Joan Haanappel hekelt de jury Verbitterde Van Gennip s geroddel meer dan zat ,arry van Wieren EatdaeSotiqg/ni SPORT .Krabbe in Barcelona" Wereldkampioen uitgeschakeld OP DE BANK MET Vallen en opstaan Witt noemt Bonaly onsportief Antje Misersky wint medaille door hereniging DONDERDAG 20 FEBRUARI 1992 )EN HAAG - Katrin Krabbe verschijnt aan de start van e olympische sprint in Barcelona. Dat is de stellige over- uiging van advocaat dr. Reinhard Rauball uit Dortmund, folgens hem valt nooit te bewijzen dat Krabbe en haar jollega's Breuer en Möller hebben gefraudeerd met urine- lonsters. Rauball, specialist op het gebied van sport- echt, is door de atletes aangetrokken om het proces tegen e Duitse atletiekbond DLV voor te bereiden. De bond chorste het drietal voor vier jaar vanwege manipulatie iet urinestalen. Na een dopingcontrole in Zuid-Afrika leken de A- en B-monsters van het trio precies identiek, rat bij een normale gang van zaken onmogelijk is. Js zijn rapport klaar is, stapt Rauball naar de arbitrage- ommissie van de atletiekbond. „Ik ben ervan overtuigd at we daar al succes zullen hebben. Dat de commissie de schorsing zal moeten intrekken". Zo niet, dan bestaat de nogelijkheid de zaak door de burgerrechter te laten be- lordelen. Seizoen ten einde voor Compagnoni MERIBEL - Deborah Com pagnoni won dinsdag in Meri- bel goud op de Super G. Een dag later scheurde ze op de reuzenslalom de kruisband in de linker knie. Voor haar kwam gisteren een einde aan het seizoen. De Italiaanse (21) kwam in de eerste manche ten val. Ze viel naar rechts, naar links, gleed meters door, stond op, greep naar haar linker knie en schreeuwde het uit van de pijn. Per helicopter werd ze naar het ziekenhuis in het Olympisch dorp in Brides-les- Bains overgebracht. Daar con stateerde de arts dat de kruis band gescheurd was. MERIBEL - Het olympisch ijshoc- keytoemooi moet het verder zonder de wereldkampioen stellen. Zweden ging gisteravond in Meribel pijnlijk onderuit (1-3) tegen Tsjechoslowa- kije, dat zich als laatste land plaatste voor de halve eindstrijd. Eerder op de avond had de ploeg van de voormalige Sovjetunie (GOS) met ruime cijfers van Finland gewonnen, 6-1. In de halve finales (vrijdagavond) komt de Verenigde Staten uit tegen titelhouder GOS en gaan Tsjechoslo- wakije en Canada op herhaling. De groepswedstrijd tussen beide toplan- den eindigde in een ruime overwin ning voor Canada (5-1). Wijze lessen Stenmark bezorgen Wiberg goud MERIBEL - Vier jaar geleden was Pernilla Wiberg postbode in haar schoolvakanties. Ze holde trappen op trappen af om tijd te winnen voor de ski-training bij haar club in Norrköping. Tijdens een van die trainingen ontmoette ze Ingemar Stenmark. Hij gaf haar enkele aan wijzingen en een paar videotapes. Gisteren werd Wiberg (21) de vrou welijke Stenmark van Zweden. In Meribel won ze de reuzenslalom. Ze werd de eerste Zweedse alpine skister die olympisch goud be machtigde. Sterker: ze werd de eerste Zweedse ooit die een medai- le behaalde. Het zilver werd ge deeld door de Amerikaanse Roffe en Oostenrijkse Wachter. IJshockey Duitsland- SPORT OP TV 150-21.05 u .05-21.50 u ir heren 50-22.30 i lieden .30-22.50 uur: Studio Moutiers, met de belevenissen van de Nederland deelnemers .50-23 05 uur: NOS Journaal .05-23.32 uur: NOS Laat .32-23.55 uur: Samenvatting van de g en kunstrijden verplichte kür heren n. 4,23.00 uur: Match: Barend Van XP IC 1, 00.25 uur: Olympische Spelen Albertville. IC 2,19.00 uur: Olympische Spelen Albertville. litsland 2, 20.00 uur: Olympische «len in Albertville. iperchannel, 20.00 uur: Prime sport. '3.00 uur: Sport, irosport, 18.00 uur: Sport. 