Reconstructie Noordeinde in september en oktober RIJN- EN VEENSTREEK Veehouders tegen wandelroute over Gelderswoudsedijk „Presteren met amateurkoor is uitdaging" BOUWPLANNEN? Commissie Rijneveld tegen aanleg sierteeltgebied WOENSDAG 11 MAART 1992 Bewoner moet heipalen weer verwijderen ALKEMADE Een bewoner van het Zuideinde moet de heipa len die hij vorig jaar heeft laten slaan voor de bouw van een schuur verwijderen. Enige palen zitten namelijk gedeeltelijk in de grond van zijn buurman. De commissie ruimtelijke ordening bepaalde gisteravond dat de bezwaren van de buurman terecht zijn. Buurman B.J.M. Volwater had de perceelsgrenzen door het ka daster opnieuw laten uitmeten, nadat de heer N.C.van Abswoude heipalen had laten slaan voor de bouw van een schuur. Uit die meting bleek een klein verschil. Van Abswoude betoogde gister avond dat hij de perceelsmaten een dag voor de werkzaamheden bij het kadaster had opgevraagd. Aan de hand van een fotokopie van een wijziging uit 1990 had hij samen met de heer Volwater het werk uitgezet. Volwater liet de commissieleden gisteravond weten: „Ik pik het niet dat mijn buurman op mijn grond bouwt. De vorige keer was Van Abswoude niet bereid mij ter wille te zijn, nu ben ik niet be reid hem tegemoet te komen". De heer Abswoude liet weten dat „voornamelijk om andere redenen" contact met zijn buurman onmogelijk is. ZOETERWOUDE - Een aan tal veehouders en agrariërs uit Gelderswoude voelt er niets voor mee te werken aan een wandelroute over de Gelders woudsedijk. Dat werd gister avond (dinsdag) duidelijk tij dens de vergadering van de commissie welzijn. Aan de orde was een voorstel om de extensieve recreatie in de zo genaamde Middelste Open Ruimte (M.O.R.) uit te breiden. Naast wandelroutes gaat het in de provinciale plannen ook om fietsroutes. De voorgestelde wandelroute loopt door de gemeenten Zoe- termeer, Leidschendam en Zoeterwoude en heeft een lengte van circa 27 km. Zes ki lometer daarvan ligt op grond gebied van de gemeente Zoe terwoude. Ter hoogte van het buurtschap Gelderswoude zou de route via de dijk van de Gel- derswoudse Vaart moeen lo pen. Dat is particulier terrein en de veehouders en agrariërs voelen er weinig voor hun gronden open te stellen. Vorig jaar is al gebleken in de ge meente Alkemade rond het ge bied Wijde Aa tot welke onge wenste situaties dat kan lei den. De bewoners van Gelderswou de waren voorts niet erg te spreken over het feit dat zij tot heden nooit zijn geinformeerd over de plannen. Dankzij CDA- raadslid Jac. van der Salm (Noord Aa) waren zij in kennis gesteld van de plannen. De provinciale plannen vielen dus nogal rauw op het dak. CDA-er Van der Salm stelde dan ook voor om niet in te stemmen met de plannen van de wandel route via de Gelders-woudse- dijk. Wethouder R. Hogenelst stelde dat het nog slechts om plannen gaat en dat besluiten nog moeten volgen. Vanwege het stimuleren van de exten sieve recreatie wilde wethou der Hogenelst niet te snel de plannen laten afketsen. In het plan is ook een fietsrou te opgenomen die loopt door de gemeenten Zoeterwoude, Rijneveld, Zoetermeer, Leid schendam en Leiden. Die rou te heeft een totale lengte van 40 km. De route wordt aange legd en bewegwijzerd door de ANWB die ook de investe ringskosten voor rekening neemt. Hoewel in de provinciale plan nen ook kano- en ruiterroutes aan bod komen hebben die routes geen direkt gevolg voor Zoeterwoude. Een kanoroute behoort vanwege het kosten- aspekt niet tot de mogelijkhe den. De route Weipoortse Vliet is al eens eerder onderzocht. Vanwege de aanwezigheid van veertien bruggen is zo'n kano route geen haalbare kaart. Rui terroutes lijken in Zoeterwou de onhaalbaar omdat een route zonder gebruik te maken van drukke openbare wegen niet mogelijk is. ALKEMADE - De com missie openbare werken ging gisteravond in meer