Gereformeerde synode wil koerswijziging IKV 'Zondaar Tökes' niet in levensgevaar GEESTELIJK LEVEN OPINIE Vader verhindert doop van zijn zoon Paus roept op tot solidariteit met Afrika COMMENTAAR laat de vogels niet stikken nT CeidócScHi/io/nt GeidaeGou/uwi DINSDAG 25 FEBRUARI 1992 CDU wil C sterker benadrukken BONN - Het CDU wil de christelijke grond slagen van haar politiek in haar beginselpro gramma duidelijker naar voren brengen en actualiseren. Dat maakten voorzitter Reinhard Göhner van de CDU-beginselprogramma-commissie en ministerpresident Bernhard Vogel van Thüringen, voorzitter van de werkgroep 'fundamentele waarden', maandag bekend. „De invulling van de C moet zodanig zijn, dat deze ook mensen aanspreekt die niet tot een kerk behoren", aldus Vogel. Het CDU moet niet als „politieke surrogaatkerk" ge zien worden omdat ze beroep doet op de C, -benadrukten Göhner en Vogel. Het ontwerp voor het nieuwe programma moet voor het einde van het jaar klaar zijn en in 1994 in werking treden. Ervaring is eenvoudig de naam die we aan de som van onze fouten geven FLENSBURG - Met getrokken mes heeft een 41-jarige man zondag in een kerk te Flensburg zijn ex-vriendin hun zoon afhan dig gemaakt en zo de doop van het kind ver hinderd. Met zijn zoon is hij de kerk ont vlucht. Het openbaar ministerie is inmiddels over gegaan tot vervolging wegens kinderroof, bedreiging met geweld, verdenking van li chaamsverwonding en verstoring van de godsdienstuitoefening. 's Avonds meldde een vriend van de vader de politie dat de 19 maanden oude jongen bij hem was. Hij bezorgde het kind terug bij de moeder, zo maakte de politie maandag be kend. Het niet-getrouwde paar was drie kwartjaar geleden uit elkaar gegaan. Jongeren voor langere tijd naar Oost-Europa DRIEBERGEN De vrijwilli- gers-hulpverleningsorganisatie van Youth for Christ, Project Ser ve geheten, blijkt voor steeds meer jongeren een toegangsweg voor langdurige buitenlandse hulpverlening. Zo zijn onlangs twee meisjes naar Roemenië ver trokken. Beide meisjes, in de twintig zegden hun baan er voor op. Via Project Serve kunnen jon geren in de zomermaanden de handen uit de mouwen steken in een of ander project. Een van de beide meisjes was op deze wijze in Polen en Roemenië werkzaam; het andere deed vrijwilligerswerk voor Kinderpostzegels. Kroatië krijgt oecumenisch persbureau ZAGREB - In Kroatië is een kerke lijk persbureau opgericht. De 'Krscanska informativna sluzba' (christelijke informatiedienst) is oe cumenisch van opzet en wordt geleid door de overste van de franciscaner orde in Kroatië, Mirko Matausic. De 'Vereniging ter bevordering van religieuze media-activiteiten in Mid den- en Oosteuropa' (CLIRCA), heeft het persbureau voorzien van belang rijke technische apparatuur. Mausanic, die journalistiek studeer de, verklaarde dat zijn persbureau zich tot doel stelt landen in Westeuro pa en Amerika te informeren over het wel en wee van de kerken in Kroatië. Kuitert vrolijkt synode-praeses maar ten dele op LUNTEREN - Het nieuwe boek van de gereformeerde theoloog dr. H.M. Kuitert, 'Het algemeen betwijfeld christe lijk geloof, heeft de praeses van de Gereformeerde Ker ken, ds. P. Boomsma, maar ten dele opgevrolijkt. Dat bleek maandag tijdens de opening van de Gereformeer de synode in Lunteren. Boomsma vindt het indruk wekkend zoals Kuitert pro beert „ons los te weken en nieuwe wegen te wijzen", maar werd niet vrolijk doordat Kui tert ook schreef 'weg met de klassiek-gereformeerde be schouwing'. Volgens de VU- emeritus is dit de enige weg om de bijbel terug te krijgen. Misschien heeft Kuitert wel voor een deel gelijk, aldus 'Boomsma, maar hij zegt te ^weinig. Kuitert zet zich af te lgen de leer van de inspiratie. -Deze bijbelbeschouwing is vol gens hem veel te