$W erger dan leen wespennest Ajax ziet AA Gent als luis in de pels Feyenoord speelt niet in eigen tenue ljkkLeGomcwl SPORT 9" Q^kser Evander Holyfield rijgt bijna 35 miljoen Krajicek naar tweede ronde Wereldrecords op schoolslag DINSDAG 3 MAART 1992 :w YORK - Wereldkampioen zwaargewicht boksen Evander 'lyfield verdedigt op 19 juni zijn wereldtitel (WBC-versie) te- tin Larry Holmes in Las Vegas. Kampioen Holyfield ontvangt LiDpor het gevecht in Caesars Palace bijna 35 miljoen gulden. Uit- iger Holmes neemt genoegen met iets minder dan dertien mil- •n gulden. Het is de derde keer dat Holyfield zijn titel op het 1 zet sinds hij in oktober 1990 James „Buster" Douglas ver- g. De laatste tegenstander was in november Bert Cooper die it zeven ronden volhield. Holmes, voormalig wereldkampioen Noteifi inmiddels met 42 jaar grootvader, stopte in 1988 maar keerde Reddeprig jaar april terug. Hij verdiende de partij tegen Holyfield t/m dj,or zijn overwinning op olympisch kampioen Ray Mercer. Hol- t 31, iaes hacj oorspronkelijk een contract getekend voor een gevecht ^a|gen Tyson. Dat werd eerst uitgesteld wegens een blessure van yson en is sinds enkele weken voorgoed van de baan na de van de vroegere wereldkampioen. 190 Jansen in prima vorm PARTHENAY - Eu- ropees titelhouder Jansen heeft in de ze vende ronde van de strijd om de Europe se damtitel een be langrijk winstpunt geboekt. De in uitste kende vorm verke rende Nederlander versloeg landgenoot Hein Meijer en be perkte daardoor de achterstand op de weer winnende kop lopers. Valneris en Koyfman, tot één punt. Krabbe denkt aan sabotage LEIPZIG - Tweevoudig wereldkampioene Katrin Krab be, die door de Duitse bond werd geschorst, sluit niet uit dat bij het afnemen van de urine bij de dopingcontrole in Zuid-Afrika sabotage is gepleegd. Tegenover het week blad Bunte zei de atlete anders niet te kunnen verklaren waarom de urine-stalen van haar Grit Breuer en Silke Möller identiek zijn. Het drietal werd vorige maand voor vier jaar uitgesloten van wedstrijden. Professor Werner Franke van het instituut voor kanker onderzoek in Heidelberg heeft bij het openbaar ministerie in Leipzig een strafklacht ingediend tegen drie ex-bege leiders van de vroegere Oostduitse top-atlete Kerstin Beh- rendt. In het boek Doping Dokumente van Franke's echt genote Brigitte Berendonk is een apart hoofdstuk gewijd aan de manipulaties rond Behrendt. Zij zou al op zeven tienjarige leeftijd in 1985/86 met hoge doseringen van het hormoon-preparaat Oral-Turinabol zijn behandeld. Beh rendt werd in die tijd drievoudig Europees-jeugdkampi- DEN HAAG Hagenaar Richard-Krajicek heeft de tweede ronde bereikt van het ten- nisoernooi van Indian Wells. In de eerste ronde versloeg Krajicek, die als 27e op de wereldranglijst de hoogst geklassseerde Neder lander is, de Australiër Fromberg met 5-7, 6-4, 6-3. In de volgende ronde treft Krajicek Goran Ivanise vic, die zo mogelijk een nog hardere opslag han teert dan de Hagenaar. Brenda Schultz overleefde de eerste ronde van het met één miljoen gulden gedoteerde toernooi van Boca Raton (VS). De Nederlandse versloeg de Duit se Babel met 6-3,6-2. Stephanie Rottier verloor met 6-2,6-2 van de Zuidafrikaanse Coetzer. Toeschouwer gedood LOS ANGELES De marathon van Los Angeles werd zondag overschaduwd door de dood van een toeschouwer. Hij maakte amok bij de finish en werd door twee poli tiemannen dood geschoten. Enkele mi nuten nadat de