ie5aak Krabbe met pranje tintje Uit j luider blijft hopen op buitenland jjiüloc Sommit SPORT 13 Jeen vervolging }ees den Braven Van der Knaap achtste plaats Timman bij achtervolgers i KOMT UIT i Akkoord over Zomerspelen DINSDAG 10 MAART 1992 RDRECHT - Voorzitter Cees den Braven van ■//Dordrecht zal door de officier van justitie in Dor- •fcht niet worden vervolgd. Bravens uitlatingen over 1|aantal gekleurde spelers van SW/Dordrecht, die vori- •ek nogal opzien baarden, kunnen volgens de officier I worden aangemerkt als in het openbaar gedane, op- jelijk beledigende uitlatingen over een groep mensen %ens hun ras, zoals omschreven in artikel 137c van het iek van Strafrecht. De afgelopen week heeft de tdtse politie degenen gehoord die aanwezig waren bij ejgesprek waarin Den Braven bedoelde uitlatingen zou tjben gedaan. Daarbij ging het om Den Braven zelf, trai- {Van der Pluijm van BW Den Bosch, twee spelers van •fclub en een journalist van het Brabants Dagblad die de btingen van Den Braven wereldkundig maakte. LONDEN De goede resultaten van de laatste maanden hebben Astrid van der Knaap op de achtste plaats van de Grand Prix-ranglijst van de Internationale Bad minton Federatie gebracht. De Nederlandse vergaarde 275 punten. Van der Knaap, winnares van de Open Zwit serse en het internationale toernooi La Chaud-de-Fonds, is met de Zweedse Christi ne Magnusson de enige speelster uit Europa in de top-tien. De Grand Prix-ranglijst bij de vrouwen wordt aangevoerd door Jiuhong Tang uit China. Bij de mannen bezet Ardy Wiranata uit Indonesië de eerste plaats. Hij wordt gevolgd door de Deen Poul-Erik Hoy- er-Larsen. Israël en De Jong kandidaten Cambuur LEEUWARDEN - Cam- buur/Leeuwarden onder handelt deze week met twee serieuze kandidaten als opvolgers van trainer Rob Baan. Nadat RKC- trainer Leo van Veen niet inging op de avances van de koploper in de eerstedi- visionist, wordt waar schijnlijk de keuze ge maakt tussen Theo de Jong van FC Zwolle en Ri- nus Israël van Dynamo Bukarest. Rutemölle trainer Rostock ROSTOCK Erich Rutemöller is met onmiddellijke ingang benoemd tot trainer van Hansa Rostock. Er was een vacature bij de Bundesligaclub na het ontslag van Uwe Reinders, eind vorige week. Rutemöller heeft voorlopig een overeenkomst ondertekend tot het ein de van het seizoen. Katrin Krabbe hervat training NEUBRANDENBURG - Barcelona blijft ondanks de dopingaffaire en de door de Duitse atletiekbond opgelegde schorsing van vier jaar het doel van tweevoudig wereldkampioene Katrin Krabbe en haar collega's Grit Breuer en Silke Möller. Het drietal heeft na een week vakantie maandag de trai ning hervat in Neubrandenburg, onder leiding van coach Thomas Springsein. LINARES - Jan Timman heeft zich in het internationale schaaktoernooi van Linares weer gevoegd bij de achtervol gers op leider Kasparov. De Nederlan der won gisteren zijn afgebroken partij uit de tiende ronde tegen de Brit Speel man. In de langste partij van het toer nooi. Door de zege kwam Timman op zes punten, evenveel als Karpov en Beljavs- ki. Het trio heeft anderhalf punt achter stand op Karpov. De afgebroken stand van afgelopen zondag bood winstkansen voor de Nederlander. Jarenlang gold het eindspel van twee lopers tegen een paard als remise. De computer onder zocht en vond de weg naar winst. Tim man gisteren ook, na twee sessies