Lingerie krijgt steeds meer kleur TT (iTuy LEIDSE COURANT MODE uit de nieuwe lingerielijn van Marielle Bolier voor de winter van Foto Marielle Bolier Foto Platino. door CHRISTA VAN DER HOFF De Nederlandse vrouw houdt van sportief, maar laat zich steeds meer ver leiden tot de aanschaf van luxe lingerie. Er komen ook steeds mooiere materialen en het aanbod aan modellen en kleuren wordt steeds groter. „Het is allemaal niet meer zo basic als tien jaar geleden. Toen gaf de Nederlandse vrouw, als ze eenmaal een gezin had, nauwelijks geld uit voor zichzelf. Laat staan aan onder- kleding. Nu is dat totaal anders: het mag allemaal weer mooi en luxe zijn", zegt Regien Nusselijn. De ontwerpster uit Middelbeers houdt zich sinds een paar jaar bezig met lingerie. Daarvóór ontwierp ze badmode voor Tweka. Nusselijn is net terug uit Parijs, waar ze de grote lingeriebeurzen bezocht. „De grote vernieuwing in de linge rie zit 'm vooral in de materialen. Je zou kunnen zeggen dat de mode en de technologie een huwelijk zijn aangegaan. Uit de micro-fibers, hele dunne garens die tachtig keer dun ner zijn dan een mensenhaar, kun nen hele mooie dingen gemaakt worden. Ook in de lingerie worden microfibers gebruikt, die eerst wor den aangeruwd. Het zit heerlijk, echt als een tweede huidje". Deze nieuwe materialen zullen voorlopig alleen in de duurdere zaken ver krijgbaar zijn. Waar de klant op gro te schaal al wel kennis mee heeft kunnen maken is met katoen ge mengd met elastomeren. Kleuren In de lingerie zullen steeds meer kleuren ten tonele verschijnen. „Voor het komend seizoen zijn er ei genlijk twee kleurgroepen. Aan de ene kant heb je de zachte tinten: zalm, mint, abrikoos, ivoor, zacht lavendel en zilvergrijs. Aan de andere kant staan de forse kleuren, die steeds meer terrein winnen: cerise, paars, korenblauw en diep robijnrood". Die uitbreiding wordt niet alleen veroorzaakt door een verbreding van de smaak. On dermode is steeds vaker zichtbaar in de bovenmode: een body onder een colbertje is daar het meest voor de hand liggende voorbeeld van. Re gien: „In de prêt-a-porter-shows in Parijs zie je dat het steeds verder gaat: gekke accenten uit de lingerie op borsten en billen. Het lijkt soms wel een bordeelhuis!". Voor de ko mende winter zijn er speciale bodies die ontworpen zijn als daglingerie: er zit bijvoorbeeld een cupje in. Daardoor hoeft er ook door de grote re maten niets meer onder te wor den gedragen. „De hele dunne bo dies blijven natuurlijk bestaan. Daardoor wordt er nu gesproken van nachtlingerie en daglïngerie". Grote maten Een andere tendens is, dat er steeds meer lingerie ook in de grotere ma ten verkrijgbaar is. „De fabrikanten hebben ontdekt dat ook jonge vrou wen vaak grotere borsten hebben, maar verder heel frêle zijn. Er zal voor deze groep steeds meer keus komen", vertelt Regien. Verder gaan de fabrikanten steeds meer over tot Eurosizing: labeltjes met vlaggetjes van het betreffende land waar de maat voor geldt. Voor de consument is het dan gemakkelij ker de eigen maat terug te vinden. De tendenzen die Regien Nusselijn signaleert, zijn ook bij de merken op de Nederlandse'markt terug te vin den. Er is echt voor elk wat wils: van, degelijk tot ondeugend sexy. Platino heeft een jonge lijn van glanssatijn in natureltinten en in felle fuchsia en bladgroene kleuren. Er zijn topjes die met een uitbundig bloemdessin. Lovable brengt uit komst voor de grotere maten. Lova ble heet het nieuwe label voor het 'ruimere silhouet', zoals de grotere Zwart-witte blokken bij Hom. Foto M. Sedl- mayr Donkerblauwe body in de maten S- M-L.Vanaf medio april verkrijg baar. Foto Hunkemöller werpster die met haar badmode niet alleen in Nederland bekend gewor den is, komt dit voorjaar voor het eerst met een sexy lingerielijn. Haar eerste collectie bestaat uit 25 stuks, bodies, bhs en slips. Volgens Bolier is de stap van badmode en bo- dywear naar lingerie niet zo groot, omdat de laatste seizoenen in deze collecties steeds meer lingerie-in vloeden te vinden waren. In de eer ste collectie werkt ze met stretch kant of een menging van stretch kant met uni Lycra. Apart is het contrast tussen doorschijnende en ondoorzichtige materialen, die in één combinatie worden gebruikt. Vooral het lijnenspel dat uit deze combinatie ontstaat valt op. Bolier hanteert vier maten (I tot en met IV). De grootste maat komt overeen met een 42/44. Haar nieuwe collec tie zal op zeker vijftig verkooppun ten verkrijgbaar zijn. (ADVERTENTIES) BEALMTIE Gravenstraat 1 Speciaalzaak Chokers, strikken, bretels, cummerbunds, dasklemmen. Boxershorts Bugs Bunny Soeks: Avcntures. Burlington, Elbco, De-De, No Comment The Gift Shop Gravenstraat 1,3640184 Elegante body van Triumph. Foto D. Kodritsch maten B-, C- en D-cup tot en met 100. Voor deze beha zijn verschil lende materialen toegepast. De on dercup is van katoen/polyester, de bovencup van katoen/lycra. Verder heeft Lovable voor het voorjaar een uitgebreide collectie katoen/lycra, effen gecombineerd met kantmotie ven. De kleuren zijn rose, duifgrijs, lichtgrijs, fuchsia, bruin fi blauw. Totaal anders is de colic Je van Hom. Hier worden als dessin vooral geometrische motieven gebruikt, bijvoorbeeld grote zwart-wit blok ken in een body-suit voor heren. Hunkemöller zoekt het ook in con trast. Ze hebben leuke body's, be ha's en broekjes in een blauw/wit noppenmotief. Ook Triumph ge bruikt het contrast tussen ondoor zichtig materiaal en kantachtige stoffen. Bolier Marielle Bolier, de Nederlandse ont- Lange Poten/Plein 3 Den Haag

Leidse Courant | 1992 | | pagina 23