derheid akkoord met een gewijzigd plan voor de re constructie van het Noordeinde in Roelof- arendsveen tussen de Noordbrug en de Noord- hoek. Het plan voorziet in een verhoogd wegdek in betonklinkerstenen ter j plaatse van het Noord plein. Dit komt in de plaats van het eerdere plan om het trottoir aan de oostzijde van het Noordeinde ter hoogte van het Noordplein door te trekken. Het zebrapad wordt er gehand haafd. In het Noordeinde komt een flauwe bocht ter hoogte van Drogisterij Van Berkel. De gemeente gaat 60 centimeter van de tuinen aan de westzijde van het Noordeinde aankopen om zo een breed voetpad te creëren, dat in de toekomst dienst kan doen als fietspad. De verbreding begint bij huis nummer 8, omdat de eigena ren van de eerste drie panden niet bereid zijn grond te verko pen. De commissieleden gin gen gisteravond niet in op een fel pleidooi van voorzitter E.van Berkel van de RAAK- winkeliers om enige parkeer havens aan het Noordeinde ter hoogte van de winkels te creër en. Over het wel of niet hand haven van de huidige fietsstro ken oordeelde de Raadscom missie zodanig verdeeld, dat wethouder Nugteren besloot dit item voor te leggen aan de ambtelijke werkgroep Ver keerszaken. De Raak-winkeliers van het Noordeinde hebben in de afge lopen week fel gelobbied voor parkeerplaatsen bij hun win kels. In een brief aan het colle ge en de commissieleden schreven zij over een „groei end parkeerprobleem" aan het Noordeinde. Zij pleitten voor een wandelontsluiting tussen het Noordeinde en het par keerterrein achter het ge meentehuis. De huidige fiets stroken op het Noordeinde be schouwen de winkeliers als zeer onveilig. Voor een vol doende kwaliteit van het win kelen aan het Noordeinde vra gen zij de gemeente om de ver lichting van het gemeentehuis door te zetten aan de oostzijde van het Noordeinde tot en met de Rabobank. De winkeliers hebben afgelopen zaterdag een spoed-bespreking op touw gezet met CDA-fraktievoorzit- ter N.Bakker en CDA-wethou- der W.Nugteren. Bij die gele genheid zouden zij, volgens Bakker, hebben geklaagd over omzetdaling als gevolg van het parkeerverbod. Gisteravond ontkende RAAK-voorzitter Van Berkel dat. Hij zou slechts om opschorting van de recon structie-plannen hebben ge vraagd opdat de gemeente een beter plan voor een veiliger Noordeinde zou kunnen op stellen. Zo'n plan zou moeten voorzien in vakken voor kort- parkeerders en fietsstroken zouden er niet in voorkomen. De RAAK-winkeliers hebben afgelopen zaterdag een mini- enquete gehouden onder het winkelend publiek. Uit deze enquete zou volgens Van Ber kel zijn gebleken dat ruim 60% van de mensen de parkeerge legenheid rondom het Noord einde als onvoldoende be schouwt. Driekwart van de mensen zou de fietsstroken geen succes vinden. Ruim tachtig procent zou zelfs vin den dat ze niet bijdragen aan een verbetering van de ver- keersdoorstroming op het Noordeinde. Wel noteerden de enqueteurs dat ruim 65% van de mensen vond dat het par keerverbod op het Noordeinde gehandhaafd moet worden. Bijna 60% van de mensen toon de zich voorstander van par keerhavens voor kortparkeer- ders. De veiligheid werd op het Noordeinde werd door bijna 80 als onvoldoende ervaren. Wethouder Nugteren liet we ten dat de enquete, wat hem betreft, geen aanleiding vorm de voor het herzien van de re constructie plannen. De Raadscommissie Ruimtelijke Ordening was het in meerder heid met hem eens. Namens de Katholieke Bond van Ouderen (KB.O.) liet voor zitter C.Kuiper weten dat het langzaam verkeer in Alkema de meer aandacht moet krij gen. „Nog beter zou het zijn als we probeerden om het autoge bruik terug te dringen". Met de proef met verkeersstroken langs het Noordeinde is de K.B.O. niet honderd procent gelukkig, omdat ze nog onvol doende veiligheid bieden. Wel hebben ze, volgens Kuiper, ge leid tot minder