Ton Pattinama wil 'FC Den Haag op leeptouw nemen SPORT ittinama wil a Haag op 3uw nemen -Ion Dekker «indt premie jog karig gh !$v Getuige meldt zich af in zaak Krabbe ZATERDAG 7 MAART 1992 As mag niet op veld Excelsior ROTTERDAM De as van de vorige maand op 84-jarige leeftijd overleden Rotterdamse bokser Bep van Klaveren mag niet over het voetbalveld van Excelsior worden uitge strooid. Dat heeft burgemeester Peper geschreven aan Van Klaverens vaste begeleider. Aad Veerman. Van Kla veren had kort voor zijn dood de wens geuit om zijn as over de grasmat van zijn favoriete voetbalclub uit te laten strooien. Peper schrijft in de brief dat uitgebreid onder zoek van de nieuwe Wet op de lijkbezorging en overleg met het ministerie van binnenlandse zaken heeft uitge wezen dat de wet geen mogelijkheden biedt om aan het verzoek tegemoet te komen. Uitstrooien van as mag wel op een permanent daarvoor bestemd terrein of in open zee. Dat betekent dat een incidentele bestemming van het Excelsior-veld voor uitstrooiing van de as van één bepaal de persoon - helaas - niet mogelijk is, zo concludeert Peper in zijn brief. kielde Somant Eltingh verliest KOPENHAGEN Jacco Eltingh is er niet in geslaagd de halve eindstrijd te bereiken bij het ten nistoernooi in Kopenhagen. Hij verloor gisteren in de kwartfinale kansloos van Anders Jarryd. De Zweedse veteraan gunde zijn Ne derlandse opponent slechts twee games: 6-1 6-2. Bij het toernooi van Boca Raton miste Brenda Schultz de kans haar krachten te meten met Steffi Graf. De Nederlandse verloor met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende ge plaatste Amerikaanse Zina Garri- Michel Vonk tekent bij Manchester DORDRECHT Michel Vonk heeft een contract voor tweeënhalf seizoen getekend bij Manchester City. De voorstopper van SW/Dordrecht maakte deze week tijdens een trainingsstage van vier dagen indruk op manager Peter Reid. Hij vertrekt na het weekeinde naar Engeland. Manchester City staat vierde in de League. De club was in Ne derland op zoek naar een kopsterke centrale verdediger en werd door Theo Vonk, de va der van de voorstopper, getipt. Deportivo La Coruna en FC Twente bereik ten geen overeenstemming over de transfer van Joeri Mulder. De speler, wiens contract in Enschede dit jaar afloopt en de Spaanse club waren het onderling volledig eens. Rick Tjin-Asjoe weer weggestuurd lij ale De ■ffi iet Michel Vonk tekent bij Manchester DORDRECHT Michel Vonk heeft een contract voor tweeënhalf seizoen getekend bij Manchester City. De voorstopper van SW/Dordrecht maakte deze week tijdens een trainingsstage van vier dagen indruk op manager Peter Reid. Hij vertrekt na het weekeinde naar Engeland. Manchester City staat vierde in de League. De club was in Ne derland op zoek naar een kopsterke centrale verdediger en werd door Theo Vonk, de va der van de voorstopper, getipt. Deportivo La Coruna en FC Twente bereik ten geen overeenstemming over de transfer van Joeri Mulder. De speler, wiens contract in Enschede dit jaar afloopt en de Spaanse club waren het onderling volledig eens. Hooman zegt af LEIDERDORP - Mirjam Hooman-Kloppenburg neemt dit het weekeinde niet deel aan de nationale Top Twaalf in Scheemda. De Leiderdorpse tafelten nisster heeft zich afge meld wegens griep. Hoom an kreeg de griep na haar terugkeer uit Wenen, waar ze haar titel in de Europese Top Twaalf moest over doen aan de Hongaarse Batorfi. „Ik heb de hele week niet kunnen trainen. Ik heb koorts en kan dus niet spelen", aldus de ta feltennisster. Roy toch in selectie DEN HAAG - Ro nald de Boer van FC Twente heeft afge zegd voor het Olym pisch elftal, dat woensdag aanstaan