lanneke de Vries vecht egen vergrijsde status SPORT Willem Il-speler ernstig gewond door trein trie Koops kan zo niet doorgaan Blessure Arie Loef SPORTUITSLAGEN Zege Timman op Karpov Arts in zaak Krabbe: „Urine niet identiek" Volleyballer betrapt op gebruik van dope Shn Bosch iltuit tSomotvt VRIJDAG 6 MAART 1992 !iff Rouse dicht bij gslagrecord e''jANAPOLIS - Jeff Rouse heeft tijdens 'Pqjfde dag van de Amerikaanse Olympi- difeelectiewedstrijden zwemmen in India- ^Mlis zijn wereldrecord op de 100 meter Üfjag tot op twee-tiende benaderd. Rouse bairde 54,13. Zijn record staat op 53,93. Hij In de series ruim een seconde sneller k 4)avid Berkoff. In de finale zijn beiden elyet voor uitzending naar Barcelona. De 3iSfige Rouse, afkomstig uit Virginia en 3V^nt aan de Universiteit van Stanford, Pyorig jaar de eerste zwemmer die min- |an 55 seconden voor de afstand nodig -"tfconder gebruik te maken van de door ?epff geïntroduceerde „duikboot-stijl." In afjnapolis deed hij over de eerste vijftig 'orir 26,38 seconde, het tweede gedeelte n 27,75. Mulder Geen bonus koplopers weg bij PARTHENAY Het begin van de tweede helft m i van het toernooi om de Europese damtitel leverde 1W0H10 geen van de koplopers extra punten op. Titelver dediger Gerard Jansen deelde gisteren in de tien- ENSCHEDE - Youri de ronde de punten met Gos-speler Ribakov. Val- Mulder verruilt naar neris hield in Parthenay de als derde geklasseer- alle waarschijnlijk- de Koyfman op remise. Ook de twee andere duels heid nog dit weekein- van de Nederlanders Clerc en Meijer tegen de de FC Twente voor La GOS-spelers Schwarzman en Foerman eindigden Coruna. De 22-jarige onbeslist. Hendrik van der Zee kwam als enige Mulder hoopt een Nederlander tot winst. Jansen had voor Ribakov contract voor tweeën- een oude partij uit het NK 1988 tegen Van der Wal eenhalf jaar bij de in gedachten. In dat duel speelde Jansen met Spaanse club, die in zwart en werd in een Roozenburg-aanval min of de onderste regionen meer van het bord gespeeld. Ribakov is ook een vertoeft, te kunnen af- aanhanger van dit systeem is en dacht Jansen sluiten. Mulder is be- hiermee te kunnen verrassen. Toch bleven de zig aan zijn tweede stellingen lang in evenwicht. Pas in het vergevor- seizoen bij de Ensche- derde middenspel leek Jansen enig voordeel te dese club. krijgen, maar Ribakov bereikte op tijd remise. Verlies bokser Miguel Dias HALLE - De bokser Mi guel Dias heeft in de kwartfinales van het toer nooi om de Chemie Bokaal in Halle op punten verlo ren (5-14) van de Mongo- liër Tumencegec. De Rotterdammer is met Vanderüjde en Zwezerij- nen genomineerd voor de Olympische Spelen in Bar celona. Voor de vederge wicht was het de eerste partij tijdens het sterk be zette toernooi in de voor malige DDR. Voor uitzen ding naar de Spelen dient Dias vormbehoud te to- OISTERWIJK - De 18-jarige Nagib El Farougui van Wil lem II is in de nacht van dinsdag op woensdag ernstig ge wond geraakt, toen hij op het station in Oisterwijk werd aangereden door een trein. Een 17-jarige vriend van El Fa rougui kwam bij het ongeval om het leven. El Farougui, voorbestemd om volgend seizoen in het eerste elftal de plaats van libero in te nemen, ligt met ernstige verwondin gen aan rug, bekken en benen in het ziekenhuis in Tilburg. Of hij blijvend letsel aan het ongeluk zal overhouden, is volgens een woordvoerder van de Oisterwijkse politie nog niet bekend. Bij