en veel denktijd. Winst voor topbiljarters ROTTERDAM De professionele drieban- ders jagen in Rotterdam op een met briljan ten ingelegde keu. Waarde van het klei- noood: 50.000 gulden. Smaakmakers van het exclusieve evenement van de Rotterdamse juwelier Bob Langendam: de Zweed Torb- jörn Blomdahl, de Belg Raymond Ceule- mans en de Nederlanders Dick Jaspers en Rini van Bracht. Alleen Jaspers verloor gis teren op de openingsdag een partij. Van Van Bracht. Jaspers en Ceulemans wonnen het evenement al een keer. De keu ter waarde van 50.000 gulden gaat naar de speler die evenement drie keer op zijn naam schrijft. De sponsor van het evenement heeft echter al laten weten als de derde editie opnieuw een andere winnaar krijgt, de keu met nog meer briljanten zal worden opgewaardeerd. Een partij volgens het oude systeem (50 pun ten) binnen vijftien beurten uitmaken levert 5000 gulden extra op. igelbert heideman ueel ™ÏENDAL De doping- ;ch istie 'Krabbe' krijgt ids nadrukkelijker een vanlerlands tintje. Niet verli er Oranje-atleten het P rbeeld van de Duitse ntkampioene bij bos- volgen. Nee, wat dat eft kan de vaderland- t kh port gerust zijn. zijn twee Nederlanders dicht betrokken bij de do- zaak tegen Katrin Krabbe. 2-jarige atletiek-miljonai- ie enkele weken geleden 1 vier jaar buitenspel werd 1 Maar Krabbe laat het er iler,t>ij zitten. Daarbij wordt ze is zthand en tand bijgestaan keld haar manager Jos Her- ,ep die op zijn beurt een tpoliPP doet sportjurist Emiel n defian- ..Ik weet voor 99,9 or o£nt zeker dat Katrin Krab- varfordt vrijgesproken", zegt irt iritgenoemde zelfverzekerd. verhaal mag inmiddels als L.issdnd worden verondersteld, e cc de leken echter nog één iat g een weergave van het sultane. We schrijven de laat- Sal^eek van januari in het ie pafrikaanse Stellenbosch, warPr een groep Duitse topat- e aain trainingskamp zijn om ^.ssi^oor te bereiden op, onder s vol- de EK indoor. Die titel- coaq maakt een drietal van ]niet meer mee. Een do- •ontrole gooit roet in het Vier jaar krijgen Katrin ibe, Grit Breuer en Silke 5e infer, die overigens na een 1 zijn vakantie de training heb- kwijHervat, aan hun atletiek- -ler bnen. De schorsing wordt -ontjde Deutsche Leichtathle- rec^erband (DLV) opgelegd Vierduizend dopingcontroles in Duitsland HAMBURG - In Duits- land worden tijdens het olympische jaar 4000 do pingcontroles uitgevoerd. In de nieuwste uitgave van Bild-Sport wordt het aan tal voor het eerst gepubli ceerd. Atleten worden in het olympische jaar scherp in het oog gehouden. In die tak van sport worden 1000 controles op het gebruik van dope gehouden. Zei lers en kunstschaatsers staan slechts twintig on derzoeken te wachten. Verdere aantallen: boksers (90), zwemmen (430), wor stelen (270). De Duitse Sportbond (DSB) verwacht van elke sportorganisatie een bij drage van 55 mark (zestig gulden) in de kosten. vanwege verdenkingen, dat er bij de bewuste controle op ver boden stimulerende middelen gemanipuleerd is. Meteen na de dag van openba ring (begin februari) belt Krab- be's manager Jos Hermens met Emiel Vrijman, een gebo ren en getogen Rotterdammer in dienst van het Nederlands Centrum Doping (Necedo). „Ik stond er wel even gek te kij ken, dat hij bij mij aanklopte. Maar het werd me snel genoeg duidelijk toen hij vertelde waarom het ging", vertelt Vrij man. Op verzoek van