Weer hoop op overleven Tweede zege voor hockeyers Stoop wil ij twee besturen £gidóe(3ou/ui/nt „Controle Krabbe correct" FC Den Haag overtroeft De Graafschap Slimme EHBO-kit r i\d>M Somont SPORTMAANDAG 24 FEBRUARI 1992 J3 STELLENBOSCH - Norbert Laurens, de rechtskundig adviseur van de Duitse Atletiek Bond (DLV), heeft na zijn bezoek aan Stel- lenbosch verklaard dat geen procedure-fouten zijn gemaakt tij dens de dopingcontrole van Katrin Krabbe c.s. Laurens, die door de-Duitse bond naar Zuid-Afrika was gestuurd sprak in Stellenbosch dr. Louwrens Erasmus, die in het Cotezen- burg stadion in Stellenbosch de supervisie over de controle had, en de plaatselijke controleur Pat Bosman. Laurens: „De controle is correct verricht. De schorsingen zijn juist. Alles is hier in orde alleen de atletes zelf kunnen met de urine hebben gemanipu leerd", aldus Laurens. In een televisie-interview voor SAT I verklaarde Katrin Krabbe: „Ik geloof dat ik weet wie met de urine heeft geknoeid". De 22-ja- rige dubbele wereldkampioene weigerde echter een naam te noe men. Volgens haar hebben onregelmatigheden plaats gevonden tijdens de dopingcontrole. „Wij hebben zeker onze vermoedens. De zaak is echter hangende. Wij mogen er niet over praten". Pingpongsters in troostronde GDANSK - Bettine Vriese- koop en Mirjam Hooman- Kloppenburg zijn er in Gdansk gisteren niet in ge slaagd in het dubbelspel rechtstreekse kwalificatie voor het olympisch tafelten nistoernooi af te dwingen. Hooman en Vriesekoop stuitten in hun groep op het Tsjechoslowaakse koppel Hrachova/Milhockova en het Duitse duo Schall/Stru- se. Het Nederlandse paar krijgt vandaag een nieuwe kans in de troostronde. Toernooi en carrière Van 't Hek voorbij KARACHI - Het hockeytoernooi om de Champions Trophy was voor Tom van 't Hek na twee wedstrijden al voorbij. De 33-jarige Amsterdamse huisarts, de oudste deelnemer in Karachi, heeft zoveel last gekregen van een blessure aan zijn kwetsbare linker knie, dat coach Hans Jorritsma hem niet meer kan opstellen. Een terneer geslagen Van 't Hek ziet nu ook de af sluiting van zijn carrière in Barcelona ernstig in gevaar komen. Nederland won gisteren in Karachi met 1-0 van Pakistan. Vreugde bij Oranje na de zege van 1 -0 op Pakistan tijdens de Champions Trophy in Karachi. KARACHI - De Neder landse mannen hockey- ploeg heeft gisteren zijn derde wedstrijd tijdens het toernooi om de Cham pions Trophy in Karachi gewonnen van gastland Pakistan. Taco van den Honert maakte na 69 mi nuten de enige treffer van de wedstrijd uit een straf- corner. Nederland heeft nu twee keer gewonnen en een maal verloren. Door deze zege kwam Oranje met vier punten uit drie duels op gelijke hoogte met Pakis tan, dat zich dus een nieuwe vernedering op eigen bodem moest laten welgevallen. Au stralië (4-1 tegen Groot-Brit- tannië) plaatste zich met zes uit drie bovenaan en ook Duitsland, dat met 3-1 van Frankrijk won, kwam op vier punten. De Pakistani's op de door de televisiereportages van de World Cup cricket grotendeels lege tribunes - de capaciteit van het stadion is 40.000 plaat sen - keken jaloers naar de uitbundige rondedans van een groepje in Oranje gestoken Ne derlandse supporters, die voor het eerst in het toernooi voor enige sfeer zorgden. Tijdens de wedstrijd nog werd het clubje zakenmensen met aan hang, dat bij het inzetten van de wave op volstrekt onbegrip stuitte, voortdurend wegge