parkeerover last op het Noordeinde. Henk Briër (Ma drigaalkoor) en Jan van der Meer (Vox Lae- ta) geven sa men een con cert FOTO: WIM VAN NOORT Milieudefensie gaat verder ALKEMADE - Tot ieders ver rassing bleek gisteravond dat de Kerngroep Alkemade van de Vereniging Milieudefensie niet hoeft te worden opgehe ven. Twee personen meldden zich namelijk aan als bestuurs lid. Het zijn Hanneke van der Willik en Bernadet van Vliet. Voor het negende achtereen volgende jaar werd gister avond de Groene Trofee uitge reikt. Dit keer waren de heren De Kom van Van der Sman de gelukkigen. Als milieu-ambte naren onderhouden zij contact met de Alkemadese milieu groep. De beide ambtenaren kregen een estafettestokje met het verzoek om volgend jaar de tiende trofee uit te reiken in dien de Alkemadese Kern groep van Milieudefensie dan niet meer zou bestaan. Later op de avond bleek dat zich vol doende nieuwe bestuursleden zouden aanmelden die het voortbestaan van Milieudefen sie in Alkemade garanderen. In zijn dankwoord zei de heer De Kok dat het eigenlijk de ge meenteraad en het college van B&W zijn die de Groene Trofee verdienen, omdat „een ambte naar slechts een pen van de be stuurder is; zelfs als zou een ambtenaar die pen verdienen, dan nog bepaalt de politiek wat hij zou moeten schrijven". De Kok benadrukte dat het de ge meenteraad is die flinke be dragen reserveerde voor de uitvoering van milieutaken. Ook liet hij weten dat in Alke made in totaal circa tien amb tenaren, waaronder de vuilni sophalers, bezig zijn met het milieu. De Alkemadese milieu ambtenaren lieten weten dat de gezamenlijke basisscholen in het najaar een milieu-expo sitie zullen samenstellen. Ge probeerd wordt om het groene landschapselement dat in Nieuwe Wetering bij het Derde Tuinbouwgebied zal worden aangelegd, een natuur-educa- tieve rol te laten spelen. Het is de bedoeling dat schoolklas sen er natuuronderwijs-in-het- veld krijgen. Het kringloop- parkje aan de Korte Goog in Roelofarendsveen is een zoda nig succes dat er meer van der gelijke parkjes in Alkemade zullen worden aangelegd. In heel de gemeente Alkemade wordt het zogenoemde Groene Stippen Plan ingevoerd. Het plan houdt in dat de trottoirs niet meer met chemische mid delen worden bespoten op adressen, waarvan de bewo ners middels een groene stip aangeven dat zij zelf hun stoep onkruidvrij houden. Voor ge meentelijke gebouwen wordt een milieuzorgsysteem opge zet onder het motto „een goed voorbeeld doet goed volgen". Om bodemverontreiniging te voorkomen komt er een nieu we actie voor het onklaar ma ken van particuliere onder grondse olietanks. REGfOJOURNAAL Gabry-orgel Vanwege het 150-jarig bestaan van het Gabry-orgel in de Re monstrantse Kerk aan de Kerkstraat 41 in Oude Wete ring wordt vrijdagavond een concert gegeven. Het orgel waarschijnlijk het enige exemplaar van de Goudse or gelmaker B. Gabry dat nog be staat, wordt bespeeld door vas te organist Wim Loos en hulp organist Wim Zeijlemaker. Zij voeren werken uit van Mozart, Telemann, Franck en Maes- sen. Verder treden de tenor Mare Hermans en de hoboïst Wim van Klink op. Aanvang kwart over acht. entree f7,50, CJPtP65f5. Vos Vesuvia Jongerencentrum Het Kasteel in Alphen gaat maandelijks uitpakken met theater- caba ret- en themaprogramma's. Hierbij wordt gemikt op voor stellingen die nog niet in de grote theaters lopen, maar te interessant zijn om ze in Al phen links te laten liggen. Om dat deze activiteiten een heel ander karakter hebben dan het weekeinde-programma, zullen deze voorstellingen op doorde weekse avonden worden ge programmeerd. Jan Vos Etna Vesuvia genieten de pri meur om in 'het nieuwe dag licht' het Kasteelpodium te be treden. Vanavond spelen zij hun derde cabaretprogramma Go=Gaan. De voorstelling be gint om acht uur. Kaartjes zijn a 7,50 te verkrijgen op het Kasteel of