00-12.00 uur: Bobslee 4 mans en ss country, 30 km dames. 00-12 07 uur: NOS Journaal 07-12.55 uur. Bobslee 4 mans 2e mche en cross country 30 km heren. 55-15.30 uur: IJshockey wedstrijd negende plaats. 55-19.00 uur: ijshockey halve finale. C 2,15.25 uur: Sport on Friday met rmpische Spelen in Albertville; WK wis vanuit Preston. itsland 1, 08.45 uur: Olympische elen in Albertville; tennis, ATP-toer- Di voor mannen in Stuttgart, ortnet, 08.00 uur: Sport, rosport, 06.00 uur: Sport. ALBERTVILLE - Ze kan er nog niet over uit. Paul en Isabelle Duchesnay, het in Frankrijk verafgo de ijsdanspaar, waren geen zilver waard. Afgelo pen dinsdag ontstak Joan Haanappel in woede, toen de Duchesnays als tweede het erepodium betraden. Ze hoopt dat de jury mor genavond een rechtvaar diger oordeel durft te vel len, wanneer de vrouwen elegant hun vrije kunsten vertonen. „De Duchesnays zijn tech nisch gewoon niet goed", be gint ze fel. Vijftig jaar is Joan Haanappel, de verpersoonlij king van het Nederlandse kunstschaatsen. Meer nog dan Sjoukje Dijkstra, winnaar van goud in '64. Omdat Haanap pels uitgesproken mening twee keer per jaar sinds 1976 de huiskamers binnengiert. „En nu dus drie keer. De EK, WK en Olympische Spelen zijn .de enige evenementen die de NOS uitzendt". „Paul en Isabelle danken hun zilveren plak aan hun reputa tie", vervolgt Haanappel. „Door hun uitstekende public Joan Haanappel. relations zijn ze omhoog ge klommen. De lievelingen van het publiek, maar daarom hoeft het allemaal niet zo per fect te zijn als iedereen wel denkt. Marina Klimowa (sa men met Sergej Ponomarenko winnaar van het goud, rl) zei vlak voor de Spelen in de Fran se sportkrant L'Equipe dat po pulariteit nog altijd geen be vestiging is van het echt kun nen. Een gedurfde uitspraak die in dit wereldje veel los maakte. Maar ze heeft wel ge lijk". Creatie De Duchenays zijn de creatie van Christopher Dean, de win naar van Olympisch goud in 1984. De Brit waagde destijds samen met Jayne Torvill een adembenemende ijsdans op Ravels Bolero uit te voeren. Een dans die nog altijd tot ver beelding speekt. „En juist dat is het hem", reageert Haanap pel. „Omdat ze van Dean zijn, scoren ze hoog. Maar er is niets vernieuwends aan die twee. Er zit echt geen variatie in. Ik zie nu al drie jaar dezelfde dans. Alleen de muziek is anders". „Neem het WK vorig jaar in München", geeft Haanappel als voorbeeld. „De jury stond onder druk van het publiek. Dat alleen maar oog voor de Duchesnays had. Onbegrijpe lijk, maar de juryleden bezwe ken. De Duchesnays dus we reldkampioen. Terwijl ze die titel absoluut niet verdienden. Dezelfde mening ben ik nu in Albertville toegedaan. Ik had het gevoel dat dat met het naakte oog te zien was. Er wa ren beteren dan de Duchenays. Ik heb dat ook verschillende malen op tv gezegd, in de hoop dat de mensen thuis mijn kri tiek begrijpen". „Ja, ik wind me daar heel erg over op. Als ik zeg dat het me niets kan schelen, kan ik beter ophouden. Ik weet