Amateurs moeten Spelen in buitenland afdwingen Pernix ten onder in een matige Super Cupfinale ipollini heerst ver sprint-elite 5 Soiwant SPORT DIOK Volleyballers in kwartfinale PORTUITSLAGEN 1TEN lam. Briljant-toernooi, tweede WOENSDAG 11 MAART 1992 eratie golfer Van der Velde Jansen moet leiding delen Timman alleen op tweede plek J HAAG - Chris van der Velde onder- t morgen in het Bronovo-ziekenhuis te h Haag een operatie aan zijn amandelen. Herlands beste golfer zal daardoor vijf we ll op non-actief staan. In de derde week h april maakte hij in het Cannes Open zijn jitree op de Europese Tour. Chris van der Jde kan door de operatie niet deelnemen I het kwalificatietoernooi voor de Dunhill eind deze maand in Hongkong. ji der Velde wordt al vele jaren op gezette aagd door ontstoken amandelen. |ig seizoen kreeg hij reeds het advies ze te n knippen. De operatie ging niet door we- [s een uitnodiging voor drie toernooien in •alië, waar hij zijn opmars begon. Dit f haalde hij in vier van de vijf toernooien („cut" en verdiende hij reeds 40.000 gul- PAETHENAY - Na veertien ronden in de strijd om de Eu ropese damtitel heeft vice-we- reldkampioen Guntis Valne- ris koploper Gerard Jansen weer acherhaald. De Neder landse titelverdediger kwam tegen de 17-jarige Foerman niet verder dan remise, terwijl Valneris van de Duitse Uhlig won. Even zag het er naar uit, dat ook de Israëliër Koyfman zich bij de koplopers zou voegen, maar hij stuitte op te veel ver zet van de Fransman Issalene. Rob Clerc won wel en naderde de koplopers tot op één punt. Hendrik van der Zee behaalde een verrassende zege op Schwarzman. Hein Meijer deelde de punten met Boe- zinski. Aftreding De voorzitter van de wereld- dambond, de Nederlander Ber ten Haaf, is gisteren plotse ling afgetreden. In een brief aan het bestuur van de we- relddambond (FMDJj liet Ten Haaf weten de aan de funktie verbonden werkzaamheden niet langer te kunnen combi neren mjet zijn normale werk. Tot het congres in Toulon, in september, wordt de funktie waargenomen door de Itali aanse vice-president Mazzilli. LINARES - Jan Timman is in het sterk bezette schaaktoernooi van Linares opgerukt naar de twee de plaats. De veertig-jarige Nederlander versloeg in de elfde ronde de Brit Nigel Short. Zijn achter stand op koploper Gary Kasparov bleef anderhalf punt. De wereldkampioen won gisteren van de in Duitsland wonende Artoer Joesoepov. Kasparov is in Linares de enige ongeslagen speler na elf ronden. Met zwart, in een Konings Indisch opgezette partij, versloeg hij Joesoepov. Met nog twee ronden te gaan, lijkt de eindzege hem niet meer te kunnen ontgaan. Timman had slechts 28 zetten nodig tegen de Brit Short. Beljavski en Kar- pov, die na de tiende ronde met Timman de tweede plaats deelden, verloren beiden. Karpov leed tegen Barejev zijn derde nederlaag van het toernooi. Bel javski verloor van de Joegoslaaf Ljubojevic. Ivants- joek klom naar de derde plaats door de Brit Speel man te verslaan. Zijn achterstand op Timman be draagt een half punt. LEIDEN - De rugbyers van het Leid- se DIOK hebben afgelopen weekein de te vroeg de champagnekurken la ten knallen ter gelegenheid van het veroveren van de nationale titel. Na de zege op RCH vierde men in Leiden uitgebreid feest in de veronderstel ling dat de buit binnen was. Hetgeen reglementair