ICS heeft zijn lag weer niet Winst en verlies voor Bollenstreek Teylingen verslikt zich in Warmunda iidócSomxmtSPORT DIOKop drempel landstitel r Leede-dames ijven koploper Abbenes pakt periode Noordwijk-jeUgd ZOrgt VOOT Stunt MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 J! Idoor PETER KLEIN LEIDEN - Met* de 18-3 overwinning bij de Haag se RC staan de rugbyers van DIOK op de drempel van het alweer vierde landskampioenschap op rij. In de eerste klasse won Bassets bij RRC, maar wa ren de Athletics kansloos tegen Ascrum. Alleen Castricum lijkt DIOK nog van het landskampioen schap te kunnen afhouden. Maar dan zal de Noordholland se formatie aanstaande zondag wel het traditioneel felle gevecht tussen de enige twee nationale topploegen in zijn voordeel moeten beslissen en zullen de Leidenaars nog een paar misstappen moeten be gaan. De kans erop mag, gelet op de vorm waarin de regeren de drievoudige kampioen ver keert als uiterst'klein bestem peld worden. DIOK lijkt de competitie met een rustig ge voel te kunnen gaan uitspelen. Joch was gisteren de superio riteit van de Leidse rugbyers ver te zoeken. Het toch vaak lastige treffen met de Haagse RC ontaardde in een rommeli ge partij, waarin vooral de voorwaartsen verzuimden hun driekwarten in het spel te be trekken. Maar DIOK benutte wel de drie penaltykicks van Mare Michelsen en omdat 'de Haagse' twee opgelegde kan sen verprutste werd met de bij een uitwedstrijd positieve 0-9 stand gepauzeerd. In de twee de helft waren de Hagenaars zo'n vijfentwintig minuten sterker, maar Justin Verhoogh drukte voor DIOK een uitste kende try, die door Gottfried Bos werd geconverteerd. De vaste Leidse kicker sloot het puntentotaal op achttien af, maar niet nadat de Haagse RC met een kick toch nog de eer had gered. De Athletics slikten tegen As crum een 0-29 nederlaag, die zoals begeleider Frans Kessels het uitdrukte „nogal hard aan kwam. Toch was het een bete re wedstrijd dan de vorige twee a drie. We begonnen zelfs met een overwicht, maar we ver zuimden te scoren, terwijl As crum binnen vijf minuten wel de eerste try had." Na een 0-10 ruststand scoorden de Amster dammers er nog een negentien punten bij. Bassets De Bassets zagen hun trai ningsijver en inhoud met een zege beloond. „Vooral in de tweede helft liep de opvolging van de voorwaartsen in de eer ste ruck goed", meldt p.r.-man Gerard Schaap. „Daar was deze week speciaal op ge traind." Ruud Vos opende en sloot de score tegen het Rotter damse RRC met een try, die beide malen door Perry Noor- dermeer van de goede conver sie werd voorzien. Na de snel le, gelijkopgaande eerste helft was de stand nog gelijk, 6-6. In de tweede helft hield Perry Noordermeer permanent twee tegenstanders bezig en omdat Jan Schrama door zijn prima akties volgens het traifiings- concept tot 'de man van de wedstrijd' werd gedoopt, was het duidelijk de Bassets de toon aangaven. Noordermeer scoorde een try met conversie voor 6-12 en benutte ook nog eens een penalty. De Engelse Sassemmer, Mare Remon en RRC drukten tussen deze ak ties in nog een try voor een 10- 19 tussenstand. Het slot is be kend. Badmintonsters naar eindronde van Uber Cup DEN BOSCH - De Ne- derlandse badmintonsters hebben zich verzekerd van een reis naar de eind ronde van de strijd om de Uber Cup, in mei in Ma laysia. De ploeg van Martijn van Dooremalen nam zaterdag tij dens de halve eindstrijd van het kwalificatietoernooi in Den Bosch een beslissende voor sprong (3-1) op Denemarken. In de finale treft Nederland Zweden, dat pngeland met 3-2 versloeg. De Nederlandse mannenfor- matie slaagde er niet in een plaats