hoond. Na afloop haalde geen Pakistani dat meer in zijn hoofd. Het was nu tijd voor een striemend fluitconcert in de richting van de eigen groene brigade. Zo kende het eerste weekeinde in de stoffige Pakistaanse ha venstad voor Nederland na een paar tegenslagen een gelukkig slot. Na de afgang van vrijdag tegen Australië (3-6) was de stemming nog om te snijden. Dat werd er niet beter op toery bleek, dat Tom van 't Hek zo veel last had gekregen van vocht in zijn vorig jaar geope reerde linker knie, dat het hoogstwaarschijnlijk gedaan is met zijn hockeyloopbaan. Een nader onderzoek in het ziekenhuis van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam na te rugkeer uit Pakistan zal moeten uitwijzen of er voor de 33-jarige Van 't Hek nog voor uitzichten zijn op deelneming aan de Olympische Spelen. „Ik zie het somber in", aldus de Amsterdamse huisarts. „De belasting is kennelijk te groot geweest. Maar ik geef de moed nog niet helemaal op". Hattrick Buitenlands succes van volleyballers gaf de verdediging van De Graafschap gisteren tot driemaal toe het nakijken. Hier be- r Laan de tweede van zijn drie treffers. FOTO: MILAN KONVALINKA HAAG - „Formateur" Dé Stoop wil dat FC Den Haag in de Dmst wordt geleid door twee besturen. Maar Stoop wil eerst ïringen maken met wat hij noemt „operatie vangnet". bij is hij op zoek naar twintig geldschieters die elk met 0 gulden de toekomst van FC Den Haag moeten zekerstel- Is de club naar de eerste divisie zou moeten afdalen. „Daar- ik me richten op het samenstellen van twee nieuwe bestu- onthulde Stoop gisteren. „Er moet een topbestuur komen, ande uit zeker tien man van de gemeente en uit het jfsleven. Dit bestuur, dat eens per twee maanden moet gaan ideren, krijgt tot taak de continuïteit van FC Den Haag te ideren. Daaronder komt dan een voetbal-bestuur van vijf >nen. Dat bestuur moet wekelijks vergaderen over bijvoor zaken zoals de hoogte van de boete die Lems moet krij- Stoop heeft het huidige demissionaire bestuur ingelicht de nieuwe constructie, die een wijziging van de statuten zakelijk maakt. Over zijn plannen heeft hij ook gesproken oud-bestuursleden van FC Den Haag, van wie een aantal -lijk zou kunnen terugkeren. Met tien tegen tien daalde het vermakelij kheidspeil van het vierpuntenduel, dat in de 44e minuut een betere afspiege ling van de krachtsverhouding leek te krijgen toen Van der Laan zijn hattrick ingleed. Maar hoewel grensrechter Overkleeft de vlag omlaag hield, annuleerde Uilenberg de treffer wegens buitenspel. In de tweede helft „zwijnde' de Haagse doelman Stam (goed keepend, slecht uittrap pend) toen Doetinchemmer Peter Hofstede de bal tegen de binnenkant van de paal schoot. Kort daarna bracht Van der Laan zijn ploeggenoot Van Eij keren aan de andere kant bij een counter in stelling. De Zaanlander zorgde met een schuiver voor FC Den Haags 24e seizoenstreffer. Ruim een kwartier voor het eindsignaal lanceerde Leo Schellevis met een wilde trap de volledig vrij gelaten Van der Laan opnieuw. Deze benutte zijn kans vak kundig (4-0) en klimt daardoor weer op de topscorers-rang lijst. FC Den Haag had in die fase al lang voor 'safety-fïrst' geko zen, maar doorstond nog enke le angstige momenten. Na de publiekswissel Van der Laan- Danen ging Lems op kinderlij ke wijze in de fout door Uilen berg belachelijk te maken. Dat betekende smet twee. Met een stampvoetende Mark Wotte, een nijdige