Mogelijk toch woon vergunning voor verbouwde koestal Van der Klauw volgt Krantz (SPA) op Leiderdorp start project Tanzania Adrianuskerk gerestaureerd Sint Jan verfraaid met metaalplastieken RIJN- EN VEENSTREEK Groot aantal vernielingen in Nieuwkoop Streekcommissie Ade tegen woningbouw in Boterhuispolder CeidóeSoiruwt DONDERDAG 12 MAART 1992 Vloer spekglad in seniorenwoningen TER AAR In de onlangs opgeleverde senio renwoningen in Langeraar-west bevinden zich in de .badkamer zeer gladde douchetegels als ze nat-zijn. H. Egberts (GB) sprak hierover zijn verontrusting uit in de commissie openbare werken. Vooral oudere, minder goed ter been zijnde senioren zijn doodsbang om te vallen met alle gevolgen van dien. Hij merkte op dat ook-al in een eerder afgeleverde serie ouderen woningen een gevaarlijk gladde vloer aanwezig was. Daar heeft men toen ook maatregelen voor moéten treffen. Egberts vroeg zich af waarom dan in deze nieuwe woningen niet meteen ge zorgd was voor een stroeve vloer. Voorzitter P. vjaö'Rijn beloofde dat hij stappen zou onderne men om dit schoonheidsfoutje zo spoedig mo gelijk met de bouwer van de woningen te rege len. Idoor EDWARD DE GAST NIEUWKOOP Het aantal vernie lingen in Nieuwkoop ligt relatief ge zien hoger dan het landelijk en re gionaal gemiddelde. Dat merkte de heer Koorneef deze week op tijdens de commissie alge mene zaken. De meeste vernielin gen vinden plaats in het weekeinde in de buurt van de winkels. Ook op de woensdagen wordt er meer ver nield dan op andere dagen en dan met name in het gebied rondom de scholen. Koorneef gaf als een ver klaring de grote aanzuigende wer king vanuit de regio van het plas- sendorp in het weekeinde in ver band met de twee discotheken. Hij benadrukte dat de sociale controle van groot belang is, burgers dienen meer betrokken te raken bij hetge- beuren in hun wijk. De heer Bos, medewerker van het Halt-buro was tevreden over de manier waarop voorlichting gegeven wordt aan de kinderen op de basisscholen vanaf groep zeven. Hij was teleurgesteld over de aanpak van de jeugdige van dalen. Het Halt-projekt is gericht op de aanpak van 12-18 jarigen. Men sen uit deze leeftijdsgroep die iets hebben gedaan dat niet door de beu gel kan, krijgen van het bureau een alternatieve straf. Zij worden direct geconfronteerd met de wandaad en het slachtoffer. Over het gehele jaar zijn er slechts acht jongeren bij het Halt-buro geweest, terwijl het ge middelde tussen de 10 en 20 ligt. De komende maanden wordt gestreefd naar een andere aanpak van de jeug dige vandalen. Ook de aanpak van erosievandalisme verdient de nodi ge aandacht. Deze vorm van vanda lisme houdt in het eenvoudig begin van een bepaalde afkeurenswaardi ge handeling en eindigt in een soort van verpaupering van een bepaalde buurt. Een duidelijk voorbeeld is op dit moment de tunnel naar de nieu we wijk Buytewech. Een enkele streep op de muur van de tunnel mondt uit in een gehele bekladding van de tunnelwanden. Sociale pre ventie is van groot belang: wat mooi is, dient ook mooi te blijven en daar zijn we samen verantwoordelijk voor, aldus Bos. Galgweg wordt verlost van sluipverkeer HAZERSWOUDE De Kruiskade, het Spookverlaat en de Galgweg in Hazerswoude blijven door middel van een paal in de weg afgesloten voor het doorgaande verkeer totdat Rijks weg 11 is gerealiseerd. Dat zal naar verwachting begin 1997 zijn. Vanaf dat moment is er immers geen sluipverkeer meer van Alphen in de richting van Leiden over de Galgweg meer te verwachten. De uitneembare paal zal alleen tijdens de och tend- en avondspits op de grens van het Spookverlaat en de Galgweg worden