17 phense Boys at unieke wis liggen out Holverda leidt UVS naar geflatteerde winst Kampioensaspiraties WSB op laag pitje Meerburg sober maar effectief jdaeOotvuwi SPORT topscorers Lugdunum raakt uit de degradatiezone Roodenburg kijkt omhoog MAANDAG 24 FEBRUARI 1992 P' Edwin Ottp (Qnirk Rnvsi 1fi- Erin Grossman zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 16; Eric Grossman >eede) 15 Rob Bink (Leiden) 13; Ron de Jager (Rijnsburgse 11; Patrick Scheurwater (Noordwijk) 10; jn der Wetering (RCL) 8. zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 18; Dennis Stuifzand b) 12; Wilco Otte (SJC) 10; Rober Marijnen (WSB), Hein leek (Meerburg) 9; Yacha Farhane (LFC), René de Jong (Al- e Boys), Per Veilbrief (ROAC), Marcel van der burg Rood- |ng zondag: Richard Kooien (Leidsche Boys) 12; Ed Borst 11; Hennie Siebert (VNA), Robert Valk (Bernardus) 8; Gé bar (FC Rijnland) 7. jng zaterdag: Mark van der Weggen (SVOW) 15; Ron Pa- jÜoudekerk) 12; Ronald de Mooy (Woubrugge)Arno Filippo fekerk) 11;, Martin Oudshoorn (MVKV), Gijs van der Mey, an der Berg (Abbenes), Marco Troost (Abbenes) 10; LEIDEN Voor de eerste keer dit sei zoen is Lugdunum op de ranglijst van de derde klasse A boven de streep te vinden. De Leidenaren wonnen met 2-1 van Nieuwkoop waardoor het totaal uit de laatste zes wedstrijden negen pun ten bedraagt. Meer lucht heeft ook SJC gekregen. De Noordwijkers versloegen in een bikkelhard duel FC Lisse met 3- 2, dat steeds dieper in het degradatie moeras verstrikt raakt. In de bovenste regionen heeft Foreholte zich hersteld van de twee nederlagen op rij. Met 2-0 nam het revanche op Soccer Boys dat vorig jaar in een rechtstreeks duel voor de neus van Foreholte de eerste perio- detitel wegkaapte. Nieuwkoop - Lugdunum 1-2 (0-2) Ook al omdat de eerste wedstrijd op een eclatante 4-1 zege voor Nieuwkoop uit liep, leden de Nieuwkopers volgens trainer Ben Mölllers aan overschatting. Voor Lugdunum-coach Ferry Nijhuis een onbegrijpelijke zaak. Immers, zijn ploeg kent de laatste weken een duide lijke progressie en bovendien stonden er nogal wat andere spelers in het veld dan toen. Opvallende Leidenaar was gisteren Albert Siera, die het eerste doelpunt van Fred van der Kaay voor bereidde en zelf voor de tweede teken de. Sander Fauth scoorde voor Nieuw koop tegen. FC Lisse - SJC 2-3 (0-1) De wedstrijd in Lisse ontaardde bij tijd en wijle in een ordinaire schoppartij, omdat de spelers, zoals Lisser voorzit ter Ransdorp het treffend uitdrukte, „bij onvoldoende leiding hun eigen grenzen gaan verkennen". Logisch is in zo'n situatie dat elke beslissing en elk doelpunt wordt bestreden. Van SJC-zij- de was er kritiek op de treffer van Leon Annokkee en werd de penalty van Ro nald van Dijk als een „lachertje" be schouwd. Die van Wilco Otte had weer geen bijval van de Lissenaren. Ook zijn eerste doeltreffende inzet was omstre den. Alleen over het tweede doelpunt van opnieuw Otte was men het wel eens. Over het wegzenden van keeper Michel Clemens („Clemens raakte de bal per ongeluk buiten het strafschop gebied") was men het uiteraard hele maal niet eens. Boys - Foreholte 0-2 (0-2) „Het is natuurlijk leuk om geroemd te worden als aanvallende ploeg, maar als je met legen handen achterblijft, dan kijk je wel uit om steeds in de fuik te lo pen", analyseerde aanvoerder