Leo Koopmans is zich van geen kwaad bewust Cellulite is te bestrijden Deze zomer zachte kleuren Groene cosmetica SPORT CeidócSommvt DINSDAG 3 MAART 1992 SPORTPROGRAMMA Eerste klasse B Serooskerke-WOG; SVDB-De Valleivogels Districtsbeker Vierde ronde Rijnsburgse Boys-OVV; De Musschen-Aeolus. DBGC- Nieuwenhoorn, EDS-LMO; UNIO-Woerden; DJS-Over- maas Landelijke jeugd Hoofdklasse A UVS-FC Groningen, Emmen- AZ, Ajax-Telstar; Haarlem- Sparta, SC Heerenveen-SC Feyenoord; FC Den Haag- DWS Eerste klasse A ADO-WOG; AFC-Quick Boys; Ajax 2-AFC Quick 1890; VCS- Noordwijk; FC Volendam- RVC; Hollandia-Roodenburg Regionale jeugd A-hoofdklasse Spijkenisse-Unitas; Quick- DCV, EBOH-ARC; Sparta-Slie- drecht A-eerste klasse A RWH-Barendrecht; SVW- Spartaan'20; ONA-Slikkerveer; Papendrecht-SC Feyenoord 2; De Musschen-Kozakken Boys A-eerste klasse B DSO-Lyra, Leiden-FC Lisse; VIOS-s-Gravenz. SV; DWO- Katwijk; Alphense Boys- Rijnsb Boys B-hoofdklasse SW-Excelsior; SC Feyenoord- DWO; UVS-ADO; Spijkenisse- RVC; Dordrecht'90-VCS. B-eerste klasse A SJC-Rijnsburgse Boys; Olym- pia-ARC; Katwijk-WSE; Noord- wijk-Roodenburg. B-eerste klasse B RWH-Zwervers, S EBOH; SC Feyen Quick, LENS-Neptuni KNVBZONDAG Hoofdklasse C Wilhelmina '08-SV N Geldrop-SVN; Vei griet; Barome-DESK TSC. Eerste klasse B HMSH-Rijswijk; N UVS; 's-Gravendeel-E Tweedeklasse A Oliveo-Quick; VIOS burg; VCS-Hermes D> Vrouwen zondag Hoofdklasse C Braakhuizen-GDA Eerste klasse RVC'33-Cabauw; SJZ; DONK-SJC Tweedeklasse Nieuwerkerk-Schevei Hermes DVS-DUNO; Iduna, Alkmanie GDA-Leonidas; Nieuwkoop. SPORTWERELD Voetbal Robert Maaskant komt tot aan het einde van het sei zoen uit voor Go Ahead Eagles. De ex-speler van Motherwell teken de gisteren een con tract. Atletiek De bonds coach van de Britse manncnploeg Les Jones (48) is in de nacht van zondag op maandag in Genua, waar afgelopen weekeinde het EK-in- door-atletiek plaats vond, tengevolge van een hartinfarct in zijn slaap overleden. Voetbal Schorsin gen; R.Wijnands (FC Utrecht) 2 wedstrijden, E. Eger (Excelsior), R. Cobussen (Haarlem), P. Visser (Heracles), T. Hauwen (Veendam) al len 1 wedstrijd. Tennis De Interna tionale tennisfederatie ITF heeft Brazilië be straft met 27.000 dollar, bijna 50.000 gulden Deze hoogste boete in de geschiedenis van de tennissport werd opge legd naar aanleiding van de slechte omstan digheden bij de Davis- cupwedstrijd Brazilië - Duitsland, die door Bra zilië werd gewonnen. Algemeen - De Olym pische Spelen hebben een gunstige invloed gehad op de misdaadcij fers van Barcelona in het afgelopen jaar. Het aantal delicten ging twee procent naar bene den. Volgens de autori teiten is dat de danken aan de veiligheidsope ratie, die in september begon met de komst van 700 politieagenten. Voetbal - NEC heeft voor de rest van het sei zoen Bart Jansen van Eindhoven gehuurd. Na het einde van die perio de heeft de Nijmeegse club een optie tot koop op de 23-jarige vleugel speler uit Waalwijk. Hockey In Poznan zal het eerste kunstgras hockeyveld van Polen worden aangelegd. Een Nederlands bedrijf heeft daarover overeen stemming bereikt met de Poolse hockeybond en de provincie Poznan. Motorsport - De TT van Assen zal de ko mende drie jaar recht streeks door RTL 4 wor den uitgezonden, te be ginnen op zaterdag 27 juni. Stirling Moss raakt gewond HOBART - Voormalig formule-1 coureur Stir ling Moss (62) is na een verkeersongeluk bij Moriarty op Tasmanië met een hersenschud ding en een gescheurde lip in een zieken! land. De bestuur* het andere voert