Hermens begint Vrijman een zoektocht naar bewijzen en niet-bewij- zen. De hele procedure wordt van minuut tot minuut door spit. En fout na fout komt bo ven water. Aldus luidt de con clusie van Vrijman, een zeiver- zekerde westerling, die daarna honderduit vertelt en nauwe lijks af te stoppen lijkt. Gewisseld Hoofstuk 1: de controle-proce dure. „Toen gingen er al een aantal dingen verkeerd", aldus Vrijman. „Bij het urineren wordt de atlete altijd bijge staan door iemand van de con trole, zo ook toen in Zuid-Afri- ka. Daarna draagt de atlete zelf de flesjes naar de controle ruimte, dit onder begeleiding van dezelfde beambte. Dan weet je later in ieder geval ze ker dat er niet met je flesje wordt gesaboteerd. In deze zaak echter is de beambte vooruit gelopen met het flesje urine. Dus is het heel goed mo gelijk dat er van flacon is ge wisseld. Krabbe en de andere twee dames hebben daar in ie der geval andere mensen zien Hoofdstuk 2. Een flesje urine wordt altijd eerst verzegeld, waarna het in een soort reis koffer (het zogenaamde Envo- pak; red.) wordt verpakt. „Bij de Duitse dames echter zijn de flesjes niet verzegeld. Het En- vopak werd wél verzegeld, maar pas nadat het formulier door de dames was onderte kend. Het is dus heel goed mo gelijk dat er toen ook nog wat is gerotzooid. De atletes heb ben in ieder geval niet gezien dat het Envopak verzegeld werd". Krabbe sprak twee we ken geleden al, dat de doping controle een soort routineklus is geworden. „Wij worden zó vaak gecontroleerd. Je ver trouwt de mensen die voor je staan, de dokters. Je staat er niet bij stil dat er wat verkeerd kan gaan", aldus Krabbe toen. Emiel Vrijman: „De hele procedure klopt niet". „En dus teken je een formulier ook wat makkelijker", vult Vrijman aan. Maar er kan dus veel verkeerd gaan, luidt de mening van Krabbe c.s. nu. Nog een voor beeld van Vrijman. „De Envo- pakken die hier in Europa wor den gebruikt hebben een bui tenkant van hard materiaal en een binnenkant van zacht ma teriaal. In Zuid-Afrika echter hebben ze de oude exemplaren gebruikt, die ook een zachte buitenkant hebben. Heel mak kelijk mee te saboteren dus. Zeker als je nagaat, dat ze tus sen de 12 en 24 uur onderweg zijn geweest en daarna nog twee dagen op het vliegveld van Köln hebben gestaan". Optmistisch Een grote duistere wereld dus met veel welles en nietes-dis- cussies. Het ene vraagteken is nog groter dan het andere. „De hele procedure klopt niet, er zijn helemaal geen heldere be wijzen op deze manier", geeft Vrijman aan. „Hoor en weder hoor zijn toch de grondbegin selen van het recht, maar dat is hier helemaal niet toegepast. Krabbe, Breuer en Möller heb ben nauwelijks gelegenheid gehad zich te verdedigen. Ik snap echt niet dat de Duitse bond er zo makkelijk overheen loopt zonder de zaak verder te onderzoeken. Toch ben ik zeer optimistisch, ik schat de kan sen op 99,9 procent dat ze wor den vrijgesproken. Ja, Katrin Krabbe loopt straks gewoon in Barcelona". Eén en ander heeft in ieder ge val al tot gevolg gehad dal Krabbe, die eveneens kan re kenen op de steun van advo caat Reinhardt Rauball, een schadevergoeding van de Duitse bond gaat eisen van mi nimaal tien miljoen mark. De 22-jarige is namelijk bang, dal ze sponsorcontracten gaat ver liezen. „Vind ik trouwens niet zo slim", aldus de 29-jarige FOTO: PERS UNIE Vrijman. „Hoe