootjes 25-299.5: DHL 25-266.5; Van Bemmelen 25-249.5 Dinsdag: Bax/Spendel 25-437.5; Lugthart 1 25- 426.5; Chemicon 25-413; Moovenkind 25-362; WVF 25-356.5: PAM 25-350.5; Pinvreters 25-335.5: Menuet 2 25-331: Bowling Family 25-329; Menuet 1 25- 328. MIG 25-312.5; Lugthart 2 25-309; Tamaja 25-265.5: Van Marwijk 25- 167.5 Woensdag: Zomerzorg 23-397. Transavia 24-360; Proshop 24-350; Europatuin 24-343; Turkies 24-338.5; Drie kleine kleutertjes 24-328; Je ziet maar 23-314; Auto Valkenburg 24- 311; Jobaak 24-283.5; Vos Partners 24-275.5; Van Rhijn 24-273; Familie Doorhaal 23-253; Running Up 24- 246,5; Mareton 23-238; De balletjes 24-223,5. Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieu we abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I §x Noteer als nieuwe abonnee int Dhr/Mevr.: Voorl Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bc/orgingi j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: O maand (automatische betaling) f27,00 3 kwartaal (automatische betaling) f 79.80 O kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de luxe handdoek naar: Naam: Postcode/plaats: CeidaeSowa/nt

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9