fstraffing verstoort pleving van Schapers SPORT 13 Hockeyploeg speelt zonder bezieling UEFA inspecteert de stadions in ons land id&iQountvnt WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 cces Real de beker 5NCIA Leo Been- er heeft met Real Ma de halve finales van ;kertoernooi in Span- eikt. De technisch di- ir, onder wie de voor- ig in de competitie op lona in recordtempo tot een punt, zag zijn 0-0 gelijk spelen bij Hiddinks Valencia/ had Real met 2-1 ge- 'en. De wedstrijd in itverkochte Luis Ca- a-stadion werd beke- oor 50.000 toeschou- goed voor een recette ie miljoen gulden. Wales speelt ook oefenduel Oranje ZEIST Na de ingelaste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Portugal heeft de KNVB nog een duel met Wales op het programma geplaatst in de voorbe reidingsperiode op het Europese kampi oenschap. Wales komt drie dagen na Oos tenrijk (woensdag 27 mei) naar Neder land. De laatste wedstrijd van het elftal voor Zweden is op vrijdag 5 juni tegen Frankrijk, over vijf weken komt Joegosla vië naar Nederland. Sectievoorzitter Van Rooijen maakte bekend dat Italië ook nog als tegenstander in de oefencampagne kan worden ingepast. De Duitse voetbal bond heeft Nederland gepolst voor het spelen van oefenwedstrijden ten tijde van de voorronde voor het wereldkampioen schap van 1996. Kritiek van Maradona op FIFA NEUSS Diego Maradona heeft verbaal de aanval geo pend op de wereldvoetbalfe- deratie (FIFA). De Argentijn, tot 1 juli geschorst wegens dopinggebruik, zette in een interview met het Duitse blad TOR zijn vraagtekens bij het fi nanciële beleid van voorzitter Joao Havelange c.s. „Wie kan mij vertellen waar de winst van het wereldkampioenschap in Italië naartoe is gegaan?", vraagt Mara dona zich af. „De FIFA zegt dat met dat geld nieuwe sportaccom modaties worden gebouwd. Nou, ik heb er nog niets van gezien. Wat doen men met al het geld dat Schillaci, Gullit, Van Basten, Vol ler en al die anderen bijeen heb ben gebracht? Laten Havelange en Blatter (secretaris-generaal van de FIFA) hun kaarten maar eens open op tafel leggen en mij antwoord geven". Maradona voelt zich door de hoogste voet- balbobo's in de steek gelaten. „Ze hebben mij vermoord", overdrijft de voetballer die tot 1993 onder contract staat bij Napoli, maar daar nooit meer wenst te verschij nen. Wel kondigde de 31-jarige Argentijn eerder deze maand aan in 1994 bij het WK in de Verenig de Staten weer voor zijn land uit te willen komen. Dag van uitersten LONDEN Voor de Thaise snooker- speler James Wattana was gisteren de dag nogal bizar. Nadat hij tijdens de Open Britse in Derby een zeldzame bre ak van 147 had verwezenlijkt, kreeg hij te horen dat zijn vader om het leven was gekomen bij een schietpartij in Bang kok. De 22-jarige Wattana kreeg vóór de partij tegen Tony Drago pit Malta te ho ren dat zijn vader de ruzie had over leefd. Hij zette aan voor de uitstekende break. De partij leverde hem 85.000 gul den op. Toen Wattana wegliep van de ta fel, vertelde manager Tom Moran hem dat zijn vader was doodgeschoten. „Hij had zo veel vijanden omdat hij een gok ker was", vertelde Wattana. „Het leven in Bangkok is zo gevaarlijk. Ik was altijd bang dat iets