wat het be tekent om geen punten te krij gen terwijl je ze wel verdient. Er is hier niet goed gejureerd, dat is duidelijk. Neem het paarrijden van vorige week. De Canadezen kregen brons. Vol ledig onterecht. Die arme Tsje chen waren gewoon veel beter, rrtaar eindigden vierde. Daar kan ik nog boos over worden". Haanappel spreekt de hoop uit dat bij de vrouwennummers, die gisteravond begonnen en morgenavond in een finale eindigen, de jury zich niet laat verleiden tot domme dingen. „Het is geen gemakkelijke op gave, dat jureren. Vanavond (gisteren, rl) bij voorbeeld heeft de jury dertig korte kuren moeten beoordelen. Dat is moeilijk omdat je altijd ruimte moet laten voor de vrouwen die later op de avond aan de beurt komen". „Juryleden blijken kwetsbare mensen te zijn, maar op deze Winterspelen valt het wel heel erg op. Meer dan in Calgary, Sarajevo en Lake Placid. Ik stoor me daar aan. Om nog een keer op dat ijsdansen terug te komen. Dat Franse jurylid, mevrouw Eibergen, speelde een spelletje. Ze is toevallig een Nederlandse, maar met een Fransman getrouwd. De Duchesnays hadden alleen goud kunnen halen, wanneer Klimowa en Ponomarenko derde zouden eindigen. Dat verklaart die 5.4 voor dat Rus sische koppel. Een schande, echt een schande". „Jureren is pure; politiek, er wordt een hoop gepraat", ver volgt Haanappel. „Daarom is het ook niets voor mij. Heb ik echt geen zin in. Dan zou ik dus mee moeten doen met die politieke steekspelletjes. Bij zwemmen en hardlopen is het simpel. Wie het eerst aankomt wint. Hier heb je eeuwige dis cussies. Er wordt veel te veel gepraat. Ik vind het prettig via de tv een objectief oordeel te vellen. Want als bij wereld kampioen Yamaguchi haar drievoudige axel was mislukt, had ze nog hoog gestaan. Dat is politiek". Het is Haanappels stokpaard je. Ze weet het. Maar het rijdt lekker, vandaar. Toch zijn de Winterspelen niet het enige dat haar niet lekker zit. „De si tuatie in Nederland, die baart me ook zorgen", verklaart ze. „In de ISU (wereldschaats bond) is kunstrijden de be langrijkste tak. Bij de KNSB is er sprake van het tegenoverge stelde. Daar wordt al het geld in het langebaan schaatsen ge ïnvesteerd. Wordt het na deze Spelen niet eens nodig de be leidszaken te herzien? Kunst rijden is wereldwijd populair. En onze schaatsers hebben nog geen gouden plak gewon nen. Er zou een sponsor voor het kunstschaatsen moeten opstaan. Want Nederland heeft evenveel talent dan waar ter wereld ook". .BERTVILLE - De eerderheid van de Ne- rlandse Olympische haatsers laat zich niet enten tegen griep. Tot ee keer toe is KNSB- ts Frank Nusse de kern- legschaatsers langs ge- an. Yvonne van Gennip Thomas Bos vielen on- ïgs ten prooi aan griep. gevolg daarvan zag in Gennip af van deelne- ing aan de vijf kilometer n Albertville. Gennip is bitter. Ze laatste slecht op de drie ki- neter, viel op de 1500 meter werd een dag voor de lang- afstand ziek. Op de eerste irtsvrije dag luchtte de win es van drievoudig goud in haar hart. „Het ver- al is simpel. Vrijdag voelde me al niet lekker. Zaterdag, 'e dag van de 500 meter, ik nog geschaatst. Drie iden, meer niet. Zondag had puddingbenen en koorts, n kun je maar beter in bed jven. Maandag ben ik wel naar de baan gegaan. Als de koorts hoger was dan 38, dan zou ik niet starten. Op advies van de