interview/gwrcs nRoses Uit Leidse Courant donderdag 27 februari 1992 (Verwacht onder voorbehoud) 29 FEBRUARI Frank boeijen - Doelen, Rotterdam. ADM's Achter De Klok om Festival mmv Brader, souleymane mbodj Tobias delius kwartet, Hallo venray, Jablkon, The ex, De ideale schoonzonen, Lumpy head en Don Patrick martin The adm-ROCKERS - Paradiso, Amsterdam. Gotcha - Nighttown, Rotterdam. 4 MAART Ozzy osbourne en Love/hate - Paradiso, Amsterdam. Curtis STIGERS - RoxyAmsterdam. 5 MAART Little village - Ahoy, Rotterdam. 7 MAART Billy bragg - Paradiso, Amsterdam. Gotcha - Kasteel, Alphen a/d Rijn. Sans rancune - Podium, Schiedam. 8 MAART Steve harley cockney rebel - Parkzicht, Rotterdam. 9 MAART Lou reed - Carré, Amsterdam. Cowboy junkies - Paradiso, Amsterdam. Gilberto gil - Congresgebouw, Den Haag. 10 MAART Greg sage band - Paard, Den Haag. Gino vannelli - Congresgebouw, Den Haag. B.b king - Concertgebouw, Amsterdam. In sanity - Paap, Den Haag. Southside johnny - Paradiso, Amsterdam. 11 MAART John gorka - Paard, Den Haag. 12 MAART Kaoma - Vredenburg, Utrecht. Greg sage - Tivoli, Utrecht. Two bells - Pater, Den Haag. 13 MAART OPSCENE PIEPSHOW: Morzelpronk, Seeing red en Het boerensyndicaat - Paard, Den Haag. Five to one - Pater, Den Haag. The bombita's, Hugo Schneider and the wild romance- O.L.S.,Den Haag. Harry sacksioni - Schouwburg, Rijswijk. Gotcha - Boerderij, Zoetermeer. Ronny Jordan - Popular, Rotterdam. Honey b. the t-bones - Patronaat, Haarlem. 14 MAART The cranes en The senseless things - Paard, Den Haag. Harry sacksioni - De Naald, Naaldwijk. Honey b. the t-bones - LVC, Leiden. Under influence - Sater, Leidschendam. Molly foster and section - Pater, Den Haag. Greg sage - Patronaat, Haarlem. Ronnie Jordan - Paradiso, Amsterdam. Margriet eshuijs- Palace Place, Scheveningen. De confrontatie - Nederland 3, Wateringen. 15 MAART Victims family en Megakronkel- Paard, Den Haag. Frank boeijen - Stadsschouwburg, Amsterdam. Cruz and friends - Pater, Den Haag. Jewel - O.L.S., Den Haag. 17 MAART General lee - Paap, Den Haag. Swans - Paradiso, Amsterdam. 18 MAART Fabulous thunderbirds- Tivoli, Utrecht. My bloody valentine - Paradiso, Amsterdam. Sick of it all - Melkweg, Amsterdam. Sans rancune - Is Meddle, Rijpwetering. 19 MAART Simply red-Ahoy, Rotterdam. Entombed, Carcass, Confessor en Cathedral-Paard, Den Haag. Butter mountain boys - Tivoli, Utrecht. Zodiac MINDWARP - Melkweg, Amsterdam. 20 MAART Belcanto-Paard, Den Haag. Fabulous thunderbirds - Nighttown, Rotterdam. Twilight zoon - Pater, Den Haag. Saviour - O.L.S., Den Haag. Le rue - Boerderij, Zoetermeer. 21 MAART Gallon drunk - Paard, Den Haag. Butter mountain boys - LVC, Leiden. foto Ariola Zanger W. Axl Rose van Guns n' Roses: 'Nu ik onder de microscoop van de wereld lig, heb ik het moeilijk, maar probeer ik er op mijn manier mee om te gaan'. door Hans Piët „Waarom we 'Live And Let Die' hebben op genomen Nou niet omdat we zulke Paul McCartney-fans zijn. Het is gewoon een ge weldig nummer; Bovendien is het een ge waagde onderneming als je zo'n klassieker aandurft. Omdat we van uitdagingen hou den, zijn we ook deze niet uit de weg ge gaan. De grote vraag was alleen: hoe kun nen we 'Live And Let Die' naar onze hand zetten. Ik vind dat het is gelukt", zegt W. Axl Rose, zanger van Guns n' Roses, die na een afwezigheid van vijf jaar de sprong maakt van Paradiso naar de Kuip. De tegelijkertijd uitgebrachte cd's 'Use Your Illusion I en II', die een nieuwe trend in de muziekindustrie veroorzaakten, staan aan de basis van dit succes. In Neder land zijn beide platen de goud-grens reeds De Amerikaanse groep Guns n' Roses staat 23 juni in de Kuip om de verrassende verkopen van de cd's 'Use Your Illusion I en li'waar te maken. Het liefst zou zanger Axl Rose een deel van de opbrengst geven aan een organisatie op het gebied