Dasa wil in Fokker meerderheidsbelang Callanetics Pinckney: kassa! /Ay ECONOMIE Belangstelling groeit voor Huis Interieur ieing verwacht enorme g ename luchtreizigers koop van aandelen Elf teresse in dieren? De promotie van winkelcentra, winkelstraten SIJTHOFF PERS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 tSouta/nt WOENSDAG 11 MAART 1992 erleg PTT-cao ilokkeerd door ^zuimprikkels SENAAR De on- landelingen over een voor de bijna 100.000 emers van de PTT gisteren na de eerste le in Wassenaar afge- :en. De PTT-leiding onaanvaardbare •stellen op tafel voor [bestrijding van het iverzuim, aldus de iriienlijke bonden AbvaKabo, CMHF |P. Nederland bv stelde voor lemers die regelmatig zijn verlofdagen te laten 'eren en bij ziekte de uit- ig slechts aan te vullen tot :ent van het loon. De jstering bij de bonden is Ite groter, nu is gebleken let in de lopende cao afge- :en verzuimbeleid vruch- |fwerpt. „Bestuursvoorzit- iik repte in zijn nieuw- öespraak nog enthou- over het teruggelopen im, van 7,7 tot 7,1 pro- aldus Lohman. De bon- villen graag doorgaan op weg. TT-leiding verduidelijkte dat gestreefd wordt paar zetting van het huidige iimbeleid, dat sterk is ge- op het voorkomen van 0 en aandacht en begelei- voor de ziekte werkne- „Maar mocht in de toe- t het huidige beleid niet ikend zijn om een verde- jing van het verzuimte ken, dan zijn aanvullende regelen nodig", aldus Niet duidelijk is wanneer rérleg, dat voor 'nader be is opgeschort, wordt her- Hogere nettowinst voor Getronics AMSTERDAM - Het automatiseringsbedrijf Ge tronics heeft vorig jaar zijn nettowinst zien toene men met 14 procent tot 53 miljoen. De winst per aandeel steeg van 2,50 tot 2,71, een groei van 8,4 procent. De directie stelt voor het dividend te verhogen van 0,57 tot 0,62 per aandeel, zo is vandaag bekendgemaakt. Getronics vindt het nog te vroeg om een winstverwachting uit te spreken voor 1992. „Tot nog toe zijn er geen aanwijzingen dat de markt duidelijk aan het verbeteren is", zei president-directeur drs. A.H.J. Risseeuw in een toelichting. Enkele sectoren waaronder telema tica, netwerkbeheer, merkonafhankelijk compute ronderhoud en informatica-consultancy - doen het volgens hem erg goed. De omzet van Getronics is vorig jaar met 25 procent toegenomen tot 827 miljoen. De interne groei bedroeg 17 procent, de rest kwam erbij door overnemingen. Beweging bij VS en EG in GATT-standpunten BRUSSEL - Hooggeplaatste functionarissen van de Europese Gemeenschap en de Verenigde Staten pro beerden vandaag in Brussel de impasse in het wereld- handelsoverleg te doorbreken op basis van de nieuwe voorstellen van beide partijen. Dit heeft de voorzitter van de Europese Commissie, Jacques Delors, gisteren verklaard na afloop van overleg van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, James Baker, met diens EG-collega's. Delors en Baker hielden eerder op de dag afzonderlijke besprekingen over het handels overleg in het kader van de GATT (Algemene Over eenkomst inzake Tarieven en Handel). Dat overleg zit al geruime tijd vast op de tegenstelling tussen de EG en de VS over de landbouwsubsidies. Delors wilde geen details geven over de inhoud van de nieuwe voorstellen. Hij zei slechts dat het Amerikaanse aan bod „interessant" is, maar voegde eraan toe dat de twee partijen niet op dezelfde lijn zitten. AMSTERDAM - De beurs Huis Interieur lokt steeds meer bezoekers naar de tradi tionele Huishoudbeurs in het RAI tentoonstellingscentrum in Amsterdam. Van de 328.000 beursbezoekers vorig jaar wa ren er bijna 100.000 in eerste instantie gekomen voor deze woonbeurs. Mevrouw C. van Meer, project manager RAI Gebouw BV, maakte dat gisteren bekend op een persconferentie over de Huishoudbeurs en Huis In terieur RAI 92. De gecombi neerde beurs, waarvoor één toegangsbewijs nodig is, wordt