Pascal Roffelsen de zege op de concurrent voor de titel. In het voordeel van Foreholte daarbij was dat via invaller Cees Zwets loot (die bij dat doelpunt een jukbeen blessure opliep) en Stan Uljee een snel le voorsprong genomen werd. De Voor- houters lieten zich gerust terugzakken en aan de Boys het inititatief, maar een vuist kon de (eerste) periodekampioen absoluut niet maken. VAN KESTEREN EN AAN DEN RIJN hense Boys heeft te- inkwijk een unieke om de aansluiting e top van de hoofd- definitief tot stand ngen laten liggen. Bahlmann-equipe ondanks een groot cht genoegen ne- net een remise en ior blijft de kloof oploper DWV vier se Boys was na de klin- overwinningen tegen 10 en DCV opgeklom- een veilige plek in de Het duel tegen Elink- is dan voor de roodwit- prima gelegenheid om n of men in het debuut- ■cht mee kan doen in de n de bovenste plaatsen, id van de verrichtingen iet dit jaar pover acte- Elinkwijk lijken de ten nog niet rijp ge- oor de titel. Alphense ainer Paul Bahlmann is ;ch genoeg om dat te er- en is op het moment jn met de huidige klas- och was de tactiek van lense oefenmeester er :ht om via aanvallend de punten te pakken. |fcs het gemis van steun- Frank Bakker (ge en Koos van Zoest (va- Iweigerde de thuisploeg ftuit de verdediging te In de beginfase lag het f dan ook bij de Alphe- Elinkwijk werd duide- rrompeld door de felja- Bahlmann-brigade en ich beperken tot verde digen. Pieter van Zoest was de eerste dit het overwicht kon verzilveren maar hij stuitte op Elinkwijk-doelman Martin Turksma. Na deze flitsende opening zakte Alphense Boys langzaam weg. Vooral in de op bouw werden de nodige fouten gemaakt waardoor Elinkwijk wat beter in de wedstrijd kon komen. Veel kansen leverde dit niet op zodat men ging rus ten met een voor de hoofdklas se typerende ruststand: 0-0. Na de pauze bleef Alphense Boys jagen op succes. Marco Pari- nussa en Sander Beuk hielden de flanken goed bezet en ble ven het spitsenduo Pieter van Zoest en René de Jong voor zien van bruikbare voorzetten. Het normaal zo schotvaardige koppel kon echter geen bres sen slaan in de solide Utrecht se-defensie. Het uitblijven van de openingstreffer zorgde er voor dat Alphense Boys steeds verder terugzakte. Elinkwijk kroop uit zijn schulp en de eer ste schuchtere poging richting het doel van Johan Garrelfs was al succesvol. Een verre trap van Rob van Gardingen werd door Ronald Cornet fraai achter de Alphense Boys-doel man gekopt:0-l. In de slotfase bleken de roodwitten nog een maal de reserves te kunnen aanspreken. Elinkwijk wan kelde en kroop door het oog van de naald toen een doel punt van Marcel de Jong door scheidsrechter Santema werd afgekeurd. Een benutte straf schop van Marcel van Dijk (Marco Parinussa werd ge vloerd) zorgde ervoor dat er tenminste nog één punt in Al phen bleef. Scoreverloop: 74. Cornet 0-1, 85. Van Dijk 1-1. Alphense Boys: Garrelfs, René de Jong, Feldmann, Vergeer, Van Dijk, Van der Laan, Gerse, Beuk (Mack- nack), Van Zoest, Marcel de Jong, Pa- Theo Aanhane is na zijn openingstreffer het middelpunt van de WSB- spelers. De Noordwijker- houters een punt tegen NSV. FOTO: HENK SNATERSE NOORDWIJKERHOUT WSB-trainer Fokke van der Reijd was er goed ziek van. „Als je kampioensaspiraties hebt, dan mag je niet spelen zoals we vanmiddag gedaan hebben". De oefenmeester