in de eindronde van de strijd om de Thomas Cup af te dwingen. In het duel om de derde plaats verloor de forma tie van bondscoach Van Doore malen met 4-1 van Engeland. Jeroen van Dijk scoorde het enige Nederlandse punt met zijn overwinning in het enkel spel op Anders Nielsen. Het kwalificatietoernooi in Den Bosch werd bij de mannen ge wonnen door Denemarken. In de finale versloegen de Denen Zweden met 5-0. iEN Het damesteam van Ter Leede liet te stoppen. Tegen het als derde ge- eerde Stedoco, normaal gesproken een e tegenstander voor Ter Leede, werd elangrijke 2-1 overwinning behaald, f het eerste fluitsignaal waren de Sas- jimsen sterker. Nathalie Geeris brak dstrijd open door een individuele actie if te ronden; 1-0. Een schot van Els >n werd gekeerd door de lat, zodat deze tot aan de thee gehandhaafd bleef, n de tweede helft stond het houtwerk ,eede in de weg; Nathalie Geeris en e Beerendonk raakten paal en lat. Rina s trok de stand gelijk, maar Els Schoon Ter Leede weer op voorsprong. De 2-1 inning kwam niet meer in gevaar. LEIDEN Abbenes heeft zich verzekerd van een plaatsje in de nacompetitie van de zaterdagafdeling door maar liefst met 1-12 te winnen bij HVZ. GWS heeft al een periodetitel en de derde deelnemer aan de nacompetitie wordt waarschijnlijk MVKV. HVZ miste een aantal basisspelers, waaronder de kee per zodat trainer Ger Bontje het doel verdedigde. Dat deed hij niet slecht, want hij stopte onder andere een penalty van Remco Zeisling. Al in de eerste helft kwarn Abbenes zeven maal tot scoren: Nico van de Spek, Ronald Honcoop, Remco Zeisling (2 maal), Mar co Troost, Marco Zwersloot en Rik van de Berg. Direct na zijn doelpunt moest Marco Troost geblesseerd aan zijn knie met een ambulance van het veld worden ver voerd. HVZ deed direct na de thee iets terug. Rinus Blijleven scoorde 1-7. Hierna raakte Abbenes weer op drift; Remco Zeisling scoorde zijn derde doelpunt en Nico van de Spek, Peter Kattenberg, Rob Cornelisse en Rik van de Berg bepaalden de eindstand op 1-12. LEIDEN - Het team van de landelijke jeugd van Noordwijk, dat als laaste ge klasseerd staat, heeft een verrassende overwinning behaald op het bovenin meedraaiende Roodenburg. UVS had geen schijn van kans bij Haarlem (4-1) en Quick Boys ging onderuit bij Hollandia (3-0). Roodenburg - Noordwijk 1-2 (1-0) Roodenburg speelde de gehele wedstrijd aanvallend. Noordwijk gaf echter weinig kansen weg en was counterend nogal eens gevaarlijk. Roodenburg mocht tien minuten voor rust een strafschop nemen omdat Ramon Lange Michel Plomp had gevloerd. Van elf meter maakte Michel Buin geen fout; 1-0. Na de thee trok Piet- Leen Deyl de stand gelijk door een cor ner van Johan Hulzebos in te knallen. Na een goede actie van Marco Zonneveld zette David van de Ploeg Noordwijk op voorsprong. Een Roodenburgs slotoffen- sief leverde niets meer op, zodat de derde overwinning na de winterstop voor Noordwijk een feit werd. Haarlem-UVS 4-1 (2-1) UVS kwam sterk uit de starblokken. Al na één minuut zette Peter Zaalberg de Leidenaren met een lobje op voorsprong. Stefan van Dale en Peter Zaalberg mis ten kansen om de voorsprong te vergro ten. Door een vrije trap die door de han den gleed van UVS-keeper Dave van de Heide kwam Haarlem weer op gelijke hoogte. Hieruit putte Haarlem moed, zo dat het op 2-1 kwam. Een kopbal van Pe ter Zaalberg werd gekeerd door de lat, zo dat deze stand tot de rust gehandhaafd bleef. Haarlem was na rust sterker en liep pit tot 4-1. Hollandia - Quick Boys 3-0 (0-0) De eerste helft speelde Quick Boys niet slecht. Het hooggeplaatste Hollandia kreeg nauwelijks kansen, maar de