ver gegaan doordat de beschouwing over het boek zelf is gaan domine ren. Boomsma erkent dat de leer van de inspiratie als een geest dodend wapen kan worden ge hanteerd, maar „zonder inspi ratie, zonder het gebed om en het werk van de Heilige Geest --wordt een mens niet tot in het diepst van zijn bestaan ge raakt," aldus de GKN-praeses. In zijn nieuwste boek, dat al weer aan de tweede druk toe is, betoogt Kuitert (67) dat de klassiek-gereformeerde bijbel beschouwing op de helling moet. De orthodoxen degrade ren de bijbel tot 'raadpleeg- boek', meent Kuitert. Hij pleit daarentegen voor een bijbelbe schouwing „die de bijbel niet aan banden legt, maar hem vrij laat (en dus de lezer ook)". Evangelische Bijbelschool erkend als hbo- opleiding DOORN De dagoplei ding van de Evangelische Bijbelsschool (EBS) in Doorn heeft van het mi nisterie van onderwijs de status van hbo-opleiding gekregen. Volgens direc teur A. Stringer van de EBS is de school daarmee de eerste Nederlandse Bij belsschool die zich instel ling voor hoger beroeps onderwijs mag noemen. De erkenning, die ongeveer een jaar geleden werd aange vraagd, betekent voor de 34 hbo-studenten van de dagop leiding dat zij recht hebben op studiefinanciering en de OV- studentenkaart. Het betekent niet dat de school subsidie ont vangt van het rijk. Nagenoeg alle inkomsten van de EBS bestaan uit giften van particulieren, kerken en ge meenten. De dagopleiding van de EBS telt in totaal 50 leerlin gen, waarvan er 16 het MBO- programma volgen. Eind vorig jaar meldde de EBS 'financieel 'uit balans' te zijn, onder meer door de hoge kos ten van een nieuw administra tiegebouw. Schoolleider C.C. Stavleu meldt desgevraagd dat de financiële positie van de school sinds vorig jaar wel wat verbeterd is, maar dat er nog steeds sprake is van een begro tingstekort. Om die reden wor den bezuinigingen overwogen. De bijbelschool, die in 1972 werd opgericht, leidt op voor functies in de plaatselijke ge meente, de zending en het on derwijs. Officier - Prof.dr. J.C.F. Nu- chelmans is bij zijn afscheid als voorzitter van de raad van advies van de Radboudstich- ting benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem op gespeld door minister Hirsch Ballin van justitie, zelf eens lid van de adviesraad. Nuchelmans (71), van 1969 tot 1985 hoogleraar Griekse taai en letterkunde aan de Katho lieke Universiteit te Nijmegen, heeft zich sinds zijn benoe ming tot voorzitter van de ad viesraad in 1976 vooral beij verd voor het stichten van bij zondere leerstoelen in de wijs begeerte en de rooms-katholie- ke theologie aan de openbare universiteiten in Nederland. LUNTEREN De gere formeerde synode wil dat het IKV de koers verlegt van allerlei activiteiten naar bezinning op de fun damentele vragen van oorlog en vrede. Een kleine minderheid van de synode vroeg zich zelfs af of de gewijzigde politieke verhou dingen geen reden zijn om met het kerkelijk vredeswerk op te houden. „Het IKV en secretaris Mient Jan Faber hebben zoveel pola risatie opgeroepen dat het tijd is voor een nieuwe organisatie met een nieuw gezicht," aldus ouderling M. Vis uit het Friese Stiens. Moderamenlid C. Punt- Voorbij (Koudekerke) consta teerde met de synodecommis sie dat er niet alleen sprake is van een verschuiving van inte resse, maar ook van een ver mindering. Bovendien worden volgens haar de plaatselijke kerken overvraagd door de op roepen om aandacht te beste den aan vrijwel alle wereldpro blemen. Zij suggereerde dat er wellicht een einde aan het ker kelijk vredeswerk kan komen. De synode besloot dat de depu- taten oorlog en vrede erop moeten aandringen dat het IKV meer aandacht geeft aan de eigen bijdrage van de ker ken aan het vredesproces en dat het IKV de kerken helpt bij de bezinning op de