lob Witschge gelukkig net handen en voeten Nieuwe zorgen voor FC Den Haag Opmerkingen Den Braven doen spelers SW pijn )ie Haghe en Pernix trijden om Super Cup Samaranch benoemt Nebiolo tot IOC-lid Schaatssters in de achterhoede Halvê finales op 8 april Helikopter stort neer bij schaatsmarathon iesekoop de vlucht ete voor Hiakers Contract voor Veldkamp en Voetelink Niet voor iedereen CcidócSomont lidóZ Somont J SPORT MAANDAG 9 MAART 1992 J1 EN HAAG - Sporthal Steenwijklaan in Den aag is morgen het decor van het duel om de Super tip tussen de korfbalteams van Die Haghe en het idse Pernix. e Haghe won het afgelopen voorjaar de Dagblad ;t Binnenhofcup en Pernix won de beker beschi- aar gesteld door het Leids Dagblad. Sinds 1989 >rdt tussen beide winnaars gestreden om de Su- tr Cup die onder auspiciën staat van de afdeling jndelfland van het Koninklijk Nederlands Korf- 1 Verbond. Pernix is houder van de Cup, terwijl e Haghe de eerste editie van de strijd won in 90. wedstrijd, die begint om 20.30 uur, wordt om .00 uur voorafgegaan door de jeugdfinale. LAUSANNE Juan Antonio Samaranch, president van het Internationaal Olympisch Comité heeft za terdag op de bestuursvergadering van de Internatio nale Atletiek Federatie (IAAF) in Lausanne de voor zitter van deze organisatie Primo Nebiolo benoemd als 94ste lid van het IOC. De Spanjaard maakte daar mee voor de eerste maal gebruik van zijn recht naar eigen goeddunken het olympisch gezelschap uit te breiden. Dat privilege - zelfstandig twee mensen te mogen benoemen - werd hem vorige maand door de algemene IOC-vergadering in Courchevel toege kend. De officiële opname van Nebiolo geschiedt van de zomer bij de Olympische Spelen in Barcelona. De termijn van de bouwondernemer uit Turijn als IOC- lid is gebonden aan zijn voorzitterschap van de IAAF. Ruim vijftig gewonden bij voetbalwedstrijd BITOLJ - Bij een voetbalwed strijd, die gisteren in de Mace donische stad Bitolj werd ge speeld, zijn meer dan vijftig supporters ernstig gewond ge raakt. Bij de ontmoeting Vardar-Pe- lister, twee clubs uit Macedo nië, ontstonden vechtpartijen tussen de aanhangers van bei de clubs. De wedstrijd werd bij de stand 0-0 gestaakt. Guus Hiddink wil Romario bij Valencia VALENCIA Guus Hiddink heeft het bestuur van FC Valencia drin gend verzocht voor de nieuwe compe titie Romario te kopen. De Nederlandse trainer ziet in hem de ideale spits. Hij werkte al met hem bij PSV. Romario is de voorbije dagen gevolgd door scouts van Valencia, zonder dat er een contact werd gelegd. Bij Valen cia spelen reeds twee Brazilianen: Toni en Leonardo. Hiddink wil af van de Panamees Rommel. De aankoop van 5,5 miljoen is bijna altijd reserve. HEERENVEEN - Gunda Niemann heeft in Heeren veen haar wereldtitel schaatsen met succes verdedigd. De 25-jarige Duitse passeerde op de slotafstand de lei dende Oostenrijkse Emese Hunyady in het klasse ment. De Japanse Seiko Hashimoto eindigde als derde. Beste Nederlandse was Lia van Schie, achtste. Carla Zijlstra werd tiende, Sandra Voetelink twaalfde. In een rechtstreeks duel op de vijf kilometer versloeg Nie mann haar voornaamste tegenstandster met een ver schil van bijna vijftien seconden. Niemann zegevierde in 7.23,62. Hunyady had na drie afstanden in de rang schikking een voorsprong van 4,83 seconden. Die mar ge maakte de Erfurtse in drie ronden goed. Pagina 13: Vrouwenschaatsen terug bij nul TERDAM - Hij n als laatste uit de ca- Tiben van de Kuip te- schijn, de tegenwoor- torte coiffure nog nat een snelle douche- t. Maar met een grijns jor tot oor. En niet on- ijpelijk, want Rob chge had gisteravond alleen twee 'gelukki- |enen en voeten, maar een goede hand. Na- tijn treffer voor Feye- d tegen Ajax goed gebleken voor plaat- in de halve finales het bekertoernooi hij ook nóg eens en live voor de NOS-ca- t's opnieuw een thuis- t voor zijn dit seizoen succesvolle equipe, wel tegen stadgenoot ta, waarvoor de Kuip april wel weer eens orlijk vol zou kunnen r de benen en voeten van hge dan maar. „Ik vroeg bal die Metgod op dat .