maakte zich met name boos over het gebrek aan agressie dat zijn mannen op de perfecte grasmat tentoon spreidden. De Noordenaren waren daar maar wat blij mee en kregen dan ook exact waarvoor ze naar Noord- wijkerhout waren gekomen: een 1-1 gelijkspel. Een uitslag die ook aan het einde van de openingswedstrijd van dit sei zoen op het scorebord stond. Van der Reijd's boosheid was alleszins te begrijpen. Immers, een blik op de ranglijst van de derde klasse A toont dat in de slotfase van de competitie elk puntverlies catastrofale gevol gen kan hebben. In de top is het dringen geblazen. Er zijn maar liefst zes ploegen die op dit moment in de race liggen voor het kampioenschap, waarbij WSB het er minst gunstig voorstaat daar het een wedstrijd meer gespeeld heeft dan de concurrentie. En ook in de strijd om de derde periode- titel kan WSB zich geen punt verlies veroorloven. Wie dan verwacht dat de Noordwijker- houters door het vuur zouden gaan, kwam bedrogen uit. Van der Reijd hierover: „Een goede indicatie daarvoor is dat onze verzorger Theo van der Burg meer werk te doen heeft gehad dan Wim Hilgers van hun". Noordense trainer Hans van der Winden was daarentegen een tevreden man: „WSB was de koploper en dan ben je vooraf blij met een puntje, vooral ook omdat onze positie nu niet bijster grandioos is. Voor ons is het puntjes sprok kelen". Puntjes die NSV inder daad hard nodig heeft, want het weet zich samen met Lug dunum nog net boven de de gradatiezone. Desondanks kon NSV niet verweten worden dat het zich opsloot op de eigen helft. Weliswaar speelde NSV veelvuldig met veel spelers achter de bal, maar voorin stond men wel degelijk zijn mannetje. Het heeft in spitsen Peter van der Star en Aijan van Koert dan ook twee uiterst gevaarlijke handenbinders, waarbij Van Koert het tech nisch gedeelte voor zijn reke ning neemt en de stevige Van der Star voor oorlog zorgt. Van Koert soleerde al in de eerste minuut behendig door de Noordwij kerhoutse defensie om het houtwerk te teisteren, iets wat hij ook in de tweede helft zou doen. Van der Star maakte, nadat Jan van der Berg het bij het uitverdedigen te mooi had willen doen, de ge lijkmaker met een snoeihard schot, nadat hij al twee keer eerder WSB-keeper Michel van Haren had getest met on noemelijk harde pegels. Bij WSB waren het vooral Robèr Marijnen en Theo Aanhane die de Noordense defensie op moeilijk oplosbare raadsels tracteerden. De razendsnelle Aanhane was echter slechts een keer succesvol, toen hij vlak voor rust door Marco Zandvliet was weggestuurd en de Noordense verdedigers el kaar stonden aan te kijken wie wat zou gaan doen. Twee mo gelijkheden in de tweede helft liet de linker spits aan zich voorbij gaan. Motor Marijnen blonk uit in voorzetten-op- maat. Aan Aanhane, Sander Warmerdam en Ton van Von- delen waren de afgemeten pas ses niet besteed. De heren heb ben nog vijf wedstrijden om de voorzetten wel op hun waarde te schatten. Scoreverloop: 42, Aanhane 1-0; 70 Van der Star 1-1. WSB: Van Haren, Nulkes, Van Von- delen, Van der Berg, Valkema, Zand vliet (Joustra), Marijnen, Paul War merdam, Laros (Caseley), Paul War merdam, Aanhane. NSV46: Ronald van Koert, Rob Vol- water (Menno Volwater), Vork, Kas, Van der Zwet, Van der Helder, Van Dijk, De Jong, Zuidervliet, Van der Star, Arjan van Koert. ZOETERWOUDE