Mickey schaatst de wereld rond Muziek: Guns n'Roses van Paradis o naar de Kuip theater: Nog één keer Krabbé en Laseur samen Eten: Restaurant La Ronde noodt tot natafelen Film: Moordcomplot tegen een president in JFK )it is zwaar werken, maar wel de moeite waard. ^ant we brengen altijd een kwaliteitsshow, waar ook ter wereld'. w Engelenzang in de Schouwburg u 1 1 UITGAVE LEIDSE COURANT, TELEFOON 071-122244 DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 door Coos Versteeg ickey Mouse mag dan in middels de eerbiedwaardig leeftijd van zestigjaar zijn gepasseerd, hij schaatst er nog muizig op los. En dat ook zijn populariteit in al die jaren nog niets te lijden heeft gehad, mag blijken uit het feit dat de afgelo pen vier maanden hon- fdduizenden kinderen, vaders, moeders, la's en oma's in landen als Ierland, Engeland, reden, Denemarken, Finland, Italië, Luxem- trg en België een bezoek hebben gebracht aan —jet feest van Mickey Mouse', zijn diamanten Aileumfeest om precies te zijn. rtt is niet zo maar een Disneyfeest, dat van 3 i en met 8 maart in de Statenhal van het Con- ésgebouw in Den Haag wordt gevierd. Het is ji daverende ijsshow waarin hoogtepunten uit 'Jt filmbestaan van Mickey Mouse en zijn vrien- worden neergezet, at heet: in de beste traditie van shows als Holi- V on Ice wervelen liefst veertig artiesten op de _jiaats, met Mickey Mouse als onbetwist mid- lpunt, twee uur lang over het gladde vlak. ickey-avonturen als'Tantasia', 'Stoomboot jllie' en andere klassiekers worden uitgebeeld. ituurlijk zijn ook Minnie Mouse, de hond Plu- k|Goofy, Donald, Katrien Duck en zelfs Knab- 1 en Babbel en de drie biggetjes van de partij. |t alles temidden van Disney-perfecte droom- pors, compleet met knallend vuurwerk, vro- 1-% swingende muziek en flitsende licht- en sui- ^zoete rookeffecten. '1 ZELFS DE IJSVLOER veuleen het gebouw en de stoelen brengen we nét mee, rnaar verder doen we alles zelf', ver- kart de Amerikaanse tourmanager Tom Soko- [l(40de absolute perfectie van Walt Disney's prld on Ice. Eigen lichtinstallaties, eigen ge ld waarmee de show overal in de landstaal jrdt geplaybackt, noem maar op. Zelfs de ijs- >er brengen ze zelf mee. ,,We hebben twee ijs beren bij ons. Terwijl de show in de ene plaats g loopt, beginnen we in de volgende stad de fiere vloer alvast op te bouwen, want dat emt zo'n drie dagen werk in beslag", zegt So- ïlis. Vrachtwagens slepen alle decors, rekwi- Iten en kostuums, maar ook een enorme hoe- elheid technische apparatuur inclusief com- Iters voor de eigen administratie enz. door Eu- pa. Een apart onderdeel van het hele Disney - •cus zijn de eigen winkeltjes met verkooparti- len als pluche Mickey-poppen, Mickey-hoed- smet oren, popcorn, programmaboekjes en htz waarden. phtzwaarden Wat heeft dat nou met Mickey imaken Gaat de geldklopperij - want het zijn lemaal gepeperde prijzen die voor de Disney- tikelen worden gevraagd - hier niet wat erg r, denken we aanvankelijk. Maar wacht maar- 11 de show begint en de zaal donker wordt. Dan ^[ïet een feest van gekleurde zwaarden om je ien die feeëriek op de maat van de muziek door duister zwaaien, bt alles dus wordt meegesleept op tournee, aast de veertig schaatsers zijn er dan ook nog dertig medewerkers vpor techniek, admi- itratie, verzorging en verkoop. Voor alle sleu- functies heeft men vaste eigen mensen, waar- Mickey Mouse en zijn vriendin Minnie op het ijs in de uit 1933 daterende klassieker 'Puppy Love'. foto Heinz Kluetmeier van een enkeling zelfs semi-permanent in Euro pa is gestationeerd. Staan ze dan werkelijk nooit eens voor problemen ,,Nee", zegt Sokolis. „Als het nodig is, kunnen eigen generatoren zelfs ter plekke voor de stroomvoorziening voor de ijs vloer zorgen. Op alles is gerekend". Hij neemt een laatste hap van zijn maaltijd, die tussen twee shows snel naar binnen wordt ge werkt. „In Europa loopt trouwens alles vrij makkelijk voor ons. Het is net alsof we in Ameri ka rondtoeren, alleen de talen zijn hier steeds verschillend. In andere werelddelen wil je nog wel eens vertraging oplopen met de bureaucra tie van douane en vergunningen, heb je proble men met vakbonden of gedoe over de kwaliteit van de decoropbouw. Maar Europa is voor ons erg makkelijk". Tom Sokolis kan het weten, want hij werkt in middels negen jaar bij World on Ice. Eerst zelf als schaatser, waarbij hij onder meer een komi sche schaatsact op stelten deed. Uiteindelijk