dergelijks kon gebeuren. Het was slechts een kwestie«van tijd". Wielrenners eisen startgeld criterium AMSTERDAM - De Vereni ging van Beroeps Wielrenners (WBW) overweegt juridische stappen tegen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) of organisator Majuna BV van het criterium in Val- kenswaard. Aanleiding is het achterwege blijven van beta ling van startgelden aan Ne derlandse renners bij de wed strijd op 26 augustus 1991. Het gaat om een bedrag van onge veer 70.000 gulden. Kneefel wijst bod NBB af DEN HAAG - Rob Kneefel heeft het aanbod van de Nederlandse Badminton- bond (NBB) na de Olympische Spelen bondstrainer te worden naast zich neer gelegd. De beoogde opvolger van Mar- tijn van Dooremalen, die na de Spelen waarschijnlijk technisch directeur wordt bij de bond, kon het met de NBB niet eens worden over de financiële kant van het voorgelegde contract voor vier jaar. „Het verschil tussen vraag en aan bod was veel te groot", aldus Kneefel, momenteel assistent van Van Doorema len. Kneefels verbintenis loopt op 1 augus tus af. Hij heeft nog geen concrete toe komstplannen. Van Dooremalen rea geerde terleurgesteld op de afwijzing van de Hagenaar. „Uit de ploeg die ik voor ogen had, valt nu een schakel weg". LANGEVELD PERDAM - Michiel is er gisteren in geslaagd Becker op z'n num- e zetten. De twee me- •inge tennisveteraan d?mnes zag zijn alom mde opleving wreed )ord door de Duitse ler, die in Rotterdam antal aces in '92 op- e naar 108 (in elf par- En en passant Scha- ifstrafte via 6-3,6-1. eek geleden bezorgde jurger Siemèrink de drievoudige Wimble- - nota bene in irt - in de tweede ronde 'vroegste' indoor-uit- ling sedert 1986. Scha- «m in Rotterdam tegen echter zelfs niet in de ban een herhaling van iststukje dat hijzelf (in ul Haarhuis (vorig jaar) lerink (vorige week) in- namens ons land heb- ;ehaald. „De afgelopen 3 ging het een stuk beter verzuchtte Schapers, lecker hem alle hoeken had laten zien. wil van de afstraffing "leravond zijn de kritie- e Schapers de laatste vangt, haast zonder uit- U' McEnroe heeft geen kind aan Koevermans ROTTERDAM John McEnróe had gisteren in Rotterdam aan Mark Koevermans geen kind: 6-3 6-2, maar zag wel kans een lijn rechter de huid vol te schelden en de scheidsrechter het vel over de oren te halen. Koevermans was wat dankbaar dat hij de veel besproken Amerikaan van dichtbij in de ogen mocht kijken. De gravelspecialist verkeert wat zijn tennis betreft in een fikse iden titeitscrisis. „Het is echt iemand tegen wie ik altijd al graag heb willen spelen", klonk het alsof het zijn afscheid betrof. Viermaal verloor Koevermans zijn eigen service. Drie keer daarvan door eigen onkunde vond hij. „Eigenlijk heeft' McEnroe maar één doorbraak op eigen kracht geforceerd". Tom Nijssen (27), die op de enkelspelranglijst diep is weggezakt (235ste), kreeg in Rotterdam de laatste wild card in plaats van bondsprotégé Fernon Wibiër. Nijssen bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen.en baande zich met de overtuigende cijfers van 6-3 6-1 tegen de honderdveertig plaatsen boven hem geklas seerde Argentijnse Belg Masso een weg naar de laatste zestien. Dat leverde vijftienduizend gulden