bij het Alpheuse VW-kantoor. Vos en Vesuvia, vanavond in Het Kasteel in Alphen. Mandoline De Zoeterwoude Mandolineve reniging houdt vrijdagavond het jaarlijkse concert in Ons Huis aan het Kosterspad in Zoeterwoude-Dorp. Onder leiding van Betsy Camphorst- Van Marsbergen worden di verse exotische werken uitge voerd, waaronder een gedeelte uit de Suite Mexicana. Na de pauze speelt het Balkanorkest Amstelland. Aanvang acht uur. Slagerij van Kampen Slagerij van Kampen treeft vrijdag op Het Kasteel in Al phen aan de Rijn. Deze Eind- hovense band maakt vooral gebruik van trommels en sam- plingtechnieken. Slagerij van Kampen vierde onlangs haar tienjarig bestaan met het uit geven van de live-CD Tan. Het optreden aan de Concertweg begint om negen uur en de toe gangsprijs bedraagt acht gul den. Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE - Dirigent Jan van der Meer is trots op „zijn" tachtig leden tel lende gemengd amateur koor Vox Laeta uit Roelof arendsveen. „Ik ben nu al 38 jaar dirigent. Ondanks mijn voortschrijdende leeftijd hebben we veel jonge zangers en zange ressen. We zijn goed op elkaar inge speeld. Het instuderen van nieuwe stukken kost het koor de laatste tijd nog slechts en kele maanden. Vroeger had den we daar soms een half jaar voor nodig. Veel koorleden hebben muziekles; er zijn erbij die ook thuis studeren. Ik vind het een geweldige uitdaging om tot goede resultaten te ko men met een amateurkoor", Vox Laeta geeft zondagmiddag om 15.00 uur samen met het Nederlands Madrigaalkoor on der leiding van Henk Briër een bijzonder familieconcert in de parochiekerk Jacobus de Meerdere in Oude Wetering, die bekend staat om zijn prachtige akoestiek. Medewer kenden zijn de sopraan Irene Maessen, bariton Marcel Moester, organist Wim Loos en de Koninklijke Orkest Vereni ging Symphonia uit Rotter dam. De dirigenten Van der Meer en Briër soleren beiden aan de piano. Het programma omvat werken van Andriessen, Michael Haydn, Mozart, Schu bert en Dvorak. Na de pauze wordt het Te Deum van Dvo rak ten gehore gebracht. Dit hebben de uitvoerenden vorig jaar gezongen tijdens een con cert in de Doelen in Rotter dam. Wegens de belangeloze medewerking van Vox Laeta toen. komt Henk Briër als te genprestatie Alkemade. Voor Jan van der Meer, in het dagelijks leven pianist bij ka- mermuziekensembles die in het gehele land optreden, wordt het vooral een bijzonder concert omdat hij weer kan sa menwerken met zijn vriend en collega Briër uit Leiden. „We hebben samen gestudeerd aan het conservatorium, deden in hetzelfde jaar examen en heb ben beiden les gegeven aan de muziekschool van Leiden. In het verleden hebben we sa mengewerkt bij concerten in de Stadsgehoorzaal en de Doe len in Rotterdam" aldus Van der Meer. Magnificat In het concert van aanstaande zondag wordt ook het Magnifi cat van Andriessen gezongen. „Daarvoor hebben we gekozen omdat 1992 het Andriessenjaar is, wegens diens honderdste geboortedag. Andriessen heeft veel gedaan voor de vernieu wing van de R.K. kerkmuziek in zijn tijd." Van der Meer heeft Hendrik Andriessen goed gekend. „Ik heb nog les van hem gehad; de later be roemd geworden componist is vroeger wel eens een dagje met vrouw en kinderen bij mij op visite in de Veen geweest." Van der Meer heeft aan zijn Veense neef Wim Loos (26) ge vraagd de orgelmuziek voor zijn rekening te nemen. Loos ging daar graag op in: „Het or gel in Jacobus de Meerdere is vrij beperkt, ondanks dat zit er een mooie klant in." Hij vertelt orgel te hebben gestudeerd aan het Conservatorium van Utrecht; saillant detail: An driessen is daar vroeger direc teur geweest. In het dagelijks leven is Wim Loos een bezig baasje; in Alkemade dirigeert hij een drietal (kerk)koren, na melijk Mapresta, het Sint Pe trus Banden jongerenkoor en het gemengd koor van die pa rochie. Hij is