dit jaar van 25 maart tot en met 5 april gehouden in de RAI. De Huishoudbeurs wordt dit jaar voor de 47e keer gehouden. Opmerkelijke trend is ook dat steeds meer mannen de beurs bezoeken. Uit onderzoek blijkt dat bijna zestig procent van de bezoekers van de woonbeurs uit man-vrouw gezelschappen bestond. Voor bezoekers die in eerste instantie voor de huis houdbeurs komen is dat per centage 34 procent, aldus Van Meer. Nieuw op de Huishoudbeurs is een paviljoen waarin natuur- en reformprodukten, die zijn geproduceerd volgens de EKO keuringsnormen, worden ge presenteerd. De laatste week van de Huishoudbeurs wordt bovendien de Negen Maanden Beurs (van 1 tot en met 5 april) gehouden. Staatssecretaris E. Ter Veld van sociale zaken en werkgelegenheid opent de beurzen op 25 maart met de uitreiking van de Zilveren Knip, die wordt toegekend aan een persoon of instelling die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de consu ment. Dit jaar gaat de onder scheiding naar de Vereniging Eigen Huis (320.000 leden) die opkomt voor de belangen van - toekomstige - bezitters van een eigen huis. Meer winst voor Grolsch ENSCHEDE - De winst voor bierbrouwer Grolsch is afgelopen jaar met 10,6 procent ge stegen. Het dividend wordt met eenzelfde percentage verhoogd tot 5,20. Voor het lo pende jaar verwacht Grolsch wederom een verbetering van de net towinst. De nettowinst steeg vorig jaar tot 41,9 miljoen. Vooral als gevolg van de conso lidatie van de Keulse brouwersgroep Wickü- ler is de omzet met 67,5 proeent toegenomen. FRANKFURT - Deut sche Aerospace (Dasa), momenteel in onderhan deling met Fokker over mogelijke vormen van sa menwerking, neemt geen genoegen met een min derheidsbelang in de Ne derlandse vliegtuigbou wer. Mocht het inderdaad tot enige vorm van coöperatie komen, dan is het volgens de vice- voorzitter van de raad van be stuur van Dasa, Johann Schaffler, logisch dat de Duit sers Fokkerovernemen. „In een minderheidsbelang zon der volledige zeggenschap zie ik absoluut niets", zo verklaar de Schaffler in een interview met de Frankfurter Allgemei- ne Zeitung. Momenteel zijn de aandelen van Fokker voor 31,6 procent in handen van de Nederlandse staat. De vliegtuigbouwer overweegt een uitbreiding van het aandelenkapitaal, die circa 500 miljoen gulden in het laat je zou moeten brengen. Dit geld is noodzakelijk voor de bouw van de F-70, een regio naal toestel met circa 70 stoe len. Mogelijk komt de emissie terecht bij Dasa, die daardoor een belang in Fokker zou krij gen van om en nabij de 50 pro cent. Volgens Schaffler duurt het hooguit twee maanden al vorens een definitieve beslis sing over samenwerking met Fokker zal worden genomen. Dasa heeft vergevorderde plannen om zelf met twee re gionale vliegtuigen op de markt te komen van respectie velijk 88 tot 95 en 112 tot 125 stoelen. Die plannen zijn vol gens Schaffler inmiddels dus danig gevórderd dat de eerste koopcontractèn voor het einde van het jaar kunnen worden afgesloten. Voor Dasa is het al lerminst zekér dat samenwer king met Fokker de reeds be staande coöperatie met Aeros patiale (Frankrijk) en Alenia (Italië) in de weg staat. Onder de naam Regioliner werken de drie vliegtuigbouwers aan de bouw van een gezamenlijke passagiersvliegtuig dat een rechtstreekse concurrent zou zijn voor de F-100. „We laten ons zeker niet uit elkaar trek ken", aldus Schaffler. Dasa praat met Fokker in alle openheid. „Zeker niet achter de rug om van Aerospatiale en Alenia". Volgens de vice-presi dent concentreren de bespre kingen zich momenteel op Dasa-dochter Deutsche Air bus, die in Hamburg reeds de rompen voor de F-100 bouwt. Momenteel bekijken de beide ondernemingen of een derge lijke samenwerking ook bij de bouw van de F-70 mogelijk is. Gaat de samenwerking niet door, dan heeft MBB voor Fok ker als onderaannemer