nog niet het geval is, zo als de rugbybond DIOK liet weten. Immers, met nog één wedstrijd voor de play-offs voor de boeg kan num mer twee Castricum DIOK alsnog op de ranglijst achterhalen. Bij gelijk eindigen telt dan het doelsaldo van vóór de play-offs ter bepaling van de kampioen. DIOK heeft overigens een beter saldo. Roda JC boos op Mark Wotte KERKRADE - Roda JC is boos over uitla tingen van trainer Mark Wotte van FC Den Haag. Die had af gelopen weekeinde verklaard dat de doel man van de Kerkraad- se club 'geen vinger had uitgestoken' naar (twee doeltreffende) schoten van De Graaf schap waardoor dit team met 3-2 won. Hij leek wel dronken, al dus Wotte. Bolesta is geheelonthouder. y Cipollini bleef in Roanne weer het peloton voor. F( lekeij reniysjNE De sprinters ra- soepin Parijs-Nice enigszins streerd. Door Mario Gi dlt li. Een etmaal na zijn rit- ,voor in Nevers, haalde hij op- >ssin< v uit. Op de brede en lan- n? B loulevard Jean Baptiste lang en^ jn Roanne vermorzel- j na een rit van 176 kilo- r al zijn concurrenten in edren op de korte afstand, n Capiot, afgelopen maan- IMLaerde, werd tweede. Mi- Eanoli derde. EH Upk Eyk is gisteren door de uit de koers genomen. De lejaarsprof uit de ploeg luckier werd in de slotfa- de rit van Nevers naar door een wedstrijd- issaris betrapt toen hij de klink van de twee- iglei dersauto liet mee- i. Pieters is maandag- d een compleet rennerste- Kwijtgeraakt. De sprinter lijn spulletjes op het bal- fan zijn hotelkamer in Va- rennes-Vauzelles, waar hij na de tweede rit van Gien naar Nevers met de Tulip-ploeg ver bleef, gehangen. Toen hij na het avondeten de kleding bin nen wilde halen bleken ze ver dwenen. Ronde van Murcia Jean-Paul van Poppel heeft in de eerste etappe van de Ronde van Murcia Dsjamolidin Ab- doesjaparov verslagen. Het was de derde overwinning in het seizoen voor de Nederlan der na de Ronde van de Midi- Pyreneeën en de slotetappe van de Ronde van de Middel landse Zee. Na een rit over 179 kilometer kwam het in Molina de Segura tot een koninklijke sprint. Naast de groene-truiwinnaar uit de laatste Tour de France versloeg Van Poppel ook de Spanjaard Alfonso Gutierrez, de Belg Jo Planckaert, de Spanjaard Salvador Gonzalez en de Duitser Olaf Ludwig. incaise beklimt noordwand Eiger De 32-jarige Frangaise Catherine Destivelle is er als vrouw in geslaagd om in haar eentje tijdens de winter de :hte noordwand van de Eiger te beklimmen. Destivelle be- de top van de Zwitserse berg maandagavond na een tocht 7 uur. Zij verklaarde dat zij geen tent of verwarming bij zich n alleen amandelpasta, gedroogd fruit en water tot zich had nen. De Franse minister van sport- en jeugdzaken Frederi- Iredin heeft Destivelle met haar prestatie gefeliciteerd. LUNTEREN - Voor de nationale wielerselectie van bondscoach Piet Kuijs staat 1992 in het teken van de Olympische Spelen in Barcelona. De 100 kilome ter tijdritploeg die vorig jaar tijdens het wereld kampioenschap in Stutt gart een olympische no minatie afdwong, moet vormbehoud tonen. Voor de individuele wegwed strijd ligt dat even anders. Renners met Olympische aspi raties moeten de komende maanden hun uitzending nog verdienen. Het belooft een slij tageslag tussen de vaderland se talenten te worden, want er zijn slechts drie startbewijzen te vergeven. De Nederlandse