Twijfels over locatie nieuw Golfclub trekt clubgebouw Fluks in Noordwijk bouwaanvraag m Bieretiketten verzamelen een gek Ecotechniek ver voor een DUIN- EN BOLLENSTREEK 11 Carnaval in gemeente Warmond SdSCHENDAM - De turen van de woning- Jwverenigingen in idschendam hebben ''te zorgen over de toe- als het gaat om de van de Btshuisvesting. Dat voorzitter J.A. Grim van de-rk woning- ®jwvereniging Leid- gisteren ge- - tl bij de behandeling in kommissie volkshuis- siing van het Startdocu- 3|it Regionale Volks- ^vesting Haags Stads vest. leidMOounant woensdag 26 februari 1992 inkeldievegges jngehouden SSE - De politie van ;se heeft maandagmid- g in winkelcentrum Dkhuis twee vrouwen ngehouden wegens win- ldiefstal. Het tweetal, af- mstig uit Den Haag ;ek voor in totaal 2500 Iden te hebben meege- men. De buit, gestolen winkels in onder meer ;se, Leiderdorp en Lei- n, bestond voornamelijk huishoudelijke voor- rpen, zoals pannen en issen. De vrouwen zitten Drlopig nog vast op het itiebureau voor verder derzoek. Pistool gevonden in Noordwijks huis NOORDWIJK - Bij een huiszoeking in een flatge bouw in Noordwijk aan Zee heeft de Noordwijkse politie gistermiddag een pistool aangetroffen. Naast het vuurwapen, dat van vrij zwaar kaliber was, vond de politie enkele scherpe patronen. De eigenaar, een 25- jarige Noordwij ker verklaarde tegenover de politie dat hij het wapen bij zich droeg om zichzelf te bescher men. Het wapen en de mu nitie is in beslag genomen. Voorhoutse school heeft ruimtegebrek VOORHOUT - De openbare basis school 'De Narcis' in Oosthout blijkt zozeer in trek te zijn dat er maatrege len nodig zijn om een dreigend ruim tegebrek op te vangen. Tot september 1993, de datum waaijop een overeen komst afloopt, is er geen mogelijk heid om lokalen bij te bouwen. In de tussentijd is echter een oplossing no dig. Er zijn in elk geval twee moge lijkheden behalve uitbouw van de school. De eerste is beperking van de instroom van de leerlingen. Daar naast drongen leden van de commis sie onderwijs en welzijn gisteravond aan de mogelijkheid na te gaan leer lingen op andere scholen „uit te plaatsen". WARMOND - Het car naval kan wat de War- mondse Billenprikkers betreft losbarsten. Prins Koos I en Prinses Char lotte hebben inmiddels hun doorluchtige goed keuring gegeven aan het programma. Vanaf vrij dag tot en met aanstaan de dinsdag met 3 maart hebben zij het heft in handen in Warmond. Voordat het rijk der Bil lenprikkers een feit is, gaat het Prinsenpaar morgen op ziekenbe zoek. Vrijdag vindt om 15.15 uur de sleuteloverdracht plaatsvin den bij het gemeentehuis. Vervolgens is er een bijzon dere raadsvergadering waar de eremedaille van de carna valsvereniging wordt uitge reikt. Zaterdag wordt door de Bil lenprikkers deelgenomen aan de optocht in Lisse en Sassenheim. Zondag doen de Saksen en de Gaapstokken mee aan de optocht door War mond, die mede daardoor meer dan het aanzien waard zal zijn. Vorig jaar werd van de optocht afgezien vanwege de situatie bij de Perzische Golf. Zaterdagavond wordt een oude traditie in ere her steld: hossen op De Baan. Het traditionele pyjamabal wordt maandagavond in het Tref punt gehouden. Dan is ook de prijsuitreiking van de op tocht. Dinsdag wordt het car naval afgesloten met het Se niorenbal 's middags en het boerenkielenbal in de avond uren. Om elf over elf wordt de sleutel weer overgedragen aan burgemeester G.W. van der Wel. Bewoners boulevard willen van verbetering brandveiligheid NOORDWIJK - De gemeente Noordwijk heeft een brief ontvan gen van een van de bewoners van het Heemborghcomplex aan de Koningin Wilhelminaboulevard, J. Wessel, waarin diverse maatregelen worden geadviseerd om in de toekomst brand te voorkomen. Een afgezwaaide vuurpijl zette in de nieuwjaars nacht een aantal terrassen onder het flatgebouw in lichterlaaie. Ook aan de bovenliggende appartementen ontstond grote scha de. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tijdens de ge meenteraadsvergadering werd gisteren duidelijk dat het college inmiddels met Wessel diens suggesties heeft doorgenomen. Vol gens burgemeester J. van der Sluijs vinden er nu afzonderlijke gesprekken plaats met de ondernemers aan de boulevard over de brandveiligheidseisen. Volgens hem is nog niet duidelijk of alle terrasoverkappingen voldoende brandwerend zijn. Met het bestuur van de Heemborghflat zal volgens van der Sluijs nauw overleg worden gevoerd over de resultaten van het brandveilig- heidsonderzoek en de te nemen maatregelen. REGIOJOURNAAL Concert De Koninklijke Militaire Ka pel geeft vrijdag een concert in Sporthal Wasbeek in Sas senheim. Naast marsmuziek worden er klassieke stukken uitgevoerd ,van onder meer Rossini en Tsjaikovsky. Het concert begint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt tien gulden per persoon. Rockband De rockband Railroad Steel staat zondag op de planken van De Voogd aan de Hoofd straat in Sassenheim. Rail road Steel kreeg in 1990 een eervolle vermelding in Melo dy Maker. Het gratis optre den begint om half vier. Ikonen Schilderes G. Brandjes geeft op woensdag in het gebouw van de Nederlandse Prote stantse Bond aan de Julia- nalaan in Sassenheim een dialezing over ikonen en de plaats waar zij vandaan ko men. Tevens zijn er voorge zangen uit de Byzantijnse li turgie. De dialezing begint om acht uur. Video-marathon De Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest houdt op dinsdag een video-mara thon voor tieners. Zes uur lang worden er aan het Boer- haveplein 13 vier verschillen de films vertoond. De spits wordt om een uur afgebeten door The Naked Gun 2,5. Ver volgens komen Youngblood, King Ralph en Robin Hood aan bod. De toegangsprijs voor de video-marathon be draagt vier gulden per per soon. Noordwijk. Lezingencyclus In de Ariane-zaal van Noordwijk Space Expo aan de Keplerweg begint donder dag een lezingencyclus over ruimtevaart, astronomie, meteorologie en aangrenzen de wetenschappen. Astro noom F. Israel, die verbon den is aan de Rijks Universi teit Leiden, verzorgt een in leiding onder de titel: 'Ulys ses ontmoet Jupiter. Op 8 fe bruari vloog de ruimtesonde Ulysses rakelings langs Jupi ter. Om acht uur wordt een aanvang genomen met het programma. De toegangs prijs bedraagttien gulden per persoon. Plan voor theater op Vuurtorenplein NOORDWIJK - De Leidse makelaar Menno Smitsloo heeft een bouwplan ingediend dat onder andere de bouw van een theater op het Vuurtorenplein in Noordwijk omvat. Dat heeft wethouder V. Salman van ruimtelijke ordening gisteren bevestigd. Naar aanleiding van vragen van raadslid F. van der Veen van Noord wijks Belang over plannen voor de bouw van een theater-accom modatie op het Vuurtorenplein meldde de wethouder dat hier over nog niets kon wórden medegedeeld. Hij ontkende het be staan van zo'n plan echter niet. Gerard Lascaris laat een deel van zijn collectie bieretiketten zien. zelfs uit België en. Duitsland. Je kan ons een grote familie van liefhebbers noemen, die het fijn vinden elkaar regelma tig te ontmoeten". De ruilbeurs van bierbrouwe rij-artikelen aan de Vivaldi- straat 4 begint zondag om tien uur. Medewerkers van het Na- FOTO: HENK VAN DEN ENDE tionaal Biermuseum De Boom uit Alkmaar zijn aanwezig met een stand. De toegangsprijs voor publiek is ƒ1,50. door MARIJKE DEN HOLLANDER NOORDWIJK De noodgedwongen verhui zing van de Noordwijkse korfbalvereniging Fluks van het gemeentelijk sportpark aan de Duinwe tering naar het hockey- complex in het middenge bied mag niet ten koste gaan van