bij de botsing ken was is met b sel opgenomen. Parisien wi) slalom SUNDSVALL overwinning in i ste slalom van I zoen was voor Ji risien, de were', slalom voor Schneider. Voor jarige Amerikaa trof het giste Sundsvall haar zege in een wt ker-race. Voor der was de were slalom de viert nilla Wiberg, d< favoriet, werd en de Oosten rij der derde. Cursus Spa DEN HAAG - vereniging Sparta orga niseert op woensdag 4, 11 en 18 maart aan staande instuiven om jong en oud kennis te la ten maken met de sport. Onder deskundige lei ding kan er in Houtrust Sport worden getraind op diverse onderdelen. Na deze drie bijeen komsten volgen er, voor de geïnteresseerden, op 4 en 5 april testwedstrij den op het sportpark aan de Zuidlarenstraat. De aanvang van de ken- nismakings dagen is 19.00 uur en het duurt tot 20.30 uur. Idoor EDWIN ALBLAS MURRAYFIELD- /DEN HAAG - Leo Koopmans is in En geland aan de schandpaal gena geld. De voormalig Nederlandse ijshoc- keyinternational, die ook in Den Haag speelde, werd door de Britse bond le venslang geschorst. Voor 'opruiende taal'. De huidige coach van het Schotse Murryfield Racers zond één van zijn spelers er op uit „om een tegenstander te doden", oordeelde het tuchtcollege na het afdraaien van de video band, waarop Koop mans gedrag en uitla tingen waren geregi streerd. Zo erg is het niet, vindt de Neder landse Canadees zelf. „Ik heb iets in het heetst van de strijd ge roepen. Maar er steekt meer achter. Ze hebben eindelijk hun kans schoon gezien om me uit Brittannië te schop pen". 'Roger, I want that guy dead'. Vrij ver taald: 'Roger, ik wil die kerel dood'. De 38-jarige Koopmans - goed voor 173 interlands en twaalf WK's - liet het zich vori ge week zaterdag ont vallen in de harde con frontatie tussen 'zijn' Murrayfield Racers en Bracknell Bees. Roger Hunt, aan wiens adres de woorden van Koop mans waren gericht, nam daarop Lee Ode- lein te grazen. „Het was een niets betekenend partijtje tegen een de gradant. Het was niet eens zo hard. Ik had in de eerste periode al twee verdedigers verlo ren door vechtpartijen. Ik raakte nog een derde speler kwijt, omdat een import-speler van hun op zijn hand ging staan. Die jeugdspeler brak zijn hand. Ik had nog jaar ijshockey in Neder land ben ik nog nooit geschorst geweest. In de Britse pers word ik afgeschilderd als een crimineel. Tn London gaat er hier veel te ama teuristisch aan toe. We trainen maar twee keer in de week. Wat ik ver der doe? Golfen. Een heerlijke sport. Lekker Qua veiligheid, door o.a. het actieve veiligheidsgordelsysteem en de stalen balken in de portieren. Qua standaarduitrustingsniveau, door o.a. het geavanceerde interieur-luchtrecircu- uitgebreide proefrit! De Astra Stationwagon is leverbaar vanaf/31.750,-. geen enkel commentaar op de leiding gegeven. Tot zes minuten voor het einde was er eigen lijks niets aan de hand. Toen hoorde ik de trai ner van Bracknell roe pen 'pak hem nu'. Mijn beste speler kreeg een 'crosscheck' in zijn nek. Toen heb ik dat geroe pen Roger kwam rustig van de bank af en sloeg die jongen neer. Niet knock-out. Hij had een gebroken kaak- en juk been. Hij kon verder al les nog bewegen. Hij viel pas flauw toen zijn medespelers hem van het ijs droegen". Videocamera Een videocamera regis treerde haarfijn de da den van Hunt en de woorden van Koop mans, die in Nederland als speler in 562 wed strijden het niet bijzon dere aantal van 636 strafminuten minuten opliep. „Ik heb direct mijn excuses gemaakt. Als ik had geweten dat dit allemaal door een vi deocamera was opge pikt, had ik daar reke ning mee gehouden. Maar er wordt wel eens wat meer in 'the heat of te game' geroepen. Ik ben echt niet de enige". Voor die argumenten waren de tuchtrechters niet gevoelig. Vrijdaga vond hoorde Koopmans voor het hekje de straf. Hunt werd net als de vroegere assistent- bondscoach voor het le ven uitgesloten. „Ik mocht niets zeggen. 