aangebracht. Hierdoor kan het bestem mingsverkeer overdag ongehinderd van de Gemeneweg naar de Leidse Schouw rijden en andersom. Bovendien wordt de paalbeheerster, de aan het Spookverlaat wonende mevrouw De Groot, dan niet steeds gevraagd om met haar van de ge meente gekregen sleutel de paal weg even weg te halen. De commissie openbare werken ging akkoord met het B en W- voorstel. Namens de bewoners aan het Spookverlaat, de Kruiskade en de Galgweg sprak A. Kerkvliet zijn blijdschap uit over deze maatregel. De paal kan over een maand de grond in. ZOETERWOUDE - De kans dat mevrouw R. van der Voort in de tot woning verbouwde koestal aan de Zuidbuurtseweg 49 mag blijven wonen neemt aan zienlijk toe. Dat bleek gis teravond in de commissie ruimtelijke ordening. De fracties van Progressief Zoeterwoude en WD veroor delen weliswaar het feit dat zonder bouwvergunning is ge bouwd maar vonden toch dat er een aanvaardbare oplossing gevonden moet worden. De prógressieven en liberalen zijn van mening dat het gebouw nooit meer de oorspronkelijke functie als koestal zal krijgen. Het CDA is tegen het toestaan van een woonfunctie. Het be stemmingsplan laat het niet toe, er is illegaal gebouwd en de1 christen-democraten ver wachten meer verzoeken om bèdfijfsruimte om te zetten in woonruimte als nu het licht op groen wordt gezet. Vorige maand sprak de com missie ruimtelijke ordening ook al over de voormalige boer derij aan de Zuidbuurtseweg die in de volksmond bekend is als het Paradijs. Toen pleitte Progressief Zoeterwoude al voor een soepele houding van het gemeentebestuur. Woord voerder W. Ooijendijk herhaal de dat gisteravond nog eens. „Natuurlijk is het fout om ille gaal te bouwen. Maar het gaat onze partij erom wat redelijk is. .Terugbrengen in de oude staat van koestal is ondenk baar. Met de ruilverkaveling zijn gronden rond de boerderij herverkaveld. Een boerderij zal het dus nooit meer worden. En er zijn oplossingen. Bij voorbeeld door het pand als één woning te bestempelen waar twee huishoudens in wo nen. Met dit geval zitje precies op het randje van wat wel en niet kan". De WD was het er bij monde van de heer H. van der Kooi mee eens dat er voor het pand aan de Zuidbuurtseweg een oplossing gevonden moet wor den, maar had ook kritiek. „Van enig beleid in dit soort zaken is al lang geen sprake meer in Zoeterwoude. En daar werkt met name Progressief Zoeterwoude aan mee. Die par tij vindt alles best. Wij zijn er erg huiverig voor. Kijk, wij zijn het met het college eens dat il legaal is gebouwd. Maar wij zijn ook uiterst attent zijn op de planologische woningbouw- contingenten. Het was een dienstwoning. Laat dat zo en maak er dus geen twee wonin gen van. Dat kan heel eenvou dig", aldus Van der Kooi. CDA-er Jac. van der Salm (Noordbuurtseweg) hield voet bij stuk. „Een vergunning is geweigerd. Er is wel gebouwd. Als we dat toestaan is het einde natuurlijk zoek. Als we hier mee instemmen komen er meer aanvragen, daar ben ik van overtuigd. Het bestem mingsplan laat het niet toe dus daarover is geen misverstand. Straks krijg je de situatie dat mensen illegaal een huis gaan bouwen. Dat sta je toch ook niet toe". De eigenaar van de boerderij, de heer Van der Voort, deed nog de suggestie om het voor alsnog op één woning te hou den. Hij wilde dan wel de toe zegging dat zodra de wijk Bloe menweide is voltooid en Zoe terwoude is uitgebouwd er twee woningen van gemaakt kunnen worden. Daar wilde de commissie geen uitspraak over doen. Het laatste woord in de gehele affaire is eind van deze maand aan de gemeente raad. Hein Krantz overhandigde gisteravond de voorzittershamer aan Leo