vragen van oorlog en vrede. Veertien (van de 7.3) synodele den onthielden zich bij de stemming over de vraag of de relatie van het IKV met de Ge reformeerde Kerken moet wor den voortgezet, terwijl één sy nodelid tegen voortzetting stemde. De nieuwe gereformeerde toe- ruster voor vredesvragen, D. Verbaan constateerde dat het thema minder leeft. Volgens een van de gerefor meerde deelnemers in het IKV, drs. H. Zeldenrust, staat het IKV „volstrekt open voor elk idee vanuit de kerken om kerkelijker te gaan werken". Oud-kolonel H. Meijer uit Ede, die sinds jaar en dag het IKV hinderlijk volgt, zag dat an ders. „Ik heb mezelf aangebo den voor de vacature die is ont staan doordat een van de gere formeerde afgevaardigden in het IKV zich terugtrok. Dat aanbod werd afgewezen, om dat ik niet dacht zoals het IKV," zo bromde hij BANJUL „In naam van de mensheid en in naam van degenen die niet in staat zijn hun stem te la ten horen, roep ik op nieuw de regeringen en internationale organisa ties die daartoe in staat zijn op om in deze beslis sende tijd zo snel moge lijk partij te kiezen voor Afrika". Dit zei paus Johannes Paulus II gisteren bij zijn vertrek uit Banjul, de hoofdstad van Gam bia, waar hij opriep tot „een nieuw tijdperk in solidariteit met Afrika". De paus maande de Afrikaanse regeringsleiders ook meer acht te slaan op de behoeften van hun onderdanen. In zijn toespraak vlak voor zijn ver trek naar Guinee zei hij te bid den dat Afrika niet zal verval len „in een spiraal van conflic ten en strijd om de macht". Maandagmiddag reisde hij naar Conakry in Guinea, waar hij ontvangen werd door presi dent Lansana Conté. Daar gaf hij zijn zegen aan zijn voor zichtige stappen in de richting van democratisering en wees erop dat de vorige marxisti sche regering onder leiding van Sekou Touré Guinee had gemaakt tot „een vallei van tranen". De paus complimenteerde Conté, die een maand na de dood van de dictator middels een coup de macht greep, met zijn „moedige werk voor de wederopbouw van het land". Hij ging slechts indirect in op verwijten van Amnesty Inter national aan het adres van de leiding van de Westafrikaanse staat, die verantwoordelijk zou zijn voor folteringen en andere schendingen van mensenrech ten. Op straat werd de paus beju beld door tienduizenden inwo ners van het voor 90 procent is lamitische land. Hij werd om ringd door een groot aantal mi litairen, die waren ingezet naar aanleiding van de nog onopge helderde aanslag op de presi dent tien dagen geleden. Eerder op zijn reis heeft de paus de moslims opgeroepen met christenen samen te wer ken bij de vermindering van de spanningen in de wereld. Christenen en moslims heb ben een bijzondere plicht om voor de vrede té werken en sa men sociale, nationale en in ternationale structuren op te bouwen die voorkomen dat spanningen op bloedige con flicten uitlopen, zei de paus tot moslimleiders in Senegal. Voor de ontmoeting met de moslimleiders bracht de paus een bezoek aan het 'huis van de slaven' op het Senegalese eiland Goree, dat nu als mu seum is ingericht. Vandaaruit zijn tot het begin van de ne gentiende eeuw ongeveer 60.000 Afrikanen als slaaf naar Amerika vervoerd. De paus veroordeelde de slavernij als „verschrikkelijke dwaling" en bad de Afrikanen om verge ving. Hij bleef minutenlang staan bij de deur waarlangs de slaven naar de haven werden gebracht en vergeleek het sla venhuis met de concentratie kampen tijdens de Tweede Wereldoorlog. De paus sprak er zijn afkeu ring over uit dat ook gedoopte christenen aan de „afgrijselij ke" slavenhandel hebben deel genomen. Zij hebben het ge loof niet werkelijk doorleefd,, maar de meest fundamentele jj rechten van de gedeporteerde' zwarten met voeten getreden, aldus de paus. „Staat Israël voor alle kerken