amateurwiel renners kunnen kwalificatie voor de individuele wegwed strijd op de Olympische Spe len afdwingen in de Nieder- sachsen Rundfahrt en in de Ronde van Oostenrijk. De eis, die het NOC in samenspraak met de wielerbond heeft opge steld, is een positie bij de eer ste vijftien in het eindklasse ment. Dat liet Joop Atsma, voorzitter van de sectie ama- teurwielrennen van de KNWTJ, gisteren weten tijdens de offi ciële introductie van de ama teurselectie in Lunteren. Bondscoach Piet Kuijs uit het Brabantse Vlijmen was niet aanwezig bij de gesprekken tussen wielerbond en Olym pisch Comité. Hij achtte zijn renners zeker in staat aan de gestelde eis te voldoen. Met name Erik Dekker uit Hooge- veen moet zich voor Barcelona plaatsen meende Kuijs: „Ik zei deze week nog tegen Erik: wanneer jij in Oostenrijk niet bij de eerste vijftien rijdt, kun je beter je fiets verkopen en wat anders gaan doen". Afgescheept Daarnaast tipte Kuijs ook Rob Compas, Michael Boogerd („vergelijk ik wel eens met Joop Zoetemelk") en Anton Tak tot potentiële Barcelona- gangers. Laatstgenoemde heeft zelfs zijn prof-ambities opzij geschoven om zich aan een avontuur op de Zomerspe len te kunnen wagen. De giste ren 24 geworden inwoner van Oud-Gastel aast op revanche. Tak, in 1991 nog winnaar van Olympia's Tour, leek immers een profcontract bij Tulip te gaan tekenen. Hij reed enkele 'koersen op proef bij de Belgi sche formatie. De ploegleiding was content, maar uiteindelijk werd Tak afgescheept, omdat er geen geld zou zijn om hem in te lijven. Tak slikte zijn teleurstelling weg. Hij kreeg een plek toege wezen in de Teleflex-amateur- ploeg. Opnieuw zat het Tak niet mee, want het bedrijf Te- leflex besloot plotseling te stoppen met het sponsoren van de ploeg. De Brabantse coureur herinnerde zich ech ter dat bondscoach Kuijs hem best graag in de nationale se lectie had willen opnemen. Bij het sluiten van de markt be sloot hij daarom Kuijs te bel len. De bondscoach maakte vervolgens graag extra ruimte in zijn selectie voor Tak. Twee kampen Die selectie rijdt voornamelijk zware buitenlandse koersen. De groep is daarbij gesplitst in twee kampen. De renners die zich concentreren op de 100 km ploegentijdrit (Voskamp, Kil, Kemper en Moerenhout) en de coureurs die een kans maken op de individuele we grace. Overigens telt de 100 km-ploeg nog twee 'buiten staanders', namelijk John den Braber (Koga Miyata) en Jaap ten Kortenaar (WV Volendam). De tijdrijders dienen zich in de aanloop naar de Spelen nog éénmaal te bewijzen. Dat moet gebeuren op 8 juli bij de ploe gentijdrit in Kollum. Volgens Kuijs mag die test geen noe menswaardige problemen op leveren. Wel maakte hij duide lijk dat geen enkele coureur al zeker is van een plaats in de tij dritploeg. Piet Kuijs ziet overigens voor zichzelf ook na dit seizoen nog een functie weggelegd als bondscoach van de amateur wielrenners. Maar hij bouwde wel een voorwaarde in: „Zijn de prestaties straks in Barcelo na opnieuw matig, dan acht ik echter de kans op contractver lenging zeer klein". De laatste drie jaar presteer den de Nederlandse amateurs teleurstellend tijdens de we reldtitelstrijd. Enige pluspun tje was de vijfde plaats van de tijdritploeg vorig jaar in Stutt gart, waarmee een olympische nominatie voor de 100 kilome ter in Barcelona in de wacht