op. Niet slecht betaald voor een bijbaan. zondering positief. Gevoed door de (alleen voor Schapers niet) verrassende terugkeer in de top 100 klinkt steeds vaker de loftrompet en worden zelfs weddenschappen afgesloten. Schapers was er vorige week zelfs direct verantwoordelijk voor dat Tim Mayotte besloot subiet met tennis te stoppen, nadat hij in Philadelphia in de tweede ronde in twee setjes door Schapers was uitgescha keld. De 31-jarige Amerikaan, ooit zevende nu 139e op de we reldranglijst en houder van olympisch zilver (Seoul), maakte er een eind aan na elf jaar proftennis. Hij kondigde aan zich toe te leggen op z'n schnabbel als commentator bij de Amerikaanse tv-maat- schappij Prime Network. Fit Boris Becker, die onlangs ont hulde wel eens te worden ge grepen door suïcide-neigin gen, heeft met zijn optreden in Rotterdam nog geen aanlei ding voor Mayotte-achtige plannen. „Hoe lang ik nog doorga? Daar heb ik elke. och tend een andere mening over", liet hij gisteren weten. De ros sige nummer vier van de we reld (die in zijn loopbaan al 27 maal uit een toernooi is ge- stapt) oogde gisteravond fit. Aan zijn eindelijk weer wat bij geschoren gezicht was niet af te lezen dat de 24-jarige Becker opzag tegen zijn tweede con frontatie met de acht jaar ou dere Hollander. Bij de Open Australische titelstrijd van '85, die nog op Beckers favoriete ondergrond (gras) werd afge werkt, schreef Schapers een stukje geschiedenis door de Wimbledon-winnaar in vijf sets van de baan te meppen. Die legendarische zege stamt nog uit de eerste jeugd van Mi chiel Schapers, die nu precies een decennium geleden zijn eerste schreden in het profcir cuit zette. Op 25 april 1988 bereikte Scha pers met de 25e plaats zijn hoogste klassering op de inter nationale computerlijst om vervolgens met een flink vaar tje af te zakken. De ex-Rotter dammer, die tot en met vorig jaar bijna 850.000 dollar prij zengeld verdiende, zakte in '91 naar de 226e plaats, maar mag zich sinds deze week weer nummer 62 in de mondiale hië rarchie noemen. Geholpen door een sluw programma en het bereiken van de kwartfina les in Memphis (winst op Ros- tagno), kan Schapers er ten op zichte van zijn puntloze perio de van vorig jaar alleen maar- op vooruit gaan. „Het is fantas tisch wat hij doet. Schapers be reikt minstens weer de top vijf tig", voorspelt Stanley Fran ker, die Schapers negeerde Michiel Schapers feliciteert Boris Becker met zijn winstpartij en tevens revanche voor de nederlaag uit 1985 in Melbourne. FOTO:ANP voor het laatste (verloren) Da- vis Cup-duel. Afgeschreven Franker benadrukt nooit te hebben behoord tot de (grote) groep van tenniskenners die Schapers al lang en breed had afgeschreven. „Michiel is al tijd een goeie prof geweest en heeft nooit roofbouw gepleegd. Hij heeft een tijdje gas terug genomen, in Nederland com petitie gespeeld (bij Zand- voort; red.) en er is een veran dering in zijn leven gekomen (het huwelijk met Carol; red.)". Schapers brak, toen het afglij den zich twee jaar geleden in zette, met zijn filosofische coach Martin Simek en regelt nu bijna al z'n zaakjes zelf. De rollen zijn zelfs omgedraaid, want hoewel hij nog wat steun geniet van haptonoom Ted