Opheffing dreigt voor Milieudefensie Alkemade Nieuwveen stelt besluit over bungalowpark uit li Evaluatie busbaan Hella Haassestraat voorlopig uitgesteld LEIDEN OMGEVING Van Puffelen uit raad van Jacobswoude Zwemmen voor groep drie blijft gehandhaafd IJsclub Zoeterwoude strijdt om schaatstitels Ceidóc Souotmt DINSDAG 10 MAART 1992 LEIMUIDEN - Fractie voorzitter van Politiek 90, Trix van Puffelen verlaat de gemeenteraad van Ja cobswoude. Dat heeft zij vorige week burgemees ter D. Brouwer de Koning meegedeeld. Ruim 18 jaar heeft zij deel uit gemaakt van de gemeente raad, eerst van Leimuiden voor de fractie Leimuiden 2000 en sinds 1 januari vorig jaar van Jacobswoude voor Politiek 90. De laatste vier jaar en acht maanden, voordat Leimuiden opging in Jacobswoude was zij wethouder. Als reden voor haar vertrek geeft zij aan dat ze haar werk als raadslid niet langer meer kan combineren met haar werk als advertentie vertegenwoordigster bij de Perscombinatie. „Op dit mo ment heb ik het met het raads werk nog drukker dan voor heen als wethouder", licht ze haar besluit toe. „Alles gaat in details naar de raad. We praten over keukenuitbouwen en dakkapellen. Dat is allemaal zo inefficiënt. De raad is op de stoel van de wethouder gaan zitten. De wethouders durven zelf nauwelijks meer beslissin gen te nemen". Toen ze vorig jaar aan haar huidige raads periode begon, dacht ze het een jaar druk te krijgen, maar dat het daarna wel zou meeval len. De waarheid bleek anders te zijn. In de raad van 26 maart draagt zij de scepter over aan haar opvolger. Wie dat zal zijn, is nog niet bekend. Als eerst volgende op de kandidatenlijst staat Freek Hagenaar, even eens afkomstig uit Leimuiden. ZOETERWOUDE- Politiek Zoeterwoude is van mening dat minstens één groep van de basisscholen moet kunnen deelnemen aan het school zwemmen. De wens van de scholen om een tweede groep zwemles te geven lijkt geen kans van slagen te hebben. Dat bleek gisteravond in de verga dering van de commissie alge mene zaken en onderwijs. De directeuren van de basisscho len hadden gepleit voor uit breiding van een naar twee groepen. Juist dan zouden de kinderen voldoende zwemer- varing kunnen krijgen. De drie fractievoorzitters voelen ech ter weinig voor het subsidiëren van een tweede groep school kinderen. W. Ooijendijk van Progressief Zoeterwoude vroeg zich af wat de meerwaarde zou zijn van een extra zwemjaar. „Voor ons speelt het financiële aspect mee. Als ouders hun kinderen niet op zwemles doen kun je jé afvragen of het een taak is voor de gemeente om dat te rege len. Ik vraag me af of een vrij willige ouderbijdrage een op lossing kan zijn?" Die sugges tie werd door de heer C. Kla ver, directeur van de Klaver- weideschool en sprekend na mens de andere scholen, ech ter van de hand gewezen. Het CDA, bij monde van mevrouw J. Berkouwer, stelde dat het schoolzwemmen voor twee opeenvolgende jaren niet haal baar is. Uit cijfers blijkt dat van de 110 Zoeterwoudse kinderen die nu zwemles krijgen in Het Wedde in Voorschoten er 65 reeds een diploma hebben waarvan 20 zelfs al het A- en B-diploma. Van de 45 kinderen die nog geen diploma hebben wordt verwacht dat een kleine 30 jon gens en meisjes binnen een jaar het A-diploma hebben be haald. De kinderen die er niet in slagen het felbegeerde di ploma te behalen zullen op ei gen initiatief van de ouders alsnog moeten proberen de proeve van bekwaamheid af te Een mogelijkheid