ohn de Wolf niet bang voor Lineker Nieuw imago van profboksen laat nog op zich wachten EfEFA beoordeelt ïïwaliteit stadions SPORT Coureur Lombardini overleden Portugese fans gewond Bundesliga wil nieuwe spelers op aids testen Bierbrouwer trekt wijde golfwereld in el Justitie onderzoekt affaire Den Braven 992 i/WSomant WOENSDAG 4 MAART 1992 Ln der Zee dwingt Koyfman te denken UTHENAY - In de achtste de van het EK dammen kwa- gisteren slechts drie spelers dnst. Ée-koploper Koyfman moest een t afstaan aan Van der Zee, Valne- loekte tegen de Tsjech Marek zijn Ide zege op rij. De Letse grootmees- Ibleef leider met één punt voor- |ng op Koyfman en titelverdediger lard Jansen, die de Portugees Ma- 6o versloeg. De derde winstpartij ■m op naam van de Nederlandse Jipioen Rob Clerc tegen de Duitser Van der Zee dwong Koyfman Ir eens tot nadenken. De tot nu in zeer korte tijd zijn meeste partijen af raffelende Israëliër kreeg van de Ne derlander alle kansen aan te vallen, maar hij vertrouwde het niet en liet ruimte aan zijn korte vleugel voor mo gelijke uitwijkmanoeuvres en bleek de ontwikkeling op de juiste waarde te hebben ingeschat. Van der Zee pro beerde een soort omsingeling, maar kreeg van zijn 17-jarige tegenstander geen kans. Na bijna vier uur spelen kwamen de spelers remise overeen. Daardoor raakte Koyfman een punt achter op Valneris, die in een klassie ke partij de Tsjech Marek in het begin nende middenspel steeds meer onder druk zette en ver voor de tijdnoodfase de winst opeiste. MILAAN - Na een langdurige ziekte is gisteren de voormalige Formule 1- coureur Lella Lombardini op 48-jarige leeftijd overleden. De „Tijgerin van Turijn" nam in 1975 en 1976 deel aan twaalf Grand Prix-races en veroverde een half punt. Dat gebeurde tijdens de gehalveerde Grote Prijs van Spanje in een March Ford. Lombardini was de tweede vrouw in de Formule 1 na haar landgenote Maria Teresa Filippis. Dit seizoen maakt de 29-jarige Romeinse Giovanna Amati deel uit van het For mule 1-circus. LISSABON - Twaalf voetbalsuppor ters van Sporting Lissabon zijn giste ren gewond geraakt na de bekerwed strijd van hun club tegen Porto. De thuisclub verloor het duel met 0-1. Duizenden fans dromden na afloop buiten het stadion samen. Ze wilden verhaal halen bij arbiter Mario Leal, die volgens de oververhit te Sporting-aanhang verzuimd had twee strafschoppen te geven. De boze supporters koelden hun woe de op de politie en de spelersbus van Porto door met stenen te gooien. De politie voerde charges uit met de wa penstok. Daarbij vielen de gewonden. MUNCHEN - Volgens een enquête van het Duitse sportblad Quick overwegen steeds meer clubs uit de Bundesliga nieuwe spelers te laten onderzoeken op het aids-virus. Bij Borussia Mönchengladbach, Kaiserslautern en Karlsru- her SC denkt men er over de testen in de con tracten op te nemen. Bayern München liet zich al eerder in die richting uit. Volgens Quick heeft FC Nürnberg als eerste club spelers op het aids- virus laten testen. Voor de start van het seizoen 1990-1991 werden de nieuwelingen op de ge vreesde ziekte gecontroleerd. Dynamo Dresden wilde afgelopen jaar de Zambiaan Chikabala aantrekken. Bij hem werd het hiv-virus aange troffen. ZOETERWOUDE - Na het succes in het Dutch Open te Noordwijk, de World Cup te Rome en het Australisch Open te Sydney in 1991 trekt Heineken de wijde golfwereld