'Dit hebben we besloten', zeiden ze. Meer niet. Ze hadden het net zo goed tegen een muur kunnen zeggen". Koopmans, die dit weekeinde op de tribu ne zijn club in de finale van de Scottisch Cup te gen Whitley Bay zag verliezen, heeft een week om tegen de straf in beroep te gaan. „Dat doen Hunt en ik ook. Ik wil dit zaakje rechtzet ten. Hier zit een luchtje aan. Eén van die drie mannen in de tucht- commissic is zelfs al op gestapt. Het is niet de eerste keer dat er hier een levenslange schor sing wordt uitgespro ken, maar dat werd h'"- nen drie maanden ingetrokken. Ik vier jongens die ii Engelse team sp Waaronder Tony F de man waar hie, ijshockey om draai dreigen zich teru trekken uit het nat le team voor het reldkampioenscha' Mijn hele team wil uit de competitie t trekken. En zelf coaches uit de le staan achter me". Wraakactie Koopmans gaat week zelf nog op o zoek uit. „De str zwaar overdreve ben niet op het j sprongen en heb jongen doodger Ik heb zelfs gehoG die jongen als sen in Canada heel speeld en daar a -keer op het ijs in is geklapt. Dat bei Canada aan het i ken. De laatste zou-ie zelfs een r lang zijn geh> kwijt zijn geweesl jongen hoort dar niet op het ijs te st In Koopmans' o| de hoge straf een v actie van de bon, lig niet zo best president. Ik heb twee seizoenen hier zit dingen g om het ijshockey beteren. Ik ben i paar keer op mij. gers getikt. Hou bek maar, krijg je horen, terwijl ik maar wil helpen mijn ervaring p: ik hier constructs te denken, maar len het hier op e landje allemaal z> gelen. Ze hebbei niet eens een bonc toor. De bond door één man gele hebben eindelijk kans schoon gezi» me uit Brittanr schoppen. In zev* zich enorm bezig met schadelijke in vloeden die vervuiling, klimaat en dergelijke op de huid hebben. Make up, het laagje dat direkt met deze in vloeden in aanraking komt, moet volgens hem dan ook een wapen zijn daartegen. Clarins make-up heeft pigmenten die voorzien zijn van een anti-luchtvervuilingscomplex. Een andere bijzonderheid is een verde ling in drie kleurharmonieën. Van uit de kleur voor de lipstick blijkt in welke harmonie men valt en daar binnen kan ruim worden gekozen om goed uit de verf te komen. Estée Lauder's look Between Sea and Sky is een goed voorbeeld van een duidelijke oogmake-up met een paar laagjes en dan voor de lippen een bleke, transparante tint. Nieuw bij Lauder is Eye Coloring Liquid- to-Powder Eyeshadow, een buisje met crème-achtige oogschaduw die makkelijk opbrengt en opdroogt tot poeder, wat de houdbaarheid ver hoogt. Verkrijgbaar in zomerse kleuren en mooie aardetinten. Thibault Vabre, artistiek directeur maquillage bij Lancóme en vaste vi sagist van Isabella Rossellini, film actrice en model van Lancóme, ont werpt tweemaal per jaar een look Voor deze zomer is dat emotion Sud Vabre gebruikt geen oogschaduw maar kholpotloden in de kleuren bruin en violet. De lijnen die hij hiermee maakt vervaagt hij met een penseel met een ovaalvormig* spons-tip (l'estompeur de khol). Yves Rocher, een van de eerste 'groene'merken heeft een ver nieuwde make-up lijn. Ludinelle is de naam die men hiervoor heeft ge kozen. Het