probleem" DRACHTEN Dat de Rooms- Katholieke Kerk de in 1948 ge stichte staat Israël nog steeds niet erkent, is eigenlijk niet zo verwonderlijk. Het Vaticaan is het enige kerkelijke orgaan met een diplomatieke status, daarom komt de vraag om er kenning hier steeds terug. Maar in feite is de realiteit van de staat Israël voor bijna alle kerken een probleem. Dit vindt dr. Geert Cohen Stu art, adviseur voor de verhou ding kerk en Israël in Jeruza lem vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk. Hij is mo menteel in ons land en houdt her en der spreekbeurten. Volgens hem is het een pro bleem dat nog groter is dan de zogenaamde vervangingstheo- logie (de kerk zou in het ver bond met God de plaats van Is raël hebben ingenomen). Een theorie die als zodanig overi gens ook in de R.-K. Kerk niet meer wordt geleerd. Wel in de Grieks-Orthoxe Kerk. Cohen Stuart sprak gister avond in Drachten. Cohen Stuart liet er geen twij fel over bestaan dat hij de Mes- siasbelijdende joden een eigen plaats gunt, een 'brugfunctie' tussen christenen en joden. Want het gaat hier om joden die als zodanig dienen te wor den erkend. Dat mankeerde er door de eeuwen heen nogal eens aan. Joden-christenen werd door heiden-christenen zelfs verboden zich aan de joodse wetten en feesten te houden, terwijl ze aan de ande re kant vervreemdden van het jodendom. De inleider achtte het niet uit gesloten dat er in de eerste eeuwen joden die in Jezus ge loofden als martelaren gestor ven zijn. Zij zijn door de kerk niet erkend. Dat^ze afstand moesten doen van hun jood zijn, zette bij de joden kwaad bloed. „Het is een schokkende ervaring als je je bewust wordt hoe diep dat in het jodendom ga^t". De kerkelijke nota 'Joodse pre sentie in de christelijke ge meente' geeft blijk van een langzaam tot het inzicht ko men dat joden onjuist zijn be jegend. Joden zeggen wel dat Jezus aansprakelijk is voor het kerkelijk afschaffen van de Thora (de Wet in het Oude Tes tament). Cohen Stuart pleitte daarom voor een formeel in trekken van vroeg-christelijke besluiten die joden discrimi neren. Ook zou de kerk moeten uitspreken dat Messi- asbelijdende joden niet gebon den zijn aan dogma's die door heiden-christenen zijn vastge steld. De positie van Messiasbelij- dende joden is niet gemakke lijk. Vaak zijn ze „mateloos eenzaam", aldus de spreker, die het een benauwend pro bleem noemde dat deze men sen door de houding van hun omgeving zelf in een identi teitscrisis kunnen komen die kan leiden tot schizofrenie. Co- hen Stuart schatte hun aantal, dat stabiel blijft, op circa 1500, verdeeld over zo'n 25 groepen. De hervormde theoloog zei blij te zijn met de besluiten in de Hervormde Kerk en de Gere formeerde Kerken om de 'jo- denzending' uit de kerkorde te schrappen. „Het is immers wat merkwaardig aan Israël te gaan aanbieden wat we van Is raël hebben gekregen". DEN HAAG - „Tot mijn grote spijt moet ik consta teren dat bisschop Tökes ernstig zondigt tegen God en het Roemeense volk als hij zegt dat de etnische Hongaarse minderheid in Roemenië is beroofd van mensenrechten." Dat schrijft dr. Ion M. Anghel, ambassadeur van Roemenië, in een brief aan de fractievoor zitters Brinkman (CDA) en Schutte (GPV). Aanleiding voor de brief vor men vragen van de kamerle den De Hoop Scheffer (CDA) en Van Middelkoop (GPV) aan minister Van der Broek. De ka merleden vroegen de minister zijn bezorgdheid bij de Roe meense overheid uit te spre ken, naar aanleiding van be richten in de media over het doodvonnis tegen bisschop Tö kes van de Hongaarstalige Hervormd-Gereformeerde Kerk in Roemenië en over schending van de mensen rechten van de Hongaarse minderheid in Transsylvanië. Na de decemberrevolutie van 1989 hebben volgens de am bassadeur veel vooraanstaan de