Dé Stoop (die een boete voorstelt) en sussende medespelers tot gevolg haalde Lems zijn zoveelste onnodige prent. De qua kaarten 'op scherp' staande Marcel Valk haalde daarna in eigen strafschopgebied invaller Van den Brink naar de grond. Doordat René Stam de daarop volgende strafschop van Go- dee onschadelijk maakte, ging De Graafschap eerloos af. En kan FC Den Haag met vertrou wen uitzien naar de volgende zeven „vierpuntenduels". DEN HAAG - FC Den Haag heeft gisteren mede degradatiekandidaat De Graafschap de richting van de eerste divisie ge wezen: 4-0. Het eerste doelpunt werd al in de 25ste seconde gemaakt. Van der Laan was met drie treffers weer eens de ge vierde held in het Zuider park. „Ik heb me zitten schamen", biechtte De Graafschaps trai ner Kistemaker na afloop op. „Nooit heb ik De Graafschap zo slecht zien spelen". Hem was gebleken dat een goede prestatie tegen landskampi oen Ajax een week later niet automatisch een overwinning op het zwalkende FC Den Haag betekende. FC Den Haag is namelijk niet zwalkend meer na de trainers wisseling. Adriaanse en zijn assistent Notten werden ver vangen door Wotte. De jeugd trainer zorgde voor nieuw elan, de motivatie kwam terug, de spelers waren weer bereid voor elke meter te knokken. De Graafschap werd het slachtof fer van de dadendrang. Wotte was uitermate content en kon met een breed gebaar de opge kraste hoofdtrainer een pluim geven. „Onze opstelling was de kerstboom van Adriaanse met een kleine aanpassing". Die aanpassing behelsde de achterste lijn waar Otto de re gie voerde over drie mandek kers. Voorin speelde FC Den Haag met twee spitsen (Van Eykeren en Houtman) en twee schaduwspitsen: Yalk en Van der Laan. Lems liep daar als vanouds te regisseren. De thuisclub pakte de wed strijd vanaf de aftrap energiek aan en had gelijk succes. Een opwippertje van Van Eykeren bracht Van der Laan voor doel. De goaltjesdief stond op scherp, 1-0. In de 15e minuut schoot de topscorer opnieuw raak, nadat Anton Vriesde tot de achterlijn doorliep en snoei hard voorzette, 2-0. De Graafschap liet zich zien als een stelletje onbehouwen boe- De Ruiter Nol de Ruiter, die het komend seizoen zijn opwachting maakt in het Zuiderpark, keek gisteren toe bij FC Den Haag-De Graafschap. Hij concludeerde gisteren dat hij meer duels van zijn nieuwe ploeg zal moeten zien. „Want ze zullen iedere week met een andere opstelling spelen". FOTO: MILAN KONVALINKA kansen (Koolhof, Hofstede) noch een strafschop (Godee 85ste minuut) besteed waren. De uitzichtloze positie, in deze wedstrijd alsmede op de rang lijst, leidde tot irritaties en har de overtredingen. Veel kaarten Scheidsrechter Uilenberg moest zijn gezag laten gelden door veelvuldig kaarten te trekken. Rosendaal en Van Ey keren zagen in een vroeg stadi- Toernooiwinst Tom Nijssen in dubbelspel DEN HAAG Tom Nijssen heeft met zijn Tsjechoslo waakse dubbelpartner Suk de dubbelspelfinale gewonnen van het met 1,8 miljoen gulden gedoteerde toernooi van Stutt gart. In de eindstrijd versloe gen zij het Australisch/Zweed se duo Fitzgerald/Jarryd met 6- 3 6-7 6-3. De Apeldoornse Manon Bode graf sneuvelde in de halve fi nales van het toernooi van Ok lahoma. De Amerikaanse McNeil troefde haar met 6-3 7- 5 af. Met haar Amerikaanse partner Adams bereikte Bode graf wel de finale van het dub belspel. In Philadelphia werd Paul Haarhuis in de kwartfinales uitgeschakeld door