Rolland Dorp n geldnood Belsele wacht op verloren zoon Jjeorge Bush voorlopig grote winnaar in de 'primaries' BUITENLAND Valse vrienden Algerijnse rechtbank gelast ontbinding FIS Jfcid&iQomo/nl DONDERDAG 5 MAART 1992 rance: vredeswil in Joegoslavië groeit EVO Volgens VN-gezant ■us Vance groeit de politieke wil in igoslavië om een einde te maken de burgeroorlog. Vance had gis- ivond in Belgrado een gesprek |t de Servische president Slobodan losevic en de Joegoslavische mi- B1.e"ter van defensie Blagoje Adzic. De ï?11? -gezant toonde zich na afloop e irvan optimistisch over de kans een einde kan worden gemaakt i de burgeroorlog. Adzic was tot ^T}' >r kort een van de voortrekkers in oorlog met Kroatië. Maar volgens amice staat de generaal nu volledig iter de vredesoperatie van de VN, e^T deze maand de eerste van de D00 vredestroepen naar Joegosla- sturen. eid ïel- „Ik denk dat dit een impopulaire oor log is. Iedereen is daarin de verlie zer," aldus Vance. Het hoofdkwartier van de vredesmacht zal worden ge vestigd in Sarajevo, de hoofdstad van Bosnië-Hercegovina. Ook daar zijn de afgelopen dagen grote spanningen ontstaan na het referendum waarin een meerderheid van moslims en Kroaten hun republiek tot ongenoe gen van de Serviërs, die een derde deel van de bevolking vormen, onaf hankelijk verklaarde. De situatie in Sarajevo en andere de len van Bosnië heeft zich intussen ge normaliseerd en de kans dat zich ook in deze republiek een complete bur geroorlog ontwikkelt lijkt voorbij. Rusland wil Honecker voor geld ruilen BIELEFELD - De Russische regering heeft de uitlevering van de voormalige Oostduitse leider Erich Honecker aan Duitsland in het vooruitzicht gesteld, maar lijkt in ruil daarvoor Duitse investeringen in het toekomstige gebied van de Wolga- duitsers te verwachten. De plaatsvervan gende Russische premier Michail Poltora- nin zei in een interview met de Duitse krant Neue Westfaelische: „Dat ze hem eens terugkrijgen, kan ik nu al beloven". Rusland verwacht van de Duitse industrie meer investeringen in het gebied waarnaar de naar schatting 800.000 Wolgaduitsers, Russen van Duitse afkomst die in 1941 uit hun autonome regio aan de Wolga naar Ka- zachstan gedeporteerd werden, zullen te rugkeren. Vier ratten per persoon Kl-dokter schuldig CAIRO Voor ratten is Cairo een nog grotere trekpleister dan voor Egyptenaren. Meer dan 50 miljoen ratten bevolken de Egyptische hoofdstad, ofwel bijna viermaal het aantal menselijke inwoners. De stad kan verder bogen op drie miljoen zwerfkatten en twee mil joen straathonden. Maar liefst een kwart van de branden zonder aan wijsbare oorzaak zou worden ver oorzaakt door ratten, die aan het isolerende omhulsel van elektrici teitskabels knagen en zo kortslui ting veroorzaken. Deze gegevens werden gepresenteerd op een con ferentie van de universiteit van Cairo over de uitroeiing van zwerf dieren om epidemieën te voorko men. ALEXANDRIA - De Amerikaanse arts Cecil Jacobson is gisteren op alle 52 punten van de aanklacht te gen hem schuldig bevonden. Jacob son stond onder meer terecht we gens het gebruik van eigen sperma bij kunstmatige inseminatie van en kele tientallen vrouwen, terwijl de vrouwen verteld was dat het zaad van anonieme donors kwam. Met behulp van genetisch onderzoek is vast komen te staan dat Jacobson via KI vijftien kinderen verwekt heeft. Ook heeft hij tegen enkele vrouwen gelogen dat zij zwanger waren na een hormoonbehandeling. Op 8 mei zal Jacobsons straf vastge steld worden. Hij kan tot 230 jaar ge vangenisstraf en een boete van 800.000 gulden veroordeeld worden. ian WILLY WERKMAN i^RUZALEM Giv'at Hama- I de heuvel in Beit Safafa ten oosten van Jeruzalem, ar het Holland Dorp voor ssische immigranten wordt nkouwd, bestaat ten minste V1~ Nijkerkse stichting Chris- ien voor Israël wil voor deze streden caravan-nederzet- *atg op voormalig