Willem II is geschokt op het nieuws gerea geerd. „Verschrikkelijk voor beide families", aldus trainer Jan Reker. De UEFA-international maakte op 6 oktober 1991 zijn debuut in het eerste elftal van Willem II tegen Sparta en speelde mee tegen MW en Ajax. Vorige maand stond hij als libero in de basis in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard. Blinker niet tegen Ajax ROTTERDAM - Regi Blinker mist aanstaan de zondag Feyenoord-Ajax, in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker, wegens een blessure. De 22-jarige aanvaller verrekte afgelopen woensdag tijdens de Europese be kerwedstrijd tegen Tottenham Hotspur een spiertje in het dijbeen. Naar verwachting van de medische staf van Feyenoord is Blinker ze ker een week uitgeschakeld. Het is zelfs twij felachtig of hij over twee weken bij de return in Londen tegen de Spurs in het veld staat. Ajax-supporters die aanstaande zondag naar het bekerduel Feyenoord-Ajax willen, kunnen alsnog gebruik maken van de speciale „combi- kaart", waarin het treinvervoer naar het sta dion is geregeld. De gemeentepolitie van Am sterdam is tegemoet gekomen aan de wens van NS om extra agenten in te zetten voor de begeleiding van de supporters in de trein, al dus een woordvoerster van spoorwegen. *fjzE LOLKEMA ui eiJRENVEEN - Het 4t haar tweede WK. p jaar terug debuteer- dJanneke de Vries op )rénondiale schaatstoer- er\ Daarvoor reiste ze af Calgary. Deze keer is 1 dichterbij. De 32-jari- ^biepenveense verte- woordigt morgen en ai lag samen met Sandra le jelink, Lia van Schie i rjarla Zijlstra ons land et WK in Heerenveen. bef 1 P< i acfnee is haar carnere nog chjen einde. De Vries denkt weas na over Lillehammer, (j,over twee jaar de Olympi sche Spelen worden georgani seerd. Komende zomer schuift ze met zichzelf om de tafel. Om te praten. Eens horen of ze het met zichzelf eens is. De zeven tiende Olympische Winterspe len staan namelijk over twee jaar op het programma. Ze is dan 34 jaar. Niet te oud om een lange afstand te rijden, dubt ze zelf ook. Maar eerst zichzelf maar eens binnenste buiten keren. Pluizen. Kijken wat ze er echt van vindt. Alleen en met hulp van anderen. „Ik ben er nog niet uit, wat ik ga doen. En hoe ik het ga doen. Topsport betekent zelfdiscipli ne. Ik moet er een hoop voor la ten. Wat zoal? Sociale contac ten. In een trainingsperiode is het 's morgens trainen, over dag werken en 's avonds trai nen. Elke dag. Om tien uur 's avonds gaat het licht uit. Let terlijk en figuurlijk. Het is een manier van leven. Maar tegen woordig ga ik wel eens met col lega's stappen". Hanneke de Vries was van plan er na dit schaatsseizoen een punt achter te zetten. Een verkoudheidje van een paar dagen, vlak na de jaarwisse ling, zette echter haar lichaam op stelten. Waardoor het NK- afstanden, waar olympische tickets werden verdeeld, volle dig de mist inging. De Vries viel buiten de olympische ploeg. „Vreselijk", zegt ze nu. „Ik had m'n hele seizoen daar op afgestemd". De Vries wist niet wat te doen. Besloot ten einde raad maar haar zinnen te zetten op het WK, maar moest daarvoor wel een goed nationaal kampioen schap rijden. Afgelopen week einde deed ze dat. Tegen de Alkmaarse wind in bereikte de Diepenveense fysiotherapeute brons. Verbazingwekkend, vond ze zelf. Want in de tien jaar dat De Vries op het hoog ste niveau rondjes rijdt, wil het maar niet vlotten met door stroming van vers Nederlands