Ier John Treacy winnend de streep had gepasseerd, viel een toe schouwer twee politie-agenten aan. Hij drukte beiden op de straat en probeerde bij een van de twee het dienstpistool uit de holster te rukken. De agenten voelden zich bedreigd en zagen geen andere op lossing de man neer te schieten. De poli tie vermoedt dat de man onder invloed van drugs handelde. De klassieker werd gewonnen door Treacy. De 34-jarige Ier, tweede op de Olympische Spelen van 1984 in dezelfde metropool, legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur en 12,28 minuten. OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Stu dio Sport jour- BBC 1, 21.30 uur: A Question of Sport, sport quiz. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. esVIcHIEDAM Invergelij- met de situatie bij mPetbalclub SW Dor- 1 (naarecht'90 is het in een j6)18R44espennest nog prettig lieven. Na de uitlatingen ants <fen sponsor-eigenaar den Braven in dag- 21 3jlad De Gelderlander bui- i8 4lden de hoofdrolspelers over elkaar heen. 6) jF]en hoop ellende trou- jens, die FC Den Haag in 'johnrr kaart kan spelen. °2iE3|oe cru °°k> hoe slechter het i'th wcPat met SW Dordrecht, des N 1 (Hè beter is dat voor FC Den De Zuiderparkploeg is in de strijd om degra- itie verwikkeld, waarin ook IV Dordrecht'90 een belang- 2i.3Ïke rol speelt. Proqadat Den Braven liet weten i9-3fiat het gespuis weg moet" bij fusieclub, kwam het giste- n tot een breuk met trainer ins Verel. Hij heeft met on- iddellijke ingang ontslag ge- men. Verel verliet gisteren de vroege avond het com ply (a The jaj plex aan de Krommedijk, waar het bestuur van de club verga derde en hij deelde mee dat hij zijn dienstverband had beëin digd. Hans Verel is de vierde trainer die dit seizoen vertrekt bij de fusieclub. Dick Advocaat en Peter van Velzen, die van SW waren gekomen, gingen al vroeg in het seizoen. Nicola Budisic, aangesteld nadat as sistent Van Velzen was ver trokken, kon de baan niet com bineren met zijn werkzaamhe den voor de B-jeugd en zijn studie voor het diploma Oefen- meester-1. Sinds dat moment was Hans Vergeer de stand-in voor Verel. Wie Verel nu moet opvolgen is onduidelijk. Excuses Cees Den Braven bood giste ren zijn excuses aan voor op merkingen „in het geval die krenkend zijn geweest voor anderen", zo liet hij weten. Het leed was evenwel al geschied, nadat hij vooral de gekleurde voetballers van de club ver schrikkelijk had uitgefoeterd. Den Braven vertelde gisteren dat zijn uitspraken uit het ver band waren gerukt, maar ze ker is wel dat de Bossche trai ner Hans van der Pluim ten minste een deel van de ge wraakte uitlatingen van Den Braven heeft kunnen horen. Van der Pluim weigerde echter een verklaring af te leggen. „Ik doe daar geen uitspraken over, ik moet verder in de voetballe rij", gaf de voormalige doel man als commentaar. De spelersgroep van SW Dor drecht '90 was nauwelijks be reid tot een reactie. Al bezigde Romano Sion het woord „rechtszaak" indien mocht blijken dat Den Braven inder daad beledigend is geweest. Joop Hiele meldde boven de uitspraken te staan". De doel man, die volgens Den Braven „de rotte kies" van het elftal is: „Wij hebben afgesproken de club niet in diskrediet te bren gen. Ik heb niets meer te zeg gen dan dat ik onlangs bij de tandarts ben geweest en ik weet zeker dat ik geen rotte kiezen in mijn mond heb". De in opspraak geraakte Cees den Braven. i foto.anp Rob Jansen van de Vereniging van Contractspelers