Kritiek Rijnland op Jacobswoude Graalhuis viert eerste verjaardag CeidaeGou/imxt RIJN- ENVEENSTREEK Bewoners tevreden over aanpak van verkeer Achterweg Boeren vragen compensatie grond RW 11 lï Provincie moet snel met nieuwe locaties baggerstort komen Sponspr-elfstedentocht voor speeltoestellen DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 Hd j NIEUWE WETERING - De bewoners van Nieuwe Wetering zijn dik tevre den over het effect van de bij wijze van proef aange brachte snelheidsrem mers op de Achterweg. Gisteravond organiseerde het gemeentebestuur een evaluatie-avond in het Cultureel Centrum, die werd bezocht door onge veer 75 zeer betrokken Nieuwe Weteringers. B. Dekker van de dienst open bare werken liet de aanwezi gen weten dat de Landinrich- tingsdienst een definitief plan van snelheidsremmers voor de Achterweg heeft ontworpen. Volgens dat plan komen er aan het begin en het eind van de Achterweg twee verkeersslui- zen in het midden van de weg. Daartussen komen op vijf plaatsen, met een onderlinge afstand van 150 meter, ver keersdrempels. Deze drempels bestaan uit 14 meter lange ver hogingen over de gehele breedte van de weg. Fietsers en bromfietsers kunnen mak kelijk over de drempels en langs de sluizen passeren. De drempels zijn berekend op een tussenliggende snelheid van 40 a 50 km per uur. De aanwe zigen verzochten burgemees ter Meerburg om de drempels af te stemmen op een lagere snelheid. De burgemeester be loofde het verzoek te noteren, maar deed nog geen toezeggin gen. „We moeten ook rekening houden met de wensen van het bedrijfsleven" zei hij. De reconstructie van de Ach terweg wordt op 6 april aanbe steed. Binnen twee weken daarna zullen de werkzaamhe den moeten aanvangen. Om in aanmerking te komen voor subsidie van de Landinrich tingsdien st moeten de werk zaamheden aan de weg voor september gereed zijn. Dat geldt niet voor het landschaps gedeelte. Dat moet binnen twee jaar na het einde van de Tuinbouwreconstructie ge reed zijn. De onderhandelin gen hierover met de Landin- richtingsdienst zijn nog niet RIJNEVELD - Enkele agrariërs uit Rijneveld maken zich zorgen over dreigend verlies aan grond door de aanleg van Rijksweg 11. Zij vroegen gisteravond tijdens een inspraakavond in het ge meentehuis van Rijneveld om compensatie van dat grondverlies. Dat de Rijksweg er komt staat al vast. Ter discussie staat nog een deel van de aansluiting met de Gemeneweg in Hazers- woude-Rijndijk en het inrich ten van de ecologische zone; een natuurgebied om de nade len van de rijksweg voor het landschap te compenseren. Tussen de huidige spoorbaan en de rijksweg en ook ten zui den daarvan zal de aan te leg gen beplanting zoveel, moge lijk natuurlijke flora en fauna moeten bevorderen. Die strook is 20 tot 80 meter breed. Het gebied is nagenoeg geheel eigendom van Rijkswater staat. Met twee agrariërs moet nog onderhandeld worden over een afdoende regeling. De heren Beukeboom en Van Zwiêten verzochten gister avond welke compensatie zij krijgen voor het afstaan van hun land. Burgemeester M. Boelen'verzekerde hen dat het voortbestaan van de bedrijven voorop staat. Gronduitbrei- ding buiten het rijkswegge- bied zou een oplossing zijn. Zodra Rijksweg 11 over mi nimaal vijf jaar een feit is wordt begonnen met het ver keersluw maken van de Rijn dijk. Op kosten van Rijkswa terstaat wordt dan begonnen met herinrichting zodat deze weg alleen door lokaal verkeer zal worden gebruikt. Hiermee wordt voorkomen dat de Rijn dijk een sluiproute wordt. LEIDEN „De gemeente Jacobswoude deint lustig mee met alle golven van de emoties", zo laakte hoofdingeland S. Cnossep namens zijn commissie waterkwaliteit gisteren in de verenigde vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland de houding van Jacobswou de over de baggerproble- matiek. „Een officiële in stantie als de gemeente geeft zo voedsel aan de ge dachte dat er iets mis zou zijn met de bemonstering en analyses door Rijn land". Zoals bekend is Jacobswoude fel gekant tegen de stort van bagger binnen haar gemeente grenzen. Zo heeft de gemeente onder meer een aanklacht in gediend bij het politiekorps Hollands Midden tegen het Hoogheemraadschap van Rijnland, de provincie en de ei genaar van de Braassem: de Dienst der Domeinen omdat de afvalstoffenwet zou worden overtreden. Ook dijkgraaf E. van Tuyll van Serooskerken betreurde de houding van de gemeente. Hij gaf gisteren in de vergade ring een toelichting op de rol van Rijnland in de baggerstort. Die kwam erop neer dat Rijn land volgens de haar opgeleg de regels handelt. Met compu terprogramma Orpheus zijn de gevolgen van de stort bepaald. Ook wordt ervoor gewaakt dat klasse 4 (sterk vervuilde bag ger) niet in het meer wordt ge- dfimpt. Tegengas De hoofdingelanden leken het er allemaal over eens te zijn: Rijnland voert haar taak als kwaliteitsbeheerder zeer se rieus uit. Storten in de voorma lige zandwinput in de Braas- LEIDEN - De verenigde ver gadering - het bestuur van het Hoogheemraadschap van Rijnland maakt zich ernstig zorgen over het ontbreken van baggerstortlocaties als de put in de Braassem het volgend stortseizoen vol raakt. Het duurt wel vijf jaar voordat een locatie na aanwijzing echt voor stort beschikbaar is. Het baggeren kan dus wel eens ex tra vertraging oplopen, zo vreest de verenigde vergade ring. In een gisteren unaniem aangenomen motie dringt het bestuur van Rijnland er op aan bij de provincie Zuid Holland voor oktober te komên tot het vinden van nieuwe tijdelijke locaties voor het bergen van baggerspecie. Dijkgraaf E. van Tuyll van Se rooskerken pleitte ervoor om de motie ook naar de provincie .Noord-Holland te sturen om dat deze provincie een gebrek aan initiatieven toont. Voor wat betreft een te voeren bag- gerbeleid zijn ze volgens de dijkgraaf „nooit verder geko men dan een voorontwerp van een voorontwerp. Veel afge voerde specie uit het Noord hollandse gebied komt nu naar Zuid-Holland". Een van de in dieners van de motie, P. Kers- sens, gaf er echter de voorkeur aan om de de motie slechts ter informatie aan te bieden aan Noord Holland. Ook drong de verenigde verga dering in eèn eveneens una niem aangenomen motie bij het ministerie van verkeer en waterstaat op aan om zo snel mogelijk te komen met een uitspraak over de voorkeur voor wat betreft de milieu-as pecten van stort van vervuilde bagger op het land of in het wa ter. Vervolgens dient het mi nisterie daarvoor geld beschik baar te stellen. sem is de minst erge oplossing. De hoofdingelanden vonden wel dat Rijnland in alle publi citeit rond de baggerstort te weinig tegengas gaf. Met name pleitten zij voor het houden van een voorlichtingsbijeen komst, zodat de inwoners van Jacobswoude, Alkemade en ook andere belangstellenden ook eens de andere kant van het verhaal zouden horen. Wel licht zou op die manier de on rust enigszins kunnen worden ingedamd. Dat Rijnland weinig van zich laat horen, is volgens Van Tuyll de schuld van Jacobs woude. Van Tuyll: „Op het mo ment dat de commotie ont stond, hebben wij direct con tact gezocht met de gemeenten Jacobswoude en Alkemade, de politie en de provincie om ge zamenlijk naar buiten te tre den. B en W van Jacobswoude overwoog echter geen gesprek met Rijnland want dat zou niet van de raad mogen. Ik betreur dat. Nu wekt het alleen maar de suggestie dat die zielige ge meente nooit de kans heeft ge kregen om zich uit te spreken en dat het hoogheemraad schap maar aan doet. Ik vind echter dat