dokter heb ik besloten niette rijden." Van Gennip zegt slechte erva ringen met vaccinaties te heb ben. „Als ik nu griep krijg, is het hevig en kort. Toen ik eni ge jaren geleden nog wel eens een injectie kreeg, hield de koorts langer aan". Volgens Nusse, die na het EK alle Olympische deelnemers vroeg zich te laten vaccineren, was er bij Van Gennip sprake van een griepachtig beeld.Als ze echt griep had gehad, dan was ze nu niet koortsvrij geweest. Het is het recht van de sporter een vaccinatie te weigeren." Onheilsoord Van Gennip wilde het onheil soord in de Savoie zo spoedig mogelijk verlaten. Chef de mission Ard Schenk verbood haar dat. De Nederlandse deel nemers zullen als groep uit Al bertville vertrekken, is zijn op vatting. Schenk constateerde dat er in de Nederlandse ploeg geen eenheid van mening en gevoelens was. „Slechts som migen waren professioneel ge noeg om zich daaraan te ont trekken". Bij de vrouwen allrounders kwam die verscheidenheid het duidelijkst aan het licht. Carla Zijlstra meldde na haar toer nooi dat ze het contact met Van Gennip meed, omdat dat haar prestaties niet zou bevorderen. Een opmerking van Van Gen nip na afloop van de drie kilo meter leidde de tweedracht in. Zonder overleg met bonds coach Arie Koops verkondigde ze te overwegen niet op de vijf kilometer te starten. Twee dagen na afloop van het olympische schaatsprogram- ma voor vrouwen bond Van Gennip weer de schaatsen on der. Een kwartier voor het tijd stip waarop de Haarlemse een persconferentie zou geven, stapte ze het ijs op. Daarvoor had ze minutenlang op een bankje naar haar schaatsen zit ten staren. Net als bij het trai ningskamp in Davos, waar ze al wist dat het niks zou wor den. Van Gennip staat alleen. Sug gesties dat ze zich zou hebben Chef de Mission Ard Schenk begeleidt Yvonne van Gennip naar haar hotel nadat de onfortuinlijke schaatster zojuist een persconferentie heeft gegeven. FOTO: ANP laten vallen en dat ze ziekte si muleerde, hebben haar ge griefd. De begeleiding blijkt haar onvoldoende te kunnen steunen. Van Gennip, 27 jaar, twijfelt. Dat deed ze altijd al. „Of ik over twee en een halve week meedoe aan het WK weet ik niet". Maar: „Ik heb van daag geschaatst om me voor te bereiden op de komende wed strijden". De komende dagen gaat ze „een beetje trainen". Over het komend seizoen wil ze niets kwijt. Yvonne van Gennip zal wel door schaatsen. Ze probeert uit elke negatieve ervaring iets positiefs te halen. „Een dal maakt je sterker dan een top. Die les heb ik hier geleerd. Nu kan ik de wereld aan. Als je door de stront bent gehaald, kun je wel wat hebben". arry van Wieren (40) bekijkt e ij shockeywedstrij den op ilevisie met het notitieblok schoot. De bondscoach en chnisch directeur van de ederlandse IJshockey Bond eekt thuis in Veldhoven al- jd weer wat op van de buiten- indse concurrrentie. Als Ca- ada speelt, gaat het blok van :nieën en leeft hij vreselijk iee. Logisch, want Larry is en Nederlandse Canadees, iboren in Nederland, opge roeid in Canada. Daar kreeg ij het ijshockey met de pap- pel ingegoten, want het is dé ationale sport. Bovendien is coach van het Canadese ïam een goede vriend van em en kent hij diverse spe- rs van een trainingsstage, te wedstrijd Zwitserland-Po- keurt hij daarentegen bij geen blik waardig. Rusland