je het ook wendt of keert, je moet straks toch met die bond verder door het leven. En als je dan zulke gigantische bedragen gaat ei sen, werkt je dat vroeg of laat altijd tegen". Opvallend is trouwens de uitsmijter van Vrijman, die hij als antwoord geeft op de vraag wie de grote verliezer is van deze hele ge schiedenis. „De atletes verlie zen, de Duitse bond verliest, maar het meest verliest nog het hele controlegebeuren. Want ik kan me niet voorstel len dat er ook maar iemand met een gerust hart naar een dopingcontrole gaat. Wie moet je immers nog vertrouwen?" SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal. BBC 1, 21.30 uur: A Question of Sport, sportquiz Duitsland 121.55 uur: Sport extra met samenvatting voetbal kwalificatiewed strijd Olympische Spelen Duitsland- Schotland, 00.00 uur: Sport extra, sa menvatting finale tafeltennis Europa cup Duitsland-Zweden Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De resultaten van lotto 10 zijn 1e en 2e prijs geen winnaar; 3e prijs. 69 x 1586.20; 4e prijs: 3983 x 27.40; 5e pnjs; 63469 x 5.00 KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de paardenkoersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) lui den als volgt: 1e koers: 1 Gonzales Kades. 2 Flying Princess, 3 Empire Dream (7-10-9) 2e koers: 1 Fenny. 2 Goya Robel. 3. Gma Westeinde (2-4-9) 3e koers: 1 Zeleslie Jacky, 2 Byblow Promise. 3. Amazone Cede (8-4-6) 4e koers: 1 Casimir N. 2 Flash P. 3 Frefïne Moutain (7-5-4) 5e koers: 1 Flytron Ashton, 2 Flevo Greenacre. 3. Florisannora (1-8-10) 6e koers: 1 Cora Dillon, 2. Count Oost- land, 3. Edon Pnnce (9-10-1) 7e koers: 1Extase Westfries, 2 Delfi Ruimzicht, 3 Dandy (2-8-10) 8e koers: 1 Ebolt Tefka, 2 Errogate Way, 3. Eland van Prubo (4-1-2). 9e koers: 1 Djewi Magnus, 2 Fadina, 3. DennieH (3-5-8). j DE NIEUWE BIJLAGE :nk mulder IHEDE Spits Youri Ier van FC Twente om- ft de korte periode die if ging aan één van zijn t wedstrijden van het sei- als „een hectische week", in Sparta trok hij de kar en de twee keer. Alsof er S aan de hand was geweest. teleurstelling over het Ukken van de transfer Ihet Spaanse Deportivo La ina geen spoor. Zelfs de elijkheid niet mee te spe- )m op die manier de Gali- ciërs de kans te geven deze week alsnog met de bankga rantie voor Twente over de brug te komen liet hij 'gewoon' liggen. In anderhalf seizoen eredivisie is Mulder, die over twee weken drieëntwintig wordt, kennelijk uitgegroeid tot een begeerd speler. Zijn doeltreffendheid werd natuurlijk snel opge merkt door de rondneuzende voetbalmakelaars en dan gaat het balletje snel rollen. Het had een haar gescheeld of hij had Enschede nu al verlaten voor een plekje aan de Spaan se Atlantische kust. „Tja, ik heb wel een hectisch weekje gehad. De telefoon bleef maar gaan. Allerlei kran ten, omroepen wilden vanalles weten. Mijn vriendin Nina is een Noorse en die nam steeds op, omdat ik trainde. Die wist ook niet wat haar overkwam. We hebben daar nog wel mee gelachen, want werd er weer gebeld dan nam zij op om met een Noorse volzin te beginnen. Was het even stil aan de andere kant en nam ik over: met Youri Mulder...." „Met La Coruna is het eigen lijk stukgelopen op een combi natie van dingen. Ze konden hoogstwaarschijnlijk de trans fersom wel betalen en ook die bankgarantie wel geven, maar de president wilde dat als wij (Mulder