klassementtalent. Beleid „Ik verbaas me niet over me zelf', zegt De Vries. „Maar ik sta verbaasd dat de rest niet doorstoot. Daar moet op breed vlak onderzoek naar gedaan worden. Niet naar de dames in dividueel, maar naar het beleid er om heen. Kijk eens naar de laatste tien jaar. Wie is er van uit Jong Oranje doorge stroomd naar de senioren? Kijk eens naar diegenen die dat haalden en naar diegenen die dat niet deden. En ga eens na wat er van die laatste groep terecht is gekomen. Beleids vormen, trainerswisselingen, alles kan invloed zijn. Ik denk dat dat best een leuk onder zoek kan worden, met wellicht verrassende resultaten. Ik vind het interessant om daar over te filosoferen". „Iedereen", vervolgt ze, „kijkt alleen maar naar de toekomst. Maar leren uit het verleden kan ook bepalend zijn voor de toekomst. Neem het NK in Alkmaar. Daar verschijnen toch maar weer met alle res pect oudjes als Henriët van der Meer, Alida Pasveer en Jolan- da Grimbergen aan de start. En Hanneke de Vries. Ja, die ook." De Vries gaf nimmer op. Ook niet toen ze vorig seizoen net als bondscoach Jan Wiebe Last het veld moest ruimen in de vrouwenkernploeg. „Waarom? Weet jij het? Ik wacht nu nog op telefoon. Nooit is me dat verteld". Investering Het 'schaatsontslag' raakte 1RENVEEN Voor Koops is het nog niet ?ker of er na Albertvil- oor hem in 1994 al een Olympische in- jlifning wacht in Lille- in>mer. Die zekerheid ikt met name bij de ellIB vandaan komen. le nt zo gaat het niet lan- gj aldus de coach van sn "ouwen. ^'lers met de mannen en ni^en trainen en fietsen en n) irs met de vrouwenkern- op pad, is een full time- -k' Ik heb heel bewust 1 ok- b de studie weggeschoven. 'h11 nu kriebelt het weer en ;n de collegebanken toch. ei\>mbinatie van studeren bt-ainen is niet mogelijk. Tentamens kun je nu niet voorbereiden, dat kun je pas in april eens weer doen", aldus de gewezen student aan de Aca demie voor Lichamelijke Op voeding in Amsterdam. Aan de vooravond van het WK staat Arie Koops op een twee sprong en wordt het na de wed strijd om de World Cup in In zeil een zaak van kiezen. „Wat gaat er bij de KNSB gebeuren? Komt er inderdaad een andere structuur of willen ze nog twee jaar zo doorgaan? En als de structuur verandert, welke plaats hebben Ab (mannen- coach Krook; red.) en ik daar in? Er zal toch een aantal din gen moeten gebeuren willen we verder komen. Er moet ste vig gesleuteld worden. Dan gaat het woord professionalis me ook vallen. Wat willen we voor 1994? Moeten we door met twee, drie keer in de week trainen en het schema voor krachttraining mee naar huis geven? Dat gaat niet. Het is on verantwoord krachttraining te doen zonder toezicht. Daar moetje bij zijn. Dat moet". Arie Koops heeft de intentie om wat hij doet, goed te doen. Daaraan offerde hij het afgelo pen seizoen alle tijd op. De ko mende weken lopen weliswaar uit op een vakantie in Ameri ka, maar ook daar laat de schaatssport hem niet onbe roerd. Over twee weken assisteert hij Ab Krook tijdens het Wk all round voor mannen in Calga ry. Tevens gaat hij naar Ameri ka om te kijken hoe men daar- met de schaatssport bezig is. „Voor mijn eigen ontwikkelingi kan rondkijken geen kwaad. Of dat nu bij het schaatsen of het basketbal is. Tenslotte wil ik de komende jaren toch mijn beroep gaan maken van de sport". Hanneke de Vries: „In een trainingsperiode is het 's morgens trainen, overdag werken en 's avonds