Palestijns jiied 10 miljoen gulden inza- rüt ilen. Volgens een Pale- Inse bron is een groot deel ia^ het land van Beit Safafa, t Palestijnse dorp dat on- ddellijk na de Zesdaagse n" rlog van 1967 bij Israëlisch ar~ indgebied werd geanne- jrd, aan de Israëliërs ver- pht door de Grieks Ortho- ice kerk en door Palestijnse deigenaren. De directeur Hltenland van de Jeruzalem indation, Alan Freeman, [telde gisteren dat hij als ge- g van de hevige kritiek in ^"Ierland aan het onderzoe- "k is, wat precies de eigen- ennsclaims zijn van de heu- waar op dit moment al zo'n :n~i caravans zijn neergezet en ar Israëlische en Palestijnse 1 'leiders nu telefoonverbin- )rj~ igen, water- en elektrici- fs. isleidingen aanleggen. „Ik a er vandaag nog geweest t een deskundige, die me op deind van zijn documenten ye-itoonde, dat talrijke stuk- iiei legaal aan ons verkocht Du-a", zegt hij. „Het gaat in ie- ye-r geval niet om bezet gebied, imgebied behoort officieel tot m. gemeente Jeruzalem sinds ge, 17". De annexatie van Oost- Iktiuzalem en een flink stuk ie-im heen door de Israëlische rs. lering wordt internationaal ant erkend. De verkoop van er- indgebied aan Israëliërs anjr Palestijnse landeigena- ;mi wordt over het algemeen ge-ieim gehouden, omdat daar m-gens de Jordaanse wet, die ye-t altijd op de bezette Weste er-;e Jordaanoever van kracht de doodstraf op staat. De Is- ïn-liërs geven om dezelfde re eft weinig publiciteit aan de ïa-ikoop van Palestijns grond- anoied in de hoop potentiële dejkopers niet af te schrikken. CIDI: kamervragen D66 misplaatst DEN HAAG - Het verzoek van D66-kamerlid Kohn- stamm aan minister Van den Broek om juridische dwangmaatregelen te ne men tegen de inzamelings actie van Christenen voor Israël voor het Holland Dorp in Israël, is misplaatst. Bovendien tast Kohnstamm de fundamentele rechten van de burgers aan, meent het Centrum Informatie en Documentatie Israël. Het CIDI herinnert het kamer lid eraan dat de Nederlan ders het recht hebben hun geld te besteden aan de doe len die zij van humanitair belang achten, tenzij deze doelen in strijd zijn met de Nederlandse wet of botsen met internationale sancties. Voor individuele kamerle den of het ministerie van buitenlandse zaken is hier geen taak weggelegd. Ingewoond Vat Hamatos, de Hebreeuw- haam die aan de heuvel ge- penis, omdat daar tijdens de "bdaagse Oorlog een Israë li vliegtuig is neergestort, lot nu toe een onbewoonde Ekvelhelling, die tot 1967 ge stelij k Israëlisch grondge- p was, gedeeltelijk nie- ndsland en gedeeltelijk Jor- Jvjins grondgebied. Op het j 'daan se deel stond tot de "'"daagse Oorlog een militai re uitkijkpost. Rondom dat deel is nog steeds een hek te zien met waarschuwingsbor den tegen mijnen. In het voormalige niemands land, waar nu een deel van de caravans staat, ligt een onge veer 3 hectare groot gebied met olijfbomen, dat aanvanke lijk door de Israëliërs in beslag was genomen en kort geleden door een Israëlische rechtbank aan de Palestijnse eigenaar is teruggegeven. „Voordat de jo den met hun tractoren kwa men, waren hier olijfboom gaarden", zegt de 29-jarige Palestijnse opzichter Adel Mahmoed, die in dienst is van het Israëlische aannemingsbe drijf Rotem. „Een week of twee geleden kwamen hier Israë liërs en een paar buitenlanders met blond haar en blauwe ogen het bouwproject vieren. Ik denk dat die blonde mensen Hollanders waren". Tractoren en bulldozers zijn inmiddels op de heuvel druk in de weer met het aanleggen van wegen, pijpleidingen en elektriciteit. Ammon, een Israëlische land meter, zegt laconiek: „Ik houd me niet met politiek bezig. Ik weet alleen dat dit gebied van ons is. Voor de rest doe ik ge woon mijn werk. En laten de Nederlanders zich er niet zo over opwinden". Maar Adel Mahmoed wil ons wel graag even laten zien, waar 24 jaar geleden de grens was tussen Israël en Jordanië. „Nu