heeft de spelers aangeraden emotione le reacties achterwege te laten. „Houd jezelf onder controle, was mijn advies. Dit is geen zaak voor ons of voor de WCS. De KNVB heeft gedragsregels vastgesteld waar iedereen zich aan heeft te houden, spelers, trainers en bestuurders. De KNVB heeft eerder spelers en trainers ter verantwoording geroepen voor bepaalde op merkingen". deel van Ajax door, maar dat is door de speelwijze van Gent dus geen garantie voor sue- ,(IDIANAPOLIS - Anita Nail heeft gisteravond tijdens de Ame- j caanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Bar- lona voor de tweede keer binnen 24 uur het wereldrecord op de meter schoolslag verbeterd. De vijftien-jarige zwemster uit >wson (Maryland) legde de finale af in 2.25,35. Eerder was ze in series uitgekomen op 2.25,92. TRA/ lboetf berei j] ia 07 500 IN HAAG Onze tips voor koersen van Nootdorp (mor- n. aanvang 14.30 uur) lui- koers: 1. Flying Butcher. 2. Fleur uzen, 3. Evelie Van Duyn (3-2-8). ers: 1. Chrysolite, 2. Gitta Ruim- 3. GuidoS (2-3-7). koers: 1. Erie Clapton If, 2. Dusty AMSTERDAM - Een lui- zenploeg die heel gemeen en slim kan voetballen. Dat is de profielschets die Louis van Gaal van AA Gent heeft gemaakt, mor gen de tegenstander van Ajax in de kwartfinales van de UEFA-cup. Volgens de Amsterdamse coach heeft de Belgische eer steklasser de gave om elke op ponent een misplaatst superio riteitsgevoel te bezorgen. „En dat kan dodelijk zijn", weet Louis van Gaal. Een te overmoedig Ajax is morgenavond in het Otten-sta- oo dion volgens Van Gaal aan de de ploeg zo blij met dat resul- ces Ajax komt niét naar Gent om er een mooie voetbal-avond van te maken. Louis van Gaal: „Het resultaat is heilig. We hoeven de eerste wedstrijd niet per sé te winnen. En ik heb sterk het idee, dat Gent daar op eigen veld ook geen probleem van maakt. Ze zijn al dik tevreden als ze geen tegen doelpunten incasseren. Die wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt is daar het beste voorbeeld van. Het gelijkspel van 0-0 op eigen veld werd door Gent toen als een regel rechte overwinning be schouwd. In Duitsland werd vervolgens duidelijk waarom KOERSEN Joe, 3. Dusty Star (3-4-8). 4e koers: 1 Free Will, 2. Elisa Torna do, 3. Enjoy Buitenzorg (7-6-1 5e koers: 1 Flair Vryenesse. 2. Flair Lady. 3 Daphne Aled (2-1-8). 6e koers: 1 Goya Robel. 2. Floris H, 3. Fastwin If 1 -7-5). 7e koers: 1 Silver Day. 2. Briesly, 3. Jj's Joel (4-7-5). 8e koers: 1Elton Buitenzorg. 2. Early Nobo, 3. Clara Bella (5-8-7). 9e koers: 1 Arend. 2. Cuddy Volann, 3. Charlotte H (8-4-5). 10e koers: 1. Femke Spencer, 2 Cgsi- mir N, 3. Early Buitenzorg (4-3-6) goden overgeleverd. „Een ploeg die zichzelf voorbij loopt, wordt door Gent genadeloos afgestraft. Het sluipt er auto matisch in. Je mag het spel maken, bent veel in balbezit en dan krijg je vanzelf het idee, dat je niks van Gent hebt te vrezen. Op die manier kunnen ze het op papier sterkere te genstanders heel moeilijk ma ken. Dat geldt ook voor Ajax. Vergelijk de individuele kwali teiten van de spelers maar eens met elkaar. Dan slaat de balans duidelijk in het voor- taat was. Eintracht joeg zich zelf volledig over de kop en daar zatGent nu net op te wachten. Dat mag ons niet overkomen". De Amsterdammers kunnen volgens Van Gaal morgen avond al een belangrijke stap in de richting van de halve fi nales zetten door als team zeer gedisciplineerd voor de dag te komen. Dat is in de