Kat- wijkers waren twee maal dicht bij de ope ningstreffer. Zo verdween een vrije trap van Remco van Dijk net over de kruising en kwam Pieter van de Linde iets te laat om een voorzet van Albert van Egmond in te tikken. De tweede helft draaide de ploeg uit Hoorn wat beter. Hollandia kwam 1-0 voor, waarna Pieter van de Lin de en Albert van Egmond kansen op de gelijkmaker lieten ügen. Hierna liep Hol landia uit tot 3-0. DEN - In de volley- limpetitie reisde eer- visionist Leython af het Limburgse Land- De Leiderdorpse verloor met 3-1 van De Lange Sport/NO- iiaalde een punt weg 'Lijnmond 2, maar er 1 ïeer in voor de Noord- irs. In de promotie- e verloor koploper voor de tweede maal j] divisionist Leython had nge reis in de benen. Dat de eerste set te tnerken. het begin kon Leython ;noeg servicedruk uitoe- om de sterke Limburgse naanval te ontregelen, erschil in trainingsuren de beiden ploegen j in de eerste en tweede iidelijk tot uiting. In de set werd er beter geser- \j De goedspelende Paul ïinter leidde de ploeg van John Groen naar winst, 'vierde set konden de Lei- jpers het goede spel niet i)uden en gingen met a(vallig spel ten onder (3- t Lange Sport/NOVO had punten kunnen halen in am tegen Rijnmond. In •ste set liep het goed bij loordwijkers. Rob van /p haalde met een reeks ringen de set met 10-15 De tweede en derde na een gelijkopgaande lar de Schiedammers ;nkele ongelukkige be- [gen van het leidende :^n de vierde set werkte zich over deze teleur- |g heen en was de betere iet 15-8. Net als de vori- Idstrijden kon de ploeg poach Nico Halsema de :e set niet winnen (3-2). ?per VCS verloor de twée- lidstrijd op rij. Domper ae Sassenheimers was dat )t>lokkeerder Ad van Elk rkeerd raken tijdens het ^ensbergen terieur !N Tijdens het Idloop voor vetera- leeft Willem Ravens- opnieuw laten zien r^n ongekende klasse zijn benen heeft. Zonneveld van De Q°jaan pakte in zijn ca- sje een minstens zo n zilveren plak. Brabantse Someren dit weekeinde de na- kampioenschappen ien voor veteranen ver- oudste categorie (van ie- f|ar) pakte Bataaf Willem ^bergen oppermachtig veelste nationale kampi- iap. Door afwezigheid n enige echte concur- i de 60 plussers (Siem uit Beverwijk) stond [e al bijna bij voorbaat is er echter de iet naar om rustig aan te "Jn dus werd de nummer Jan dit kampioenschap, cferder Hein Zethof, op Jvee minuten afstand ge- [jNet als Ravensbergen collega's was er meter weggelegd atleten. Op voor- iek Ad Heylens hier de Juit te gaan maken. Vic- Jinevelkd van De Spar- x bhter liet niet met zich •Jen legde Heylens het Ja aan de schenen. Hey- j|as na 30.23 minuten gilet het ronden van het J parkours, Zonneveld jjchts 13 seconden meer Jen voegde zo een zil- y medaille toe aan zijn tas omvangrijke collec- Jipioensmedailles. In de categorieën bleven de l|le atleten en atletes uhet) buiten de top tien bafse Mirjam Brugman Jbij de dames 45 naar Jfrvolle zevende plaats inspelen. In de eerste set werd VCS volledig weggeslagen door tegenstander Zovoc 2. De tweede set was mede door nut tig invalswerk van Olaf van Dam voor de ploeg van coach Arjan Buning. De derde set was voor de Zoetermeerse op ponent. VCS viel in de vierde set na een 4-10 voorsprong vol ledig weg door veel persoonlij ke fouten (3-1). Het kampioen schap van VCS komt door dit verlies niet in gevaar. De vol leyballers van RW leken hun kruit reeds verschoten op de clinic tegen het Nederlands team vrijdagavond. De Rijns burgers kwamen op de volley demonstratie verrassend goed naar voren. De competitiewed strijd tegen Radius 3 ging kansloos verloren. Alleen de derde set met Martin de Jong