afge daan. renjlPHOL Het passa- rervóer in de wereld aart zal de komen- jaar met gemiddeld icent groeien en ten Deftite van dit moment tjievoudigen. Dat be- |it dat er tussen nu en 2010 naar schat- 6000 nieuwe ver svliegtuigen nodig Daarmee is een to- itpdrag gemoeid van anderhalf biljoen m- n^£ Stelt de Amerikaanse iigfabrikant Boeing in jzer dagen gepubliceer- "r,ie irktverwachting. Roger vice-president marke en Boeing, die een en an- peren op Schiphol toe- is zeer optimistisch herstel van de econo- gevolg van een dalende stabiele olieprijzen en glereldwijde ontspanning. lonomische verbeterin- ,]eülen zich in de tweede an dit jaar inzetten in de gde Staten en daarna Japan en Europa, zo hij. James voorziet de 1de jaren een mondiale jai fan het bruto nationaal rt van 3,4 procent. Tus- ,unt 70 en 1990 was dat nog icent. De sterkste groei, ft Boeing berekend, zal 6,1 procent voordoen lag t Verre Oosten. Voor dat zijn toegenomen tot rond 16.600 toestellen. Ongeveer de helft daarvan zal dan bestaan uit vliegtuigen met 350 zit plaatsen of meer. Alleen op die manier kunnen de al maar toe nemende verstoppingen op de vliegvelden en in het lucht ruim nog enigszins in de hand worden gehouden, aldus Ja mes. Inruilen De aanschaf van nieuwe vlieg tuigen is niet alleen nodig om de groei op te vangen, maar ook om verouderde vliegtui gen te vervangen. 'Tot het jaar 2000 zullen rond 2750 van de huidige vliegtuigen zijn ver vangen door modernere toe stellen. De daarop volgende tien jaren zullen nog eens 1450 vliegtuigen worden „inge ruild". Daarmee is dan 46 pro cent van de huidige wereld- luchtvloot vervangen. Niettemin zullen er wereld wijd in het jaar 2010 8000 vlieg tuigen rondvliegen ouder dan 20 jaar. Nu nog is de gemiddel de leeftijd van de wereldlucht- vloot 11,5 jaar. Tegenover een marktaandeel van 50 procent van vliegtuigen met meer dan 350 zitplaatsen staat een sterk slinkende markt van toestellen met min der dan 120 stoelen. Dat is juist het marktsegment waarin Fok ker met zijn Fokker-50, de Fokker-100 en de binnenkort te lanceren Fokker-70 actief is. dnjbnerika gaat het bedrijf Niettemin is hier, zo voorspelt 4,4 procent en voor Eu- Boeing, tot het jaar 2010 be hoefte aan bijna 1200 toestel len. Mocht Fokker, al dan niet in samenwerking met het Duitse concern Deutsche Ae rospace, besluiten om ook een toestel met 130 zitplaatsen in produktie te nemen, dap zit ze in een marktsegment waar de behoefte vele honderden toe stellen hoger ligt. 0,1( toog an een bescheiden 2,8 aa t. „We zouden wel eens 0,21 te periode van tien jaar krijgen, die we ooit aldus James, moment bestaat de we- ïhtvaart (de voormalige ist ünie niet meegerekend), rdigeveer 10.600 verkeers- Nab|igen_ in het jaar 2010 zal i Wet Toezicht Effectenverkeer later ingevoerd DEN HAAG/AMSTERDAM - De invoering van de Wet Toe zicht Effectenverkeer, die het toezicht op de beurshandel op nieuw regelt, is vertraagd tot 15 juni. De inwerkingtreding van de wet was voorzien op 1 april. Dat heeft het ministerie van financiën gisteren be kendgemaakt. Het ministerie is tot het uitstel overgegaan op verzoek van de Stichting Toe zicht Effectenverkeer. Deze stichting houdt in de praktijk al lang het toezicht op de beurshandel, maar wordt in de nieuwe wet ook formeel als toezichthouder benoemd. Dat is vooral omdat de politiek traag is geweest met de goed keuring van de wetsvoorstel len. „Wij moesten daar achter aan rollen", aldus de woord voerster. Bovendien heeft de stichting op verzoek van finan ciën voorrang gegeven aan de behandeling van de Wet Mel ding Zeggenschap (wmz), waarvoor de tijd voor voorbe reiding en voorlichting vol gens de woordvoerster „héél kort" is geweest. MARKTEN Proper Een jonge Zwitser gooit een aluminium blikje in een speciale contai ner. De containers staan bij