we niet alleen naar buiten moeten treden". De houding van Jacobswoude ver baast hem eens te meer omdat Rijnland voor de verstrekking van een wvo-vergunning altijd de gemeente in de gelegenheid stelt om bezwaar aan te teke nen. „We hebben van Jacobs woude nooit op- of aanmerkin gen gehoord". Ria Biemond en Magda Oudshoorn op het toekomstige speelterrein achter de Regenboogschool. I FOTO: WIM VAN NOORT Idoor ELLEN VERHAAR NIEUWE WETERING - Het terrein achter de Re genboogschool moet een nieuwe speelgelegenheid worden voor de kinderen uit Nieuwe Wetering. Om aan geld voor voldoende speeltoestellen te komen, organiseren Ria Biemond en Magda Oudshoorn woensdagmiddag 18 maart een 'Sponsor-elfste dentocht' op de Leidse Ijsbaan. „Het begon allemaal tijdens de eind vorig jaar gehouden ge meentelijke voorlichtings avond over het bestemmings plan Nieuwe Wetering noord" vertelt Ria Biemond. „Toen brachten Magda en ik te berde dat er voor de kinderen aan de Noordveenweg, de Sluis en de Regenboogweg nauwelijks speelgelegenheid was. Ge meente-ambtenaren sprongen daar direct op in en boden aan samen rpet ons een geschikt terrein te zoeken". Dezelfde avond nog werd een afspraak gemaakt en al snel viel de keus op een braakliggend terrein ten noord-oosten van de Re genboogschool. Een verzoek voor aanleg van het terrein loopt nog bij burgemeester en wethouders. „We kregen een budget van drieduizend gulden toegewe zen voor speeltoestellen. In eerste instantie waren we dol blij met dat bedrag, maar toen we een catalogus van speeltoe stellen, zoals klimrekken, wip pen, treintjes en wat dies meer zij, in handen kregen, bleek ons dat we hooguit twee of drie toestellen van dat geld zouden kunnen aanschaffen. Dat von den we veel te weinig". Leerkrachten Ria Biemond, die bepaald geen onbekende is op de Leidse ijs baan, bleef niet bij de pakken neerzitten. In een gesprek met het schoolteam van de Regen boogschool ontwikkelde zich het plan voor een sponsorelfs tedentocht om zo een extra potje voor de aanschaf van speeltoestellen bijeen te bren gen. Ria: „De leerkrachten doen enthousiast mee. Ze gaan als vrijwilligers aan de slag, re gelen de reis en de toegang tot de Leidse IJshal, helpen bij het aanbinden van de schaatsen, zorgen voor een herinnering voor de kinderen, maken spon sorkaarten en zullen het inza melen van de sponsorgelden voor hun rekening nemen". Magda en Ria zijn op hun beurt druk doende te proberen het bij het bedrijfsleven bijdra gen los te peuteren. Het ver baasde dat de reacties van die kant vrijwel uitsluitend posi tief, zelfs heel enthousiast zijn. Ontzettend blij zijn ze met een toezegging van Ijsclub Alke made om medailles ter be schikking te stellen. „We heb ben er echt zin in". ZOETERWOUDE - Het Graalhuis in Zoeterwoude bestaat een jaar. In het ge bouw aan de Zuidbuurtse- weg worden tweedehands goederen verkocht waar van de opbrengst ten goe de komt aan een drietal projecten in landen die fi nanciële steun goed kun nen gebruiken. Het succes van het Graalhuis heeft de verwachtingen sterk overtroffen. Vele honderden goederen werden ingeleverd en vervolgens weer verkocht. Drie projecten hebben van het Zoeterwoudse Graalhuis in middels geld ontvangen. Een project in Surabaya/Djakarta, een landbouwproject in Burki na Faso en een project in Wschowa in Polen. In Surabaya proberen religieu zen kinderen in de arme wij ken op te vangen, kleding te geven, hen bij te voeden en in ieder geval een vitaminenrijke maaltijd per dag te geven. In Djakarta is een identiek pro ject maar dan voor arme vis sers. Het Graalhuis betaalt voor een aantal kinderen het schoolgeld zodat zij nu een goede opleiding krijgen en een betere toekomst tegemoet gaan. In Burkina Faso