van kindermishandeling. kunnen veranderen, dan zou ik de mensen inpeperen dat we wel degelijk geven om wat we doen. Als we soms een wat andere houding aannemen, komt dat omdat we on zeker zijn, overbluft worden. Ik heb ge huild toen ik hoorde dat die twee tieners waren omgekomen in Donington. Rock and roll staat voor plezier hebben, niet voor Gitarist Slash: „Guns n' Roses wordt ge zien als gevaarlijk omdat we zo onvoorstel baar zijn, zo graag risico's nemen. Wij zijn muziek-anarchisten. Omdat we ons hart volgen, wordt er constant een zware aan slag op onze integeriteit gepleegd, maar voor Guns n' Roses is rock and roll nog al tijd een vorm van rebellie. Vanaf het begin hebben we onze vrijheid bevochten. Het is vooral belangrijk dat niemand zich met ons bemoeit. Doen ze dat wel dan kiezen we voor de tegenovergestelde richting. Daar om hebben we vorig jaar ook gelijktijdig 'Use Your Illusion I en II' uitgebracht. Ie dereen verklaarde ons .voor gek. Ten on rechte, zo blijkt". De rebellie waarover Slash praat, lijkt de basis van het Guns n' Roses-succes. Een paar 'hoogtepunten': Tijdens de eerste En gelse tournee in 1987 wordt Axl Rose wak ker op de intensive care van een zieken huis. Hij is maar net ontsnapt aan elektro- kutie. In datzelfde jaar wordt Axl tijdens een Amerikaans concert gearresteerd om dat hij een veiligheidsbeamte te lijf gaat. Een roadie neemt de rol van zanger over. Een jaar later komt Axl te laat opdagen voor een concert in Philadelphia. Hij is, na een ruzie met een parkeerwachter, gear resteerd. In augustus speelt de groep op 'Monsters Of Rock' in het Engelse Doning ton. Hoewel als opener geprogrammeerd, bestormt het 107.000 man tellende publiek het podium als Guns n' Roses opkomt. Twee fans, Alan Dick en Landon Siggers, worden vertrapt. Axl: „Ik was kapot. Maar al die verhalen, mijn arrestaties... begrijpt dan niemand dat ze uiteindelijk in ons voordeel werken. Gelukkig met al die aandacht, ben ik overi gens niet. Ik ben altijd uiterst onzeker ge weest. Nu ik onder de microscoop van de wereld lig, heb ik het moeilijk, maar pro beer er op mijn manier mee om te gaan". „Als ik het imago van Guns n' Roses zou „Tijdens de komende tournee, die in Japan start, hoop ik vooral dat mijn pianospel be ter wordt. Ik kan eigenlijk alleen mijn ei gen materiaal spelen terwijl ik, onder druk van mijn vader, toch jaren les heb gehad. Mijn voordeel was dat mijn ouders niet mu zikaal waren en dus niet begrepen dat ik ei genlijk nooit studeerde. Ik zat altijd maar een beetje te rommelen met eigen werk. De piano was een prima uitlaatklep voor mijn gevoelens en ook een schild tegen de mis handelingen waaraan ik als kind werd blootgesteld. Er werd thuis niet tegen mij geschreeuwd als ik piano speelde". 'Zullen we ooit de echt Axl leren kennen vroeg een Amerikaanse krant zich onlangs af. „Ik weet zelf niet eens wie ik ben. Zo lang dat het geval is, zal die vraag onbeant woord blijven, maar'ik ben in therapie. Ik heb, dankzij mijn jeugd, nog zoveel scha duwkanten. Het liefst zou ik een deel van de touropbrengsten ook schenken aan een organisatie die zich met kindermishande ling bezighoudt. Het is nog altijd een ui terst emotioneel onderwerp voor mij, dus hou ik er liever over op als je het niet erg vindt". De Kuip, Rotterdam: Guns n' Roses. Met W. Axl Rose (zang), Slash (gitaar), Gilby Clarke (gitaar), Duff McKagan (bas), Matt Sorum (drums) en Dizzy Reed (toet sen). Op 23 juni (16 uur). Voorverkoop is reeds begonnen. Bellitoni: amateurs op zeer hoog niveau De concertmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest, Viktor Liberman, soleert bij het Symfonie Orkest Bellitoni. En dat zou hij niet hebben gedaan als dit Haagse amateurorkest niet op een zeer hoog niveau stond. Of om met dirigent Alexandru Lascae te spreken: „Het is het beste amateurorkest