internationale organisaties Roemenië bezocht en zich er van kunnen verzekeren dat de rechten van de Hongaarse minderheid, evenals die van de andere etnische minderhe den in het land, volledig in overeenstemming zijn met de Europese richtlijnen inzake minderheden. „Onder het mom van opkomen voor de rechten van minderhe den, pleit bisschop Tökes voor de autonomie van Transsylva nië en afscheiding van Roeme nië. Hij staat aan het hoofd van groepen Hongaarse extremis ten en revisionisten", aldus Anghel. Onderzoek me dreigbrieven die bisschop Laszlo Tökes de afgelopen tijd ontving, geen bedreiging van zijn leven vormen. Naar het doodvonnis tegen Tökes wordt nog onderzoek gedaan. Tegen de schrijvers van de brief waar in anderhalf maandsalaris op het hoofd van de bisschop wordt gezet, zullen maatrege len worden genomen. De ambassadeur herhaalt in zijn brief aan Brinkman en Schutte de uitnodiging aan het Nederlandse parlement om een bezoek aan Roemenië te brengen. Tijdens zo'n reis zul len de parlementariërs met ei gen ogen kunnen zien hoe het gesteld is „met de minderhe- Herkeuringen Vierhonderdduizend wao'ers wil de regering mende jaren laten herkeuren. Deze uitkeringstrekker len beoordeeld worden op de vraag of ze in staat zij 'gangbare arbeid'. Staatssecretaris Ter Veld van soci ken, die lid is van de PvdA, heeft dit nieuwe begrip ge" duceerd om duidelijk te maken dat iemand zich strak meer achter zijn opleiding kan verschuilen om bep soorten werk te weigeren. BETEKENT dit dat er net als in de jaren dertig weer nieurs op de tram zullen komen? Ter Veld hoopt van ze ziet liever dat een ingenieur een cursus gaat v voor computerdeskundige - maar ze erkent dat een lijke 'degradatie' in beginsel mogelijk wordt. Maar wat dien die weer arbeidsgeschikt verklaarde ingenieur baan als trambestuurder kan vinden? Dan verhuist hij vj wao naar de werkloosheidswet, met alle gevolgen van| voor zijn inkomen. De FNV distilleert uit dit gegeven de conclusie dat de keuringen alleen bedoeld zijn om een groot aantal mens wao uit te drijven. De naar schatting 190.000 wao'ers di gens de staatssecretaris straks na herkeuring weer arbf geschikt verklaard zullen worden, doen er goed aan zich C te bereiden op een forse inkomensdaling, meent de FN1 acht het uitgesloten dat een dergelijk groot aantal mi^ daad weer aan de slag komt, temeer daar de werkloos- momenteel weer toeneemt. Staatssecretaris Ter Veld daarentegen wijst o feit dat er nog steeds zo'n honderdduizend vacatures waarvoor de bedrijven moeilijk geschikte kandidaten nen vinden. Mede daarom verwacht zij dat er 'slechts' ei tienduizenden van de huidige wao'ers in de ww zullen bn den. Maar zij spreekt niet tegen dat ook het PvdA-smaldf1 d.e regering nu vastbesloten is de wao te zuiveren var/ menten' die er niet in thuis horen. j Op zich is dat een goede zaak, want de wao is niet ontwoe voor mensen die nog wel kunnen maar niet meer willerm ken. Maar mevrouw Ter Veld, die zelf afkomstig is uit den beweging, behoort zich te realiseren dat er ook veel wePj zijn die zich alleen maar arbeidsongeschikt hebben latei klaren omdat hun werkgevers en hun vakbonden dat z(e den. De baas vond het wel gemakkelijk op deze 'goedf manier van een vaak toch niet meer zo produktieve wejt mer af te komen. En de bond wilde daarmee best akh; gaan als de betrokken man of vrouw op die manier verzi bleef van een behoorlijk inkomen. Het is te hopen dat de° ringsartsen ook met dit soort feiten rekening houden, straks gaan beoordelen of iemand tot 'gangbare arbeij, staat is. L Door vervuiling en verdwijning van leefgebieden dreigen honderden vogelsoorten uit te sterven. Vogelbescherming heeft uw steun hard nodig. U' laat de vogels toch niet stikken? VOGELBESCHERMING GIRO 29213 ZEIST den in