werd gesleept. Voor wat de Spelen betreft heeft de amateursectie van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) zich uit gesproken tegen het toelaten van profrenners. Dat zei sectie voorzitter Joop Atsma gister middag. Tijdens de wereld kampioenschappen wielren nen in Japan (1990) en vorig jaar in Stuttgart werd het al dan niet toelaten van profs op de Spelen reeds besproken door de internationale wieler federatie (UCI). De KNWU had tot dusver nog geen officieel standpunt ingenomen. Piet Kuijs ziet voor zichzelf ook na dit seizoen nog een functie wegge legd als bondscoach van de amateurwielrenners. foto: sp Volgens Atsma heeft de sectie amateurwielrennen inmiddels het voortouw genomen door een eigen 'voorlopig' stand punt te lanceren. „Wat ons be treft gaan de beroepscoureurs niet van start op de Olympi sche Spelen", verklaarde At sma: „Ook collega-bestuursle den uit ons omringende lan den denken daar zo over". Haag); Jan Boven (Woldendorp); Rob Compas (Venhuizen); Erik Dekker (Hoogeveen); Hans van Dijk (Boe kei); Richard Groenendaal (St.-Mi- chielsgestel); Steven de Jongh (Grootschermer); Gerard Kemper (Volendam); Pelle Kil (Losdorp); Koos Moerenhout (Achthuizen); Rik Reinerink (Harbrinkhoek); Roger Smeets (Elsloo); Niels van der Steen (Hoogland); Anton Tak (Oud-Gastel); Marcel Vegt (Kolham); Bart Voskamp (Wageningen). Ploegleiding: Piet Kuijs (bondscoach), Nico van Hest (assistent) en Adri van Houwelingen (assistent). Man krijgt twee ton boete voor computerfraude AMSTERDAM De recht bank in Amsterdam gisteren heeft een 35-jarige man uit Wa teringen veroordeeld tot een boete van 200.000 gulden. De man is schuldig bevonden aan het verrichten varf computer manipulaties bij paardenkoer- sen in Hilversum, Alkmaar, Nootdorp en Wassenaar. Vol gens de rechtbank had de man de leiding over een groep van vijf, die vanaf 1983 tot aan hun arrestatie in juni 1987 de Stich ting Totalisator Nederland (Ladbroke) voor ongeveer twee miljoen gulden heeft opge licht. Tegen de man was twee jaar cel geëist. De rechtbank legde hem ook een voorwaardelijke vrijheidsstraf van zes maón- den op. De vier wedders wer den veroordeeld tot een cel straf van zes maanden voor waardelijk, alsmede een boete van 25.000 gulden. Tegen het viertal waren gevangenisstraf fen geëist, variërend van zes tot vijftien maanden. Twee verdachten kregen de helft van de boete voorwaardelijk opgelegd. A: Ceulemans (Bel)-Van Crom- id) 50-49 (37/1,351 -1,324), Van foirt-Weijenburg (Ned) 50-47 41-0,979), Ceulemans-Blom- (Zwe) 50-38 (20/2,500-1,900). 1:1Ceulemans 3-6, 2. Blom- 4,3. Van Cromvoirt 3-2, 4. Weij- 3-0. Jaspers (Ned)-Burgman (50-50 (41/1,219-1.219), Burg en Bracht (Ned) 50-38 (35/1,428- I Jaspers-Stroobants (Bel) 50-43 15-1,131) Eindstand: 1 Burg- 5. 2. Van Bracht 3-4, 3 Jaspers Stroobants 3-0 Halve finales: - - in-Blomdahl, Ceulemans-Van ra (Aus). Wereldbeker, maxi- ika verslaat Zimbabwe met 7 5 Zuid-Afrika 164 voor 3 (45,1 "'Jmbabwe 163 (48,3). .j-- Nieuw-Zeeland 5-10,2. Enge- ;n atjfe, 3 Zuid-Afrika 6-8, 4. West-ln- ;n (f&. 