Martij n van Dooremaleri wil levenslang contract SLIMME KLANTEN HOUDEN ONS AAN IIET LUNTIE ontdekten deivvivvvvvv beschaafde whizzkids uit Heemstede NED k F amiliebericliten ad sanctos STENTOR Dappere Dodo! Er is niets te koop in de wereld, of 't komt in de krant. O u O N LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MAART 1992 Een leven vol van liefde Een warmte - altijd daar Dankbaar, zo zonder woorden Lieve moe, slaap zacht Uw taak is klaar. Na een werkzaam leven is, na een kortstondige ziekte, nog vrij onverwacht, van ons heengegaan, voorzien van het H. Sacrament der zieken, onze lieve en zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder QUIRINAANTONIA AMMERLAAN-WARMERDAM weduwe van Gerardus Johannes Ammerlaan in de leeftijd van 79 jaar. Clasien - Gerard Marcel Brenda Kees - Ria Annemarie - Robert Nicoline - Rick Corine - Huibert Jan - Cok Ronald - Annemieke Monique, Claudia Aad - Ineke René - Monique Frank Eveline Gerard - Marian Tanja Eric Nico - Annie Sander Patrick Ria - Ben Onno Gunner Anneke Aad Liane Eddy Correspondentieadres: Dr. Kortmannstraat 1, 2381 BJ Zoeterwoude. Moeder ligt thuis opgebaard. Wij herdenken haar tijdens de avondwake op dins dag 10 maart om 19.30 uur in de .St. Janskerk aan de Zuidbuurtseweg te Zoeterwoude, waarna gelegenheid tot condoleren. De gezongen H. Uitvaartmis wordt opgedragen op woensdag 11 maart a.s. om 10.30 uur in de boven genoemde kerk, waarna de begrafenis zal plaatsvin den in het familiegraf op het R.K. Kerkhof aldaar. „Er is een bijzondere gastvrouw van ons heengegaan. Vandaag ontvingen wij bericht dat mevrouw E. A. P. FAVIER-ZANDBERGEN plotseling is overleden. Zij was een geboren gastvrouw; haar representatieve persoonlijkheid zullen wij heel erg missen. Moge zij voor altijd in vrede rusten. Mevrouw M. G. B. Zandbergen namens directie en medewerk(st)ers van Restaurant Oudt Leyden Leiden, 8 maart 1992 Steenstraat 51-53 2312 BV Leiden Altoos rust heeft zij gevonden, Zij kent nu geen angst, noch pijn; Dat is 't een'ge dat wij weten, Ja, wat is een mens toch klein! Volkomen onverwacht heeft ENGELBERTHA ANNA PETRONELLA ZANDBERGEN weduwe van Abraham Favier oprichtster van Hotel-Restaurant „Nieuw Minerva", grondlegster van Restaurant „De Engelbertha-hoeve". vanmorgen voor altijd haar ogen gesloten. Zij is 78 jaar geworden. Donderdag 12 maart 1992, om 11.45 uur, begeleiden wij haar naar haar laatste rustplaats in het familiegraf op de begraafplaats „Rhijnhof', Laan van Rhijnhof 4, ingang Haagse Schouwweg te Leiden. Rozen waren de lievelingsbloemen van „Engeltje!" Leiden, 8 maart 1992. Schouwenhove 88, 2332 DP Leiden. M. van der Horst, Hoge Rijndijk 87, 2313 KH Leiden, executeur-testamentai r. Na een zorgzaam leven en een liefdevolle verzor ging in „Driehof", is zacht en kalm in haar slaap van ons heengegaan onze lieve moeder en oma JACOBA VAN LEEUWEN-VAN MEURS sinds 1974 weduwe van Wilhelmus Josephus van Leeuwen op de leeftijd van 95 jaar. Oeganda: Wim MHM. Hazerswoude: Koos en Nel Hazerswoude: Mien en Adri Oeganda: Piet MHM. Andijk: Goof en Jeannet Kees en Gerda Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Frans Halsstraat 6, 2391 CX Hazerswoude-dorp. Voor haar zielerust zal woensdag 11 maart om 19.30 uur in „Driehof" een Avondwake worden gehouden, waarna gelegenheid is tot condoleren. De H. Mis van Requiem wordt gehouden donderdag 12 maart om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders, Dorpsstraat 248 te Hazers- woude-dorp, aansluitend zal de begrafenis plaats hebben. begrafenissen crematies lammermarkt 43 leiden 071-126618 VOICE RESPONSE SYSTEMEN INFOLIJN: 070-3987280 Uitgestorven, door toe doen van de mens Dat nooit meer' Het Zuid-, hollands Landschap probeert door aankoop van natuurgebieden in uw eigen omgeving bijzonde re planten en dieren te be houden. Uw ondersteuning is daarbij onmisbaar STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER. Bel 010-4135045. OOSTERHOUT - Mar- tijn van Dooremalen, een kleine Brabander geboren en getogen in Gilze. Streng opgevoed op het seminarie van Ooster hout. Via de sportacade- mie maakte hij als gymle raar een tussenstop in Raalte. Badminton was en bleef z'n passie. Een spel dat o zo simpel lijkt, maar waar