Muziek interview Simply Red 4 I Uit Uitte is geliefd bij de hedendaagsen ,ori Amos iherZ (Verwacht onder voorbehoud) 12 MAART Kaoma - Vredenburg, Utrecht. Greg sage, Senseless things -Tivoli, Utrecht. John gorka Personnel - Paradiso, Amsterdam. 13 MAART Ronny jordan - Popular, Rotterdam. Honey b. the t-bones- Patronaat, Haarlem. The accused - Vrije Vloer, Utrecht. 14 MAART Greg sage - Patronaat, Haarlem. Ronnie Jordan - Paradiso, Amsterdam. 15 MAART Tori amos - Roxy, Amsterdam (aanvang: 16 uur). Frank boeijen - Stadsschouwburg, Amsterdam. 16 MAART Uriah heep en Sicily - Paradiso, Amsterdam. 17 MAART Swans en Sexa - Paradiso, Amsterdam. 18 MAART Fabulous thunderbirds - Tivoli, Utrecht. My bloody valentine - Paradiso, Amsterdam. Sick of it all en Scatterbrain - Melkweg, Amsterdam. Sans rancune - Is Meddle, Rijpwetering. 19 MAART Simply red - Ahoy, Rotterdam. Butter mountain boys - Tivoli, Utrecht. Zodiac mindwarp - Melkweg, Amsterdam. Soundgarden en Coc - Nighttown, Rotterdam. 20 MAART Fabulous thunderbirds - Nighttown, Rotterdam. Soundgarden en Coc - Tivoli, Utrecht. Pendragon en Jadis - Paradiso, Amsterdam. 21 MAART Sick of it all - Scum, Katwijk. Levellers - Patronaat, Haarlem. Deinum en Mambo jambo - Paradiso, Amsterdam. 22 MAART Tania maria - Vredenburg, Utrecht. 23 MAART Fabulous thunderbirds en L-attentat - Paradiso, Amsterdam. 24 MAART Steve harle y cockney rebel - Paradiso, Amsterdam. Ramp stamp - Paap, Den Haag. Rob de nijs - Vredenburg, Utrecht. Family stand - Paradiso, Amsterdam. 25 MAART Prong - Paradiso, Amsterdam. John Campbell - Rotown, Rotterdam. 26 MAART Fisher z en Stacks - Paradiso, Amsterdam. prong - Nighttown, Rotterdam. 27 MAART Joe cocker - Ahoy, Rotterdam. Think tree - Paard, The zoo - Pater, Den Haag. Kees kingsize band - Paap, Den Haag. Base line - O.L.S., Den Haag. De dijk - Boerderij, Zoetermeer. The holmes brothers en John Campbell - Paradiso, Amsterdam. 28 MAART The bintangs en J.b, and the mazola party - Nederland 3, Wateringen. Ericvaarzon morel-Paard, Den Haag. Make my day - Sater, Leidschendam. Nightcaps - Pater, Den Haag. Jack of hearts - Paradiso, Amsterdam. 29 MAART The exploited en Demolition 4 - Paard, Den Haag. Timboektoe - Pater, Den Haag. Sugarcubes - Paradiso, Amsterdam. 30 MAART South side johnny the ashbur y jukes - Paradiso, Amsterdam. 31 MAART Rob de nijs - Congresgebouw, Den Haag. Transfusion - Paap, Den Haag. 1 EN 2 APRIL Anita meijer - Doelen, Rotterdam. 2 APRIL Chick corea elektric band - Congresgebouw, Den LEIDEN E.O. I i I Donderdag i 12 maart I I Kapelzaal k&o, Leiden, 2.45: Lunchconcert pianotrio <es Jeunes .Werken van j leethoven, Badingsen n fvorak. Vrijdag 13 maart Lvc, Leiden, 22.00: iatcream. Kasteel, Concertweg 1, ?hen, 21.00: Slagerij Van mpen(/8). Zaterdag 14 maart Lvc, Leiden, 22.00: Honey and the T. Bones (ƒ8,50). 'Thuysdever, Heereweg 19a, Lisse, 20.00: Tre Donne ang, fluit, harp); werken van ibussy en Bernstein (ƒ12,50, IP/65+ ƒ10,50). Zondag 15 maart Stadsgehoorzaal, Leiden, .15: Concert Meesterserie fet Arion Kamerorkest o.l.v. pxandru Lascae en met listen Steven Mayer (piano) [Godfried Hoogeveen (cello) Ju. - jpr0ene kerk, Oegstgeest, 15: Marieke Blankestijn, iii Pol, Peter Wispelwey, pioncel, Paul Komen, piano. 