trai nen. Elke dag. Om tien uur 's avonds gaat het licht uit. Letterlijk en figuurlijk" foto: persunie haar. Juist vorig seizoen gold als investering voor het olym pische jaar. „De KNSB brak die investering ruwweg af', verklaart De Vries. „Zo kwam het op mij over, zo heb ik dat gevoeld. Het was een investe ringsjaar, resultaten konden er niet worden verwacht. We wa ren gericht met de Olympische Spelen bezig. Daarom pres teerden we vorig seizoen het zelfde als het jaar daarvoor. Dit voorseizoen heb ik ontzettend sterk geschaatst. Ik was nog nooit zo goed als toen. Dus le verde dat bewuste jaar, die in vestering, wel wat op". Het was in de tijd van Zwolle naar Jan Wiebe Last. Last zocht na zijn kernploegtijd het gewest Overijsel-Gelderland weer op. En piekte opvallend genoeg op het juiste moment met de 'vergrijsde' regio- schaatsters Robert Vunderink (30) en Hanneke de Vries (32). Komend weekeinde staat Last De Vries weer terzijde. Niet aan de baan, waar bondscoach Arie Koops de Nederlandse vrouwen tussentijden en aan wijzingen doorgeeft, maar in de catacomben. „Hij is er niet alleen voor mij hoor", aldus De Vries. „Maar voor het hele vrouwenschaatsen". De rol die De Vries dit week einde op het Heerenveense kunstijs speelt zal internatio naal bescheiden blijven. Haar sprint werpt haar na een af stand volgens de prognoses ver terug in het klassement. De lange afstanden moeten een volgens verwachting mati ge 500 meter compenseren. „Ik ben hier om er voor te zorgen dat Nederland volgend jaar weer vier vrouwen naar het WK kan afvaardigen". De Vries gokt zelf op een even aring van de prestatie van Cal gary, waar ze in 1990 twaalfde werd. Maar De Vries vindt de aanwezigheid van haar van" groter belang. „Met name voor het schaatsen in het oosten des lands", verklaart ze. „Ik ben de persoon waar een hoop schaat sers in het gewest tegenop kij ken. Net als Annie Borckink destijds". HEERENVEEN Arie Loef doet niet mee aan de wereldbe kerwedstrijden die het komen de weekeinde in Savallen, Noorwegen, worden gehou den. De sprinter keerde giste ren geblesseerd naar Neder land terug. Tijdens de wereldtitelstrijd in Oslo was Loef op de 500 meter van afgelopen gevallen. Als ge volg daarvan speelde de oude enkelblessure op. Door de af wezigheid van -de Eindhove- naar komt in Savallen Gerard van Velde als enige Nederlan der aan de start. Voor de sprinters is het de laat ste wedstrijd voor de wereldbe kerfinale, over drie weken in Butte in de Amerikaanse staat Montana. Thialf wil geen combikaarten meer HEERENVEEN - Het organi satiecomité achter de grote schaatstoernooien in Heeren veen voelt niets voor voortzet ting van de dit seizoen inge voerde combikaart. De finan ciële afhandeling is te ingewik keld. Vorig najaar introduceerde de schaatsbond een kaart, die toegang bood aan vijf toernooi en in Nederland (wereldbeker wedstrijd mannen, NK afstan den, EK, NK allround en WK vrouwen). Vier daarvan wer den in Heerenveen gehouden, het NK allround in Alkmaar. Dat maakte de afrekening vol gens Thialf wat gecompli ceerd. De KNSB weet nog niet of het experiment wordt voort gezet. Na het seizoen volgt een evaluatie. Volgens adjunct-di recteur Schoon zijn er een klei ne duizend combikaarten ver kocht. Bij het WK schaatsen voor vrouwen komend weekeinde dienen belangstellenden zon der combikaart voor een plaats op de zittribune vijftig gulden per dag neer te leggen. Een