en Carlo de Jong in de basis werd gewonnen (3-1). Trainer Martin Broere kan. zich vere ren met een aanbieding voor een functie als assistent-trai ner bij eredivisieploeg Radius. Graficon/Donar slaagde erin bij .koploper Riva/Rwk toch een set te winnen. Zonder George Hageman en Arjan Middendorp verloren de Me- renwijkers de eerste set met maar liefst 15-0. In de tweede set dachten de Rij swij kers er te gamakkelijk over; Donar profiteerde dankbaar. In de derde en vierde set bleek Riva niet voor niets koploper in de promotieklasse (3-1). Leython 2 speelde geen uitblinkende maar collectief sterke wed strijd tegen Jodan Boys. De eerste set bracht een regelma tige 12-15 winst voor de Leider dorpers. In de tweède set knokte Leython terug van 14-4 naar 15-11 en zette de goede lijn in de derde set voort (13- 15). In de vierde set gaven de Leiderdorpse reserves een snel opgebouwde voorsprong niet meer uit handen (1-3). Koploper in de damespromo tieklasse Leython had een moeilijke middag in Sassen- heim tegen VCS. De Leider dorpse dames startte zenuw achtig. VCS speelde de eerste twee sets ontspannen. Met een sterke verdediging won de ploeg van coach Reno Jagtman met 15-12 en 15-6. De wedstrijd leek voor Leython af te steve nen op een 3-0 winst voor VCS. Leython nam het initiatief ech ter over en bogen de 2-0 se- tachterstand om in een felbe- vochten 2-3 overwinning. RW had drie punten moeten win nen bij Inter Amicos. De Rijns- burgse dames die hele goede set afwisselen met hele slecht speelden ook deze wedstrijd wisselvallig. De eerste set ging goed en barcht de ploeg van coach Sieme Boom winst. Door een matige passing van RW ging de tweede set naar de Rijswijkse tegenstander. De verloren derde set werd in de vierde door de Rijnsburgse da mes met Anja de Knecht in een nuttige rol gelijkgetrokken. De belissende set was met 15- 12 voor Inter Amicos (3-2). Ge- mini 3 had minder moeite dan vernacht tegen Velo. De Voor- schotense ploeg die eindelijk weer eens compleet was, speel de een goede wedstrijd. De ver dedigend en blokkerend ster ke Wateringse dames moesten met 0-3 de meerdere erkennen in Gemini. Leython 2 was in de eerste set tegen Skania 2 steeds net iets te laat. Onder aanvoering van Marjan Tijssen trok Leython de stand gelijk in het tweede bedrijf. De derde set was voor de Delftse dames; de vierde was weer voor de wis selvallig spelende Leiderdorp- sen. Door een goed blokkering was de vijfde set voor Skania (3-2). NOVO had weinig moeite met concurrent Oikos. In de eerste set namen de Haagse dames een ruime voorsprong. Een servicebeurt van NOVO- spelverdeelster Sandra Schaap bracht verrassend winst in de eerste set. De Haag se dames waren door dit plot selinge verlies aangeslagen en konden in de tweede en derde set geen tegenstand meer ge ven. LEIDEN - Bollenstreek is dit weekend deels ge schonden doorgekomen. Er stonden twee wedstrij den op het programma, en hier haalden de dames twee punten uit. Olympia is nog steeds op weg naar de titel in de eerste divi sie, want de ploeg won van Snelwiek (10-11). Satur- nus won van Hellas 12-19) en staat momenteel vier de in de eerste divisie. Bollenstreek - Quintus 18 -18 DSVD - Bollenstreek 12 - 21 De ploeg van trainer Jan Alma heeft een zwaar weekend ach ter de rug. Afgelopen vrijdaga vond moesten het team (geha vend door het ontbreken van Claudia de Jong en Merilyn Perik) aantreden tegen Quin tus. De eerste helft liet Bollen streek Quintus te veel haar ei gen spel spelen. Er straalde geen overtuiging van het Bol- lenstreeksr spel. Als gevolg hiervan keek Bollenstreek met rust tegen een 5-12 achter