Roemenië, de vrijheid van religie en de omstreden persoon van bisschop Laszlo Tökes." De Nederlands Hervormde kerk, de Gereformeerde Ker ken en de Evangelisch-Luther- se Kerk vroegen in januari de Roemeense president Iliescu een justitieel onderzoek in te stellen naar het doodvonnis te gen bisschop Tökes. Ze heb ben premier Lubbers en voor zitter Delors van de Europese Commissie gevraagd om voor bisschop Tökes op te komen en te bevorderen dat de rech ten van de minderheden in Roemenië worden gerespec teerd. Uitgave: Kantoor: Telefoon: Telefax: Postadres: Westerpers bv (maakt deel uit Apothekersdijk 34, Leiden 071 -122 244 071 - 134 941 Postbus 112300 AA Leiden. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9, 2288 BC Rijswijk L Telefoon: 070-3190 933. Telefax: 070-3906 717. f Postadres: Postbus 9,2501 CA Den Haag 1 Directeur/hoofdredacteur: J. Leune f Adjunct-hoofdredacteur: J. Timmers. f Secretariaat directie/hoofdredactie (tel. 070 - 3190 808): L. van Koot. g Leiden en omgeving (tel. 071 - 144 046/047/48/49) G.- J. Onvlee (chef-redactl' F. Buurman, K van Herpen, K. van Kesteren, R. Kleijn, drs. R. Koldenhof, M. W! T. Pieters en M. Roso, j< Binnen- en buitenland, financiën en economie (tel: 070 - 3190 815): A. van Rijn (chef), W Bunschoten, drs. C. van Haersma Buma, A. van Holstein! E. Huisman, H Jansen, drs. J. van Leeuwen - Voorbij, R de Roo, drs. K. Vera^ Sport (tel. 070 - 3190 826): F. Werkman (chef), P Alleblas, D. Dijkhuizen. R. Langeveld, drs. H.-F. Ruijl. p Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834): G. Ansems (coördinator), B. Jansma, H. Piët. Geestelijk leven (tel. 070 - 3190 835): L. Kooistra, drs. P van Velthoven. Foto (tel. 070 - 3190 838) M. Konvalinka (chef), S. Evenhuis, S. Pieterse. Opmaak (tel: 070 - 3190 831): Ch. Bels (chef), A. de Bruijn, W Diekstra, L Hei J. Hofmeester, C. de Kier, H. Nieuwmans, H. Schneider. P Redactie-secretaresse (tel. 070 - 3190 819): T. Kors. De Leidse Courant maakt verder gebruik van de diensten van: - freelance-medewerkers en -correspondenten in zijn verspreidingsgebied; - de parlementaire redactie en de nieuwsdienst van de Stichting Pers Unie, dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederlai België. De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H. Leber, drs. K. SwiJ M. van de Ven en P Vogels De parlementaire redactie bestaat uit R. in 't i (chef), H. Bijleveld, D. Hofland, P. Koopman, D. van Rietschoten en K. van - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus; - de volgende correspondenten in het buitenland: drs. D. J. van den Bergh (Peking), drs. H. Botje (Tunis), A. Courant (Athene), R. Hasselerharm j, (Johannesburg), drs. A. Heering (Rome), B. van Huët (Parijs), M. de Koninct (Washington), F. Lindenkamp (Sao Paulo), R. Simons (Londen), drs R. Vunq (Moskou), W. Werkman (Jeruzalem), G. van Wijland (Belgrado), F. Wijnandsj' (Bonn), J. Wijnen (Brussel). t De Leidse Courant heeft als lid van de Stichting Pers Unie de exclusieve verta? publicatierechten van The Times en The Sunday Times of London. Vertaalster! M. de Cocq. n 08.30 tot 17.00 uur. n 18.00 tot 19.00 uur, op z Nabezorglng Telefoon: 071 - 122 248 op rr 15.00 uur. Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling: per maand 27,00 per kwartaal 79,80 per jaar 312,65 Bij betaling per acceptgirokaart- per maand per kwartaal per jaar 28,20 82,80 318,65 Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan. Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 - 122 244. Telefax voor uitsluitend advertenties 071 -134 941 Voor uitsluitend het doorgeven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 74 Bankiers ABN/AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050 L

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2