het uitzicht van de bewoners van de aan grenzende Dahliastraat. Dat vindt tenminste Noord wijks Belang. Volgens raadslid F. van der Veen van deze partij staat het nieuw te bouwen clubhuis te dicht op de huizen van deze straat geprojecteerd. De gemeenteraad was het er gisteren unaniem over eens dat de verhuizing van Fluks niet alleen in gang moest wor den gezet maar ook naar tevre denheid afgewikkeld diende te worden, zowel voor de korfbal vereniging als de hockeyclub. Het terrein dat Fluks tot nu toe tot haar beschikking had is be stemd als locatie voor de bouw van de openbare scholenge meenschap Northgo. Volgens van der Veen zou een clubhuis voor de korfballers beter ge bouwd kunnen worden aan de kant van de Nieuwe Zeeweg, tegenover het Bollenbad, waar toch al sprake is van enige be bouwing. In plaats van langs het fietspad dat vanaf de Nieu we Zeeweg naar de van Pan- huysstraat loopt zoals het plan is. „Ruimtelijk gezien is dit een zeer gevoelige locatie", al dus van der Veen. „De ontslui ting naar de van Panhuys- straat is niet ideaal, de par keergelegenheid is gering en bovendien wordt het uitzicht van de bewoners aan de Dahli astraat aangetast". Zorgen Hij 'maakte zich bovendien zorgen over een eventuele af wijzing van het Northgo-bouw- plan door het ministerie van onderwijs. „Straks hebben wij al 1,4 miljoen gulden uitgege ven voor de verplaatsing van Fluks en gaat die school niet door". Ook J. van Eijken van de WD had zijn bedenkingen over de financiële paragraaf. Hij wist het college ervan te overtuigen dat moet worden gewacht met de aanbesteding van de bouw van het clubhuis totdat er defi nitief groen licht is voor het Northgoproject. Op die manier wordt het risico op een finan cieel debacle volgens hem zo klein mogelijk gehouden. Voor de opvang van de jeugdleden van Fluks wordt er toch al een noodvoorziening neergezet. „Of die er nu voor 3 of 6 maan den staat maakt ook niet zo veel uit", aldus de WD-er. Wethouder J. Bedijn van sport zaken zei zich niet zo veel zor gen te maken over een positie ve beslissing voor de bouw van de school. „Die verwacht ik op vrij korte termijn". Wethouder V. Salman van ruimtelijke or dening zegde toe de door Noordwijks Belang aangedra gen alternatieve bouwlocatie voor het clubhuis nader te on derzoeken. „Maar als het te veel geld kost om de grond aan te kopen dan moeten we dat natuurlijk niet doen", zo waar schuwde hij. Salman verwacht dat het bouwplan over enige weken ter visie kan worden gelegd. Afhankelijk van eventuele be zwaren die er worden inge diend kan de definitieve bouw vergunning dan naar verwach ting medio juni worden afge geven. De verwachting is dat de senior Fluks-leden aan het begin van het nieuwe sportsei- zoen gebruik moeten zullen maken van de kleedaccommo datie van de hockeyvereni- ging. Omdat de korfbalclub ook haar kantine-inkomsten misloopt zolang het nieuwe on derkomen er nog niet staat, be taalt de gemeente een compen satie van 5000 gulden. De hoc keyclub krijgt voor haar mede werking een gemeentelijke bijdrage in de aanleg en het onderhoud van anderhall kunstgrasveld. De bewoners van de Dahliastraat zullen zo spoedig mogelijk worden geïn formeerd over de komst van Fluks naar het hockeycom- plex. door NOL WESSELING LEIDSCHENDAM - De Golfvereniging Leeuwen- bergh in Leidschendam heeft deze week vlak voor de behandeling van een wijziging van het bestem mingsplan Westvlietweg door de commissie ruim telijke ordening, laten we ten de aanvraag voor een clubgebouw in te trekken. De golfclub had de direct om wonenden geïnformeerd over het plan voor een clubhuis met een hoogte van 9,5 meter. Dat plan bleek op zeer grote weer stand te stuiten. Betrokkenen zeiden zich met alle mogeüjke middelen tegen de hiervoor