benzinestations en andere 'koek en zo- pie' gelegenheden. De samengeperste opbrengst gebruiken de pro pere Zwitsers om de containers steeds weer gevuld te houden. Ze maken er nieuwe drankblikjes van. foïOiANP Nederland omarmt alcoholvrij bier AMSTERDAM De Nederlandse bierdrinker heeft het alcohol vrije bier omarmd en geeft minder om pils. Vorig jaar dronk Ne derland per hoofd van de bevolking 6,9 liter alcoholarm en alco holvrij bier, 1,9 liter meer dan in 1990. De algehele bierconsump tie steeg van 90 tot 90,5 liter per hoofd of van 13,5 tot 13,6 miljoen hectoliter in totaal. Dat blijkt uit gegevens die het Centraal Brou werij Kantoor vandaag verstrekte. De bierproduktie in Neder land verminderde verleden jaar van iets meer dan 20 miljoen tot 19,9 miljoen hectoliter, terwijl de uitvoer zakte van 7,2 tot 7,0 mil joen hl. De binnenlandse afzet was vrijwel onveranderd met 12,9 miljoen hl. Voor binnenlandse consumptie werd 770.600 hl geïm porteerd, 26 procent meer dan in 1990. Importbier maakt nu 6 procent van het totale bierverbruik in Nederland uit. veemarkt leiden - (10-03-92):) Prijzen slachtrunderen per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PW): Aanvoer slacht runderen 63 waarvan mannelijk^ 10. Mannelijk 2e kwal 6,60-7.35. Mannelijk 3e kwal. 5,90-6,60. Handel redelijk en prijzen gelijk. Vrouwelijk 2e kwal. 5,30- 6,10, 3e kwal. 4,80-5,30 en worstkwal. 4,60-5,35. Handel goed en prijzen ho- Gebruiksrunderen per stuk inklusief BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 112, waarvan 12 graskalveren. Melk- en kalf- koeien 1e soort 1800-2250, 2e soort 1450-1800. Handel rustig en prijzen ge lijk. Melkvaarzen 1 e soort 1800-2150 en 2e soort 1450-1800. Handel stil en prij zen gelijk Kalfvaarzen 1e soort 1900- 2250 en 2e soort 1500-1900. Handel rustig en prijzen gelijk. Guste koeien 1e soort 1500-2000 en 2e soort 1100- 1500. Handel redelijk en prijzen iets ho ger. Enterstieren 1050-1800. Handel re delijk en prijzen iets hoger Pinken 850- 1350. Handel redelijk en prijzen iets ho ger. Graskalveren 600-1100. Handel re delijk en prijzen gelijk. Nuchtere kalveren voor de mesterij, in klusief BTW: Aanvoer roodbont 1000. Stierkalveren extra kwaliteit 625-750,1 e kwaliteit 460-600 en 2e kwaliteit 240- 430. Handel redelijk en prijzen iets ho ger. Vaarskalveren extra kwaliteit 325- 440, 1e kwaliteit 210-320 en 2e kwaliteit 120-200. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Aanvoer zwartbont 1472. Stier- kalveren extra kwaliteit 380-480, 1e kwaliteit 265-375, 2e kwaliteit 140-220. Handel rustig en prijzen prijshoudend. Vaarskalveren extra kwaliteit 185-260, 1e kwaliteit 135-175 en 2e kwaliteit 90- 120. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer vleesrassen 225. Vleesrassen 1 e kwaliteit 435-735 en 2e kwaliteit 170- 430. Handel re4delijk en prijzen gelijk. Varkens per kg levend gewicht. Aan voer slachtvarkens 388. Prijzen slacht- varkens 3,15-3,25. Zeugen 1e kwal. 2,85-2,95. Zeugen 2e kwal. 2,75-2,85. Handel goed en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklusief BTW: Aan voer 793 waarvan lammeren 700. Slachtschapen 3,50-5,50. Handel goed en prijzen iets hoger. Ooien tot 20 kg 8,50-9,50. Handel goed en prijzen iets hoger. Ooien boven 20 kg 6,75-7,25. Handel redelijk en prijzen gelijk. Ram men tot 22 kg 8,50-9,50. Rammen 22- 25 kg 8,50-9,40. Handel goed èn prij zen iets hoger. Rammen boven 25 kg 6,50-7,50. Handel goed en prijzen iets hoger. Zuiglammeren 10,00-11,00. Handel redelijk en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 125-190. Ooien tot 20 kg 165-175. Ooien boven 20 kg 160-175. Rammen tot 22 kg 195- 215. Rammen 22-25 kg 210-250 en rammen boven 25 kg 210-250. Zuig lammeren 165-175. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aanvoer geen. Schaap met 2 lammeren 260-340, schaap met 1 lam 210-250. Handel rus tig- Aanvoer geiten en bokken 281. Prijzen per stuk 20-75. Handel redelijk en prij zen iets hoger. Totale aanvoer: 4081. kaasmarkt bodegraven - (10- 3-'92): Aanvoer 4 partijen. Bij een kalme handel werd een prijs genoteerd voor 1 e soort tot 16 kg f 8,30-8,70. Droogte Een appelboer uit Calvados in het Franse Normandië, bestudeert zijn regenmeter. De droogte begint, vooral in het westen van Frankrijk, ernstige vormen aan te nemen. foto: epa Welkomscentrum op Schiphol SCHIPHOL - De informatiebalie in de aankomsthal van Schip hol wordt uitgebreid tot wat een aantal initiatiefnemers het 'Hol land Welcome Centre' noemen. Het zal het best te zijn vergelij ken met een soort VW-kantoor. Het initiatief komt van de lucht haven Schiphol, de VW en het ministerie van economische za ken. Volgens de door de initiatiefnemers opgerichte stichting zullen van de 20 miljoen reizigers die in 1995 van Schiphol ge bruik maken, 7,5 miljoen passagiers op de luchthaven aanko men. Steekproefonderzoek van de luchthaven toont aan dat van hen 45 procent, 3,4 miljoen mensen per jaar, zo'n informatiecen trum zou kunnen bezoeken. De bedoeling is dat passagiers niet alleen (toeristische) informatie over Nederland kunnen krijgen, maar dat zij ook een hotelkamer of een plaats bij een cultureel evenement kunnen reserveren. a' S - Tot en met donderdag kunnen Franse spaarders bij ank aandelen van de oliemaatschappij Elf-Aquitaine ko- y ior 120 gulden per stuk. De Franse overheid heeft besloten j. icent van het kapitaal van het bedrijf te privatiseren om le Jièl van een werkgelegenheidsplan te financieren. De aan- r- erkoop moet ongeveer 700 miljoen gulden opbrengen. De staat blijft evenwel grootaandeelhouder van Elf-Aquitai- deze mini-privatisering van bijna 6 miljoen aandelen be de staat 51,5 procent van de aandelen over. De verkoop i aandelen is in Frankrijk nogal omstreden. De conserva- ppositie vindt dat de regering van premier Edith Cresson op van familiejuwelen' pleegt, terwijl de staatsschuld op- Kom studeren in Delft\ Ben je geïnteresseerd in diergezondheidszorg en diervoeding, kom dan naar de open dag in Delft. Binnen de studierichting Veehouderij kun je zo'n kwart van de studietijd besteden aan jouw speciale interesse in dieren. Bel nu (015) 150288 of 150240 en vraag naar Margreet de Groot of Rein van de Wal. Open dag zaterdag 14 maart 1992 open van 10.00 tot 14.00 uur. De Hogeschool in Delft is makkelijk bereikbaar! Vraag telefonisch een routebeschrijving aan. J* EEN BAANBREKENDE STUDIE AMERSFOORT - Meer dan honderd'mannen en. wouwen waren naar Amersfoort gekomen. Sommigen strak in het snelle pak, anderen wat minder strak in wat min der strakke outfit. Maar allemaal waren ze er klaar voor: een instructie van de bazin zelf, Callan(etics) Pinckney. De 52-jarige Amerikaanse zou de eer ste officiële instructie in callanetics in Nederland geven. Voor die première hadden de leden van de bij Body Trend aangesloten aerobic, fitness en health centers best 100 gulden per persoon over. Zelfs een reis uit Friesland en Zeeland deerde niet. Maar, de hoofden werden niet rood van inspan ning, de transpiratie kwam niet van de fantastische oefe ningen van miss Pinckney. Het rood en het zweet verdron gen het bruin en rouge door de opwinding over de wijze waar op de aanwezigen in Amers foort bleken te zijn gemanipu leerd. Want les van miss Callan c.s., dat hadden ze gedacht. Miss Pinckney dacht er geen seconde over haar zienswijze over fitness in de praktijk te brengen. „Want ik geef geen les aan illegalen, aan mensen die eigenlijk helemaal niet be voegd zijn callanetics-les te ge ven. Er zijn al te veel mensen die misbruik hebben gemaakt van mijn naam. Vooral in Bel gië en Nederland. Dat moet stoppen". En daar hadden An- toine Strijdonck en Agnes Maes