om 's zo mers in het buitenbad van sportpark Haasbroek te kinde ren te laten zwemmen is op structurele basis niet moge lijk. De weersomstandigheden zijn een te onzekere factor om van een duidelijk beleid te kunnen spreken. Zogenaamde natte gymnastiek in het bui tenbad is slechts op „hap snap-basis" mogelijk. ALKEMADE - Wanneer zich vanavond niet min stens drie nieuwe be stuursleden aanmelden wordt de Kerngroep Alke made van de Vereniging Milieudefensie na 19 jaar opgeheven. Tony van Zeil had de voorzittershamer graag overgedragen aan een ander en secretaresse Tea Schakenbos had nog jaren willen doorgaan. „Maar om een goed func tionerende kerngroep te zijn, moetje met minstens acht actieve leden zijn", aldus het tweetal. Tony van Zeil wil vooral van het voorzitterschap af. „Ik ben nu zeven jaar voorzitter ge weest en daarvoor drie jaar lang mijn echtgenoot Cor, het is welletjes", vindt ze. Scha kenbos spant zich in totaal al 14 jaar met overgave in voor Milieudefensie en zou er best nog eens zoveel jaar tegenaan willen gooien, „maar je moet wel met genoeg mensen zijn". De eerste Alkemadese milieu groep is opgericht door de drie plaatselijke afdelingen van vrouwenverenigingen, LTV, NCVB en de Bond van Platte landsvrouwen. De groep mani festeerde zich vooral met inte ressante milieu-tips in een re gelmatig huis-aan-huis be zorgd krantje. Een glasbak op het terrein van de Dagmarkt vormde het eerste succes. Het gevaarte werd op verzoek van de dames en op kosten van de supermarkt geplaatst. Bij de gemeente Alkemade stond men in die tijd namelijk nog niet open voor initiatieven die het milieu ten goede kwamen. Niet geliefd In 1979 vormde de milieugroep zich om tot een echte kern groep van Milieudefensie. Hierdoor werd de club voor ie dereen, ook voor mannen, toe gankelijk. De kerngroep maakte zich in de eerste jaren van haar bestaan in brede kring niet echt geliefd. Zo werd, ten koste van hoog oplo pende emoties, een verbeten strijd gevoerd tegen de komst van een camping in de Veen- derpolder, die een hoge na- tuur- en landschapswaarde heeft. Na een jarenlange juri dische strijd is de camping er wel gekomen, maar hij werd kleiner van omvang en moest door middel van een forse groenzone beter ingepast wor den in het landschap. Ook heeft de Kerngroep met niet al te veel succes gestreden voor het behoud van bomen in Al kemade. „Iedereen wilde ver kijken, haast geen enkele boom kreeg de kans om groot te worden", vertelt Tony van Zeil. Heel lang fungeerde binnen de Alkemadese Kerngroep eigen voedsel- en energiegroepen. Een groepje doorkruiste regel matig de West- en Oostpolder om foto's te nemen van de toenmalige vuilnisbelten op kopeinden van akkers, op ei landjes en in afgedamde slo ten. De foto's werden gebruikt voor een rapport waarin de si tuatie in kaart was gebracht. Het rapport werd toegezonden aan gemeentelijke en provinci ale overheden en leidde er uit eindelijk toe dat die de eigena ren van klei no en grote belten juridisch werden aangepakt. „Nu zie je haast nergens meer rotzooi in de polder. De over heid, ook de politie, deed in die tijd niks tegen milieuwanda den. De gemeente kon nog niet eens iets doen, want er was geen geld voor en de gemeen teraad had het er ook niet voor over. Trouwens het ontbrak niet alleen aan mensen, maar ook aan kennis, tijd en geld. Ambtenaren die tot taak had den de naleving van de Hin derwet te controleren hadden nog