wordt een door pater Frans Balemans op gezet landbouwproject ge steund. De mensen daar zijn onvoorstelbaar arm en prac- tisch allemaal analfabeet. Pa ter Balemans heeft een metho de ontworpen om het land be ter en economischer te bewer ken zodat de rijstproductie toe neemt. Voorts hebben drie boeren dankzij het Graalhuis een ezel en een ploeg gekre gen. Het derde project is het tehuis Wschowa (Polen) waar 58 pa- tienten onder zeer zware pm- standigheden verblijven. Kort geleden is een Zoeterwoudse delegatie op bezoek geweest in het tehuis. Gebleken is dat er gebrek is aan de meest ele mentaire goederen zoals zalf, talkpoeder, waspoeder, schoonmaakmiddelen, rolstoe len en andere hulpmiddelen. Ook voor dit tehuis zet het Zoeterwoudse Graalhuis zich in. Mensen die willen helpen kunnen dat doen via Rabo- bankrekeningnummer 37.53.07.060. Vanwege de eerste verjaardag zijn op dinsdag 3 maart (van 13.30-16.30 uur) en zaterdag 7 maart (van 10.00-14.00 uur) sta len bureau's in de reclame. Voorts gaat kleding, die toch al laag is geprijsd, nog eens voor de halve prijs de deur uit. Tot slot krijgen de bezoekers in de feestweek gratis koffie met cake. Theatergroep Mug met de Gouden Tand speelt zaterdag in het Alpheuse Parktheater aan de Cornells Geellaan M. versus M., een vertelling over twee carrières. In M. versus M. staan Klaus Mann's roman Mephisto en zijn autobiogra fie Het Keerpunt centraal. De werkelijke vraag die in de ro man aan de orde wordt ge steld, is de vraag naar de rol van de intellectueel, die zich met geld en macht laat cor rumperen. Een vertelling over de arrogantie of de luiheid van de kunstenaar, die zich zelf buiten de werkelijkheid plaatst. De aanvang is half ne gen. De toegang bedraagt f 17,50 (cjp/pas €5 f 15,-). New Rising Sun De drie-mansformatie New Rising Sun treedt zaterdaga vond op in jongerencentrum Splotz aan het Stationsplein in Roelofarendsveen. De mu zikale richting van de groep kan het beste worden omschre ven als stevige rock met zowel Theatergroep Mug met de Gouden Tand, zaterdag in het Parktheater in Alphen. FOTO: MARTIJN HEIL zeventiger jaren invloeden als wel negentiger jaren. Zowel heftige nummers alsmede eni ge ballads worden niet ge schuwd. De zaal gaat om tien uur open. De toegang bedraagt f 5,- voor leden en f 7,50 voor niet-leden. Carnaval De Hazerswoudse carnavals vereniging De Blauwkousen laten zaterdag weer van zich horen. Om tien uur gaat prins Jan samen met. de raad van elf en een blaaskapel op de koffie bij de bewoners van Huize Driehof in Hazerswoude- Doip. Om kwart voor twaalf komt het gezelschap met de hoge snelheidstrein via een 'dwaalspoor' aan bij het ge meentehuis in Hazerswoude- Rijndijk. Burgemeester Boe len overhandigt prins carna val dan de sleutel van de ge meente Rijneveld. De Blauw- kousenvlag wordt gehesen. Vervolgens wordt de trein op een 'zijspoor' gezet en maakt de stoet een ronde door de woonwijk RhynenburchZa terdagmiddag van twee tot vier uur treedt het kindercir cus op voor de kinderen in 't Anker aan de Chopinlaan. s Avonds vindt het grote carna valsfeest plaats in 't Anker. Blaaskapel de Biervaatjes en de show- en dansgroep De Wo men-lovers verlenen hun me dewerking. Oud papier De leden van de Zoeterwoud se drumfanfare De Rijntam boers halen zaterdag oud pa pier op in het gebied Hogë Rijndijk. Onder het motto 'Uw kranten zijn voor ons contan ten' gaat de ophaalploeg om 9.30 uur aan de slag. Missen Door onjuiste mededelingen zijn misverstanden ontstaan over de vieringen van komend weekeinde in de parochie Sint Jan's Onthoofding in Zoeter- woude-dorp. Het juiste sche ma ziet er als volgt uit: zater dag 29 februari is er om 19.30 uur een H. Mis met zang. in de Sint Jan's kerk terwijl