van der Klauw, de nieuwe voorzitter van de Stichting Peuterspeelzalen Alkemade. foto wim van noort Idoor ELLEN VERHAAR LEIPERDORP - De Stichting Ontwikkelings samenwerking Leider dorp (SOL) start morgen e]en nieuw ontwikkelings project. Burgemeester A-J'A.L. Bruggeman opent om 16.00 uur in de Hal. van het Leiderdorpse gemeentehuis een ten- tpdnstelling over Tanza nia, waarbij ook de Tanza- nia^nse ambassadeur aan wezig zal zijn. tfa een periode van inactiviteit is dé Stichting onder voorzit- tèrséhap van het oud-PvdA-ge- meenteraadlid mevrouw C. Langendorff-Honnef nieuw le- vén ingeblazen. In samenwer king met de NOVIB wil de Stichting door het aanschaffen van graanmolens de dorpsont wikkeling in Tanzania stimu leren. De Start van het project wordt overschaduwd door een fikse ruzie met Groen Links. GL- fractievoorzitter Kees Bos ont hulde gisteravond in de com missie welzijn dat zijn partij behoorlijk boos is over het niet beantwoorden van een brief. Groen Links heeft zich van de activiteiten van de SOL gedis- tancieerd. Groen Links wil eerst een discussie over het fa len van het vorige stichtings bestuur. Het project van dat bestuur om ricinusbomen te planten op de Kaapverdische eilanden om erosie tegen te gaan, is nooit aangeslagen onder de Leider- dorpse bevolking. Volgens mevrouw Langen- dorff is het niet zinvol een dis cussie over het verleden aan te gaan. Zij nodigde Groen Links uit actief mee te werken door net als de overige politieke partijen deel te nemen aan de advies raad. De commissie ging akkoord met het voorstel van wethouder C. Kerner- Schellingerhout (CDA) het project minimaal met tiendui zend gulden te ondersteunen. Het geld dat de SOL met acties onder de Leiderdorpse bevol king weet op te halen wordt nog eens verdubbeld tot een maximum van tienduizend gulden. Om de bewustwor dingsactiviteiten te stimuleren krijgt de SOL zelf nog eens be drag van vijfduizend gulden Patijn op 15 april in Jacobswoude JACOBSWOUDE - De politie ke partijen van Jacobswoude moeten uiterlijk 15 april hun profielschets klaar hebben van de opvolger van Burgemeester Brouwer de Koning die per 31 maart vertrekt. Op die datum komt de com missaris van de koningin in Zuid-Holland, de heer S. Pa tijn, praten op het gemeente huis van Jacobswoude over het profiel van de nieuwe burger vader. ALKEMADE - Hein Krantz stapt op als voor zitter van Stichting Peu terspeelzaal Alkemade (SPA). Tijdens de gister avond gehouden be stuursvergadering over handigde hij de voorzit tershamer aan zijn opvol ger Leo van der Klauw. Krantz fungeerde drie hecti sche jaren als voorzitter van het speelzaalwerk in Roelof- arendsveen en Oude Wetering. Volgens zijn opvolger gaf hij in die tijd blijk van een grenzelo ze energie en vasthoudend heid. „Mede dank zij die eigen schappen bereikte hij dat de gemeente Alkemade ging in zien dat voor iedere groep peu ters twee leidsters nodig zijn. Kinderen vanaf driejaar horen op een peuterspeelzaal ge plaatst te kunnen worden. Dit alles betekent een stuk ge meentelijke erkenning van het speelzaalwerk", aldus Van der Klauw. De nieuwe voorzitter, die voor drie jaar wordt be noemd, verwacht dat hij een spilfunctie gaat bekleden, waarbij hij als belangrijkste taak ziet het doorlopend toet sen van zaken aan de doelstel- lingen van de SPA. „Ik moet ervoor zorgen dat de kwaliteit van het speelzaalwerk gehand haafd blijft". Een stabiele or ganisatie oftewel „rust in de tent", vindt hij een belangrijk aandachtspunt voor de toe komst. Van der Klauw ver wacht veel energie te moeten steken in de huisvesting van Peuterspeelzaal De Mammoef met in totaal vijf leidsters, 