geen reageerbuisje om een steekproef te nemen". Tea en Tony herinneren zich dat ze in de periode van het tienjarig bestaan van de Kern groep Alkemade van de Vere niging Milieudefensie altijd met rond de twaalf mensen vergaderden. „Onze wied-ak- ties in de Vogelwijk golden landelijk als voorbeeld. Het Groene-Stippen-Plan is ooit een idee van ons geweest". De actieve leden van Milieudefen sie in Alkemade houden zich de laatste jaren ook veel bezig met zaken op het gebied van de ruimtelijke ordening. Zo werd bijvoorbeeld een goed onderbouwd bezwaar inge diend tegen de komst van de Hoge Snelheids Trein dwars door natuurgebieden in Rijp- wetering en Nieuwe Wetering. De bouw van een grote loods in beschermd natuurgebied in Oud Ade werd voorkomen. Daarvoor moesten nauwgezet alle voorlichtingsavonden en hoorzittingen worden gevolgd. Groene Trofee Aan het begin van de van avond te houden jaarvergade ring reikt Milieudefensie weer een Groene Trofee uit. De tro fee is bestemd voor twee Alke madese milieu-ambtenaren, de heren De Kok en Van der Sman. Dank zij hun inspan ningen zijn er diverse zaken van de grond gekomen ter ver betering van het milieu, bij voorbeeld een kringlooppark je, een milieukalender, het ge scheiden inzamelen van huis houdelijk afval en nog veel meer. De Groene Trofee be staat ditmaal uit symbolische estafette-stokjes, omdat de mi lieu-ambtenaren al zoveel ta ken van de Kerngroep Alke made van Milieudefensie heb ben overgenomen. „Het was onze taak om de bevolking en de gemeente bewust te maken van het milieu. Wat overblijft zijn vooral overheidstaken aangaande wetgeving", aldus de scheidende voorzitster en secretaresse van de Kerngroep Alkemade. Scheidend voorzitter Tony van Zeil en secretaresse Tea Schakenbos van de Vereniging Milieudefensie. Jacobswoude zoekt goedkoop archief JACOBSWOUDE - Bur- gemeester D. Brouwer de Koning wil eerst bij ande re gemeenten nagaan wat een goedkope vorm van archiveren is, voor dat Ja cobswoude zich aansluit bij een streekarchief of ruimte huurt bij de ge meente Alphen. Dat bleek gisteravond in de ge meenteraadsvergadering van Jacobswoude. De Stichting Oud Leimuiden/Rijnsaterwou- de zou graag een goed archief zien in de buurt van Jacobs woude, zodat men niet elke keer naar den Haag hoeft om iets na te vragen. De gemeente-archivaris van Alphen heeft,voor Jacobswou de archiefruimte te huur voor 35.000 gulden per jaar. Rijne- veld en Nieuwveen hebben ook zo'n ruimte gehuurd in Al phen. Als Jacobswoude een ar chief onder zijn nieuwe ge meentehuis laat bouwen kost dit een meer dan een half mil joen gulden.De gemeente moet dan ook een gemeente archivaris in dienst nemen, of eventueel het archief laten be heren door de gemeente-secre taris, maar deze heeft slechts beperkte bevoegdheden in een archief. J. van Dam (WD) vond het nadelig dat als men in zee gaat met Alphen een tus senpersoon moet worden aan gesteld. K. de Lange (PvdA/Ge meentebelangen) merkte op dat Alphen kennelijk ruimte te veel heeft en vroeg zich af of de kosten niet worden opgedre ven. Fractie voorzitter H. van den Nagel (CDA) vond dat bij de bouw van een nieuw ge meentehuis eerst moet worden gekeken wat de mogelijkhe den voor het archief zijn. Hij was huiverig om in zee te gaan met Alphen. B. van Puffelen (Politiek 90) had ook weinig op met de machtige buurman Alphen. „Met een streekarchief heb je tenminste nog wat te zeggen, we hebben slechte