in. Dit jaar komen er in elk geval nog acht evene menten bij: Malaysian Masters, Singapore PGA, New Zealand Open, Players Championship Au stralië, Vines Classic Australië en Hong Kong Open, Mediterranea Open (gewonnen door de Spanjaard Olazabal) en Catalonia Open. Voor het Dütch Open, andermaal op de Noord- wijkse Links tussen 23 en 26 juli, wordt het prij zengeld verhoogd met 330.000 gulden naar 2 miljoen. pBBERT WILLEMSEN 'ERDAM „Gary Jeker is wel snel. Maar niet snel is, moet slim ha, ha, ha". John de [f op zijn best. De 29-ja- verdediger van Feye- [rd staat aan de voora- [d van misschien wel belangrijkste duel uit loopbaan. De voorma speler van FC Gronin- vervult binnen de ■"""■^terdamse formatie een MULWjteiroi tegen Totten- n Hotspur. ibo' zal Gary Lineker, één Europa's topspitsen, in moeten houden. Lukt dan heeft zijn ploeg een |e kans sinds zeer lange weer toe te treden tot de >pese elite. De Nederlan- barsten in elk geval van zelfvertrouwen. John de uiteraard, voorop. Jritse journalisten schrok- aanvankelijk toch wel een je van zijn ^boeven-tronie': big defender with the white hair', schreeuwden igelse dagbladen. De Wolf het allemaal best. Laat de publiciteit een beetje over zich heen komen. Zoals heel Feyenoord ontspannen heeft toegeleefd naar de Europese kraker. „We zijn allemaal lek ker relaxed", aldus De Wolf vanuit het spelershome in De Kuip. Spanning „We trainen nu nog licht en rusten vooral veel", vervolgt De Wolf. „Van echte spanning is nog geen sprake. Het is na tuurlijk wel iets bijzonders, maar het is nu vooral zaak geen gekke dingen te doen en vooral jezelf te blijven". Maar als de selectie vanavond naar het stadion afreist, zullen vele harten in de spelersbus sneller gaan kloppen. „Natuurlijk, wat dacht je. Een volle Kuip, kwart-finale Europacup. Als we de Van Brienenoord-brug overrijden, krijg ik het wel te pakken, hoor. Dan gaat er iets tintelen". Gary Lineker. Goaltjesdief pur-sang. Kan 89 minuten on zichtbaar zijn, om vervolgens genadeloos toe te slaan. De Wolf en Fraser vormen dit sei zoen dan wel de ijzeren gren del op de minst gepasseerde verdediging van de eredivisie, maar de Engelsman heeft haast vöor elk slot wel een sleutel voorradig. De Schie dammer weet, waar hij aan toe is. „Tsja, Lineker is natuurlijk wel één van de beste spitsen ter wereld. Maar daar probeer ik maar niet teveel aan te den ken. Vanavond is hij één van de velen en ik zal hem aanpak ken, zoals ik dat gewend ben... Hij heeft voor de buitenwereld natuurlijk ook geen geheimen meer, zodat ik me goed op hem kan voorbereiden". De Wolf zegt met klem, dat Feyenoord zeker niet als een dolle zal gaan aanvallen. Want ruimte achterin is voor een spits als Lineker koren op de molen. „Ondanks dat volle sta dion moeten we niets forceren. Kijk, het is bekend dat we uit beter spelen dan thuis. Ik ben met een 0-0 vanavond tevre den. We moeten wel voorzich tig blijven, want een tegengoal is dodelijk. Bij 2-0 voor Feye noord is de buit, denk ik, bin nen. Gezien onze vorm van dit moment geven we die voor sprong in Engeland niet meer uit handen". Kiezen De Wolf krijgt de komende we ken toch al enkele spitsen van formaat voor de kiezen. Ach tereenvolgens Lineker, Den nis Bergkamp (KNVB-beker), Romario (competitie) en weer Lineker kruisen de degens met de robuuste voorstopper. Hij ligt er geen moment wak