de in Utrecht uit komt tegen Zweden. Hij heeft last van een liesblessure. Bonds coach Nol de Ruiter heeft Brian Roy als nog aan de selectie toegevoegd. De Aja- cied was in eerste in stantie afgevallen. Sportmuseum in problemen FLEVOLAND - Het Nederlands Sportmuseum krijgt geen eigen onderkomen bij Lelystad. Dat lijkt zo goed als zeker nu Gedeputeerde Staten van Flevoland weigert een vervolgsubsidie voor het museum te verstrekken en tevens de 2,5 hectare benodigde grond weigert te verkopen voor de symbolische gulden. Gedeputeerde Staten vin den de plannen van het museum te mager. Het museum zit nu nog op de Flevohof. Na het faillissement van het park ontwikkelde men plannen om zelf te gaan bouwen aan de Lelystadse IJsselmeerkust. Rick Tjin-Asjoe weer weggestuurd DEN HAAG Rick Tjin-Asjoe is voor de tweede keer in zijn voetballoopbaan weggestuurd bij FC Den Haag. Ruim een jaar geleden werd de verdediger door toenmalig assistent-trainer Renë Notten voor langere tijd verbannen en verplicht rondjes te lopen door het Zuiderpark. Na een bemiddelingspoging werd de Hagenaar weer bij de selectie gevoegd en sinds de vervanging van Co Adriaanse door Mark Wotte maakte de 29-jarige Tjin-As joe deel uit van de B-selectie. Daarin had hij (evenals de eerste keer) in de ogen van de technische leiding echter een „negatieve invloed", waarop hem nu opnieuw de deur is gewezen. Ton Pattinama (midden) tijdens de eerste training in het Zuiderpark I FOTO: STEPHEN EVENHUIS EN HAAG - Ton Patti- pa, houder van drie Ie kaarten, voelt zich ge- pen om morgen in techt de rol van de ge- jiorste Cor Lems over te men. De verdediger, die 'e |h tot aan het einde van seizoen aan FC Den tag verbond, gaf gister- ddag bij zijn eerste trai- )g in het Zuiderpark ïteen zijn visitekaartje „Ze moeten van me wachten dat ik de boel of sleeptouw neem. Dat iste in me. Daarmee heb ik im gemaakt in het be en' 1de voetbal". po- 35-jarige Ton Pattinama, *-"or hems een geboren terdammer, vindt het „éx- leuk" dat hij morgen juist en Jtrecht het voor het eerst Pentax opgesierde FC Den J;-shirt kan aantrekken. In lalgenwaard beleefde Pat- na immers, zoals hij zelf „twee goeie jaren". Nadat als 16-jarige zijn eerste [contract had getekend bij br ILKO TEN DAM —VENTER - 'Dat is I verdiend', dacht Ron toen hij vorig deinde in nog geen minuten pakweg 23 gulden bij elkaar n tijdens wedstrijden lallorca. „Een misvat- hielp coach Van 't ister hem uit de im. lis een schijntje als je het afzetten tegen de trai- suren die je er al die jaren ingestoken". Dekker t daar even over na en gaf trainer gelijk. Pa Dekker dat ook. „Die jongen pres- al zo lang op hoog niveau daarvoor nooit beloond, i ook van bijna niemand werking. Als je dan hoort je spelers van het Neder- i lsp voetbalelftal na die ont- nd slechte wedstrijd te- I Portugal bonje maken vanide in hun ogen tè kleine ^lijke beloning, word ik ld". iikene*n hoekje is uit de ron- leker, zo'n anderhalve me- leteioven de grond tegen de larnpaal geplakt. Je kunt dat iemand er eens een cj j onder heeft gezet. Het een mislukte poging om olympische sticker uit 1 te bemachtigen. De lan- "Ipaal staat recht tegen- het huis van Ron Dekker, leventer zwemmer die in hij de Spelen in Azië aan- was. Hij plakte de stic- ->p. Straks, in Barcelona, X hij er weer bij te zijn. .wordt erg moeilijk. De li- in zijn absurd scherp. De taarmee ik me moet kwa- ten voor Barcelona, was i hOul goed geweest voor een bn medaille". ---vassen hakkelende prater, die :er was toen hij zich hal- Ège zijn tienerjaren aan Excelsior, bleef Pattinama Woudestein elf jaar lang trouw. „Daarna heb ik twee jaar bij Den Bosch