3Gn Wubert-programma. [kerk jacobus de IErdere, Roelofarendsveen, >S~ '.00: Familieconcert door lor Vox Laeta m.m.v. diverse solisten, Ned. Madrigaalkoor uit Leiden en Orkest Symphonia uit Rotterdam. Donderdag 19 maart Kapelzaal k&o, Leiden, 12.45: Lunchconcert door Fiona Weingarten, alt/mezzosopraan, Schlepp, piano. Liederen v^n Mahler, Brahms en Fauré. Lvc, Leiden, 22.00: Sulphur Attendance Night (cave party). Café de ww, Wolsteeg 6, Leiden, 21.00: Les Charmeurs, Franstalige flamenco cross- Vrijdag 20 maart Kapelzaal k&o, Leiden, 20.15: Kamermuziek met Osiris Trio, Ellen Corver (piano), Peter Brunt (viool) en Larissa Groeneveld (cello). Lvc, Leiden, 22.00: Bay the Moon. Microtheater imperium, Leiden, 20.30: 'Tussen droom en daad' door Clara Smit, muzikale begeleiding Theo der Kinderen en Dolf del Prado. Zaterdag 21 maart Jazzpodium hot house, De Waag, Aalmarkt 21, Leiden, 21.30: Podium Trio met Paul van Kemenade. Lvc, Leiden, 22.00: Buttermountain Boys. Kasteel, Concertweg 1, Alphen, 21.00: Robbie Valentine (ƒ15). Microtheater imperium, Leiden, 20.30: zie 20 mrt. Mick Hucknall: 'Ik heb geen trouwplannen, maar met de liefde weetje het nooit'. foto Rob Verhorst door Hans Piët „Vijf jaar kunstacademie heeft van mij geen groot beeldend kunstenaar gemaakt. Na mijn examen heb ik een jaar geschil derd, daarna was er ook voor mij een werk loosheids-uitkering. Wat ik wel aan mijn studie heb overgehouden, is het gevoel voor traditie. Steeds vaker kom ik muzikanten tegen die geen idee hebben waaruit de hui dige stromingen voortkomen, terwijl ken nis van zaken juist uiterst belangrijk is", zegt Mick Hucknall (33), zanger van Sim ply Red. „Om de nieuwe muziekgeschiedenis te kunnen schrijven, is respect voor het verle den nodig. Je hoort te weten welke rol de minstreels in de middeleeuwen speelden en welke invloed zwarte muziek op onze sa menleving heeft. Weinig collega's kennen echter het verleden. Dat is een uitstervend ras. Maar, het grootste probleem is dat de muziek-industrie wordt geregeerd door net afgestudeerde marketing-managers. Zij denken slechts in verkochte aantallen". „Zelf heb ik niet zoveel last van die pum mels. Dat is het voordeel van succes: je wordt met rust gelaten. Ik heb met vier al bums bewezen dat ik geen voogdij nodig heb. Niemand vertelt mij wat wij moeten opnemen. Ze hebben het natuurlijk wel ge probeerd, maar dat heeft tot zulke conflic ten geleid dat ze nooit meer zijn komen zeuren. Eerlijk gezegd, zie ik ook het nut niet. Creativiteit kan je niet dwingen, hoe wel ik geen moeite heb met schrijven. Het enige dat bij mij ontbreekt is discipline. Soms heb ik gewoon geen zin. Maar ben ik eenmaal bezig dat geniet ik. Dat is niet ver anderd". „Waar het voor mij, simpelweg, op neer komt, is het respect van het publiek. Om dat af te dwingen, heb ik altijd geprobeerd Voor Mick Hucknall, de langharige zanger van Simply Red, bestaat het leven uit meer dan muziek. Hij houdt van pottenen pannen. Vooral als hij thuis in Milaan is. „Ik kook graag, want dat is een uiterst ontspannende bezigheid", zegt de man die 19 maart in Ahoy staat. boven de middelmaat uit te komen. Er zijn al genoeg jokers in deze industrie. Boven dien wil ik over een jaar of acht kunnen te rugkijken en constateren dat Simply Red een catalogus cd's heeft afgeleverd, die die tand des tijds heeft doorstaan. Mijn wens is dat mensen zeggen 'Stars' was een goede elpee en niet: oh ja, daar stonden een paar „Dat