Quick Boys deelt op winderig Nieuw Zuid Duur verlies voor Katwijk Ter Leede laat punt glippen Derby gaat aan vlijt ten onder Rijnsburg knokt zich tegen Vitesse Delft naar remise SPORT RCL toont karakter ARC zet opmars voort Leiden stuit op koploper CeidaeSouocwit MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 RIDDERKERK - RCL heeft in de tweede klasse za terdag twee kostbare punten meegenomen uit Rid derkerk. De Leiderdorpse formatie won met 0-2 van RWH, dat op de tweede plaats staat. RCL blijft echter in de degradatiezone staan. De gasten lieten een goe de partij voetbal zien tegen het teleurstellende RWH. De overwinning was dan ook volledig verdiend. De ruststand was 0-1. RCL kwam al in de derde minuut op voorsprong. Uit een voorzet van Andre Zonndeveld schoot Edwin Grootendorst raak. RWH probeerde wel terug te komen, maar de ploeg speelde niet één van zijn beste wedstrijden. Het liep allemaal niet lek ker bij RWH. RCL controleerde de wedstrijd verder goed. In de tweede helft profiteerde Grootendorst van een verkeerde terugpeelbal en breidde hij de voor sprong uit. RWH drong nu wel aan. Echt gevaarlijk werd het echter niet voor het Leiderdorpse doel. Om dat de ploeg achterin risico nam, kreeg RCL ruimte om via de counter de voorsprong te vergroten. De kan sen werden niet meer benut. HEERJANSDAM - ARC slaagde in Heerjansdam waar de rest van bollenstreek-clubs tot nu toe in faalde. De Racing vertrok niet met lege handen vanaf sportpark De Molenwei en nestelde zich door de remise in de sub-top van de eerste klasse. Vooral in de eerste helft speelde de ploeg van Aad Koren een goede wedstrijd. De thuisploeg kreeg nauwelijks de gelegen heid om het spel naar zich toe te trekken en Johan Boer en Ar jan van der Laan waren dichtbij de Alphense openingstreffer. Na de pauze zakte ARC terug en nam Heerjansdam het heft in handen. De wedstrijd kreeg door een incident een onverwachte wending. Scheidsrechter Koopman wilde vanwege een tweede boeking een speler van de thuisclub uit het veld sturen maar na enig tumult bleek de administratie van de arbiter niet helemaal te kloppen. Na een oponthoud van meer dan vijf minuten werd de wedstrijd hervat en Heerjansdam nam de leiding via Peter Boudewijn die Roel Turkenburg verraste met een afstand schot. ARC leek geslagen vooral omdat Rob Vermeer met een tweede boeking het veld moest verlaten maar Jan Wouters zorgde in de slotfase voor de terechte puntendeling. -.EJIDEN - In de derde klasse zater dag pakte Zevenhoven twee punten tegen het als tweede gerangschikte Die Haghe. Zevenhoven blijft hier door koploper in de strijd om de der de periodetitel. Leiden moest het on derspit delven tegen lijstaanvoerder DEVJO. De ploeg verloor met 1-3. Die Haghe - Zevenhoven 1-3 (0-2) Zevenhoven kwam goed uit de start blokken. Er waren kansen voor Wino Verleun en Theo de Boer, maar het was William Groenewegen die de sco re opende. Vlak voor rust rondde Leo Lips een schitterende aanval van Ze venhoven af met een tweede treffer. Na de thee drong Die Haghe sterk aan, wat rsulteerde in de aansluiten de goal. De verdediging van Zevenho ven deed zijn werk goed en tien mi nuten voor tijd scoorde Ruud Bos het definitieve derde doelpunt. Leiden-DEVJO 1-3(0-1) Voor de rust was DEVJO de betere ploeg. Hoewel de ploeg weinig echte kansen kreeg, kwamen de gasten na een half uur via een hoekschop op voorsprong. Na de thee waren de rol len omgedraaid. Toch moest Leiden een tweede tegentreffer incasseren. Het betere voetbal van de thuisploeg resulteerde in de aansluitende treffer van Rob Lens uit een voorzet van Marco de la Rie. DEVJO kreeg het even benauwd maar via een counter maakten