van Nederland". Lascae is ook tweede concertmeester van het Residentie Orkest, dirigent van het Arion Ensemble en vaste gast-dirigent van het Opera Filharmonisch Orkest van Iasi, de hoofdstad van het Roemeense Moldavië. Lascae geeft toe dat hij destijds (1990) scep tisch was, toen men hem vroeg vaste diri gent te worden van Bellitoni. Maar sinds hij het ensemble leidt, is hij razend enthou siast. „Het is heel leuk om met hen te wer ken. Die musici zijn zo gemotiveerd. Het is voor hen een hobby, ze verdienen er geen cent mee". Liberman soleert bij Bellitoni in het Viool concert in d. opus 47 van Jean Sibelius. Lascae: „Dat concert wordt niet zoveel ge speeld. Jammer, want het is toch een bij zonder stuk muziek. Maar het staat bij Li berman op het repertoire. We spelen ook de Sinfonietta Hasonica van de Haagse com ponist Peter Visser. Visser schreef dit stuk ooit voor het jubileum van een Haags ama teurorkest dat Haso heette. Nee het is geen hyper-modern stuk. Het is vrij traditioneel geschreven. Je kunt er zelfs invloeden van Dmitri Sjostakovitsj in ontdekken. Van deze componist spelen v/e de negende Sym fonie'1. Stadsgehoorzaal, Leiden: Symfonie Or kest Bellitoni o.l.v. Alexandru Lascae m.m.v. Viktor Liberman (viool); werken van P. Visser, Sibelius en Sjostakovitsj. Op 4 maart (20.15 uur). Herhaling in Kon. Conservatorium in Den Haag op 7 maart (20.15 uur). VER UIT GOTCHA'S AIDS-BENEFIET De nieuwe single 'Mathilda Da Wic ked Witch' van de Haarlemse groep Gotcha heeft (on)veilig vrijen tot on derwerp. Deze alternatieve versie van het origineel, dat op de cd 'Words and music from da lowlands' is terug te vinden, moet extra aandacht vestigen op de benefietconcerten die onder de noemer 'A little help for a friend' wor den gegeven. De concerten zijn op 11 maart (Tivoli, Utrecht), 12 maart (Nighttown, Rotterdam) en 15 maart (Schram Studio, Amsterdam). BRAZILIAANS CARNAVAL Het Braziliaanse carnaval is een feest met veel kleur en vrolijkheid. In Bra zilië duurt het vier dagen en in die tijd vergeet het volk al zijn problemen. Morgenavond (aanvang 21 uur) barst in Paradiso in Amsterdam ook het Braziliaanse carnaval los. Een uitge breid orkest van Braziliaanse musici zal het festijn begeleiden. Op het pro gramma staan naast de hedendaagse, internationale samba en lambada ook minder bekende dans- en muzieksoor ten als maracatü en de. maculele. LEIDEN E.O. 3 Donderdag 27 februari Kapelzaal k&o, azewindsteeg, Leiden, 12.45: lachconcert door Röse de ies (piano). Werk van pzart, Beethoven en Ravel. Zaterdag 29 februari '^Stadsgehoorzaal, neestraat 60, Leiden, 20.15: lcpesterserieconcert door a|sidentie Orkest met Lazar Irman (piano); werken van ethoven en Wagner. Lvc, Breestraat 66, Leiden, jI .00: Signature; 22.00: Claw lysClaw. Het Kasteel, Concertweg .Alphen, 21.00: LaLupa (ƒ8,- Jazzpodium hothouse, De aag, Aalmarkt 21, Leiden, 1.30: Jubilation Pierre lurbois met Fred Leeflang, 'ic Vloeimans, Willem Kühne Egon Kracht. Zondag 1 maart ^Stadsgehoorzaal, 'reestraat 60, Leiden, 11.30: iepfïïeconcert met pianist Jaap boi. [The Duke, Oude Singel, feiden, 15.00: Optredens hanson Noire-seizoen (ƒ5,-). Donderdag 5 maart ^Kapelzaal k&o, pzewindsteeg, Leiden, 12.45: pnchconcert door Mitsusko Saruwarti (piano). Vrijdag 6 maart Stadsgehoorzaal, Breestraat 60, Leiden, 20.15: Steven Mayer, concert in pianistenserie van K&O. Werken van Weber, Schumann, Liszt, Debussy, Ives en Tatum. Lvc, Breestraat 66, Leiden, 22.00: Signature. De rank, Golfbaan 99, Noordwijk aan Zee, 20.15: Flairck met 'De optocht' (ƒ20, CJP/P65/K&0 ƒ17,50, t/m 15 jr. ƒ10). Zaterdag 7 maart Jazzpodium hot house, De Waag, Aalmarkt 21, Leiden, 21.30: Your Neighborhood Saxophone Quartet (V.S. Muzenhof, Cor Gordijnsingel,'Leiderdorp, 20.15: Deep River Quartet (ƒ17,50, CJP/65+ ƒ15). Kasteel, Concertweg 1, Alphen, 21.00: Gotcha (ƒ12,50). Zondag 8 maart Lvc, Breestraat 66, Leiden, 22.00: De Dijk (ƒ15). Deschelft, Noordwijkerhout, 14.00: Van Gogh Kwartet 17,50). De paauw, Wassenaar, 12.00: Pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar. Werken van Mendelssohn- Bartholdy, Schumann, Saint- Saëns en Dvorak. Lvc, Breestraat 66, Leiden, 22.00: Signature. Het Deep River Quartet is zaterdag 7 maart te horen in de Muzenhof in Leiderdorp. DEN HAAG Donderdag 27 februari Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest o.l.v. Günther Herbig m.m.v. Lazar Berman (piano); werken van Beethoven en Wagner. Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' van Alain Boublil en Claude- Michel Schönberg; regie Ken Caswell; met o.a. Ernst Daniël Smid, Vera Mann, Pia Douwes, Henk Poort, Joke de Kruijf, Danny de Munk en Bill van Dijk. korzo, 21.00: Jazz in Motion: drumduo Wim Kegel en Hans Verdoorn. Kon. conservatorium, 19.30: Atheneum Blazers Consort o.l.v. Ali Groen. Op programma 'Kleine Suite voor Blazersensemble' van Peter Visser; 19.30: Leerlingen Jaap ter Linden: voorspeelavond barokcello. Het Paard, 21.30: Popconcert Jan Akkerman Band. Vrudag 28 februari Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest (zie 27 febr.). Theater a/d haven, 20.30: Gebroeders Flint: 'Alleen in mijn gedichten kan ik wonen'. Liederenprogramma met op muziek gezette gedichten van J. Slauerhofï. Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Korzo, 21.00: New Sounds: David Simons Denman Maroney en Henry Gwiazda. Kon. conservatorium, 19.30: Leerlingen Maria Hol en Lucia Swarts: voorspeelavond bijvak cello. Het Paard, 21.30: 'Rockgolf live' met Renegades en Gershwin. Rijswijkse schouwburg, 20.15: Greetje Bijma Kwintet: 'In concert'. Zaterdag 29 februari Circustheater, 20.00: Musical 'LesMisérables' (zie 27 febr.). Het Paard, 22.00: Popconcert Cop Shoot Cop. Rijswijkse schouwburg, 20.15: Flamencogroep Candela m.m.v. Ines Contreras (dans). Zondag 1 maart Muziektheater, 20.15: Rafael Orozco (piano); werken van Liszt, Chopin en Albeniz. Circustheater, 14.00 en 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Diligentia, 14.30: Bartók Kwartet; werken van Beethoven, Borodin en Debussy. Theater pepun, 15.00: Trio Rein de Graaff met Webster Young en Louis Smith. Maandag 2maart Het Paard, 22.00: Popconcert Pearl Jam. Dinsdag 3 maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Woensdag 4maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Theater Pepijn, 20.15: Bernard Kruysen (bariton) en Gérard van Blerk (piano) m.m.v. Peter Hansen (piano). Debussy-programma. Donderdag 5 maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Korzo, 21.00: S L Ensemble met o.a. Gilius van Bergeijk, Luc Houtkamp en Marion de Laat. Het Paard, 21.30: Popconcert The Gun Club en Maximum Bob. Kon. schouwburg, 20.15: Concert Mathilde Santing, Astrid Seriese en Julya Lo'ko: 'The good thing'. Vrijdag 6 maart Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest o.l.v. Janos Fïirst m.m.v. Pascal Rogé (piano); werken van Lekeu, Poulenc en Bartók. Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Korzo, 21.00: S L Ensemble (zie 5 mrt.). Het Paard, 21.30: Popconcert Buffalo Tom en Blake's Babies. Zaterdag 7maart Muziektheater, 20.15: Residentie Orkest (zie 6 mrt.). Circustheater, 20.00: Musical 'LesMisérables' (zie 27 febr.). Korzo, 21.00: S L Ensemble (zie 5 mrt.). Kon. conservatorium, 20.15: Symfonie Orkest Bellitoni o.l.v. Alexandru Lascae m.m.v. Viktor Liberman (viool); werken van P. Visser, Sibelius en Sjostakovitsj. Het Paard, 21.00: 'Parels voorde zwijnen II'; met optredens van Arctic Heat, Sister Lovers, Fly Right Trio en popquiz. Zondag 8 maart Circustheater, 14.00 en 20.00: Musical 'Les Misérables' (zie 27 febr.). Diligentia, 14.30: Emerson Kwartet.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19