is het allemaal van de joden", zegt hij. Hard wordt er overigens niet gebouwd op Giv'at Hama tos. Gisteren waren er maar een paar arbeiders in de weer. „Ik geloof', zegt Mahmoed, wat cynisch lachend, „dat er budgetproblemen zijn". Weinig hoop Familileden van vermiste mijnwerkers wachtten tegen beter weten in op goed nieuws. In de Turkse mijnschachten die dinsdag door een ex plosie werden getroffen zitten nu nog veel mijnwerkers vast. Achtendertig kompels worden in ziekenhuizen behandeld De directie van de mijn maakte vanochtend melding van 117 doden en 188 vermisten. Volgens de autoriteiten bestaat er bijna geen hoop dat de vermisten nog levend naar boven zullen worden gehaald. De reddingswerkzaamheden in de mijnen Incirharmani en Ihsaniye worden ernstig bemoeilijkt doordat er nog steeds branden woeden in de mijnschachten en -gangen. Er dreigen bovendien nieuwe gasexplosies. foto. ap BELSELE - 'Het vrije Waasland' dacht een week geleden de primeur te hebben. „Het ziet ernaar uit dat de definitieve ont knoping in de ontvoe ringszaak van de 11-jarige Anthony De Clerck in de eerstkomende uren mag worden verwacht", zo meldde het in Oost-Vlaan- deren verschijnende weekblad. JJet optimisme bleek voorba rig. Belsele kan zijn verloren zoon, vier weken na de kidnap, nog steeds niet in de armen sluiten. In café De Oude Zwaan, tegen over de kerk in Belsele, een kerkdorp van Sint-Niklaas, gaat het gesprek niet zozeer over Anthony. De discussie be perkt zich hier, tussen het nut tigen van glazen bockpils door, tot het gewicht van de koffers losgeld, waarmee de familie De Clerck een week geleden naar Eindhoven trok. Er zaten vol gens de berichten in de Belgi sche pers 270 miljoen franken in die koffers, zo'n 15 miljoen gulden. „Dat moeten sterke mannen zijn geweest. Die kof fers waren zwaar gelijk zakken cement", weet een van de stamgasten. De overhandiging van het los geld in de buurt van Eindho ven mislukte, misschien wel omdat de kidnappers gealar meerd werden door een toeval lige oefening van de mobiele eenheid. Hoewel sinds de laat ste oproep van vader Jan De Clerck aan de ontvoerders, af gelopen vrijdag. Rijkswacht en Justitie formeel zwijgen, zijn de Belgische kranten de afge lopen dagen toch met allerlei details over de mislukte trans actie naar buiten gekomen. De weg naar Eindhoven liep bij voorbeeld langs verschillende telefooncellen, waar telkens een briefje met nieuwe in structies lag. Maar bij de acht ste cel in de buurt van Eindho ven liep het spoor dood. Vorige week zou de familie De Clerck nog twee cassetteband jes hebben ontvangen met daarop de stem van Anthony. Op de bandjes waren op de achtergrond ook nieuwsuit zendingen te horen, waaruit kon worden afgeleid dat het jongetje toen nog in leven was. De Parijse krant France Soir maakte deze week zelfs mel ding van een verband tussen de ontvoering van Anthony en de kidnap van de Belgische oud-premier Vanden Boey- nants. Volgens France Soir hebben de ontvoerders van Anthony als eis gesteld dat twee verdachten, die wegens hun betrokkenheid bij de gij zeling van Vanden Boeynants in voorarrest zitten, vrijgelaten moeten worden. Het bericht in de Franse krant werd in België overigens bestempeld als re gelrechte onzin. Woordvoerder Johnny Kegels van de familie De Clerck vroeg de media dinsdag opnieuw discreet te zijn en niet te veel te specule ren. Dat zou de ontvoerders onnodig nerveus maken. Oprijlaan De villa van de familie De Clerck ligt aan de Schoon- houdtstraat. De oprijlaan naar het domein is misschien wel de bekendste laan van België. De plaatjes in de media en op de televisie bleven de afgelo pen weken vrijwel beperkt tot die twee witte pilaren aan de oprit. Tussen de kerk en het paro chiecentrum in Belsele heeft de BRT een reportagewagen neergezet. De schotel is tegen de spits van de kerktoren be vestigd. Er valt momenteel