SPORT Nijssen groeit in dubbelrol Nederlandse atleten gaan goed van start Krajicek had er •ij moeten zijn" 'aid&i Goma/nt 19 Kabinet steunt kandidatuur KNVB voor eindronde EK voetbal r\: SfiteJI- N SPORTUITSLAGEN ZATERDAG 29 FEBRUARI 1992 Minister d'Ancona. DEN HAAG Het kabinet steunt de kandida tuur van de KNVB om in 1996 de eindronde van het Europees kampioenschap voetbal te organiseren. Aan die steun zijn wel twee be langrijke voorwaarden verbonden. Het kabinet heeft zich bereid verklaard garant te staan voor een bedrag van 27 miljoen gul den voor de veiligheidskosten. Onder voor waarde dat de KNVB ook zelf fondsen moet proberen te werven voor de financiering van de veiligheidskosten. Daarnaast mogen aan het toernooi slechts acht landen deelnemen. Indien de Europese voetbalbond UEFA be sluit het aantal deelnemende landen uit te breiden tot twaalf of zestien zal het kabinet de steun aan de KNVB heroverwegen. Een woordvoerder van het ministerie van WVC heeft dat gisteren bekend gemaakt. Mi nister D'Ancona van WVC heeft de KNVB in middels per brief op de hoogte gebracht van het kabinetsbesluit. In een eerste reactie zegt de KNVB erg blij te zijn met de steun van het kabinet. Met het kabinetsbesluit is voor de KNVB een belangrijke hindernis weggenomen voor de organisatie van het EK, waarvoor de voetbal bond zich net als Engeland, Oostenrijk, Portu gal en Griekenland kandidaat heeft gesteld. De UEFA beslist in april welk land het Euro pees kampioenschap in 1996 mag organiseren. De KNVB had de steun van het kabinet nodig omdat de UEFA dat eist. De Europese voetbal bond verlangt een overheids-garantie van elk land dat zich kandidaat stelt voor het organi seren van het Europees kampioenschap. Afgelopen weken hebben de ministeries van wvc, justitie, financiën, binnenlandse zaken en economische zaken intensief overleg ge voerd over de kostenfactoren en de conse quenties voor ons land van het organiseren van het Europees kampioenschap in 1996. Het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalis me (CIV) in Utrecht is verheugd over het kabi netsbesluit. Woordvoerder Janine van den Berg: „De politiek moet beslissen, vervolgens is het de opdracht van de politie de klus goed te klaren. Indien het EK naar Nederland komt, zal het een heel karwei worden, maar ik ben ervan overtuigd dat de politie tegen die tijd klaar is. Het heeft me alleen verbaasd dat het kabinet nog uit gaat van acht landen, terwijl de UEFA toch al min of meer bekend heeft ge maakt dat het er twaalf of zestien worden De UEFA neemt pas in april een definitief be sluit over het EK in 1996. Volgende week al komt een speciale commissie van de Europese voetbalbond in Nederland de stadions bezoe ken waar in "96 de wedstrijden kunnen worden gespeeld. Dat zijn - afhankelijk van het aantal deelnemende landen - in elk geval de stadions van PSV en Feyenoord. Ook de twee nieuwe stadions in Amsterdam (Ajax) en Arnhem (Vi tesse) vervullen een prominente rol in het draaiboek van de KNVB, maar van die accom modaties is nog slechts een maquette te zien. )TTERDAM - Tom ssen sneuvelde giste- in de halve finales van herendubbelspel (7-5, tegen Eltingh/Kem- •s) en miste eerder deze ek een uitgelezen kans ook in het enkelspel idelijk weer eens van h te doen spreken. 