die avond geen eucharistieviering is in de Christus Dienaarkerk. Zondag 1 maart is er om 9.30 uur een woord- en communie viering in de Sint Jan terwijl om 10.00 uur in de Christus Dienaar-kerk de Hoogmis, met medewerking van het dames- en herenkoor, wordt gehouden. De eerstvolgende Gezinsmis is zondag 8 maart, 9.30 uur in de Sint Jan in de Zuidbuurt. Staatssecretaris opent school LEIDERDORP - Staatssecre taris van onderwijs J. Wallage heeft gistermiddag het nieuwe scholencomplex van De Hob- bit en 't Bolwerk in de Leider- dorpse wijk Buitenhof officieel geopend. De staatssecretaris, naar Leiderdorp gekomen na bemiddeling door een.van de ouders van de leerlingen van de Hobbit, de parlementair verslaggever Hans Laroes. De opening verrichtte hij door een doos te openen waaruit een aantal ballonnen opsteeg met een spandoek met het woord 'Open'. Onderwijswethouder C. Hui gen-van Boven liet ook een ballontje op, maar dan in de richting van de bewindsman. Leiderdorp wordt dor een fi nanciële strop bedreigd door wijzigingen in het 'Londo-pak- ket' waaruit een aantal kosten voor schoolgebouwen wordt betaald. Met name de tege moetkoming voor grondkos- ten dreigt te laag uit te vallen. Huigen herinnerde de staats secretaris aan afspraken van Staatssecretaris Wallage (links) kijkt direct na de opening van het nieuwe schoolgebouw toe bij activitei ten van leerlingen op het schoolplein. FOTO: WIM VAN NOORT mei 1990. Wellicht niet tever geefs. Wallage wekte de in druk van een soepele afdoe ning door het departement. De staatssecretaris stelde ove rigens Leiderdorp als voor beeld van hoe een sanering van het scholenbestand kan worden doorgevoerd. Na een fusie van in totaal zes scholen van zowel protestants-christe lijk als openbaar onderwijs zijn vijf schoolgebouwen en een gymlokaal aan het scho lenbestand ontrokken. De niewe scholen zijn intussen al te klein. Volgens wetdhou- der Huigen zijn noodlokalen nodig om de groeiende stroom leerlingennuit Buitenhof op te vangen. Volgens haar kunnen de lokalen een meer perma nent karakter krijgen, als de wens van de gemeente Leiden om in Leiderdorp woningen te bouwen inderdaad wordt uit gevoerd. REGIOJOURNAAL Toneel Voor een uitgebreide aj ook voor de komende raadplege men „UIT", de wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationswei 071-121239): Shattered (12); 21.15. LIDO en STUDIO (Sta 39, tel 124130): Dead agai 19.00, 21.15 Hot Shots (al); 21.15. wo. ook 14.30. Don't te the babysitter's dead (al); 21.15. wo. ook 14.30. Frank Johnny (al); 18.45, 21.15. Add mily (al); 19.00, 21.15. wo. ooi Notenkraker (al); wo. 14.30 I tjes in kangoeroeland (al); wo TRIANON (Breestraat 31li 123875): Dances with wolv 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN E NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Johnsons (12) 18.45, 21 15. Harley Davidson Marlboroman (12); 13.45,18.4! wo. niet 13.45. Hot shots (al) 18.45, 21.00 wo. niet 13.45 Dj mom the babysitter's dead (al 18.45, 21.15. Reddertjes in roeland (al); wo. 14.00 Fieve wilde westen (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN KINDE COOP CC (Prinses Marijkestra, 614354): Assepoester (al); wo Asterix en de knallende ketel 15.45 DEN HAAG ASTA 1: (Spui 3463500): De Johnsons (12); 18.45,21.30. ASTA 2. Shattei 14.00. 18.45. 