wel niets te melden, maar als er wat gebeurt, dan hebben wij het beste plekje, moeten ze ge dacht hebben. Immers, de con current, het commerciële Vlaamse televisiestation VTM, had op 11 februari een exclu sief ingeblikte boodschap van Jan en Martine De Clerck aan de ontvoerders van hun zoon Anthony. Toen stond de BRT mooi voor schut. De stamgasten in café De Oude Zwaan lijken niet ge bukt te gaan onder het drama van de familie De Clerck. Zij verheugen zich wellicht al op het carnaval, dat hier pas half maart los barst. Waarschijnlijk is die desinteresse maar schijn. Want in het Westvlaam- se Wielsbeke, waar Jan De Clerck - zoon van de textiel baron Rogier De Clerck - op groeide, is zelfs al een bede vaart gehouden voor de fami lie. Zo zal in menige slaapka mer in Belsele voor het slapen gaan vast ook wel in stilte ge beden worden voor de spoedi ge terugkeer van Anthony. En wie weet gokt de redactie van 'Het Vrije Waasland' morgen opnieuw op een definitieve doorbraak in deze zesde grote ontvoeringszaak van de afgelo pen jaren in België. door BERT VAN VELZEN Wapenstilstandsonderhandelingen. Voor een vreemdeling ziet dit woord er uitzegt de heer Bob Hagerty van de eerbiedwaardige Wall Street Jo urnal, alsof iemand op het klavier van een schrijfmachine is gaan zitten. Hij citeert Jacques Brei, die ooit gezegd schijnt te hebben dat het gesproken Nederlands het best kan worden getypeerd als blaffen. Hagerty treurt om de moeilijkheidsgraad van onze taal waarin 'medekl inkers tegen elkaar geplakt zitten als auto's in het spitsuur'. Het woord wapenstilstandsonderhandelingen ziet erbij nadere beschouwing inderdaad wat vreemd uit. Het bestaat uit 31 letters waarvan er slechts tien klinkers zijn. Met name de kluit medeklinkers in stilstand zal de vreemdeling onrustig maken. Ik weet uit persoonlijke waarneming hoe moeilijk het Nederlands voor vreemdelingen kan zijn. Ruim een kwart eeuw geleden vroeg nujn vrouw, die Nederlandse lessen had gevolgd bij een Belgische pater, aan een Nijmeegse slager „Beenhouwer, mag ik heb een liter worst"? En ze zocht zich een ongeluk naar een 'naggelborstecltje', een nagelborsteltje dus. Zij is nog steeds niet rijp voorde P. C. Hooftprijs. Het feit dat veel Engelse woorden een plekje in onze taal hebben veroverd - het Franse woordje merdewerd in de Nederlandse ondertiteling van een film met 'shit' vertaald -helpt niet echt. En dat woorden die op elkaar lijken maar zelden dezelfde betekenis hebben, weet iedereen die een Duitser gevraagd heeft 'zurück zu bellen', of terug te blaffen. Dat soort ogenschijnlijke dubbelgangers zijn valse vrienden, waarmee we ons geweldig in de nesten kunnen werken. De Nederlandse boer, die niet zonder trots in de Verenigde Staten onthulde dat hij als 'pigfucker' zijn brood verdiende, oogstte reacties die uiteenliepen van verbazing tot ontzetting. Als musicus kon je in Engeland ook niet zeggen datje de 'faggot' speelt, want een faggot is een flikkeren een fagot noemt men in Engeland een bassoonJe komt een uur te vroeg als je niet weet dat 'half ten' half elf is en noem een huiselijke vrouw in godsnaam niet 'homely', want dat is gewoon lelijk. Het verschil tussen 'minced meal' en 'mincemeat' is opmerkelijk: het een is gehakt en het ander een zoete pastei vulling van rozijnen en sukadesnippers. In 'De Taaivos Engels' (Uitgegeven door Thomas Rap) staan tal van voorbeelden. Je kunt in Amerika een vrouw niet adviseren een douche te nemen, want onze douche is daar een showeren een 'douche' een irrigatiewerktuig voorde inwendige vrouw. Een 'seadog' is geen zeehond, maar een zeerob, een bevaren mens. 