)lympisch team imiteert het echte Oranje Cijfertjes zeggen René Stam weinig FC Den Haag wil uitstel strafzaak Van der Laan SPORT 13 li Breukink haalt uit in tijdrit E tGoiruwt ouita loopt ereldrecord AEUS - Said Aouita t gisteren in het sport- s van Piraeus bij »ne het wereldrecord le 3000 meter hardlo- yerbeterd. Marokkaan liep een ran 7 minuten en 36,66 nden. Het oude record d sedert 20 februari ilia) op naam van de yraan Moses Kiptanui 7.37,31. rvoor was de Belg >1 Puttemans negen- jaar houder van het ldrecord met 7.39,2. Said Aouita. DONDERDAG 12 MAART 1992 Koyfman zeker van WK-plaats PARTHENAY - De zeven- tien-jarige Israëlische kam pioen, Yigal Koyfman, heeft zijn doel bereikt. Hij verzeker de zich in de vijftiende ronde van de strijd om de Europese damtitel in Parthenay van een plaats in het wereldkampioen schap dat half september dit jaar in Toulon begint. Koyfman eiste door een remise met Schwarsman als eerste een van de zes in dit Europese kampioenschap beschikbare WK-plaatsen op. De koplopers Jansen en Valne- ris deelden de punten met res pectievelijk Wigman en Clerc. Ceulemans zegeviert na barrage in driebandentoernooi ROTTERDAM Raymond Ceulemans zien ze volgend jaar bij het internationale driebanden- toernooi in Rotterdam ongetwijfeld terug. De Belgische kunstenaar mist alleen nog het topje van de met briljanten ingelegde keu, na zijn tweede eindzege. Ceulemans had voor de overwinning tegen de Zweedse topper Torbjörn Blomdahl wel een barrage nodig. Na vijftig caramboles was er geen winnaar. Blomdahl kwam vervolgens tot één gelukte stoot, Ceulemans tikte daarna de benodigde twee zonder haperen bijeen. De Rotterdamse juwelier Bob Langendam heeft voor het evenement een keu ter waarde van 50.000 gulden beschikbaar gesteld. Het kleinood verwisselt van eigenaar als een speler het toernooi drie keer op zijn naam brengt. Ceulemans won gisteren voor de tweede opeenvolgende keer. AC Milan biedt Nederlanders nieuw contract MILAAN - AC Milan heeft zijn drie Nederlandse internationals contrac ten voor de komende jaren aangebo den. Gullit en Rijkaard kunnen tus sentijds met twee jaar verlengen, Van Basten met drie seizoenen. Een woordvoerder voor de club meldde, dat Rijkaard en Gullit zich daarmee tot 1995 aan de club zouden binden en Van Basten tot '96. Volgens Itali aanse kranten zou de club voor de verlenging met twee jaar een bedrag van 9 miljard lire, rond dertien mil joen gulden, overhebben. Van Bas ten zou kunnen rekenen op 21 mil joen gulden. AC Milan wilde die be dragen niet bevestigen. Erich Ribeck vervangt Sören Lerby bij Bayern MUNCHEN - Erich Ribeck wordt trainer van Bay ern München, de in verval geraakte topclub uit de Bundesliga. Hij volgt met onmiddellijke ingang Sö ren Lerby op. Lerby had als vervanger van Jupp Heynckes sinds 9 oktober vorig jaar vergeefs gepro beerd de recordkampioen van Duitsland op het juiste spoor te krijgen. De 54-jarige Ribeck, eerder onder meer in dienst van de Duitse voetbalbond, debuteert aanstaande zater dag op de bank in de thuiswedstrijd tegen HSV. Bij verlies raakt Bayern München mogelijk nog in de- gradatie-gevaar In vijftien competitie-duels haalde de 