benodigde wijziging van het bestemmingsplan te zullen verzetten. Op grond van dit - voor de golfclub nieuwe - feit werd besloten het 9,5-meter plan te laten varen en een nieuw gebouw te laten ontwer pen. Volgens het bestem mingsplan mag de bouwhoog te slechts vijf meter zijn. Gemeentewerken, de betrok ken wethouders en de wel standscommissie waren oor spronkelijk van mening dat een clubhuis van twee verdie pingen, inclusief een torentje, geen bezwaren zouden opleve ren. Vrijstelling van de bepa lingen van het bestemmings1 plan zou mogelijk zijn. De ad vocaten van de club deelden nog begin deze maand mee dat bij weigering van de bouwver gunning het hele clubhuis op nieuw besteksgereed zou, moeten worden gemaakt. Dit zou de exploitatie van de baan dit seizoen onmogelijk maken en dat zou financiële proble men geven. A. Minnee nieuwkomer in Noordwijkse raad Idoor MARIJKE DEN HOLLANDER NOORDWIJK - A. Min- nee-Duijndam heeft giste ren haar entree gemaakt in de gemeenteraad van Noordwijk. Zij is binnen de WD-fractie dè opvol ger van Jan Hogervorst. Hij moest om gezond heidsredenen afhaken. De raad nam gisteren af scheid van Hogervorst. De- installatie van het nieuwe lid ging gepaard met een bloemenhulde en wel komstwoorden van burge meester J. van der Sluijs. Van der Sluijs voorspelde haar op voorhand een drukker be-' staan dan tot nu toe als steun- fractielid. „De telefoon zal van af heden zeker enkele malen per week bij u rinkelen. Als- controleur van het college zult*' u allerlei besluiten moeten toetsen. Ook zult u de belan gen moeten behartigen van de burgers die uw steun zonder twijfel in tal van zaken zullen inroepen". De burgemeester noemde Ho gervorst een man die zich nooit met een kluitje in het riet liet sturen, maar die stond voor zijn zaak. Als dank voor 12 jaar raadslidmaatschap werd hem een leeslamp aangeboden. Nas mens de PvdA sprak fractie1 voorzitter C. Voorham-Bartens waarderende woorden over de,' positieve overtuiging die dé-» agrariër uit het Langeveld al-^ tijd wist uit te stralen. Voor Ho-., gervorst aanleiding om haaiy- onder hilariteit, te bedanken' voor deze hartelijke woorden..' „Dit had ik niet verwacht". Hogervorst benadrukte dat hij alles wat in de politiek voor. hem haalbaar was ook daad-- werkelijk heeft meegemaakt/ Dat zijn partij, de WD, zich na jaren deelname in het college, nu in de oppositie verkeert vond hij op zichzelf geen ramp. „Dat houdt je wel wakker". Minnee neemt alle portefeuil les van Hogervorst over. Zijn opvolging als lid van het Sa- menwerkings Orgaan Duin- en Bollenstreek (SDB) staat ech ter nog ter discussie. Daarover wordt in de commissie alge meen bestuurlijke zaken be slist. t j)SE -r- ,,Ik schrijf met hele wereld om mijn )by tot een succes te ,ken. Je doet op deze nier heel wat interes contacten op. Wat 3 betreft is het verzame- van bieretiketten een :te geworden". Gerard is een enthou- ;te verzamelaar uit Lis van bieretiketteh. In 'jaar tijd heeft hij een Hectie opgebouwd van ia 42.000 verschillende Letten. staande zondag houden de j^n van de Bierbrouwerij Ar- r len Vereniging (BAV) in 't lhuys in Lisse hun jaarlijk- uilbeurs met etiketten, gla- t viltjes en andere bierarti- hrporaties jzorgd over igionalisatie e)ningbouw 9iLeidschendammer zei hij 45 jaar te hebben •en hoe slecht het bouwen aanpak van woonvoor- in het gewest zijn lippen. De woningcorpora- duidelijk weten hoe afin de toekomst gaat met de budgetten en van de soorten Bngen waarover in het ver- tch al zoveel problemen zijn lëtaan. De bestüren van de ijljngbouwverenigingen zijn %ns Grundeken al op zoek j medestanders in de regio n p weten te komen hoe hier Verantwoorde wijze uit te Directeur C. van Oos- jan de nieuwe combinatie met daarin chris- en algemene