Bollenstreek geeft Swift goed partij Derde periodetitel gaat naar UDO R De Zijl toont zich de sterkste weidse hockeyteams maken voorspelling coaches waar SPORT 17 ernix verdedigt ijndelfland-cup Bionda Zonderop toont haar goede vorm 'faid&z Souocmt MAANDAG 9 MAART 1992 EIDEN - Pernix en Die Haghe treden morgen avond in ?t velkd om uit te maken wie de bezitter wordt van de ijndelfland-beker. De afdeling Rijndelfland stelde deze jkaal twee jaar geleden ter beschikking voor een duel issen de Leidse en Haagse bekerwinnaar. In 1990 won r di 'e **aghe eerste aflevering van deze strijd tegen OP- Vorig jaar vereoverde Pernix de beker door een ver- ssende 12-11 zege over hoofdklasser Fortuna. Die Ha- ie start morSen a^s favoriet, omdat zij één klasse hoger e toiee^ ^an Pern^x- Bovendien kan Pernix zich geen bles- 1 ires veroorloven in het vooruitzicht van de beslissings- ïidi ;c*strijd ^gen Vriendenschaar (H), die zeer waarschijn- k zaterdag gespeeld moet worden. Het duel om de Rijn- jlfland-beker begint om 20.30 uur en wordt gespeeld aan sporthal aan de Steenwijklaan in Den Haag. De e§anSis gratis. LEIDEN - De beslissing van een spannende ontknoping voor deel neming aan de A-competitie met de zeven sterkste zwemverenigin gen van het land lijkt in het voor deel van de Zijl te worden beslecht. In de vijfde ronde boekte De Zijl 5202 punten en LZ 5226. De hevige strijd om de zevende plaats leek lange tijd in het voordeel van LZ uit te vallen, maar de Zijl weerde zich in de laatse twee rondes kranig. Daar naast ligt LZ nog in de clinch met de zwembond om twaalf secondenpun- ten. De Leidse ploeg moet deze punten er naar alle waarschijnlijkheid bij op tellen, wat de ploeg van Sieverding goed uitkomt. Zelfs bij een eventuele dispensatie voor LZ zal de Zijl nog aan het kortste eind trekken. De finales vinden plaats op vier april in Amers foort. Op de 100 meter rug tikte Wandy Kater als eerste aan in 1.07.3. Op de 200 meter vlinder werd Chester Marsman tweede in 2.05.7. Robin Sprinkhuizen volgde in 2.07.0. Micha Prins pakte goud op de 400 meter vrij in 4.33.1. Op de kwartafstand tikte Robin Sprink huizen aan in 53.0. Op de loodzware Op de halve afstand liet Jeroen Sprink huizen aan in 2.48.0. Deze tijd is waar schijnlijk sterk genoeg voor een Spee- do-finale, waarvan de schifting bin nenkort zal plaatsvinden. Chester Marsman pakte zilver op de 200 meter wisselslag in 2.09.0. Op de 400 meter wisselslag tikte Robin Sprinkhuizen wederom als eerste aan in 4.38.7. De herenestafette ploeg op de vier maal 100 meter vrij liet een aansprekende 3.29.0 noteren. LZ-senior Antoine van Weerde boekte een persoonlijk record op de 200 meter vlinder in 2.11.0. Ri chard van Duivenbode snelde in zijn goudenrace op de 400 meter vrij naar 4.26.7. Natasja Sierag pakte bijna van zelfsprekend eerste plaatsen: Op de 100 meter vlinder liet zij 1.09.1 op schrijven en op de 100 meter school slag 1.21.8. Fleur Bakker wees even eens al haar concurrentes terug op de 400 meter wisselslag. Haar tijd was 5.08.6. Op de halve afstand bleek Ste fan van Ieterson goed genoeg voor goud in 2.33.8. Richard van Duivenbo de pakte brons op de 400 meter wissel slag in 5.00.1. Het damesviertal van LZ liet een tweede tijd klokken op de vier maal 100 meter wisselslag in 4.40.0. LEIDEN - Bionda Zonderop heeft het Open Amstelveense kampioenschap op haar naam geschreven. De tennister van Unicum won, in de finale van Roza de Boer uit Heerhugowaard met 7-5, 6- 1. Cindy Berkhout verloor de halve finale van De Boer met 6- 1, 7-5. Bartel Swart won de B2 finale op tennispark De Kegel met duidelijke cijfers van 6-2,' 6-2. KEES VAN KESTEREN aal EIDEN - Bollenstreek v. verde tegen koploper jain goede partij af maar noest toch met een 19-23 he >derlaag sporthal De verlaten. MMO :rd glansrijk kampioen een 16-6 overwinning inkjgen Tirion en HVS zich uit de geva- al^nzone door een knappe mf erwinning tegen DWS. >od llenstreek - Swift 19-23 Jlenstreek heeft in de direc- confrontatie met koploper ,jhft uit Roermond laten zien Eü :r voldoende kwaliteiten te Hutten. De Voorhoutse da an |s verloren welliswaar met ntj23 maar boden de koploper n de eredivisie knap tegen- me|nd. Bollenstreek-trainer (ji Alma toonde zich dan ook j/eifreden na afloop. „Ik moet «ht 1 pl°e§ complimenteren met e wi prestatie. Swift heeft het moeilijk gehad en met twa1 geluk hadden we kunnen sternen. Het is nu zaak om de ede lijn door te trekken en hé bij de eerste acht te hand haven". In de beginfase was Swift duidelijker sterker en nam dan ook vlot een voor sprong. Bollenstreek herstelde zich en bleef de gehele wed strijd in het spoor van de Lim burgse dames. In de slotfase moest de thuisploeg echter buigen mede omdat hoek- speelster Astrid Groen met blessure uit moest vallen. Tirion-MMO 6-16 MMO pakte in 's Gravenzande de titel. De ploeg uit Hoogma- de liet tegen Tirion duidelijk zien dit seizoen over de sterk ste ploeg te beschikken. „Het was de eerste keer van het sei zoen dat ik over iedereen te vreden was. Het liep allemaal perfect", aldus de tevreden MMO-trainer Jan van Leiden. Vanaf het beginsignaal liet MMO duidelijk merken met kampioensaspiraties te zijn af gereisd. Binnen een paar mi nuten stond het 0-3 en daarna kende de Hoogmadense da mes nauwelijks meer proble men. Via collectief sterk hand bal liep MMO uit naar 16-6. Ly- dia Zoetemelk was volgens Van Leiden de grote uitblink sters in het team van MMO. HVS-DWS 14-13 HVS boekte een belangrijke overwinning tegen de nummer drie van de ranglijst DWS. De nipte winst zorgde ervoor dat de Stompwijkse dames veilig staan en de resterende wed strijden zorgeloos kunnen uit spelen. Het belang van de wed strijd zorgde voor een gemoti veerd HVS. De start was uitste kend en in de beginfase werd DWS overrompeld: 4-1. Daarna kwamen de Amsterdamse da mes wat beter in de wedstrijd en ging de wedstrijd lang ge lijk op. Door verlies aan con centratie verspeelde HVS in de slotfase bijna een voorsprong van vijf punten maar in de slot fase loodste Hanneke Martens haar ploeg definitief in veilige haven. HVC - Rijnstreek 24-20 Rijnstreek kon het niet bol werken tegen HVC. De Schie dammers waren nog niet vrij van degradatiezorgen en speelden met een grote inzet. Dat bleek op de beslissende momenten de doorslag te ge ven. Rijnstreek kon in de eer ste helft nog lang in het spoor blijven via Bouke Witte en Ge rard Rijn maar vlak voor de pauze sloeg HVC een gat van vijf doelpunten en gaf deze voorsprong in de tweede rond gang niet meer uit handen. Ingrid Besseling slaat een bres in de Swift- verdediging. Bollenstreek speelde goed maar verloor toch van de koploper uit Roermond. 'UW- ak van Leiden en MMO-doelman Jan van Leeuwen proberen een jelde kostbare punten op de Boshuizerkade. Leidsche Boys te onderscheppen. De ploeg uit Hoogmade ver- FOTO HENK SNATERSE LEIDEN - UDO en Teylingen hebben in de afdeling zondag goede zaken gedaan. Bernar- dus heeft weliswaar de derde periodetitel gewonnen, maar deze wordt door UDO overge nomen. Bernardus is namelijk ook kampioen van de tweede periode. VNA loopt de titel net mis. De ploeg verloor met 2-0 van Teylingen en eindigde daardoor op een gedeelde tweede plaats. Samen met UDO. dat met 2-0 van War- munda won. Door een beter doelsaldo mag UDO met de eer strijken. Teylingen neemt na de winst