108 peuters en meer dan 100 kin deren op de wachtlijst. Namens het bestuur gaat Stan- ny Bakker (opvolgster van Hetty van Rhoon) samen met de nieuwe hoofdleidster (Thea van der Weyden) zich bezig houden met de coördinatie en de plaatsingen. Het is de be doeling dat De Mammoef, die twee speelzalen bevat, wordt uitgebreid met het naastgele gen onderkomen van de Histo rische Vereniging Oud-Alke made aan het Onelplein in Roelofarendsveen. Het ge meentebestuur streeft ernaar om Oud-Alkemade onder te brengen in de voormalige aula van de LTS in Oude Wetering. Het is nog steeds niet zeker of dit door kan gaan. Omdat zo wel de aula als het onderko men van Oud-Alkemade nog moeten worden verbouwd, ver wacht Van der Klauw dat De Mammoef haar derde speel zaal op zijn vroegst eind van dit jaar kan betrekken. „Nu al zijn heel veel moeders teleur gesteld dat hun kind nog steeds op de wachtlijst staat". Ook werd gisteravond Jolanda Zoet als nieuw bestuurslid geïnstalleerd. Bomen gekapt bij NH-kerk Ter Aar TER AAR Deze week dagen zijn de bomen die in de bocht bij de NH-kerk stonden gekapt. Zowel in de commissie openbare werken als die van financiën vuurden dinsdagavond verontruste leden vragen af over de noodzaak van het werk. Volgens wethou der P. van Rijn kon deze bomenrij helaas niet gespaard blijven. De rij Canadese populieren stonder daar al vele jaren. Ze werden indertijd aangeplant om op een snelle manier een volwassen laan bomen te verkrijgen. Het nadeel van het planten van snel groeiende bomen is dat ze ook na een relatief korte tijd tekenen vap ygrval gaan tonen en gekapt moeten worden. Deze tijd is nu aangebroken, aldus Van Rijn. Dé Leilinden die de vroegere woning van Stigter omzoomden zijn niefprngehaald. Deze zullen een ingrijpende snoeibeurt onder gaan om het specifieke karakter van deze bomen in volle glorie te 'hérstellen. Ook een aantal fruitbomen en knotwilgen op het terrein van de voormalige boerderij worden na een grondig snoeiwerk gespaard. Deze zullen samen met een nieuwe serie knotwilgen het nieuwe gezicht gaan vormen van het gebied rond hét gemeentehuis en de kerk. Volgens Van Rijn zal het kerkhof naast de kerk veel beter tot zijn recht komen na deze opknap beurt. De zerken zullen niet meer zo groen uitslaan en de prach tige,, treurberk op de begraafplaats kan weer volledig tot zijn recht komen. Idoor ELLEN VERHAAR De restauratiecommissie van de H. Adrianus: van links naar rechts secretaris W. Schildwacht, pastoor Van Dommelen en voorzitter A. van Doorn. foto: wim van noort II LANGERAAR - De restaura tie van de H. Adrianuskerk in Langeraar zal 3,2 miljoen gul den gaan kosten. Dit omvang rijke werk moet op 1 februari 1993 van start gaan. Dan zal de kerk geheel in de steigers ko men om het lei- en loodwerk te vervangen, evenals het houten dakbeschot onder de leien. De goten zullen vernieuwd wor den, het voegwerk hersteld en verder is er het arbeidsinten sieve restauratiewerk aan de glas-in-loodramen. Ook de kunstwerken die zich aan de voorzijde van de kerk rondom en boven de deuren bevinden verkeren worden hersteld. Het Rijk draagt 1,7 miljoen gulden bij. Een half miljoen gulden denkt het kerkbestuur via andere subsi diekanalen te verkrijgen. Voor de parochie zelf blijft er dan nog een berdrag van één mil joen over. Er is inmiddels een werkgroep fondsenwerving sa mengesteld die volop bezig is met plannen. Op zondag 3 mei houdt deze werkgroep een in formatiemiddag in Parola, waar de parochianen wordt voorgelicht over het restaura tieplan. In mei-juni zal de inza melingsactie van start gaan. Er zijn dan obligaties te koop met een waarde van 