Troost, richt Schapers zich nu op het steunen van talent. Hij heeft zijn 21-jarige Tsjechische dubbelparnter Daniël Vacek op sleeptouw genomen en voorziet hem van advies. Naast Franker kan ook collega Jacco Eltingh kan louter res pect opbrengen voor de terug keer van Schapers, die Eltingh begin dit jaar in Australië aan den lijve ondervond. „Het is heel knap wat hij nu aan 't doen is. Michiel slaat meer re turns dan ooit". Als verklaring voor de revival ziet Eltingh dat Schapers, die vorig jaar in Ros malen zéér dicht bij zijn aller eerste toernooizege was, „niets te verliezen heeft". „Hij weet dat het zijn laatste paar jaren zijn, waarin hij succes kan hebben". „Als je ziet wat Con nors (39; red.) kan, kan Michiel nog heel lang mee", voorziet Franker. „Binnenkort ga ik een cursus management en coaching volgen, maar ik ga nog zeker tot begin volgend jaar door", zegt de hoofdrol-' spelér zelf. „Het is moeilijk om positief over jezelf te praten, maar het meest bewonderens waardige vind ik dat ik me door al die kleine toernooitjes heb geploeterd. Ik ben er trots op dat ik nu weer automatisch in het hoofdtoernooi sta. Dege nen die hebben gewed dat ik terugkeer in de top 50 wil ik gelijk gaan geven". SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport met onder tennis, toernooi Rotterdam, 22.15 uur: Studio Sportjournaal. BRT2, 20.00 uur: Sportavond. BBC 123.00 uur: Sportsnight. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2,17.00 uur: World bowls. Duitsland 2,16.35 uur: Riff Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Toto 8: eerste prijs: 1 x f. 18.611,90, tweede prijs: 8 x f. 1550,90, derde prijs: 185 x f. 167,60. Cijferspel 8: 6 cijfers goed: 1 x f. 100.000,-, 5 goed: 3 x f. 10.000,-, 4 goed: 22 winnaars, f. 1000,-, 3 goed: 219 winnaars, f. 100,-, 2 goed: 2427 winnaars, f.10,-. SPORTWERELD Bobslee - De Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) stuurt de duo's Joris Hutter- /Matthijs Veenemans en Peter Bollen/René van der Niet naar de finales om de Wereldbeker tweemansbob in Sankt Moritz, die komend weekeinde wor den gehouden. De sleeën van Geurts en Minjon kwamen niet in aanmerking vanwege de ruzie die ontstond nadat zo wel de bond als net NOC had besloten de bobbers niet uit te zenden naar Albertville. Triathlon - Bert Vreeswijk stopt als bondscoach van de Nederlandse Triathlon Bond. Hij zegt de functie niet te kun nen combineren met zijn werk als docent. Het bestuur van de NTB was verrast, omdat Vrees wijk pas per 1 februari 1992 als parttime bondscoach was aan gesteld. ;iond stapt af lelerweek l'AGATA Dl MILI- Greg Lemond de Siciliaanse Wie- 4k verlaten. De Ame- stapte gisteren \g kilometer voor de ujmst af. _Ifevoudige Tourwinnaar Si afgelopen drie dagen van bijna een opgelopen op leider Het is geen kwestie van :hte conditie, die is voor het seizoen naar be- Jeze ronde ligt mij niet. dook niet dat ik volgend 'er weer rijd", zei Le- Argentin won gisteren •de etappe. De Italiaan jg na een rit over 174 ki- 0 van Tindari naar San- in di Militello de aanvoer- ,aji het klassement Alex ulDe Italiaan Colage ein- |e.ls derde. De Zwitserse Pjf Zulle behield zijn lei- |ot, maar Argentin door bonificaties f onden af van zijn ach- tien tellen. a ..a Tartaruga in Capo do, waar de wielerploeg gjiasonic de voorbije da- bleef was omgetoverd vesting.