27-jarige Limburger liet in tweede ronde van het sing- oernooi in Ahoy' liefst acht points onbenut en ontnam Rotterdamse tennispu- ;k daarmee een Hollandse frontatie tussen hem en arhuis. sen baalde daarvan, maar niemand de schuld geven, k zichzelf niet, vond hij. ,,Ik goed gespeeld, maar Prpic net wat beter", oordeelde aerder deze week. Op de ne- laag van gisteren viel wei- af te dingen. >r veel tennisprofs betekent dubbelspel een welkome snapping aan de stress die enkelspelpartijen met zich ïbrengen. Dat zij daarmee twee walletjes eten, is voor en mooi meegenomen. D'r zelfs spelers die er een irte bankrekening op na- iden, waarop zij de via de ibel spelen verzamelde ex- itjes „voor later" bewaren, ar voor Tom Nijssen is het e ernst; het merendeel van inkomsten moet hij uit het ntennis halen. Met als ge- ihn McEnroe: volg dat hij steeds maar weer ontsnapt aan de belangstelling van het grote publiek. En als hij dan eens de kans heeft naam te maken, mist hij net de slag. Suk Met zijn vaste partner Cyril Suk begeeft Nijssen zich der halve in de marges van de ten nissport. Toch groeit de kleine Nederlander best in z'n dub belrol, waarin het dubbelspel duidelijk de boventoon voert. De pupil van (tegenwoordig) Ron Timmermans zou alleen weieens wat meer waardering voor zijn werkzaamheden zien. Zo werd Nijssen, toch onbe twist de beste dubbelaar van Nederland, zonder pardon ge passeerd voor het laatste Davis Cup-duel. „Haarhuis/Koever mans was niet de beste opstel ling voor deze ondergrond. Ik had met Siemerink een goed dubbel kunnen vormen. Maar ik maak me er niet druk om", meldt de Limburger. „Ik moet het hebben van mijn techniek en van mijn taktisch inzicht", weet de nummer 232 van de enkelspelranglijst. Die vaardigheden zijn bij hem on miskenbaar aanwezig, maar hem wordt vaak gebrek aan 'killersmentaliteit' verweten. „Daar ben ik het dus niet mee eens", zegt hij fel. Vaak speelt Nijssen op een achteraf-baantje en als hij eens op het centre-court in actie komt doen de vele verkoop- 'stands' langs de baan goede zaken. Tennispubliek blijft im mers niet zitten voor een dub belspelpartij. „Het is moeilijk TTERDAM - De na- n van Edberg en Lendl nmen de Rotterdamse nisliefhebbers nog al- toe. Van de affiches. die van Haarhuis en Sie- ink. Volgens bondscoach ïley Franker spreekt daar erwaardering uit voor het onale talent. „Natuurlijk ;ten de toppers erop staan, ir ook de namen van de Ne- andse spelers. Dat zijn onze jongens". John McEnroe betreft had lan ook de naam van Ri- •d Krajicek bij moeten n. „Beter voor tennis en :r voor hemzelf." Naar de ling van de grootmeester het touch-tennis brengt jicek het meeste talent met mee. „Zo iemand had er bij moeten zijn. Dit was kans om zichzelf voor een it publiek te bewijzen. In- its daarvan gaat hij naar In- Wells; een toernooi van jicek speelde daar trou- s alleen dubbel. „Ik heb laten vertellen, dat hij het niet eens kon worden met toernooi-organisatie. Vol- mij heeft men hem dan ht geadviseerd. Zo'n jon- van negentien, twintig jaar soms niet wat goed voor is", aldus McEnroe, icek moet zich volgens de rikaan de komende maan- een verklaring te geven voor het feit dat de mensen dubbel spel minder aantrekkelijk vin den", aldus Nijssen, die zijn zachte 'g' nagenoeg volledig terzijde heeft gelegd. „Ik denk dat het ermee te maken heeft dat de mensen afkomen op grote namen en dat het niveau van het spel niet eens zoveel uitmaakt. De mensen willen bekende spelers zien en de be kende Amerikaanse koppels komen nou eenmaal niet of nauwelijks naar Europa". Raar Raar, vindt Nijssen de achter blijvende interesse voor zijn tak van tennissport. „Alle re creatiespelers geven de voor keur aan het dubbelspel en het is vaak leuker om te zien. Maar in waardering blijft het achter. Zowel sportief als financieel". Hoewel Nijssen zegt een ople ving door te maken, uit zich dat