en zijn zaakwaarne mer Rob Jansen red.) kwamen er direct getekend werd. Dat was een beetje gevaarlijk, want het zou best hebben gekund dat ze me dan ineens veel min der hadden geboden dan aan vankelijk. Maar dat neemt niet weg dat ik wel, graag had ge wild". De mogelijkheid om de wed strijd tegen Sparta te laten lig gen (de transfermarkt sloot af gelopen vrijdag) greep Mulder niet aan, hoewel Jansen hem dat nog wel min of meer aan raadde. „Dat wilde ik niet. Ik dacht: spelen! Gedemotiveerd omdat het allemaal niet door was gegaan was ik niet. Ik heb me er helemaal niet door laten beïnvloeden. Zo'n reactie was natuurlijk wel mogelijk ge weest, maar het ging goed en daar was ik wel blij mee. Ik speel nu het seizoen uit bij Twente en vind dat helemaal niet erg. Het gaat nu prima. Nog even topscorer worden, dat wordt het doel van dit sei- LAUSANNE De republie ken van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten en Ge- orgie hebben er maandag mee ingestemd om bij de Olympi sche zomerspelen in Barcelona als Verenigd Team deel te ne men. Dit is bekend gemaakt door Francois Carrard, alge meen directeur van het Inter nationaal Olympisch Comité. Carrard voegde hieraan toe dat de GOS-republieken en Geor gië in ruil voor de concessie voorlopige erkenning van het IOC hadden gekregen. Hij zei dat de overeenkomst ook geldt voor Oekraine en Georgie, lan den die aanvankelijk krachtig streefden naar deelname met een eigen, onafhankelijke de legatie. Primo Nebiolo, president van de IAAF en net tot IOC-lid be noemd. zei dat Georgie nog enige bezwaren had maar in principe akkoord was gegaan. Oekraine was volgens Nebiolo over alle problemen heen ge stapt en had zonder verdere te rughoudendheid ingestemd met het IOC-voorstel. De ontmoeting met vertegen woordigers van alle voormali ge Sovjet-republieken was be legd door IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch, die vast hield aan de eerder geformu leerde IOC-voorwaarde van deelname als Verenigd Team of afzien van iedere deelname. Samaranch herhaalde dat er geen mogelijkheid bestond om Oekraine of andere GOS-lan- den met een afzonderlijke de legatie naar Barcelona af te vaardigen. Hij zei toen te ho pen dat Oekraine de IOC-con- cessie zou accepteren om in het geval van medailles voor een deelnemer van het Vere nigde Team de nationale vlag van de republiek te hijsen en - in het geval van goud - het volkslied van de republiek ten gehore te brengen. Bij de Win terspelen in Albertville werd het Verenigd Team nog verte genwoordigd door de Olympi sche vlag en de Olympische hymne. t ONDER DE LOEP heb een bekende kop ge- Een. Mijn lange haar valt prdaad op. Het is mijn han- Smerk, maar in de zomer is best lastig. Zóóó, warm p, die bos in je nek. De hsen zullen het wel raar pen, maar ik laat het nog keer allemaal afknippen, dat haar word ik wel eens (eleken met Gullit. Maar e hem echt niet als mijn 'beeld. Als ik een voetbal- oemen die ik bijzon- vind, kom ik uit bij Mara- Nietbij Gullit". noord-speler Gaston ient in de Volkskrant. g jaar was het goed raak. steeds de gekste tele- itjes. Het leek wel of sup ers mij de schuld gaven I de slechte resultaten, h kon ik er weinig aan n. Het liep voor geen me- I Iedereen speelde met pt in z'n donder. Iedereen met zichzelf bezig om een lts in het elftal te verove- of ten koste van alles