'Genial' is niet geniaal, maar joviaal. Het Engelse 'dapper' is kwiek of parmantig en het Nederlandse dapper is 'brave', terwijl braaf daarentegen in het Engels 'virtuous' genoemd moet worden. Antics' zijn geen antiekjes, maar capriolen en als Engelsen het over troepen in 'barracks' hebben, bedoelen ze geen barakken, maar de kazerne. Wij lopen met een eenvoudige taal als het Engels al grote gevaren en we kunnen ons nauwelijks voorstellen welk een leed vreemdelingen overkomt bij het verwerven van de Nederlandse taal. Egyptenaren, die de p niet kennen, zoeken in de steden naar het boskantoor, vooreen bostzegel. Mijn vrouw is al zeer lang met onze taal bezig. Ze houdt zich verre van de studie van ogenschijnlijk betekenisloze bijwoordjes als 'er', want dat gaat te ver. Na het bezien van een typisch pijnpuntprogramma op de televisie, het ging over kaalhoofdigheid, verzuchtte ze: „Wat begrijp ik toch weinig van die taal". Ik vroeg of het naar geblaf klonk. „Nee", zei ze, „Het gromt alleen beetje". Doorbraak in Zuid-Afrika JOHANNESBURG - De onderhandelingen tussen de blanke re gering en de zwarte oppositie over de vorming van een interim regering waarin ook zwarten zullen worden vertegenwoordigd zijn dichter bij een akkoord gekomen. Dit is het resultaat van het voortgaande overleg van de Conventie voor een Democratisch Zuid-Afrika (Codesa). De onderhandelaar van de regering, Ba rend du Plessis, sprak van een doorbraak. Maar hij maande er voor dat de Codesa, waaraan negentien zwarte en blanke politie ke organisaties meedoen, wat betreft de concretisering van de in terim-regering nog heel wat problemen heeft op te lossen. De on derhandelaars van de regering stemden ermee in dat zwarten in de interim-regering worden opgenomen en dat die wordt samen gesteld door de Codesa. Over de ambtstermijn van het interim kabinet zijn de partijen het nog niet eens. T o ARC DE K0NINCK m.lsHINGTON - President inprge Bush is voorlopig de ja- ge echte winnaar in een slo- enpd proces van voorverkie- di-|gen in de Verenigde Staten, in- sh heeft alle, tot dusverre in-|, gehouden 'primaries' ge- nnen van zijn Republikein se partijgenoot Patrick Bucha nan. En in de Democratische (oppositie) Partij gaan de voor keuren van de kiezers zoveel verschillende richtingen uit, dat zich vooralsnog geen te genstander van Bush aan dient, die in november - als de nationale presidentsverkie zing is - echt een enthousiast Democratisch electoraat ach ter zich mag verwachten. Alle vijf de Democratische Wit te huis-kandidaten die nog in de race zijn, hebben een of meer voorbije voorverkiezin gen gewonnen. Er zijn nog 39 primaries in aantocht (de eer ste vandaag al in North-Dakota en de laatste op 2 juni in onder andere Californië) en het ziet er naar uit dat zowel Bill Clin ton als Paul Tsongas en moge lijk ook Jerry Brown en mis schien zelfs tevens Tom Har kin elkaar nog lang naar het le ven kunnen staan. Vooralsnog blijkt de Democra tische Partij, afgemeten aan de voorverkiezingsresultaten, zo wel geografisch als etnisch, ideologisch en generationeel .verdeeld. Bill Clinton weet de traditionele 'regenboogcoali tie' in het zuiden achter zich te krijgen van zwarten, Latijnsa- merikaanse en lager opgeleide blanken. Tsongas trekt in de voorsteden de hoger opgeleide blanken, Jerry Brown appe- leert blijkbaar vooral aan de sentimenten van de jeugd en van hen die de Amerikaanse politiek corrupt vinden en Tom Harkin tenslotte weet uit sluitend in de 'Midwest' de vakbondsleden te bekoren. Zo'n variëteit achterbannen is niet ongewoon voor de Demo cratische Partij. Maar dat er zo lang zoveel kandidaten blijven die de diverse segmenten elec toraat gescheiden houden, is heel apart. Het wijst op brede onvrede met alle presidentsge gadigden en kenmerkt daar mee de zwakte van de hele par tij. Anderzijds is bij de rege rende partij de winst die presi dent Bush telkens op Bucha nan ^oekt, geenszins een te ken van Republikeinse kracht. Buchanan weet steeds onge veer een derde deel van de Re publikeinse stemmen te trek ken. Hij dwingt daarmee Bush meer in de richting van zijn ul trarechtse