favoriet. „Zwitserland valt gen dit toernooi. Vorig jaar aren e nog nummer zeven in e wereld. Polen hebben e met de kerst nog in Neder- nd gehad. Ze spelen op het zelfde niveau als wij. Dit zijn toch de mindere goden". Hoe kan het dan dat Neder land er nu niet bij is? Daarop smijt Larry met A, B en C-pou- les, mijmert nog wat over 1978 toen Nederland de C-poule won en het jaar daarop de B- poule. „Een ongelooflijke stunt en we hadden ons voor het jaar daarop meteen ge kwalificeerd voor de Olympi sche Spelen in Lake Placid". Het was de eerste en enige keer, dat Nederlandse ijs hockeyers deel namen aan de spelen. Ze kwamen niet ver der dan de negende plaats, on danks de beruchte doelpun- tenmachine De Heer-Van Wieren-Janssen. En nog zijn de resultaten over het alge meen droevig. „De laatste twee jaar hebben we echt moeten knokken om ons in de B-poule te handhaven". Fanatiek Larry droomt ervan nog een keer als coach de Olympische Spelen mee te maken, want als speler heeft hij te veel ge mist van het circus in Lake Placid, beseft hij achteraf. „Ik keek met een 'tunnelvision' naar de wedstrijd van de dag, de rest ging volledig langs me heen. Jammer, want ik had veel meer plezier kunnen heb ben". Hij was inderdaad een fanatiek speler, zo fanatiek dat hij alles deed wat nodig was om te- winnen. Larry stond erom bekend dat hij een aardig robbertje kon vechten op het ijs. Hij lacht en geeft ronduit toe dat hij op het ijs veranderde van rustige huis vader in een...beest mis schien? „Nou neè, ik speelde op gren zen van de regels. De puck verandert tijdens een wed strijd meer dan driehonderd keer van team. De scheids rechter kan echt niet alles in de gaten houden. En als ik iets deed, dan zorgde ik wel dat het niet gezien werd. Als ie mand mij pakte, dan reageer de ik niet meteen, want scheidsrechters zien dat na melijk wel. Ik onthield het nummer van de dader en pak te hem later terug. Je kunt ie mand beter in de laatste mi nuut van de wedstrijd een lel verkopen, dan kost het je niet zoveel straftijd. Ja, er gebeurt veel op het ijs buiten de puck om, de wedstrijd binnen de wedstrijd noem ik dat". Niet alleen Larry, heel het Ne derlandse team stond bekend om het harde spel. De pers sprak er schande van. „Tech nisch waren we niet goed ge noeg, dus we moesten wel Larry van Wieren hard spelen. We hadden dan ook een slechte naam bij de scheidsrechters, bij twijfel werd je automatisch naar de bank gestuurd. Ik heb er als bondscoach hard aan gewerkt om de naam van Nederland te verbeteren, maar het is een I FOTO: PERS UNIE lang en moeilijk proces". Opeens wordt er aan zijn mouw getrokken. Zijn twee dochters laten onder veel ge giechel hun carnavalspakjes zien. Larry is één en al bewon dering. De wedstrijd is hij ver geten. Medaillewinnaars ALBERTVILLE - De medail lewinnaars op de twaalfde dag van de Olympische Winterspe len in Albertville waren: Vrouwen Reuzenslalom, goud: Wiberg (Zwe), zilver: Wachter (Oos) en Roffe (VSt) Biathlon, 15 kilometer, goud: Misersky (Dui), zilver: Pe- cherskaja (GOS), brons: Be- dard (Can) Medaillespiegel door BERT JANSMA Wat heb ik mensen zien vallen, kantelen, glijden, rollen en van heuvels afzien donderen de laatste dagen. Vallen als Olympische Sport nummer één. Hoogtepunt was vorige week de discipline die als ik me niet vergis de merkwaardige