•nt had", keek hij met ge- n terug op die 46e mi- ROTTERDAM De loting voor de halve finales van het KNVB- bekertoernooi leverde de volgende duels op, die op woensdag 8 april worden gespeeld: Feyenoord-Sparta, Roda JC-Telstar nuut. „Ik ging diep en John gaf 'm precies op maat. Ik nam 'm aan met links en schoot met rechts. En hij ging er in". Of-ie wel vaker met zijn 'verkeerde onderdaan' had doelgetroffen? „Voor het laatst bij de B-junio ren, geloof ik", stak Witschge zijn tevredenheid niet onder stoelen of banken over zijn pas tweede doelpunt van dit sei zoen. „M'n eerste was, geloof ik, tegen RKC. Uit een pingel". Of de doeltreffende inzet een beetje gelukkig was? „Ach, ik had de hoek voor het uitzoe ken. Ha ha". Rob Witschge was gisteren in een vooral qua hardheid opval lende topper tegen Ajax be paald geen echte uitblinker. Maar hij onderstreepte wel de stelling dat het voetballers van die naam in de Kuip goed kan gaan. Immers, eind vorig jaar scoorde zijn broer Richard voor het Nederlands elftal de enige en winnende goal tegen Portugal. Zo'n toevalstreffer als die van de middenvelder van Barcelona, die Rob Witsch ge bij Ajax én Oranje overi gens ooit van zijn stekkie ver drong, kon het doelpunt van gisteren niet worden ge noemd. Er ging een aantal goe de momenten aan vooraf. „Het was natuurlijk een mooie goal", zo meende ook Ajax- coach Van Gaal. „Maar hij was wel het gevolg van een fout in het centrale deel van de verde diging. Witschge is van de mid denvelders van Feyenoord de enige die diep gaat. Hij had op gevangen moeten worden. Dat deed Jonk niet. Als je zoals wij ver van de goal af spelen moet je goed aansluiten. Dat gebeur de niet. Dat is zo'n moment dat een wedstrijd kan beslissen". Steunpilaren De treffer van Rob Witschge, door Feyenoord weggeplukt uit de armetierigheid van St. Etienne en met de vorig jaar vanuit Toulon overgekomen Peter Bosz inmiddels beho rend tot de steunpilaren van de Kuip-ploeg, viel op een gun stig én ongunstig moment. Hans Doijee: „Ik had in de rust slechts één punt van kritiek. Dat we geen afstand hadden genomen van Ajax. Door die goal in de eerste minuut van de tweede helft werd daar wel erg snel gevolg aan gegeven. Maar ik had liever gehad dat het doelpunt in de laatste mi nuut was gevallen. Dan was er toch meer rust in het spel ge bleven". Ook Dorjee had kun nen vaststellen dat het spel van Feyenoord na de pauze van aanzienlijk minder gehal te was geweest dan er voor. Hetgeen tweeëlerlei oorzaak had. Enerzijds zetten de Rot terdammers er enigszins de rem op na de voorsprong, aan de andere kant ging Ajax meer pressie uitoefenen. De Amster dammers, bij wie Petterson zich met een hoofd- en neus- wond na een half uur had moeten laten vervangen door Petersen, konden echter nau welijks openingen vinden. Bergkamp werkte goed en Van Loen verdienstelijk tot de eindfase van de aanval, maar zodra het op afronden aan kwam was doelman Ed de Goeij met enige goede reddin gen steeds meester van de si tuatie. Preventiever Ajax zorgde er wel voor dat de traditierijke ontmoeting het aanzien waard bleef. Hoewel het stedentreffen vooral in de John Metgod (links) in verbeten duel gewikkeld met Ajacied Frank de Boer. eerste helft veel te hard was. „Ik denk dat de scheidsrechter (Uilenberg; red.) wel wat pre ventiever had kunnen optre den", meende Feyenoord- coach Dorjee na afloop terecht. De spelleider was inderdaad wel erg tolerant bij de soms bikkelharde ingrepen van bei de kanten. Pas nadat hij zijn eerste van in totaal vier gele prenten had laten zien nam de grimmigheid binnen de lijnen ietwat af. Het peil van de wed strijd steeg er niet merkbaar door. Van Rotterdamse