ze de beslissende derde KATWIJK - Voetballen met windkracht zes, ze ven is nergens een pretje. Op Sportpark Nieuw Zuid echter, is het erger dan dat. Als de wind met een dergelijke kracht over en door de Katwijkse duin pan raast, behoort nor maal voetbal eenvoudig weg tot de onmogelijkhe den. Zouden wedstrijden eigenlijk om die reden (en tot heil van de supporters) moeten worden afgelast. De stelling was al veel vaker bewezen en werd dat zaterdag opnieuw. Quick Boys en Excel sior Maassluis deden vanzelf sprekend hun uiterste best. Hielden het ook negentig mi nuten spannend en deelden uiteindelijk de punten: 2-2. Maar een echte voetbalwed strijd op eerste klasse niveau zat er voor de kleumende toe schouwers in Katwijk Zee ab soluut niet in. Nogmaals, geen verwijt aan de spelers. Beide elftallen slaagden er zelfs, tus sen de windvlagen in, af en toe redelijke combinaties op de zanderige grasmat te leggen. En dat pleit voor de tweeën twintig acteurs. Want het is daar op Nieuw Zuid absoluut geen pretje om onder die om standigheden te moeten optre den. In de normaliter juist be schuttende duinpan krijgt wind van die kracht immers vrij spel, een gegeven dat aan de hand van de vlaggen aardig kan worden bijgehouden. Dan weer waaien ze vrolijk alle de 'goede' kant op, dan weer blij- Gert Aandewiel probeert een bres te slaan in de Excelsior Maassluis te slaan. Quick Boys verspeelde een punt tegen de hekkesluiter. FOTO: HENKSNATERSE ken de vlaggen aan de ene zij de van het 'stadion' in een compleet andere richting te wijzen dan die aan de overzij de. Dat de bal regelmatig onge wild over de zijlijn waaide, mag dan ook duidelijk zijn. Dat het ene balverlies het an dere opvolgde en menig merk waardig moment zich voor deed als een speler zich weer eens in de snelheid van de bal en die van zichzelf had vergist, spreekt voor zich. Neen, het was ernstig behelpen daar, za terdag op Nieuw Zuid. Excel sior Maassluis deed dat, ver rassend genoeg, in eerste in stantie beter dan de thuisclub. De afdelingskampioen van vo rig jaar die dit seizoen nadruk kelijk met het degradatie spook te kampen heeft, toonde tegen wind in aan nog altijd aardig wat talent te herbergen. De ploeg werd daarbij vanzelf sprekend geholpen door de vroege openingstreffer. De wedstrijd was nog geen vijf mi nuten oud toen levensgevaar lijke Ron Berveling al een keer doeltreffend had mogen uitha len. Die achterstand werd snel door Johan Jonker van het bord geschoten, maar Excel sior liet Quick Boys toch niet echt in de wedstrijd komen. Na de pauze lag dat anders. De blauwwitte mannen van trai ner Wim van Zwam werkten dat part aanzienlijk sterker af. Maar keken desondanks op nieuw al betrekkelijk snel te gen weer een achterstand aan. Een uiterst discutabel tot stand gekomen treffer, overi gens. Kees Haasnoot speelde door de wind en de 'vijand' ge jaagd hard terug op Tom van der Niet. De Quick Boys-goalie ontfermde zich - rand straf schopgebied - vallend over de bal en maakte aanstalten, daartoe gesteund door de grensrechter, de bal weer in het spel te brengen. De van ver toekijkende scheidsrechter Bink uit Capelle aan de iJssel had daar andere gedachten over. Een vrije trap wegens hands dus, en Ron Berveling maakte daar een kunststukje van: 1-2. Het was niet de enige, merkwaardige beslissing van Bink, zaterdag. Wel een met verstrekkende gevolgen. Het tot op dat moment domineren de Quick Boys moest immers weer in de achtervolging en dat voetbalt een stuk lastiger, zeker tegen een tegenstander die zich altijd al graag voor het eigen doel heeft teruggetrok ken. Van Zwam sprak later lo vende woorden over zijn ploeg die de kracht had opgebracht ook na die tweede tegenslag vanuit de organisatie te blijven spelen. Terecht. Zoals het eveneens terecht was dat de Katwijkers tien minuten voor tijd de 2-2 realiseerden. Edwin Otte scoorde, nadat doelman Robert van de Broecke een voorzet van Floor van Duijn niet juist had verwerkt. Twee minuten later was diezelfde Van Duijn heel dichtbij num mer drie voor Quick Boys. De linkermiddenvelder mikte vanuit een bijna onmogelijke hoek tegen de paal. Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot. Aandewiel, Jonker, Van der Plas, Jaap van Duijn, Dijkhuizen. Otte, Floor van Duijn, Van der Kley, Kan- Id 2 LISSE - Lisse - Noord- wijk ging zaterdag ten on der aan vlijt. Voor Noord- wijk is puntverlies in de strijd om de (periode)titel kostbaar, terwijl Lisse na vier nederlagen op rij als een baksteen richting rode streep was gevallen. De spelers van beide ploe gen bleken doordrongen te zijn van de belangen en maakten elkaar het leven negentig minuten lang flink zuur. De lastige har de wind deed de rest om de derby te degraderen tot een armoedig duel. Alleen met de eindstand kon iedereen vrede hebben: 2-2. „Er werd teveel met het hart en te weinig met het verstand gespeeld", schoot Noordwijk trainer John Eelman na afloop in de roos. Van raffinement was zaterdag inderdaad weinig terug te vinden op Ter Specke. Vooral omdat beide ploegen aanvallend niet hun beste mid dag beleefden. Bij Lisse is dat een hardnekkig probleem ge worden. De aanval, juist het handelsmerk van Lisse tijdens de sterke competitiestart, maakt al enkele weken moei lijke tijden door. De euforie die zich voor de winterstop mees ter had gemaakt bij de geel- hem- den, is na vier nederla gen op rij verdwenen. Noord- wijk heeft de vorm wel, maar weigerde zaterdag te profite ren van de malaise bij de thuis ploeg. Voorin kon Bram Mar- bus niet loskomen van tegen stander Polman terwijl ras- paardje Scheurwater het groot ste gedeelte van de wedstrijd op stal bleef. De slag werd dus geleverd op het middenveld, waar ijzervreters René Ras (Lisse) en Cees Oostermeyer (Noordwijk) door schorsingen ontbraken. Typerend voor de armoe was dat bijna alle hoog tepunten voortkwamen uit spelhervattingen. In de tiende minuut scoorde Ralph Polman koppend uit een corner van Vermin: 1-0. Noordwijk ant woordde nog in dezelfde mi nuut. Een knappe voorzet van Scheurwater werd verkeerd in geschat door doelman Paul Veenboer, waarna Albert Bos- ma beheerst de bal in het lege doel kon schuiven. Bosma liet na ruim een half uur nogmaals zien over een gave traptech- niek te beschikken. Uit een vrije trap vanaf vijfentwintig meter krulde hij prachtig de bal over de muur langs Veen- boer. Scheidsrechter Baas had echter een indirecte vrije trap aangegeven, waardoor het Noordwijk feest niet doorging. Lisse, dat vlak voor rust Leon Hoep geblesseerd zag afhaken, haalde opgelucht adem. De Broring-equipe dacht zelfs op rozen te zitten toen Ens vijf mi nuten na de thee uit een vrije trap de 2-1 achter Van Dijk kopte. Het lukte Noordwijk immers niet om echte gevaar lijk te worden. Verder dan en kele voorzetten van Scheurwa ter kwamen de roodwitten niet. Lissé begreep echter ook dat deze westrijd geen winnaar De emoties liepen hoog op in de bollenderby FC Lisse - Noordwijk. Noordwijk-trainer John Eelman concludeerde dan ook dat er teveel met het hart en te weinig met het verstand werd gespeeld. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN mocht kennen en besloot let terlijk de helpende hand te bieden. Een voorzet van Cees Smit werd door Keith Mase- field in het eigen strafschopge bied met de hand beroerd. De 'handige' actie van de Engels man was de meeste mensen ontgaan. Echter niet aan Baas die resoluut de bal op de stip legde. De eerste strafschop van Noordwijk in dit seizoen werd door Kees Zethof hard achter Veenboer gepegel- d; 2-2. De door heel Lisse omstreden be slissing van Baas zorgde in het laatste kwartier nog voor wat irritaties op het veld. Baas no teerde daarbij Noordwij ker Rick van Dijk en Masefield naast de eerder geboekte Pol man. Zethof en de voor Hoep ingevallen Kattenberg kwa men er als grootste boosdoe ners wonderbaarlijk genoeg zonder kleerscheuren vanaf. Buiten het gezichtsveld van Baas gingen de twee over op een partijtje kickboksen. Een actie die geheel paste in het beeld van de wedstrijd; 'Met het hart maar zonder verstand' Scoreverloop: 10. Polman 1-0,10. Bos ma 1-1,49. Erts 2-1,67. Zethof 2-2. FC Lisse: Veenboer, John Vermeu len, Van der Putten, Polman, Mase field, Ron Vermeulen, De Haan, De Keizer, Hoep (Katten- berg), Ens, Vermin. Noordwijk: Rob van Dijk, Rick van Dijk, Tegelaar, Zethof, Van Kins, Smit, Van Utrecht, Van Roon, Bosma (Van Staveren), Marbus, Scheurwa- DELFT Rijnsburgse Boys heeft dit seizoen lang met hoofd in de wol ken gelopen. Degradatie was een woord dat niet het geelzwarte woordenboek voorkwam maar door de treurige resultaten en de penibele situatie op de ranglijst is men op Mid- delmors gaan beseffen dat de aanwezige kwaliteiten geen garantie vormen voor lijfsbehoud. Daarom is knokken voor de pun ten het parool geworden voor de rest van het sei zoen. En dat leverde tegen Vitesse Delft het eerste punt op in de strijd tegen het degradatiespook. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver heeft na de laatste twee nederlagen (Heerjansdam en Scheveningen) het aanvallen de concept voorlopig in de ijs kast gezet. De inmiddels flink uitgedunde geelzwarte sup- portersschare hoeft de komen de acht wedstrijden niet te re kenen op een sprankelend spe lende ploeg. Tegen Vitesse Delft kreeg men daar al vast een voorproefje van. De term degradatievoetbal kreeg op winderige sportpark Tandhof een extra dimensie. Vooral in de eerste helft viel er nauwe lijks een fatsoenlijke aanval te noteren. De start van Rijns burgse Boys was nog redelijk. Onder aanvoering van libero Hennie Koet werden voorzich tige pogingen gedaan om de openingstreffer te forceren. Na tien minuten kreeg Ron de Ja ger een prima kans na een fout van Egmond Blinker zijn ploeg op voorsprong te zetten maar de schotvaardige Hage naar stuite op Vitesse Delft doelman Hans Schot. Na deze opleving zakte de Kurver-equi- pe ver terug. Vooral het mid denveld (Hooymans, De Louw, Van Duijn) slaagde er niet eni ge lijn in het spel te brengen. Vitesse Delft profiteerde ech ter nauwelijks van het zwakke spel van de Rijnsburgers en de wedstrijd was nog nauwelijks het aanzien waard. Een enor me blunder van Martin de Louw gaf het duel echter een onverwachte wending. De Warmonder schoof vlak voor rust de bal nonchalant in de voeten van Ron Vermeulen en die wist met deze geste uit on verwachte hoek wel raad: 1-0. De Rijnsburgers herstelden Zich echter na rust knap van deze tegenslag. Kurver wissel de de falende Robert van Duijn voor Gert van Beelen waardoor Hennie Koet zich nadrukelij- ker met de opbouw kon be moeien. Vitesse Delft kwam dan ook met de rug tegen de muur te staan. Ron de Jager zag een inzet door Egmond Blinker van de lijn worden ge kopt en de Delftse ballenvan- ger Schot moest al zijn capaci teiten tonen bij een schot van Leon Vonk. Andries Wendt lanceerde Fred Bodaan en zijn perfecte voorzet werd door Vonk fraai in de touwen ge kopt: 1-1. Vitesse Delft wankel de maar het ontbrak de geel zwarten aan het nodige fortuin om het karwei