z'n f te handhaven. Dat is het tchil met het huidige Feye- rd. Daarin knokt de één fr de ander. Echt waar. We ben nu het gevoel dat we |re tegenstander aan kun- Gek, dat zoiets in amper jaar tijd zo kan verande- I Lijkt me voer voor psy- logen". fcnoord-doelman Ed de iy in de Haagsche Cou- „Ik rij deze wedstrijd voor mijn ouders. Gewoon vol. Ge woon gaén. Uit liefde voor mijn ouders. Maar zoveel lief de als zij mij hebben gegeven, zo moe van het schaatsen kan 'ik nooit worden. Dat pomp ik maar constant in mijn hoofd. Morgen ook. Elke ronde is ge woon...'Laatste vijf rondes' zei mijn vader altijd. Niet dat ik het voor mijn ouders doe, maar ik weet hoeveel plezier zij eraan beleven. Zeker mijn vader die zelf een goed sport man was en is". En: „Morgen wordt het een liefdesrace. Naar mijn ouders toe. En mijn zusje". Schaatser Bart Veldkamp in zijn olympisch dagboek 'Goud!'. „Mijn dochter van veertien is werpster van een softbalteam en mijn zoon van elf is een vrij goede honkballer aan het woorden van ABC. Gelukkig doet ie niet aan basketbal. Nog zo'n gek in de familie zou te veel van het goede zijn. Als je ziet wat er aan basketbal in mijn hoofd is opgeslagen, dat is echt tegen het ziekelijke aan. Mijn zoon heeft dat nu met honkbal. Die kan zo mee doen in de 64.000 gulden show. Er is niemand die zo veel van honkbal weet als hij. We hebben laatst een test ge daan. Hij kent 99 procent van alle Major League-spelers uit zijn hoofd. Namen, waar en hoe ze spelen, slaggemiddel de, alles! Hij heeft het fotogra fische geheugen van zijn pa". Sportcommentator Mart Smeets in Panorama. Mart Smeets...fotografische ge heugen. FOTO: NOS „Van Grootegast (Groningen; red.) naar Maastricht is wat dat betrefteen verademing. Ik kijk er elke keer weer naar uit. Vrijdagmiddag om twaalf uur zeg ik tegen mijn baas dag met het handje en ga ik op weg voor de tocht die een klei ne vierhonderd kilometer lang is. In een dag red je het niet. Dus trap ik ook in de nacht door. Dat is geen pro bleem sinds ik een soepel draaiende mini-dynamo heb gemonteerd. Zonder pech ben ik een dag later voor zonsop gang in Maastricht. Broodje eten, kop koffie drinken en dan rechtsomkeert naar Bus- sum waar mijn vriendin woont die al even verslaafd is aan fietsen als ik en me al op zit te wachten. Een dagje bijbomen en op zondag terug naar Grootegast". Toerwielrenner Wybe Top in de Volkskrant. „In Den Bosch heeft Den Bra ven slechts herhaald hoe hij over de medemens denkt en hoe zeer hij vanaf zijn berg aan geld op het schepsel neer kijkt. Hij vloekt gewoonlijk meer dan dat hij ademhaalt en daarbij maakt hij nauwelijks onderscheid tussen blank en zwart. Zonder gêne bewijst hij te pas en te onpas dat hij in zijn jeugd geen manieren heeft geleerd. Hij gaat ge kleed alsof hij net een mid dagje heeft getuinierd en geen tijd heeft gehad zich op te frissen. En zo banjert hij ook door het leven. Het is triest voor de paar honderd trouwe supporters, de alles zins getalenteerde spelers groep en de bevlogen trainer Han Berger, maar de fusie club dient mét Den Braven zo snel mogelijk te verdwijnen uit het profvoetbal. Sportverslaggever Lex Mul ler in het Algemeen Dagblad. „Na tien jaar maak ik de ba lans op en moet helaas consta teren dat niet één club in de slipstream van kampioen Olympus is gaan zitten. Er is sprake van een gigantisch