zijde was het slechts Taument die na de pauze nog tot enigszins aanvaardbare daden kwam; al verzandden zijn aardig ogende soli doorgaans in balverlies. Zo ver kwam overigens aan de an dere kant Van 't Schip zelfs niet. De toch weer min of meer als rechterspits opererende Amsterdammer kon dan ook na ruim een kwartier in de tweede helft het veld ruimen voor Roy, die evenmin kon overtuigen, maar in elk geval nog voor enig gevaar zorgde. Tevredenheid Dat laatste had Dorjee dan ten minste nog tot enige tevreden heid gestemd. „Je wilt ook in zo'n bekerwedstrijd natuurlijk altijd graag winnen met goed voetbal. Maar als dat niet lukt is het in elk geval mooi dat je de volgende ronde bereikt. Bo vendien was de manier waarop Ajax na de rust speelde een nuttige oefening voor ons. We werden onder druk gezet met onder andere veel hoge ballen voor de pot. Zo zullen de Spurs ook volgende week tegen ons spelen, verwacht ik. Dus dat was in ons voordeel". Waarvoor Rob Witschge dus uiteindelijk zorgde. Dank zij z'n twee goede acties, met bei de benen. Over de loting zei de Amsterdammer nog: „Wel leuk natuurlijk die wedstrijd nu tegen Sparta.'Voor weer een volle Kuip? Zou mooi zijn. Gaat toch wel iets van uit". De penningmeester van Feye noord, Van den Herik, zal zich vergenoegd in zijn handen FOTO:ANP hebben gewreven bij het ver nemen van de paring voor de halve finales. Opnieuw lijkt de Kuip-club dank zij een goede recette weer wat af te knabbe len van het nog steeds bestaan de tekort. Mede dus ook dank zij de gelukkige hand van Rob Witschge. Feyenoord-Ajax 1-0 (0-0). 47 Witsch ge 1-0. Scheidsrechter Uilenberg. Toeschouwers: 41.000 Gele kaart: Sa- bau en Kiprich (Feyenoord). Van Loen en De Boer (Ajax). Feyenoord: De Goey; Scholten, De Wolf, Fraser en Heus; Sabau. Metgod, Bosz en Witschge; Kiprich (75. Van Gobbel) en Taument. Ajax: Menzo; Silooy. Blind, Jonk en De Boer; Van 't Schip (63. Roy). Berg kamp, Winter en Kreek; Pettersson (31. Petersen) en Van Loen. ROVANIEMI - Een James Bond-film was er niets bij. De veertien marathon schaatsers die zaterdag tijdens de alterna tieve Elfstedentocht in Fin land bijna door een neerstor tende helikopter werden ver pletterd, raakten maar niet uit gesproken over het thrillerach tige voorval. De marathon werd overigens gewonnen door Henk van Benthem. „Een stuntman uit Hollywood had het niet beter kunnen doen", vond Piet Kleine. Dat ding fladderde zo mooi naar beneden. Nu kan ik er wel om lachen. Maar op het moment dat ik de enorme klap hoorde, stond ik te trillen op m'n be- De helikopter die door het NOB was ingehuurd om vanuit de lucht tv-opnamen te maken voor het NCRV-programma Sport op 1, botste met de draai- vleugels tegen hoogspan ningskabels. De groep schaatsers had geluk bij het ongeluk. Naast de rond vliegende delen van de vleu gels, was er ook het gevaar geëlektrokuteerd te worden. De hoogspanningskabels kwa men dicht in de buurt van het schaatsparcours terecht. Jan Eise Kromkamp had zelfs nog stroom gevoeld. „Ik kreeg opeens een enorme dreun in mijn nek". De twee inzittenden van de he likopter maakten het gisteren redelijk goed. Cameraman Hans Essenberg hield een paar gekneusde ribben aan de on vrijwillige landing over. De Finse piloot lag nog met rug klachten in het ziekenhuis. Het duo maakte een vrije val van vijftien meter. Pagina C3: Van Benthem bes te kluner op poolijs jlEMDA Bettine Vrie- p is zaterdag op de t geslagen. Bij aankomst Eexta-hal in Scheemda de nationale top twaalf i haar vroegere coach Ge- takker op de tribune. jonfrontatie maakte zo- moties los dat zij besloot slags de terugreis naar ïrdam te aanvaarden, ïkoop beperkte zich een- thuis tot de verwijzing ïen drie jaar geleden via Ideling van de NSF ge- te afspraak die zou behel st Gerard Bakker zich leer bij wedstrijden mag en waar zij actief is. ïidenaar zelf hield het dat