meest opvallend is het uiterlijk van de produkten, beige en witte granieten doosjes met een nieuw logo met groene blaadjes. Er is verder gekozen voor een gemak kelijk aan te brengen make-up voor de dagelijkse natuurlijke schoon heid, gemaakt op basis van natuur lijke produkten. Tyen, de visagist van Dior noemde zijn creatie voor de komende zomer Tentation, verleiding dus. Groene cosmetica in bijpassende pot De natuur, het milieu, staan sterk in de belangstelling. De wereld van cosmetica haakt daar op in met pro dukten met een 'groen imago'. De Body Shop is een goed voorbeeld: er worden uitsluitend produkten verkocht die gemaakt zijn van grondstoffen die niet ten koste gaan van bedreigde dieren en planten, ze worden niet op dieren getest, heb ben geen geur- of kleurtoevoegingen en zijn van natuurlijke oorsprong. De verpakkingen worden gerecy cled, er zijn geen doosjes om potten en flesjes. In de winkels hangt de geur van frambozen, ananas, san delhout en appelbloesem. Deze pro dukten hebben als doel huid en haar te verzorgen, ze lossen geen huid problemen op. Een andere winkelketen is die van „De Tuinen" (in Den Haag in de Ve nestraat en in het winkelcentrum Babyion) een combinatie van dro gisterij en kruiderij voor consumen ten die bewuster met de eigen ge zondheid en die van het milieu om willen gaan. De Tuinen was oor spronkelijk een drogisterij van de Haagse familie Van Vondelen die zelf cosmetica en tinkturen maakte. Nu behoort De Tuinen aan Ahold. Een van Van Vondelen's cosmetica- recepten is terug te vinden in een kleine serie produkten in donker bruine glazen potten en flessen met de naam Gardners (tuinman van de tuinen!). Bij De Tuinen, maar ook elders, is Montagne Jeunesse verkrijgbaar, een uitgebreide serie voor verzor ging van lichaam, gezicht en haar die nog een stapje verder gaat. Mon tagne Jeunesse is in Engeland opge zet door een groepje milieudeskun digen. Zij produceren en verpakken hun produkten op een manier die het milieu heiligt. Inhoud en ver pakking zijn biologisch afbreek baar. Sommige verpakkingen kun nen opnieuw worden gebruikt en als glas wordt gerecycled glas benut. De doppen zijn van kurk, zelfs afbreek baar in eigen tuin. Plastic flessen, soms onvermijdelijk voor bepaalde stoffen, zijn van PET en dit laat bij verbranding geen gifstoffen na. Hetzelfde geldt voor de labels van celluloid. Verpakkingsdoosjes zijn er uiteraard niet bij. Alle ingrediënten zij'n plantaardig, er zitten geen dierlijke stoffen zoals collageen in. Ze voldoen aan de En gelse normen van de Unie voor af schaffing van de vivisectie. De verwerkte stoffen zijn zelfs sinds 1978 niet meer op dieren getest en het eindprodukt wordt door een dui zendtal vrijwilligers uitgeprobeerd. Foto General Cosmetics Reinigende bestanddelen komen van cocos- en palmolie, er zit geen chemische conservering in en de kleur- en geurstoffen zijn natuur lijk. Montagne Jeunesse steunt bo vendien financieel milieubescher- mende doelen. Cosmetica met ethiek en oog voor de toekomst. Eén potje Het Nederlandse merk Biodermal is vanaf het begin hypo-allergeen ge weest en bovendien kozen drs. Hans Schreuder en zijn vrouw ook voor simpele witte verpakkingen zonder al te veel poespas. De afgelopen ja ren is het assortiment voortdurend uitgebreid en een paar weken gele den introduceerde men een dag- en nachtcrème, samen in één potje. Vanuit de historie is een dagcrème niet vet, een nachtcrème wel. Met dit laatste was Hans Schreuder het niet eens. Hij vindt namelijk dat de