ervaringen met Alphen, door het sociale werkvoorzieningsplan bijvoor beeld". E. Manvis (D66) sugge reerde micro-films, die vrijwel geen ruimte innemen. Archie ven van voor 1850 mogen ech ter niet worden weggegooid. De burgemeester vond een streekarchief de beste oplos sing, maar wil eerst nader on derzoek. NIEUWVEEN- De be slissing over de beleidsno ta die de permanente be woning van de zomerhui zen in de bungalowparken aan banden legt is uitge steld. Op verzoek van CDA, WD en PP'90 gaat het gemeentebestuur eerst met de bewoners commissie overleg ple gen. Daarmee werd de dringende vraag van de heer Brandenburg geho noreerd die in de spreek rechtbijeenkomst pleitte voor overleg. Wethouder Aartman toonde zich bereid om met de bewo ners te gaan praten, maar vroeg zich af of dit wel zin heeft. „Dit stuk legt alleen het bestaande beleid beter op schrift. Het bevat geen wijzi gingen of toevoegingen. Het werd echt hoog tijd om in dui delijke bewoordingen vast te leggen waar de bungaloweige naren aan toe zijn", aldus de heer Aartman. Volgens de heer Brandenburg zijn mochten in 1986 ongeveer 80 bewoners voorlopig op het park blijven wonen. In de afge lopen jaren zijn daar nog enke le gegadigden bijgekomen. De gemeente heeft in het verle den zelfs woningzoekenden geadviseerd om in het bunga lowpark maar eens te proberen of ze daar een huisje konden kopen. De nota is volgens Brandenburg samengesteld op grond van verkeerde veron derstellingen. Het ontbreken van beleid nodigt uit tot een zekere wildgroei. Het grote aantal gedoogden maakt het moeilijk om nu ineens een halt aan de permanente bewoning toe te roepen. Uit een enquête blijkt dat 47 procent van de be woners ouder is dan 55 jaar. Veel mensen hebben geen werk meer. Van een verstede- lij kingseffect zoals in de nota beschreven is is geen sprake, aldus Brandenburg.Ook de mi lieuargumenten gaan niet meer op zodra de gas-en riole ringsaansluitingen verwezen lijkt zijn. De raad gaf toe dat overleg over dit probleem zeer wenselijk is. De bungaloweige naren zullen de geschillen be spreekbaar kunnen maken in de komende tijd. De gemeente Nieuwveen dient voor 1992 omstreeks 125.000 gulden gulden bij te dragen aan Natuurbad Aarweide. Op de begroting was bijna 7000 gulden minder gereserveerd voor dit doel. Maar omdat er extra onderhoud gepleegd moet worden was dit met toe reikend. Door roestafzetting op de leidingen, beschadigd te gelwerk en een doorgeroeste aansluiting op het ketelhuis kwam het bedrag hoger uit. Na het verstrekken van achter stallige informatie door wet houder Pulleman en drie schorsingen van de raadsver gadering werd dan toch uitein delijk de exploitatieovereen komst tussen de gemeente Nieuwveen en de Heidemij over het nieuwe tuinbouwge bied Nieuw-Amstel goedge keurd. De raadsleden kregen over het belangrijkste punt, de garantie dat de Heidemij zich verplicht om gedurende tien jaar na het ontwikkelen van de infrastructuur van Nieuw Am- stel schade of verzakkingen aan wegen of nutsleidingen herstelt op haar kosten. B en W drongen ondanks de tegenzin van de raad om via niet gege ven informatie via de stukken deze zaak te bespreken, aan op een besluitvorming. Het ont sluiten van het gebied gedoogt geen nieuwe vertraging meer, aldus de heer Pulleman. Met de nodige toezeggingen op on derdelen werd het voorstel toch door de raad geduwd en ook nog raadsbreed gesteund. Afscheid van Henny Donker ALPHEN - Henny