naam mogul- skieën draagt: Tafréien waarbij die uit de zwijgende film-studio's van MacSennet en Hal Roach kinderspel zijn. Alleen kan je om vallende sporters niet lachen. Althans niet tijdens de wedstrijd. Dan schrik je je voortdurend een ongeluk. Leuk wordt 't pas wanneer je ze los ziet van de immense inspanningen. Zoals eergisteren, toen de Nos een aantal tuimelpartijen achter elkaar monteerde. Dan wordt vallen een abstracte aangelegenheid. Schaatsers die tegen de railing knallen, een skieërdie behalve de paaltjes ook een baancommissaris meesleept, een ijsdanser die met veel stijl een sprong inzet en dan merkwaardig stijlloos op z'n achterste belandt, het wordt opeens een bar gekke vertoning. Het lachen vergaatje onmiddellijk, zoals gisterenmiddag, wanneer je een Italiaanse ski ster - die eerder een gouden medaille won - ziet mislukken en vlak bij de microfoon in een tragisch tranendal hoort terechtkomen. Zó erg had ik 't nog niet gehoord. Ze bleek twee compleet afgescheurd kniebanden te hebben. Eerder in haar carrière had deze favoriet verdraaide knieën opgelopen, en (hoe weet ik niet, ik heb 't van Evert ten Napel) darmproblemen gekregen die haar bijna 't leven kostten. Ik vraag me thuis wel eens af hoe gezond 't eigenlijk is, terwijl ik een peuk in de asbak uitdruk. Een Amerikaanse arts in de sportwetenschap, Dr. Jim Tray-Gundersen, geeft geruststelling. Onder skiërs lopen de allergezondste aller sporters rond: de mannen en vrouwen van de cross country-ski. Ze kunnen driemaal zoveel zuurstof in het bloed opnemen als niet-sporters. De mannen hébben gemiddeld 2 tot 5 procent lichaamsvet, de vrouwen onder hen 8 tot 12. Tegen 15 procent voor de gemiddelde man, en 25 voor de gemiddelde vrouw. Ten Napel noemde tijdens het vallen en opstaan deze spelen die van de Gesneuvelde Favorieten. In het avondnieuws zag ik nóg meer gesneuvelde favorieten, tijdens de Amerikaanse voorverkiezingen voor het presidentsschap. Maar die gevallenen lachten alsof ze winnaars waren. Politiek doet blijkbaar minder pijn dan sport. ALBERTVILLE - Katari- na Witt heeft de Francaise Surya Bonaly beschul digd van onsportiviteit. De Olympische kampioe ne kunstrijden van Calga ry betichtte de Europese titelhoudster van oneer lijk spel na een incident waarbij Midori Ito was be trokken. De Japanse, kanshebster op goud, werd tijdens de training volgens Witt opzettelijk gehin derd door Bonaly. Zij maakte een salto achterover en kwam vlak bij Ito terecht. „Bonaly haalde Ito met opzet uit haar concentratie. Ze speelde een spelletje met haar. Het was on beschoft", hekelde Witt het ge drag van de Francaise. De vroegere Oostduitse is in Al bertville werkzaam als televi siecommentator. Bonaly kreeg ook kritiek van een official van de ISU (Inter nationale Schaatsunie). „Het was gemeen", meende de man die getuige was van het voor val. „Tijdens de trainingen dient men elkaar de ruimte te geven. Meestal gebeurt dat ook. Ito doet geen vlieg kwaad. Ze is de meest beschaafde van het stel". Het is te doen gebruikelijk dat tijdens de trainingen meerde re schaatsters op de ijsvloer be zig zijn. De salto achterover is evenwel alleen tijdens demon straties toegestaan en niet iri wedstrijden en trainingen. VLAMMETJES Herschet Walker is uit het Amerikaanse bobsleeteam ge zet. De American