alleen in het dubbelspel. Hij speelde dit jaar pas zes en kelspelpartijen: vier in Milaan, waar hij zich door het kwalifi catie-toernooi moest werken en twee in Rotterdam, waar hij van toernooi-directeur Wim Buitendijk een 'wild-card' kreeg toebedeeld. „Doordat de prestaties in het dubbelspel beter zijn, heb ik ook meer ver trouwen tijdens de enkelspe len", vertelt Nijssen, die vorige week in Stuttgart (met Suk) zijn achtste toernooizege bin nensleepte. „Daarnaast heb ik in het gemengddubbel met Manon (Bollegraf, red.) ook twee Grand Slam-toernooien gewonnen. Maar dat levert geen punten en nauwelijks pu- den mentaal bewijzen. Hij vond het vreemd dat de negen tien-jarige Nederlander in Melbourne verstek liet gaan tegen Courier. „Zoiets is in de halve finales van een Grand- prixtoeroi vrijwel nooit voorge komen". Maar als hij die men tale hindernis neemt, wordt Krajicek volgens McEnroe een hele grote. „Ik zie niemand die op het gras van Wimbledon zo'n service kan breken. Mis schien in de tiebreaks". Powertennis Ook zonder het powertennis van Krajicek zijn het mooie da gen in Rotterdam. Bondscoach Stanley Franker geniet zozeer, dat hij zijn vertrek naar de Ver enigde Staten een paar dagen heeft uitgesteld. Daar gaat hij met vier meisjes naar toe. Hij vindt dat nu het vrouwenten nis zijn hulp nodig heeft. De mannen kunnen het zelf wel af. Zonder powertennis, als het uitkomt, zoals Paul Haar huis bewees. De Eindhovenaar bereikte 's middags de halve fi nales. Voor de tweede achter eenvolgende keer. Na Ivan Lendl. nummer acht van de wereld, pakte hij vrijdag num mer 23: Goran Prpic, spreek uit Pripitsj, met 7-6 (7-5) 6-2. Heel andere partij; andere Haarhuis. Voorzichtig, afwach tend, zoekend. Het tempo lag stukken lager dan in de Lendl- match. Wederzijds respect overheerste. Haarhuis ziet er Paul Haarhuis jubelt na zijn zege op Prpic niet tegenop zijn spel uit het achterveld op te bouwen; Prpic geldt als één van de gevaarlijk ste counter-tennissers. Bedrie- gelijk snel ondanks de indruk wekkende metalen constructie rond zijn rechterknie. Het is een herinnering aan een onge luk tijdens een tenniswed strijd zeven jaar geleden, waar bij hij beide kruisbanden scheurde. Het was counterten- nis van beide zijden Met Haar huis steeds iets in het voor deel. Soms duurde het zestien FOTO. ANP slagenwisselingen eer één punt was beslist. De druk lag op Prpic. 4-2 achter; bij 5-4 twee setpoints tegen. Voor de inspanning moest hij in de tie break betalen. In de beslissen de mini-game ging zijn opslag vijf keer verloren, die van Haarhuis vier maal. De uitkomst in Nederlands voordeel besliste de partij. In de tweede set produceerde de aanvankelijk feilloze back hand van de Kroaat nog slechts missers. y* bliciteit op", aldus Nijssen over zijn successen op Roland Garros ('89) en bij de US Open ('91). Aantrekkelijker waren zijn prestaties met de uit Praag af komstige Cyril Suk, met wie hij vorig seizoen de einderon de van het Grand Slam-circuit bereikte. „Dat is voor dit sei zoen weer ons doel. We hebben afgesproken dat we samen alle grote toernooien doen en het gaat toe nu toe boven verwach ting goed". Mede door de eind zege in Stuttgart staat het kop pel Nijssen/Suk nu internatio naal te boek als nummer drie op de dubbel-ranglijst, net zo hoog als Pete Sampras op de 'single'-lijst. Overeenkomstig de publieke appreciatie blijven ook de be talingen in het dubbelspel (ver) achter. „Het wordt wat beter", weet Nijssen, „maar het contrast is nog vrij groot". Ter vergelijking: degene die zondagmiddag de enkelspelfi nale wint vangt