Castricum vertraagt titelfeestje van DIOK Bekerwinst Quick Boys Luba Leiden onderuit tegen stug Festo BW Jockeyvrouwen Belangrijke zege voor Stompwijkse Boys Alecto tevreden net puntendeling SPORT 19 RW nog altijd niet de oude Qowumt MAANDAG 2 MAART 1992 f^]CASTRICUM/LEIDEN - e nederlaag van de rug- yploeg van DIOK bij en efegen Castricum heeft het ver-feestje voor het bereiken de^an het vierde landskam pioenschap op rij met ten- minste een week ver- raagd. The Bassets be- wat sliste de regioderby in de "eerste klasse met de At- ar TWIJK7ALPHEN luick Boys is door winst ADO een ronde verder de strijd om de KNVB- jeker. De wedstrijd (vier- le ronde) einidgde in een 2 gelijkspel, maar Quick oys won de strafschopp- ARC is uitge- A1 ichakeld door een 1-2 ne- derlaag tegen Feyenoord. tam'" i en Bi J j»j ick Boys - ADO 2-2 (0-1) ick Boys w.n.s. de eerste helft speelden bei- te ploegen mat, zonder veel ansen te creëren. De tweede [elft was voor Quick Boys. De iloeg speelde vooral feller op "terie Edwin Otte werkte de 0- achterstand bij rust weg, ,nr oor vanaf de elf-meterstip aak te schieten. ADO nam na ?n half uur weer de leiding. ,as ijf minuten later scoorde jd, lans van der Plas voor Quick )-/.(■ hletics royaal in hun voor deel. van enkele verdedigingsfout- Een overwinning gisteren te- jes. Middels een kick en een gen Castricum had DIOK de toch ook fel begeerde vierde landstitel bezorgd. De strijd te gen de enige andere topploeg in de landelijke ereklasse van de rugbycompetitie is echter niet bij voorbaat gewonnen. Zeker voor eigen publiek zijn de Noordhollanders nauwe lijks te kloppen en dat bleek ook dit keer. Weliswaar namen de Leidenaars via een penalty kick van Gottfried Bos een 0-3 na stagneerde alras de produk- voorsprong, Castricum bleef tie. ,,We hadden toch te weinig komen en maakte snel gebruik spirit", meldt de 100% raak trappende Gottfried Bos. „De voorsprong in de play-offs was natuurlijk al vier punten en try werd de stand naar 7-3 om gebogen. DIOK sloeg door toen we een aantal kleine te- twee penalty's van Bos terug naar 7-9, maar Castricum had de smaak te pakken. Twee ge converteerde try's gaven de Noordhollandse formatie tien punten voorsprong bij de rust. In de tweede helft was de hoop van DIOK op het windvoordeel gevestigd. Mare Michelsen be- genslagen niet goed verwerk ten, kwam er zoiets over ons heen als, we mogen hier even tueel verliezen. Castricum heeft gewoon verdiend gewon nen." De tegenwind weerhield ook de Noordhollanders, op een dropkick na, van scoren af, eindstand 22-12. Woensdag nutte een dropkick, maar daar- speelt DIOK het uitgestelde duel tegen de RC Hilversum, waarna zondag de return tegen deze club volgt. Regioderby The Bassets heeft in de regio derby revanche genomen voor de eerder geleden nederlaag tegen de Athletics. Het pro bleem van de Sassenheimers, het scoren, lijkt te zijn over wonnen. Na vorige week tegen RRC Rotterdam behoorlijk uit gehaald te hebben, was de for matie tegen de reserves van DIOK opnieuw produktief. „Het was wel een ander Athle tics", is het commentaar van de p.r.-man van de Bassets, Gerard Schaap. „Je kon duide lijk zien, dat er in het eerste team van DIOK veel blessures zijn. Onze drie-kwarten kwa men ditmaal goed in hun spel, maakten veel meer meters dan de tegenstanders en konden zo ook de try's goed voorberei den." Na zo'n doelpunt van Pa trick van Dorp en de conversie van Perry Noordermeer, maakten de DIOK-Athletics via Maurizio Secci (geconver teerd door André Kruissen) nog wel gelijk. Roland van Duijn, na een break van Ruud Vos, en deze Basset-speler zelf (met de conversie van Noor dermeer) bepaalden bij de pau ze de stand op 16-6. In de twee de helft werd de score via een penalty van Noordermeer, een door Wilco Meeuwissen goed opgezette aanval, gevolgd door een try van Marco van der Heijden