vaste organist van de Remonstrantse kerk in Oude Wetering. Twee dagen per week geeft hij muziekles aan het Bonaventura College in Leiden. Voorts geeft hij pri- vé-muzieklessen. Ook schrij vend is hij bezig, namelijk met een geschrift over zijn orgelle raar en componist Jan Wel- mers en met een onderzoek naar het werk van de beroem de orgelbouwer Ypma, die on dermeer het orgel van de kerk van Rijpwetering heeft ge bouwd. Los van het Vox Laeta concert van aanstaande zon dag concerteert Wim loos sa men met de Veense hoboïst Wim van Klink vrijdag de 13e m de Remonstrantse kerk bij gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Galri-orgel daar. Terugkomend op het bijzonde re familieconcert in de R.K.kerk van Oude Wetering zondag, vertelt Jan van der Meer dat ook liederen van Schubert worden gezongen. „Met dat plan loop ik al jaren rond; altijd kwamen er weer andere dingen tussen. Nu is het er eindelijk van gekomen. Het koor zag kans de liederen in twee maanden tijds perfect in te studeren". Omdat hij graag weer eens piano wilde spelen tijdens een Vox Laeta concert, heeft Van der Meer ook gekozen voor een concert aria van Mozart. Hierbij speelt hij solo en begeleidt hij de sop raan Irene Maessen en het or kest. OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van Komo-certificaat. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. BI AC/*, rbvcu Id RIJNEVELD De com missie ruimtelijke orde ning van de gemeente Rij neveld heeft zich gister avond zeer terughoudend opgesteld tegenover de re alisering van zo'n 80 hec tare sierteeltgebied naast het ITC-terrein en 10 hec tare in de polder Westgeer in Hazerswoude. „We willen het Groene Hart openhouden, dus geen HSL. Moeten we dan wel instemmen met de aanleg van een sier teeltgebied?", vroegen de com missieleden zich vertwijfeld af. Aanleiding voor de discus sie vormde het tweede con cept-rapport van de Paas- werkgroep „ruimte voor sier teelt". Deze werkgroep is door de provincie Zuid Holland in gesteld met als taak om te on derzoeken waar er ruimte is voor toekomstige sierteelt. De gemeente Rijneveld is op amb telijk niveau vertegenwoor digd in de werkgroep. Voorzit ter W. Sanders van de Paas1 werkgroep en voorzitter van Stibos H. van der Smit waren gisteravond aanwezig om het rapport toe te lichten. Geschat wordt dat er een be hoefte aan vollegrondssier- teelt is van 185 hectare in en om het sierteeltcentrurq Bos koop. Daarvan zou tien hectare moeten worden gezocht in de Hazerswoudse polder West- geer. Voor de potten- en contai nerteelt wordt de behoefte ge schat op 250 hectare. Daar komt de Hazerswoudse droog makerij, het gebied aanslui tend aan het ITC, het beste voor in aanmerking, aldus de werkgroep. „De natuurweten schappelijke waarde is daar niet zo groot en het kan, door bijvoorbeeld een zware hout singel makkelijk worden inge past in het landschap", lichtte Sanders de conclusie van de werkgroep toe. Voorgesteld wordt om er een eerste fase te realiseren van 70 a 80 hectare container- en pottenteelt. Mo gelijk wordt het gebied, dat nu nog uit akkerbouw bestaat, uit gebreid tot 250 hectare. VINEX De commissieleden merkten unaniem op dat de realisering van een sierteeltgebied op ge spannen voet staat met de VI NEX, waarin wordt gesteld dat het Groene Hart open moet blijven. S. Fransen (D66) vond het een hard gelag als Rijne veld ruimte moet opofferen voor bedrijven die in Boskoop niet aan de bak konden ko men. „Om economische rede nen zou ik ja moeten zeggen. Om politieke redenen zeg ik nee. We willen geen HSL, dus ook geen glazen stad", aldus Fransen. G. van Craaikamp (WD) merkte op dat het Groe ne Hart bij haar «hoog in het vaandel staat en dat men wel van zeer goede huize moet ko men, om instemming van de raad voor dit plan te krijgen. N. van der Hulst (CDA) twijfelde aan de behoefte onder