Brad Gil bert. De Amerikaan was als zesde geplaatst, de Nederlan der als veertiende. Het was de tweede keer op rij dat de Eind- hovenaar de laatste acht van 'een ATP-toernooi haalde. Vori ge week gebeurde dat in Mem phis. Haarhuis is 41ste is op de wereldranglijst. Harry van der Laan gaf de verde diging van De Graafschap giste ren tot driemaal toe het nakijken. Hier bejubelt Van der Laan de tweede van zijn drie treffers. FOTO: MILAN KONVALINKA kregen Redeker en Houtman allebei de rode. In een lucht duel voor trok Redeker Hout man aan zijn haar. De Haagse spits werkte zich los met een elleboogstoot. Misschien was de wedstrijd nog wat geworden als het schot van Hofstede kort na rust doel had getroffen in plaats van de paal. Bij de volgende counter maakte Van Eykeren 3-0 op aangeven van de - voor eens niet zelfzuchtige - Van dei- Laan. De uitblinker was zelf in de 71ste minuut weer aan de beurt. Schellevis bereikte hem bij het uitverdedigen op eigen helft. Van der Laan genoot van zijn vrijheid, 4-0. Van der Laan kreeg twaalf mi nuten voor tijd zijn applaus- wissel. Dat gebeurde voor Lems zijn opstandige karakter Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Dhr./Mevr.: Voorl,: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: Ivoor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: ren koolvoetballers, aan wie weer eens liet gaan. Hij be schuldigde Uilenberg in woord en gebaar van bijziendheid bij een duel met Kraay. Hij kreeg de gele kaart, zijn achtste dit seizoen. Lems krijgt derhalve weer een automatische schor sing. De spelmaker raakte er behoorlijk gefrustreerd van, waarop Wotte hem er maar uit haalde, ondanks dat hij geen wissels meer had. „Ik neem dit maar op de koop toe", zei Wot te, „Lems is er nu in elk geval over veertien dagen in de vol gende degradatiewedstrijd te- maand (automatische betaling) f27,00 - G kwartaal (automatische betaling) f79,80 I kwartaal via acceptgiro f 82,80 I Stuur als dank de EHBO-kit naar: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag JNZ um de gele. In de 35ste minuut Sen Fortuna weer bij". l1? L' 1 MOERS/RAVENNA De Nederlandse vol leyballers in buitenlandse dienst zijn dit sei zoen goed bezig. Nadat Peter Blangé (Par ana) en Marjolein de Jong (USC Münster) beehielpen de CEV-bekers te winnen, mochten gisteren Ronald Zoodsma, Jan iposthuma (beiden werkzaam in Montichia- H) en Henriëtte Weersing (Ravenna) de Eu- bpa Cups II in hun handen houden. Monti- chiari herhaalde het vorig jaar behaalde suc ces in het toernooi van de bekerwinnaars. In het Duitse Moers werd de Italiaanse beker houder Milan (de club van de wereldkampi oenen Lucchetta en Zorzi) in een ware thril ler met 3-2 verslagen. lucht ademhalen, te meer daar de concurrenten van FC Den Haag een zwaarder competitie programma voor de boeg (lij ken te) hebben. Maar cijferma tig bezien is FC Den Haag nog verre van zorgen-vrij en in de competitiestaart volgen dan ook nog enkele minstens even 'waardevolle' confrontaties. Door de Haagse winst, die aan glans verloor door de kaarten voor Houtman (rood) en Lems (geel) groeide het gaatje met De Graafschap naar drie pun ten. Waarbij zij aangetekend dat de oostelijken een wed strijd méér hebben te gaan. „Maar vanaf nu gaan we voor de vijftiende plaats", meldde Wotte strijdlustig. Die uiteindelijk veilige vijftiende positie wordt nu in genomen door Fortuna, dat gisteren op de valreep