in z'n eentje 68.400 dollar; de winnaars van het herendubbel moeten sa men 29.420 dollar delen. Waar bij zij aangetekend dat zij in de voorronden een partij minder hoefden af te werken. Nijssen: „Maar het is meestal aantrek kelijker om ver te komen in het dubbelspel, dan er na één of twee rondjes in het enkel spel uit te vliegen". Zoals hem gisteren overkwam. Hetgeen hem 8.170 dollar opleverde. „Het is een leuk beroep, maar je moet in een paar jaar je geld verdienen. Ik zie mijn vrien din nu heel weinig, maar over een tijdje moeten we een leuk huisje kunnen kopen". Robert de Wit na een geslaagde poging bij het hoogspringen. FOTO: GENUA Nederland is in het 22ste toernooi om de Europese indoortitels gis teren in Genua goed van start gegaan. Van de vier, op een internationaal kampioenschap debute rende, atleten kwamen drie een stap verder. De 800 meter loopsters Stella Jongmans en Krista Au- kema plaatsten zich voor de halve eindstrijden van vandaag. Ook Leon Haan kwam op dezelfde afstand bij de mannen een ronde verder. De Apeldoorner had echter ge luk. Aanvankelijk was hij als vierde snelste verliezer toege laten tot de laatste twaalf. De Tsjechoslowaakse ploeglei ding proteerde echter terecht tegen de tijdwaarneming in de derde serie. In die wedstrijd kreeg Vaclav Hrich aanvanke lijk een tijd van 1 50,75 hoewel hij vrijwel gelijk met de En gelsman Whittle (1.48.79) over de eindstreep kwam. De tijd van de Tsjech oslwaak werd la ter gecorrigeerd tot 1.48,80. De jury d'appel achtte het vervol gens onjuist Haan niet voor de halve finales te plaatsen omdat diens naam officieel al bij de lijst van gekwalificeerde atle ten stond. De Amsterdammer Oscar Terol werd in de series van de 800 meter uitgescha keld. Uitstekend op dreef is Robert de Wit. De Eindhovense tien kamper staat na de eerste dag van de zevenkamp, een onder deel dat voor de eerste keer op het programma staat van de in- doorstrijd op zesde plaats. Vijf jaar geleden bij het EK In- door in Lievin leek Krista Au- kema aan het begin van een veelbelovende internationale carriere te staan. De toen ne gentien-jarige Friezin ver dween door een enkelblessure echter drie jaar geleden van het toneel. Vrijdagmiddag na haar serie straalde zij echter. „Dit is misschien een nieuw begin. Ik ben tenslte pas weer een paar maanden bezig. Vorig jaar heb ik na twee enkelopera ties voor het eerst weer een paar wedstrijden kunnen lo pen. Ik heb gewoon opnieuw moeten wennen dat ik zonder pijn was." Aukema, als onderwijzeres werkzaam aan een zorgverbre- dingsprojekt in het Drentse Vries, werd door de atletiek unie, op grond van haar presta tie tijdens de nationale titel strijd van veertien dagen gele den in Den Haag, voor Genua aangewezen hoewel zij de li miet niet had gehaald. Zij maakte het in haar gestelde vertrouwen waar. „De afgelopen jaren heb ik wel eens gewanhoopt. De artsen waren van mening dat mijn en kelbanden van de rechtervoet waren uitgerekt. Later bleek echter dat zij vrijwel waren af gescheurd. Ik ben toen geope reerd, waarbij tevens botsplin ters uit het gewricht zijn ver wijderd. Ik bleef echter pijn houden. Er volgde een nieuwe operatie waarin opnieuw een botsplinter is verwijderd. Daarna heb ik gewoon weer moeten wennen zonder pijn te kunnen lopen. Het feit dat ik nu een ronde verder ben geko men geeft vertrouwen voor de toekomst." Stella Jongmans, die eind januari Elly van Hulst in Gent als recordhoudster op de 800 meter onttroonde, ging met haar 2.03.34 als vierde over naar de halve finales. Robert de Wit rekent er op dat hij over vijf maanden deel