huid moet ademen dag én nacht. Een vette nachtcrème sluit de huid echter af, waardoor deze niet kan ademen. Daarom is de nieuwe crè me niet vet. Belangrijke eigenschap is verder dat de weerbaarheid van de huid wordt versterkt tegen uitdrogingseffecten van de centrale verwarming, aircon ditioning en luchtverontreiniging. Met de zomer in aantocht is een kritische blik op het éigen lichaam op zijn plaats. Een verantwoord dieet, aan te vragen bij het Bureau voor de Voeding in Den Haag, kan helpen om de in de winter opgedane schade te herstellen. Voor plaatselijke problemen zoals cellulite, kunnen daarnaast cosme- ticaprodukten een handje helpen. Drainage Minceur van Vichy is zo'n produkt. Het verbetert de lijn van het lichaam, omdat het cellulite op twee manieren aanpakt. Ten eerste aktiveert Drainage Minceur de stof wisseling van dë~~ huid, waardoor plaatselijk vet wordt afgebroken. Ten tweede wordt het vasthouden van vocht op de cellulite plaatsen te gengegaan. Het is het beste Draina ge Minceur als kuur vier weken ach ter elkaar op de betrokken plaatsen in te masseren. De bijsluiter geeft aan hoe dat moet worden gedaan. Voor het op peil houden van de lijn raadt Vichy aan dit produkt iedere maand acht dagen vóór de menstru atie te gebruiken. In die periode houdt het lichaam meestal vocht vast (opgeblazen gevoel) en dat be vordert de vorming van cellulite. Vichy kreeg voor Drainage Mincei de Prix d'Excellence van het Frans blad Marie Claire. Dit is een pri voor het meest vernieuwende, doe treffende produkt van 1991 met ee goede prijs/waardeverhouding. I de jury zitten cosmetica redactrice uit allerlei landen. Andere prijswinnaars waren: Chi nel met Teint Mat, Base en Poudi Lumière (make-up), Helena Rubii stein met Nutritional Respons (dag/nachtcrème), Aramis met Ne West Glacial Gel (gel voor manne voor gezicht en lichaam). Biothen kreeg voor Soin Total Corps (bodj crème) de Nederlandse Prix d'Ei cellence. Biotherm heeft trouwens ook ee afslank-gel, Minceur Total waa goede resultaten mee kunnen woi den geboekt. Nieuw hierbij is het g< bruik van de scrub-handschoen. G( maakt van een Japanse vezel, di zorgt voor zachtheid en elasticiteit ook Roe komt met een gel die het li chaam in goede vorm houdt, Sculp tance. Om de kwetsbare zones rondom di borsten te versterken ontwikkeld! men hier Soin Jeunesse du Buste. Bij voorjaars- en zomerkle ding horen andere kleuren make-up dan bij de vaak wat somberder wintermo de. In de meeste parfumeriewinkels, drogisten en warenhuizen stralen deze maand vanaf de toonbanken de nieuwe kleuren voor het zomersei zoen ons al tegemoet. Het is handig zo'n kleur even op de hand te probe ren, want deze pakt op de huid an ders uit. Opvallendste kenmerken van deze 'looks': zomerse zachte kleuren en super vrouwelijk. Worden de ogen duidelijk geaccentueerd dan is de kleur van de lipstick heel zacht en ingetogen, maar springt de mond eruit dan zijn de ogen subtiel opge maakt. Alle make-up van welk merk dan ook is tegenwoordig naast kleurend verzorgend en dat wil zeggen dat ze bescherming biedt tegen milieu-ver ontreiniging, (zon)licht en uitdro ging van de huid van buitenaf. Voor trouwe gebruiksters van Cla- Nieuwe zachte handschoen om te huid in vorm te houden. Foto Biotherm Verleiding noemt men deze 'look' van Dior Foto Tyen. rins cosmetica goed nieuws: er is make-up lijn. De uitdenker van de sinds eind februari een uitgebreide produkten, Jacques Clarins, houdt I

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18