33-jarige Lerby slechts dertien punten. Onder zijn leiding werd Bayern bovendien met grote cijfers weggespeeld in het toernooi om de UEFA-beker. door het vrij onbekende BK 1903 Kopenhagen. Gerd-Vol ker Schock heeft gisteren zijn ontslag aangeboden als trainer van Hamburger SV. S KUIT IECHT - Als het Ne- inds elftal zich plaatst I een groot toernooi, eurt dat meestal met hakken over de sloot. olympisch team is fl op weg dat voorbeeld bpiëren. ht de overwinning van 2-1 p leeftijdgenoten uit Zwe iiet genoeg blijken om de ipische Spelen van Barce- direct te bereiken, dan in de Nederlandse talen een mogelijkheid in door de wereldvoetbal- Fifa georganiseerde tom- Via een systeem met al- ide coëfficiënten, waar [emiddelde toeschouwer ichijnlijk geen wijs uit krijgen de verliezers Ie Europese kwalificatie- 821 een herkansing. Is het iS E|, zal Nederland ongetwij- gelukkigezijn. indere overeenkomst met L-team is dat het olym- lelftal ondanks de aanwe- id van enkele bijzonder ifde spelers geen bijster voetbal kan verzorgen. I de leeuw op de borst in plaats van de naam Ie clubsponsor, raken de fingen van Nol de Ruiter in doen. Ze durven geen individuele acties te maken of zijn er juist te zeer op gespitst zich naar de etalage te dringen. Gelijk hun oudere broers heb ben de aspirant-olympiërs over geluk niet te klagen. De zege op Zweden kreeg gisteren gestalte dankzij een in de schoot geworpen strafschop en een bijna komisch misver stand in de Scandinavische de fensie. Op eigen kracht kon den de Nederlandse beloften, door Zweden in de favorieten- rol gedrongen, niet geraken aan een aardige uitgangsposi tie voor de return in Vaxjö. Regelaar Een groot verschil tussen het echte Oranje en het olympisch team is dat het laatste niet be schikt over een gerespecteerd tacticus. Arthur Numan was de rol toegedacht die Jan Wouters een stapje hoger vervult. Hoe wel pas 22 jaar oud, geldt de middenvelder van FC Twente als een volbloed regelaar. Maar hij vond geen gehoor bij zijn ploeggenoten. Pas toen bonds coach De Ruiter zich na een half uur in het gesprek had ge mengd, kreeg Numan zijn col lega's in het juiste spoor. Totdat een blessure van de sterke Zweedse spits Jonny Rödlund Nederland tijd gaf voor een korte conferentie, was Numan geconfronteerd met twee tegenstanders. „Er was geen evenwicht op de as van het veld", stelde De Ruiter vast. Schaduwspits Max Hui- berts moest zich laten zakken, zo was afgesproken, of vrije verdediger Marciano Vink moest op het middenveld ver schijnen. Maar wat Numan ook gilde, het was tegen dove mansoren gezegd. „Ik had steeds gezegd dat Hui- berts of Erik Meijer naar achte ren moest komen", verhaalde Numan. „Maar ze denken te aanvallend, terwijl je juist op het middenveld een blok moet maken". De import-Twent leg de zelf sterker dan anders de nadruk op verdedigen. „Want als ook ik naar voren was ge gaan, was het daar veel te vol geworden". Goedkoop Na de correctie van De Ruiter schoven de backs Ulrich van Gobbel en Michel Kreek een tiental meters op, waardoor Numan iets meer volk om zich heen had. Maar de twee verde digers zijn bij respectievelijk Feyenoord en Ajax wellicht te vermoeid geraakt