staanplaats kost voor het korte programma twintig gulden. Hand-tekeningen De Amerikaanse atleet Carl Lewis en wereldrecordhouder op de 100 meter sprint zet in een warenhuis handtekeningen in zijn biografie 'Carl Lewis on the Track'. foto:ap AUTOSPORT Rally van Portugal, 2211 km, 40 klas sementsproeven. Povoa Stand na 20 proeven: 1. Kankkunen/Piironen (Fin) Lancia Integrale 2.44.38, 2. Aghini/Far- nocchia (Ita) Lancia Integrale 2.45.10, 3. Biasion/Siviero (Ita) Ford Sierra 2.45.15, 4. Sainz/Moya (Spa) Toyota Celica 2.45.48. BASKETBAL New York. Uitslagen NBA: Boston Celtics-Orlando Magic 123-100, Detroit Pistons-Indiana Pacers 110- 107, Philadelphia 76ers-Atlanta Hawks 107-102, Charlotte Hornets-Milwaukee Bucks 119-110, Portland Trail Blazers- Denver Nuggets 129-100, Utah Jazz- San Antonio Spurs 102-93, Los Ange les Lakers-New Jersey Nets 101-92, Cleveland Cavaliers-Sacramento Kings 109-108. CRICKET Sydney. Wereldbeker: Engeland 173 voor 2, Australië 171 all out. Engeland wint met 8 wickets Stand: 1 Nieuw-Zeeland 4-8, 2. Enge land 4-7, 3. Sri Lanka 4-5, 4. Zuid-Afrika 4-4, 5. West Indies 4-4, 6. India 4-3, Pa kistan 4-3,7. Australië 4-2,8. Zimbabwe 4-0. DAMMEN Parthenay (Fra). Europees kampioen schap, tiende ronde Borghetti (Ita)- Chmiel (Pol) 1-1, Jansen (Ned)-Riba- kov (GOS) 1-1, Hubner (Bel)-Cordier (Fra) 1-1, Koyfman (Isr)-Valneris (Let) 1- 1, Van der Zee (Ned)-Marek (Tsj) 2-0, Meyer (Ned)-Foerman (GOS) 1-1, Ma- chado (Por)-Wigman (Let) 0-2, Vande- berg (Bel)-lssalène (Fra) 2-0, Clerc (Ned)-Schwarzman (GOS) 1-1, Uhlig (Dui)-Boezinski (Lit) 0-2. Stand: 1 Jan sen en Valneris 16 punten, 3. Koyfman 15, 4 Clerc, Foerman en Van der Zee 14, 7. Boezinski 13, 7. Schwarzman 12, 9 Meijer en Ribatov 11, 11. Chmiel 10, 12. Hubner, Vandeberg en Wigman 9, 15 Cordier 8, 16. Borghetti 7, 17. Issa- lène 5, 18. Machado 3, 19. Marek en Uhlig. GOLF Santa Ponca (Spa). Open Balearas Stand na de eerste dag: 1. Day (VSt), Lee en Lane (Eng), Hallberg (Zwe) allen 67 slagen, 5. Riley (Aus), Brand jr (Sch), Canizares (Spa), Hall, Mason en McFarlane (Eng) allen 68, gedeeld 54ste Van der Velde (Ned) 72. Barcelona. Internationale kampioen schappen van Spanje voor amateurs Muntz (Ned) met 151 slagen (79-72) over 36 holes naar laatste 32. Van Zijl 160 (80-80) en De Korver 169 (83-86) uitgeschakeld. PAARDESPORT Dortmund. CSI-W, eerste dag: Sprlngrubriek, tabel A, op tijd: 1 Tho mas Fuchs (Zwi) Jogger 0-49,77, 2 Skelton (GBr) Major Wager 0-50,44, 3 Nagel (Dui) Lucky Luke 0-50,78. 4 Mel- liger (Zwi) Grand Seigneur 0-50,82, 5 Ahlmann (Dui) Patent 0-52,05, 6 Mi chaels (VSt) Home James 0-52,61 Springrubriek, tabel A, op tijd: 1 San chez Aleman (Spa) Twist la Silla 0- 51,65. 2. Gretzer (Zwe) Almeto 0-51,77, 3. Ahlman (Dui) Samor 0-52.66, 4 Melli- ger (Zwi) Athlet 0-52,93, 5 Betrix (ZAf) Barneby 0-57,74, 6. Beerbaum (Dui) Kendalian en Schneider (Dui) Rubirosa 0-57,86. Springrubriek, tabel A, na barrage: 1 Becker (Dui) Landsmann 0-37,74, 2. Lansink (Ned) Egano 0-41,03, 3 Gret zer (Zwe) MarcovilleO-42,19, 4 Melliger (Zwi) Concorde 0-46,74, 5 Frühmann (Oos) Genius 0-49.816 John Whitaker (GBr) Milton 4-40,48. SCHAATSEN Rovaniemi (Fin). Marathon natuurijs, 50 km: 1 De Marreiros (Amsterdam) 1.22 212. Kleine (Kerkenveld), 3 Stam (Kaatsheuvel), 4 Kramer (Oude- schoot), 5 Pieterse (Diemen) Ploegen tijdrit, 10 km: 1 Aegon 1431.5. 