Zeven ton voor betere kaden in Bollenstreek Waterschap gaat onecht gemalen renoveren verbonden LEIDEN OMGEVING Oplevering project Landzicht eind maart Bronzen Spijker voor idee Zoeterwoudenaar Ccidiic Somatit DINSDAG 3 MAART 1992 Snelheidsremmers in Aarlanderveen AARLANDERVEEN De Belangen vereniging Aarlanderveen wil dat de ge meente Alphen snelheidsremmende maatregelen in Aarlanderveen gaat aan brengen. Zo kunnen er verhogingen in de weg worden aangebracht aan de Kor- teraarseweg bij het Noordeinde, nabij de Viergangsschool en de Jacob van Dam straat en op de driesprong van de Aar landerveen seweg en de Dorpsstraat. Dat bleek uit het beleidsplan van de belan genvereniging dat gisteren tijdens de jaarvergadering ter sprake kwam. Bo vendien zal de vereniging de gemeente Alphen voorstellen om van de bebouwde kom, van het gedeelte vanaf de Vier gangsschool tot aan de Aarlanderveen- seweg een 30-kilometer-zóne te maken. Aanpak stankoverlast in Boerenburgwijk LEIDERDORP De waterhuishouding in de in de Noordwijkse wijk Boerenburg zal wor den verbeterd. Daartoe heeft het Waaterschap de Veen- en Geestlanden gisteren besloten. Er zullen duikers worden aangelegd om een einde te maken aan de stankoverlast. De wa tergangen in de wijk staan niet rechtstreeks in verbinding met de rest van de Noordzijder- polder. Het overtollige regenwater wordt via de riolering afgevoerd. Deze situatie geeft vooral bij hevige regenval ernstige proble men voor de zuiveringsinstallatie. Stankover last is het gevolg. Om de situatie te verbete ren wordt nu door middel van duikers onder de Northgodreef door, een verbinding tot stand gebracht tussen de waterpartijen in Boerenburg en de rest van de Noordzij derpol der. Carnavalshuwelijk in Sassenheim SASSENHEIM Het carnaval in Sas senheim stond gisteren in het teken van een boerenbruiloft, 's Middags om twee uur werd op het raadhuis door prins Al- phons het huwelijk voltrokken in een stampvolle raadzaal waaronder de Sak senfamilie tussen Stien Stuifmeel met Doris Hooizolder De bruidegom toonde een sterke gelijkenis met het raadslid Theo van der Plas die bijna 25 jaar in de gemeenteraad zit. Na de huwelijksvol trekking die werd omlijst met muziek van blaaskapel de Bierleppen maakte het bruidspaar per koets een rondtocht. Vervolgens was er in de residentie een receptie en een feestelijke maaltijd be staande uit boerenkool met worst, 's Avonds was er een groot boerenbal. Rijnsburger ontvangt draaginsigne gewonden II RIJNSBURG Burgemeester F. Jonkman heeft gisteravond de Rijnsburger T. Strijd het draaginsigne voor gewonden en de daarbij behorende oor konde overhandigd. Strijd kreeg de onderscheiding om dat hij bijna 45 jaar geleden als 21-jarige gewond raakte bij een politionele actie op Oost- Java. Hij is de eerste Rijnsbur ger die deze onderscheiding ontvangt. Strijd was in Nederlands Indië naar aanleiding van de eerste politionele actie op 4 augustus 1947. Kort na zijn aankomst op Oost-Java liep hij in in een hin derlaag, waarbij hij zwaar ge wond raakte. Burgemeester Jonkman sprak zijn bewonde ring uit voor voor de Rijnsbur ger. „Hij heeft ondanks zijn handicap toch zijn rijbewijs en de nodige chauffeursdiploma's weten te halen en is als chauf feur al meer dan dertig jaar in Rijnsburg werkzaam". Jonkman vroeg zich, voor hij de onderscheiding overhan digde, wel af of 45 jaar na dato niet rijkelijk laat is voor het ontvangen van een onder