500 of 1000 gul den, koopprijs respectievelijk 450 en 900 gulden. Het kerkbestuur hoopt even wel stilletjes dat de koper bij het uitloten van zijn betaalde obligaties besluit om het volle dige bedrag toch aan de kerk te schenken. De restauratie staat onder supervisie van ar chitect Peetoom van het archi tectenbureau Van de Sterre en Peetoom te Hoogmade en gaat 20 maanden duren. ZOETERWOUDE - De Sint Jan Kerk aan de Zuidbuurtse weg in Zoeterwoude-dorp is verrijkt met twee fraaie me taal-plastieken. Dat is moge lijk geworden dankzij de jubi leum-giften die pater Seb. van Béürflen bij zijn gouden pries terfeest heeft ontvangen. De plastieken zijn vervaardigd dobf broeder Pierre Eijck. Za terdag 14 maart zullen de kunstwerken officieel worden aangeboden aan het slot van de Eucharistieviering. Ander half jaar geleden vierde pater Seb. van Beurden o.s.c. zijn 50- jarig priesterfeest. De bijzon dere collecte die toen werd ge houden werd hem aangeboden als feestgeschenk. De jubilaris wilde het forse bedrag echter niet voor zichzelf houden. Hij bestemde het voor verlevendi ging van de grote gesloten muur achter het altaar van de SintJan. De keuze is gevallen op een tweetal metaalplastieken van Pierre Eijck. De voorstelling heeft betrekking op de paro chienamen, te weten Sint Jan's Onthoofding en de Kruisver heffing. Op een plastiek is de doop van Christus door Sint Jan te zien. De andere plastiek geeft een beeld van de ontmoe ting van de Verrezen Christus met Maria Magdalena. Op de weggerolde steen is het Kruis heren-kruis te herkennen. Het materiaal dat broeder Pierre Eijck heeft gebruikt is roodko per dat hier en daar een tintje heeft gekregen. De kleur van het koper komt goed uit tegen de rode baksteen van de muur. De plastieken sluiten goed aan bij de reeds aanwezige Kruis berg boven het altaar. Pierre Eijck is broeder van de Salesia- nen en woont in een jeugdcen trum van de orde in Rijswijk. Sinds enkele jaren is hij in de VUT. Dat neemt echter niet weg dat broeder Eijck nog erg actief is in de bejaarden- en ziekenzorg en ook geeft hij ju dolessen. Wat zijn werk in me taal betreft is hij een autodi dact. Hij heeft geen academi sche of andere opleiding ge volgd. Zijn werk is inmiddels op veel plaatsen te vinden. Het onderwerp is meestal reli gieus. Binnenkort verschijnt een boek met enkele Kruiswe gen van zijn hand. De kunste naar zal zaterdagavond bij de overdracht aanwezig zijn. ALKEMADE - Praten over mogelijke woning bouw in de Boterhuispol der belemmert de over heid in het afsluiten van beheerscontracten met boeren in het gebied. „Weinig boeren zullen het mogelijke financiële voor deel van hogere grondprij zen kunnen weerstaan". Daarvoor waarschuwde de heer N. van Brussel van de Streekcommissie Ade deze week het gemeente bestuur van Alkemade via de commissie ruimtelijke ordening. In de Streekcommissie Ade werken boeren en natuurbe schermers op vrijwillige basis samen om zo een rendabele melkveehouderij te combine ren met instandhouding van de natuurwaarden in hei ge bied Ade, dat veel groter is dan Oud Ade alleen. De bekendste activiteit van de Streekcom missie is de succesvolle Weide- vogelwacht voor Rijpwetering en omgeving. Van Brussel kwam tot zijn waarschuwing toen de commissie een voor stel besprak over het verder bestuderen van een aantal lo- katies voor woningbouw en be drijfsterreinen in de regio. Bij deze lokaties horen onder meer de Rode Polder, de Veen- der- en Lijkerpolder en Polder Boterhuis. De Boterhuispolder is inmiddels door de gemeen teraad van Leiden afgewezen. Van Brussel had gewild dat Al kemade dit ook zou besluiten om op deze