Golf is het spel voorbij Muziek: Jonge talenten schitteren op concours theater: Klucht met scheermessen op tafel Exposities: Foto 's als een blik in de diepte Film: Christina Applegate is chaotische oppas Als caddie mocht je niet in het clubhuis komen. Had je je brood vergeten, dan kocht je wat door het keukenraam'. Hebbedingetjes op twee wielen 1U UITGAVE LEIDSE COURANT, TELEFOON 071-122244/ DONDERDAG 20 FEBRUARI 1992 door Frank Hitzert Goldfinger, zo noemen ze Ge rard Snelderwaard nu. Om dat hij gebruik maakt van goudkleurige, zéér bijzondere golfclubs. Het zijn deze en an dere noviteiten waaraan de bezoekers van de Dutch Golf Expo 1992, vanaf morgen tot en met zondag in het Con gresgebouw, zich kunnen ver apen. Het is niet bewezen datje handicap met it soort hebbedingetjes daalt, wel datje uitga- en vreselijk stijgen. laar wat zou het Golf is immers het spel voor- ij, het is een manier van leven geworden. „Je ntmoet een onbekende, steltje voor en voordat It verder praat, vraagje eerst naar zijn handi- Ligt die tussen de 10 en 36, dan is het onge- awijfeld een aardige vent. Maar ligt die onder de ®l), dan zie je hem direct voor vol aan. Ja, het is in status geworden, niet alleen binnen de vere- iging, maar ook erbuiten", zegt Snelderwaard landicap 5), directeur van het Holland Golf entre met vestigingen in Bloemendaal, Alphen in den Rijn en Rotterdam. En zo is ook de golf- urs - vorig jaar 11.000 bezoekers- niet ge- oon een uitstapje, maar vooral een sociale ont- oetingsplaats, zo van: Goh, jij ook al ïelderwaard heeft de ontwikkelingen van na- I meegemaakt. Als geboren Wassenaarder was j vanaf zijn dertiende in weekends en grote va nities steevast op De Haagsche Golf Coun- y Club te vinden. Als caddie droeg hij de tas- n, soms wel drie tegelijk. Zijn moeder had arom schuimrubber in de schouder van zijn ai genaaid. „Als caddie verdiende je meer dan -r de groenteboer. Je zat met z'n allen in het H ddiehok en loerde door het luikje om te zien melke leden eraan kwamen. Waren het leuke, n wie je wist dat ze niet krenterig waren met tip, dan wasje er direct bij. In het clubhuis ichten we niet komen. Had je je brood verge- js dan kocht je wat door het keukenraam". IKE elderwaard speelde, als handelsreiziger in ,TB rloges en horlogebandjes jaren in Duitsland Zweden. Tegenwoordig vooral op Spaarn- ude. „Zweden telt 250.000 golfers op 10 mil- oo n mensen, Nederland nog geen 100.000 op 16 00 Ijoen. We kunnen dus nog even vooruit. Al oo ïde drempels hier veel hoger, niet eens zo- ir financieel als wel uit het oogpunt van ruim- In dat verband pleit ik er heus niet voor om al iland maar om te toveren in golfbanen. Maar 7- beetje meer golfbanen moet toch kunnen". - Ije nu bij een club golfen dan word je confron- ird met lange wachtlijsten. En dat, vindt ook lyf slderwaard, is lastig. De hausse neemt onge le ide vormen aannieuwe mode en materialen, li beetje status. Kortom, je wordt lekker ge- akt. Maar waar moetje dan heen als golfer Popster Paul Young: 'Het gaat met mijn stem ineens een stuk beter'. VERDER OP DEZE PAGINA Belangstelling voor Prinses Christina Muziekconcours stijgt enorm. igresgebouw, Den Haag: Dutch Golf Expo. facetten van de golfsport onder één dak. t Expostore (winkelmodeshow en veiling antieke golfuitrustingen. Op 21 februari 12 tot 21 uur en 22 en 23 februari van 10 tot lur. Zie ook de reductiebon in deze bijlage. Pierre Bokma kan naar hartelust schmieren in strijd in patserigheid. Robert Paul: 'Je leert mensen het snelst kennetc als ze hun mening geven'. VERDER OP DEZE PAGINA Fred Ros fotografeert gebouwen op een wijze die vervreemdend werkt. foto Jaoues Zorgman Gerard Snelderwaard op de ruïnes van Kasteel Brederode in Santpoort. In deze omgeving lagen vroeger de fairways van de Kennemer, een van de oudste golfclubs van ons land die thans in de Noordwijkse duinen is gevestigd. foto Jaoues Zorgman Steeds meer mensen doen tegenwoordig hun schuurtje goed op slot. Niet omdat ze bang zijn dat hun kratje bier of hun flessen frisdrank wor den gestolen, maar omdat ze doodsbenauwd zijn dat hun kostbare tweewielers worden wegge haald. In die schuurtjes - ook van modale gezin nen - staat tegenwoordig veelal een fortuin, want het aantal Nederlanders dat twee fietsen heeft groeit nog steeds. Naast de gewone woon- werk-tweewieler moetje tegenwoordig toch op z'n minst ook nog iets hebben als een racefiets. Of, nog chiquer, een mountainbike of hybride. Tien jaar geleden was dat allemaal anders, want toen zag de rijwielhandel het allemaal somber in. Tot plotseling de fiets, en vooral de tweede, steeds meer een soort hebbedingetje werd. Waarmee je in het weekeinde en andere vrije da gen soepel kon rondtoeren. Al dan niet met twaalf of vierentwintig versnellingen. Daarna kwam de ATB, de All Terrain Bike, die na zijn presentatie het ideaal werd voor iedere sportieveling. Een fiets met dikke banden en een heel ander, recht, stuur, waarmee je ook naast het fietspad en in de duinen kon rondcros sen. Omdat je dat niet overal kan doen verscheen al snel de zogeheten City Bike, die eigenlijk een soort kruising is van de ATB en een goede recreatiefiets. Iets dunnere banden, een spatbord en ook een gewone bel. En sinds enige tijd is het dan weer de hybride, die in feite weer een kruising is van een ATB en en racefiets; al zullen deskundigen over deze definitie twisten. Wie het mooiste, het beste en vooral het nieuwste op dat gebied wil zien moet daar om ook van vrijdag 21 tot en met zondag 23 februari naar het RAI-complex in Amster dam, waar de FietsRAI wordt gehouden. Drie dagen lang, van 10 tot 17 uur, zijn dan de Europa-, de Zuid- en de Westhal gevuld met fietsen, (brom)fietsen en nog eens fiet sen. En natuurlijk met stands vol accessoi res en met informatie over tochtjes die je op die fietsen kunt maken. De toegangs prijs is 12,50 en kinderen van 4 tot 11 jaar betalen, evenals houders van de Pas- 65, 7,50. Daarnaast is er een gezinstarief van 30. En wie per* trein komt kan het best op het station het gereduceerde TT- biljet kopen. Voor nog meer informatie kan men de RAI bellen: 020 - 5.491.212. Bob Hoskins als een privé- detective in de film 'Shattered' VERDER OP DEZE PAGINA De programma's van de bioscopen en filmhuizen in Leiden en omgeving én in Den Haag. hl'l,lilj,I.HII:FMilH^L'IM,lililiH4'll!HeINll7.V'l'H:hl

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21