2. Klerks 15.01,0 3. Siebrand 15.17,3 SCHAKEN Linares (Spa). Internationaal toernooi DEN HAAG Jan Timman heeft in de achtste ronde van het internationale schaaktoer nooi in Linares gewonnen van oud-wereldkampioen Anatoli Karpov uit Rusland. De Am sterdammer en Karpov delen de derde plaats met vijf pun ten, op een punt van Kasparov en een halfje van Beljavski. Voor Timman, die een minde re periode achter de rug heeft, komt de stijging in vorm op het goede moment. Vanaf 10 april speelt hij, eveneens in de Zuidspaanse stad, in de halve finales van het kandidaten toernooi tegen Joesoepov, die in Linares voor Duitsland uit komt. Joesoepov kwam remise overeen met de Witrus Boris Gelfand, met wie hij de zesde plaats in het klassement deelt. Kasparov versloeg de Brit Short. NEUSS De Zuidafrikaanse arts Dr. Ellen Binde- mann heeft zich als getuige decharge gemengd in de dopingaffaire rond de Duitse atletes Katrin Krabbe, Grit Breuer en Silke Möller. De 33-jarige arts verklaar de in het boulevardblad Bild, dat de door de atletes af gegeven urine tijdens een trainingskamp in Zuid-Afri ka op het oog zeker niet identiek was. Volgens Bindemann, bij de controle in Stellenbosch aanwezig, waren twee urinestalen donker van kleur. Het derde monster zou veel lichter zijn geweest. Ze zei niet meer te weten welk fles je van welke atlete was. „Ik ben met alle drie op het toilet ge weest. De meisjes waren nerveus. Ze draaiden de kraan open om de blaas te stimuleren", aldus Bindemann die zich wel herinner de, dat de urine duidelijk van kleur verschilde. In een vraaggesprek met het persbureau Reuter trok Binde mann de nauwkeurigheid van het artikel in Bild overigens in twijfel. Ze ontkende als zouden haar bevindingen inhouden dat Krabbe en co onschuldig zijn. „Zoiets heb ik niet gezegd." Over de tests: „We onderzochten vier atletes, niet slechts drie. Voor zo ver ik me kan herinneren was één monster anders, maar ik weet niet meer welk. Een van de stalen had in ieder geval een lichtere kleur". PARIJS - De Franse volley baller Laurent Chambertin is vanwege gebruik van dope voor twaalf maanden ge schorst door de tuchtcommis- sie van de Franse volleybal- bond, waarvan zes weken on voorwaardelijk. Chambertin is spelverdeler van Cannes en intèrnational. Hij speelde afgelopen jaar in de World League en de Euro pese titelstrijd vijf keer tegen de Nederlandse ploeg. In de urine van Chambertin werden zowel bij het eerste on derzoek als de contra-experti se sporen van hasjiesj gevon den. De onvoorwaardelijke schor sing loopt af op 16 april. Cham bertin mist daardoor het eerste gedeelte van het trainings kamp dat de Franse ploeg be legt voor het Pré Olympisch Toernooi (10-15 mei in Castel- nau-le-Nez). Achtste ronde: Kasparov (Aze)-Short (GBr) 1-0, lllescas (Spa)-Speelman (GBr) afgebroken, Salov (Rus)-Anand (Indi) 1/2-1/2, Timman (Ned)-Karpov (Rus) 1-0, Ivantsjoek (Oek)-Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2, Gelfand (WRu)-Joesoe- pov (Dui) 1/2-1/2, Barejev (WRu)-Bel- javski (Oek) 1/2-1/2 Stand: 1 Kaspa rov 6 punten, 2 Beljavski 5 1/2, 3. Kar pov en Timman 5,5. ivantsjoek 4 1/2,6 Gelfand en Joesoepov 4, 8. lllescas 3 1/2 en 1 afg., 9. Anand en Salov 3 1/2, 11 Barejev en Short 3, 13. Speelman 2 1/2en 1 afg., 14 Ljubojevic2 SKIËN Madarao. WB freesylteskiën: Mannen, achtste wedstrijd springen: 1 Bacquin (Fra) 212,297 pnt, 2 Meda (Fra) 207,886, 3. Feddersen (VSt) 196,055, 4 Bergousf (VSt) 192,260, 5 Rijavec (Oos) 187,190 Negende wed strijd: 1 Worthinqton (VSt) 221,130, 2. Fontaine (Can) 204,149, 3 Bacquin 199,095, 4 Stogner (Oos) 194,257, 5 Bergoust 193,020 Klassement: 1 La- roche (Can) 147, 2 Bacquin 140, 3 Worthington 138. 