Meerburg blijft voorlopig grossieren in nipte over winningen. De ploeg van Frank van Dam speelt ui termate sober maar het is wel effectief. LFC was dit maal het slachtoffer en hoewel een puntendeling meer in de lijn van de wedstrijd lag trokken de Rijndijkers aan het lang ste eind. Het belang van de wedstrijd was vanaf het begin van de wedstrijd duidelijk te merken. Beide ploegen stroopten de mouwen op en de duels ken merkte zich door twee ver schillende spelopvattingen. LFC zocht de meer voetballen de weg terwijl de thuisploeg frequent de lange hanteerde. Dit leverde na een kwartier re sultaat op. Hein van bood zijn broer Bas een niet missen kans en de 1-0 stond op het score bord. Na deze flitsende start zakte het niveau aanzienlijk en de ploegen kwamen nauwe lijks nog tot aanvaardbaar voetbal. LFC kreeg via Klaas Dekker en Yacha Farhane nog wel kansen maar de Kanaries moesten toch met een achter stand gaan rusten. De tweede helft bracht wat meer leven in de brouwerij. Meerburg startte sterk en kreeg diverse moge lijkheden om de score te ver hogen. Het uitblijvén van de doelpunten zorgde echter voor een zeer grimmige sfeer aan de Laan van de Goede Herder. Scheidsrechter Van den Einde kwam ogen en oren tekort om alles in goed banen te leiden. In de slotfase bleek er geluk kig toch nog gevoetbald te kunnen worden en LFC miste het geluk (Klaas Dekker, Mar tin Prins) om de verdiende puntendeling mee naar de Boshuizerkade te nemen. Scoreverloop: 16. Bas van Heek 1-0 Meerburg: Van Nierop Van der Salm, (Van der Geest), Bas van Heek. Kot- tenhage, Pielanen, Hein van Heek, Van Zaanen. LFC: Van der Wal, Prins, Te Henne- pe, Dros, Post, Kartal, Farhane, Deyn, Maatoug, Van der Pluym ,(Van Der Broek). Dekker. IAN ONVLEE IJK UVS mag 'k na de met 0-3 ge- Th uitbeurt bij Rijs- tfverliespunten kop- an de eerste klasse nen. Maar als de ritten aan het einde rit daadwerkelijk an willen staan, zal ich toch nog aan- ijk moeten verbe- BAnders zullen de laalduels absoluut benodigde zes ,-inten opleveren. In Rijswijk bakte de formatie van trainer Ruud de Groot er maar weinig van. Slechts om dat Rijswijk evenmin tot grote hoogten reikte en Wout Hol verda bij UVS op cruciale mo menten wel, werd de zo be langrijke, maar uiterst geflat teerde winst een feit. Het is ty perend voor het treffen dat Holverda tot de belangrijkste man uitgroeide zonder opmer kelijk goed te voetballen. De ex-prof deed weliswaar zijn best, maar potten breken zat er wat hem betreft absoluut niet in. Behalve dan op dat ene on derdeel dat altijd al een specia liteit is geweest van de oud- Roodenburger: springen en koppen. In de eerste helft al was Holverda (spelend met een gebroken neus!) de com plete Rijswijkse defensie in het algemeen en Jan Willem Jonker in het bijzonder met grote regelmaat de baas als het om het verlengen van verre, goed geplaatste uittrappen van doelman Marijn Mokveld ging. Resultaat leverde dat in die fase nog niet op, omdat Holver- da's teamgenoten niet gepast reageerden. Een gang van za ken waar Gerry Jansen van bleek te hebben geleerd. De ra zendsnelle spits was na de pau ze wel alert op door Holverda doorgekopte ballen, attenter in ieder geval dan de matig in grijpende Rijswijkse verdedi ging, en het resultaat was voor UVS zeer bevredigend. In de 63e en de 79e minuut