stand aan. Na rust kon Bollen streek terugkomen, onder meer omdat Quintus wat over moedig werd. Keepster Diana van Dam was ingevallen voor Anita Seur en bleek een be trouwbaardere sluitpost te zijn. Gedurende de tweede helft sleepten Nicoleta Bores- ceanu en Gerrie van Jaarsveld Bollenstreek naar een 17-17 stand, maar vlak voor tijd moest Bollenstreek op een on gelukkige wijze de winst aan Quintus laten. Gistermiddag speelde Bollenstreek tegen DSVD, de laatste in de eredivi sie. In tegenstelling tot vrij dagavond startte Bollenstreek nu voortvarend. De ruststand was 13-6, onder andere door doelpunten van Boresceanu, Ingrid Besseling en Van Jaars veld. Diana van Dam stond de gehele wedstrijd in het doel en voldeed prima. Een gemakke lijke zege voor Bollenstreek in een wedstrijd, waarin iedere speelster scoorde. Uitblinkster was toch Nicoleta Boresceanu. Snelwiek - Olympia 10-11 Olympia maakte het zichzelf onnodig moeilijk. In de eerste helft leek alles mogelijk en kwamen de Wassenaarse da mes op een 1-7 voorsprong, on der andere door doelpunten van Angelique Schonk en In geborg Henkes. Na rust mis lukte echter alles en kon Olympia van 4-7 naar 10-11 kruipen. Olympia- keepster Olga Almekinders wist haar ploeg echter voor erger te be hoeden. Door deze overwin ning staat Olympia nu riant aan kop. Hellas 2 - Saturnus 12 -19 Een saaie wedstrijd, waarin Sa turnus echter wel de volle winst naar zich toetrok. Hellas suste de ploeg van trainer Nol Verhoef wat in slaap. Saturnus kwam geen moment echt in gevaar, hoewel de ruststand al leszins vertrouwen wekte: 6-8. Na de thee bracht Wim van Leeuwen, dit seizoen voor het eerst weer in de basis, wat meer vaart in de wedstrijd, zo dat de ploeg vaker scoorde en ongeschonden van het veld kon stappen. HW-CWP 15-4 Wegens ruimtegebrek werd deze wedstrijd bij het Haagse CWP gespeeld. Dit kon HW echter niet deren, want ze be haalde een gemakkelijke over winning. Vooral de sterke ver dediging viel op (in de eerste helft kon CWP maar één keer het HW-doel verschalken). CWP wilde wèl graag, maar leed door de haast balverlies. waarvan vooral Carola van Eg mond en Anneke Gijsman voor HW profiteerden. Rijnstreek - Aktief 22-14 De heren van het Rotterdamse aktief hadden niet zo'n sterke conditie. Bij een stand van 13- 13 was er nog een kwartier te spelen. De ploeg klapte echter volledig in elkaar en liet de ploeg van Wim Rijn maar liefst negen keer scoren. Topscorers bij Rijnstreek waren Bouke Witte en Gerard Rijn. HVS - Hercules 12-7 HVS moest dit duel winnen om uit de degradatiezone te ra ken. Dit lukte tegen het rede lijk spelende Hercules. In de eerste helft scoorden beide •teams opvallend weinig (rust stand 4-2). Na de thee kon HVS langzaamaan toch wat uitlo pen, tot de uiteindelijke eind stand 12-7. MMO - ODUS 12-6 De eerste helft was de MMO- verdediging zo lek als een mandje, en moest MMO vijf te gendoelpunten incasseren van de club uit De Lier. Na rust ging het beter, onder andere omdat verdedigster Daniëlla van Leeuwen goed lijnen uit zette. Uiteindelijk een verdien de overwinning van de Hoog- madese handbalclub, die over twee weken kampioen kan worden tegen Tyrion. Foto Hellas-OASE 14-7 De thuisclub bleek een te ge routineerde tegenstandster voor de dames uit Oud- Ade. OASE werkte hard voor een overwinning, maar moesten uiteindelijk toch een neder laag incasseren. Coach Bert Metzier was desalnietemin toch redelijk tevreden, onder andere omdat hij de jeugd ziet trappelen. Maike Rotteveel bij voorbeeld, die twee doelpun ten maakte en een belofte zou kunnen inhouden voor de toe komst. UDO bleek in de Oegstgeester