de kwe kers om zich in een nieuw ge bied te vestigen. Door enkele commissieleden werden voorts als bezwaar opgemerkt dat het aantal bedrijfswonin gen dat zal verrijzen, voor met name Boskopers, wel van het toch al geringe woningbouw- contingent van Rijneveld zou afgaan. De .eigen inwoners die op zoek zijn naar een woning worden daar dan wel de dupe van. Van der Smit en Sanders we zen de commissieleden er nog eens op dat er werkelijk een grote behoefte is aan een sier teeltgebied zo dicht mogelijk bij Boskoop. „Regeren is voor uitzien", merkte Van der Smit op. „Uit milieu-overwegingen moet in de toekomst eens in de vier jaar een deel van de grond braak liggen. Het alternatief, grondontsmetting, is namelijk taboe. Het produktie-opper- vlak neemt daarmee wel af'. Ook sprak de Stibos-voorzitter zijn zorgen uit over het wo- ningbouwcontingent, dat als bezwaar door de commissiele den was aangedragen. „Het zou jammer zijn als er op basis daarvan geen uitbreiding van de sierteelt zou mogen plaats vinden". Het eindrapport van de Paas- werkgroep wordt medio april verwacht. Het rapport gaat naar de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en wordt meegenomen in de herziening van het Streekplan Zuid-Hol land-Oost. Die herziening wordt dit jaar nog opgestart. Voor een uitgebreide agent ook voor de komende dagi raadplege men „UIT", de grj wekelijkse bijlage van dt krant. BIOSCOPEN LEIDEN* LUXOR (Stationsweg 19, 071-121239) JFK (12); 20.00 U en STUDIO (Steenstraat 39, 124130): Prince of tides (al); 18 21 .(15. wo. ook 14.30. Dead again (1 19.00, 21.15. Hot Shots (al); 19; 21.15. wo. ook 14.30. Don't tell mi the babysitter's dead (al); 19i 21.15. wo. ook 14.30. Notenkraker! wo. 14 30 Reddertjes in kangoeri land (al)wo 14 30 TRIANON (Br straat 31, tel. 071-123875): Dane with wolves (al); 20.00. ALPHEN AAN DEN RUN EURO NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, i 01720-20800). JFK (16); 13.30. 20 Johnsons (12); 18.45, 21.30. ma do. ook 13 45 Hot shots (al); 18J 21.00. ma. di. do ook 13.45. Don'tl mom the babysitter's dead (al); 13 18.45, 21.15. Reddertjes in kangi roeland (al); wo 14.00. Fievel in I wilde westen (al); wo 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIC COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, 614354): Reddertjes in kangoeri land (al); wo. 14.00. Bingo (een p| hondje, al); wo. 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, 3463500) De prince of Tides f 14.00, 18.45,21.30. ASTA 2: Atp in the fileds of the lord (al); 14 20.00. ASTA 3: Billy Bathgate 18.45, 21.30. ma. di do. ook 14 BABYLON 1 (naast Den Haag C traal tel 3471656): J F K (12), 14 20.00. BABYLON 2: Raise the lantern (16); 14.00,18.45, 21 30. BYLON 3; Les amants du Pont-N (12), 18.45, 21.30. ma. di. do. i 14 00 CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637) De Johnsons (12); 14 18.45, 21.30. CINEAC 2: Shatte (al); 14.00, 18.45, 21 30 CINEAC The commitments (al), 18 45, 21 ma di. do. ook 14.00. METROPt 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): J I (12); 14.00, 20.30. METROPOLI Dead again (16); 14 00, 18.45, 21 METROPOLE 3: SLittle man (al); 14.00, 18 45, 21 30. METRO LE 4: Thelma Louise (12); 18 21.30 ma. di. do. ook 14.00. TROPOLE 5: Frankie Johnny 18 45, 21.30. ma. di. do. ook 14 ODEON 1 (Herengracht 13, I 3462400) Deceived (16); 13.45, 18 21 30. ODEON 2 Hot shots 13.45, 18 45, 21 30. ODEON 3: Addams family (al); 13.45, 18 ODEON 4: Don't tell mom 13 45, 18.45. S.A.S in San Salva* (16). 