liet Jan sen de groenzwarte verdedi gers de hielen zien om alleen voor doelverdediger Sander van der Water geen fout te ma ken. Jansen hielp zijn ploeg daarmee aan 1-0 en 3-0; in de 72e minuut was het immers Holverda zelf geweest die nummer twee had laten aante kenen. Het betrof hier overi gens een door Van der Water aangereikt cadeautje. De doel verdediger mikte bij een uit trap tegen de rug van Holverda die de bal vervolgens pro bleemloos in het vrijwel verla ten doel deponeerde. UVS kreeg op deze wijze veel meer dan de ploeg verdiende. In het eerste uur van de strijd was de kampioenspretendent immers absoluut niet de meerdere ge weest van de in de buurt van de rode streep bivakkerende opponent. Zelfs was het dit sei zoen thuis sterk opererende Rijswijk al enkele keren dicht bij een treffer geweest, voordat Jansen namens UVS de eerste serieuze scoringskans maar di rect verzilverde. Daniel Hoek- zema gaf zijn volley in de eer ste helft evenwel te weinig snelheid mee om Marijn Mok veld te kunnen verontrusten, terwijl invaller Kees Toet de afgelopen nacht helemaal wei nig reden tot gezellig nadro- men had. Toet werd na een uur spelen door Perry Telle in ide ale positie gemanoevreerd, maar raakte de bal zo slecht dat de openingstreffer ook zonder tussenkomst van Mok veld waarschijnlijk niet tot stand zou zijn gekomen. Drie minuten later keek Rijs wijk - dat het gisteren moest stellen zonder de belangrijke inbreng van middenvelder Ron van de Henst na de eer ste bevlieging van Holverda en Jansen tegen een 0-1 achter stand aan. Die onfortuinlijke wending bleek voor de thuis club overigens geen reden het hoofd maar in de schoot te leg gen. De ploeg bleef hard wer ken, maar slaagde er niet in nog in de wedstrijd terug te ko men. Hoewel daar wel degelijk mogelijkheden voor waren. Toet bezorgde zichzelf echter definitief een slapeloze nacht door bij een 0-2 achterstand net naast te punteren en vier minuten voor tijd veel te lang te treuzelen, zodat zelfs de op dat moment nog slechts 'eer- reddende' tegentreffer het sco rebord niet haalde. Scoreverloop: 63. Jansen 0-1; 72. Hol verda 0-2; 79. Jansen 0-3. UVS: Mokveld, Devilee, Van Dam, Ozenga, Boot, Gallert-, Van de Zwan Van Leeuwen (Tolsma), Hoogland.' Jansen, Holverda. Rijswijk: Van der Water, Jonker, Lief hebber, Thiebou, Van Toorn. Triep, Van Lent, Bodmann, Brabander, Tel le, Hoekzema (Cees Toet). LEIDEN Onder aanvoering van de uitblinkende Marcel van der Burg zegevierde Rood enburg met 3-1 over Olympia. Met de zege lijkt de Leidse tweedeklasser zich geen zor gen meer te hoeven maken over degradatie. Iets wat niet geldt voor Blauw Zwart. De Wassenaarders verloren met 1- 0 van Quick. Roodenburg - Olympia 3-0 (1- 0) Het lijkt niet meer mis te kun nen gaan bij Roodenburg. De laatste vijf wedstrijden was de Leidse ploeg onverslaanbaar. Reden voor trainer Eelco Fiele- mon om zijn spelers meer voet- balplezier te gunnen. „Mijn eerste opdracht was handha ving en daarvoor is nu een maal werkvoetbal nodig. Maar nu laat ik de teugels enigszins vieren". Door het aanvallender concept waarmee Fielemon de spelers het veld instuurde, kreeg Marcel van der Burg meer steun in de voorhoede en meer afspeelmogelijkheden- de. En tegelijkertijd ook meer kansen, waarvan de technicus er twee benutte. Laatste man Ron van der