opgevoerd tot 23-6. Jan Schrama tekende voor nog eens vier punten en Meeuwis sen drukte de laatste try, waar na ook Noordermeer zijn laat ste conversie benutte. Boys. De strafschoppenreeks die volgde, werd door Quick Boys gewonnen. ARC - Feyenoord 1-2 (1-1) „Een verdiende uitslag. Feye noord liet completer voetbal zien", aldus ARC-trainer Aad Koren. ARC startte de wed strijd matig. De ploeg kwam dan ook al snel op achterstand. In de twintigste minuut maak te René Lammers na een voor zet van links de gelijkmaker. Tot aan de rust domineerde de Alphense formatie. De ploeg creëerde echter nauwelijks echte kansen. Na tien minuten in de tweede helft nam Feye noord weer de leiding. Dit maal kon ARC geen vuist meer maken. De eindstand bleef dus 1-2 in het voordeel van de gas ten. Fred Kanbier legt breed op Hans van der Plas. De 2-1 van Quick Boys tegen ADO is in aantocht. FOTO: HENK SNATERSE ft. jEIDEN Luba Leiden reeg gisteren een uitge- ezen mogelijkheid weede plek in de promo- iedivisie te verstevigen, kaïjn Voorburg ging de ploeg Vasan Bert Samson echter Jr nderuit tegen een stug tj erdedigend Festo BW mn >4-48). MSV had het één inelft lang moeilijk tegen e dames van DAS. In de eei iveede speelhelft liet ,de ISV zi n waarom het jstaanvoerder is van de én na hoogste afdeling 72-51). -2) ui let duel Festo BW- Luba Lei- d en was tevens het duel tussen re< Ie coaches Humphrey van Ha- en Bert Samson. Van Ha lt er die met Festo twee jaar chlïden al eens promotie naar de ani redivisie bewerkstelligde, ïoest zijn team na de degrada- sseie vorig seizoen behoorlijk anpassen. De gebroeders ïaa iriessen hielden het eei zien, Hugo Butter vertrok en ondanks de komst van Ben de Jong (van Leiden) en de terug keer van Rob Groene (van Dakplan Goba) hield hij een uiterst smalle basis over. Van Leiden en Samson is het ver haal bekend. Leiden degra deerde maar mocht toch weer meedoen in de promotiedivisie waar het onder Samson een metamorfose onderging. Beide teams werden daarom aan het begin van het seizoen behoorlijk laag ingeschat. Zon der (Amerikaans) 'klinkende' namen telde een team immers ook in de promotiedivisie niet echt mee als het om een toppo sitie ging. Gisteren speelden Festo en Leiden echter om de tweede plaats op de ranglijst en kijkt iedereen met ontzag naar deze ploegen. 'Strakke koppies' Het belang van de wedstrijd was groot en dat was goed te merken. De Leiden-spelers lie pen met 'strakke koppies' rond terwijl de mannen uit Voor burg ook weinig vertrouwen uitstraalden. Dat was terug te vinden in de openingsfase. Na zes minuten speelden teken den beide ploegen voor vier punten waar er toch bedui dend meer kansen werden weggegeven. De thuisploeg schudde de zenuwen sneller van zich af dan Leiden dat moeite had in het spel te ko men. Festo liep uit naar een maximale voorsprong van 28- 12 en Samson had alle moeite zijn team te organiseren. Toch kwam Leiden mede door een aantal knappe scores van Erik van der Maas terug tot 34-25 met de rust. Dat Leiden aanvallend zo slecht uit de verf kwam, was mede de verdienste van Festo dat stug en fysiek verdedigde. Dat gaf Samson ook toe: „Van te voren had ik gewaarschuwd dat die jongens goed zouden gaan verdedigen en dat we het aanvallend dus moeilijk zou den krijgen. Maar dat gold voor Festo net zo goed." De be vestiging van Samsons woorden vinden we terug in de notering op de ranglijst, die voor een belangrijk deel te ver klaren is uit de uitstekende verdediging van beide ploe gen. Van Haver en Samson staan wat dat betreft op het zelfde standpunt: een wed strijd win je in de eerste plaats in de verdediging en niet in de aanval. Na de pauze probeerde Leiden iets meer tempo in het spel te krijgen. Dat lukte maar kort en het resultaat was onvoldoende om Festo echt in problemen te brengen (40-33). Van Haver had zijn tactiek op de Leidena- ren