we op het podium voor veel mensen beter uit de verf komen dan op de plaat, vind ik niet meer dan logisch. Ik zou mij zorgen maken als het niet zo was. Simply Red is namelijk geen studio-groep. Om die mensen tegemoet te treden, zijn er plannen om na de 'Stars'-tournee een live album uit te brengen. Hoewel, na de 'New Flame'- concertserie is er ook even sprake van ge weest, maar ik blijf er een beetje huiverig voor. In de popmuziek zijn er namelijk maar heel weinig echt goede live platen". „Maar het zou een mooie afsluiting zijn. Ik ben namelijk van plan om na deze tournee, zeker vijf jaar geen podium te betreden. Het wordt tijd ook mijn privé-leven wat meer inhoud te geven. Al mijn vrienden hebben inmiddels kinderen. Het lijkt wel alsof er een baby-explosie heeft plaatsge vonden de afgelopen jaren. Al mijn vrien den, met wie ik regelmatig de pub bezocht, zijn brave huisvaders geworden. Denk nu niet, dat ik op het punt sta te trouwen. Ik heb geen plannen...maar met de liefde weet je het nooit". Hucknall heeft een huis in Milaan. „Nadat ik was uigekeken op Engeland - politiek gezien is het zo langzamerhand een jun gle - was Italië mijn eerste keuze. Ik houd van de Zuideuropese levensstijl". Schade heeft Simply Red van die verhui zing niet ondervonden. Zo wist Hucknall vorig jaar met 'Stars' de absolute top te be reiken in Engeland. De plaat verkocht bij voorbeeld beter dan U2's 'Achtung Baby'. „De grootste uitdaging blijft Amerika, waar we weliswaar twee hits hebben ge had, maar nooit echt zijn doorgebroken. Misschien zou Simply Red er meer moeten toeren. Gevaar is dan alleen, dat we het Eu ropese publiek verliezen en dat wil ik niet. Bovendien bestaat het leven uit meer dan alleen muziek maken. Thuis, in Milaan, gaat een groot deel van mijn tijd op aan ko ken. Ik vind het een uiterst rustgevende be zigheid. Het is een prachtige manier om even weg te vluchten uit mijn hectische be staan als muzikant. Achter mijn potten en pannen probeer ik nieuwe gerechten te be denken en dat is een heerlijke bezigheid. Ahoy, Rotterdam: Simply Red met Mick Hucknall (zang), Fritz Mclntyre (toetsen, zang), Tim Kellett (toetsen, trompet), Hei tor T.P. (gitaar), Ian Kirkham (saxofoon), Gota (drums) en Shaun Ward (basgitaar). Op 19 maart (20 uur). Celliste Frances-Marie Uitti, die vrijdag een solo-voorstelling geeft in Korzo met 'Keppler's Last Dreamis geen onbekende op de Nederlandse podia. Zo werkte ze sa men met het Residentie Orkest en stal de harten van het publiek tijdens het Holland Festival. Haar surrealistische aanpak en uitdagende houding ten opzichte van het experimenteren, maakte Uitte geliefd bij hedendaagse componisten als John Cage, Per Norgaard en Louis Andriessen, die ook allemaal werken voor haar hebben ge schreven. Uitte noemt 'Keppler's Last Dream' een allegorische miniatuur-opera voor een persoon. Frances-Marie: „Het werk is gebaseerd op de geschriften van een van de belangrijkste grondleggers van de huidige astronomie Johannes Keppler. In het bijzonder zijn 'Somnium-fantasie'. Dit geschrift is een metaforisch werk over de geografie van de maan uit 1609, waarin op felle wijze een lans wordt gebroken voor de impopulaire theorie van Copernicus. Het 'Somnium' is een science-fiction-verhaal. Keppler maakt daarin gebruik van personages uit zijn ei gen omgeving, zonder ze echt te vermom