onder uit ging bij Sparta. De Limbur gers verzamelden evenveel punten als FC Den Haag (16), maar hebben twee duels min der gespeeld. Bovendien ge niet Fortuna (dat overmorgen Ajax op bezoek krijgt) van een gunstiger doelsaldo dan FC Den Haag: min 16 tegen min 26. Maar ten opzichtige van het gisteren armoedig voetballen de De Graafschap (trainer Kis tenmaker: „Kleuterwerk, ik schaamde me rot") deed FC Den Haag ook in dat kader goede zaken. Met de marge van 4-0 trok FC Den Haag (lees: Harry van der Laan) in één klap de beide doelsaldi ge lijk. Om 14.30 uur genoot de ploeg van Kistenmaker en Kraay jr. nog van een verschil van acht treffers, maar 25 se conden later verkleinde Harry van der Laan dit onderscheid al tot zes. Om vervolgens via nog twee treffers en een punt gave 'assist' de marges geheel in evenwicht te brengen. FC Den Haag kwam met een, iets gecorrigeerde, aan Co Adriaanse ontleende Kerst boom-opstelling binnen de lij nen. Het team startte als van ouds met het nemen van de (bij de toss gekozen) aftrap, waaruit de bal razendsnel (door Lems) naar voren wordt gejaagd. Nooit eerder had dit oVerrompelings-ideetje van Adriaanse daadwerkelijk suc ces, maar in de tweede partij zonder de geestelijke vader lukte het ineens wél. Zonder dat één Graafschapper de bal had aangeraakt, verzilverde Gouwenaar Van der Laan een passje van de mee opgekomen Van Eij keren. De thuisclub bleef ook na de openingstreffer fanatiek op jacht. De Hagenaars bluften De Graafschap met acceptabel voetbal af en kregen in de vijf tiende minuut wéér loon naar werken. Uit een hoekschop van Marcel Valk (vanaf rechts), kopte Michel Adam richting doel, ging Anton Vriesde knap met de 'rebound' aan de haal en tikte Van der Laan Vries- de's voorzetje in. Na de 2-0 ontrolde zich een kalm kwartiertje, waarna ver rassenderwijs Peter Houtman voor de eerste smet op het duel zorgde. Hij werd door zijn be waker Erik Redeker naar het gras getrokken en maakte bij het opstaan een slaande bewe ging. Houtman raakte Rede ker vol in het gezicht en moest met rood vertrekken. Arbiter Uilenberg redde - voor FC Den Haag de situatie door de verdediger naar de kleedka mer te sturen. „Redeker sloeg eerst, nadat Houtman een overtreding had gemaakt", rapporteerde de leidsman, die daarmee de Haagse claim op een strafschop verwierp. „Een jaar of tien geleden heb ik ook eens rood gehad", diepte Hout man later op in zijn geheugen. Dat was met FC Groningen te gen De Graafschap (Trentel- man). „Ik werd toen voor vier wedstrijden geschorst" Ronald Zoodsma (rechts) en Jan Posthuma vieren feest na het Europa Cupsucces van hun Italiaanse club Montichirari. FOTO: ANP por 10B LANGEVELD IN HAAG - De ruime \e van FC Den Haag op jcurrent De Graafschap pft in'het Zuiderpark de bp op overleving nieuw pn ingeblazen. Na de ede thuiszege van dit pen (4-0) kon interim- ner Mark Wotte con- tieren dat hij met zijn eg, die een zeer gemo kerde indruk maakte, laf nu „omhoog" kan In kijken. „Maar één lluw maakt nog geen per", voegde Wotte er teen waarschuwend toe. 100 kijkers kwamen in de i van sportwethouder Dijk en voor „het duel van acht Den". De Haagse bewinds- doelde daarmee op het ge- van degradatie en de fu- e gevolgen daarvan voor nanciën van FC Den Haag de verbouwingsplannen het (gemeentelijk) sta- Dijkhuizen c.s. kunnen le winst weer even opge- r

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13