ker van. „Het klinkt misschien wat clichématig, maar ik leef nu van week tot week. Voor Feyenoord staat er natuurlijk ook veel op het spel. Je kunt veel winnen, maar ook alles verliezen in twee weken. Alle maal finales, het liefst heb ik iedere week van zulke wed strijden. Maar om even terug te komen op dat rijtje namen: niet de minsten natuurlijk. Vroeger dacht men dat ik al leen tegen kopsterke spitsen uit de verf kwam. Ik heb geloof ik het tegendeel wel bewezen. Na deze weken weet ik waar ik sta. Kijk, mijn contract loopt af. Een goede prestatie zou een ideaal visitekaartje zijn, want Feyenoord is nu regelmatig te zien op de Engelse televisie. En ik heb er nooit een geheim van gemaakt, dat ik de stap naar Engeland graag een keer wil maken. Wat mijn favoriete ploeg daar is? Eh, als je het niet erg vindt, hou ik dat nog even voor me. Maar ik heb be grepen, dat Feyenoord me graag wil houden, dus ik wacht af'. Ondanks het feit, dat De Wolf zijn tegenstanders week in week uit droog laat staan, is er vanuit Zeist nog geen telefoon tje richting Schiedam i Met het EK in Zweden voor de deur en de problemen van Oranje achterin misschien een beetje vreemd. „Die vraag had ik wel verwacht. Feyenoord draait mee om het kampioen schap, dan sta je toch in de kij ker. Ach, Zweden spookt wel in m'n achterhoofd, dat is dui delijk. Wat dat betreft zijn die komende wedstrijden welkom, kan ik nog iets laten zien. Voor de selectie staan denk ik vijf tien namen vast, voor de overi ge vijf plaatsen moet worden gestreden. Blijf ik constant presteren, zit er misschien weL een uitnodiging in. Het zou in elk geval een bekroning zijn op een nu al geweldig sei zoen". Gary Lineker weet wat hem in de Kuip te wachten staat. De topschutter van Tottenham (achttien competitietreffers) en de Engelse nationale ploeg (47 doelpunten) kent de bik kelharde reputatie van Feye- noorder John de Wolf, maar vreest de confrontatie niet. „Hij is groot en sterk en zeer agressiefin de duels", dreunde de 31-jarige Brit gisteravond zijn huiswerk lachend op. „Dat komt heel goed uit, want ik ben een beetje masochistisch ingesteld. Ik kan me dus naar hartelust uitleven" FOTO: STEPHEN EVENHUIS iden van de UEFA-commissie inspecteren het stadion van PSV. G< FOTO: ANP over Bo\ v^elPHOVEN - Mogelijk vol- m<le week al zal op de verga- riek. ||S van de technische com- rolgefe van de UEFA de voor in^ ""t worden gedaan welk amei'111996 het Europees voet- -^mpioenschap mag orga- ren. ^chnische commissie van luropese Voetbalunie was ïn v dagen te gast in Eindho- erdeien luisterde belangstel- t de f naar de sollicitaties van a- srdam, Amsterdam, Arn- intej Daarna stond onder lei- van stadiondirecteur Jos huiler Heijden een uitgebrei- Samjndgang door het Philips Nottjon op het programma, i drifeij 00k wethouder Hans en pSYs penningmees- Iheo Witsiers zich aanslo- id. I bolrmiddag stonden ont- achtjingen met Nijmegen en op de rol en van- Ath is Utrecht, Den Haag en in hdam aangedaan, waarna t inbezoek wordt afgesloten t Hjiet bijwonen van de wed- 'eraa^ strijd Feyenoord-Tottenham Hotspur. De drie-mans UEFA-afvaardi- ging onder leiding van de Schot Ernie Waiker hulde zich voornamelijk in stilzwijgen. „Onze functie is van techni sche aard. Met een politieke keuze hebben we niets te ma ken," sneed hij meteen vragen af over het gevaar van suppor- tersrellen