- Zes zwaar be- ie e poltiemannen met ;Jije vesten bewaken dag trit het etablissement, 's in krijgen zij versterking n;nten in burger. De ei- ze van de herberg voelt a^dreigd door de mafia, i. ft geweigerd geld af te et aan de mafiosi die de hotels aan de Noord- hahden hebben. De ei- heeft de afpersing en bij de politie ge- en aantal maanden ge- verd een aantal onge le hoteliers in Capo do geliquideerd. L Veen verhoord WIJK - In het onder jaar vermeende zwart- ialingen bij eredivisio- [CC is trainer Leo van verzekerde bewaring l Eerder waren al enke- ^tuursleden verhoord f FIOD. De Waalwijkse iing overweegt stappen pn tegen de FIOD. Bij ïhoor van bestuurslid bping zouden dokters- pgen (Kipping is hart- genegeerd. Kip- hoest naderhand met artklachten worden op- bi in een ziekenhuis. De Nederlandee hockeyselectie zit er na de nederlaag tegen Duitsland bij als een stelletje geslagen honden. I FOTO:ANP KARACHI - Met lede ogen heeft Hans Jorrits- ma gisteren in Karachi op de bank naar 'zijn' natio nale hockeyploeg zitten kijken. Voor de tweede keer in het toernooi om de Champions Trophy speel de Oranje, dat onder zijn leiding twee jaar. geleden in Lahore de wereldtitel veroverde, een bedroe vend slechte wedstrijd. Na Australië legde Europees kampioen Duitsland de vele zwakke plekken in de zonder enige overtuiging spelende Nederlandse ploeg genadeloos bloot. Dat het bij slechts 0-2 (treffers voor rust van Blunck en Meinhardt, die een strafbal benutte) bleef, mocht gerust een wonder heten. Australië en Pakistan hebben vandaag aan een gelijkspel voldoende om de eindstrijd van vrijdag binnen te stappen. Voor de Australiërs is dat te gen het onderaanstaande Frankrijk een simpele opgave, de Pakistani treffen Duitsland, dat wegens een slechter doel saldo moet winnen. Nederland heeft aan een gelijkspel tegen Groot-Brittannië genoeg om nog een kans te houden op "brons. Bij verlies rest de wei nig inspirerende wedstrijd om de vijfde plaats tegen de Fran sen. Het is overigens nog nooit gebeurd dat de winnaar van de Champions Trophy tevens olympisch kampioen werd. Er ging gisteren geen enkele bezieling van het Nederlands elftal uit. Verdedigend werd weer fout op fout gestapeld, spelverdeler Mare Delissen leek op deze hete middag (ruim dertig graden) ander maal diep in slaap gesukkeld en de voorste linie ontbeerde snelheid en wist zich vrijwel nooit aan te bieden. De meeste passes, als die al in de buurt kwamen, waren daarom ge doemd te mislukken. De zwer men kraaien, die boven het op een groepje hardnekkig over winningsliederen produceren de Nederlandse supporters na volkomen lege stadion cirkel den, leken als gieren te zijn af gekomen op het carcas van Oranje. Nauwelijks Jorritsma kon zijn ogen nau welijks geloven. „Dit stelde ab soluut niets voor", stelde hij na afloop bitter vast. „Tijdens het vorige toernooi in Berlijn van september was al sprake van stagnatie. Dat is hier alleen maar bevestigd. En we zijn in middels een half jaar verder. Waar het aan ligt? Wist ik het maar. Zoiets is op dit