om in een vertegenwoordigend team te imponeren. Al bestreed De Ruiter dat ten stelligste: „Dat is goedkoop. Ze hebben het al lemaal druk". Belangrijker was dat Huiberts niet langer zijn adem in de nek van de ouderwetse midvoor Meijer blies. De Roda JC'er kwam Numan terzijde staan, maar hield tijd over voor aan vallende probeersels. Zoals in de 54e minuut, toen hij de bal na een door Meijer verlengde pass van Frank de Boer voor de voeten van Gaston Tau- ment worstelde. De rechter spits van Feyenoord, in de vo rige ronde tegen Portugal eveneens goed voor de beslis sing, bleek ook nog mee te doen. Met de tweede Neder landse treffer verhoogde hij de feestvreugde in de vooral door scholieren bezette Galgen waard. Het openingsdoelpunt was ook tot stand gekomen op initiatief van Huiberts. Na zijn steek pass dook Taument in de 22e minuut naar de grond. Scheidsrechter Burge uit Wa les, waarschijnlijk de pietlut- tigste arbiter die Groot-Brit- tannië rijk is, liet Robert Roest uit een strafschop voor 1-0 zor gen. De treffer leidde tot een feestje waarvoor ook Christer Fursth werd uitgenodigd. Met dank aan Van Gobbel zorgde de Zweedse linkermiddenvel der twee minuten later voor 1- 1. Jong Oranje: Zoetebier; Vink, Roest en De Boer; Van Gobbel, Numan, Huiberts (85. Maas) en Kreek; Taument, Meijer en Overmars (70. Roy). Jong Zweden: Ekholm; Jo hansson, Björklund, Apelstav en Alexandersson; Mild, Pa tri k Andersson, Fursth en Jansson; Rödlund en Axeldahl (76. Patrick Andersson). n Arthur Numan (rechts) passeert Joachim Björklund van Zweden. =3slag Krol gjt KV Mechelen t miljoen -sden kosten o T5SEL Als Ruud '^Y'jvan de arbeidsrecht- _^iin het Belgische Me- zijn zin krijgt, de plaatselijke voet- ab de ontslagen trai- an KV Mechelen bij- Cht miljoen gulden en. ib zou in dat geval dicht t faillissement staan. Ex- ptballer Krol werd vorig muari door de Belgische I klasser KV Mechelen liner ontslagen. De club Bekoord met een ontslag- p ter hoogte van een jaar- wilde via zijn advocaat betaald worden tot aan ode van zijn contract, dat el pas in juni vorig jaar Dopen. Ruud Krol heeft Bast ook de premies op- idie bij goede prestaties le voetbalclub normaal h uitbetaald aan spelers aman nadert er Kasparov IES Jan Timman is in irlaatste ronde van het bezètte schaaktoernooi ires koploper Gary Kas- genaderd tot een half :derlander won in de le ronde van de Span- llescas. De nog ongesla- ereldkampioen Kaspa- eft echter nog een afge- partij achter zijn naam Het duel tegen Salov en vervolg. imman was het zijn der- op rij. Jen maandag zette hij lebroken partij tegen ian in winst om, giste- 'sloeg hij Short en een er zette hij met wit de ve serie tegen Miguel II- voort. Inmiddels heeft erlander uit twaalf ron- it punten. René Stam: ,,Je kunt misschien stellen dat ik wat rustiger ben gewor den". FOTO STEPHEN EVENHUIS DEN HAAG - René Stam vindt, dat FC Den Haag ei genlijk nog van geluk mag spreken. „Met 16 punten uit 28 wedstrijden behoor je stijf onderaan te staan. Nu is het gelukkig nog voldoende om twee ploegen onder ons te hou- den'\ vindt de (met Joop Hiele) op één na meest ge passeerde doelman van de eredivisie. De statistiek