nooit is gesproken le mogelijkheid dat hij Jerard Bakker junior zou |iden en dat hij daarmee ,eker de komende jaren orgaan. Daarmee is dui- Idat de affaire nog lang reld niet uit is. De NTTB (arde bij monde van tech- Idirecteur Jan Vlieg dat ld zich niet in de zaak wil jin. jkoop meldde dinsdag fin Scheemda van de par- zijn. Twee dagen daar- (et zij vanuit Wenen we it zij absent zou zijn. De Mesure die zij tijdens de jsse Top Twaalf opliep, haar in Scheemda deel Ken. Bij terugkeer in Ne- d bleek die blessure j vallen. Vriesekoop ontbrak ook n Hooman-Kloppen- f |De speelster van het 1 Scylla voelde zich grie- trainde de hele week fi had een dag voor het bi nog steeds koorts. IES Luis Rentero ïen unieke stunt in de iwereld uitgehaald, lentrieke multimiljonair Ilven van de veertien leesters in het schaak- bi van Linares een boete )0 dollar (1800 gulden). £n wordt een gebrek aan 1st verweten in de acht- pe. De betrokken groot- (rs zijn Beljavski. oek, Gelfand, Anand, Barejev en Salov. Cl», de Albert Heyn van en sponsor van het su- toooi in Linares, gaf als *ing dat de zeven tegen )raak in binnen veertig hadden geremiseerd. Erwin Hermes wordt per brancard van het veld gedragen, nadat hij een ernstige kaakblessure had opgelopen. FOTO FREDERIK COENRAAD UTRECHT - Het aantal kop zorgen voor FC Den Haag is het afgelopen weekeinde weer verder'toegenomen. De toch al niet florisante positie op de eredivisie-ranglijst werd zater dagavond al ondermijnd door een verrassende zege van con current De Graafschap op Roda JC (3-2) en gistermiddag ging de ploeg van interim-trai ner Mark Wotte in Utrecht zelf kans- en machteloos onderuit: 4-1. Naast de klassering, veruit het meest zorgwekkend in de mar telgang, heeft FC Den Haag te maken met een mokkende wisselspeler (Danen), een ern stige blessure (Hermes), een lange schorsing (Houtman), een dreigende schorsing (Van der Laan) en een zwalkende aanwinst (Pattinama). En bo venal met een elftal waarin gis teren (weer) elk greintje bezie ling ontbrak. Om met het eerste te begin nen: met nog zes wedstrijden in de eredivisie voor de boeg staat FC Den Haag (met 16 punten uit 28 duels) vast op de zestiende plaats, achter Fortu- na, dat eveneens 16 punten vergaarde maar twee duels minder heeft afgewerkt. De Graafschap (15 uit 27) kruipt vanaf de zeventiende stek toch weer gevaarlijk dichterbij, maar heeft theoretisch een iets zwaarder programma. Aan staande zondag werkt FC Den Haag in eigen stadion wéér een „wedstrijd van het jaar" af. Danen Dan komt concurrent Fortuna op bezoek. „Dat is net zo cruci aal als twee weken geleden te gen De Graafschap", weet Wot te. Frans Danen meent dat hij vol gende week recht heeft op een basisplaats en eist daarom vandaag een gesprek met Wot te. Danen („ik wacht met con clusies tot na ons gesprek") werd gistermiddag bij een ach terstand van 3-0 gesommeerd zich van de reservebank te ver heffen en nam zichtbaar onder protest de plaats van Marcel Valk in. Valk werd naar de kant gehaald omdat hij voor de zoveelste maal zijn frustaties niet in bedwang kon houden. „Daar word ik echt doodziek van", bekende Wotte, die zon dag weer de beschikking heeft over Cor Lems. In de pauze had Wotte gister middag al Erwin Hermes laten opdraven als vervanger van Jeffrey Talan, die zijn plaats als aanvaller niet kon waarma ken. Hermes was nadrukkelijk betrokken bij de totstandko ming van de enige Haagse tref fer, maar zal daaraan weinig prettige herinneringen over houden. Bij zijn beslissende actie werd Hermes namelijk hard tegen de kaak geschopt door verdediger Roest: drie hechtingen en een hersen schudding. Ander onheil kwam vanuit Zeist, waar werd duidelijk ge maakt dat Harry van der Laan wel degelijk kan worden ge schorst. Dit naar aanleiding van zijn door een Groningse tv-omroep geregistreerde daad waarbij Mart van Duren ge blesseerd