moment moeilijk aan te geven. Ik moet daar eens in alle rust over na denken. Feit is, dat het over de hele linie slecht gaat, het komt niet door één of twee spelers. Fysiek kwamen we te kort, het positiespel was slecht, de pas sing" doorzichtig. Dan ben je kansloos op dit niveau. De spe lers hadden dat uiteraard zelf ook door. Ze baalden er ver schrikkelijk van dat het zo abominabel liep. Dat merkte ik aan alles". De Duitsers, die vorig jaar on der de nieuwe coach Paul Lis- sek meteen Europees kam pioen werden en de Cham pions Trophy veroverden, had den zich nauwelijks op het toernooi kunnen voorbereiden omdat ze zo uit de zaal kwa men. Eén van de toppers, Sali- ger, moest bovendien wegens een blessure in Duitsland ach terblijven. Pieter Huistra neigt naar FC Den Haag DEN HAAG - FC Den Haag hoopt vandaag van Pieter Huistra te horen of de international van Glas gow Rangers ja zegt op het aanbod dat hem vanuit het Zuiderpark is gedaan om de rest van het seizoen daar te komen spelen. Na aanvankelijke bedenkin gen van de vroegere aanvaller van FC Twente omtrent de po sitie van FC Den Haag kon hij enigszins worden 'bijgedraaid' met het argument dat spelen in Nederland geen kwaad kan met het oog op het toernooi om de Europese landentitel in juni in Zweden. Huistra, die gisteravond met zijn club moest uitkomen in de Schotse competitie tegen Aberdeen, heeft volgens be stuurslid Loek'van Driel van FC Den Haag wel oren naar een tussentijdse overstap. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Madrid. Europa Cup I mannen Halve finale, tweede wedstrijd: Real Madrid (Spa)-Verona (Ita) 74-72 (35-38). Eerste wed strijd: 79-71 Real Madrid naar finale. PAOK Saloniki (Gri) - Ljubljana (Slo) 79-61 (40-26). Eerste wedstrijd: 68-81Op 27 februari volgt beslissingsduel. DAMMEN Parthenay (Fra). EK mannen Eerste ronde. Borghetti (Ita)-Uhlig (Dui) 1-1, Jansen (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, Hubner (Bel)- Vandeberg (Bel) 1-1, Koyfman (Isr)-Machado (Por) 0-2, Van der Zee (Ned)-Meijer (Ned) 1 -1 Chmiel (Pol)-Boezmski (Lit) 1-1, Ribakov (GOS)-Schwartsman (GOS) 1-1, Cordier (Fra)-lssalene (Fra) 2-0, Valneris (Let)-Wig- man (Let). Marek (Tsj)-Foerman (GOS) 0-2. Nederland-Duitsland 0-2 (0-2). 8. Blunck 0-1 (sc), 17 Meinhardt 0-2 (sb). Scheidsrechters: Waterman (Can) en Cortazar (Spa). Toe schouwers 400. Nederland: Leistra; Crucq; Van Pelt, Poorte naar en Bovelander; Brinkman, Mare Delis sen en Klein Gebbmk, Partevliet (36. Veen), Van den Honert en Weterings (36. Robbert Delissen). Groot-Brittannië-Franknjk 5-2 (3-1). Stand: Pakistan 4 3 0 1 6 9-1 Australië 4 3 0 1 6 12- 7 Duitsland 4 3 0 1 6 9-5 Nederland 4 2 0 2 4 8-8 Gr.-Britt. 4 1 0 3 2 8-10 Frankrijk 4 0 0 4 0 3-18 PAARDESPORT Wolvega. Draverijen. Eerste koers, 2100 m: 1. Casimir (Mollema) 2.47,3-1.19,7, 2. Fyvonne Promise, 3. Ferrari Rotary. Toto: winnend 4,50, plaats 3,60,2,70, koppel 35,20, trio 448,50. Tweede ko'ers, 2100 m: l.iFirtsborn (Huel) 2.47,9-1.20,0,2. Ghando Oei, 3. Icetrain Niet gestart. Fight For Amor Toto. winnend 3,20, plaats 1,80,1,50, koppel 4,10, trio 35,10. Derde koers, 1609 m: 1. Flushingmeadow (Van de Pijl) 2.07,0-1 18,9, 2 Feola Lelystad, 3 