agenda, hetgeen de president in december extra kwetsbaar kan maken tegen over de Democratische tegen stander. PITEIN ROB - HET GEHEIM VAN DE VLIEGENDE HOLLANDER '11086 - Wederom verlopen enkele weken, doch dan komt op i morgen Van der Decken in de hut van Jan Robertsz, die net paar uur naar kooi is gegaan. ,,lk verzoek u aan dek te ko- 4n", zegt Van der Decken kortaf, „er moet een sloep klaar ge bakt worden". Daar kijkt Jan Robertsz van op. Want de „Hol der" bevindt zich in het Zuidelijk deel van de Atlantische eaan, ver van land verwijderd. Doch wanneer hij aan dek nt, ziet hij, dat het schip op de rede van een klein eilandje ligt, schijnbaar onbewoond. Ja, Van der Decken heeft het werkelijk gemeend, toen hij dreigde de Hugenoten aan wal te zullen zet ten. De passagiers worden gedwongen in de sloep plaats te ne men, die hen naar het eilandje zal brengen. Monsieur Lefèbre protesteert en noemt Van der Decken een schurk, maar de schipper blijft bij zijn besluit: hij wil die lastige passaqiers kwiit en dit lijkt hem een geschikte gelegenheid. EG wil maatregelen ozonlaag versnellen BRUSSEL De Eurocommis saris voor milieuzaken. Carlo Ripa de Meana, wil grote haast maken met EG-maatregelen om de aantasting van de ozon laag boven Noord-West-Euro pa tegen te gaan. De commissaris wil al op 23 maart een pakket van maatre gelen aan de EG-milieuminis- ters voorleggen dat gericht is op een vermindering van 85 procent van de uitstoot van de CFK's (chloorfluorwaterstof- fen) die de ozonlaag bedreigen. Die vermindering moet al eind 1993 zijn gerealiseerd. ALGIERS Twee maan- Hoge den nadat het Staatscomité in Algerije, met steun van het leger, de macht overnam heeft een rechtbank in Algiers gisteren bevolen dat het Islamitische Reddings front (FIS) moet worden ontbonden. De Algerijnse staatsradio meldde dat het besluit geba seerd is op het feit dat het FIS geweld gebruikt om haar poli tieke doelen te bereiken. De fundamentalisten vormen een gevaar voor de openbare orde en de staatsinstellingen, aldus de radio. De Algerijnse minis ter van binnenlandse zaken, Larbi Belkheir, had de recht bank op 9 februari gevraagd om de ontbinding of een tijde lijk verbod van het FIS. De fundamentalisten, die uit zijn op de vorming van een islami tische staat, leken bij de eerste ronde van de verkiezingen eind vorig jaar op een overwin ning af te stevenen. Om hen te stoppen nam het Hoge Staats comité de macht over en werd de tweede ronde van de verkie zingen afgelast. Het FIS heeft een week de tijd om bij het Hooggerechtshof in beroep te gaan. Het hof moet dan binnen een maand een uit spraak doen. Israël wijst Palestijns plan af WASHINGTON - Met de af wijzing van het Palestijnse plan voor verkiezingen in de door Israël bezette gebieden is de vierde ronde in het vredes overleg voor het Midden-Oos ten gisteren'ten einde geko men. Waar en wanneer de vol gende ronde zal worden ge houden is nog niet bekend. Het Palestijnse plan voor ver kiezingen op de Westelijke Jordaanoever, in de Gaza- strook en in Oost-Jeruzalem werd door de Israëlische on derhandelaars afgewezen om dat het Israëls veiligheid in ge vaar zou brengen en een voor schot zou nemen op de uitein delijke status van de bezette gebieden. Het plan vormde het antwoord van de Palestijnen op een door hen afgewezen Is raëlisch aanbod voor beperkt zelfbestuur. Het Israëlische aanbod kwam volgens de Pale stijnse woordvoerster Hanan Ashrawi 25 jaar te laat. Volgens de Palestijnse delega tieleider Haidar Abdel Shafi zijn beide partijen op hun ei gen standpunt blijven staan. Zijn Israëlische collega Rubin stein sprak niettemin van een „nuttige" onderhandelings ronde. De besprekingen tussen Israël en Jordanië lijken nog het soe pelst te zijn verlopen, de dele gaties proberen een gezamen lijke agenda op te stellen.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 5