men. Zo verwijst hij met Fiolxhilde naar zijn eigen moeder Katherine. In het ver haal is zij een tovenares. Die rol werd haar ook in het echte leven toebedeeld, want na een lang proces werd zij veroordeeld we gens hekserij". Het project werd geïni tieerd door het bekende festival 'Ars Elec- tronica' in het Oostenrijkse Linz, waar in 1990 de première plaats vond. Korzo, Den Haag: Frances-Marie Uitti met 'Keppler's Last Dream'. Op 13 maart (21 uur). VER UIT GOUDEN TOM PARKER Tom Parker's The New London Cho rale geeft 30 maart in het Congresge bouw in Den Haag een eenmalig con cert in het kader van het honderdste optreden van het koor in ons land. Voor het jubileum duikt Parker in het verleden en brengt hij onder meer 'The Young Messiah'. Parker: „Het is een van mijn meest meeslepende en ontroerende werken geworden". SERENITEIT BIJ RUSH Dat Rush het een lange carrière uit houdt, ligt verscholen in het feit dat het Canadese trio in staat blijkt de muzikale koers telkens genoeg bij te sturen om het poppubliek te behagen. Het is alweer even terug (mei 1988) dat het drietal voor het laatst in ons land was. Daar komt 3 mei verande ring in wanneer Ahoy in Rotterdam zal zweten onder de geluidsmuur van de groep. Nu is het wel zo dat Rush niet zomaar een hardrockgroep is. De echte fan weet dat de doorzichtige wij ze waarop de klanken aan elkaar wor den geweven voor een bijzondere sere niteit zorgt. Slagerij Van Kampen treedt morgen op in het Kasteel in Alphen. Zondag 22 maart De rank, Golfbaan 99, Noordwijk aan Zee, 14.15: Boguslaw Jan Strobl (piano) en Robert Szreder (viool) (ƒ12,50, CJP/P65/K&0 ƒ10, t/m 15 jr. ƒ7,50). DEN HAAG Donderdag 12 maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' van Alain Boublil en Claüde- Michel Schönberg; regie Ken Caswell; met o.a. Ernst Daniël Smid, Marika Lansen, Pia Douwes, Henk Poort, Joke de Kruijf, Danny de Munk en Bill van Dijk. rliswijkse schouwburg, 20.15: Musical 'Tsjechov' (uitverk.). Korzo, 21.00: Jazz in Motion: workshopconcert met Jasper Blom. Kon. conservatorium, 19.30: Leerl. Wilbert Hazelzet: voorspeelavond traverso. Vrijdag 13 maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 12 mrt. Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue met o.a. Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange en Pleuni Touw. Theater Pepijn, 20.15: Operettegroep Entusiastico met fragmenten uit 'Der Vögelhandler', 'Polenblut' en 'Blume von Hawaii'. Korzo, 21.00: Frances- Marie Uitti (cello/live electronica): 'Keppler's Last Dream'. Kon. conservatorium, 19.30: Slagwerkconcert door leerl. slagwerkafd. Rijswijkse schouwburg, 20.15: Harry Sacksioni (gitaar). Zaterdag 14 maart Muziektheater, 19.30: Residentie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard; m.m.v. Residentie Blazersensemble, zangafd. Utrechts Conservatorium e.a.; werken van o.a. Poulenc, Jolivet, Milhaud en Messiaen. Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 12 mrt.). Congresgebouw, 20.15: Musical 'RevueRevue' (zie 13 mrt.). Theater pepun, 20.15: zie 13 mrt. Kon. conservatorium, 12.00-17.30 en 19.30-22.00: Haagse Fed. van Muziekgezelschappen: openb. audities voor harmonie, fanfare en brassband. Museon, 20.15: Viotta Jeugdorkest o.l.v. Wim Bredenhorst m.m.v. Bas Verheijden (piano); werken van o.a. Rachmaninov en Mendelssohn. Zondag 15 maart Congresgebouw, 14.00: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Diligentia, 14.30: Nikita Magaloff (piano). Chopin- programma; 20.15: Groninger Guitar Duo Duo Flamenco; werken van o.a. Granados, Albeniz en De Falla. Theater pepun, 15.00: Fusion band High Times. rljswukse schouwburg, 20.15: Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest: 'Live from Rotterdam'. Muziektheater, 20.00: Opera van Krakau: 'Cavalleria Rusticana' van Mascagni en 'I :i'van Leoncavallo. Maandag 16 maart kon. conservatorium, 10.00-13.00 en 14.00-17.00: 'Beethoven Project' o.l.v. violiste Sylvia Rosenberg en pianiste Tan Crone. Sonates voor viool en piano door leerl. duoklas van Tan Crone; 19.30: Markus Pawlik (piano); werken van Beethoven, Schumann, Granados en Rachmaninoff. Dinsdag 17 maart Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Kon. conservatorium, 10.00-13.00 en 14.00-17.00: 'Beethoven Project' (zie 16 mrt.); 12.45-13.45: Concert; 19.30: Zangavond door leerl. Wout Oosterkamp. Woensdag 18 maart Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Korzo, 21.00: Buiten Westen: Marokkaans trio Wechm. Kon. conservatorium, 10.00-13.00 en 14.00-17.00: 'Beethoven Project' (zie 16 mrt.). Donderdag 19 maart Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). korzo, 21.00: 'Just the steam of us', muziekproject van Ad Peijnenburg; met o.a. Louis Moholo. Kon. conservatorium, 10.00-13.00 en 14.00-17.00: 'Beethoven Project' (zie 16 mrt.); 12.45-13.45: Concert; 19.30: Jazz-zangavond door leerl. Ineke Heijliger; m.m.v. Maijorie Barnes; 19.30: Zangavond door leerl. zangafd.; 20.15: Gem. Zangver. De Stem des Volks o.l.v. Cor Olthuis m.m.v. solisten en Orkestver. Musica; werken van Schubert, Mozart en Grounod. Ruswukse schouwburg, 20.15: Astrid van Helden: 'Soprano in concerto absurdo II'; m.m.v. Hans Terhorst (piano). Vrudag 20 maart Muziektheater, 20.15: NCRV-coneert Radio Filharm. Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth m.m.v. Rivka Golani (altviool); werken van Moessorgski/Sjostakovitsj Colgras en Rachmaninoff. Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Kon. conservatorium, 09.30-17.00: Open Dag; 10.00- 13.00 en 14.00-17.00: 'Beethoven Project' (zie 16 mrt.); 19.30: Zangavond door leerl. Meinard Kraak; 19.30- 22.30: Haagse Fed. van Muziekgezelschappen: openb. audities voor accordeon- en mandolinever. Zaterdag 21 maart Muziektheater, 20.00: Opera Forum o.l.v. Kasper de Roo: 'Pelléas et Mélisande' van Claude Debussy; regie Dr. Peter Kertz. Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Korzo, 21.00: LaMonte Young and the Forever Bad Bluesband. Slotmanifestatie Intern. Audio Art Festival. Kon. conservatorium, 20.00: Atheneum Kamerorkest o.l.v. Qui van Woerdekom m.m.v. solisten; werken van o.a. Sjostakovitsj, Mahler en Vaughan-Williams. Zondag 22 maart Congresgebouw, 20.15: Musical 'Revue Revue' (zie 13 mrt.). Diligentia, 11.30: Jens- Peter Maintz (cello) en Jana Ackun (piano); werken van Boccherini, Britten en Brahms; 14.15: Luistermuseum/De Erkenning; werken van Ginastera, Bliss, Kurtag, Fontijn, Berio en Kalabis; 20.15: Anner Bijlsma (cello), George Pieterson (klarinet) en Gérard van Blerk (piano); werken van Weber, Schumann, Schubert en Brahms. Theater pepun, 15.00: Claire Foster Band. Korzo, 14.30: Orkest De Volharding.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19