ogen van de technisch directeur de sleu tel tot succes. „Dan praat ik over de discipline, die we ook getoond hebben tegen Fortuna ROTTERDAM - Feye noord speelt morgen avond niet in het ver trouwde rood-wit-zwarte tenue tegen Tottenham Hotspur. In het eerste kwartfinale-duel in de Eu ropa Cup II treden de Rot terdammers in de Kuip aan in het (groen-witte) re servetenue. Tegenstander Tottenham (dat normaal thuis in wit shirt en donkerblauwe broek speelt) heeft - uit bijgeloof op deze aanpassing aangestuurd. De Lorldenaren wensen mor gen in Rotterdam te verschij nen in hun „thuis-tenue", om over vijftien dagen bij hun thuisduel juist op te draven in het (gele) „uit-tenue". Dat heeft hen namelijk in de twee voorgaande duels in de Europa Cup voor bekerwinnaars geluk (lees: succes) gebracht. De re gels van de UEFA schrijven voor dat de thuisclub zich dient aan te passen aan de wensen van de bezoekers. Het historisch beladen duel in de Kuip bezorgt de Rotterdam se club een recordrecette van 2.250.000 gulden. Penning meester Van den Herik reali seert zich dat hiermee de fi nanciële zorgen van zijn club nog niet zijn opgelost, maar toch nam hij gisteren nadruk- Dijbeen speelt Lineker parten LONDEN - Gary Lineker, de spits van de Spurs, heeft in de be kerwedstrijd tegen Nottingham Forest een lichte blessure aan zijn dijbeen opgelopen. Lineker verwacht echter dat twee dagen rust zeker voldoende zullen zijn om speelklaar te zijn voor de wedstrijd van morgen in De Kuip tegen Feyenoord. De spierbles sure van verdediger Terry Fendick lijkt ernstiger. Uit veilig heidsoverwegingen heeft manager Peter Shreeves de IJslander Gudni Bergsson als extra speler aan zijn selectie, die nu uit acht tien man bestaat, toegevoegd. Tottenham Hotspur komt van daag met de volgende spelers naar Rotterdam: Thorstvedt, Fen dick, Vandenhauwe. Sedgley, Howells, Mabbutt, Stewart, Durie, Nayim, Lineker, Allen, Samways, Edinburgh, Bergsson, Hen don, Polston, Walkeren Dearden. kelijk afstand van een actie die door anonieme Feyenoord- fans is gestart. Door middel van briefjes roepen zij morgen de bezoekers op een bedrag te storten op de (juiste) giroreke ning van de Feyenoord-pen- ningmeester. „Prijzenswaar dig", vindt Van den Herik, „maar het is een ongecontro leerde actie". 20.15 uur Twaalf jaar geleden leverde de thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt 1,8 miljoen gulden op. In die tijd konden nog zo'n 60.000 bezoekers worden toe gelaten; morgen is de maxi mum capaciteit 48.000. Hoewel op de toegangskaarten anders staat vermeld, begint de wed strijd, die door de NOS recht streeks wordt uitgezonden, om 20.15 uur. Overigens wordt aanstaande zondag ook het na tionale bekerduel Feyenoord- Ajax (halve finales) direct uit gezonden. De NOS verzorgt zondag vanaf 17.45 uur een 'live' beeldverslag. „Het is voor ons een belangrij ke week", weet Feyenoord- trainer Dorjee. Hij vertrok gis termiddag met zeventien spe lers (de gebruikelijke 16 plus de geschorste Peter Bosz) naar Nieuwerkerk voor de voorbe reiding op het duel. dat zal worden geleid door de Italiaan Pairetto. Dorjee: „We moeten voor een goede uitgangspositie zorgen, dus zullen we ervoor moeten zorgen geen tegen doelpunten te krijgen". Daar toe wordt John de Wolf gekop peld aan Gary Lineker, de ge vaarlijkste aanvaller van „Spurs". „In principe zijn we vier keer 45 minuten van de Europese top verwijderd". Sittard en FC Groningen. Die instelling