wijze de boeren in het gebied niet in verwarring te brengen. De Streekcommissie is on langs, na jaren van verhitte discussies, akkoord gegaan met het afsluiten van beheer sovereenkomsten met de over heid over 850 hectaren. Het Rijk stelt een vergoeding be schikbaar aan boeren, die bij hun bedrijfsvoering de be scherming van aanwezige na tuurwaarden meenemen. Van Brussel is bang voor een totale „opsnijding" van gebieden met hoge landschappelijke en natuurwaarden. „Hierdoor zal weinig aan natuurwaarde over blijven", stelt hij. Ook is de op dringende verstedelijking fu nest voor de fietsrecreatie in het gebied. „De huidige onze kerheid moet ongedaan wor den gemaakt. Leiden kiest voor het groen houden van in ieder geval de Boterhuispol der, maar Leiderdorp is al vol op bezig met de aankoop van gronden in natuurgebieden. Alkemade kan de onzekerheid voor de agrarische gemeen schap nu wegnemen door van het begin af aan niet akkoord te gaan met in ieder geval de onderzoekslokatie Boterhuis polder", aldus Van Brussel. De commissie ruimtelijke orde ning houdt overigens vast aan de vervolgstudie naar bouwlo- katies in de regio. Ter Aar partner van composteringsbedrijf TER AAR - Ook Ter Aar gaat deel uitmaken van de stichting die het gft-afval uit de Alphense regio gaat verwerken. Op 24 maart is de oprichtingsvergadering. Dit composteringsbedrijf zal een investering vergen van 30 miljoen gulden. Deelnemers zijn naast Ter Aar het Gemeentelijk vuilverwerkings bedrijf Alphen, de provinciale afvalverwerking en daarnaast ook nog enkele vuil- verwerkingsbedrijven in Alphen en regio. Het toekomstige be drijf zal gevestigd worden op het industrieterrein de Vork achter Zeeman. Voor een uitgebreide age ook voor de komende daj raadplege men „UIT", de g wekelijkse bijlage van c krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 1| 071-121239) JFK (12); 20.00. en STUDIO (Steenstraat 39, 124130): Prince of tides (al), 1 21 15 wo. ook 14.30. Dead again 19.00, 21.15. Hot Shots (al); 1 21.15. wo. ook 14 30 Don't teil i the babysitter's dead (al); 1 21.15. wo ook 14.30. Notenkrake wo 14 30 Reddertjes in kangoi land (al); wo 14.30. TRIANON straat 31, tel. 071-123875): Da with wolves (al); 20 00. ALPHEN AAN DEN RIJN EUF NEMA (Van Boetzelaerstraat 6 01720-20800) JFK (16); 13.30,2 Johnsons (12), 18.45. 21.30. m do. ook 13.45 Hot shots (al); 1 21.00 ma. di. do ook 13.45 Don mom the babysitter's dead (al); 1 18.45, 21.15. Reddertjes in kaï roeland (al), wo 14 00. Fievel ii wilde westen (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN KINDERI COOP CC (Prinses Marijkestraat 614354): Reddertjes in kango land (al); wo 14 00 Bingo (een hondje, al); wo 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spul 2] 3463500): De prince of Tides 14.00, 18.45, 21,30. ASTA 2: Al in the fileds of the lord (al), 20 00 ASTA 3: Billy Bathgate 18 45, 21.30. ma. di. do. ook BABYLON 1 (naast Den Haag traal tel. 3471656): JFK (12); 20.00. BABYLON 2 Raise th lantern (16); 14.00,18.45, 21.30 i BYLON 3 Les amants du Pont (12); 18.45, 21.30. ma. di. do 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 2 3630637) De Johnsons (12); 18 45, 21.30 CINEAC 2: Shal (al); 14 00, 18.45, 21.30 CINE The commitments (al); 18.45, ma. di do ook 14.00 METRO 1 (Carnegielaan, tel 3456756): (12), 14.00, 20 30. METROPC Dead again (16); 14 00. 