gespeeld, twee jaar bij FC Utrecht en nu was ik be zig aan mijn vierde seizoen bij Heracles", aldus Pattinama, die via zijn vader Ambonees bloed door d'aderen heeft stro men. Ton Pattinama, die het in zijn loopbaan tot één B-interland en een viertal olympische se lectiewedstrijden schopte, miste aan het begin van dit jaar door een blessure vier wedstrijden. Maar de laatste weken was stond hij weer in de basisopstelling bij Heracles, dat zich een ware middenmo ter in de eerste divisie mag noemen. Daarnaast trad hij in Almelo op als assistent van trainer Henk ten Cate. Van die functie werd Pattinama, in het de Nederlandse top meldde, bestaat niet meer. De Devente- naar is een volwassen man ge worden en iemand die een uit gesproken mening niet voor zich wenst te houden. Dat is in de sportwereld een zeldzaam heid. Dekker heeft inmiddels tien tallen interviews en enkele te levisie- of radio-optredens ach ter de rug. Hij kent de media wereld wel en laat zich er niet meer door verrassen. „Ik heb mijn eerste radio-interview nog wel eens teruggehoord. Wat een gehakkel en wat een accent. Ik schaam me dood. Maar aan de andere kant: wat wil je? Ik was nog zo jong, wist van niets. Nu ligt dat toch an ders. Ik liet toen alles over mij heen komen, nu niet meer. Als een journalist mij nu onrecht aandoet, stap ik op hem of haar af. Ik vraag dan om ophelde ring. Daar heb ik recht op". Ze mogen alles van hem weten, zegt hij, maar dan moeten ze naar hem toekomen. Als ze zo maar iets opschrijven, baalt hij ontzettend. Zijn eerlijkheid maakt zijn oordeel hard. Bijvoorbeeld over de zwemmende zusjes Muis, Marianne en Mildred. Die zeuren alleen maar, zegt hij. „De bond kan in hun ogen niets goed doen. Er is altijd we wat aan de hand. Ze hebben een vreselijk grote mond, maai presteren op dit moment nau welijks. Zoiets gaat niet sa men. Ze zijn niet eerlijk rich ting bond. Natuurlijk, er is al tijd wel iets aan te merken. De bond werkt bijvoorbeeld traag en de medewerking is wel eens wat stroef, maar de bestuur ders doen over het algemeen goede dingen. Ik ben dan ook best tevreden". Tekort Al wil hij er wel aan toevoegen dat de bond bij de wereldbe kerwedstrijden te kort is ge schoten. Zwemmers konden zich slechts voor de finalewed strijden op Mallorca plaatsen als ze drie wedstrijden hadden gezwommen. Dekker schreef zich in samenspraak met de bezit van het diploma 'oefen- meester II', echter vorige week ontheven. Trainer Ten Cate die de huurling samen met Bob Maaskant met FC Den Haag in conctact bracht, wil via het tweede elftal zelf een nieuwe speelstijl gaan door voeren. Amateurs (Nu nog) fullprof Pattinama had zich al min of meer ver zoend met de gedachte Hera cles zijn laatste profclub zou zijn. Hij liet zich overhalen tot een toezegging aan amateur club Rohda Raalte, waar hij als speler zijn nadagen zou gaan slijten. „Via sponsor Henk Aa (voorheen Go Ahead, red.) krijg ik een baan als vertegen woordiger en iets in de pr", al- bond maar voor twee wedstrij den in. Hij kreeg een wild card, maar normaal gesproken had hij niet kunnen meedin gen naar de behoorlijke geld prijzen. „Dat is wel weer ty pisch de bond, laksheid en on wetendheid. Daar ben ik be hoorlijk kwaad om geweest". Hoe zat dat ook weer met de geldbedragen op Mallorca die eventueel in de kas van de bond zouden vloeien? Dekker: „Ik zag dat staan op teletekst en heb meteen opgebeld. Maar mij werd verzekerd dat daar geen sprake van was. Daar was ik trouwens ook niet mee ak koord gegaan. Ik heb jaren lang in het zwemmen geïnves teerd, dus het geld komt mij toe. Daar moet de bond zich niet mee bemoeien". Het gebrek aan waardering