op VNA weer de kop positie in. Concurrent Stomp wijkse Boys liet twee punten liggen bij ASC (1-0) en FC Rijn land speelde 1-1 gelijk tegen Bernardus. MMO werd met 3-2 door Leidsche Boys verslagen. Teylingen - VNA 2-0 (0-0) „Het was een matige, gesloten wedstrijd. Een gelijkspel zou meer de juiste verhouding aangeven, maar deze week hadden wij dat beetje geluk, dat we de laatste tijd misen", aldus Teylingen-trainer Bert Kort. Voor VNA zou een gelijk spel genoeg zijn voor de derde pertiodetitel. De ploeg nam dan ook weinig risico en hield alles achterin gesloten. Ook Teylingen zorgde voor weinig gevaar voor het het Leidse doel. Toen Pieter van Nobelen tien minuten voor tijd voor de thuisploeg scoorde, was de wedstrijd gespeeld. In de laat se minuut scoorde Paul Haver het tweede Sassenheimse doelpunt. UDO - Warmunda 2-0 (1-0) UDO kwam moeizaam op gang in deze belangrijke wedstrijd. In de twintigste minuut nam de ploeg toch de leiding via een treffer van Patrick de Poorter die een aanval van links mooi afrondde. De thuis ploeg kwam na deze goal pas goed in de strijd en nam het initiatief. De ploeg kreeg kan sen genoeg om de voorsprong te vergroten, maar pas tien mi nuten voor tijd werd het twee de doelpunt gescoord. Werner Knetsch kwam voor de derde keer alleen voor de doelman en faalde ditmaal niet. ASC - Stompwijkse Boys 1-0 (1-0) Vijf minuten voor de thee zette Wim van Niekerk het over wicht dat ASC had in de eerste helft om in een treffer. Vlak na rust haalde Peter Bregman Wilko van Elk onderuit in het zestien-metergebied waardoor Stompwijkse Boys met tien man verder moest. De straf schop die volgde werd door Benno Schoonwater gemist. De laatse vijf minuten moest door ASC ook met tien man worden uitgespoeeld. Doel man Aschwin Schenk werd na een handsbal het veld uitge stuurd. Schoonwater nam zijn plaats in en maakte het missen van de penalty ruimschoots^ goed. Twee maal ontnam hij het aandringende Stompwijk se Boys een serieuze scorings kans. Leidsche Boys - MMO 3-2 (2-1) „We hebben verdiend gewon nen. Iedereen was het er over eens dat Leidsche Boys zeker qua veldspel de betere ploeg was", aldus begeleider Har Luiten. Binnen een kwartier stond Leidsche Boys met 2-0 voor. De eerste treffer was een afstandschot van Richard Kooien. Dezelfde Kooien legde een vrije trap breed en Peter Kooien schoot de 2-0 in. Vlak voor rust bracht Erik Borst MMO terug in de wedstrijd. Na de rust vergrootte Peter van Rossum via een lob de voor sprong van de thuisploeg. Rob van de Meer scoorde de tweede goal voor MMO. Bernardus - FC Rijnland 1-1 (0-1) FC Rijnland kwam sterk uit de startblokken en was de eerste twintig munten de betere ploeg. Michel Staats bracht de gasten op voorsprong. Geleide- lijkaan kwam Bernardus beter in de wedstrijd. De ploeg cre ëerde genoeg kansen om de overwinning te behalen. Pas halverwege de tweede helft verzilverde Marco Honders een van de kansen voor Ber nardus. Ondanks het goede spel van Bernardus moest de ploeg uiteindelijk met een punt genoegen nemen. ETER KLEIN IDEN - Bij de start van 1 tweede gedeelte van landelijke competitie !