van vorig seizoen geven ex-Leidenaar Stam ge lijk. De latere degradant NEC had na 28 duels al 19 punten verzameld en stond daarmee (stijf) onderaan. Maar de 27-ja- rige Stam, die zich deze week ook met het invullen van z'n belastingformulier heeft moeten bezighouden, zegt niet zo onder de indruk te zijn van de koele cijfertjes. „De ken ners kijken er wel doorheen", weet hij, ook met verwijzing naar de liefst 55 treffers die hij dit seizoen al achter de oren heeft gekregen. Vreemd ge noeg maakt Stam-persoonlijk binnen het tobbende FC Den Haag een opmerkelijk goed seizoen door „Het is in ieder geval redelijk constant", oor deelt hij zelf. „Zonder uitschie ters naar beneden, maar ook zonder uitschieters naar bo ven. Vorig seizoen was voor mij een kwakkelseizoen qua prestaties. Achteraf bezien was dat honderd procent te wijten aan de blessures die ik heb ge had en de nasleep ervan. Als je lichamelijk fit bent, wil dat nog niet zeggen dat je ook voetbal- klaar bent. Door die blessures heb ik eigenlijk een jaar laten liggen. Zat ik een jaar lang on der mijn eigen niveau. Maar dat kun je achteraf pas consta teren. Tijdens dat proces merk je dat niet zo". Besef Aanstaande zondag staat voor FC Den Haag (zestiende op de ranglijst) en Stam (vorige week gehinderd door een achillespees-blessure) de zo veelste belangrijke confronta tie op het programma. „We moeten winnen van Fortuna", verwoordt Stam het besef dat merkbaar tot de hele Haagse goegemeente is doorgedron gen. „Het is trouwens hele maal een belangrijk weekein de, want ook VW en De Graaf schap (de nummers 17 en 18; red.) spelen tegen elkaar". Stam en zijn tien ploeggeno ten zullen zondag „ten koste van alles" willen winnen van Fortuna, dat eerder dit seizoen „uit" met 1-0 werd verslagen (treffer Purvis). „Het moet het zelfde zijn als tegen De Graaf schap (4-0-winst; red.). We moeten er negentig minuten lang invliegen. Tegen FC Utrecht (4-1-verlies; red.) be gonnen we met een andere wedstrijdtaktiek. We verdedig den bewust en gokten op de counter, maar dat kwam er niet uit. In de tweede helft speelden we meer pressie en daar richten we ons voor zon dag ook op", weet Stam, die zich zeer tevreden toont over de aanpak van interim-hoofd trainer mark Wotte. „We heb ben gemerkt dat we niet ne gentig minuten lang kunnen verdedigen en 'op de nul' kun nen spelen. De beste resulta ten hebben we toch gehaald met aanvallend spel. Ook on der Adriaanse. Maar als je op twee gedachten gaat hinken, gaat het fout. Dan leg je je ei gen zwakte bloot". Sfeer Vier seizoen geleden had René Stam als vaste doelwachter van FC Den Haag ook te ma ken met de dreiging van de gradatie en hij belandde toen inderdaad in de eerste divisie. „Maar toen was de sfeer heel anders. Toen was er een wed strijd of acht voor het eind van de competitie al een sfeer van: het lukt niet. Nu is het geloof er helemaal. De teamgeest is veel beter, optimistischer en positiever. Het karakter van deze spelersgroep is heel an ders en met Mark Wotte gaat het heel goed. Alleen de pun ten komen nog niet, maar daar kan hij niks aan doen". In veel van de voornoemde 55 gevallen kon ook Stam weinig doen aan de