feyenoord dankt loop aan foutje iarcelona ladert Wembley Futre blinkt uit Real Madrid met negen man SPORT 13 ïendam in roblemen y% 2ekUc Qowuvnt DONDERDAG 5 MAART 1992 st<ÉNDAM - Na Emmen blijkt ook Ndtbalclub Veendam in grote financiële fgJblemen te verkeren. Alle geledingen uitfien de club zijn inmiddels op de rteigte gebracht van de precaire situa- terl Volgende week zal de spelersraad ^jejroerig worden geïnformeerd door het ddtuur. De selectie heeft van trainer d|o Verlangen te horen gekregen dat n dj spelers zuinig op het materiaal nnften zijn. Voetbalschoenen die nu dejgeschaft worden dienen uit eigen nojbetaald te worden. Begin volgende ii jlk wordt de spelersraad uitvoerig op olgioogtc gebracht van de huidige stand zaken binnen de club. Spanjaard Soler gepakt op doping ALBACETE De Spaanse voetballer Julio Soler van het verbluffend goed presterende Albacete, vierde op de rang lijst met evenveel punten als Atletico Madrid, is na afloop van de competitie wedstrijd tegen Cadiz op 23 februari po sitief bevonden bij de dopingcontrole. De test wees op anabolicagebruik. In zijn urine werd een te hoge concentratie van het spierversterkende hormoon tes tosteron aangetroffen. De verhouding met epitestosteron werd bepaald op 71 Volgens de Duitse IOC-deskundige Manfred Domke is 1:1 normaal, maar in de sport is internationaal 6:1 nog toege staan. Excuses van Den Braven DORDRECHT Voorzitter Cees den Braven heeft in een brief aan de Surinaamse spelers van SW/Dor- drecht zijn excuses aangeboden voor als discriminatie opgevatte uitlatingen De spelers, onder wie onderte kenaar van de brief Brian Wilsterman, hebben de ver ontschuldigingen aanvaard en geven te kennen onder leiding van de nieuwe trainer Han Berger met een schone lei te willen beginnen. Den Braven en de be stuursleden De Jong en Luijten delen de spelers in het schrijven mee dat ze geen van hen beschouwen als druggebruiker, bajesklant of gespuis. Dergelijke krachttermen van Den Braven werden opgetekend door een journalist van de Brabant Pers, na afloop van een oefenduel tegen Den Bosch. Het Openbaar Minis terie in Dordrecht heeft de politie al eerder opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de gebeurte nissen. Daartoe worden getuigen gehoord, onder wie de Bossche trainer Van der Pluym en verslaggever Mees. Lubbers in comité EK ROTTERDAM - Minister-president Lubbers heeft zitting genomen in het comité van aanbeveling voor het Eu ropees kampioenschap 1996, waar voor Nederland zich als organisator kandidaat heeft gesteld bij de UEFA. Het comité bestaat uit veertien perso nen, bij wie minister D'Ancona van WVC, de burgemeesters Van Thijn (Amsterdam), Peper (Rotterdam) en Van Kemenade (nog Eindhoven), een aantal prominenten uit de industrie, zoals Timmer, Loudon en Van Duur- sen plus drie mensen uit de voetbal wereld: Hans van Breukelen als ver tegenwoordiger van de internatio nals. Johan Cruijff namens de oud-in ternationals en de huidige bonds coach Rinus Michels. FC Den Haag wil Ton Pattinama DEN HAAG - FC Den Haag pro beert vandaag overeenstemming te bereiken met routinier Ton Pattina ma van Heracles. De 35-jarie verdediger, die in Almelo ook assistent-trainer is moet FC Den Haag versterken in de cruciale laat ste zeven wedstrijden van het sei zoen. Pattinama heeft geen vaste ba sisplaats bij Heracles dat aan de transfer wil meewerken De Hage