woning- ^verenigingen, meende jegionalisatie onontkoom- |is. Maar volgens hem zal -2afhangen van de uitwer- •,van de voorgenomen re- g. Hij vroeg zich af of het Jnogelijk zal zijn een eigen 0:d te voeren. Van Oosten nSde voor te weinig ruimte wijkopbouw - „bouwen 1 'arm en rijk" - en, door de °.jleggen beperkingen, voor |r'|inig prestatiemogelijkhe- nfoor de corporaties. Hij zei spenen op goede afspraken gemeentebesturen, Van Erp antwoord- regionalisatie inderdaad is. In de start ing wordt de nadruk ge- iop marktgericht denken het vooral om licht ge- en vrije sector- '®ngen. Naar zijn mening ®p regionale volkshuisves- ral het voorbeeld worden 3ealle samenwerking in het jdst op andere terreinen, sdde afzonderlijke gemeen- ™al echter nog speelruimte ij ven. Volgens Van Erp bij het startdocument om nieuwe locaties en ook alleen van minstens 750 Gemeentebesturen Ten voor kleinere projec- r |innen de gemeente vrij- kelen. De BAV is een landelij ke club van rond de 2.400 le den. Lascaris kwam in 1987 de BAV versterken. „Een Duitse kennis liet mij een aantal eti ketten zien van Duitse bier tjes. Dit was het begin van mijn verslaving". Wie biereti ketten verzamelt heeft niet veel ruimte nodig. „Ik ken ie mand die bierflessen spaart en daarom speciaal een schuur heeft laten bouwen om zijn voorraad op te slaan. Ik doe het gewoon op een eenvoudige bo venkamer. De etiketten selec teer ik per land, zodat ik nooit lang hoef te zoeken". Verre landen Lascaris neemt alles aan wat voor zijn voeten komt. Zijn ruilvrienden komen uit de meest verre landen. „Zuid- Afrika, Amerika, het vroegere Oost-Europa en Spanje tot alle uithoeken van deze aardbol heb ik mijn contacten. Zo krijgt mijn verzameling een tropisch karakter". Dichtbij huis in België en Duitsland worden de uitwisseling van contacten geregeld door de BAV en de verschillende bier brouwerijen. „Met name bij de 25 bierbrouwerijen in Neder land krijg ik van alles voor el kaar. Stroppen, openers, t- shirts. De bedrijven staan in de rij reclame voor zichzelf te ma ken. Deze vorm van sponso ring maakt onze hobby betaal baar". Bierbrouwerijen in bin nen- en buitenland besteden veel tijd en geld aan de vorm geving van hun etiketten. Las caris: „De Nederlandse etiket ten vallen op door hun felle kleuren. De Duitsers zijn weg van hun natuur en de Belgen mikken óp historische tafe reeltjes als abdijkloosters en kastelen. Zo vertelt ieder eti ket een stuk geschiedenis". De ruilbeurs in 't Poelhuys is na vijf jaar een begrip geworden. „Met 65 tafels gereserveerd voor standhouders zitten we Gewonde bij aanrijding SASSENHEIM - Een 45-jari- ge inwoonster van Lisse is gis termiddag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Hoofdstraat in Sassenheim. Uit een van de parkeervakken kwam onverwacht een perso nenauto rijden, waardoor de vrouw plotseling moest rem men. Het kwam vervolgens tot een botsing met een achterop komende 42-jarige automobi liste uit Sassnheim. De vrouw is met nekletsel opgenomen in het ziekenhuis. De identiteit van de bestuurder die uit het parkeervak reed, is nog niet bekend. ffprcrg- wordt er Batterijen Benzine en petroleum Bestrfdingsmtddeien Chemokar in gebruik De bevolking van Noordwijkerhout heeft gistermiddag voor de eerste keer kennis kunnen maken met de chemokar. Wethouder Heemskerk nam een milieubox met verfresten, batterijen en cosmetica uit handen van mevrouw Van Nobelen uit de wijk Sporkenhout in ontvangst. Het is de bedoeling dat de chemokar een keer in de vier maanden bij de mensen langs komt om klein chemisch afval op te halen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Accu's Afbfltmlctóel Afgewerkte o6e Ammoriiak Antivries en koeivloeistot

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11