af. „We moeten alles zien en bestuderen en daarna maaken we een rapport dat tot de voordracht moet leiden". Volgens KNVB-voorlichter Rob de Leede zijn Portugal en Griekenland als kandidaat- landen afgevallen. De uitver kiezing gaat nu nog tussen En geland waar de stadions vorige maand werden bekeken en Oostenrijk dat vorige week de UEFA-inspecteurs over de vloer had. „We hebben goede ervaringen met de Nederland se voetbalbond maar dat wil nog niet zeggen dét daarom al de keuze bepaald is," zei Wal ker. Zwemmers VS ruiken goud INDIANAPOLIS - Een nieuwe generatie Ameri kaanse zwemsters jaagt op de overgebleven we reldrecords van de voor malige Oostduitse top pers. Vijf maanden voor de Olympische Spelen hebben 'the New Kids on the Block' de concurrentie in Europa de eerste schrik bezorgd. Afgelopen maandag verbeter de Anita Nail (15) tijdens de olympische kwalificatiewed strijden in Indianapolis tot twee keer toe het wereldrecord op de 200 meter schoolslag. Dis was sinds de Spelen van Seoul (1988) in handen was van de te genwoordig niet meer actieve Silke Hörner. Nall zwom in de series naar 2.25,92, in de finale ging het nog harder met 2.25,35. Ruim 1,3 seconden on der de recordtijd van de toen malige Oostduitse zwemster. Op de 200 m vrij bleven twee zwemsters onder de twee mi nuten. Nicole Haislett werd winnaar in 1.58,65, Jenny Thompson tweede in 1.59,98. Thompson had eerder het we reldrecord op de 100 meter op 54,48 gebracht. Janet Evans, in Seoul met drie keer goud een geduchte concurrente voor de heersende Oostduitsen, ein digde als zevende. Ronduit sensationeel was de race op de 100 meter vlinder slag bij de mannen. Pedro Mo rales miste vier jaar geleden de kwalificatie voor de Olympi sche Spelen in Seoul. Eergiste ren verzekerde de 27-jarige zwemmer zich van een reis naar Barcelona door de afstand te winnen in 54,05 seconden. igeva- POI iRTUITSLAGEN EN ïrdam. Internationale prof- vedergewicht: Tuur (Hoog- vint door knock out in de twee de van Morales (Mex) fr: Held (Vlaardingen) w.o.p alf Rocchigiani (Dui) [weiter: Louati (Den Haag) fan Camara (Fra) t Hide (GBr) wint door knoCk [ste ronde van Davis (VSt). (lEN lay (Fra). EK mannen de: Uhlig (Dui)-Clerc (Ned) 0-2, etti (Ita)-Vandeberg (Bel) 1-1, n (Ned)-Machado (Por) 2-0, er (Bel)-Meijer (Ned) 1-1, Koyf- sr)-Van der Zee (Ned) 1-1, Boe- j (Lit)-Schwartsman (GOS) 1-1, 1 (Pol)-Issalene (Fra) 1-1, Riba- [OS)-Wigman (Let) 1-1, Cordier foerman (GOS) 1-1, Valneris flarek (Tsj) 2-0. Stand: 1. Valne- punten, 2. Jansen, Koyfman 13, lerman 12, 5. Clerc 11, 6. ,n, Van der Zee 10,8. Boe- j, Meijer, Ribakov 9, 11. Chmiel [andeberg 7, 13. Borghetti, Cor- lubner, Wigman 6, 17, Issalene Iachado 3,19. Marek, Uhlig 2. EN 7e ronde: Kasparov (Aze)-Barejev (WRu) 1/2-1/2, Karpov (Rus)-Salov (Rus) 1-0, Beljavski (Oek)-Gelfand (WRu) 1-0, Anand (Indi)-Illescas (Spa) 1-0, Ivantsjoek (Oek)-Joesoepov (Dui) 1-0, Timman (Ned)-Ljubojevic (Joe) 1- 0, Speelman (GBr)-Short (GBr) 1/2- 1/2. Stand: 1. Kasparov, Karpov, Bel javski 5, 4. Timman, Ivantsjoek 4, 6. Illescas, Gelfand, Joesoepov 3 1/2, 9. Salov, Anand, Short 3, 12. Barejev, Speelman 2 1/2,14. Ljubojevic 1 1/2. TENNIS Kopenhagen. Mannen 250.000 gul den eerste ronde: Strelba (Tsj)-Fet- terlein (Den) 6-7 6-3 6-4, Engel (Zwe)- Jonsson (Zwe) 3-6 7-6 6-4, Kulti (Zwe)- Kühnen (Dui) 6-4 6-3, Larsson (Zwe)- Wahlgren (Zwe) 