naars missen door de schorsing van Peter Houtman een kopsterke spits. De bedoeling dat Pattinama (ex Ex celsior en FC Utracht) als verdediger optreedt waardoor libero Heini Otto naar de voorhoede kan verhuizen Oranje oefent tegen Italië ROTTERDAM - Italië zal op 22 april naar Nederland komen om een oefen wedstrijd te spelen tegen de selectie van Rinus Michels. Het initiatief voor het duel is uitgegaan van de Italianen, die zich niet hebben geplaatst voor de eind ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap. Italië is de zesde oefen partner van het Nederlands elftal in de voorbereiding op Zweden. Na de verlo ren uitwedstrijd tegen Portugal wordt in Nederland gespeeld tegen Joegoslavië (25 maart. Amsterdam). Italië. Oosten rijk (27 mei), Wales (30 mei) en de serie wordt afgesloten met een uitwedstrijd tegen Frankrijk op 5 juni. EUROPACUP 2 veqDB LANGEVELD •te ij :dgJTTERDAM - Foutje, ■1 Jankt. Deze landelijk ;zin!>ulaire reclamekreet eldtte gisteravond in de tejellige Rotterdamse bieïp de lading na het te- ecTstellende duel tussen lierfcnoord en Tottenham gerfspur. De thuisclub stdd via een zege van 1-0 vocticht op de halve eind- 1 h*-jd van de Europa Cup ^rnaar zal zich - als de 2erftvreuëde wat is ge- polfd realiseren dat het tcesje nauwelijks als ei- n i| verdienste kan wor- 1 v,ak aangemerkt, arbi p iënoord. sinds het begin iner dit voetbalseizoen nota polb gesponsord door een ver- alkfcringsbedrijf. dankte een :nk^> aan het ene misverstand- inui de Londense defensie. Zo- chade hoop op het bereiken woide halve finales, waarvoor alléier behalve 'Spurs' ook AS helna, Monaco, Werder Bre- •t bii, Galatasaray, Atletico Ma- I en Club Brugge nog in de s hekt zijn. „Het is nu rust en er ^taan met 1-0 voor", schet- trijcFeyenoords vertrekkende buher Hans Dorjee gister- Ie l^id na waf overigens zijn loteppese debuut bij Feye- :rderd was. rdoc communicatiestoornis ;en Londenaar Paul Allen —de Noorse doelman Erik jrstvedt bracht, na tussen- Klst van Ruud Heus, Regi iker en Joszef Kiprich, kort Assistent-trainer leest clubblad niet ROTTERDAM - Assistent-trainer Geert Meijer had giste ren voor Feyenoord-Tottenham Hotspur kennelijk geen kennis genomen van de inhoud van het Rotterdamse club blad „Stadion Sportnieuws". Letterlijk werd daarin gemeld: „Wie slim is, houdt vandaag zijn mond tegen de scheids. Ita lianen staan erom bekend dat ze er niet tegen kunnen dat ze zonder respect worden bejegend. Praten en misbaar maken is sowieso geel. Alleen de aanvoerder heeft in de ogen van de Italiaanse scheidsrechters iets te zeggen". In plaats van zijn spelers in dit opzicht het goede voorbeeld te geven, liet Meij er zich verleiden tot „misbaar". Nadat Dorjee zich openlijk had staan opwinden over een inderdaad verkeerde beslis sing van grensrechter Padovan, begaf arbiter Pairetto zich naar de Feyenoord bank om de trainer terecht te wijzen. Meijer reageerde hierop „in woord en gebaar" en werd met een naar de catacomben verwezen. De spelers van Feye noord hielden zich overigens keurig aan het advies uit het clubblad... na de rust het voor de Rotter dammers zo broodnodige doel punt: overigens pas Feye- noords tweede in de serie van vijf Europese wedstrijden. Daarop had Dorjee al niet meer had gerekend. In de pauze achtte hij 0-0 zelfs „het hoogst haalbare" en drukte hij vooral zijn verdedigers nog eens op het hart waakzaam