>ben de hockeyteams de Leidse regio de jrspelling van hun coa ls waargemaakt. De nnen van Noordwijk !de Leidse Studs boek- (evenals koploper in de {ede klasse, Forescate, i eclatante overwin- ;g. Alecto won nipt en jhts LMHC viel uit de t door in de overgangs- sse tegen Breda ten on- te gaan. De Leidse pakte bij de vrouwen de punten. Alecto in overgangsklasse, als- Ie Forescate en Room- g speelden gelijk. IC is na de nederlaag te- Breda in direct degradatie gevaar geraakt. De hoogst spe lende Leidse hockeyclub bij de mannen zag haar traditionele programma van voorbereiding tijdens de winterstop niet zoals vorig jaar beloond met het af stand nemen van de een klasse lager spelen betekende voor laatste plaats. Na de lastige uit wedstrijd vorige week in Den Bosch werd gisteren op eigen grond met 0-3 van Breda verlo ren. De eerste twintig minuten drong LMHC de opponent vol ledig op eigen helft, maar twee uitbraken van de Bredanaars leverden wel evenzovele tref fers op. In de tweede speelhelft leidde het Leidse 'alles of niets'-spel tot een derde tegen doelpunt. In die klasse lager, de eerste, is ook Roomburg het spoor bijster. Na een 0-2 rust stand liepen de bezoekende Delftse Studenten tot 0-5 uit, alvorens Roomburg via Cees Windt de eer kon redden. Tweede klasse tweede competitiegedeelte on- genaakbaar. De ploeg uit Voor schoten nam via invaller Nol van dér Steen, een rebound uit een strafcorner van Derk-Jaap Engelen en een aktie van spits Gert-Jan Egberink een 3-0 voorsprong, waarna een perio de van verslapping volgde. Na een 3-1 ruststand kwam Rijs wijk tot 3-2 terug. Trainer speler-coach Wouter Eiken hout nam het voortouw met de vierde (uit een corner)en vijfde treffer, waarna Van der Steen met zijn tweede doelpunt de eindstand op 6-2 bepaalde. In deze afdeling van de tweede klasse volgden de Leidse Studs het goede voorbeeld van de koploper. Met liefst 8-2 werd Krimpen volgens Len- non Wiarda "volledig aange veegd. We spelen eindelijk eens met de ploeg, waarmee we het gehele seizoen al wil den spelen. En dan gaat het ook heel gemakkelijk." Bob- Jan Dietrich, het eerste en der de doelpunt uit een strafcor ner, en. Mark van Pappelen- dam, het tweede en vierde doelpunt uit strafballen, leg den de solide basis. Halverwe ge de tweede helft kwam de concentratie-'dip' en daarmee de twee tegentreffers. De Leid se Studs vervolgden met een rake rebound uit een strafcor ner van Steven van Randwijk, een met de voet gescoord, maar goedgekeurd doelpunt van Houdijn Beekhuis, een solo van Van Pappelendam, die zes man en twee scheids rechters uitspeelde en door de benen van de keeper scoorde, alsmede een velddoelpunt van de net als Dietrich weer in de basis teruggekeerde Jurjen van Aken. Ook bij Alecto is het ernst met het voorkomen van de dit sei zoen verscherpte degradatie. Het sleutelduel bij Groen Geel leverde veel individuele duels op, maar in de eerste helft geen doelpunten. Met een nog straf fere mandekking en meer in zet doorbrak Alex Hage de ban. Een solo werd met een fraaie backhand hoog in de touwen afgerond. Met de 0-1 bij Groen-Geel bevestigt Alec to de positieve prognose van coach Felix Zwegers. In afde ling B demonstreerde Noord- wijk met een eclatante zege, dat de rode lantaarn overge dragen moet worden. Ook hier werd de voorspelling, ditmaal van coach Ruud Hartman Kok, bevestigd. „We kregen vleu gels", stelt aanvoerder Sjoerd Brouwers, die in de eerste helft met 1-0 het goede voorbeeld gaf. Na de 1-1 ruststand scoor den Jan Bottema uit een cor ner, keeper Noël Minnes uit een toegekende strafbal en Wouter Menken via een veld doelpunt. De captain sloot af tot 5-1, waarmee Noorwijk in ieder geval niet meer op de laatste stek staat. Vrouwen Zo matig als de vrouwen van Alecto hun eerste wedstrijd in de overgangsklasse afwerkten, zo goed werd gisteren de twee de. Toch leverden die verschil len in vorm beide malen het zelfde resultaat op, een 1-1 ge lijkspel. Het overwicht in de eerste helft leidde tot een aan tal corners, waar uit een ervan een strafbal voortvloeide. De inzet eindigde op de paal, waarna een tel concentratie verlies wel een doelpunt voor het Osse Keep Fit betekende. Lydian Mentink herstelde het foutje