Don ker heeft gisteren af scheid genomen als voor zitter van het Overleg Sa menwerkende Ouderen bonden. Zeven jaar lang heeft zij het OSO, dat on der meer op haar initiatief werd opgericht, geleid. De 76-jarige Donker vindt het nu tijd om op te stappen. Het was onder andere aan Henny Donker te danken dat de ANBO acht jaar geleden een eigen Alphense afdeling kreeg. Deze groeide al snel uit ruim vierhonderd leden. Donker, ex-wethouder van Alphen, zag het nut in van samenwerking tussen de drie ouderenbonden in Alphen. Daardoor ontstond het OS.O dat onder haar leiding verschillende activiteiten or ganiseerde zoals het OSO- spreekuur waar ouderen met problemen terecht kunnen en het meepraten in de besturen van diverse instanties en in stellingen. Naast het werk voor de OSO is mevrouw Donker actief binnen het hoofdbestuur van het ANBO waarin zij de portefeuille vrouwenbelangen behartigd. Dit zal zij nog twee jaar doen. Bij haar afscheid werd Donker door tal van ou deren, maar ook door burge meester Paats, bedankt voor al het werk dat zij verricht heeft. Garage wordt over huizen heengetild Een groot spektakel vond gistermiddag plaats in Ter Aar. De familie Blok kreeg een nieuwe autogarage tot haar beschikking. Een gevaar te van vier meter breed en zes meter lang en een gewicht van 14 ton. Echter, er moest wel een grote kraan van het Sassenheimse bedrijf Verschoor aan te pas komen om de garagebox over de huizen aan de Van Heusdenstraat heen te tillen en op haar plek te krijgen. FOTO: WIM VAN NOORT ZOETERWOUDE - De IJs club Zoeterwoude houdt van avond de indoorkampioen- schapppen op de ijsbaan in Leiden. De titelstrijd begint om 19.15 uur met wedstrijden voor de jeugd, direct gevolgd door de senioren. Er korrit in ieder geval een nieuwe kam pioen bij de senioren. Titelver dediger Jeroen Straathof, te vens wereldkampioen bij de junioren, is niet van de partij wegens andere verplichtingen. Er komen vanavond meer dan 70 rijders en rijdsters in actie. Het kampioenschap wordt ver reden over een aantal ronden en een marathon. Het kampi oenschap is gratis toeganke lijk voor leden van de ijsclub en inwoners van Zoeterwoude. De IJsclub Zoeterwoude houdt in samenwerking met de trai ningsgroep op zaterdag 21 maart een receptie voor we reldkampioen Jeroen Straa thof. Op informele wijze is hij al gehuldigd op 3 februari, de dag dat hij terugkwam uit War schau. De officiële huldiging is in Don Bosco waar genodigden welkom zijn van 16.00 tot 17.30 LEIDERDORP - De be slissing over het al of niet handhaven van de bus baan in de Leiderdorpse Hella Haassestraat en op de Vijverhof moet worden uitgesteld tot er meer be kend is over de toekomsti ge lijnvoering van de NZH. Met dit standpunt stelde de commissie Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Milieu (ROVM) zich gisteravond te genover het college van Burge meester en Wethouders. Het college heeft zich voor handha ving van de busbaan uitge sproken. Wel zijn volgens het college maatregelen nodig om het illegaal gebruik van de busbaan tegen te gaan. Ook de groenvoorziening moet wor den verbeterd. Gisteravond werd duidelijk dat de busbaan nog even om streden is als eertijds bij de be sluitvorming over de aanleg. De verdeeldheid die zich enke le jaren terug in de raad mani festeerde, bleek ook gister avond volop aanwezig. De frac ties van D66 en VDD schaar den zich achter de bewoners die de bus liever vandaag dan