scheiding. „We zullen deze vraag helaas met een volmon dig 'ja' moeten beantwoor den", aldus Jonkman. „Maar deze vaak jonge mensen heb ben het respect en de. erken ning verdient voor de uiterst moeilijke taak van het herstel len van de rust en orde daar overzee. De hele koloniale pe riode is lange tijd sterk veroor deeld. En juist de veteranen zagen zich vaak door mensen om hen heen voor hun daden moreel veroordeeld. Daarin komt nu gelukkig langzaam een einde", aldus Jonkman. Hij toonde zich blij met de toe name van begrip en erkenning voor de veteranen, „want wie zijn geschiedenig niet kent, die kent zichzelf niet". LEIDERDORP - Voor de verbetering van kaden in zes Bollenstreekdorpen wordt een bedrag van bij na zeven ton uitgetrok ken. Dat besloot gister avond de Verenigde Ver gadering van Waterschap De Veen- en Geestlanden. Het gaat om kaden in de Warmondse Hellegatspol der, de Lisser Poelpolder, drie Hillegomse polders de Elsbroeker-, Oost- einder- en Vosse- en Weer- lanerpolder en de Noord-Hoflandschepolder in Voorschoten. Voor de verbetering van 3600 meter boezemkade van de Els- broekerpolder langs de Ring vaart trekt het Waterschap 110.000 gulden uit. Voor het opknappen van circa 500 me ter boezemkade van de Helle gatspolder langs de Kagerplas- sen stelde de vergadering gis teravond ruim 70.000 gulden beschikbaar. Tachtigduizend gulden is nodig voor het op knappen van 500 meter boe zemkade van de Lisserpoelpol- der en het aanbrengen van een beschoeiing langs de Rings- loot tegenover de Zemelmo len. Het gaat daarbij om een extra golfslagwering ter hoog te van het land van veehouder Rotteveel. Voor de verbetering van 1700 meter boezemkade in bebouwd gebied van de Noord- Hoflandsche polder in Voor schoten trok de Verenigde Ver gadering bijna 140.000 gulden uit. Ruim 50.000 gulden is no dig voor het verhogen van 720 meter boezemkade van de Hil- legoms Oosteinderpolder langs de Ringvaart en de Vos- senvaart. Tot slot trok het Wa terschap bijna een ton uit voor de verbetering van ruim een kilometer boezemkade van de Vosse- en Weerlanderpolder in Hillegom langs de Ringvaart en de Vossenvaart. Secretaris D. de Blaey kondig de aan dat eigenaren, gebrui kers en andere belanghebben den van de aangrenzende gronden binnenkort uitgeno digd zullen worden voor een bijeenkomst, waarin de werk zaamheden nader worden uit gelegd. Vooruitlopend daarop liet hij weten dat het de bedoe ling is dat de kadeverbete- ringswerkzaamheden in mei een aanvang nemen. Voor de Gepasseerd bouwvak vakantie moet de klus zijn geklaard. Een aantal leden van de Vere nigde Vergadering voelden zich inzake een ander kadever- beteringsproject danig gepas seerd door het bestuurscollege van Dijkgraaf en Heemraden. Volgens Dijkgraaf Uit den Boogaard zullen waarschijn lijk over drie a vier jaar op nieuw kadeverbeteringswerk- zaamheden noodzakelijk zijn. Dan zijn de de Hoogmadese Frederikspolder en de Rijpwe- teringse Aderpolder aan de beurt. Deze zijn begonnen met het gebruiken van de gelden (een miljoen gulden) die het provin ciebestuur ter beschikking heeft gesteld voor het opknap pen van de kade langs de Zuid- zijdervaart in Oud Ade. Vol gens de opstandige hoofdinge landen had het geld echter op een spaarbankboekje moeten worden geplaatst, waarna de rente had moeten worden aan gewend voor het onderhoud aan de kade van de Zuidzijder- vaart. Volgens hen heeft de provincie het geld ter beschik king