te zijn De Wolf De kans dat de Rotterdamse achterhoede zich in slaap zou laten sussen, was inderdaad le vensgroot aanwezig. Want de aanvalslinie van de nummer dertien van de Engelse rang lijst kwam nauwelijks tot da den. Tottenham vertoonde geen spoortje van „typisch En gels" opportunisme, maar aas- te oer-continentaal op het be houden van een punt. John Metgod. »-ooit een „piepeltje" bij de 'Spurs' nu een grote me neer in de Kuip, hield dan ook moeiteloos zijn defensie op de been, hetgeen hem na afloop een pluim van Spurs-trainer Peter Shreeves opleverde. Metgod genoot de nuttige steun van John de Wolf, die de gevreesde Gary Lineker tot een mak lammetje degradeer de. In de eerste helft won De Wolf tien van hun vijftien on derlinge duels en na de hervat ting bleef de marge steken op vier tegen nul in het voordeel van de langharige. Kort voor het eindsignaal kreeg De Wolf (die slechts vier overtredingen nodig had) het grootste com pliment voor zijn vakkundig optreden toen Lineker naar de reservebank werd gehaald. „Hij had last van een ham string-blessure", excuseerde Shreeves later. Op die bank zat ook Paul Gas- coigne, wiens naam echter niet op het wedstrijdformulier voorkwam. De nog altijd ge blesseerde „Gaza", luid beju beld door de ongeveer twee duizend Engelse fans, hobbel de tijdens de warming-up wat mee met zijn voormalig ploeg genoten en zorgde daarmee voor een aandoenlijk tafereel tje. De onverzettelijke Brit re kent er nog altijd op aan het eind van het seizoen de over stap te kunnen maken naar Lazio Roma, maar dan moet hij wel de medische keuring door staan. Uit de manier waarop hij zich gisteren voortbewoog, lijkt dat Gascoigne zijn illusies tegen beter weten in stand houdt. De voormalige ster van het WK zou weieens veroor deeld kunnen zijn tot een per manente plaats tussen de bankzitters, die gisteravond volgens goed Engels gebruik om het kwartier gezamenlijk even de spieren opwarmden. Zekerder is de transfer van Gary Lineker, die komend sei zoen het grote geld wil gaan verdienen in Japan. Een eerder geplande vliegreis van de beleefde spits moest wor den geannuleerd, omdat bij zijn toen drie maanden oude zoontje een ernstige ziekte werd ontdekt. Het jongetje is er inmiddels weer redelijk bo venop, verkeert niet meer in direct levensgevaar en Line ker kan zich dus alsnog opma ken voor vertrek. Bij Totten- ham, één van de veertien prof clubs in Londen, wordt als een berg opgezien tegen het ver trek van Lineker, die dit sei zoen al achttien treffers op zijn naam bracht Maar gisteren kwam hij niet verder dan één enkel schot. Aan de andere kant bracht ook Joszef Kiprich er niet veel van terecht. Feyenoords nummer 9 zou in stelling moeten worden gebracht door interim-spelver deler Ion Sabau, die de ge schorste Peter Bosz verving. Sabau ging echter onophoude lijk op de solotour, tot ergernis van zijn ploeggenoten. „Geen commentaar", meldde John de Wolf daarover veelzeggend. De in de Nederlandse competitie vlammende vleugelspitsen Taument en Blinker konden Kiprich evenmin bedienen: beiden stonden stijf van de ze nuwen. En werden bovendien (daardoor) aan banden gelegd door de vleugelverdedigers Pat van den Hauwe en Terry Fenwick, die beiden tegen hun tweede Europese gele kaart opliepen en er daardoor over dertien dagen aan de eigen White Hart Line niet bij zullen zijn. „Maar we hebben vervan gers