bekwaam, zag een fraaie inzet gekeerd, maar zag even eens Martien van Waveren op de goede plaats staan om de re bound doeltreffend af te ron den. Waar succes bij de mannen uit blijft, hebben de vrouwen van LMHC de afstand tot de degra datieplaats in de eerste klasse vergroot. Een duidelijke zege bij Forward, maar toch in een volgens linksachter Henriette Smit „spannende wedstrijd. Met onze nieuwe speelster, Si- mone Koeken hadden we wel de overhand. Maar voor de rust scoorde toch alleen Cattelijne Kranendonk. Ook na de rust bleef het goed gaan en was het Eugenie Dumoulin, die twee maal raak schoot. Eerst een velddoelpunt en daarna uit een corner." Net als LMHC ging Forescate in de tweede klasse goed van start, met als enkel probleem, veel doelpun ten maken. „We hockeyden waanzinnig goed", licht Da nielle Engelen toe. „We kregen heel veel kansen, maar de keepster van Bennebroek was niet te passeren. Alleen een strafbal van onze keepster, Marije Hennes ging erin. Ja. en dan baal je als twee minu ten voor tijd hun spits een keer aan de bal komt en gelijk maakt." Forescate is door het verlies van Soest toch een pun tje op de promotieplaats inge lopen. Met het 1-1 gelijkspel loopt Roomburg niets in, maar mag het wel blij zijn. Maarssen hield de Leidsen stevig onder druk, maar bij rust was nog geen doelpunt gevallen. Hal verwege de tweede helft maak te Klaar van Bergen Henegou wen de opgelopen achterstand weer goed. AZC struikelt in kwartfinale LEIDEN - AZC werd in de kwartfinales van de wa- terpolobeker een halt toe geroepen door het Amers' foortse AZPC. In het zirw derende duel boog AZC pas na verlenging —bij de zesde strafworp. Landskampioen Polar Be- ars pakte voor de eerste maal in haar historie de dubbel. De Beren wezen AZPC keihard terug: 18-6. In Alphen heerst teleurstel ling. De AZC-ers moesten na de thriller tegen AZPC niet air leen de finaleplaats opgeven, maar ook de beker die twee jaar in de Alphense prijzen- kast pronkte. Daarnaast kun nen ook de mogelijke europese aspiraties voor een seizoen de ijskast in. De Alphenaren na^ men in de openingsfase een ruime voorsprong, maar AZPC beet flink van zich af. De Amersfoorters zetten hun ach terstand zelfs om in een 6-3 voorsprong. Nadat AZC de stand weer in evenwicht had gebracht, kende het vervolg een gelijkopgaand beeld. Na de reguliere speeltijd stonden de beide kemphanen in een patstelling: 13-13. De verlen ging zorgde evenmin voor een winnaar (15-15). waarna het laatste wapenfeit, de straf worp, werd aangewend. We derom hielden de halve finalis ten elkaar in evenwicht. Uit eindelijk tekende Gijsbert van der Leeden bij de zesde straf worp, die hij mistte het vonnis over zijn ploeg. Vivax kreeg van Rotterdam, de grootste kanshebber voor promotie naar de hoofdklasse, een flinke draai om de oren. De Rotterdammers troéfden hun opponent op alle fronten af. Een deel van de selectie van coach Welling toonde zich gre tig, maar vooral de ervaren spelers gaven niet thuis. Ook kampte Vivax met een half-fit- te Laurense die daardoor kracht voor zijn snoeiharde schoten ontbeerde. Het grove verlies van 7-16 overschaduwt jammerlijk de voortuitgang die de Oegstgeestse formatie dit seizoen boekte. LZ won weliswaar, maar de vorm van de eersteklasser toont de laatste weken de nodi ge schoonheidheidsfoutjes. De Leidenaars moeten hun koers snel verleggen, want anders komt de promotiekans op nieuw onder een laag stof te liggen. De povere aanvals- kracht van de Leidenaars on dervond echter weinig verweer van Neptunes. De onbeduiden de tegenstander werd met dubbele cijfers teruggewezen: 6-14.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17