heeft gesteld als afkoop som van het onderhoud aan de kade. „U had de goedkeuring van het Algemeen bestuur moeten vragen", zeiden de hoofdingelanden S. Zwetsloot en Th. van Wieringen. Dijk graaf en Heemraden meende echter dat men pas bij de Vere nigde Vergadering hoefde aan te kloppen als het miljoen van de Provincie op is. De strijden den kwamen er niet uit en lie ten de zaak uiteindelijk maar zoals het nu eenmaal was ge gaan. Overigens verloopt de kade verbetering van de Zuidzijder- vaart geheel naar wens. Dijk graaf Uit den Boogaard liet gis teravond weten dat de werk zaamheden, dankzij gunstig weer, voor liggen op het sche ma. Ook blijven de kosten bin nen de perken. Sommige stuk ken kade worden in overleg met de aanwonenden niet ver hoogd. Daar fungeren de ge bouwen als waterkering of het zou voor de aangemeerde woonboten teveel overlast ge ven. Op de bewuste plaatsen behoeft de kade slechts een ge ringe verbetering. Over het ge heel genomen echter, bleek de kade er veel slechter aan toe te zijn, dan vermoed. „Op sommi ge plaatsen hebben we kleikis- ten moeten graven tot wel twee meter diep", aldus de dijk graaf. LEIDERDORP De Verenig de Vergadering van Water schap De Veen- en Geestlan den trok gisteravond vier ton uit voor de verbetering van de bemaling van de Beekpolder in buurtschap de Engel bij Lis- se, de Kokshoornpolder in Wassenaar en de Starrenbur- gerpolder in Voorschoten. Het gemaal Beekpolder aan de Oude Herenweg (een verhard pad tussen de Torenlaan in Voorhout en de Akervoorder- laan in de Engel), moet vanwe ge haar waterstaatkundig be lang voor de bollenculturen grondig worden gerenoveerd. Met name het mechanische en elektrische gedeelte van het gemaal is dringend aan ver nieuwing toe. Ook zal het ge maal van alarmerings- en sig naleringsapparatuur worden voorzien. De kosten worden geschat op 85.000 gulden. Het gemaal van de Kokshoorn polder in Wassenaar nabij Vliegveld Valkenburg moet voor 80.000 gulden worden op geknapt en uitgebreid. De ca paciteit van het gemaal is na melijk onvoldoende. Gelijktij dig wordt het maalwerk voor zien van alarmerings- en sig naleringsapparatuur. De bemaling van de Starren- burgerpolder in Voorschoten is oud en versleten. Met het vernieuwen ervan zal een be drag van circa 230.000 gulden zijn gemoeid. Vanwege de slechte waterafvoer via een smalle boezemsloot langs een groot aantal woonboten naar de Vliet besloot de Verenigde Vergadering gisteravond om het gemaal te verplaatsen naar een lokatie rechtstreeks aan stromend water; de Vliet zelf. De verplaatsing maakt het op knappen van het gemaal ruim vijftigduizend gulden duur der, wegens het verbreden van een sloot en de aanleg van een extra stroomkabel. Dijkgraaf Uit den Boogaard liet de Hoofdingelanden gisteravond weten dat de werkzaamheden direct na de bouwvakvakantie een aanvang zullen nemen. In de loop van dit jaar zal waar schijnlijk ook nog de bemaling van de Zuid-Hoflandschepol- der in Voorschoten, de Noord- zijderpolder in Noordwijker- hout en de Hemmeerpolder moeten worden verbeterd. Met veel gezang en polonaises is Jan van Han van Bol tot Gladiool gistermiddag in het gemeente huis van het Noordwijkerhoutse Kaninefaatenrijk in de 'onecht' verbonden met Saar van Stel- duin tot Pierus. Prins Bol den Eerste voltrok de plechtigheid nadat de bruidegom eerst een geit had gemolken als boeren- proef. Daarna trok een lange stoet gasten en belangstellén den naar