wel een oplossing voor. De Belgen, houders van de cal- lanetics-licensie voor de Bene lux en speciaal overgekomen uit Wilrijk, hadden een formu lier bij zich waarmee alles ge regeld kon worden. Daarmee verklaarde ondergetekende geen les in callanetics te zullen geven tot, en daar kwam het, „het officiële Teacher Diploma in Denver USA zou zijn be haald". Kosten: 47.500 gulden. Inclusief een reis naar Denver, verblijf in een vijf-sterrenhotel en maar liefst een cursus van twaalf dagen. „En een voor opleiding is daarbij niet ver eist", aldus Pinckney. Toen barstte de bom. Woedend waren de 'illegale, onbekwa me' callanetics-trainers van Onbekwaam „Oplichting". „Fraude". „Schandalig". De aanwezigen hadden moeite in hun woede de juiste woorden te vinden. Zelfs organisator Toon Volle rink - hoewel hij al enkele dagen vermoedde dat er iets fout kon gaan - had zijn emo ties nauwelijks meer in de hand. Wit wegtrokken, trillend van woede verklaarde hij: „Ik zal alle mogelijk stappen on dernemen om de gemaakte kosten terug te halen. Ze kunnen een schadeclaim verwachten. Wij laten ons niet chanteren". En Miss Pinckney? Die ver klaarde bij herhaling „ik wist hier helemaal niets van" en „ik vind het allemaal net zo verve lend als jullie allemaal". Haar stelling dat ze geen idee had dat voor het behalen van het officiële diploma zo'n 47.000 gulden diende te worden be taald, werd door weinigen ge loofd. „U bent toch 'miss Callane tics', dus u moet hier van gewe ten hebben", werd haar toege snauwd. Ook haar verklaring dat het gevaarlijk was als een onge kwalificeerde leraar les gaf, ondervond veel weerstand. „Dus het is slechter als goed opgeleide trainers in Neder land les geven dan als iemand, ongetraind, thuis zelf aan de hand van boek en video aan de gang gaat", stelde een leraar. Dat zag hij dus goed volgens Pinckney, want „een indivi dueel kent zijn eigen lichaam en weet hoe ver zij kan gaan zonder blessures óp te lopen". Bij al die aanvallen op Pinc kney zat licensie-houder An- toine Strijdonck er rustig bij. Van een afspraak met Volle rink - de uitgever van de boe ken en de distributeur van de video's - dat er toch les zou worden gegeven, daarvan was nooit enige sprake geweest, dat weet „mijn vriend Toon" ook. Maar Toon Vollerink wist iets heel anders. Hij was „bela zerd, want er waren wel heel duidelijk mondelinge afspra ken gemaakt over een door Callan te geven les". Dat kon tijdens de bijeenkomst weer door niemand worden beves tigd. Een ding wisten de deel nemers zeker. Ze betaalden voor veel ruzie en geen trai ning de somma van honderd gulden. En gaan sinds gisteren als 'callanetics-illegalen' door het leven. VOOR ONDERNEMERS EN ADVISEURS De Stichting Economie en Management van de Haagse Hogeschool organiseert een achttal workshops, die qua in-houd, vorm en timing zijn afgestemd op de behoefte van ondernemers en managers uit zowel het bedrijfsleven als non-profit organisaties. De workshop wordt gepresenteerd door deskundigen uit de adviespraktijk, het bedrijfsleven en docenten van Universiteiten en Hogescholen. De vierde workshop heeft als thema en zal worden gehouden op 23 maart 1992 in het gebouw van Sijthoff Pers, Koopmansstraat 9, Rijswijk. Begin: 19.00 uur, einde: 22.00 uur Het zijn niet alleen de klanten, die een winkelcentrum tot een succes voor de ondernemers moeten maken. Meer marktpartijen zijn van belang voor de groei en bloei van een winkelcentrum. Geïntegreerde communicatie: 'groot denken op lokaal niveau'. Sprekers: Mevrouw J. Jongman, is sinds 1987 shopping-centre manager van de Amsterdamse Poort te Amsterdam De heer J. de Wit is directeur/adviseur bij WPR H A A R F Public Relations te Den Haag Kosten per workshop: f. 95,- Inlichtingen/inschrijvingen: tel.n HOGESCHOOL •m

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7