afgestemd door lange aan vallen te spelen. Dat ontregel de Leiden dat in tijd gemeten het minste van het balbezit kreeg. Samson kon die tactiek wel waarderen: „Ik denk dat Festo daardoor van ons heeft kunnen winnen, dus dan heb je het als coach goed aange pakt. Voor Leiden is dat eigen lijk een compliment. Aan het begin van het seizoen houdt niemand rekening met je, ko men de ploegen even een bal letje gooien en zullen ze Lei den wel even oprollen. Nu zien we dat de tegenstanders bang zijn voor ons en hun spel aan ons gaan aanpassen. Dat bete kent dus dat wij sterker zijn geworden." Doodsklap Tegen Festo kwam Leiden toch nog kracht te kort. Mi chael Kruisland bekroonde twee aanvallen op rij juist voor het verstrijken van de dertig seconden met een driepunter en dat betekende de doodsklap voor Leiden. Via 48-39 werd het uiteindelijk licht geflat teerd 64-48. Toch is er voor Lei den daarmee nog niets verlo ren als we naar de tweede plaats kijken. Alle concurren ten maakten dezelfde misstap als Leiden en alleen Festo kan door het winnen van de inhaal wedstrijd tegen Blue Herons in punten gelijk komen. Sam sons strategie voor de toe komst is dan ook een simpele: „Ik bekijk de competitie per wedstrijd, de volgende....die weet ik nog geeneens uit mijn Dames In de damespromotiedivisie heeft MSV nog altijd de beste papieren voor het kampioen schap. De ploeg staat met nog zeven wedstrijden voor de boeg zes punten voor op de naaste concurrenten RZ2 en BCA, die bovendien een wed strijd meer hebben gespeeld. MSV zit dus op rozen zo lijkt het alhoewel de dames en coach zelf daar nog niets van willen weten. De winst in veel voorgaande wedstrijden is daarvoor te moeizaam tot stand gekomen en de smalle basis kan in geval van bijvoor beeld blessures de Noordwijk- se ploeg gaan opbreken. Voor alsnog is er van verzwakking echter geen sprake. Zaterdag werd het Delftse DAS aan de zegekar gebonden. Na een moeizame eerste helft waarin Karin Prins namens DAS met een noodschot de ruststand op 30-32 bepaalde, denderde MSV over de tegen stander heen. Renate Sluijs leidde de scoringsdrift van de Noordwijksen die vanuit een bijna perfecte verdediging de winst pakten. Eindstand 72-51. In de dames eredivisie verloor Grasshoppers in de elite A met 62-58 van Festo BW. De da mes van Lisse kregen hun eer ste verlies te verwerken in de elite B poule. Het zwakke Ca nadians zorgde voor een ver rassing door met 67-64 te gaan winnen. In de heren eerste divisie A stond voor BVO de uiterst be langrijke confrontatie met de reserves van Festo op het pro gramma. Beide teams vechten tegen degradatie. Voor BVO lijkt die zo langzamerhand on vermijdelijk. Tegen Festo ging het opnieuw mis. De Alphena- ren verloren vrij kansloos met 67-79. In de eerste divisie A maakten de heren van Lisse geen mis stap tegen Arnhemia Eagles. In Lisse werd het een gemak kelijk 82-56 overwinning voor de thuisploeg. PETER KLEIN za| .EIDEN De hockey- pri rouwen van Alecto toon- h,,,n zich bij de start van de j veede helft van de lande- var ijke competitie tevreden iet de puntendeling met - ichaerweyde. De mannen an LMHC verloren met q -1 bij Den Bosch. e sombere prognoses van >ach Robbert Kruidenier voor e tweede helft van de over- angsklassecompetitie wer- °l en bewaarheid. Alecto speel- ïk g een 'dramatisch slechte' a( art ij maar trof een tegenstan- st( er, die met hetzelfde euvel ampte. Schaerweyde pro- uji eerde op techniek te spelen, daar zag elke poging tot com- 3in inatie mislukken. Alecto zet- I daar het bekende enthou- asme tegenover, maar was Brder onmachtig. In het 'wei- d dg verheffende' duel kwam de d< eister ploeg na 10 minuten at eerst tot scoren, toen de 04 lidvoor vrijelijk mocht uitha- rai -n Even sloeg bij de Leider- irpsen de vonk over en even- lü^ns geheel vrijstaand kwam fdian Mentink tot een schot. aalaise