De Schelft waarbij de karren van het bruidspaar en de getuigen waren gehuld in een ware bloemenzee waardoor het geheel iets had van een corso. De elfhonderdelf plaatsen voor de boerenmaaltijd van boeren kool met worst waren al heel lang tevoren uitverkocht. In de grote zaal van De Schelft werd het bruidspaar toegezongen door de Pierusbrothers en een familiekoor van neven en nich ten. En daarmee lijkt langzaam aan een nieuwe trend te ont staan, want ook in de grote op tocht van zaterdag waren al en kele gelegenheidskoren te ho ren. FOTO HENK VAN DEN ENDE REGIOJOURNAAL Mineralen Een expositie van mineralen van de heer Kennedy en me vrouw Marsman wordt gedu rende de hele maand maart gehouden in de Openbare Bi bliotheek Sassenheim aan de Kerklaan. De bibliotheek is geopend op maandag en vrijdag van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur, op woensdag van negen tot twaalf uur en van twee tot vijf uurop donderdagmid dag van twee tot vijf uur en op zaterdag van negen tot half een. Playback Voetbalvereniging Valken '68 in Valkenburg organi seert op vrijdag 3 april een playbackshow voor de jeugd van Valkenburg. Opgeven voor half maart bij de kanti- Concert (1) Het eerste optreden van de nieuwe band The Cheapo Wi- no's zal vrijdagavond plaats vinden in Tapperij De Ge woonste ZaakSchoolstraat 11 in Lisse. De band bestaat uit voormalige leden van Fa- tal Flowers, Bad to the Bone, Pretty Things en Spasmodi- que. Het optreden begint om tien uur Een kaartje kost f 7,50. Concert (2) De groep Flairck treedt vrij dagavond op in Cultureel Centrum De Rank in Noord- wijk. Het gezelschap brengt het theaterprogramma De Optocht op de planken. De voorstelling begint om kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt 20,-, CJP/Pas 65 +/K O-pashouders beta len f 17,50 en jongeren tot en met 15 jaar mogen voor f 10,- naar binnen. Film De Werkgroep Cultuur ver zorgt donderdagmiddag een filmvoorstelling van Walt Disney's Lady en de Vage bond in Dorpshuis De Alke burcht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. Aanvang half drie. Entree voor de jeugd t/m 16 jaar drie gulden, anders vijf gulden. Concert Archibudelli geeft donder dagavond een concert in de Oudshoornse Kerk in Alphen aan den Rijn. Archibudelli bestaat uit Vera Beths, Jür- gen Kussmaul en Anner Bijl- sma die respectievelijk viool, altviool en cello spelen. Op het programma staan wer ken van Bach en Mozart. De aanvang is kwart over acht. De entree bedraagt 17,50 (cjp/pas 65+ 15,- en kinde ren f 7,50). Voor reserverin g/inlichtingen: 01720-21357. Expositie In bibliotheek De Aarlezer, Beukenpad 1 in Ter Aar is gedurende de hele maand maart een expositie te zien van beeldjes van Yvon Ge vers en foto's van Wil de Ko kelaar uit Aarlanderveen. De bibliotheek is geopend op maandag, woensdag en vrij dag van twee tot vijf uur, op vrijdag ook van half zeven tot half negen en op zaterdag van tien tot twaalf uur. Expositie (2) Riet Havik uit Woerden ex poseert tot en met 10 april ka- rakterpoppen in Huize Drie hof, Dorpsstraat 27 in Ha- zerswoude-Dorp. Zelf spreekt zij over haar werk niet van poppen maken, maar over het creëren van karakters uit klei. Ze geeft vorm aan figuren uit een an dere wereld, meer een fanta siewereld dat een sprookjes wereld. Huize Driehof is da gelijks geopend van tien tot vijf uur. Kindertheater „Dat mag in de krant" wordt donderdagmiddag om half drie opgevoerd door Teele