Eland. Toto: winnend 3,60, plaats 2,10, 4,40, koppel 28,80, trio 304,90. Vierde koers, 2100 m: 1Excellent (Aonne de Wrede) 2.44,0-1.18,1, 2. Fascinating Girl, 3. Fiona Bayka Toto winnend 1,30, plaats 1,40, 1,80, koppel 2,30, trio 12,10. Vijfde koers, 1609 m 1 Fulmar Melon (Ham ming) 2.05,9-1 18,2, 2. Ester Guapa, 3. Du chess Lelystad Toto: winnend 6,60, plaats 2,90,4,10, koppel 31,10, trio 247,60. Zesde koers, 1609 m: 1. Fatima Sammer (Gorter) 2.06,9-1.18,9, 2. Fame de la Vesla, 3. Grandeur. Toto: winnend 5,60, plaats 1,50, 1,50, koppel 4,80, trio 37,80. Zevende koers, 1609 m: 1. Dimanche Severe (Aonne de Wrede) 2.04,8-1 17,6, 2. Dwight Marshall, 3. Free Will. Toto: winnend 1,80, plaats 1,40, 3,20, koppel 14,60, trio 88,20, dubbel winnend 10,50. Achtste koers, 2600 m: 1Djashin (Schoon hoven) 3.27,9-1.20,0, 2. Champion's, 3. Zar- pa/Zipper Spencer. Toto: winnend 9,10, plaats 2,40, 3,50, koppel 20,00, trio 825,60/72,70. Omzet totalisator: 122.373. SCHAKEN Linares (Spa), internationaal toernooi Afgebroken partij uit tweede ronde: lllescas (Spa)-Barejev (Rus) 1 -0. Stand: 1. Kasparov (Aze), Gellland (WRu) en Joesoepov (Rus) 2 punten, 4 Beljavski (Óek) 1 1/2,5. Salov (Rus), lllescas (Spa) en Karpov (Rus) 1. 8. Barejev (Rus), Short (GBr), Speet- man (GBr), Anand (Ind), Ivantsjoek (Óek), Ljubojevic (Joe) en Timman (Ned) 1/2. Cardiff. Open kampioenschappen van Wa les Finales mannen. Jansher Khan (Pak)-Ditimar (Aus) 15-4 11-15 17-15 15-6. Vrouwen: Devoy (NwZ)-Le Moignan (Eng) 15-11 15-917-14. Maribor (Slo). WK junioren: Afdaling, mannen: 1 Marker (VSt) 1.19,48,2. Strobl (Oos) 1.19,56, 3. Helman (Zwe) en Ry der (Oos) 119,65, 11De Man (Ned) 1.20,18, 29. Avis (Ned) 1.21,40, 42. Wareman (Ned) 1.23,50. Vrouwen: 1. Tatwyler (Zwi), 2. Maisnitzer (Oos), 3. Novikov (GOS). TENNIS Rotterdam (ANP). 940.000 gulden, mannen Nijssen (Ned)-Masso (Bel) 6-3 6-1, Volkov (GOS/7)-Larsson (Zwe) 6-7 (7-9) 6-4 6-3, Haarhuis (Ned)-Goellner (Dui) 6-2 6-2, Patrick McEnroe (VSt)-Leconte (Fra) 6-6 (7-6) opge geven door Leconte, Becker (Dui/1 (-Scha pers (Ned) 6-3 6-1, McEnroe (VSt/6)-Koever- mans (Ned) 6-36-2. Dubbelspel eerste ronde: Carbonell/Nargiso (Spa/lta)-Oosting/Wibier (Ned) 5-7 6-4 6-1, Grabb/Siemerink (VSVNed)-Prpic/Svensson (Kro/Zwe) 6-7 (5-7) 6-3 6-2, Eltingh/Kempers- De Vries/MacPherson. 6-7, 6-4, 7-6 VOETBAL Engeland. Inhaalwedstrijden: Crystal Pala- ce-LutonTown 1-1, Notts County-Wimbledon Siciliaanse Wielerweek. Vierde etappe Tindari-Sanl'Agata di Militello: 1 Argentin (Ita) 174 km in 5.08.38 (gem: 35,965 km/u), 2. Zulle (Zwi) z.t., 3. Colage (Ita) z.t., 4. Sciandri (Ita) 0.29, 5. Den Bakker (Ned), 6. ^anini (Ita), 7. Francois Simon (Fra). 8. Sunderland (Aus), 9. Kuum (Noo), 10. Van Aert (Ned), Nederlanders: 35. De Koning al len z.t. als Sciandri, 50. Van Orsouw 3.32. 