met een mislukte doelpoging, maar gelukkig stond roütinière Mentink op de goede plaats om het gelijk spel veilig te stellen. Tegen de verhouding in kwa men de mannen van LMHC op voorsprong. Ronald Carpen- tier tekende voor de treffer. Het op de tweede plaats van de overgangsklasse staande Den Bosch bleef echter de betere ploeg, al werd dit niet in de score tot uitdrukking ge bracht. Vlak voor rust viel uit een scrimmage de gelijkma ker. In de tweede helft kwam Leiden nog maar tot één ge vaarlijke uitval en had de nieu we laatste man, Bart-Jan Kuck bepaald geen rustig debuut. De pressie van Den Bosch werd met een tweede doelpunt en de eindoverwinning be loond. Standen Vrouwen, overgangsklasse A: 1 Rot terdam 12-22, 2. Wageningen 12-19, 3. Schaerweijde Zeist 12-16, 4. Pinoke 12-15,5. Alecto Leiderdorp 12-14, 6. Were Di 12-12, 7 Keep Fit 12-11, 8 Breda 12- 10,9. Nijmegen 12-08,10. Qui Vive 12- 07,11. HOD 12-05,12. MEP 12-05. Mannen, overgangsklasse B: 1. Den Bosch 12-18. 2. Forward Tilburg 11- 17,3. Groningen 12-17,4. Venlo 12-17, 5. Nijmegen 12-14, 6. Breda 12-13, 7. Concordia Roermond 12-11, 8. Gooi- sche Bussum 12-09, 9. Upward Arn hem 12-08. 10. LMHC Leiden 12-07, 11. Tegenbosch Eindhoven 12-06, 12. Rotterdam 11-05. LEIDEN Stompwijkse Boys heeft in de topper .van de afdeling zondag Teylingen met 1-2 versla gen. De ploeg heeft daar door echter niet veel af stand kunnen nemen. Het blijft dringen bovenin. Teylingen staat nu twee punten achter, maar heeft één wedstrijd minder ge speeld. FC Rijnland bezet door de winst op het laat ste geklasseerde Warmun- da de tweede plaats. VNA blijft ook in de race om het kampioenschap door de 1- 0 winst op UDO. De overi ge clubs stonden stil. Teylingen - Stompwijkse Boys 1-2 (0-1) Teylingen nam direct vanaf het begin het initiatief en zette Stompwijkse Boys behoorlijk onder druk. Echt goede sco- ringsmogelijkheden creëerde de thuisploeg echter nauwe lijks. Tien minuten voor rust nam Stompwijkse Boys tegen de verhouding in de leiding. Ronald Lansbergen plaatste de bal keurig onder de lat. Na de rust opende Teylingen de jacht op de gelijkmaker, maar die liet lang op zich wachten. Het spel speelde zich voorna melijk af op de helft van de gasten. Tien minuten na de thee vergrootte Peter Breg- man de score voor Stompwijk se Boys. Vrijwel direct daarna vond Teylingen de aanslui ting, met dank aan Wim van de Bos die de bal in eigen doel werkte. Voor Teylingen werd het alles op niets. Stompwijk Peter Bregman van Stompwijkse Boys wordt in het treffen met Teylingen letterlijk de voet dwarsgezet. werd flink onder druk gezet, maar tot scoren kwam de Sas- senheimse formatie niet. UDO-VNA 0-1(0-0) UDO kreeg in deze wedstrijd duidelijk te weinig. De ploeg kreeg kansen te over, maar kon het werk niet afmaken. VNA kwam een enkele maal over de middenlijn en nam de punten mee naar huis. Nadat Ed van Delft na de rust in de fout was gegaan, kreeg VNA een strafschop. Hennie Siebert miste niet. Het sterkere UDO creëerde genoeg kansen om gelijk te komen, maar paal en lat zaten herhaaldelijk in de weg. Tien minuten voor tijd liep Van Delft tegen zijn twee de boeking op. Hij kon vroeg tijdig de kleedkamer opzoe ken. FC Rijnland - Warmunda 2-0 (0-0) Rijnland miste in de eerste helft de nodige kansen om de leiding te nemen. Na de thee FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN verzaakte de ploeg niet. Bert de Ridder zorgde voor het eer ste doelpunt voor de thuis ploeg. Warmunda probeerde terug te komen, maar liet twee schitterende scoringsmoge- lijkheden liggen. Vijf minuten voor tijd scoorde Michel Staats de beslissende tweede treffer voor Rijnland. Idoor FRANK DE VETTEN LEIDEN De herenvol leyballers van promotie- klasser RW zijn na het optreden vorige week op de clinic nog altijd niet de oude. De Rijnsburgers verloren afgelopen week twee