Van Dooremalen steeds meer in ging zien. Hij werd bondscoach op z'n dertigste. Fullprof dus. En dat in een risicovolle, maar vrijgevochten sportwereld. Hij was slechts verantwoording verschuldigd aan zichzelf. De ontwikkeling ging razendsnel, maar de Oosterhoutse vader van drie kinderen liep voorop. Z'n neus wijst de weg, z'n her sens inhaleren en produceren en z'n mond praat waarheden als koeien aan elkaar. En de ex-pionier is niet arrogant, als hij zegt: „Ik kan me best voor stellen dat de bond me graag wil behouden". Zeven jaar bondscoach in Ne derland. Het is haast een uni cum. Martijn van Dooremalen kent zijn pappenheimers en verwijst direct naar wijlen hoc- key-fanaat Wim van Heumen, die het dus nog ietsje langer volhield. Maar de badminton- bond is - na het geruchtma kende bankroet van het eigen badmintoncentrum in Nieu- wegein - geen roerige bond meer. Van Dooremalen mocht er in volgorde puinruimen, fundamenten leggen, opbou wen en staat nu op het punt z'n bouwwerk op te leveren. De ze ven jaren begonnen mager, maar kunnen met name door olympische topprestaties van Eline Coene en Erica van de Heuvel worden afgesloten met een vette glimlach. Understatement „Ik ben dus geen 22 meer", merkt ineens Martijn van Dooremalen met understate ment op. Bondscoach zijn wil- ie niet meer. Dus werkt hij hard aan het creëren van een nieuwe functie. Van Doorema len, geen 22 maar 37 jaar oud, hoopt als technisch directeur een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd uit het vuur te slepen. „Want ik moet er toch voor zorgen dat ik privé een stuk zekerheid krijg." Hij weet dus wat-ie wil, de bondsraad gaat mee, maar alle leden moeten nog volgen. De noodzaak van een forse contri butieverhoging moet 'ver kocht' worden. En in het uiter ste geval zal Van Dooremalen alle leden persoonlijk benade ren en proberen te overtuigen van zijn topsportplannen. „Want als je geen topsport hebt, dan verlies je binnen de kortste keren de aansluiting met de andere sporten", onder streept hij zijn visie. „Dan ver lies je heel snel alle mogelijk heden voor je leden om opti maal te badmintonnen. Een af lopende zaak, want je graaft je eigen graf." Van Dooremalen weet ook wel dat al die leden wat terug wil len zien van hun bondscontri- butie. „Een redelijk professio nele organisatie krijgen ze er voor terug", weerkaatst hij vlot. „Het is de taak van de bond om dat aan de leden dui delijk te maken. Zelf ben ik in december alle districten afge lopen, waardoor er op de bondsraad ook een volmondig 'ja' op mijn plannen kwam. Maar nu moet het nog aan de achterban verkocht worden". Maar wat houden de plannen van Van Dooremalen dan in? Oké, het optimaliseren en structureren van de gehele topsportpoot. „Maar er is voor al ook meer dan het topsport plaatje. Ook zaken als kade rontwikkeling en verenigings ondersteuning zitten in het plan. Maar daar lees je niets van in de kranten, daar werd op de bondsraad ook nauwe lijks over gesproken. Ook daar wordt die contributieverho ging echter voor gevraagd". Toeval Geld, daar gaat het dus om. Geld om de toevalsfactor uit te sluiten. Dus om structureel topsport te kunnen bedrijven. Geld ook om Van Dooremalen aan een nieuwe baan te hel pen. „Want de bond wil graag dat ik blijf. En dat kan ik me best enigszins voorstellen, om dat ik toch een bepaalde know how heb opgebouwd. Met name in het buitenland, waar ik kennis en relaties vandaan haalde. Als ze me laten gaan, dan loopt er een hele hoop er varing de deur uit. Die erva ring kunnen en willen ze ei genlijk nog graag gebruiken. Dus zijn we nu in gesprek hoe we de zaak op een andere ma nier dan de functie als bonds coach kunnen consolideren. Dus als technisch directeur of als topsportmanager. Ja, dan begint het inderdaad een beet je in het tennismodel te lij ken". Achter de baan van bonds coach wordt na Barcelona een punt gezet. Dat staat voor Van Dooremalen zo vast als een huis. „Wantje mag niet het ge vaar lopen dat je de ontwikke lingen in de weg gaat zitten. Ik vind het dus een hele goede zaak als er gewoon een ander met de spelers in de praktijk gaat werken. En daarin zal ge streefd worden naar min of meer persoonlijke coaches voor één speler of kleine groepjes. Want het was