heeft ons het maxi male rendement van vier pun ten opgeleverd. Zo moeten we ook tegen AA Gent voetballen. Gedisciplineerd. En dan ne gentig minuten lang de con centratie geen tel laten ver slappen. Dan zijn we al een heel eind op de goede weg". Tijdens de gebruikelijke pers conferentie in De Meer maakte Van Gaal er gistermiddag we derom geen geheim van, dat hij in de kwartfinales veel lie ver tegen Liverpool had willen voetballen. „Niet omdat die ploeg veel beter is dan AA Gent, maar omdat het spel van Liverpool ons veel beter ligt. Bovendien spreekt Liverpool als club toch meer tot de ver beelding. En dit Ajax zou tegen Liverpool zeker niet kansloos zijn geweest. Misschien ko men we elkaar wel in de halve finales tegen". De Amsterdammers vertrek ken vandaag met de bus naar Gent. Louis van Gaal neemt te gen zijn.gewoonte in achttien spelers mee naar België. Nor maal gesproken kiest hij voor een selectie van zestien man. Maar omdat de inzetbaarheid van de grieperige Marciano Vink en de net herstelde Rob Alflen twijfelachtig is, gaat Van Gaal deze keer met een groter reisgezelschap op pad. Terug op het voetbalveld Nog flink wat kilo's boven z'n normale gewicht, maar tochHij stond er weer. Diego Maradona was tijdens een spelletje vier-tegen-vier voetbal te zien op de Argentijnse televisie. De voormalige sterspeler, die ver strikt raakte in drugs-praktijken, tekende een contract dat hem verplicht wekelijks zo'n partijtje voor de buis te spelen. FOTOEPA ONDER DE LOEP ;ideil/- bur K Sn; e, ,Ik was 28 jaar, had altijd /oor mijn sport geleefd en it ondertussen zelf wel wat als voetballer moest doen n laten. Ik ben onder die om standigheden altijd mezelf e gebleven, ben ook altijd te- Bengtsson's onzin inge- (aan. Als enige. De anderen eiden allemaal ja en amen, laar dat kon ik met zoveel lauwekul niet over mijn hart :rjgen". En: „Er heerste bij 'eyenoord een sfeer waarbin- len de spelers elkaar moes- n aangeven. Als ik iemand >p vrijdagavond een pilsje drinken werd van me ver dacht dat ik dat tegen Bengt- 0 ison zou zeggen. Elkaar mee- Iepen heette dat. Niks mee- lepen, het leken wel Stasi- praktijken". dJVoetballer Martin van Geel in Willem II in Voetbal In- ernational. ,Ik heb al acht keer een ham- "ring gescheurd en ook ver- er is elke spier al kapot ge- g /eest. Ik was jarenlang net beter voor het NK tussendoor steeds gebles- ||(l eerd. Dat was niet te gelo- 'en: als ik last van mijn ham- trings had, ging ik bijvoor- :ld speerwerpen, met als 0 [evolg dat ik weer blessures ;eg aan mijn elleboog en Zu' °nd n mijn schouder. Ik heb zelfs een jaar lang last van mijn rug gehad. 'Ze hebben me toen uiteindelijk maar onder steboven gehangen en hard aan mijn benen geschud. Maar mijn rug zit nog altijd vast". Atleet Oscar Terol in Het Parool. „Ik ben Ajax-supporter in hart en nieren. Als Ajax geen kampioen wordt, moet Feye noord het maar worden. Maar nooit PSV. Die club heeft voor mij de uitstraling van stekkers en haardrogers. Zelfs de Europa Cup 1 kun nen ze niet winnen. PSV is kunstmatig. Feyenoord niet. Feyenoord is een stad. Rot terdam". Hockeyer Tom van 't Hek in het Algemeen Dagblad. „Velox had een prachtig elf tal, allemaal straat voetbal lers, rasvoetballers. Vreselijk" technische jongens als Van Hanegem, Jochems en Geurtsen. Spelers die op de training een broertje dood hadden aan lopen - na drie rondjes werd Daan Verbeek al bijna van het veld gevloekt maar bij het