af te maken. De paal en een schitterende reflex van Schot stonden succes in de weg. Na dit offensief zakten de krachten langzaam weg bij de Rijnsburgers en in de slotfase beperkte de ploeg van Arie Kurver zich tot het veilig stel len van de remise. Scoreverloop: 40. Vermeulen 1-0, 59. Vonk 1-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Bo daan, Koet, Wendt, Heemskerk, Hooymans, De Louw, Van Duijn (Van Beelen), Janmaat, De Jager, Vonk. DEN HAAG - Katwijk heeft afgelopen zaterdag een dure nederlaag (2-1) geleden in en tegen Sche veningen. Door het verlies raakten de Katwijkers een punt verder achterop bij koploper Noordwijk. De formatie van trainer Arie Lagendijk had het dubbele puntverlies overigens geheel aan zichzelf te wijten. Met name in de eerste helft kreeg Katwijk diverse uitstekende scoringskansen, maar de titel kandidaat verzuimde de gast heren op een onoverbrugbare achterstand te zetten en kreeg hiervoor in het tweede bedrijf de rekening gepresenteerd. Een forse tegenvaller voor Kat wijkers, die in de eerste helft nog zo duidelijk op weg leken naar de koppositie. De Katwij kers waren heer en meester en kwamen na een half uur dan ook verdiend op voorsprong. Een hoekschop van aanvaller Marco van der Plas werd door de Scheveningse defensie door het midden weggekopt, waar na Dennis-Jan Mierat vanaf twintig meter prachtig uithaal de (0-1). Luttele minuten later moest de schutter met een en kelblessure het veld verlaten. De middenvelder kon vanuit de dug-out constateren dat zijn ploeggenoten zijn goede voor beeld geen vervolg konden ge ven. Marco van der Plas, Pim Langevelt en Kees Krayenoord waren hun Scheveningse op ponenten weliswaar enkele malen te vlug af, maar hadden het vizier niet op scherp staan. Ruimte Na de doelwisseling kreeg Scheveningen wat meer grip op de wedstrijd. In de jacht op de gelijkmaker gaf de thuis ploeg echter nogal wat ruimte weg, zodat Katwijk een aantal goede counterkansen kon creëren, maar de Katwijkse voorwaartsen slaagden er niet in hun ploeg in veilige haven te schieten. Zoals eerder ver meld zou het missen kansen de Katwijkers lijk opbreken. Na een i len kwam de Schevenii butant verrassend op l hoogte. Een vrije trap Scheveningse uitblink Blok kwam terecht bij Rijk. Zijn inzet smoord overvolle Katwijkse schopgebied, waarna Wessel als winnaar scrimmage te vot kwam (1-1). Daarmee koek nog niet op voor d veningse debutant, w; minuten later was het o prijs voor de Schevei Opnieuw ontstond de uit een 'dood moment kon het eerste Schev doelpunt nog in de c: toevalstreffers worden schikt, het winnende d van Joop Roeleveld ve beslist het predikaat tje'. De verdediger kr bal vanaf twintig buitei van de Katwijkse d! Teun van Duyvenbod) bovenhoek. In de resterende twinti ten waren de gasten ee keren dichtbij de gelijl Een schitterend schot valler Albert de Haas wi ter door de uitblinkenc i veningse sluitpost Ale j ten uit de kruising ge een keiharde kopbal v dediger Carlo van Zei door Scheveninger Hai den van de doellijn zodat Katwijk tegen d nederlaag van het seiz liep. Een onnodige nei, wist ook Lagendijk. de boot in door twee twi( tige vrije trappen, moeten de hand in eig, zem steken, omdat we de ballen in het netje moeten schoppen", st oefenmeester na afli recht. Scheveningen-Katwijk 2-1 Mieras 0-1; 59. Wessel 1-1; veld 2-1. Scheidsrechter: (Kcdichem). Toeschouwers ficiële waarschuwingen: (Scheveningen) en Van Z wijk). Katwijk: Van Duyvenb Kroon, Langemaal, Póuw Zeist; Verhoogt (75. De Haa (35. Kwestro) en Langevelt Plas, De Ridderen Krayeno I LEIDEN - Koploper Ter Leede heeft in de zaterdag vierde klasse B een punt laten liggen bij Be Fair (2- 2). Jodan