derby duidelijk sterker dan ASC. De ploeg van Wim Mugge won met 0-3 op de Kempenaer- straat. FOTO: HENK SNATERSE Idoor ED KORFF DE GIDTS LEIDEN - In de vierde klasse zondag verloor koploper Tey lingen van rode-lantaarndra ger Warmunda (3-4). Omdat ook de concurrenten punten verloren (Stompwijkse Boys, Bernardus) is de competitie nu volledig opengebroken. Op dit moment staan vier ploegen met 18 punten aan de leiding. Teylingen - Warmunda 3-4 (1- 0) Teylingen verkeek zich op de onbevangen houding van War munda en liep bijna de gehele wedstrijd achter de feiten aan. De start van de thuisclub was goed en via Paul Haver ging men met 1-0 rust. Na de pauze stond echter binnen een kwar tier de 1-3 op scorebord via An- dré van Velzen en Mark van Grieken. Teylingen ging nog wel op jacht naar de aanslui ting en Paul Haver liet de hoop van de Sassenheimers herle ven. De druk op de Warmond- se veste werd steeds groter maar Rob van Duin zorgde via een solo voor lucht:2-4. Dat René Zoet nog 3-4 maakte, was nauwelijk meer van belang voor de'wedstrijd. Leidsche Boys - Bernardus 2-2 (1-1) Een leuke wedstrijd om naar te kijken, hoewel het spektakel laat op gang kwam. Vijf minu ten voor rust was het Robert Valk die de 0-1 scoorde voor Bernardus. Nog vóór rust maakte Peter Siera alweer de gelijkmaker. De tweede helft was ook al weer lang en breed bezig, voordat het publiek kon juichen. Siera scoorde op nieuw, 2-1. Na vijf minuten trok Valk de zaken weer recht, 2-2. Peter Kooien miste in de laatste officiële minuut een strafschop. Valk irriteerde zich over de toekenning ervan, en sloeg in de blessuretijd John Tuyn Hofdemoet. Deze sloeg terug, zodat beiden mochten vertrekken. Stompwijk - MMO 1-2 (1-0) MMO behaalde een gelukkige zege. Stompwijk was mis schien over het geheel geno men de sterkere ploeg, maar kon de geboden kansen niet benutten. Vlak voor rust open de Peter Bregman de score voor Stompwijk, uit de re bound van een schot van Mark Bennes. Een half uur na de thee maakte Hans van Ben- them (Stompwijk) een eigen doelpunt en bracht zo MMO weer terug in de wedstrijd. In de laatste minuut haalde Jan Hoogenboom alsnog de twee punten binnen voor MMO. Ed win Develing van Stompwijk mocht voortijdig het veld ver laten wegens opmerkingen over de leiding. Alphen - FC Rijnland 2-2 (1-1) De thuisclub was zeker niet ontevreden met deze uitslag. De hele wedstrijd had ze na melijk tegen een achterstand aangelopen. Het begon al met de 0-1 door Rijnlander Janus van der Linden. Vlak voor rust maakte Edwin Bouthoorn de gelijkmaker, maar na de thee bracht Gé Tegelaar Rijnland weer op voorsprong, 1-2. Twee minuten voor tijd scoorde Ro nald Gerritsen uit een vrije trap de gelijkmaker. Uiteinde lijk een verdiende puntende- ling. ASC - UDO 0-3 (0-2) Een ietwat geflatteerde uitslag in deze derby. UDO kwam al snel op voorsprong door een doelpunt van Wilko Knetsch, die uit een moeilijke hoek de 0- 1 inschoot. Tien minuten later was het broer Werner Knetsch die de voorsprong verder uit bouwde naar 0-2. Na rust drong ASC sterk aan, maar wist niet goed met de kansen om te gaan. Kansen, die toch ont stonden door de slordige ver dediging van UDO. ASC'er Willem van Niekerk kreeg uit eindelijk nog de beste kans van de wedstrijd door alleen voor het UDO- doel tegen de lat te schieten. Werner Knetsch maakte de wedstrijd af door 0-3 op het scorebord aan te laten tekenen. De handbalsters van Bollenstreek proefden dit weekeinde de smaak van de winst en het verlies. Tegen Quintus werd verloren maar de Voorhoutse dames wonnen van DSVD. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19