genoeg", boorde Shreeves eventueel Rotterdams opti misme de grond in. Toch nam het door 'house'- en carnavalsmuziek opgezweepte Maasstedelijk publiek, dat vooraf met kleurig vuurwerk vooreen magnifieke Italiaanse entourage had gezorgd, af- Joszef Kiprich (links) brengt Fey enoord op een voorsprong van scheid met een applaus waar uit vertrouwen klonk. Waar schijnlijk onwetend van het feit dat Tottenham in de eerste ronde in de uitwedstrijd tegen Hajduk Split ook eerst met 1-0 „uit" verloor. En twee weken later thuis met 2-0 won. Feyenoord (Ned)-Tollenham Hot spur (Eng) 1-0 (0-0) 56. Kiprich 1-0 Scheidsrechtycr: Pairetto (Ita). Toe schouwers: 48 000 (uitverkocht). Gele kaart. Van den Hauwe en Fenwick (Tottenham). Feyenoord: De Gocy: Fraser. De Wolf. Mergod en Heus: Schollen. Sabau en Wilschge: Taument. Kiprich en Blin ker (73 Van Gobbcl). Tottenham Hotspur: Thorstvcdt. Fenwick. Sedglcv. Mabbull en Van den Hauwe; Allen. Stewart. Howclls (74. Samwavs). Navim en Durie. Line ker (85. Wal'sh) bete Koy ■reci rerdl en (j EUROPA CUP 1 P[V FC Barcelona is de hand van Johan ij ff op weg naar de fi- van het Europese hooi van de lands- ^rie^pioenen op Wembley. ïlsnielona won in de Oe- ^"^ne, op de derde speel- dt gvan kwartfinalepoule ire dnet 2-0 van Dinamo sluty en heeft nu vijf pun- Ne n< d l za*tlona, dat eerder thuis tegifa Praag versloeg en bij msstica 0-0 speelde, heeft nog Peel thuisduels te goed. Over dagen is de tweede trijd tegen Kiev. dat on- de competitie hervatte DEN HAAG Onder aan voering van Paolo Futre heeft Atletico Madrid (Eu ropa Cup 2) gisteravond Club Brugge in de tweede helft overklast en in die periode een achterstand van 1-2 omgebogen in een zege met 3-2. Na de openingstreffer van Schuster werd het 1-1 door Verspaille en 1-2 door Beyens. Atletico kwam furieus uit de kleedkamers. Twee minuten na de pauze was het al 2-2 door Toni. Uitblinker Futre zorgde in de 57ste minuut persoonlijk voor de winst: 3-2. Met die uit slag is de strijd, die telt voor de kwartfinales van het beker- winnaars-toernooi, nog volko men open. Futre zal uitgerust in België aan de aftrap ver schijnen. Voor de Spaanse competitie werd hij gisteren drie wedstrijden geschorst we gens belediging van de scheidsrechter Werder Bremen Met de grootste moeite hield Werder Bremen in de thuis wedstrijd tegen Galatasaray uitzicht op de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Turkse club werd pas in de slotfase met 2-1 verslagen. Werder leek lange tijd voor een verloren zaak te knokken. Ga latasaray, in Bremen aange moedigd door 20.000 landgeno ten, nam voor de rust door de Pool Kosecki bij de enige kans een voorsprong, die hardnek kig werd verdedigd. Invaller Kohn (78ste minuut) en amateur Bester (85ste) be zorgden de Bundesligaclub alsnog de overwinning. Dit ge beurde in een stormachtig of fensief, waarin hoe meer het EUROPA CUP 2 einde naderde alles-of-niets werd gespeeld De Turkse doelman Hayrettin was de held van de avond. AS Roma AS Roma, vorig seizoen fina list in het toernooi om de UEFA-beker, stelde zijn aan hang danig teleur door 0-0 te spelen tegen Monaco. De Fran sen hadden in het Olympisch stadion zelfs de betere kansen. De Ivoriaan Fofana en de Por tugees Rui Barros schoten te gen paal en lat. De Romeinen op de tribunes floten hun favorieten na afloop uit. De Duitse spits Rudi Voller speelde matig. Landgenoot Hassler was de beste in Roma- tenue. International Giannini dacht te scoren voor de thuis club, maar de Spaanse scheidsrechter Navarette keurde de treffer af vanwege buitenspel. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur; Studio Spori journaal RTL 4, 22.55 uur: Match: Barend Van Superchannel. 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport MORGEN BBC 2, 15.20 uur: Sport on Friday met golf. Los Angeles open rugby union, vooruitblik Engeland-Wales en Schot land-Frankrijk; vooruitblik zesde ronde FA Cup voetbal; Europa Cup-voetbal Liverpool-Genua. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. EUROPACUP IN CIJFERS DEN HAAG - De resultaten van de wedstri|den die gisteravond in de ver schillende Europa Cup toernooien wer den gespeeld, luiden EUROPACUP 1 Kwartfinalepoule A, derde wedstrijd Panathinaikos Athene (Gri)-Rode Ster Belgrado (Joe) 0-2 (0-0). 70 Pan cev 0-1, 86. Pancev 0-2 Scheidsrech ter Spirin (GOS) Toeschouwers: 60.000. Gele kaart: Apostolakis (Pana thinaikos), Tangya en Vasilievic (Rode Ster) Anderlecht (Bel)-Sampdoria (Ita) 3-2 (0-1). 26 Vialli 0-1. 53 Degryse 1-1.63 Vialli 1-2, 67 Nilis 2-2, 90 Nilis 3-2 Scheidsrechter: Schmidhuber (Dui) Toeschouwers 20 000 Gele kaart: Ru- tjes (Anderlecht), Vialli, Lombardo, Vier- chowod (Sampdoria) Stand groep A: Rode Ster Belgr. 3 2 0 1 4 5-4 Sampdoria3 1 1 13 4-3 RSC Anderlecht 3 1 1 1 3 5-5 Panath Athene 3 0 2 1 2 0-2 Kwartfinalepoule B, derde wedstrijd Dinamo Kiev (Oek)-FC Barcelona (Spa) 0-2 (0-1). 32. Stoichkov 0-1, 67 Salinas 0-2 Scheidsrechter Goethals (Bel) Toeschouwers: 20 000. Benfica Lissabon (Por)-Sparta Praag (Tsj) 1-1 (0-1). 32 Novotny 0-1. 53 Pa- checo 1-1 (strafschop). Toeschouwers: 50 000 Stand groep B: Barcelona 3 2 1 0 5 5-2 Sparta Praag .31 1 135-5 Benfica 3 0 2 12 1-2 Dinamo Kiev 3 1 0 2 2 2-4 EUROPACUP 2 AS Roma (Ita)-AS Monaco (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Navarrete. Toeschou wers 35.000 Gele kaart: Rizzitelli en Carnevale (Roma). Werder Bremen (Dui)-Galatasaray (Tur) 2-1 (0-1). 33 Kosecki 0-1. 78 Kohn 1-1, 85 Bester 2-1 Scheidsrech ter Miskiewicz (Pol) Toeschouwers 30 000 Gele kaart: Allots (Werder). Ju- suf. Muhammed en Ismail (allen Galata saray) Atletico Madrid (Spa)-Club Brugge (Bel) 3-2 (1-2). 30 Schuster 1-0, 32. Verspaille 1-1. 43 Beyens 1-2, 47 Toni 2-2, 57 Futre 3-2 Toeschouwers 55 000 Feyenoord (Ned)-Tottenham Hotspur (Eng) 1-0 (0-0). 56 Kiprich 1-0 Scheidsrechter Pairetto (Ita). Toe schouwers: 48.000 Gele kaart Van den Hauwe en Fenwick (beiden Totten- UEFACUP Sigma Olomouc (Tsj)-Real Madrid (Spa) 1-1 (1-1). 26 Hapal 1-0. 45. Hier ro 1-1 Scheidsrechter Lanese (Ita). Toeschouwers 14 000 Rode kaart: 72 Villaroya (Real) en 84 Milla (Real), bei den twee keer geel Gele kaart Sanchis en Butragueno (Real), Hapal (Olo mouc) B 1903 Kopenhagen (Den)-Torino (Ita) 0-2 (0-1). 37 Casagrande 0-1 81 Policano 0-2 Toeschouwers 14 600 Gele kaart Policano en Fuso (beiden Torino) en Nikelsen (B 1903) AA Gent (Bel)-Ajax (Ned) 0-0. Scheidsrechter Puhl (Hon) Toeschou wers: 14 000 Gele kaart Verdegem (AA Gent), Blind en Silooy (beiden Ajax). Genoa (lta)-Liverpool (Eng) 2-0 (1-0). 39 Fiorin 1-0. 