6-4 7-6, Svensson (Zwe)-Black (Zim) 6-4 6-4, Lundgren (Zwe)-Schapers (Ned) 6-4 5-7 7-5, Baur (Dui)-Daufresne (Bel) 4-6 7-6 7- 6, Saceanu (Dui)-Vajda (Tsj) 7-6 6-4, Eltingh (Ned)-Mronz (Dui) 6-3 6-2, Ar- raya (Per)-Siemerink (Ned) 7-5 6-2, Carlsen (Den)-Volkov (GOS) 6-4 6-7 6- 4. Indian Wells. Mannen, 1,8 miljoen gulden, eerste ronde: Krajicek (Ned)-Fromberg (Aus) 5-7 6-4 6-3. WIELRENNEN Ronde van Mallorca 1. Guttierrez (Spa) 177 km in 4.41.36, 2. Gonzalez Salvador (Spa), 3. Manuel Jorge Dominguez (Spa), 4. Kenneth Weltz (Den), 5. Guenetxea (Spa), 11. Beuker (Ned) 114. Dekker (Ned), 146. Nijboer (Ned) allen z.t. als Gut- Klassement: 1. Gonzalez Salvador 10.38.06, 2. Guttierrez, 3. Weltz, 4. Guenetxea, 5. Dominguez, 34. Dek ker, 39. Beuker, 103. Nijboer. ZWEMMEN Indianapolis. Amerikaanse selectie wedstrijden voor OS mannen: 100 m vlinder: 1. Morales 54,05, 2. Stewart 54,06, 3. Pepper 54,37, 4. Pippinger 54,58, 5. Cademar- tori 54,62, 6. Biondi 54,68. 400 m wis sel: 1. Namesnik 4.14,60, 2. Wharton 4.17,58, 3. Looze 4.21,51, 4. Burgess 4.24,33, 5. Smyth 4.24,93, 6. Kostich 4.25,68. vrouwen: 200 m vrij: 1. Haislett 1.58,65, 2. Thompson 1.59,98, 3. Hed- gepeth 2.00,86,4. Anderson 2.01,01, 5. Jacob 2.01,27, 6. Small 2.01,84, 7. Evans 2.02,37. 200 m school: 1. Nall 2.25,35 (wr), 2. Johnson 2.28,52, 3. Quance 2.29,89, 4. Kleine 2.32.08. AMSTERDAM - Geef hem vijf jaar en Barry He- arn levert het profboksen een nieuw imago. Barry Hearn, zakenman, sport gek en Brit. Een feno meen dat gisteren verant woordelijk was voor een stampvolle Edenhal in Amsterdam en de man die het profgala met onder an deren Regilio Tuur en MouAd Louati in 22 mil joen huiskamers deed ko men. „Ik houd van geld, maar er is een ding waar ik meer van houd en dat is: meer geld". Elke dinsdagavond is het raak. Sportnet, de Nederlandse tak van The European Sports Net work (TESN), covert een boks avond en de uitzending is in vier miljoen huishoudens te zien. In negentien andere lan den gebeurt hetzelfde, zodat de satellietzender aan de ge melde miljoenen klanten komt. Martin Ruis verzorgt het Nederlandse commentaar en Frans-, Duits- en Engelstalige collega's volgen synchroon zijn voorbeeld. Barry Hearn is de grote man achter de schermen. TESN ging vorige maand met hem een driejarig contract aan, dat de Britse zakenman zeventien miljoen gulden oplevert. „Ik doe het voor het geld", bekent de 43-jarige Brit die z'n hart heeft verpand aan de sport. „Maar bovenal: ik houd van sport". Hier komt het vraag stuk van de kip en het ei om de hoek kijken, want het is niet langer meer een sportieve hob by om een gala zoals gister avond te organiseren. Een voorzichtige schatting leert dat er 300.000 gulden mee was gemoeid. Een ongekend hoog bedrag voor Nederlandse be grippen. „Ik steek graag m'n nek uit", aldus Hearn. „Het le ven is nu eenmaal een kwestie risico's nemen". Niet toevallig TESN ging niet geheel toeval lig met Hearn in zee. De boek houder van eenvoudige komaf kan in Engeland nog wel over straat lopen, maar z'ft popula riteit is enorm. Zeventien jaar geleden kreeg de man, wiens vrouw een lucratieve paarden fokkerij bezit, de kans zeven tien snookerhallen in en rond Londen over te nemen. Het waren paleisjes, die zo'n naam lang niet meer verdienden. Hearn blies het destijds louche wereldje van snooker nieuw le ven in, draaide voor elke