tegentreffers van FC Den Haag. „Je kunt mis schien stellen dat ik wat rusti ger ben geworden. Het is een cliché, maar dat komt door de routine. En dat mag ook wel met meer dan driehonderd wedstrijden (om precies te zijn 302; red.) in het betaald voet bal", aldus Stam die zich nog niet zozeer in zijn toekomst heeft verdiept. René Stam behoort tot de aan zienlijke groep van spelers van wie het contract afloopt. „De komende jaren moeten mijn beste jaren worden en de kans is groot dat mijn toekomst in Den Haag ligt. Hoewel de ken ners door het aantal doelpun ten zal heenkijken, zit er voor keepers gewoon weinig bewe ging in de markt. En zeker nu de resultaten tegenvallen, zul len ze niet voor me in de rij staan. Daar moet je reëel in zijn. Daarom is de kans groot dat mijn toekomst bij FC Den Haag ligt. Ongeacht in welke divisie dat is". Stoop staakt met formatie-werk DEN HAAG Dé Stoop heeft zijn formatie-werk voor FC Den Haag tijdelijk gestaakt. De ex-voorzitter, die onder meer tot taak heeft een nieuw bestuur samen te stellen (Stoop streeft zelfs naar twee besturen), kampt met een plot seling verergerde terugloop van zijn gezichtsvermogen. De Amsterdammer is inmiddels in zijn woonplaats tweemaal met laserstralen behandeld, nadat zijn netvlies was losge raakt. Gisteravond meldde Stoop nog niets te kunnen zien. „Ik heb iemand moeten aan trekken om mij de kranten voor te lezen". DEN HAAG - FC Den Haag heeft bij de KNVB uitstel ge vraagd van de strafzaak tegen Harry van der Laan, die voor vandaag was vastgesteld. Te vens is beroep aangetekend te gen de schorsing van Peter Houtman. Beide spelers kun nen daardoor aanstaande zon dag van de partij zijn in de cru ciale thuiswedstrijd tegen For tuna Sittard. FC Den Haag kreeg gisteren van de KNVB te horen dat Van der Laan zich vandaag monde ling moet verantwoorden voor het incident tijdens FC Gro- ningen-FC Den Haag, waarbij hij tegenstander Mart van Du ren blesseerde. Van der Laan werd door de KNVB in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van televisie beelden. Na de wedstrijd was bij Studio Sport te zien dat Van der Laan op het gezicht van Van Duren ging staan, die daarna bloedend het veld moest verlaten. Scheidsrech ter, grensrechters en waarne mer hadden dit tijdens het duel niet waargenomen, zo hebben zij inmiddels in hun rapportages aan de KNVB ver klaard. Van der Laan verweer de zich meteen al met verwij zing naar de terijeinomstandig- heid, waardoor hij niet in staat was geweest tijdig „te rem men". Deze visie wordt ook door de meeste Groningse be trokkenen gedeeld. Alleen speler Grafton Holband heeft verklaard dat volgens hem sprake was van opzet. Raadsman FC Den Haag en Van der Laan, die steun heeft gezocht bij de spelersvakbond WCS, had den bij de KNVB aangedron gen op een mondelinge behan deling van de zaak. Gisteren werd vanuit Zeist gemeld dat de zaak vandaag zou voorko men, maar club en speler vin den dat er te weinig tijd is om een raadsman in te schakelen. „Die moet immers ook nog de tijd hebben om zich te kunnen voorbereiden", aldus bestuurs lid Loek van Driel. Als het ver zoek om uitstel vandaag toch wordt afgewezen, zal FC Den Haag