87 Branco 2-0. Toe schouwers: 40.000 het! ff was optimistisch over sterlvervojg. tiHet resultaat jt ons weer een stap dich- Wembley, ons grote doel dit seizoen. Nee, we heb- ïooit met de wedstrijd van Idag tegen Real Madrid in .eft I achterhoofd gespeeld". Excfelona won de belangrijk- imniiropese beker nog nooit, celsjff, die zich de weelde kon uit brloven Beguiristain en f niias op de bank te houden ransfoicoechea niet eens mee i heimen. stelde op het drassi- n ctfeld in het koude, regen- ïn. ige Kiev als gebruikelijk dnguropees verband vier bui- egellnders op: Koeman, f-29-thgc, Laudrup en Stoich- pel I nan was de stuwende net ent, de goede organisator, a's vthge verrichtte nuttige ar- le opbp het middenveld. De be- •r vrijngen waren, als vrijwel al- Arlibij Cruijff, aanvallend. Na wmflminuten haalde verdedi- st (-^Tsveiba een kopbal van ip van de lijn. Pilltet moment dat Kiev beter worden, sloeg Barcelo- Laudrup bediende uit- Stoichkov: 0-1. De spits schoot kort voor rust met een acrobatische omhaal tegen de paal en zag de kopbal in de herkansing wederom door in ternational Tsveiba van de lijn gehaald. Na de rust bleef Barcelona do mineren. De beslissing viel in de 68ste minuut. Guardiola tikte een fraaie pass van Witschge door naar de voor Ba- kero ingevallen Salinas, die met links doelman Koetepov passeerde. In de slotfase, met hevige regenval in het Stadion van de Republiek, gebeurde weinig. Praag Sparta Praag wierp zich hal verwege kwartfinalepoule B op als belangrijkste concur rent van Barcelona. De Tsje- choslowaken speelden in Lis sabon met 1-1 gelijk tegen Benfica en nemen met drie punten de tweede plaats in, op twee punten van de Spanjaar den. Praag ontvangt de club van Cruijff nog thuis. Sparta, dat eerder Olympique Marseil le uitschakelde, nam na 32 mi nuten een voorsprong door No votny. Pacheco maakte na de pauze gelijk uit een strafschop Anderlecht Anderlecht en Rode Ster Bel grado zijn helemaal terug als kanshebbers in de strijd om de belangrijkste Europese beker in de andere .groep. Dankzij twee doelpunten van Luc Nilis werkten de Belgen een achter stand van 2-1 tegen Sampdoria weg. Bekerhouder Rode Ster won in Athene met 2-0 van Pa nathinaikos en nam de leiding in groep A over van de Italia nen. Rode Ster heeft vier pun ten, gevolgd door Anderlecht en Sampdoria met drie en Pa nathinaikos met twee. Anderlecht flikte een kunstje, dat de ploeg eind vorig jaar zelf was overkomen. Destijds stond de ploeg van trainer De Mos met 2-1 voor tegen Rode Ster, verloor alsnog en leek de kansen op de finale in Londen te vergooien. Gisteren was het Anderlechts beurt te stunten, hoewel de Italianen aanvanke lijk beter waren. Gianluca Vial li passeerde invaller-doelman Peter Maes in de 26ste minuut met een kopbal. Na rust, na de gelijkmaker van Degryse. be zorgde de international de club uit Genua nogmaals een voor sprong. Anderlecht toonde vechtlust en veerkracht. Het doelpunt van Degryse leek verdacht veel op dat waarmee hij PSV vorig jaar naar een nederlaag knalde. Later was het Nilis' beurt, tot twee keer toe: in de 67ste en laatste minuut. De winnende treffer was een fraai schot van afstand. Kanshebber Rode Ster. dat na de eerste Joegoslavische Europa Cup zege werd geteisterd door het vertrek van talenten en de ver scheuring van het land door de burgeroorlog, is opeens weer kanshebber nummer één, na een slechte start met een ne derlaag tegen de Italiaanse kampioen en de ontsnapping tegen Anderlecht. Net als bij het duel in Budapest dankte de club veel aan spits Darko Pancev. Voor ruim 60.000 Grie ken was hij een constante