5 India 6-5,6. Sri Lanka 6-5,7. nden 5*4, 8" Pakis,an 5~3- 9- z*m- EK dammen, mannen, Ie ronde: Borghettl (Ita)-Ma- Cl. k3#j) 1-1, Jansen (Ned)-Foerman [1-1, Hubner (Bel)-Wlgman (Let) yfman (Isr)-lssalene (Fra) 1-1, Zee (Ned)-Schwarzman (GOS) ir (Ned)-Boezinski (Lit) 1-1, (Por)-Chmiel (Pol) 0-2, Van- Ribakov (GOS) 0-2, Clerc rdier (Fra) 2-0, Uhlig (Dui)-Val- I) 0-2. Stand: 1 Jansen, Valne- i. 3. Clerc, Koyfman 215. Foerman 20, 6. Boezinski, Van der Zee 19, 8. Schwarzman 17, 9. Meyer, Riba kov 16, 11. Chmiel 15, 12. Hubner 12, 13. Borghettj, Cordier en Wigman 11, 16 Issalene,Vandeberg 9, 18. Macha- do, Marek en Uhlig 3. SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi, elf de ronde: Joesoepov (Rus)-Kasparov (Aze) 0-1, Ljubojevic (Joe)-Beljavski (Oek) 1-0, Karpov (Rus)-Barejev (Rus) 0-1, Anand (Ind)-Gelfand (WRu) 1/2- 1/2, Speelman (GBr)-lvantsjoek (Oek) 0-1, Short (GBr)-Timman (Ned) 0-1, II- lescas (Spa)-Salov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1 Kasparov 8 1/2 punten. 2. Timman 7, 3. Ivantsjoek 6 1/2, 4. Bel javski, Karpov 6, 6. Anand, Barejev, Gelfand, lllescas, Salov 5 1/2, 11. Joe soepov 5, 12 Ljubojevic 4, 13. Short 3 1/2,14 Speelman 3 Ter Apel. Klooster-toernooi. Tweede ronde: Sosonko (Ned)-Christiansen (VSt) 1/2-1/2, Episjin (GOS)-Van der Sterren (Ned) 1-0, Vaganjan (GOS)- Adams (Eng) 1-0. Stand na twee ron den: 1. Christiansen en Vaganjan 1 1/2 punt, 3. Sosonko, Episjin en Adams 1 6. Van der Sterren 0. TAFELTENNIS Hannover. Finale Europese liga, man nen, eerste wedstrijd: Duitsland-Zweden 4-2 (gedetailleerd: Rosskopf-Persson 21-10 22-20, Fet- zner-Waldner 18-21 21-17 17-21, Frank-Lindh 21-18 21-17, Rosskopf- Waldner 16-21 19-21, Fetzner-Lindh 18- 21 21-16 21-12, Rosskopf/Fetzner- Persson/Lindh 21-17 16-21 21-18). Re turn: 17 maart. VOETBAL Bochum. Kwalificatie EK/Olympische Spelen, kwartfinales: Duitsland-Schotland 1-1 (1-1). 31. Cre- any 0-1, 39. Schmaler 1-1. Scheids rechter: Pezella (Ita). Toeschouwers: 6.000. Engeland: Eerste divisie: Arsenal-Old- ham 2-1Notts County-Aston Villa 0-0, Wimbledon-Everton 0-0 Schotland: Eredivisie: Hibernian- Glasgow Rangers 1 -3. WIELRENNEN Parijs-Nice. Derde etappe Nevers- Roanne: 1. Cipollini (Ita) 176 km in 4 30.02 (gem: 39,106 km/u), 2 Capiot (Bel), 3. Zanoli (Ned), 4 Baffi (Ita), 5. Museeuw (Bel), 6. Veenstra (Ned), 7. Fi- danza (Ita), 8. Moncassin (Fra), 9. Adri van der Poel (Ned), 10. Boucanville (Fra), 16. Solleveld (Ned), 17. Desbiens (Fra), 18 Nijdam (Ned) Nederlan ders: 23.Lammerts, 30. Pieters, 40- Mulders, 46. Jac. van dér Poel, 51Hoff man, 53. Poels, 77. DeVries, 80. Mare Siemons, 90. Schurer allen z.t. als Ci pollini, 135. en laatste Delphis (Fra) 9.52. Opgave: Demies (Bel), Eyk (Ned) uit strijd genomen. Klassement: 1Ro- minger (Zwi) 8.43.07, 2. Indurain (Spa) 0.04, 3. Montoya (Spa) 0.06,4. Cipollini 0.07, 5. Colotti 0.08, 6. Bernard (Fra) z.t7. Marie (Fra) 0.09, 8. Lance (Fra) 0.10, 9. Gölz (Dui) 0.12,10 Manin (Fra) 0.13, Nederlanders: 27. Solleveld 0.21, 30. Veenstra 0.22, 39. Schurer 0 25. 79 Hoffman 0.36, 82 Pieters 0.38, 84. Adri van der Poel 0.39, 86. Lammerts 0.40. 