58. Mare Siemons z.t., 104. Jac. van der Poel 5.29, 111. Knuvers 9.58, 113. Meys z.t.115 Jan Siemons z.t., 140. Lubberding z.t.. 163. Jakobs 17.07,166. Hoffman z.t Klassement: 1. Zulle 17.22.37, 2. Argentin 0.04, 3. Anderson (Aus)' 0.43, 4. Sciandn z.t., 5. Imboden (Zwi) 0.44, 6. Sunderland 0.45, 7. Simon 0.46, 8. Kuum z.t., 9.Kvalsvoll (Noo) z.t., 10. Jerome Simon (Fra) z.t., Nederlan ders: 16. Van Aert z.t., 30. De Koning 1.07,35. Den Bakker 1.45, 44. Mare Siemons 3.49, 61 Van Orsouw 4 48, 94 Jan Siemons 10.36, 103. Meys 16.48, 113. Jac. van der Poel 24.54, 132. Knuvers 34.21, 133. Lubberding 34.21137. Hoffman 36.32, 157. Jakobs ZEIST - Een commissie van de UEFA zal volgende week inspectie houden naar de stadions, al dan niet bestaand, die Neder land voorstelt vooi; het Eu ropees kampioenschap 1996, voor het geval dat Nederland als organisator wordt aangewezen. De KNVB schermt met acht steden, Amsterdam, Rotter dam, Eindhoven, Arnhem, Utrecht, Nijmegen, Den Haag en Groningen. Er wordt reke ning gehouden met de moge lijkheid dat het aantal deelne mende landen van acht op zes tien zal worden gebracht. De landelijke competitie voor B-junioren, die het volgend seizoen had moeten beginnen, lijkt problematisch. Gister avond weigerde de vergade ring betaald voetbal akkoord te gaan met vier van de oor spronkelijk twaalf amende menten die door het amateur voetbal waren ingediend. Volgens sectie-bestuurder Paul Boels, die de onderhande lingen met de amateurs heeft gevoerd, zal het moeilijk zijn de amateurs op één lijn met de betaalde sectie te krijgen. De amateurs wilden, nu jeugdspe lers twee jaar eerder bij BVO's komen, de periode waarin een vergoedingssom verplicht is van vijf op zeven jaar brengen. De BVO's zouden, bij invoe ring van de B-competitie, een vergoedingssom van 10.000 gulden moeten betalen voor A- junioren, tegenover de 8.000 gulden die nu vastligt. Het amateurvoetbal wil niet dat de stichtingen uit de be taalde sectie C-junioren aan trekker* en willen het aantal spelers in de catëgorie A- en B- junioren wordt beperkt tot 34, terwijl het betaalde voetbal staat op 36 namelijk twee keer 18, die op dit moment voor de A-junioren geldt. In de verga dering heeft Paul Boels met klem bepleit de amendemen ten over de verlenging van twee jaar voor de vergoedings som en de verhoging met 2000 aan te nemen. Het betaalde voetbal weigerde echter mee te gaan met zijn voorman techni sche zaken. Jury wijst titel bij bridgers toe DEN HAAG - Het Nederlands kampioenschap voor bridge- paren is beslist achter de pro testtafel. Een door de Gronin gers Piet Jansen en Jan Wes terhof ingediend protest werd afgewezen, waardoor niet zij maar de Amsterdammers Nico Klaver en Roald Ramer lands kampioen werden. Jansen en Westerhof hadden mogelijk ten onrechte een extra down slag opgeëist, waardoor de kampioenen niet direct na de wedstrijd konden worden ge huldigd. De score werd later gecorrigeerd, maar Jansen en Westerhof meenden dat de slag hen alsnog toekwam on der het motto „eens geschre ven blijft geschreven". De zaak lag juridisch zo ingewik keld dat zelfs in de Verenigde Staten advies werd ingewon nen. De extra downslag werd na rijp beraad niet 'toegewe zen, hetgeen Klaver en Ramer de punten opleverde die ze no dig hadden om de titel te grij- pen. 1. Klaver/Ramer (Amsterdam) 54.1 2. Janscn/Westerhof (Groningen) 54. 3. Van Eyck/Westra (Rotterdam) 53.7, 4. Ten Kate/Van der Vlugt (Utrecht) 53,2, 5. Van Oppen/Rebattu (Amster dam) 52,5, 6. Kootstra/Versluis (Hen gelo) 52,4.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13