hal een competitie in elkaar en liet de winnaars tegen elkaar spe len. Het werd een ongekend succes. „Nu is het een sport voor heren", benadrukt Hearn terwijl barhouder en 'Mister Ajax' Sjaak Swart hem in de Edenhal bedient. „Vroeger had snooker een evenzo slechte re putatie als het boksen. Dat is nu wel anders". De Brit praat steevast over de tweemaal dat hij uitgesproken geluk had in zijn leven. De eer ste keer betrof dat de kennis making met Steve Davies en de tweede maal was het de ont moeting m§t Chris Eubank. Davies en Hearn raakten be vriend en daarna was het lo gisch dat de fameuze snooker speler toen hij in 1979 prof werd Hearn als manager nam. Het legde beiden geen windei eren. Na z'n successtory in het snooker dook Hearn vijf jaar geleden in de bokssport. Hij waagde het de manager te wor den van Chris Eubank, die door vele anderen haastig aan de kant was gezet. „Als ik tweemaal verlies", zei Eubank, „mag je mij eruit schoppen". Die nederlagen moeten de on geslagen wereldkampioen nog. steeds worden toegebracht. Populair Hearn bezit inmiddels een stal met zo'n vijftig boksers, onder wie de in Engeland razend po pulaire Herbie Hide. Hearn koestert hem als z'n eigen kin deren. „Je zult je ogen niet ge loven", zegt hij. „Doe me een plezier. Noteer in je agenda de dag en het uur waarop je hem voor het eerst hebt gezien. Zo als nu nog bijna iedereen weet wat hij deed toen John F. Ken nedy werd vermoord, zo zal jij dan later je kleinkinderen kunnen vertellen: ik weet nog goéd dat ik Herbie Hide heb, ontmoet". Hearn heeft z'n reputatie te danken aan een houding die - zeker in het boksen - onge kend is: Hij houdt zich aan z'n afspraken. Tamelijk oncon ventioneel voor een sport waarin managers vaak over el kaar heen buitelen en het pu bliek nog al eens met een ker misattractie wordt bedonderd. Hearn lacht om die instelling van het elkaar vliegen afvan gen. „Ik denk: Zo lang je zelf netjes blijft, zullen anderen zich ook wel zo gedragen". Hij is daarom mateloos populair, niet in de laatste plaats bij de boksers zelf. De invloed van Hearn op het vaderlandse bok sen zou dan ook wel eens groot kunnen worden. De zakenman beseft zeer goed dat hij op een uitstekend moment binnen stapt. „Het boksen staat bij jul lie op het nulpunt", beaamt hij. „Mooier kan ik het toch niet treffen?". Voor het gala van gisteravond - dat door de snelle winstpartijen van Tuur en Hide toch een slechte start was stond zowat de hele Ne- FOTO:ANF derlandse pers op de achterste benen. Vele vaderlandse medi amensen waren aanwezig, ter wijl Hearn een vliegtuig vol be vriende journalisten van over de Noordzee meebracht. „Een vriendendienst", vindt hij. In feite maakte de getoonde gla mour en glitter gewoon deel uit van de baanbrekende for mule die 52 weken duurt. Gis teren Amsterdam, vorige maand Hamburg en over vier weken in Antwerpen. Het is de bedoeling dat Hearn geduren de zijn contracttijd eenmaal per maand op het continent vertoeft en de andere weken worden gevuld met de nieuwe show-achtige gala's in Enge land. „Maar we komen zeker nog terug in Nederland", be looft de man die naar zijn zeg gen al voor een omwenteling in het Engelse boksen zorgde. De Brit, die een aanstekelijk enthousiasme teweeg brengt, verzekert dat het Nederlandse boksen binnen vijf jaar de ont wikkeling doormaakt zoals bet bij het snooker in