21.30. ASTA Bathgate (12); 18 45,21.30. ma ook 14 00 BABYLON 1 (na Haag Centraal tel. 3471656): Ri red lantern (16); 14.00, 18 45 BABYLON 2: The Addams (al); 14.00, 18.45, 21.30. BA 3: Barton Fink (al); 18.45, 21. di. do. ook 14.00. CINEAC 1 hof 20, tel. 3630637): Short tii 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC commitments (al); 14.00, 18.4! CINEAC 3 Ricochet (16); 21.30 ma. di. do. ook 14.00 TROPOLE 1 (Carnegielaai 3456756): Frankie Johni 14.00, 18.45, 21.30. METROf Dead again (16); 14.00, 18.45 METROPOLE 3: Thelma (12); 18 45, 21.30. ma. di. c 14.00. METROPOLE 4: Les duPontNeuf (12); 18.45, 21 30 do. ook 14 00 METROPOLE ces with wolves (al); 14.00, ODEON 1 (Herengracht 3462400): Deceived (16); 13.45 21.30 ODEON 2 Hot sho 13.45, 18.45, 21.30. ODEOf Johnsons (12); 13.45, 18.45. ON 4: Don't teil mom (al); 13.45 21.30. HAAGS FILMHUIS: Proof;-19.30, 21.45 Zaal 2: I 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.' ma. Bagdad cafe; ma. 19.30.1 trified forest; di. The adventi Robin Hood; wo Jezebel; do. KINDERVOORSTELLINGEN AC 1 De notenkraker; wo. METROPOLE 1De reddei kangoeroeland; wo 14.00. Tl POLE 4: Fievel in het Wilde V. wo. 14.00. DIENSTVERLENIli APOTHEKEN - De avond- eii diensten van de apotheken in i Leiden worden waargenomen apotheken die ook weekenddie ben. STICHTING KRUISWERK LEI Centraal kantoor Schuttersvele informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencentr pleegartikelen: Burggravenlai telefoon 071-121894. Geopent lijks 13.30-17.00 uur, donderda 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN - Ongevallendie dag Academisch Ziekenhuis van dinsdag 13.00 u tot wo 13.00 u. (Diaconessenhuis pi ken tel 155543, afdeling S.( 175639) en van vrijdag 13.00 u terdag 13.00 u. (Elisabeth-zieke De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburger Leiden naar de Cronesteinkadi Leiden VERENIGING BESCHERMING BOREN KIND - Hulpverleninc gewenste zwangerschap voor en kind. Bel tel. 071-89630 897762; 033-620244 (dit laats mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE aconessenhuis: Bezoekuur d van 14.30 tot 15.15 uur en van 1 19.45 uur. Kinderafdeling dagel 10.30 tot 19.00. Niet meer dan t zoekers per patiënt. Op de special care kan men terecht va tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 Voordat de laatste twee afdelin zocht kunnen worden dient i worden overlegd met de dienst verpleegkundige Sint Elizab kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18 30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.00- en van 18.30-19 30 u. en van 21.00 u. alleen voor vaders. 1 klasse van 11.15-12.00 uur. Gyr gie/verloskunde/urologie van 14.45 en van 18.30-19.30 uur. K deling dag. 15.00-18.30 u. CCI bewaking) dag. van 14.00-14.3 van 19.00-19 30 u. Intensieve ging: dag. van 14.00-14.30 u. 18.30-19.00 u. Sport-Medisch centrum: Spreekuur ma. 19.30-1 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. geest: Di en vr. 13.00-14,30 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u. klasse: de gehele dag. Jelger niek: Jongerenteam: za. en zo 17.00 u. Opname: werkdagen 17'45 u.; za. zo en feestdag. 11.30 en 14.00-16.30 u Team D: dag. tot 21.00 u. met uitzo van behandeltijden en etensti Academisch Ziekenhuis: Voor tiënten (behalve kinderen) zijn zoekuren als volgt: Dagelijks 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Av zoekuur afdeling verloskunde: 19.00 u. De Praematurenafdelin ouders en familie is na overleg tiénten doorlopend bezoek rr Bezoek aan ernstige patièntei neer aan ernstige patiënten pend bezoek wordt toegestaan hoofdverpleegkundige hiervoor Ie kaarten verstrekken Kinde zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra het .verpleegkundig hoofd. Be den kinderafdelingen: voor oud opgenomen kinderen na overl verpleegkundig hoofd. Voor anc zoekers van kinderen: Keel-, n 'oorheelkunde en neurologie: 15.00 en 18.30-19.30. Ooghef en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-1 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u. Extra bezoek vaders k deling: 19.30-20.30 u, Kinder! 15.00-15.30 u. alleen voor 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10