in beroep gaan tegen de eventuele straf voor Van der Laan. Daardoor kan de Haagse top scorer ook zondag worden in gezet in het duel met Fortuna. Datzelfde geldt voor Peter Houtman. De van Sparta over genomen spits zat afgelopen zondag de eerste van zijn vier wedstrijden schorsing uit, maar deze week is FC Den Haag tegen die straf alsnog in beroep gegaan. „Dat kan tot twee weken na de publicatie van de straf (4 maart; red.)", weet Van Driel. Houtman kreeg zijn straf naar aanlei ding van de rode kaart in het thuisduel met De Graafschap, waarbij de import-Hagenaar en Eric Redeker elkaar sloe gen. „De straf voor Houtman is te hoog", vindt Van Driel. Overigens heeft Frans Danen deze week het door hem ver langde gesprek met trainer Mark Wotte gehad. Danen vond de verklaring van Wotte over Danens plaats op de reser vebank „voorlopig accepta bel". OSTLA Een blik op zijn eindtijd gaf Erik Breu kink gisteren geen enkele zekerheid over zijn pres tatie in de proloog van de Italiaanse etappekoers Tirreno-Adriatico. Breu kink sloot op de boulevard in Rome zijn race tegen de klok over acht kilometer met een gemiddelde van ruim 51 kilometer en een tijd van 9 minuten en 17 seconden af. De kopman van PDM bleek slechts viertiende seconde sneller dan de Italiaan Chiura- to, die met vroege start profi teerde van de windstilte. De andere favorieten, Bugno, Vanderaerden, Fondriest, Bal- lerini, Argentin en Maassen, bleven allen op tien tellen of meer steken. Parijs-Nice Tony Rominger verwacht niet het witte leiderstricot te kun nen heroveren op Miguel In- durain. Gisteren raakte de Zwitser in de ploegentijdrit de eerste plaats kwijt aan de Tourwinnaar van vorig jaar. De Spanjaard eindigde met zijn formatie als tweede in de tocht van 26,5 kilometer over een sterk geaccidenteerd tra ject rond Saint Etienne. De overwinning ging naar Arios- tea met Rolf Gölz. De Italiaan se equipe was vierhonderdste seconde sneller. In lengte uit gedrukt bedroeg het verschil welgeteld één meter. TVM en Buckler figureerden ver op de achtergrond als twaalfde en vijftiende. Patrick Eyk heeft twee weken verplichte rust. De 24-jarige renner uit de ploeg van Jan Raas is door de UCI (Interna tionale Wielrenunie) vijftien dagen geschorst. Eyk werd uit gesloten, omdat hij zich afgelo pen dinsdag in de slotfase van de rit naar Roanne op sleep touw had laten nemen door de tweede volgauto van Buckler, die bestuurd werd door verzor ger Willy Looverie. Murcia Mathieu Hermans heeft weer van zich doen spreken. In de tweede etappe van de ronde van Murcia, over 168 kilome ter, zegevierde de Nederlander in Spaanse dienst in Jumilla tijdens de sprint van het com plete peloton. De Spanjaard Alfonso Gutierrez nam de lei ding in het algemeen klasse ment over van Jean-Paul van Poppel. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.53 uur: De Weissen- see, een Hollandse winter met NK lang laufen, NK wintertriathlon, alternatieve elfstedentocht Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal. RTL 4,22.55 uur: Match: Barend Van Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2,15.20 uur: Sport on Friday met golf, The Doral Resort; voetbal, terug blik FA Cup; paardenkoersen, samen vatting National Hunt Festival in Chel tenham. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport PRIJSVRAGEN Hamburg. Duitse lotto: Trekking A: 8-11-27-37-38-41 Reser vegetal: 1 Trekking B: 2- 4-11-32-33-43 Reser vegetal: 40 Spel '77:269361 5. DRTUITSLAGEN kei, eerste ronde: Van Oijk ck (Oen) 15-7 11-15 17-15. Pe- l)-Kjeldsen (Den) 15-12 15-5, en (Den/5-8)-Bruil (Ned) 18-16 enkel Ispel, tweede ronde: Van der n (Den) 11-611-4. Mizui-Coe- (Scho)-Van den Heuvel (Ned) Halve finales: Blomdahl (Zwe)-Burgman (Ned) 50-22 (19/2,631-1,157), Ceulemans (Bel)-Van Bracht (Ned) 50-44 (34/1,470- 1,294) Finale: Ceulemans-Blomdahl 50-50 (25/2,000-2,000) Ceulemans wint na verlen ging met 2-1 ronde: Foerman (GOS)-Borghetli (Ita) Marek (Tsi)-Uhlig (Dui) 1-1, Wigman (Let)- Jansen (Ned) 1-1. Schwarsman (GOS)-Koyl- man (Isr) 1-1Issalene (Fra)-Hubner (Bel) 1-1, Boezmski (Lit)-Van der Zee (Ned) 1-1. Chmiel (Pol)-Meyer (Ned) 1-1, Ribakov (GOS)-Ma- chado (Por) 2-0, Cordier (Fra)-VandeBerg (Bel) 0-2, Valneris (Let)-Clerc (Ned) 1-1 Stand: 1 Jansen, Valneris 23 punten, 3. Clerc, Koyfman 22, 5. Foerman 21. 6 Boe- zinski. Van der Zee 20, 8. Schwaizman, Riba kov 18.10. Meyer ^Briljant-toernc 1e koers: 2000 m: 1. Empire Dream (Helder man) 2.47,0 -1.23,5,2. Flying Princess, 3. De- nise Attack Niet gestart: Flamenco, Gonzales Kades Toto winnend 14,80 plaats 4,40 2,40 koppel 8,00 trio 1576,20 2e koers: 1609 m 1 Fellow (Hoejenbos) 2.17.6 - 1 23,9, 2. Fancy Narfeg, 3 Fenny. Niet gestart Grades Galicia. Toto winnend 21,90 plaats 8,40 3,20 koppel 100,30 trio 1761,00 3e koers: 2000 m 1 Byblow Promise (Wei- dema) 2 43,2 - 1.21,6, 2 Zeleslie Jacky, 3 Blib the Throtle. Niet gestart Crack M Toto winnend 2,50 plaats 1.201.70 koppel 3,20 tno 20,10 4e koers: 2000 m 1 Casimir N (De Leeuw) 2 44.7 - 1 22,4, 2 Debbie van Ween. 3 Flash P Niet gestart First Kombo, Femke Spencer Toto winnend 2,90 plaats 3,00 4.40 koppel 7,60 trio 45,40 5e koers: 2000 m 1Famke Buitenzorg (Dui venvoorden) 2 48,7 - 1 24,4, 2. Flevo Greena cre, 3 Gerona Boshoeve Toto winnend 9,50 plaats 2,30 4.20 koppel 65,60 trio 591.90 6e koers: 2000 m 1Edon Prince (De Leeuw) 2.40,5 - 1.20,3, 2. Cora Dillon, 3. Count Oost- land. Toto: winnend 7,90 plaats 2,50 1,80 koppel 14,70 trio 119,90 7e koers: 2000 m: 1Extase Westvries (Im- ming) 2.45,4 - 1.21.7, 2. Edel Hollandia, 3. Doubleyou. Toto: winnend 2,40 plaats 2,00 4,20 koppel 11.60 trio 87,00 dubbel winnend 16,80. 8e koers: 2380 m 1 Errogate Way (Van de Pijl) 3.16,5 - 1.22,6, 2. Dallas Cede. 3 Ebolt Tefka Toto: winnend 8,20 plaats 11,40 2,80 koppel 78,00 trio 969,50 9e koers: 2750 m 1 Djewi Magnus (Duiven voorden) 3.51.0 -1.24,0. 2 Evan Kievitshof. 