21.30. HAAGS FILMHUIS: 1: The adjuster; 19 30, 21.45 Za? Proof; 19.30. zo. ook 14.00. Euro 21.45 Zaal 3 Dekaloog 4; ma. 19 Fanny och Alexander; di 20.00 1 menticare Venezia; wo. 19.30, 21 Fietsendieven; do. 19.30,21.45. KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3: Barbar, wo. 14 00 BA LON 3: Barbar; wo. 14.00. CIW 3: De notenkraker; wo 14 00 P TROPOLE 4: Fievel in het wilde «1 ten; wo. 14.00. METROPOLE 5e reddertjes in Kangoeroeland; j 14.00. DIENSTVERLENING STICHTING KRUISWERK LEIDEI, Centraal kantoor: Schuttersveld 1 informatie tel.: 071-120144 tur 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan jf telefoon 071-121894 Geopend- d{i lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 1$ 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENl' ZEN LEIDEN Ongevallendienst!1 dag Academisch Ziekenhuis behr- van dinsdag 13.00 u. tot woens?] 13.00 u. (Diaconessenhuis polikin ken tei 155543, afdeling S.C.U^ 175639) en van vrijdag 13.00 u. tolj. terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhu. De Geneeskundige Dienst Leidr verhuisd van de Roodenburgerstrai8 Leiden naar de Cronesteinkade 18 Leiden. li VERENIGING BESCHERMING ONa BOREN KIND - Hulpverlening bij^ gewenste zwangerschap voor mot en kind. Bel tel. 071-896309; F 897762; 033-620244 (dit laatste rfP mer is dag en nacht bereikbaar). ïi BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN -jn aconessenhuis: Bezoekuur dagij van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.0, 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijkse' 10.30 tot 19 00. Niet meer dan twer' zoekers per patiënt. Op de afds special care kan men terecht van 1P tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 30j Voordat de laatste twee afdel: zocht kunnen worden dient worden overlegd met de diensldt verpleegkundige.* Sint Elizabeth^ kenhuis: Volwassenen dagelijks?! 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 3! klasse-afdelingen ook 11.15-12.(1 Kraamafdeling: Naast de normal#1 zoektijden alleen voor „kraamvagV van 19 30-21.00 u. Gynaecologie^ loskunde/urologie van 14 00-14.4^ van 18.30-19 30 uur. Kinderafd#11 dag Ouders zijn de gehele dager kom Eén van beiden kan, indien) wil, bij zijn of haar kind blijven sla Voor broertjes, zusjes en andere? zoekers, is de bezoektijd van 15.(jie tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) j van 14.00-14.30 u. en van 19.00-ï u. Intensieve verpleging: dag.lei 14.00-14.45 u. en van 19.00-19.3jT~ Sport-Medisch Adviescentrum: Spa uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. q beth-ziekenhuis. Endegeest: vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12 OOf 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de g Ie dag Jelgersmakliniek: Jong?' team za. en zo. 14.00-17.00 u. r me: werkdagen 16.45-17.45 u.; feestdag. 10 00-11.30 en 1 19 30j, el.'ngerfi nt eerf 16.30 u. Team A, C en D: dag tot 2 rj - 'dejr u met uitzondering van behandel! huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als volg! gelijks 14.15-15.00 u en 18.30-19.|s, Avondbezoekuur afdeling verloskii 18.00-19.00 u. De PraematurenT" ling voor ouders en familie is na^,. leg met patiënten doorlopend bë'L mogelijk. Bezoek aan ernstige pi ten: wanneer aan ernstige patiafQ doorlopend bezoek wordt toege%e kan de hoofdverpleegkundige hief., speciale kaarten verstrekken. Kina., niek: zalen voor peuters, kleuter10 grote .kinderen 15.15-17.00, babPe' en boxenafdeling: volgens afswk met het verpleegkundig hoofd Betrat tijden kinderafdelingen: voor oiijdj van opgenomen kinderen na ov(ra met verpleegkundig hoofd. Voor», re bezoekers van kinderen: Keel-,f en oorheelkunde en neurologie- 'ler 15.00 en 18.30-19.30. Oogheeltènl en heelkunde: 14.15-15.00 en 1 bil 19 00. Rijnoordziekenhuls: Ifc e lijks 14.30-15.15 u en 18.30-19^e| Extra bezoek hartbewaking: L 11.30 u Vaders, broertjes en zusje de gehele dag welkom, in overler®1 het hoofd van de afdeling Kinde? Si ling 14.30-15.30 u. In overleg miurj verpleging zijn hier ook andere be, or tijden mogelijk De ouders zijn degpg Ie dag welkom (in overleg me hoofd van de afdeling).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14