va cuüm, vooral omdat de clubs nog altijd niet in willen zien dat er meer getraind moet worden. Tegen dat gebrek aan fanatisme loop ik m'n hele le ven al aan te schoppen. Vooral als het om deze sport gaat. Want als je niet genoeg traint, is volleybal een vervelend spel. Vrouwenbondscoach volley bal Peter Murphy in de Tele graaf. Henk Lubberding...huilen. FOTO:SP „Ik heb aan stoppen gedacht toen ik begon te sukkelen met mijn gezondheid, na 1980. Dat had ook te maken met dat faalgevoel. Want wat in dat koppie gebeurt, dat gaat wer ken, dat geeft spanning in je lichaam. En toen kwamen die hartstoornissen. Ik heb vier jaar onder spanning geleefd. En je wordt maar ouder als wielrenner. Ik kwam bij Troost. Ik had last van spier- blokkades aan de achterkant van mijn benen. Vervolgens schoot het in mijn rug, waar door ik niet meer op de fiets kon zitten. Huilen. Als Troost weer spieren losmaakte voel de je de doorstroming. Het is of je langer wordt. Als je over spannen bent loop je in el kaar. Als je bent losgemaakt stap met de borst vooruit naar buiten". Wielrenner Henk Lubber ding in NRC Handelsblad. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Rotterdam. Briljant-toernooi: Groep A: Blomdahl (Zwe)-Van Crom- voirt (Ned) 50-25 (28/1,785-0,892), Ceulemans (Bel)-Weijenburg (Ned) 50- 40 (30/1,667-1,333), Blomdahl-Weijen- burg 50-27 (27/1,851-1,000) Stand: 1. Blomdahl 2-4,2. Ceulemans 1 -2,3. Van Cromvoirt 1 -0,4. Weijenburg 2-0. Groep B: Burgman (Ned)-Stroobants (Bel) 50-26 (44/1,136-0,590), Van Bracht (Ned)-Jaspers (Ned) 50-33 (30/1,667-1,100), Van Bracht-Stroob- ants 50-49 (42/1,190-1,167) Stand: 1. Van Bracht 2-4,2 Burgman 1-2, 3. Jas pers 1-0,4. Stroobants 2-0. Engeland 280 voor 6, Skri Lanka 174 all out. Engeland wint met 106 runs. Stand: 1 Nieuw-Zeeland 5-10,2. Enge land 5-9,3. Zuid-Afnka 5-6, 4 India 5-5, 5 Ski Lanka 6-5, 6. West Indies 5-4, 7 Australië 5-4, 8. Pakistan 5-3, 9. Zim babwe 5-0. DAMMEN Parthenay EK dammen, mannen, dertiende ronde: Valneris (Let)-Borg- hetti (Ita) 1-1. Marek (Tsj)-Jansen (Ned) 0-2. Foerman (GOS)-Hubner (Bel) 2-0, Wigman (Let)-Koyfman (Isr) 0-2, Issale- ne (Fra)-Van der Zee (Ned) 1-1. Schwarzman (GOS)-Meijer (Ned) 1-1, Boezinski (Lit)-Machado (Por) 2-0, Chmiel (Pol)-Vandeberg (Bel) 2-0, Ri- bakov (GOS)-Clerc (Ned) 0-2, Cordier (Fra)-Uhlig (Dui) 2-0 Stand: 1 Jansen 21, 2. Koyfman, Valneris 20, 4 Clerc. Foerman 19, 6. Boezinksi 18, 7 Schwarzman, Van der Zee 17,9 Meyer 15, 10. Ribakov 14. 11. Chmiel 13, 12 Cordier. Hubner 11. 14 Borghetti, Wig man 10, 16. Vandeberg 9. 17. Issalene 8,18. Machado, Uhlig 3,20 Marek 2 PAARDESPORT Draverijen van Alkmaar 1e koers: 2040 m: 1. Eva Buitenzorg (G Hulleman) 2.46,4 - 1.21,6, 2. Flying Marco, 3. Eland M. Toto: winnend 5,80 plaats 2,80 2,30 koppel 9,20 tno 184,00 2e koers: 2040 m 1 Ginger Express (A. Suykerbuyk) 2 50,8 -1.23,7, 2 Engi ne Oostwyck, 3 Edwina van Tosca Niet gestart Floortje A. Toto: winnend 2,80 plaats 1,80 2,90 koppel 7,10 trio 342,30. 