4. Feddersen 134, 5 Bergoust 133 Vrouwen, tiende wedstrijd springen: 1 Marshall (Aus) 156,885, 2 Stone (VSt) 152,490, 3. Brand (Zwi) 149,425, 4 Michalski (VSt) 148,467. 5 Porter (VSt) 145.940 Klassement: 1 Marshall 83, 2. Brand 713. Lindgren (Zwe) 64, 4 Simchen (Oos) 64, 5. Lid (Noo) 53 TENNIS Indian Wells (VSt). Mannen, 1,8 mil joen gulden Achtste finales: Stich (Dui/3)-Rostag- no (VSt/14) 6-2 6-4 Tsjesnokov (GOS)- Courier (VSt/1) 6-4 7-5, Bruguera (Spa/11 )-Korda (Tsj/6) 7-5 4-6 6-0 Kopenhagen (Den), Mannen, 280.000 gulden Achtste finales: Baur (Dui)-Bergström (Zwe) 7-6 6-2 Carlsen (Den)-Strelba (Tsj) 6-0 6-4, Eltingh (Ned)-Svensson (Zwe) 6-36-7 6-4 WIELRENNEN Ronde van Mallorca Vijfde etappe Playa de Palma-Playa de Palma: 1 Stephens (Aus) 210 km in 5.13.14, 2 Hernandez (Spa) 0 15. 3 Murguialday (Spa), 4 Ayarzaguena (Spa), 5 Pedrero (Spa) zelfde tijd als Hernandez. 107 Beuker (Ned) 25 10 Eindstand: 1 Murguialday 20.15.14, 2. Garcia (Spa). 3. Philipot (Fra). 4 Maule- on (Spa), 5 Ayarzaguena (Spa), allen zelfde tijd. Murguialday wint op punten ZWEMMEN Indianapolis. Amerikaanse selectie wedstrijden OS: Mannen: 400 m vrij: 1 Dan Jorgensen 3.49,14,2. Killion 3.51,47, 3. Frostad 3.52,95, 4 Hooper 3.53,73, 5. Lars Jorgensen 3 53,85, 6 Whght 3.54.04 7 Bacon 3.56,93, 8 Sakovich 3.57,89. 200 m school 1 Santos 2.13,50. 2 Barrow- man 2 13,54, 3. Wunderlich 2.15.87, 4 Diebei 2 16.67. 5. Karnaugh 2 17,94, 6 Stackle 2.18.17. 7. West 2 18.60, 8 Boyd 2.19.86 Vrouwen: 100 m school 1 Nall 1 09,29, 2 Kleine 1 10,08, 3 King 1 10.20. 4 Johnson 1.10,25, 5 McFarlane 1.10,42, 6 Mor row 1.10.95. 7 Quance 1 11,27, 8 Gumperl 1.12,25 100 m vlinder: 1 Ah- mann-Leighon 58.612 Sanders 59,67, 3. Thompson 59.88, 4 Jorgensen 59,97, 5 Torres 1 00.30. 6 Wester- Kneg 1 00.63, 7 Martino 101,15, 8 Hedqepeth 1.01.28. ar OA DE VARZIM - John ,oyh en Theo Badenberg in tijdens de dertiende bementsproef van de ier van Portugal met een k itte versnellingsbak uit- P. llen. cjementsleider Delecour rankrijk viel eveneens uit iartiechanische pech. De Fin ikunen is na 21 proeven Ti?Per i-jarige Bosch was deson- s tevreden: „We hebben I geleerd. Ik had graag het van de tweede dag ge- I om ook op gravel het no te weten te komen over de KOERSEN HAAG Onze tips voor de 5en van Wolvega (morgen, ij lëng 18.00 uur) luiden als ar jjers: 1 Gill Ludwig, 2 Fame De ?nsta,3. Florida Expo (6-14-10) \Npers: 1Dark Pleasure, 2. Gang- enbace, 3. Glen Talloch (12-8-6) jjoers: 1. Golddream S, 2. Fair- Seanet, 3. Fryday G (10-4-1 ietbers: 1 Marino, 2 Fulmar Melon, e Hazelaar (2-6-3) estkoers: 1 Calexi N. 2. Dave lijra. 3. Derrek Baker (1 -3-5) kopers: 1. Mark Eight, 2 Guy Bui- l Jg, 3 Gascoigne Dakota (13-2-3) 4>ers: 1Eloi Shoeing, 2. Floris S, wtyekeB^-MI) ntjoers: 1 Dimanche Severs, 2. ie,prn Axkit, 3. Domingo Supreme f lf) iarpers: 1 Fresco Robel, 2. Frizbie A 3. Esprit Bar (3-8-6) Mers: 1Nikpay, 2. Emanza H, 3. c> .Talda K (9-7-2) iipers: 1Keystone Toledo, 2. Feo- piystad, 3. Floor Buitenzorg (8-4-9) uur: A Question of sport, Sportschau. 2, 22.45 uur: Die Sport-Re- Bundesliga-voetbal en uur: Prime sport, is magazine, uur: Sport 18.00 uur: Sport

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9