raakte. Begin deze week wordt de uitspraak van de KNVB verwacht, maar bij voorbaat staat al vast dat FC Den Haag (dat Houtman nog drie duels moet missen) tegen een eventuele straf in beroep zal gaan. Pag. C2: FC Den Haag als makke lammeren naar de slachtbank. Maurits Crucq keert Oranje de rug toe DEN HAAG Maurits Crucq, verdediger van Klein Zwitserland, heeft afgelopen weekeinde be dankt voor het Neder lands elftal. Crucq preva leert zijn maatschappelij ke carrière boven zijn sportieve ambities. Voor Crucq was het een kwes tie van knopen doorhakken. „Mijn werkgever (KLM, red) wilde nou wel eens weten hoe mijn toekomst eruit ging zien. Dit in verband met een aan stelling als piloot bij de City- Hopper vloot. Ik heb die maat schappelijke kans gegrepen. Had ik dat niet gedaan dan had ik alleen maar allies te verlie zen. Nu mis ik wel de Olympi sche Spelen in Barcelona na tuurlijk. Jammer, maar het is niet anders", aldus Crucq. De aspirant-piloot begint zijn opleiding medio mei. Tot die tijd zal Crucq gewoon voor Klein Zwitserland uitkomen. Voor volgend seizoen is het nog onzeker of Crucq zijn baan met het competitiehockey kan combineren. HEERENVEEN Bart Veld kamp en Sandra Voetelink sluiten deze maand een spon sorovereenkomst af met Frisia Financieringen. Het in Wognum gevestigde be drijf heeft besloten beide schaatsers te steunen op weg naar de Olympische Winter spelen van Lillehammer (1994). Naam en beeltenis van beiden zullen in advertentiecampag nes worden gebruikt. WAALWIJK - Hasj, coke en liedje hoort", zegt de 21-jarige pillen, zongen supporters in verdediger Errol Refos. „Voor- Waalwijk toen de spelers al omdat je er geen donder mee SW Dordrecht het veld betra- te maken hebt. Wij, donkere den voor het duel met RKC. voetballers, zijn juist een voor- Een gevolg van vernederende, beeld voor de Surinaamse ge- discriminerende uitspraken die hun baas Den Braven vori ge week over hen deed. De spe lers hebben hem vergeven. Vergeten duurt langer. het moet. Ze zullen niet met een vragen of hij goed gesla pen heeft, maar hij blijft hun baas. dat de media de uitspraken hebben opgeblazen. „Want je bent toch knettergek als je zul ke dingen zegt over mensen met wie je samenwerkt." Den Braven heeft zijn excuses aangeboden. Hij gaf geen in- Voor vrienden van de voetbal- Refos en de andere donkere jongens van SW Dordrecht schudden voorzitter Kees den Braven gewoon de hand. Als terview aan een verslaggever van het Brabants Dagblad, ver telde hij. En hij had zeker niet gezegd dat de spelers drugsge bruikers waren, gespuis, of ba jesklanten. Refos gelooft zelfs Iers en Surinaamse anti-discri minatie-organisaties is de hou ding van de voetballers onbe grijpelijk. Dien toch een aan klacht in tegen die Den Bra ven, vinden zij. Refos: „De hele week hoor ik niets anders. Bij de kapper, familie, vrien din, als ik een broodje ga ha len. Overal. Sommigen reage ren agressief, ze zijn pissig. Maar wat schieten wij op met een aanklacht? Hij heeft zijn excuses aangeboden in een on derhoud. En we moeten met hem verder. De zaak ligt sim pel. Hij betaalt ons brood. We hebben er een streep onder ge zet". Niet voor iedereen, maar misschien wel voor u is dit handige schouderta'sje bedoeld. Hebt u een autoradio met een 'diefstalslede' dan is dit tasje ideaal om uw radio in mee te nemen. Het wordt van u na het opgeven van een'nieuwe abonnee. Deze ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: I I I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: - maand (automatische betaling) f 27,00 I kwartaal (automatische betaling) f 79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de schoudertas naar: Naam:j 1 Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag JNZ Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: voor controle bezorging) Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11