Linden zorgde voor de derde treffer. Een min der vrolijke noot was de weg zending van Henk Buyn. Quick - Blauw Zwart 1-0 (1-0) Geheel tegen de verhouding in verloor Blauw Zwart ook de tweede wedstrijd tegen de Ha genaren. Tegen de verhouding in omdat de Wassenaarders, met name na de enige treffer van de strijd van Hans Ver- kaart, voortdurend op de helft van de gastheren waren te vin den. Die in doelman Alex Ger- brandy hun uitblinker ken den. Schoten van Remco van der Kooy, Ruud Luyken en Marcel l'Ami waren wel dege lijk goed gericht, maar Ger- brandy bleek onvermurwbaar. Met als gevolg dat Blauw Zwart opnieuw in de gevaren zone huist. Troosteloos verlies ROAC LEIDEN - Docos en Randstad Sport blijven nadrukelijk in de race om de derde periode na de overwinnigen tegen Alkmania en DOSR. UDWS kende wei nig genade met ROAC en won met 5-1. Kickers het degrada tieduel tegen VTL met 2-1. Al- tior pakte knap een punt tegen Bodegraven. Alkmania - Docos 0-1 (0-0) In de eerste zorgde een sterker Docos voor een grote druk op de defensie van de thuisploeg. Geen van de kansen, die hier door gecreëerd werden, kon den echter verzilverd worden. Na de thee werd het een open wedstrijd waarin men het eni ge doelpunt toch wel kon zien aankomen. Luc Kok liet met een kopbal bij de tweede paal het net trillen. Randstad Sport- DOSR 1-0 (1- 0) Een pittige wedstrijd, waarin Randstad Sport over het alge meen de betere ploeg was", be weerde Cor Pennenburg, de trainer van de thuisploeg. Aan beide kanten vielen dan ook twee boekingen. Na een aantal kansen gemist te hebben te kende Marcel Groenendijk voor de winnende treffer. Kickers-VTL 2-1 (2-0) De tweede overwinnig van Kic kers was een zeer nuttige. VTL keek al na vijfenveertig minu ten tegen een 0-2 achterstand aan via Hein Visser en Ronald de Rijk. Na de pauze drongen de Leidenaars wat meer aan de Kickers-defensie kwam onder zware druk. En VTL vond de aansluiting. Ruud Wesselius was zo onfortuinlijk om de bal in eigen doel te schieten. In een chaotische slotfase hield de thuisploeg echter stand. UDWS- ROAC 5-1 (3-1) Na de nederlaag van vorige week- tegen DOCOS had UDWS wat goed te maken. ROAC werd hiervan de dupe en kreeg vijf treffers om de oren. Voor rust opende Eric van der Weiden en Ronald Mink de score voor de Ver schoor-brigade. Perry van Es deed de Ripse hoop even herle ven maar Steef Roodakkers verruimde de marge: 1-3. Na de pauze bepaalden Wim de Roo en weer Roodakkers de stand op 1-5. WIK- SVLV 0-1 (0-0) SVLV had veel moeite met de defensieve speelwijze van de Haagse ploeg. In de eerste helft konden de Voorschotena ren dan ook niet scoren. Na de thee lukte dat wel en Jelle Raap zette de Venema-brigade op voorsprong. De sfeer werd er na de openingstreffer niet beter en dat koste de WIK- doelman een vroegtijdige af tocht. Bodegraven- Altior 2-2 1-2) Een doelpuntrijke eerste helft bepaalde het verloop van de wedstrijd. Marco van der Jagt opende vanaf elf meter de sco re voor Altior. De thuisclub kwam echter langszij. Edwin Sassen drukte het overwicht van de Blom-equipe in nog een doelpunt uit maar de vreugde was van korte duur. Bodegra ven maakte al snel na rust 2-2. Altior bleef de betere ploeg maar kon het overwicht niet in doelpunten omzetten. iderland b.vj

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17