onderlinge partijtje de trucendoos wijd open zetten. Daar liep ik dan Martin van Geel ..Stasi. FOTO SP als hardwerkende ploeteraar tussen. Het was niet zo vreemd dat Daan Verbeek na een tijdje tegen mij opmerk te: Nol, als ik jou was, zou ik mij voor een trainerscursus opgeven; je hebt het in je om een goede trainer te worden. Ik heb zijn raad opgevolgd en er nooit spijt van gehad". Aankomend voetbaltrainer van FC Den Haag Nol de Ruiter in de Haagsche Cou rant. „Oké, ik ga met de billen bloot. Misschien kwam het door mijn naïeve uitstraling, maar er is nooit een arts ge weest die mij heeft voorge steld iets te gebruiken dat verboden was. Nooit. Ik heb één keer in de wintër een middel gebruikt dat de aan maak van lichaamseigen tes tosteron stimuleerde. Daar- znee zat ik op de grens. En ex perimenten buiten mijn me deweten: één keer heb ik dat gevoel gehad. Toen ik nog amateur was. In de nationale selectie kwamen ze opeens met een pikuur (injectie) aan zetten. Ik schrok me dood. Doet iedereeen zeiden ze, al lemaal vitam: ïes. Was ik even de grip kwijt, heb ik het geaccepteerd". Ex-profwielrenner Maarten Ducrot in de Volkskrant. „Ik ben klaar voor iedereen. Van deze Felix (Ramon Felix uit Mexico; red.) tot de we reldkampioen. Ik ben na vier jaar Amerika compleet ge worden. Ik was een puncher die bijna alles snel besliste met rechts. Nu is mijn linkse tachtig procent verbeterd en om wereldkampioen worden heb je gevarieerde ko-stoten in beide vuisten nodig". Bokser Regilio Tuur in De Telegraaf. „De voetbalwereld is de mooiste die er bestaat. Ik heb in de beste van alle werelden geleefd. Als ik zeg dat voetbal in mijn bloed zit, hebben vooral Nederlanders de nei ging om te zeggen: daar heb je weer zo'n vakidioot. Ik ben Regilio Tuur ...linkse. i foto sp gelukkig nog altijd van het voetbal bezeten. Want sport is net als literatuur, politiek, muziek en kunst een verrij kende ervaring. In het voet bal liggen de normen anders. Ik zie geen grote drama's of tragedies in de voetbalwe reld. Alleen, als ik zeg dat ra cisme en discriminatie van veel minder invloed zijn in de voetbalwereld, betekent dat nog niet dat ze niet langer be staan. De mens blijft altijd dezelfde, ook in de sport. Maar mensen die neerkijken op sport weten niet hoe arm Belgische voetbalcommen tator Rik de Saedeleer in de Krant op Zondag. SPORTUITSLAGEN DAMMEN EK mannen Frankrijk 7e ronde: Koyfman (Isr)-Uhlig (Dui) 2- 0. Van der Zee (Ned)-Hubner (Bel) 1-1, Meijer (Ned)-Jansen (Ned) 0-2, Macha- do (Por)-Borghetti (Ita) 0-2. Vandeberg (Bel)-Clerc (Ned) 1-1, Valneris (Let)- Boezinski (Lit) 2-0, Marek (Tsj)-Cordier (Fra) 0-2, Foerman (GOS)-Ribakov (GOS) 2-0. Wigman (Let)-Chmiel (Pol) 1 -1Issalene (Fra)-Schwartsman (GOS) 0-2. Stand: 1 Koyfman. Valneris 12. 3 Foerman, Jansen 11, 5. Clerc. Schwartsman, Van der Zee 9. 8. Boe- zinksi. Meijer, Ribakov 8, 11. Chmiel 7, 12 Vandeberg 6. 13. Borghetti, Cor- dier, Hubner. Wigman 5, 17. Issalene, Machado3.19. Marek. Uhlig 2. PAARDESPORT Draverijen Alkmaar 1e koers, 2040 m 1 Farola Boekelte (Pool) 2.49,1-1.22,9, 2. Flying Dakota, 3. Dento Surprise. Niet gestart: Ferddy Rynstroom. Toto: winnend 2,40, plaats 1,70 2,60, koppel 5,20, trio 60,60. 2e koers, 2040 nr 1Firstborn D (Huel) 2.46,1-1.21,6, 2. Grand Videau, 3. First Petnic. Toto: winnend 2,20, plaats 1,60 2,00, koppel 5,30, trio 41,30. 