maakte hij carrière in diverse banen achter de schermen; tot voor kort had hij de leiding over het enorme magazijn in het Amerikaanse Knox- ville (Tennessee), waar alle onderdelen van de shows na afloop van een tournee worden schoongemaakt, opgeknapt en zonodig gerepa reerd. Ook dat is een heel bedrijf, want er zijn vijf ver schillende Disney-shows tegelijk in omloop die over de hele wereld hun ronde maken. Volgend jaar staat de show van Peter Pan voor Europa op het programma, Mickey toert dan vermoedelijk door Azië. „We leiden een nomadenbestaan", beaamt Tom Sokolis. „Niemand van het gezelschap is dan ook getrouwd, je hebt alleen een paar stellen binnen de groep. Deze mensen zijn voortdurend op reis. We zijn nu al ruim vier maanden in Eu ropa en dat is dan nog een korte tournee". RONDREIZEND CIRCUS Tom Sokolis vraagt tussendoor even via de por tofoon of alle verkopers van Disney-artikelen in middels ook te eten hebben gehad. „We zijn net een rondreizend circus. Trouwens het bedrijf waarvoor wij werken exploiteert ook twee cir cussen in de Verenigde Staten: het beroemde Ringling Brós en het Barnum Bailey Cir cus". Het programmaboek van de Mickey-show leert dat producer Kenneth Feld met zijn or ganisatie van ruim 2500 mensen jaarlijks voorstellingen verzorgt in pakweg 108 steden in Amerika en nog eens in 79 steden, verdeeld over dertig landen op vijf continenten. „Dit is zwaar werken", zegt Tom Sokolis over de ijsshows. Wie zal hem ongelijk geven als je bedenkt dat er vrijwel alle dagen twee uitvoe ringen worden verzorgd, op sommige dagen zelfs drie. „Maar het is wel de moeite waard", voegt hij er meteen aan toe. „Want we bren gen altijd een kwaliteitsshow, waar ook ter wereld". Congresgebouw, Den Haag: Walt Disney's World on Ice. Van 3 t/m 8 maart. Voor de juiste aanvangstijden: telefoonnummer 070 - 3.540.415. foto van gool&grünfeld Mathilde Santing, Astrid Seriese (rechts) en Julya Lo'ko (links) brengen muziek met een ziel. Het is een kans die je bijna niet kan laten lopen en eigenlijk zou je wel gek zijn ook. Want wan neer gebei\t het dat drie van Nederlands mooi ste stemmen op één podium zijn verzameld. Zel den toch. Dit jaar vormt een uitzondering op die bekende regel en wie dan ook van engelenzang houdt, moet zich 5 maart vervoegen bij de kassa van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Mathilde Santing, Astrid Seriese en Julya Lo'ko zijn samen op tournee met een verrassend resul taat. Het drietal kent elkaar van het Knokke Festival, waar ze in 1985 voor Nederland de mi crofoon deelden en de cup wonnen. Veel gela chen natuurlijk en er is een vriendschap ont staan, die nooit verloren is gegaan. Dat blijkt ook op de schitterende cd 'Breast and Brow' van Mathilde Santing. Toen 'Carried Away' moest worden opgenomen, belde de torch-singer haar vriendinnen. En het resultaat..., dat moetje ge woon hebben gehoord. Voor hun werk onder de schijnwerpers bedach ten ze de titel 'The Good Thing'. Het is een pro gramma vol vuurwerk, zweet en harts tocht. Die vertwijfeling: 'mogen we zonder schoenen wél op de stoelen staan, of blijft dat slecht voor het interieur' is aanwezig. Ze zingen solo, maar ook met z'n drieën re pertoire dat handelt over liefde en vriend schap, maar ook over pijn. Het is muziek met een ziel, die als engelenzang over de zaal neerdaalt en die het publiek maar met moeite langs zijn jas zal kunnen laten af glijden. Daarvoor is de dosis emotie net iets te sterk. Het concert zal vonken en spatten met nummers als 'The Good Thing' en 'Is This All There Is'. Men is gewaarschuwd. Kon. Schouwburg, Den Haag: Mathilde Santing, Astrid Seriese en Julya Lo'ko in 'The Good Thing'. Met Rolf Hermsen gi taar), Simon Planting (bas), Peter Meuris drums), Erwin van Ligten gitaaren Gert Wantenaar (toetsen). Op 5 maart (20.15 uur). Guns n' Roses wil in de Kuip de verkopen van twee cd's waarmaken. VERDER OP DEZE PAGINA Alexandru Lascae vindt Bellitoni het beste amateurorkest van Nederland. In La Ronde is de kok niet benauwd voor experimenten. Jeroen Krabbé is voor het laatst te zien in 'Liefdesbrieven'. VERDER OP DEZE PAGINA Julien Schoenaerts maakt muziek van Samuel Beckett. Ook de theaterevenementen Barbra Streisand en Nick Nolte schitteren in de film 'Prince of tides'. VERDEROP DEZE PAGINA De programma's van de bioscopen en filmhuizen in Leiden en omgeving én in Den Haag.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17