zit Dekker dwars. Hij riep al eens in een interview dat zijn naam geen garantie was voor maat schappelijk succes. En hij lijkt gelijk te krijgen. Dekker is zweminstructeur, maar kan nergens een vaste baan krij gen. Te vaak van huis, wordt gezegd. In het Deventer zwem bad werd hem zelfs voorgehou den dat hij geen promotionele dus Pattinama. Hij had al be sloten tot een vertrek uit Alme lo, „omdat mijn familie in het westen dan meer gelegenheid heeft om de tweeling te zien". Door het voetbalbestaan van pa Pattinama ontbeerden de nu driejarige telgen (niet toe- waarde zou hebben. Vreemd Is dat niet vreemd? Hij is toch veelvoudig Nederlands kam pioen, 'verpletterde' vele re cords, was aanwezig op WK's, EK's en de Olympische Spe len. „Tja, toch is het tegen me gezegd. Het lijkt mij ook onzin, maar ik moet het er maar mee doen. Ik ben oproepkracht, heb wat uurtjes in de week. Ik blijf hopen op clementie, dat ik toch nog word aangenomen. Eerder interesseerde me dat niet zoveel, maar ik ben nu 25 jaar en wil me langzamerhand gaan richten op een maat schappelijke carrière. Maar ik kan niet zeggen dat ik veel me dewerking krijg". Om financiële ruimte te krij gen zou hij, in navolging van vele andere sporters, een per soonlijke sponsor kunnen zoe ken? Dekker grinnikt. „Valt dat even tegen. Ik dacht ook 'Nou, dat is een makkie'. Mooi niet dus. Terwijl het voor een sponsor aantrekkelijk kan zijn. Als ik op de radio ben, be dank ik gewoon een paar keer mijn sponsor voor de steun. In vallig getooid met de Brazili aanse voetbalnamen Jordao en Edinho) veelvuldig aandacht van de Rotterdamse familie, maar daar komt nu verande ring in. „Ik verkoop in ieder geval het huis in Almelo en ga in de buurt van Rotterdam wo nen", kondigt de Crooswijker een live-programma doen ze daar niets aan. Ze kunnen niets wegpiepen. En bij foto's zorg je dat de naam van de sponsor goed in beeld komt. Zo werkt het. Het valt mij een beetje tegen, maar de sponsors staan niette dringen". Geld Afgelopen weekeinde verdien de Dekker voor het eerst daad werkelijk met het zwemmen. In Mallorca („Het geld is geloof ik wel gestort, maar ik weet ab soluut niet op welke bank, laat staan welk rekeningnummer") werden zijn twee eerste en één tweede plaats beloond met ruim twintig mille. Is een nieu we stap gezet betaalde wed strijden? „Ik hoop het, de zwemmers vonden het begrij pelijk heel aantrekkelijk. Het zou voor mij ook de enige drijf veer zijn door te gaan. De Olympische Spelen, als ik die haal, is in principe mijn laatste toernooi. Ik kan nog wel langer mee, maar ik wil geld verdie nen. Op welke wijze dan ook Ik heb nu genoeg tijd en geld in de sport gestoken. Dat kan gewoon niet langer zo". aan. „Ik wil me opgeven voor de trainerscursus 'betaald voetbal' en volgend seizoen wil ik ergens trainer of assistent trainer worden. En ik wil een opening houden om nog een jaar door te gaan als prof. Maar wat nu telt zijn de komende ze ven wedstrijden met FC Den HAMBURG In de affai re-Krabbe blijkt geen ge tuige a décharge te zijn gevonden. De Zuidafri- kaanse arts Ellen Binde- mann heeft gisteren na melijk nadrukkelijk ont kend dat zij gesuggereerd heeft dat de atlete on schuldig zou zijn. „Er zijn verkeerde conclusies getrokken. Ik heb niet gezegd dat één van de drie urinemon sters een afwijkende kleur had. maar één van de vier. Er zijn in Stellenbosch bij dat on derzoek namelijk stalen van vier sporters ingenomen". Bild, dat Krabbe als columnis te onder contract had, had de woorden van Bindemann als volgt weergegeven: „Die uri nemonsters van Krabbe, Breuer en Möller waren niet identiek, twee waren donker, één