Kindertheater in het Park theater aan de Cornelis Geel- laan 2 in Alphen aan den Rijn. De aanvang is half drie. De toegang bedraagt f7,50 (cjp/pas 65+ f6,-). Voor reservering: 01720- 72875. LISSE Het project Land zicht aan de Berkhoutlaan in Lisse krijgt op 26 maart zijn voltooiing. De 34 aanleunwo ningen, die speciaal bedoeld zijn voor mensen van 70 jaar en ouder worden dan officieel in gebruik genomen. Landzicht is een gezamenlijk project van woningbouwver eniging Volksbelang en de ver zorgingstehuizen Eikenhorst en Berkhout. Juli vorig jaar ging de eerst spade voor de nieuwbouw de grond in. Land zicht heeft een aantal speciale voorzieningen voor haar bewo ners. Zo zijn de ouderen recht streeks aangesloten op het alarmeringssysteem van Ei kenhorst en Berkhout, zodat in probleemsituaties meteen hulp geboden kan worden. Bij de bouw van Landzicht is rekening gehouden met diver se wensen die door de ouderen zijn ingediend. Aangezien ou deren een steeds grotere groep op de woningmarkt gaan vor men is er bij Landzicht aange past gebouwd. Voor ouderen die moeilijkheden ondervin den bij het lopen zijn de drem pels in het huis weggelaten. Andere aanpassingen zijn on der meer speciale kranen, een apart toilet voor gehandicap ten en een grotere bewegings ruimte in het huis zelf. ZOETERWOUDE - De Vrouwen Advies Commis sie in Zoeterwoude heeft een prijs ingesteld voor een goed idee voor voor zieningen in de woning of de woonomgeving. De fa milie Veltman, woonach tig aan de Burgemeester Hemmingsonstraat, heeft als eerste de in brons ge goten VAC-spijker gewon nen. De VAC-prijs is een symboli sche prijs die is ontworpen door de Zoeterwoudse kunste nares - en tevens VAC-lid - A. Soels. De prijs geeft aan dat iemand de spijker op de kop heeft geslagen. Prijswinnaars worden doorgegeven aan de landelijke koepel van de Vrou wen Advies Commissies en kunnen daardoor in het lande lijk VAC-blad hun 'uitvinding' in de publiciteit brengen. Winnaar Veltman heeft een tochtsluis aangebracht tussen de open keuken en de deur naar de tuin. Hiermee wordt voorkomen dat een hinderlijke kouval de leefruimte in huis binnenstroomt. De voorzie ning is uiterst doeltreffend en neemt nauwelijks ruimte in. Veltman: „We wilden altijd al een open keuken maar het was nogal onbehaaglijk als de bui tendeur open ging. Buiten een portaal bouwen kan wel maar kost veel geld. Deze voorzie ning is klein van omvang en toch heel functioneel. In de sluis staat nu de wasmachine en binnen is de werkruimte zelfs nog toegenomen. Ook scheelt het aanzienlijk in de energiekosten want de kou van buiten kan niet meer naar binnen. En dat ik met deze tochtsluis een prijs win is na tuurlijk ook mooi meegeno- De Vrouwen Advies Commis sie vindt dat het idee van de fa milie Veltman navolging ver dient. De dames Soels en Scheepmaker van de advies commissie proberen met het uitreiken van de in brons gego ten VAC-spijker meer mensen te stimuleren goede ideeën openbaar te maken. „De prijs moet voor anderen een stimu lans zijn. Het gebeurt vaak dat met eenvoudige ingrepen een heel goed rendement wordt ge haald. Dan is het toch positief als anderde mensen daarvan ook kunnen profiteren". In Zoeterwoude is de VAC al enkele jaren aktief. De resulta ten van de inspanningen van de commissie zijn al merkbaar. „Niet zo verwonderlijk want de vrouwen zijn in de regel toch de woningkenners bij uitstek omdat zij nog altijd het meeste in