toch van de zotte, dat ik met tot niet zo lang geleden als coach met de complete selectie moest be zighouden". Ondanks het conservatisme heeft van Dooremalen in zeven jaar tijd heel wat baanbrekend werk kunnen verzetten. Het imago-van het simpele spelle tje („Je pakt een badminton- racket in je handen en gaat te genover een willekeurig ie mand staan; zeker weten datje na vijf minuten een shuttle staat over te slaan") moest op de helling. De coach kreeg alle verantwoordelijkheid, hoefde contractueel aan niemand ver antwoording af te leggen en hakte de meest stevige knopen door. „Pas de laatste jaren begint het een beetje door te dringen dat het spelletje helemaal niet zo gemakkelijk is. Vroeger werd er simpel gedacht: twee keer per week trainen, zondag spe len en na afloop gezellig een lekker glaasje alcoholisch of non-alcoholisch drinken. Die tijd is snel veranderd met Eli ne Coene, Astrid van der Knaap, Erica van den Heuvel, Chris Bruil en Jeroen van Dijk. De meiden constateerden dat ze de concurrentie met de we reldtop pas aankonden als er ze er echt iets voor zouden doen. En van het één kwam het ander, er ging een katalise- rende werking van uit". Incidenten Het toeval lag er echter dij mendik bovenop. Een consta te aanvoer van jeugdig talrf is nog altijd onmogeljj „Daarom moeten we in de ti komst de toevalligheden o| uitsluiten. Want de huidiï toppers komen echt voort J incidenten. Dat pa Coene zi| toevallig uit de naad weit voor z'n dochter. Dat Gen Bruil bij Duinwijck 's morgei om zeven uur de zaal insta om met Chris Bruil en Jerol van Dijk te trainen. En j Astrid van der Knaap, hal HEAO afmaakt en full-tira gaat badmintonnen in plas" van het verwerven van e| schitterende maatschappelf positie. Of Rob Kneefel, ni assistent, voor wie het niet uT maakt dat hij maar een hal] baan heeft bij de bond". „Toen ik zeven jaar geleden l de bond kwam lag in feite air op z'n kont. Ik moest echt va^ af het nulpunt beginnen", jaf mert Van Dooremalen ni( even. Door de jaren het moest het wiel dus vele maL uitgevonden worden. Het eL ste trainingskamp werd in f lacherig begroet, de eerste tif ningsschema's deed enkfé toppers in '88 nog schuddebol ken. „Maar nu vinden ze a% normaal. Ze kunnen niet mi( zonder. De ontwikkeling f heel snel gegaan. Noodjl dwongen, anders hadden |1 het nooit gehaald". Voor Barcelona staan vooif' pig dubbelspelpartners Elf Coene en Erica van den Hf vel vast als deelnemers aan Olympische badmintont*^ nooi. „Ik hoop nog altijd P Astrid van der Knaap", me) Van Dooremalen. „Maar i zal het er de komende welf en maanden dan ook echt .I moeten komen. Als ik zie x niveau ze twee jaar w had, toen ze bij de top twa* zat, dan zit het er nog ste#1 in". Een echte medaillekans l wellicht alleen het dubbel Coene/Van den Heu „Zij horen gewoon bij de b( vier van de wereld. Een daille is voor hen dus ook l reëel. Maar dan zullen ze precies op het juiste mom zo scherp als een mes mot zijn". Het Nederlandse bedrijfsleven stelt steeds hogere eisen. Terecht, volgens FactaNed. Dus ontwierpen wij de nieuwe generatie van "vaste klanten contact": Remote Netwerk Beheer* Dankzij een modem-verbinding kan FactaNed nu a la minute de taken van de netwerkbeheerder overnemen en uw probleem op afstand oplossen. Sneller kunnen uw problemen niet worden opgelost! Dus een onmisbare service voor elk bedrijf dat optimaal wil funktioneren. Remote Netwerk Beheer biedt nog veel meer voordelen. Die wil FactaNed u graag demonstreren. Een afspraak is simpel gemaakt. Bel 023-290600 en vraag naar Jan van Liempt (of vul de bon in). Dan ontdekt u ook waarom vaste relaties nog intiemer kunnen worden. FactaNed is geautoriseerd dealer van IBM, Token Ring Hewlett-Packard, Toshiba. Novell Authorised Reseller en Microsoft Netwerk Specialist. Remote Netwerk Beheer is één van de vele netwerkprodukten en diensten die FactaNed levert. Doorhalen wat niet van toepassing is. Ja, ik ben geïnteresseerd in de mogelijkheden van Remote Netwerk Beheer. Belt u mij voor een afspraak. Stuurt u mij meer informatie. 'onderdeel *»,rijnhaave groep 'FactaNed BV, Herenweg 29,2I05 MB Heemstede 'Telefoon 023-290600, telefax 023-294870. *{g S

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16