neemt aan de Olympische tienkamp. Voor de Brabander is Genua niet meer dan een test. „Als meerkamper heb je gewoon te weinig wedstrijden op niveau. Deze zevenkamp paste daarom uitstekend in mijn voorbereiding. Het laat ste weekeinde van mei wil ik in Götzis de limiet van 8000 punten halen. Het is in wezen de enige kans die ik heb." De Wit. met 8447 punten natio naal recordhouder tienkamp, was gehandicapt begonnen. Een val over een horde tijdens de training had hem een week geleden een zeer pijnlijke stuitbeen opgeleverd en don derdagavond kreeg hij op een van de zeer streng bewaakte veerboten, waar de atleten in de haven van Genua zijn on- SPORT OP TV Nederland 3, 12.00 uur: Studio Sport met rechtstreeks verslag van wieler klassieker Omloop Het Volk: EK indoor- atletiek; schaatsen NK allround en WK sprint: tennis, toernooi Rotterdam. 22.15 uur: Studio Sport. 22.45 uur: Tennis, toernooi Roterdam. BRT 1,22.30 uur: Sport. BRT 2,15.30 uur: Sport extra met wiel rennen. rechstreeks verslag wielerklas sieker Omloop Het Volk, 20.00 uur: Sport extra met paardesport, wereldbe ker jumping vanuit Sportpaleis Antwer pen. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand met voetbal, FA Cup; atletiek, EK indoor; training Grand Pnx van Zuid-Afrika voor Formule 1paardenkoersen vanuit Haydock Park; world bowls. 18.45 uur: Big Break, spelprogramma met top- snookerspelers BBC 2,17.30 uur: World Bowls Duitsland 1.18.07 uur: Sportschau Duitsland 2, 21.55 uur: Das aktuelle Sport-Studio Duitsland 3,15.00 uur: Sport extra Superchannel. 16.00 uur: World sports special. 23.00 uur: Hang loose RTL+, 12.45 uur: Training Grand Prix Zuid-Afrika voor Formule 1 Sportnet, 07.00 uur: Sport Eurosport. 09.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2,12.00 uur: Voetbal plus Nederland 3. 13.25 uur: Studio Sport met schaatsen, NK allround en WK sprint, tennis, finale toernooi Rotter dam. EK indoor-atletiek, 18.35 uur: Stu dio Sport. RTL 4, 17.00 uur: Match. 20.00 uur: Match voetbal met samenvattingen Spaanse. Engelse en Italiaanse com petitie. BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag, 19.45 uur: Sportweekend BRT 2,12.45 uur: Sport extra met auto sport, rechtstreeks verslag Grand Pnx van Zuid-Afnka voor Formule 1 BBC 1, 00.15 uur: Grand Prix van Zuid- Afrika voor Formule 1 BBC 2,13.00 uur: Sunday Grandstand met autosport. Grand Prix van Zuid-Afri ka voor Formule 1EK indoor-atletiek, world bowls; rugby special. Courage League Orell-Leicester Duitsland 1, Sport extra met skién om wereldbeker Super G voor mannen; EK indoor-atletiek schaatsen, WK sprint. 18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Re portage. Superchannel, 16.00 uur: World sports special. 16.30 uur: Hang loose RTL+, 12.30. 23.55 en 04.50 uur. Grand Prix van Zuid-Afrika voor Formu le 1 MAANDAG BBC 2,17.30 uur: Grand Prix van Zuid- Afrika voor Formule 1 Sportnet. 08.00 uur: Sport. Eurosport. 09.00 uur: Sport. dergebracht. plotseling koorts. „Ik voel mij zeker niet opti maal, maar ben toch tevreden met mijn prestaties van van daag." Die tevredenheid was terecht. Zijn 7.14 meter bij het ver springen en de 15,55 meter ko gelstoten waren prestaties die hij nog niet eerder had gele verd. In een meerkamp had De Wit op de 60 meter indoor ook nog nooit sneller dan de 7,08 seconden van Genua gelopen. „De meerkamp, vooral de trai ning ervoor is zeer blessurege- voelig", aldus De Wit. „Je moet altijd alert zijn. Van januari heb ik al last van allerlei kleine ongemakken. Je weet dat ech ter. Ik heb ervaren dat ik zelf vertrouwen moet hebben. Wanneer