huis werken. De bouw van de wijk Bloemenweide is feite lijk de aanleiding geweest tot het oprichten van de VAC", al dus de dames Soels en Scheep maker. De commissie heeft een inbreng gehad in de bouw van de woningen in deze nieuwste Zoeterwoudse wijk. Ook is door de VAC een woon- wensenonderzoek gehouden waarvan de uitkomsten aange ven dat vooral voor mensen van 50-60 jaar de woningmarkt in Zoeterwoude (te) schaars is. In april zal de VAC een oproep plaatsen om ideeën in te zen den voor het toekennen van de tweede spijker. Mensen die nu al willen reageren kunnen dat doen bij mw. Soels, tel. 071- 411454 of mw. Scheepmaker, 01715-1107. Zoeterwoudenaar Veltman, de eerste winnaar van de Bronzen Spijker, k Voor een uitgebreide agend; ook voor de komende dagei raadplege men „UIT", de grat wekelijkse bijlage van dez krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, te 071-121239): JFK (12): 20.00 LID en STUDIO (Steenstraat 39, te 124130): Prince of tides (al); 14 1 19 00, 21.15. Dead again (12); 19.0 21 15. Hot Shots (al); 1430. 19.0 2115 Don't tell mom the babysitter dead (al), 14 30, 19.00, 21.15. Frank and Johnny (al); 18 45, 21.15. Notei kraker (al); za t/m do. 14 30 Redde tjes in kangoeroeland (al); za. t/m d 14.30. TRIANON (Breestraat 31, te 071-123875); Dances with wolves (a 20 00 ALPHEN AAN DEN RIJN EUROC NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, te 01720-20800) JFK (16); 13.30. 20.1 Johnsons (12); 18 45, 21 30 Hi shots (al); 18 45,21 00 Don't teil moi the babysitter's dead (al), 13.4 18 45, 21.15 Reddertjes in kangoi roeland (al), za. t/m do 14 00 Fieveli het wilde westen (al); za. t/m d< 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIO! COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, te 614354): De reddertjes in Kangeroi land (al), ma di wo 14 00 Bingo: (al ma di wo. 15.45 DEN HAAG ASTA 1 (Spui 27, te 3463500): De prince of Tides (12 14 00. 18 45, 21 30. ASTA 2: Shatti red (al), 14.00.18.45. 21 30. ASTA; Billy Bathgate (12), 18 45, 21 30 m di do ook 14.00 BABYLON 1 (naa Den Haag Centraal tel 3471656): Ra se the red lantern (16); 14.00, 18 4: 21.30 BABYLON 2. JFK (12); 14.01 20.00 BABYLON 3 Les amants d Pont-Neuf (12); 18.45, 21.30. CINI AC 1 (Buitenhof 20. tel 3630637) 0 Johnsons (12); 14.00, 18 45. 21 31 CINEAC 2 Short time (al). 18 4 21 30. CINEAC 3: The commitmenl (al); 14 00. 18.45,21.30 METROPC LE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): J F (12); 14 00, 20 30 METROPOLE I Dead again (16), 14.00, 18 45, 21 31 METROPOLE 3 Frankie Johnr (al); 18.45, 21.30 METROPOLE Thelma Louise (12); 18 45, 21.31 METROPOLE 5 Dances with wo ves (al); 14.00.19.30 ODEON 1 (Hi rengracht 13. tel. 3462400)[Deceive (16); 13 45, 18 45, 21.30 ODEON; Hot shots (12); 13 45, 18 45, 21.31 ODEON 3 The Addams family (al 13 45, 18.45. ODEON 4: Don't te mom (al); 13.45. 18.45. 21.31 HAAGS FILMHUIS Zaal |1Proo 19.30, 21.45. Zaal 2 Europa. 