licht". Binderpann echter stelde: „Ik heb de namen,nooit genoemd, ik kende de vrou- Haag. Ik heb nog nooit met één van die jongens samenge speeld, maar qua spel zal het weinig aanpassing van me ver gen. Daar had ik donderdag al' even met Wotte over gespro ken", aldus Pattinama, die evenals Heini Otto ouder is dan zijn trainer. wen niet. Wij hebben vier mon sters afgenomen, één van de vier was afwijkend, drie zagen er gelijk uit". Tegelijkertijd eiste een andere affaire de aandacht op. Hart- mut Riedel, in 1987 uit de DDR gevlucht en tegenwoordig pro fessor aan de universiteit van Bayreuth. heeft sinds de jaren zeventig bij een aantal Oost- duitse atleten wetenschappe lijk onderzocht wat de reacties waren op de hen toegediende spierversterkende middelen. Een aantal dagbladen uit Ber lijn publiceerde gisteren uitge breid over de zaak en gaf daar mee ongeremd zicht op de do- pingpraktijken in het oostelijk deel van Duitsland. Volgens de bladen hebben de verspringers Lutz Dombrowski, Frank Pa- schek, Heike Drechsler en Bri gitte Wujak hun medailles aan dat anabolica-onderzoek te danken net als de hoogsprin gers Gerd Wessing, Jörg Frei- muth en Jutta Kirst. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.25 uur: Sportpanora- Nederland 3, 15.45 uur: Studio Sport met schaatsen, WK vrouwen in Heeren veen. 22.15 uur: Studio Sport met on der meer betaald voetbal BRT 1,22.30 uur: Sport. BBC 113.15 uur: Grandstand met rug by; voetbal, vooruitblik Engeland-Wa- les en FA Cup; paardenkoersen in Chepstow, 18.45 uur: Big Break, spel- programma met top-snookerspelers, 23.55 uur: Match of the day, voetbal FA Cup kwartfinales. BBC 2,17.30 uur: World Bowls Duitsland 1,18.07 uur: Sportschau. Duitsland 2. 22.30 uur: Das aktuelle Sport-Studio. Duitsland 3.15.00 uur: Sport extra Superchannel, 14.00 uur: Sport. 16.00 uur: World sports special. 23.00 uur: Hang loose Sportnet, 07.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport MORGEN Nederland 2,12.00 uur: Voetbal plus. Nederland 3, 15.30 uur: Studio Sport met schaatsen, WK vrouwen in Heeren veen, 17.35 uur: Voetbal, rechtstreeks verslag Feyenoord-Ajax, kwartfinale KNVB-beker RTL 4, 17.00 uur: Match. 20.00 uur: Match: voetbal met samenvattingen Spaanse, Engelse en Italiaanse com petitie. BRT 1,12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 uur: Sportweekend ,BRT 2, 15.10 uur: Sport extra met het Belgisch kampioenschap veldlopen in Averbode. BBC 1. 16.00 uur: Match of the day, voetbal kwartfinale FA Cup BBC 2, 18.05 uur: Rugby special, En- geland-Wales en Schotland-Frankrijk. Duitsland 1,18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2,16.10 uur: Sport extra met motorsport, WK ijsspeedway; paarde- sport, wereldbeker; voetbal, Bundesli- ga. 21.25 uur: Sport am Sonntag. Superchannel, 16.00 uur: World sports special, 16.30 uur: Hang loose RTL+, 12.30, 23.55 en 04.50 uur: Grand Prix van Zuid-Afrika voor Formu le 1. Sportnet, 07.15 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MAANDAG Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1 Go To Oldeson. 2. Forte Diepnow, 3. First Class (3-2-1 2e koers: 1 Firestarter. 2. Gydo van Warren, 3. Grandeur M (3-12- li 3e koers: 1 Flyer Tornado. 2 Franky Tornado. 3 Dutchess Marvel (4-6-51 4e koers: 1 Dream's Crown. 2. Earby Alf. 3. David Morgan (9-5-12). 5e koers: 1 Adelena Lobell. 2. Vicky Victorious. 3. Dahhaam 11-8-6) 6e koers: 1 Forward Nobo. 2 Cartier Regina.3. EstrellaStar(9-12-7) 7e koers: 1 Fee Buitenzorg. 2. Fara way, 3. Farao Kievitshof (7-3-4 8e koers: 1. Eros van Sondel. 2. Com mercie, 3. DanmarkS( 1-8-3) 9e koers: 1 Exception. 2. Early Nobo. 3. Daring Eddie (5-11-2). 