3 Denme Toto winnend 3.30 plaats 2,20 3,20 koppel 12,90 trio 45.60 Omzet totalisator: 154 862,00 SCHAKEN Linares (Spa). Internationaal toernooi, twaalfde ronde: Timman (Ned)-lllescas (Spa) 1-0. Kasparov (Aze)-Salov (Rus) 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek)-Short (Eng) 1/2-1/2, Gelfand (WRu)-Speelman (Eng) 1/2-1/2, Barejev (Rus)-Anand (Indi) 1/2-1/2, Karpov (Rus)-Bel- lavski (Oek) 1 -0, Joesoepov (Rus)-Ljubojevic (Joe) afg. Stand: 1 Kasparov 9, 2. Timman 8, 3 Ivantsjoek, Karpov 7, 5. Anand, Bareiev. Beljavski, Gelfand, Salov 6,10 lllescas 5 1/2, 11 Joesoepov 5+1,12 Ljubojevic 4 1.13 Short 4,14 Speelman 31/2. Ter Apel Kloostertoernooi. derde ronde: Adams (Eng)-Episjin (GOS) 0-1Van der Ster ren (Ned)-Sosonko (Ned) 1/2-1/2, Christian sen (VSt)-Vaganjan (GOS) 1/2-1/2 Stand na drie ronden: 1 Christiansen, Episjm en Va- ganjan 2 punten, 4 Sosonko 1 1/2, 5 Adams 16 Van der Sterren 1/2 TAFELTENNIS -Budapest Eerste wedstrijd degradatiegroep Europese liga Hongarije-Nederland 1 -4 (Harczi-De Vrind 21 - /Heister 20-22 16-21, Harczi-Haldan 21-23 17- 21). VOETBAL Jong Oranje-Jong Zweden 2-1 (1-1). 22 Roest 1-0 (strafschop), 24 Fursth 1-1, 54 Taument 2-1 Scheidsrechter: Burge (Wal). Toeschouwers 8000 Gele kaart: Mild (Zwe den) en Roest (Nederland) Engeland: Coventry-Nottingham 0-2, Liverpool-West Ham 1-0, Luton-Tottenham 0-0. Norwich- Chelsea 0-1. Queens Park Rangers-Leeds 4- 1. Sheffield Wednesday-Sheffield United 1-3, Southampton-Crystal Palace 1-0 Stand: Leeds 33-64, Manchester United 30-62, Shef field Wednesday 32-54, Manchester City 32 53. Liverpool 31-52 League Cup, halve finale: Manchester Uni- ted-Middlesbrough 2-1 nv (1-1). ploegentijdrit: 1 Ariostea (Golz.Baffi, Jaer- mann) 26,5 km in 32.39,25 (gem 48,692 km/u), 2 Banesto (Indurain, Bernard, Alonso) 32.39.29, 3 RMO (Motiet, Pensee, Caritoux) 32.48,314 Castorama (Leblanc, Mane, Mon- cassin) 32 48.50, 5 Z (LeMond, Kvalsvoll, Lance) 33.02,65,15 Buckler (DeVoes, Solle- veld, Nijdam) 34.20,37, 16 Tulip (Van der Poel, Van de Laer. Lilholt) 35.03.04 Klasse ment: 1 Indurain (Spa) 9 15 50. 2 Bernard (Fra) 0 04, 3 Gölz (Du.) 0 08. 4 Mane (Fra) 0 14. 5 Baffi (Ita) 0 16, 36 Lammerts 0 59. 53 Schurer 1 29. 62 Hoffman 1 40. 73 De Vnes 1 55, 74 Solleveld 1 58, 75 Veenstra 1 59. 81 Marc Siemons 2 08. 97 Pieters 2 58, 98 Adri van der Poel 2 59.107 Jac van der Poel 3 45, 108 Ni|dam 3 47. 110 Poels 4 11. ill Mulders 4 13.119 Zanoli 4 47.134 en laatste Delph.s (Fra) 15.35. Ostia (Ita). Tirreno-Adriatico, proloog: 1 Breukink (Ned) 8 km in 9 17 (gem snelheid 51,706 km/u), 2 Chiurato (Ita) 0.4 seconde. 3 Bortolami (Ita) 0 06, 4 Zberg (Zwi), 5 Piero- bon (Ita) 0.07, 18. Maassen (Ned) 0 14, 20 Van Aert (Ned) 0 15, 27 Harmelmg (Ned) 0.18, 31 Den Bakker (Ned) 0 19. 79 Rooks (Ned) 0.33, 87 Talen (Ned) 0.36, 124 Jan Siemons (Ned) 0 54. 127 Van Orsouw (Ned) 0 56. 144 Suykerbuyk (Ned) 1.01, 148 Ak kermans (Ned) 1.02.157 Kools (Ned) 1 06 Jumilla Ronde van Murcia, tweede etappe: 1 Hermans (Ned) 168 km in 4 12.25 (gem snelheid: 39,220 km). 2 Gonzalez (Spa), 3 Gutierrez (Spa). 4 De Wilde (Bel), 5 Olano (Spa), 7 Van Poppel (Ned). 22 Beuker (Ned). 24 Verhoeven (Ned). 41 Hanegraaf (Ned), 56 Van de Vin (Ned). 63 Cordes (Ned). 66 Chiappuco (Ita). 77 Bouwmans (Ned), 88 De Konmg (Ned). 100 Van den Akker (Ned). 105 Jakobs (Ned). 123 Nijboer (Ned) 0 27 Algemeen klassement: 1 Gutierrez 8 59 34. 2 Gonzalez, 3 Van Poppel, 4 Hermans. 5 Olano, 17 Verhoeven, 25 Beuker. 30 Hane graaf. 33 Van de Vin, 37 Cordes. 59 Bouw mans, 108. De Konmg, ill Van den Akker. 115 Jakobs. 123 Nijboer 0 27

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13