be dreiging voor de Panathinai- kos-defensie. Met middenvel der Ivic was hij uitblinker. Na zeventig minuten opende Pan cev de score met een hard schot, na een pass van spelver deler Sinisa Mihajlovic. Vier minuten voor tijd besliste hij het duel. UEFA CUP OLOMOUC - Met negen man heeft Real Madrid de uitwedstrijd tegen Sigma Olomouc, in de kwartfina les van het toernooi om de UEFA-beker, op 1-1 afge sloten. Villaroya en Milla kregen in de slotfase de rode kaart. Dat leidde niet meer tot doelpunten. Villaroya en Milla hadden al een gele kaart, toen de eerste in dc 72ste minuut weigerde afstand te nemen bij een vrije trap. Milla moest een kwartier voor tijd van de Italiaanse scheidsrechter Lanese ver trekken na een harde overtre ding. Leo Beenhakker had. in zijn strijd met de verwende vedet ten, Gheorghe Hagi buiten de ploeg gelaten. De Roemeen toonde dinsdag tijdens de trai ning blijkbaar te weinig inte resse in het verhaal van zijn trainer, die de strategie voor het duel doceerde. Milla was zijn vervanger. De Madrilenen hadden aan vankelijk de nodige moeite met de Tsjechoslowaken. die eerder onder meer simpel had den afgerekend met HSV. De Moravische club was voor het eerst gevaarlijk in de achttien de minuut via Kerbr en scoor de acht minuten later uit een spelhervatting, een speciali teit. Marosi nam de vrije trap, Hapal kopte in. Van dat moment kwam Real offensief beter in het spel. Een kopbal van Butragueno ging net naast, vlak voor de pauze scoorde Fernando Hierro op aangeven van Llorente. In de tweede helft heerste Real, maar maakte de ploeg het zichzelf onnodig lastig door de twee rode kaarten. Sanchis en Butragueno zagen nog geel aan Spaanse kant. De laatste werd vijf minuten na de berisping vervangen door de automatisch geschorst wor- gepasseerde Hagi. den. Torino Torino haalde de Deense club B 1903 snel uit de droom. De Italiaanse club zegevierde in Kopenhagen met 2-0 De re turn in Turijn wordt derhalve een formaliteit. Alleen een wonder kan BI903 nog aan de halve-finaleplaats in het UEFA-bekertoernooi helpen. De Braziliaan Casagrande zet te Torino in de 37ste minuut op voorsprong na goed werk" van spits Policano. Negen minuten voor tijd werd het 0-2 door Poli cano zelf. Twee minuten later miste Scifo voor Torino nog een strafschop. De Italo-Belg trof de paal. Pas in de laatste minuut kreeg BI903 de eerste echte kans. Uldbjerg schoot te gen de lat. Behalve twee doelpunten nam Torino nog vijf gele kaarten mee naar huis. Policano en Fuso brachten hun totaal op twee ?n zullen voor de return Liverpool De Braziliaanse middenvelder Branco maakte drie minuten voor het einde van de wed strijd Genoa - Liverpool een vi taal doelpunt. Zijn treffer bete kende 2-0 en een uitstekende kans op de halve finale. Liverpool speelde voor het eerst sinds het Heizeldrama in 1985 op Italiaanse bodem een Europese bekerwedstrijd. Het werd geen succes. Vijf minu ten voor rust bracht Fiorin de thuisclub aan de leiding met volley van twaalf meter. De Engelse club kreeg na rust een zwaar offensief over zich geen maar leek dit goed te doorstaan. Een achterstand van 0-1 bood perspectief voor de return op An field Road. Drie minuten voor tijd met het toch 2-0 toen Branco van dertig meter een fantastisch schot af vuurde. dat door de 40.000 toe schouwers luide werd begroet

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13