18.45,; METROPOLE 3: SLittle mar (al); 14 00, 18 45, 21.30 METF LE 4 Thelma Louise (12); 21.30. ma di do. ook 14 00. i TROPOLE 5: Frankie Johnn' 18 45, 21.30. ma di. do. ook ODEON 1 (Herengracht 12 3462400): Deceived (16); 13.45, 21.30. ODEON 2: Hot shots 13.45, 18.45, 21.30. ODEON j Addams family (al); 13 45, ODEON 4 Don't tell mon 13 45, 18.45. S.A.S in San Sal (16); 21.30 HAAGS FILMHUIS 1: The adjuster; 19 30, 21.45 2 Proof; 1930 zo ook 1400 Ei 21.45. Zaal 3 Dekaloog 4; ma Fanny och Alexander, di 20.C menticare Venezia; wo 19.30, Fietsendieven, do 19.30,21 45 KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3 Barbar; wo 14.00. LON 3: Barbar; wo 14 00 C 3: De notenkraker; wo 14 00 TROPOLE 4 Fievel in het wildi ten, wo 14 00 METROPOLE reddertjes in Kangoeroelanti 14 00 DIENSTVERLENIN STICHTING KRUISWERK LEID Centraal kantoor: Schuttersveld informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur Uitleencentral pleegartikelen: Burggravenlaai telefoon 071-121894. Geopend: lijks 13.30-17 00 uur, donderdag 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKE ZEN LEIDEN - Ongevallendien dag Academisch Ziekenhuis b van dinsdag 13.00 u tot woe 13.00 u. (Diaconessenhuis po' ken tel 155543, afdeling S.C 175639) en van vrijdag 13.00 u. terdag 13.00u (Elisabeth-zieken De Geneeskundige Dienst Le verhuisd van de Roodenburgers Leiden naar de Cronesteinkade Leiden VERENIGING BESCHERMING BOREN KIND - Hulpverlening gewenste zwangerschap voor n en kind Bel tel 071-896309 897762; 033-620244 (dit laatsts mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur d< van 14 30 tot 15 15 uur en van 1 19.45 uur. Kinderafdeling dageli 10.30 tot 19.00 Niet meer dan tv zoekers per patient. Op de a special care kan men terecht vai tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19. Voordat de laatste twee afdelinc zocht kunnen worden dient e worden overlegd met de dienste verpleegkundige.* Sint Elizabe kenhuis: Volwassenen dagelijl 14.00-14 45 u en van 18.30-1S klasse-afdelingen ook 11.15-11 Kraamafdeling: Naast de norm, zoektijden alleen voor „kraarra van 19 30-21 00 u. Gynaecoloi loskunde/urologie van 14.00-14 van 18.30-19.30 uur. Kindera dag Ouders zijn de gehele di kom. Eén van beiden kan, indie wil, bij zijn of haar kind blijven i Voor broertjes, zusjes en and( zoekers, is de bezoektijd van II tot 19 00 u CCU (hartbewakini van 14 00-14.30 u en van 19.CX u. Intensieve verpleging: dai 14.00-14 45 u en van' 19.00-11 Sport-Medisch Adviescentrum: uur ma. 19 30-20.30 u. in het SI beth-ziekenhuis. Endegeest: vr 13.00-14.30 u zo. 11.00-12.C 14 00-15.00 u.; eerste klasse: dt le dag Jelgersmakliniek: Jor team: za. en zo. 14.00-17.00 u. me- werkdagen 16.45-17.45 u.; en feestdag. 10.00-11.30 en 16.30 u. Team A, C en D: dag. tc u. met uitzondering van behand en etenstijden. Academisch i huis: Voor alle patiënten (beha deren) zijn de bezoekuren als vo gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-1 Avondbezoekuur afdeling verlos 18.00-19 00 u De Praematun ling: voor ouders en familie is n leg rnet patiënten doorlopend mogelijk Bezoek aan ernstige ten wanneer aan ernstige p« doorlopend bezoek wordt toec kan de hoofdverpleegkundige t speciale kaarten verstrekken. Ki niek: zalen voor peuters, kleu grote kinderen 15.15-17.00, b en boxenafdeling: volgens a met het verpleegkundig hoofd, f tijden kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Vod re bezoekers van kinderen: Ked en oorheelkunde en neurologie 15.00 en 18.30-19.30. Ooghei en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-1 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u. Vaders, broertjes en zu de gehele dag welkom, in ovel het hoofd van de afdeling. Kirk ling 14.30-15.30 u. In overlegl verpleging zijn hier ook andere tijden mogelijk De ouders zijn t le dag welkom (in overleg i hoofd van de afdeling)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10