Boys won met 0- 2 van de Sleutels en loopt daardoor een punt in. On derin het klassement be haalde TAW een belang rijke 1-0 overwinning op Oegstgeest, terwijl Kagia de kostbare punten aan Reeuwijk moest geven (4- 2). In de vierde klasse A speelde Voorschoten ge lijk tegen KMD (2-2). Het duel tussen Hazerswoud- se Boys en JAC bleef doel puntloos. JAC - Hazerswoudse Boys 0-0 Hazerswoudse Boys liet in deze slechte wedstrijd veel te veel kansen liggen. Vooral in de tweede helft waren de Boys duidelijk sterker. Paal en lat stonden herhaaldelijk in de weg en de bal wilde er gewoon niet in. JAC was slechts een en kele maal gevaarlijk. Voorschoten - KMD 2-2 (1-0) KMD startte sterk, wat resul teerde in enkele goede moge lijkheden. Voorschoten kwam geleidelijk beter in de wed strijd. Via een kopbal van Per ry Berk uit een hoekschop van Rick Abma nam de thuisploeg de leiding. Tjeerd Verwey breidde de voorsprong na de rust uit. KMD speelde alles of niets en zette Voorschoten flink onder druk. Uiteindelijk moest de thuisploeg met een punt genoegen nemen. KRV - ROHDA 3-3 (2-2) Een slechte wedstrijd die te recht in een gelijkspel eindig de. Bouwe van Beelen miste in de tiende minuut een straf schop voor KRV. ROHDA ver zuimde even later niet om te scoren. Vanaf elf meter maak te Gijs Ouwehand weer gelijk. KRV kwam op voorsprong na dat een ROHDA-speler een voorzet van Gijs Kraayenoord in zijn eigen doel kopte. Op slag van rust werd de stand weer gelijk getrokken. Halver wege de tweede helft profiteer den de gasten van de verkeerd opgestelde Katwijkse muur en de falende Katwijkse doelman Patrick Bührs. Arno van de Boon pakte ten slotte alsnog een punt voor KRV. Be Fair - Ter Leede 2-2 (0-2) Ter Leede liet voor de rust goed voetbal zien. Erik Gross man scoorde tweemaal voor de Sassenheimse ploeg. Na de rust verzaakte Ter Leede de voorsprong uit te breiden. Be Fair zette alles op alles en sleepte er een gelijk: De tweede thuisgoal v in de blessuretijd gesct De Sleutels - Jodan 1 (0-1) „We hadden echt een p diend. De Sleutels spe( tig en heeft alles gegei verschil tussen de i twee en de één-na-laa vandaag niet erg grool trainer Han Tisseur Boys kwam op voo door te profiteren van te terugspeelbal van Bruin. Vlak na rust kre Edwin Hansen de kar gelijkmaker en daarn; Leo Compeer op de b Laatste man Wim van het veld uitgestuurd. 1 schop die volgde we Andrew van de Mei stopt. Vlak voor tijd sc nald Guldemeester ee ty voor De Sleutels n gasten maakten uitt nog een tweede treffer Alphia - Sportlust 1-2 Door slecht verdedigej name het middenveld phia Sportlust ruimtej een 0-2 voorsprong te g ten. De tweede helft] duidelijk ander spelb was Alphia de sterkst Na een half uur scoor Baaij vrij voor de doe! aansluitende goal. M Beer en Ed de Rooij een aantal knappe scï het Woerdense doel af,' keeper liet zich niet rri seren. TAW - Oegstgeest 1-0 Oegstgeest begon de v sterk. Veel kansen le\ niet op. TAW kwam rug. Ron Hoppenbrou lengde een hoekschop win Martens en Frai man maakte het werk I rust drong Oegstgee! aan. Daaardoor ontstc TAW ruimte om d sprong uit te breiden, sen werden echter ni( Doelman Patrick Ubii een aantal keren de n; gelijkmaker voor Oe in de weg. Reeuwijk - Kagia 4-2 Kagia verzuimde om kansen om te zetten punten. Achterin gaf i te veel kansen weg, v twee kostbare punten gingen. In de eers' werkte Ron Kattenber achterstand weg. I kwam weer op voorspi Kaak maakte de gelij maar op aangeven grensrechter werd de2 afgekeurd. Na de th( neerde Kagia het spel. echter Reeuwijk dat u een beslissende 4- sprong. Richard 1 schoot uiteindelijk e( schop raak.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18