87. Zanoli z.t, 95. Poels 0.46, 100. Mul ders 0.48, 120. Mare Siemons 1 04, 122. Jac van der Poel 1.08, 128 Nij dam 2.10, 134. en laatste Delphis (Fra) 11.40. Ronde van Murcia, eerste etappe, Molina de Segura-Molina de Segura: 1 Van Poppel (Ned) 177 km 4 47.09 (gem. 36,980 km/u), 2. Abdoesjaparov (GOS), 3. Gutierrez (Spa), 4. Planckaert (Bel), 5. Gonzalez (Spa), 6. Ludwig (Dui), 7 Rodriguez (Spa), 8. Olano (Spa), 9. Neves (Por), 10. Gröne (Dui), 11. Hermans (Ned), 14. Verhoeven (Ned) en de rest van het peloton in de zelfde tijd als Van Poppel. DEN HAAG - De strijd om de Super Cup zaalkorfbal tussen de ploegen uit het Haagse en het Leidse deel van de afdeling Rijndelfland, die eerder de re gionale beker veroverden, en die moet uitmaken wie de sterkste korfbalploeg van het jaar is, is gisteravond op een lichtelijke teleurstelling uitge draaid. De winnaar van de dagblad Het Binnenhof Cup strijdt al een aantal jaren tegen de win naar van de beker die door het Leids Dagblad beschikbaar wordt gesteld. Voor de derde keer vond gisteravond deze ontmoeting plaats. Ditmaal tussen Die Haghe, de winnaar van de 'Haags getinte' beker strijd', en Pernix dat de Leidse versie op haar naam schreef. Die Haghe won. Met maar liefst 22-12 van de bekerhou der Pernix dat vorig jaar in de Finale van de Super Cup het Delftse Fortuna verraste. Die Haghe was overigens de eerste winnaar van de Super Cup in 1990. Logisch dat Die Haghe gisteren won. De Hagenaars spelen immers een klasse ho ger dan de Leidse tegenstrever en dan mag er wat worden ver wacht. Die Haghe miste het af gelopen zaalseizoen op het nippertje de promotie naar de hoofdklasse, terwijl Pernix de grootste moeite heeft zich te handhaven in de eerste klasse. Waarschijnlijk vanwege dat klasseverschil was het stil in de sporthal aan de Steenwijk- laan. Het publiek, tijdens de strijd om de Binnenhof Cup, altijd massaal aanwezig, liet het gisteravond even massaal afweten. Het baarde Rob Meij er, voorzitter van de afdeling Rijndelfland zorgen. „We zijn te zeer afhankelijk van welke ploeg er in de finale komt. Per nix trekt nu eenmaal weing publiek. Er gaat geen suppor tersbus mee, om maar eens wat te noemen. Wat dat betreft kun je bijvoorbeeld beter een ploeg als TOP in de finale heb ben. Dan zit de tribune gega randeerd vol". Kil Dat zal wel zo zijn, feit blijft dat het gisteren een kille bedoe ning was in de Steenwijklaan. Met Die Haghe dat zich voor bereidt op het tweede gedeelte van het veldseizoen en eigen lijk deze wedstrijd om de Su per Cup niet echt serieus wilde nemen. Tot ergenis overigens Spelmoment wedstrijd Die Haghe-Pernix van trainer/coach Rob Verha gen, die tijdens de rust van de partij zijn spelers en speelsters op zijn donder gaf over de wij ze waarop Pernix partij werd gegeven. „Ik heb ze tijdens de pauze, even gewezen op het feit dat we voor het publiek dat toch is gekomen, iets moeten laten zien. Vooral de eerste aanval deed veel te weinig", aldus Verhagen die gedurende de wedstrijd luid schreeuwend zijn spelers van aanwijzingen voorzag. „Kijk, we zijn inder daad bezig met de voorberei dingen op de tweede helft van de veldcompetitie. Maar dat wil niet zeggen, datje er in zo'n wedstrijd met de pet naar kan gooien. Vandaar ook dat het in de tweede helft een stuk beter ging. En die tien doelpunten \jrschil is niet meer dan lo gisch gezien het klassever schil". Kees Hortensius, de ad-inte- rim trainer/coach van Pernix, die na het ontslag van Rob Sie- mer de Leidenaars verder moet helpen was het niet hele maal met Verhagen eens. „Ik vind het verschil van tien doel punten toch wat te veel. Niet passend in het beeld van de wedstrijd. Driekwart van de partij hebben wij het allemaal goed kunnen bijhouden en dan juist op het laatst gaat het fout. Maar deze