keer; eenmaal in het kader van de strijd om de districtsbeker en een keer in competitieverband. In de strijd om de districts beker vielen verder wei nig opvallende uitslagen te noteren. De dames van VCS hadden een gemakkelijke prooi aan de Delftse tweedeklasser Delos. De Sassenheimse promotie- klasser speelde te gemakzuch tig om de tegenstander weg te spelen. Doordat de scheids rechter te streng op techniek floot, kwam er verder weinig spel van Delftse kant (0-3). NOVO bekert eveneens ver der. Slachtoffer was de Haas trechtse eersteklasser VCH. Ondanks de afwezigheid van Anita Brugman en Marjan van Beelen was het verschil tussen de ploegen te groot. In de eer ste set konden de Haastrecht se dames nog goed bijblijven; de routine van NOVO gaf de doorslag. In de tweede en der de set kon de ploeg van Frans van der Berg met jeugdlid Na talie Turnhout in de basis ex perimenteren (0-3). RW kwam deze week twee maal in actie. In de competitie verloren de Rijnsburgse da mes zoals verwacht van koplo per Tonegido/Vbg 4 met 3-1. De eerste set was de service van de Voorburgse dames te sterk voor RW. In de tweede set ging de passing aan Rijnsburg se zijde beter en met name Jac queline Passchier kon goed tot scoren komen. De set ging on gelukkig met 16-14 naar Tone- gido. De derde set was met 15- 17 voor de ploeg van coach Sie- me Boom. In de vierde set leek RW z'n kruit verschoten te hebben (3-1). In de bekerstrijd ging het RW ook niet goed af. Het jonge talentvolle Zovoc 2 zette RW de eerste twee sets snel op achterstand. Door veel persoonlijke fouten aan RW- kant ging de derde set naar Zo voc (3-0). Leython bekert verder ten koste van het Delftse Phoenix, maar de Leiderdorpse dames moeten zich gezien de setstan den schamen. In een matige wedstrijd waarbij Renate de Zwart, Paula Vikkert en Tine de Bloois ontbraken won Ley thon met 0-3 van de eersteklas- Gemini 3 profiteerde de eerste twee sets van de matige pass van Delta 2. In de derde set ging het door enkele verschui vingen binnen de Voorscho- tense ploeg moeizamer. Via 15- 7, 15-4 en 16-14 bekert Gemini een ronde verder. Tweedeklasser DVO gaf pro- motieklasser Ridderveld goe de tegenstand. Het verschil tussen de ploegen kwam pas aan het einde van de set zicht baar. Met name op het service- gebied beleken de Alphense dames bedrevener (0-3). Leython 2 speelde een zeer matige bekerwedstrijd tegen NOVO 2. In de eerste twee sets konden de Noordwijkers tot tien punten wel bijblijven; daarna kon Leython versnel len. In de derde set bogen de Leiderdorpers een 14-8 achter stand om in een 15-17 winst (0- 3). RW heeft na de deelname op de clinic van het nationale he renteam niet meer het oude ni veau van daarvoor bereikt. De bekerstrijd tegen de Watering- se eersteklasser Velo begon er barmelijk slecht. Velo profi teerde in de eerste set dank baar van de legio persoonlijke fouten. Onder aanvoering van Martin Broere werd de volgen de ronde van de beker wel be reikt (1-3). Voor de competitie wist de Rijnsburgse ploeg wei nig wereldschokkends op de mat te leggen. De Rijswijkse tegenstander die lager op de ranglijst staat, profiteerde re gelmatig van het voorspelbare spel van RW. De Rijnsburgers leken in de vijfde set op winst af te stevenen bij een 4-9 voor sprong; vervolgens ging alles mis (3-2). Grafïcon/Donar bekert ge makkelijk verder. Zonder Ar jan Middendorp, Ron Groen en George Hageman hadden de Merenwijkers geen kind aan eersteklasser Thor. In een uur spelen werden de Bergam- bachters verslagen ondanks het feit dat Wout van 't Veer de wedstrijd noodgedwongen ge blesseerd moest vervolgen (0- 3). Gemini 2 trof tweedeklasser Aspasia voor de beker. De Voorschotenaren konden de jeugd de kans geven. Met Ewout van Dijk als enige spel verdeler wonnen de Voorscho tenaren eenvoudig met 3-0.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19