Engeland verliep. Vriendelijk wordt bok sen nooit, weet Hearn. Maar hij zet er nu z'n handtekening on der dat er eleganter gala's ko men en de sport uit het maffia achtige sfeertje wordt gehaald. Ook in Nederland. Eri als dat is bereikt, wat zou Hearn dan nog wensen? Een 'century' slaan bij cricket, zo laat hij we ten. DORDRECHT - Het Openbaar Ministerie te Dordrecht heeft de politie opdracht gegeven onder zoek in te stellen naar de uitlatingen van voorzitter Cees den Braven van SW/Dordrecht '90 over sommige spelers van de eredivisieclub. Persofficier Van Zon van Justi tie liet dit gisteren weten. Den Braven zou in een gesprek met een journalist van het Bra bants Dagblad discrimineren de opmerkingen geplaatst hebben aan het adres van en kele donkere spelers in de Dordtse selectie. Volgens de krant zei Den Bra ven na het oefenduel tegen BW Den Bosch het volgende: „Er lopen teveel zwarte jon gens bij ons. Zo'n Sion ook, ik betaal geen cent meer aan die goser. Al die gasten zijn mee gebracht door Dick Advocaat. Maar de meesten zijn drugsge bruikers, bajesklanten. Je moet eens weten voor hoeveel van die gasten ik uitstel heb bij justitie. Na de competitie moeten ze gaan zitten". KNVB-bestuurder Masman veroordeelde de uitspraken van Den Braven gisteren scherp. In het programma Achter het Nieuws zei hij in af wachting van de resultaten van een KNVB-onderzoek: „Ik moet veronderstellen dat de feiten zijn zoals gememoreerd. Dan is mijn oordeel dat hij niet in het betaalde voetbal thuis- Den Braven liet afgelopen maandag weten, dat hij nooit de bedoeling heeft gehad men sen rrïet zijn uitspraken te kwetsen. Uit het onderzoek van de poli tie moet blijken wat er feitelijk is gebeurd en of er aanleiding is Den Braven strafrechtelijk te vervolgen. De mogelijk in aanmerking komende be schuldigingen kunnen liggen op het gebied van smaad of op zettelijke belediging van een groep mensen. In het geval van smaad wordt vervolging ingesteld als degene tegen wie het delict is gepleegd een for mele aanklacht indient. Dat is (nog) niet gebeurd. Berger trainer SW/Dordrecht DORDRECHT Han Berger is met onmiddellijke ingang trainer/coach van SW/Dor drecht '90. Hij volgt Hans Verel op, die af gelopen maandag zijn ontslag indiende bij de in opspraak ge raakte voorzitter Kees den Braven. Berger heeft een contract voor de rest van het voetbaljaar en de twee komende seizoenen. Berger was sinds vorig jaar september werkloos nadat hij door Fortuna Sittard op non- actief was gesteld. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.05: Voetbal, recht streeks verslag kwartfinale Europa Cup II, Feyenoord-Tottenham Hotspur, 22.15 uur: Studio Sport journaal. RTL 4,19.25 uur: Match extra: voetbal rechtstreeks verslag AA Gent-Ajax. 22.05 uur: Match extra: voetbal samen vatting Dinamo Kiev-Barcelona. BRT 2,20.00 uur: Sportavond. BBC 120.00 uur: Liverpool in Europe, rechtstreeks verslag van voetbalwed strijd kwartfinale UEFA Cup Genua-Li- verpool. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2,16.35 uur: Pfiff Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Toto 9: Eerste prijs: 1 x 16.583,40, tweede prijs: 8 x 1381,90, derde prijs: 134 x 206,20. Cijferspel 9: 6 cijfers goed: niemand, 5 cijfers: 2 winnaars vaste prijzen, 4 cijfers: 25.3 cijfers: 216, 2 cijfers: 2314.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9