morgen uit hun straat willen hebben. E. Grootaarts (D66) sprak van een misstap, die zo spoedig mogelijk teniet moet worden gedaan. Th. Meijer (CDA) en C. Lan gendorff-Honnef (PvdA) spra ken zich aanvankelijk uit voor handhaven van de busbaan. V. Molkenboer (PvdA) kwam daar later op terug, nadat be woner J. Holsberg de suggestie had gedaan te wachten op de totale evaluatie van de lijnvoe ring. In het kader van de bezui nigingen van de Tussenbalans moet de NZH de lijnvoering inkrimpen. De bewoners kun nen daar best even op wach ten, zo stelde de heer Hols berg. Overigens had niemand een goed woord over voor de ver voerscijfers van de NZH. Aan vankelijk had de NZH twee tot vijf passagiers geteld die bij de halte Hella Haassestraat in- of uitstappen. Later werd dit bij gesteld tot 73. Volgens de be woners zijn de tellingen du bieus. Hun waarnemingen wij zen in een veel minder ge bruik. Wethouder J.H. Veldstra (D66) wees de beschuldiging dat de NZH zou hebben gemanipu leerd van de hand. Zelf bleek zij het met de standpuntbepa ling moeilijk te hebben. Zij maakte daar geen geheim van. Politiek gezien bevindt zij zich in een moeilijk parket, omdat haar fractie niets van de bus baan moet hebben. „Zo iets moeten wij in de toekomst nooit meer doen. Ik heb grote aarzelingen. Maar ik vind het belangrijk dat een wijk door openbaar vervoer wordt ont sloten. Als ik alle argumenten weeg ben ik voor handhaving van de busbaan", aldus een vertwijfelde wethouder Veld stra. Kerngroep Alkemade van de FOTO: WIM VAN NOORT Voor een uitgebreide agi ook voor de komende di raadplege men „UIT", de wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 071-121239): JFK (12); 20.00. en STUDIO (Steenstraat 3S 124130). Prince of tides (al); 21.15. wo ook 14 30. Deadagal 19.00, 21.15. Hot Shots (al); 21.15. wo. ook 14.30 Don't tell the babysitter's dead (al); 21.15. wo. ook 14.30 Notenkrak wo. 14.30. Reddertjes in kangi land(al); wo. 14.30 TRIANON straat 31. tel. 071-123875): D with wolves (al), 20.00. ALPHEN AAN DEN RUN EU NEMA (Van Boetzelaerstraat i 01720-20800) JFK (16); 13 30, Johnsons (12). 18.45, 21.30 r do ook 13.45 Hot shots (al); 21.00. ma. di. do. ook 13.45. Do mom the babysitter's dead (al); 18 45, 21.15. Reddertjes in kg roeland (al), wo. 14 00 Fievel wilde westen (al); wo 14.00. VOORSCHOTEN KINDEF COOP CC (Prinses Marijkestraal 614354) Reddertjes in kangi land (al); wo. 14.00. Bingo (eer hondje, al); wo. 15.30. DEN HAAG ASTA 1(Spui J 3463500). De prince of Tides 14.00, 18.45,21 30. ASTA 2: in the fileds of the lord (al); 20.00 ASTA 3: Billy Bathgati 18.45, 21.30 ma. di. do. ook BABYLON 1 (naast Den Haar traal tel 3471656): J F K (12);' 20.00. BABYLON 2: Raise tf lantern (16); 14.00,18.45,21.30 BYLON 3 Les amants du Pon (12); 18 45. 21.30 ma di. dc 14 00 CINEAC 1 (Buitenhof; 3630637) De Johnsons (12); 18.45, 21 30. CINEAC 2: Sha (al); 14 00, 18.45. 21.30 CINE The commitments (al); 18.45, ma. di. do. ook 14.00. METRC 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): (12); 14 00. 20.30 METROPC Dead again (16); 14 00, 18.45, METROPOLE 3 SLittle mai (al); 14.00, 18.45, 21 30. METF LE 4 Thelma Louise <12); 21 30 ma di do ook 14.00. TROPOLE 5: Frankie Johnn 18.45, 21.30. ma di. do. ook ODEON 1 (Herengracht 1! 