3e koers: 2040 m 1 Gentleman Viola (H Grift) 2.49,6 - 1.23,1, 2. Gibraltar, 3 Fast Atlantic. Toto: winnend 3,60 plaats 2,60 6,80 koppel 66,60 trio 420,40 4e koers: 1700 m: 1 Fred Burgerhei- de (A. Mollema) 2.17,5 - 1.20,9, 2. Fuji, 3. Emir. Toto: winnend 2,40 plaats 1,60 2,00 koppel 7,40 trio 41,10 5e koers: 1700 m: 1 Bo Bo Batavus (R. Pools) 2.14,0 -1.18,8,2. Free Will, 3. Chynthijae K Niet gestart Berend K. Toto: winnend 16,10 plaats 4,50 1,50 koppel 12,30 trio 496.50 6e koers, 2040 m. 1 Davidof Groen hof (K. Woudstra) 2.45,5 -1.21,12. Dis co Dancer, 3 Droom Westfrisia Toto winnend 4,10 plaats 2,60 2,50 koppel 13,40 trio 332,80 7e koers: 2380 m 1 Diane Buiten zorg (F. van der Blonk) 3 10,5 - 1.20,0, 2. Eric Clapton. 3. Celine Princess Niet gestart Dyenni Cunera Toto: winnend 7,60 plaats 2,10 1,80 koppel 12,30 trio 188,50. Dubbel winnend 50,40 8e koers: 2040 m 1 Colaf Pride (C. de Leeuw) 2.46.3 -1.21.5, 2 End of All, 3 Darley Dorado Toto winnend 2,40 plaats 1.201.90 koppel 5,70 trio 66,20 9e koers: 1700 m: 1. Arizona Guapa (J. Dekker) 2.14,7 -1.19,2, 2 Corleone Star, 3 Dutch Dakota Niet gestart Atti ca. Toto: winnend 8,00 plaats 3,20 2,10 koppel 10,40 trio 73,40 10e koers: 2040 m 1 Anfield Road (B. Lugies) 2.40.1 - 1 18,5, 2 Briesly. 3 Atomic Power Niet gestart Domo Dutch, Zappa Flight Toto winnend 3,20 plaats 2,80 6,60 koppel 21,10 trio 133,10. 11e koers: 1700 m 1 Flying Pearl (A. Suykerbuyk) 2 20.8 - 1 22.8. 2. Eja Cnosse, 3 Friésco Badi Toto winnend 3,00 plaats 2,50 1,70 koppel 13,10 trio 71.80 Totallsator-omzet: 201 638. SCHAKEN Linares. Afgebroken partijen: negen de ronde: Ljubojevic (Joe)-Gelfand (WRu) 1/2-1/2; tiende ronde Timman (Ned)-Speelman (GBr) 1-0 Stand: 1 Kasparov (Aze) 7 1/2 punten, 2. Karpov (Rus), Beljavski (Oek), Timman 6, 5 Ivantsjoek (Oek) 5 1/2, 6. Joesoepov (Rus), Salov (Rus). Illescas (Spa). Anand (Ind), Gelfand (WRu) 5,11 Bare- jev (Rus) 4 1/2, 12. Short (GBr) 3 1/2, 13. Speelman, Ljubojevic 3 Ter Apel. Klooster-toernooi, eerste ronde: Van der Sterren (Ned)-Adams (Eng) 0-1, Christiansen (VSt)-Episjin (GOS) 1-0, Sosonko (Ned)-Vaganjan (GOS) 1/2-1/2. VOETBAL Engeland, kwartfinale FA-beker: Chelsea-Sunderland 1-1 (1-0). 36 Allen 1 -0. Byrne 1 -1Toeschouwers: 34 948 WIELRENNEN Parijs-Nice. Tweede etappe Gien-Ne- vers: 1 Cipollini (Ita) 180 km in 4 06.20 (gem: 42,381 km/u), 2. Veenstra (Ned), 3. Moncassin (Fra), 4 Capiot (Bel), 5. Museeuw (Bel), 6 Fidanza (Ita). 7 Co- lotti (Fra), 8 Adri van der Poel (Ned), 9 Baffi (Ita), 10. Zanoli (Ned), 11 12 Coomans (Bel), 13 Capelle (Fra), 14 Heynderickx (Bel), 15 Mare Siemons (Ned), 16. Boucanville (Fra), 17 Bouva- tier (Fra), 18 Verschueren (Bel), 19 Marie (Fra), 20 Kindberg (Zwe), Neder landers 37 Mulders. 52 Schurer. 67 Poels, 70. Jac. van der Poel. 79 De Vries. 81 Pieters, 86 Hoffman. 87 Nij- dam.96 Solleveld, 120 Eyk. 125 Lam- merts allen z.t. als Cipollini, 136 en laatste Dernies 4.51 Klassement. 1 Rominger (Zwi) 4.13.05, 2 Indurain (Spa) 0 04, 3 Montoya (Spa) 0 06. 4 Colotti 0 08, 5 Bernard (Fra) z.t.. 6 Ma rie (Fra) 0 09, 7 Lance (Fra) 0 10. 8 Gólz (Dui) 0 12, 9 Manin (Fra) 0 13, 10 Mottet (Fra) z.t. 11 Museeuw (Bel) 0 14, 12. Bauer (Can) z t13 Kindberg (Zwe) 0 15,14 Moncassin 0.16,15 An dreu (VSt) 0.17. 16 Cipollini zt. 17 Moreau (Fra) 0 18. 18 De Vries z t19 Fidanza 0 19.20 LeMond (VSt) z.t., Ne derlanders: 28 Solleveld 0 21, 29 Veenstra 0.22.35. Schurer z.t., 81 Hoff man 0.36, 85 Pieters 0 38, 86 Eyk z.t. 87 Adri van der Poel 0 39. 92 Lam- mertsO 40.100 Zanoli 0 44. 102 Poels 0.46.107 Mulders 0 48, 127 Mare Sie mons 1 04,129 Jac van der Poel 1 08. 133 Nijdam 2.10,136 en laatste Zanat- ta (Ita) 5.56.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13