wedstrijd was voor ons niet de belangrijkste van het seizoen. Die volgt pas aanstaande zaterdag als we het degradatieduel tegen Vrien denschaar spelen. En ik denk dat dat toch een beetje heeft meegespeeld bij de ploeg. Die Super Cup is leuk, maar ook niet meer dan dat. De competi- tiebelangen zijn natuurlijk veel urgenter". Saai Over de wedstrijd valt eigen lijk weinig behoorlijks te mel den. De eerste helft was rond uit saai. Weliswaar nam Pernix in het eerste gedeelte van het duel een verrassende voor sprong, maar vooral door aan voerder en uitblinker Albert Schuiten aan de kant van Die Haghe, werd het de Leidenaars al snel duidelijk dat het weinig in de melk te brokkelen had. Schuiten en Tim Abbenhuis, samen met Monique en Karin Schrier zorgden ervoor dat Pernix in de tweede helft niet meer aan de bak kwam. Jam mer voor de wedstrijd, jammer voor het publiek en eigenlijk jammer voor de spelers van Die Haghe, die na afloop nau welijks een vreugdekreet over de lippen konden krijgen Pernix-Die Haghe: 12-22 (4-7). Doel puntenmakers Pernix: Andre de Win ter (6). Robin Arnoldus (2), Lian Tiele- man (2), Peter Kuipers (1), Heieen Zuurmond (1). Die Haghe: Albert Schuiten (5). Tim Abbenhuis (4), Ed win Hogendorp (3), Monique Schrier (3). Karin Schrier (2), Ellen Brouwer (2), Simone Kortekaas (1), Han Be- glinger (1), Sjouke Hofman 1 Scheidsrechter: Martin Evers. SPORTPRIJSVRAGEN Toto: 1e prijs: 26 x 743,40, 2e prijs: 557 x 22,30, 3e prijs: 4782 x 6,70. Cijferspel: 6 cijfers goed: geen win naars, 5 cijfers goed: 3 winnaars, 4 cij fers goed: 20 winnaars, 3 cijfers goed: 261 winnaars, 2 cijfers goed: 2371 win- SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport, 22.15 uur: Studio Sport journaal BRT 2,20.00 uur: Sportavond. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2,16.35 uur: Pfiff Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport DEN HAAG De vier Neder landse volleyballers in Itali aanse dienst komen allen uit^ in de kwartfinales van de Itali aanse titelstrijd. Blangé was met Parma al verzekerd van een plaats in de kwartfinales, gisteren voegden Posthuma en Zoodsma (Montichiari) en Gra- bert (Schio) zich eveneens met hun clubs bij de laatste acht. Grabert zorgde met Schio voor een verrassing. De beslissende uitwedstrijd tegen Charro le verde een zwaar bevochten overwinning met 3-2 op. Post huma en Zoodsma kwamen met Montichiari gemakkelij ker verder. Firenze werd in het derde duel met 3-0(15-12 15-10 15-12) verslagen In de kwartfinales, die morgen starten, neemt Montichiari het op tegen Milaan, Schio komt uit tegen Ravenna. Blangé speelt met Parma tegen Falco- SPORTWERELD Kunstrijden Midori Ito, tweede op de Olympische Spe len van Albertville, heeft zich afgemeld voor de wereldtitel strijd kunstrijden, die over twee weken in Oakland wordt gehouden. De Japanse heeft sinds haar vertrek uit Frank rijk last van een zware ver koudheid. Ito werd in 1989 we reldkampioene. Voetbal Glasgow Rangers heeft de onderhandelingen met Inter Milan geopend over de transfer van Lothar Matt- haus. David Murray, voorzitter van de rijke Schotse club, heeft dit bekend gemaakt. De 30-jarige international van Duitsland overweegt een ver trek uit Milaan. De prestaties van Inter zijn dit seizoen te genvallend.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9