dat ontbreekt, ga ik forceren en dan komen blessu res." De Wit traint veel met Frans Maas en Erik de Bruin. „Zij hebben beiden toch een ande re kijk op het verspringen, res pectievelijk de werpnummers. Die samenwerking motiveert niet alleen enorm maar heeft hier ook zijn vruchten afge worpen. Ik denk dat ik verder had kunnen springen wanneer ik geen last van mijn stuitje had ondervonden. Ook de ko gel had nog beter kunnen zijn. In de tweede poging zat ik er goed onder maar de kogel rol de over mijn vingers. Het hoogspringen viel mij mee al bleef ik dan met 1,95 meter tien centimeter onder mijn beste prestatie. Een paar we ken geleden heb ik voor het eerst sedert afgelopen najaar weer een keer hoog gespron gen. Ik weet nu in elk geval dat mijn afzetvoet het houdt". Ongenoegen De Wit rekent vandaag op een nieuwe nationaal record. Hij kwam in 1988 tot een totaal van 5878 punten, maar dat re cord werd later, zeer tot zijn ongenoegen, ongeldig ver klaard omdat de baan in Zwol le langer was dan de voorge schreven 200 meter. „Het wordt tijd dat het record weer eens op een internationaal to taal komt", sprak hij veelbete kenend. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Morgen FC Gronlngen-Ajax FC Twente-FC Utrecht EERSTE DIVISIE Vanavond Emmen-Cambuur L SC Heerenveen-NAC KNVB-beker kwartfinale Morgen Telstar-Haarlem KOERSEN Onze tips voor de koersen van Hilversum, morgen aanvang 13.30 uur luiden: le koers: 1. Go for Boko. 2. Gloddre- am S. 3. Gipsy Westland (5-8-6) 2e koers: 1. Gideon Kades. 2. Fanto- me de Lucia. 3 Female Touch (6-7-2) 3c koers: 1. Cristo Robel. 2. Ferrock. 3. Flamous Flash (5-9-8) 4e koers: 1Meadow Wingfield, 2. Edi- no, 3. Black Pilt (8-4-1) 5e koers: 1 Girmana B, 2. Geef Gas Pompano,3. Express Crown (7-9-4) 6e koers: 1 Flora W. 2. Sweet life Ha nover. 3. Florcan Lelysatad (9-8-4) 7e koers: 1 Estrella Star. 2. Evita Uit huizen. 3. Early Bird (2-5-4) 8e koers: 1 Esperanza Guapa, 2. Es- tanza, 3. Comrade (1-7-8) 9e koers: 1 Carisma Darby, 2. Yello- wa. 3. Don Berkum (7-6-2) 10e koers: 1 Domo Dutch. 2, Defoe Hanover, 3. Sizzling Java (2-7-1 De tips voor de koersen van Alkmaar, maandag aanvang 18.00 uur zijn: le koers: 1 Flying Dakota. 2 Fanny Fan Sondel. 3. Frefine Mountain (3-6- 5) 2e koers: 1. Grand Videau, 2. First Petnic, 3. Fury Volita (9-5-6) 3e koers: 1. Fivan De Noot. 2. Gijs Hollyrood.3. Felicity Expo (6-1-3) 4c koers 1 Globetrotter S, 2. Follow My Star. 3 Fred Brugerheide (2-4-6) 5e koers 1 Eros Fan Sondel. 2. Edon Prince. 3. Draver Boszorg (1-8-7) 6e koers: 1. Eland M. 2 Ever OfThys- sen, 3. Ferry's Maid (9-4-6) 7e koers: 1 Flair Alone. 2 Easy Oost- land, 3. Epsilon Dakota (5-1-8) 8e koers 1 Charlos Netten. 2 Figh ting Champ. 3. Atomic Power 1-3-7) 9c koers: 1 Eusebio Tornado. 2. Chynthijae K. 3. Drieske M (6-1-5) Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15 00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd lei ETIEK <a. EK indoor. n|en- 'neter, series, geplaatst voor halve js Viali (Ita) 1.48,21, Arconada u] 1.48.30. Uil (GBr) 1 48,38, Eplini- lui) 1 48,67. Whittle (GBr) 1 48,80, Salez (Spa) 1 49.00, Steele (GBr) 23, Braun (Dui) 1.49.43, Marinic "C 1 49.98. Makarevitsj (GOS) 150, Haan (Ned) 1 49,55, Hrich (Tsj) 75, Benvenuti(lta) 1.51.02, Kem- (Dui) 1.51,05. Enholm (Zwe) 15 meter, halve finales, geplaatst finale Gonzalez (Spa) 7.52,87, Ck (GBr) 7.53,11, Mei (Ita) ?9, Maia (Por) 7 53.58, Di Napoli 54,36, Rojas (Spa) 7.54,54, Jimi- Spa) 7.54,68, Dubus (Fra) 7 54,80, ruschini (Ita) 7.55,65, Brenier f55,19. Ikamp eter, eerste serie 1 Meier (Dui) 6,98 