3e koers, 2040 m: 1Eja Cnosse (A. de Wrede) 2 49,6-1.23,1, 2. Gijs Hollyrood, 3. Ella Signal. Toto winnend 10,60. plaats 3,80 1,70, koppel 26,00, trio 927.30 4e koers, 2040 m: 1 Freddie Evodam (Suykerbuyk) 2.50.2-1.23,4. 2 Fred Burgerheide. 3 Freule Quick. Niet ge start: Fancom V Toto: winnend 3.20, plaats 2,00 1,70, koppel 10.10, trio 83,50. 5e koers, 2040 m 1 Danmark S (Dek ker) 2.46.0-1 21.4, 2. Anton Geesink, 3. Edon Prince Toto winnend 8,40, plaats 2,30 4,20, koppel 39,80, trio 436,80. 6e koers, 2380 m: 1 Dirk Veenstra (Vos) 3.21,6-1.24,7, 2. Ever of Thijssen, 3 Elly May. Niet gestart Dodo Littledre- am Toto: winnend 26,90, plaats 8,00 5.40, koppel 44,80, trio 1599.80 7e koers, 1700 m 1 Escape B (AS de Wrede) 2.16,3-1 20,2, 2. Flair Alone, 3 Evita Jorishof. Niet gestart Dream Pe arl Toto: winnend 7,30. plaats 2,10 1.50, koppel 5,90. trio 179.60 Dubbel winnend: 1418,50 8e koers, 2040 m: 1. Ciao Magnus (Dooper) 2 41.8-1.19.3. 2 Carlos Net ten. 3 Atomic Power Niet gestart Be Quick en Always Again Toto: winnend 7,20, plaats 2,30 2,80, koppel 9,90, trio 80,10 9e koers, 2040 m: 1. Eusebio Tornado (De Leeuw) 2 45,8-1.21,3, 2. Wise Im pulse, 3 Costeau Boszorg. Toto: win nend 2,30, plaats 1,30 4,00, koppel 10,20, trio 258,70. Totale omzet totali- sator: 160.659,00 SCHAKEN Toernooi Linares (Spa) Afgebroken partijen vijfde en zesde ronde: Gelfand (WRu)-Kasparov (Aze) 0-1, Ljubojevic (Joe)-lllescas (Spa) 0-1 lllescas-Karpov (Rus) 0-1, Ivantsjoek (Oek)-Beljavski (Oek) 1/2 -1/2 Stand na zes ronden: 1 Kasparov (Aze) 4 1/2 punten. 2 Beljavski, Karpov 4, 4 Gel fand. Illescas, Joesoepov (Rus) 3.5. 7 Ivantsjoek, Salov (Rus), Timman (Ned) 3, 10 Short (GBr) 2 1/2, 11 Anand (Ind), Barejev (WRu), Speelman (GBr) 2.14 Ljubojevic 11/2 SKIËN Wereldbeker slalom vrouwen 1 Parisien (VSt) 1 19.98 (40.67 39.31). 2. Wiberg (Zwe) 1.20.54 (41.03 39.51), 3 Buder (Oos) 1 21,26 (40,90+40,36). 4 Wachter (Oos) 1.21.39 (41.04 40.35). 5. Schneider (Zwi) 1.21,73 (41,91 +39.82). 6 Fernan- dez-Ochoq (Spa) 1.21,92 (41,25 40.67), 7 Kronberger (Oos) 1.21,94 (41,46 40,48), 8 Strobl (Oos) 1.22,12 (41,56+40,56). 9 Bokal (Slo) 1 22,15 (41,71+40,44), 10. Coberger (NZI) 1 23,13 (42,004113) en Anders- son (Zwe) 1.23,13(41,72 41,41). Stand wereldbeker slalom: 1 en win nares Schneider 511 pnt, 2 Wiberg 445.3 Femandez-Ochoa 413, 4 Kron berger 369, 5 Coberger 335. 6 Buder 319, 7 Maierhofer (Oos) 312, 8 Pari sien 262. Stand wereldbeker algemeen: 1 Kronberger 942 pnt. 2 Schneider902. 3. Merle (Fra) 764. 4 Wiberg 749. 5 Ginther (Oos) 746, 6 Seizinger (Dui) 665, 7 Compagnoni (Ita) 590. 8 Fer- nandez-Ochoa 577. Kampioenschappen skilopen voor lage- en sneeuwloze landen Duits- Mannen 15 km vrije stijl: 1 Krouwel (Ned), 36 24,2, 2. Carrara (Ita) 36 30,0, 3 Bianzina (Ita) 36 30,5, 7 Vermeuelen (Ned) 36.57,6,8. Puijk (Ned) 37.07.5 Vrouwen 10 km vrije stijl: 1 Bianchetti (Ita) 30.49,0, 2. Bozsik (Hon) 30.59,0, 3 Van Schijndel (Ned) 31,18,1, 4 Ten Bosch (Ned) 31.25,5 TENNIS Toernooi Indian Wells 1e ronde: Krajicek (Ned)-Fromberg (Aus) 5-7 6-4 6-3 WIELRENNEN Ronde van Mallorca 2e etappe Calvis-Calvis: 1 Gonzalez Salvador (Spa) 147 km m 3 46 01, 2 Esparza (Spa). 3 Dekker (Ned), 4 Ro- sado (Spa). 5. Guttierez (Spa) allen zelf de tijd als Gonzalez Salvador SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - Dc resultaten van lot to 8 zijn: le prijs: geen winnaar. 2e prijs 3 x 24.297.-; 3e prijs: 71 x f 1 539.90; 4c prijs: 4 474 x 24,40; 5e prijs: 66.631 x 5.-.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11