3462400): Deceived (16); 13.45, 21 30. ODEON 2: Hot shots 13.45, 18.45, 21 30 ODEON I Addams family (al); 13.45, ODEON 4 Don't tell mon 13 45, 18.45 S.A.S in San Sa! (16); 21.30. HAAGS FILMHUIS 1 The adjuster; 19.30, 21.45 2 Proof; 19.30 zo. ook 14.00. Ei 21 45. Zaal 3 Dekaloog 4; ma Fanny och Alexander; di. 20.C menticare Venezia, wo 19.30, Fietsendieven; do 19 30,21.45 KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3 Barbar, wo 14.00.* LON 3: Barbar; wo. 14.00 Cl 3: De notenkraker; wo 14 00 TROPOLE 4 Fievel in het wilds ten; wo. 14 00 METROPOLE reddertjes in Kangoeroeland 14.00. DIENSTVERLENIN STICHTING KRUISWERK LEIDI Centraal kantoor: Schuttersveld 1 informatie: tel.: 071-120144 t 08.30-17 00 uur. Uitleencentrali pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKE ZEN LEIDEN - Ongevallendien! dag Academisch Ziekenhuis bi van dinsdag 13.00 u tot woe 13 00 u (Diaconessenhuis poli ken tel 155543, afdeling S.C. 175639) en van vrijdag 13.00 u. i terdag 13.00u (Elisabeth-ziekenl De Geneeskundige Dienst Len verhuisd van de Roodenburgerst Leiden naar de Cronesteinkade Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dc* van 14.30 tot 15 15 uur en van 19 19 45 uur Kinderafdeling dagelij 10.30 tot 19.00. Niet meer dan tw zoekers per patiënt. Op de al special care kan men terecht van tot 11 00 uur en van 19 00 tot 19.j Voordat de laatste twee afdelingl zocht kunnen worden dient ej worden overlegd met de dienstdi verpleegkundige Sint Elizabe| kenhuis: Volwassenen dagelijH 14 00-14.45 u. en van 18.30-1 d klasse-afdelingen ook 11.15-12 Kraamafdeling Naast de normil zoektijden alleen voor „kraamvl van 19.30-21 00 u. Gynaecolog loskunde/urologie van 14.00-141 van 18.30-19.30 uur. Kinderaj dag. Ouders zijn de gehele da) kom. Eén van beiden kan, indies wil, bij zijn of haar kind blijven S Voor broertjes, zusjes en anda zoekers, is de bezoektijd van 13 tot 19.00 u CCU (hartbewakind van 14 00-14 30 u en van 19.00 u. Intensieve verpleging: dac 14.00-14 45 u en van 19.00-11 Sport-Medisch Adviescentrum: Sl uur ma. 19.30-20.30 u. in het St[ beth-ziekenhuis. Endegeest:! vr. 13 00-14.30 u zo. 11 00-12.of 14.00-15 00 u.; eerste klasse: det Ie dag Jelgersmakliniek: Jonr team: za en zo 14.00-17 00 u me: werkdagen 16.45-17.45 u.; en feestdag. 10.00-11.30 en i 16.30 u Team A, C en D: dag. toi u. met uitzondering van behand^ en etenstijden. Academisch 3 huis: Voor alle patiënten (behalr deren) zijn de bezoekuren als vol' gelijks 14.15-15.00 u. en 18 30-13 Avondbezoekuur afdeling verloslj 18.00-19.00 u. De Praemature^ ling voor ouders en familie is n< leg met patiënten doorlopend If mogelijk. Bezoek aan ernstige 3 ten: wanneer aan ernstige pal doorlopend bezoek wordt toeg) kan de hoofdverpleegkundige h| speciale kaarten verstrekken Kirt niek: zalen voor peuters, kleutJ grote kinderen 15.15-17.00, ba en boxenafdeling: volgens met het verpleegkundig hoofd. tijden kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na Q met verpleegkundig hoofd. Voo# re bezoekers van kinderen: Keel-' en oorheelkunde en neurologie 15.00 en 18.30-19 30. Ooghee en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-1 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u Vaders, broertjes en zus de gehele dag welkom, in over! het hoofd van de afdeling. Kind ling 14.30-15.30 u. In overleg verpleging zijn hier ook andere tl' tijden mogelijk. De ouders zijn d?' Ie dag welkom (in overleg nl" hoofd van de afdeling) KINDER- EN JONGERENTEL^ - Dagelijks geopend van Kf 20 00 uur Het nummer is 071-I2f

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10