seconden, 2. De Wit (Ned) 7,08, 3. Munkacsi (Hon) 7.12, 4. Kolpakov (GOS) 7,17, 5. Baffi (Ita) 7,19. Tweede serie: 1 Plaziat (Fra) 6,83, 2. Zmelik (Tsj) 6,90, 3. Muller (Dui) 6,93, 4. Lobo- din (GOS) 6,99, 5 Penalver (Spa) 7,16, 6 Gahwiler (Zwi) 7,42 Verspringen: 1 Zmelik 7,60 meter, 2 Plaziat 7,58, 3. Meier 7,45, 4 Munkacsi 7,44, 5 De Wit 7,14, 6 Lobodin 7,13, 7 Gahwiler 7,09, 8. Penalver 7,02, 9. Baffi 6,92,10. Kolpakov 6,90. Vrouwen Verspringen 1 Beresjnaja (GOS) 7,00 meter, 2 llcu (Roe) 6,74, 3 Rudoll-Ni- nova (Oos) 6,60, 4 Kravets (GOS) 6,57, 5 Radtke (Dui) 6,43, 6. Gerhardt (Dui) 6,38 Vijfkamp 60 meter horden, eerste serie: 1. Court (GBr) 8,47, 2 Sidorva-Blochina (GOS) 8,53, 3 Ozoeze (Ita) 8,61, 4. Delprete (Fra) 8,69, 5. Didden (Bel) 8,85. Twee de serie: 1 Nastase (Roe) 8,14, 2. Wlo- darezyk (Pol) 8,31, 3. Belova (GOS) 8,55,4. Vaideanu (Roe) en Clarius (Dui) beiden 8,58 DAMMEN Parthenay. EK mannen 4e ronde: Uhlig (Dui)-Machado (Por) 0- 2. Vandeberg (Bel) -Meijer (Ned) 1-1, Clerc (Ned)-Van der Zee (Ned) 1-1, Borghetti (Ita)-Koifman (Isr) 0-2, Jansen (Ned)-Hubner (Bel) 2-0, Boetsinski (Lit)-Wigman (Let) 2-0, Issalene (Fra)- Foerman (GOS) 0-2, Schwartsmann (GOS)-Marel (Tsj) 2-0, Chmiel (Pol)-Val- neris (Let) 1-1, Ribakov (GOS)-Cordier (Fra) 2-0. Stand: 1 Jansen. Koifman 7, 3. Foerman. Meijer, Ribakov, Schwarts mann, Valneris 6, 8 Clerc, Van der Zee 5, 10 Boetsinski 4,11. Chmiel, Cordier, Vandeberg, Wigman 3, 15 Borghetti, Hubner, Machado, Marek 2, 19. Issale ne, Uhlig 1. GOLF Valencia. Open Mediterrania, stand na de tweede dag: 1 Darcy (Ier) (71-66). Rivero (Spa) (69- 68) en Singh (Fij) (70-67) 137, 4 Carri- les (Spa) (71-67) en Giraud (Fra) (67- 71) 138,6 Haggman (Zwe) (70-69), Ba ker (Eng) (69-70), Olazabal (Spa) (68- 71), McLean (Eng) (70-69) en Roe (Eng) (69-70) 139; 11 Sherborne (Eng) (71-69). Spence (Eng) (72-69). Ogle (Aus) (69-71) en Van de Velde (Fra) (68- 72) 140, 15. Van der Velde (Ned) (68- 73), Sunesson (Zwe) (72-69), Thüll (Dui) (71-70), O'Connor (Ier) (74-67), Lindgren (Zwe) (68-73), Binaghi (Ita) (70-71) en Richardson (Eng) (70-71) 141 PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers. 2000 m: 1. Deleazar Fibber (Dooper) 2.37,4 - 1.18,7, 2. Elsie May, 3. Eva Buitenzorg Toto: winnend 11,30, plaats 4,90, 4,90, koppel 40,80. trio 803,50 2e koers, 2000 m 1 Grandeur (Cre- bas) 2 40.5 - 1.20.3, 2. Francis Victory, 3 Gina Westeinde Toto: winnend 1,80, plaats 1,50, 1,70, koppel 4,70, trio 43,50. 3e koers, 2000 m: 1 Flyer Tornado (Schoonhoven) 2.38,2 -119,1,2 Gide on Uithuizen, 3. Fristy van Weert. Toto winnend 1,70, plaats 1,90.2,20. koppel 6,10, trio 29,10 4e koers. 2000 m: 1 Fresco Robel (Schwarz) 2.39,0 - 1 19,5, 2 Dennie, 3 Eliners Hanover Niet gestart' Dino Os- sewaard, Express Up. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40,1,50, koppel 4,80, trio 27,50. 5e koers, 2000 m: 1Fjohan Brach (Ve- lis) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Flying Pearl, 3. Emir Niet gestart Fair Play Kades, Nile- ma Road Toto: winnend 2,80, plaats 2,20, 2,10, koppel 5,30, trio 44,80 6e koers, 2440 m 1 Earby Alf (Arend de Wrede) 3.10.8 - 1.18,2. 2 Commer cie. 3 Eric Clapton If Toto winnend 1.90, plaats 1.40, 1,90, koppel 8,20, trio 37,50. 7e koers, 1609 m: 1Calexi N (Dooper) 2.02,4 -1 16,12 Dave Shoeing, 3. Car los Niet gestart: Doortje Scimitar Toto winnend 10,40, plaats 2,20, 1,70, 1,80, koppel 17,00, trio 135,10, dubbel win nend 15,80 8e koers, 2000 m 1. Eagle (Suyker- buyk) 2.38,1 -1.19,1,2. Champion's. 3. Alfons Niet gestart: Dehoeve Princess Toto: winnend 1,80, plaats 1,40, 4,20, koppel 5,70, trio 181,40. 