10e koers: 1 Digitalis. 2. Yok Van De Lente. 3. Champion's (5-7-4). lie koers: 1. Fiona Bayka, 2. Cristo Robel, 3. Jamtu (6-10-4). Alkmaar (maandag, aanvang 18.00 le koers: 1. Eland M. 2 Flying Marco. 3. Funnyboy B (9-1-3). 2e koers: 1 Fastwin II', 2. Engine Oostwijck, 3 Ginger Express (6-4-2). 3e koers: 1 Grandiose R. 2. Guy Ha nover, 3. Gentleman Voila 1 -5-7 4e koers: 1. Flying Dakota, 2. Fuji J. 3 Freule Quick (2-6-7). 5e koers: 1. Enzo Ferrari, 2. Free Will, 3. Berend K(6-3-5). 6e koers: 1. Dunlin O, 2. Davidof Groenhof, 3. Epsilon Dakota (8-1-5). 7e koers: 1. Cronic Way, 2. Eric Clap ton If, 3. Chcnk Hanover 10-2-7). 8e koers: 1. End Of All, 2. Colaf Price, 3. Danielle Guapa (5-9-6). 9e koers: 1. Dutch Dakota. 2. Bennie Confianza, 3. Attica (2-8-3). 10e koers: 1 Domo Dutch, 2. Estanza, 3. Anfield Road (4-3-6). lie koers: 1. Grisbi Vitesse. 2. Eja Cnosse,3. E\'er OfThijssen (8-3-7). BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Vandaag MW-Volendam PSV-Vitesse De Graafschap-Roda JC Morgen RKC-SW/Dordrecht'90 FC Groningen-VW FC Utrecht-FC Den Haag FC Twente-Sparta Feyenoord-Ajax (beker) EERSTE DIVISIE Vandaag AZ-Zwolle Den Bosch-Heracles Wageningen-Heerenveen NEC-Veendam RBC-Helmond Sport Emmen-TOP Cambuur-Eindhoven Zeeland-Go Ahead Eagles Morgen Excelsior-Telstar Ron Dekker; „De tijd waarmee ik me moet kwalificeren voor Barcelona, was in Seoul c een gouden medaille". Masman: minder voetbalvandalen est voor ZEIST - Het vandalisme in de voetbalstadions.loopt terug. Het )TO ANP Centraal Inforfnatiepunt Voetbalvandalisme (CTVj registreert weliswaar een toenemend aantal aanhoudingen, rond voetbal wedstrijden, maar dat is vooral een gevolg van de sterk verbeter de samenwerking tussen politie en clubs. Dat zegt Jan Masman, vice-voorzitter van het sectie-bestuur betaald voetbal en belast met het veiligheidsbeleid van de KNVB. Masman ziet licht in de duisternis. „Door de inspanningen die velen op dit terrein leve ren, is het probleem voetbalvandalisme al min of meer beheers baar geworden", zo stelt de ex-burgemeester van Assen voorzich tig vast. „De koele cijfers leren dat de aanwas van jongeren af neemt. Voetbalvandalen vormen een doodlopende groep. Het is echter nog veel te vroeg om al te juichen. Een enkele malloot kan de boel zo weer verstieren. Dat valt helaas niet te voorkomen". IJshockeyteam Utrecht wint UTRECHT - De ijshockeyers van Utrecht hebben in het derde duel in de strijd om het landskampioenschap gisteravond met 4- 3 gewonnen van Geleen. De stand in nu 2-1 in het voordeel van Utrecht. In de serie 'best of five' is morgen de vierde wedstrijd in Geleen. De eindstand van 4-3 kwam na verlenging tot stand. Utrecht-Geleen 4-3 n.v. (1-1 0-2 2-0 1-0). Scoreverloop: 10. McLellan 1-0 19 Bannenberg 1-1.29. Brant 1-2.30. Brakke 1-3,45. Acquoov 2-3. 59 Geesink 3-3 65. Geesink 4-3. Scheidsrechter Engelsman. Toeschouwers 2.500 (uitver kocht). Strafminuten: Utrecht 4, Geleen 10 Nijhuis krijgt rode kaart ROSTOCK - Alfred Nijhuis, de Twentse voorstopper in dienst van MSV Duisburg, is in de gisteren gespeelde Bundesliga-wed- strijd bij Hansa Rostock in de 87ste minuut uit het veld ge stuurd. Hij beging een grove overtreding. Nijhuis had eerder al geel gezien. De wedstrijd eindigde in 0-0, het vijftiende gelijke spel van MSV dit seizoen, het vierde op rij. Dynamo Dresden ging op eigen veld onderuit tegen Borussia Mönchengladbach: 1 - 2. Schalke '04. de grootste publiekstrekker van de Bundesliga. speelde thuis voor 41.000 toeschouwers wat teleurstellend met 1- 1 gelijk in de derby tegen Wattenscheid.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17