19.31 21 45 Zaal 3: 19.30, 21.45.1 am a fug tive from a Chaing Gang; ma. Publl enemy; di Little Caesar; wo. The jai singer; do. KINDERVOORSTELLINGEN AST 3: Barbar s triomph; ma. di. wo d( 14 00 BABYLON 3 Barbar' triomph; ma. t/m do 14.00. CINEA 2 De notenkraker: ma di wo d 14 00 METROPOLE 3 De redde tjes in kangoeroeland, ma di wo d 14 00 METROPOLE 4 Fievel in h Wilde Westen, ma di wo do. 14.00 DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacl diensten van de apotheken in de reg Leiden worden waargenomen door c apotheken die ook weekenddienst he STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor Schuttersveld 1 Vo informatie: tel. 071-120144 tussf 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale v« pleeg artikelen: Burggravenlaan 25 telefoon 071-121894. Geopend' dag lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13.3 19 00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHU ZEN LEIDEN Ongevallendienst ell dag Academisch Ziekenhuis behali van dinsdag 13.00 u tot woensda 13.00 u (Diaconessenhuis poliklini ken tel 155543, afdeling S.C.U. I 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot z terdag 13 00 u (Elisabeth-ziekenhuis) De Geneeskundige Dienst Leiden verhuisd van de Roodenburgerstraat Leiden naar de Cronesteinkade 18a Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGI BOREN KIND - Hulpverlening bij o gewenste zwangerschap voor moed en kind Bel tel 071-896309; 07 897762; 033-620244 (dit laatste nur mer is dag en nacht bereikbaar) CENTRALE REGISTRATIE KINDEI OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 l Leiden, tel 254810 Informatie over f aanmelden voor kinderopvang in Li den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAA MELDPUNT LEIDEN Ketelboetf steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch berei baar van 10.00 tot 16 00 via 07 120903. Spreekuur ma. 13 00-15.00 f do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisi Adviesbureau, Ketelboeterssteeg 1 tel. 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau i en do 18.30-20 30, afdeling vreemd lingenrecht: ma. 13-15 en do 18 3 20 30. afdeling vrouw vr 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Leidi e.o. - Voor een gesprek van mens l mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht b reikbaar. Telefoonnummer achterop! telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - H rengracht 50, Leiden tel. 12394 01720-72611 Alphen aan den Rij Spreekuren volgens afspraak DIERENHULP- EN AMBULANC DIENST Hulpverlening in Leidi Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsbui Valkenburg, Voorschoten, Warme* en Zoeterwoude. Tel. 071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - Kore brugsteeg 2. tel. 143171 (kantoorure Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12. u., do. 18 30-20.00 u GEZINSVERZORGING - Stichting g zinsverzorging Leiden Aanvragen hu voor bejaarden en langdurige zieki en gezinsverzorging, Rembrandtstra 17, tel 149441 (ma. t/m vr 9.00-10! u en 13.00-14 00 u.) KINDER- EN JONGERENTELEFOC - Dagelijks geopend van 16.00 20 00 uur. Het nummer is 071-120611 MAATSCHAPPELIJK WERK - Stic ting Maatschappelijk Werk, Lang gracht 1b, spreekuur ma t/m vr 9.0 10.00 en volgens afspraak, tel. 14214 Gezondheidscentrum Merenwi spreekuur ma. 11.00-12 00 en d 14.00-15.00, tel. 212195 Gezondheid centrum Stevenshof, spreekuur d 10.00-11 00, tel. 311506. Sector Noor Herensingel 53, spreekuur ma t/m i 9 00-10.00, tel. 146041 Sector Zui Morsweg 83. spreekuur ma. t/m i 9 00-10 00 en volgens afspraak, I 316167 Algemeen Maatschappelijk Werk in g val van directe noodsituaties 's nadi en in het weekeinde bereikbaar ond nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRlN NATIE HOMOSEXUALITEIT - 07 221008. zo. 20-24. SOCIALE RAADSVROUW VOO SCHOTEN - Spreekuren: ma 19.0 20.00 u. wo. en vr 9.00-10.30 u. LeidJ weg 33. Voorschoten. Tel 3254.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10