9e koers, 1609m: 1 Happy John (Man- ninen) 2.05,5 -1.18,0. 2. Early Nobo, 3. Enrieke Niet gestart Exotic Kruys, Es ter Victrix Toto winnend 2,20, plaats 1,20,1.40, koppel 3,60, trio 18,00 Omzet 132 704 SCHAKEN Linares, internationaal toernooi, af gebroken partij vierde ronde lllescas (Spa) - Joesoepov (Rus) 1-0. Stand: 1 Kasparov (Rus) en Joesoe pov 3 pnt, 3. lllescas, Beljavski (Oek) en Gelfland (WRu) 2 1/2, 6. Karpov (Rus). Ivantsjoek (Oek) en Timman (Ned) 2,9 Short (GBr), Ljubojevic (Joe), Anand (Ind), Barejev (Rus) en Salov (Rus) 1 1/2,14 Speelman (GBr) 1 SKIËN Narvik (Noo). Vrouwen, reuzenslalom 1. Wiberg (Zwe) 1.54.55, 2 Wachter (Oos) 1.54,75, 3 Fernandez-Ochoa (Spa) 1.55,25, 4. Merle (Fra) 1 55,48, 5 Ruffe (VSt) 1.55,90. 6 Eder (Oos) 1.55.92. 7 Seizinger (Dui) 1.56.42. 8 Guignard (Fra) 1.56.49.9 Satvenmoser (Oos) 1 56,73, 10 Gavet-Hacher (Dui) 1 56,80 Stand wereldbeker reuzenslalom 1 Merle 466, 2. Schneider (Zwi) 391, 3 Compagnoni (Ita) 344, 4. Ruffe 321, 5. Wiberg 274,6 Twardokens (VSt) 229. Stand wereldbeker algemeen 1 Kron- berger (Oos) 839, 2 Merle 764, 3 Schneider 7514 Ginther (Oos) 746, 5 Seizinger 665.6 Compagnoni 590 Wereldbeker landen 1 Oostenrijk 8241, 2. Zwitserland 7651, 3. Italië 4873 Lahti (Fin). Mannen, wereldbeker Noordse combinatie, springen; 1 Sulzenbacher (Oos) 218,4 punten. 2. Ofner (Oos) 218,0, 3. Mantila (Fin) 217,5, 4 Longo (Ita) 215,5, 5 Apeland (Noo) 209,4,6. Lundberg (Noo) 206,3 TAFELTENNIS Wenen. Top Twaalf: vrouwen, eerste en tweede ronde groep A Hooman (Ned) - Asa Svens- son (Zwe) 19-21 15-21 19-21, Batorfi (Hon) - Timina (GOS) 21-14 21-15 21- 11Guergueltsjeva (Bul) - Perkucin (Joe) 21-10 18-21 20-22 21-15 21-15, Hooman - Perkucin 20-22 21-15 21-19 21-9, Batorfi - Svensson 14-21 21-18 21-14 21-12, Guergueltsjeva - Timina 21-16 21-18 18-21 16-21 21-11 Stand 1 Batorfi 2-2, 2 Guergueltsjeva 2-2, 3 Svensson 2-1.4 Hooman 2-15 Perku cin 2-0, 6 Timina 2-0 groep B Tu Yong (Zwi) - Vriesekoop (Ned) 21-15 21-12 21-18, Badescu (Roe) - Nemes (Dui) 21-15 21-13 18-21 21-23 21-14, Marie Svensson (Zwe) - Fazlic (Joe 21-12 15- 21 21-13 13-21 21-16. Tu - Fazlic 21-7 21 -16 21 -11Vnesekoop - Nemes 22-20 11-21 21-14 21-16, Badescu - Svens son 18-21 21-10 21-19 21 -18. Stand 1 Tu 2-2, 2 Badescu 2-2, 3 Svensson 2- 1, 4 Vriesekoop 2-1, 5. Nemes 2-0, 6 Fazlic 2-0 mannen, eerste en tweede ronde groep A: Grubba (Pol) - Ding Yi (Oos) 21-11 12-21 21-8 21-12, Primorac (Kro) Saive (Bel) 7-21 21-16 21-14 21-13, Waldner (Zwe) - Lindh (Zwe) 21-18 19- 21 21-15 21-17. Grubba - ündh 21-16 21-9 21-15, Waldner - Pnmorac 14-21 21-19 21-4 21-11. Ding Yi - Saive 22-20 17-21 21-17 19-21 21-16 Stand 1 Grubba 2-2,2 Waldner 2-2,3 Pnmorac 2-14 Ding Yi 2-15. Saive 2- 0, 6. Lindh 2-0 groep B Persson (Zwe) - Appelgren (Zwe) 21-13 21-15 21-16, Rosskopf (Dui) - Prean (Eng) 21-18 14- 21 21-9 24-22, Gatien (Fra) - Lupulesku (Joe) 16-21 11-21 21-18 21-16 21-10, Persson - Lupulesku 21-18 21-12 19-21 21-15. Rosskopf - Gatien 21-14 21-18 21-18. Appelgren - Prean 21-16 21-18 21-12 Stand 1 Persson 2-2, 2 Ross kopf 2-2, 3 Appelgren 2-1,4 Gatien 2- 15 Lupulesku 2-0,6 Prean 2-0 TENNIS Toernooi in Rotterdam Kwartfinale Haarhuis (Ned) - Prpic (Kro/5) 7-6 (7-5) 6-2 Becker (Dui)-Pa- trick McEnroe (VSt) 6-3 7-5, John McEnroe (VSt/6)-Antonitsch (Oos) 2-6 6-3 7-5 Dubbelspel, kwartfinales Eltingh/Kem- pers - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/2) 7-5 6-3, Carbonell/Nargiso (Spa/lta) - Grabb- /Siemerink (Vst/Ned/4) 7-5 7-6 (7-5)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19