footballer van Minnesota Vikings werd vervangen door Chris Cole man. Zijn landgenoten durf den hem het slechte nieuws pas op het allerlaatste moment te vertellen. „Ze wisten al lan ger van deze beslissing af', al dus de ziedende Walker die op een comeback in LiUehammer 1994 gokt. Zes rollen toiletpapier worden per dag per appartement in Les Saisies open getrokken door de atleten. Verbaasd over deze grote hoeveelheid gingen de organisatoren in het Olym pisch Dorp op onderzoek uit. Ze vonden de langlaufers druk bezig hun ski's te prepareren: met wc-papier. Uwe-Jens Mey, winnaar van de 500 meter," zal vandaag naar huis terugkeren. De Duitser is nagenoeg hersteld van de grie paanval, die hem weerhield mee te doen aan de 1000 meten Geen van de Duitse winnaars tijdens het olympisch schaats toernooi zal deelnemen aan de nationale titelstrijd, die over anderhalve week in Inzeil op het programma staat. De ploeg voor het WK vrouwen, op 7 en 8 maart in Heerenveen staat al vast. Gunda Niemann, Heike Warnicke, Jacqueline Börner en Claudia Pechstein verte genwoordigen in het Thialfsta- dion de succesvolste schaats- natie van de Spelen. Duitsland haalde vijf keer goud. Reinier Oostheim, shorttrack- deskundige, is van mening dat Simone Velzeboer een herkan sing had moeten krijgen. „Een starter kan terug schieten als er voor de helft van de bocht een valpartij plaatsvindt. Hij had dat eigenlijk moeten doen." De starter deed het niet, de oudste Velzeboer was na minder 'dan tien seconden op de 500 meter uitgeschakeld. Oostheim geldt als wen inter nationaal deskundige in deze tak van het schaatsen. WINTERSPELEN Land Duitsland GOS 7 Noorwegen 7 Oostenrijk 4 Frankrijk 3 Italië 3 Verenigde Staten 3 Finland 3 Japan 1 Canada 1 Zweden 1 Zwitserland 1 China 0 Luxemburg 0 Nederland 0 Zuid-Korea 0 Tsjechoslowakije 0 BIATHLON vrouwen, 15 kilometer. Goud Zilver Brons 1 Misersky (Dui) 51.47,2 minuten/1 10 8 6 misser, 2. Pecherskaja (GOS) 7 5 6 51.58.5/1.3. Bedard (Can) 52.15,0/2,4 754 Claudel (Fra) 52.21,2/2, 5. Aleksjieva 477 (GOS) 52.30.2/1, 6. Burlet (Fra) 3 5 1 53.00,8/3,7 Niogret (Fra) 53.06.6/2.8. 343 Santer (Ita) 53.10,3/3, 9. Kristiansen 3 3 1 (Noo) 53.19,6/2, 10. Trosten (Noo) 3 3 53 24.5/2 3 KUNSTRIJDEN 1 o 2 Vrouwen, stand na korte kur: 1 o 2 1 Yamaguchi (VSt) 0.5 punten, 2. Kerri- 1 o 1 gan (VSt) 1,0.3. Bonaly (Fra) 1,5, 3. Bo- 0 2 0 na'y (Fra) 1.5. 4. Ito (Jap) 2.0. 5. Hubert 0 2 0 (Fra) 2.5. 6. Harding (VSt) 3.0. 7. Sato 0 1 2 (Jap) 3.5. 8. Torp-Lind (Den) 4,0, 9. Ku- lovana (Tsj) 4.5. 10. Chouinard (Can) 5.0. SKIËN Vrouwen, reuzenslalom: 1 Wiberg (Zwe) 2.12.74 (1.06.36 106.38), 2. Wachter (Oos) 2.13.71 (1.06.43 1.07.28) en Roffe (VSt) 2 13.71 (1 07,21 1 06.50). 4 Maier (Oos) 2.13.77 (1.06.16 1 07.61). 5. Parisien (VSt) 2.14.10 (1.06.90 1.07.20). 6 Merle (Fra) 2.14.24 (1 06.67 1.07,57), 7 Twardokens (VSt) 2.14.47 (1.07.03 1.07.44). 8 Seizin- ger (Dui) 2.14,96 (1.07.40 en 1.07.56). 9. Bokal (Slo) 2.15.05 (1.07.20 1.07.85), 10. Andersson (Zwe) 2 15.23 (1.07.53+ 1.07.70) IJSHOCKEY Kwartfinale GOS-Finland 6-1 (2-1 2-0 2-0). 6 Bors- tjevski 1-0. 8 Tuominsto 1-1. 17 Ko- moetov 2-134. Kmilov 3-137. Malakov 4-137. Bikov 5-158. Petrenko 6-1 Zweden - Tsjechoslowakije 1-3 (1-1 0-0 0-2). 5. Johansson 1-0, 19. Kadlec 1-1, 54. Janecky 1-2.58 Augusta 1-3. LES SAISIES - De hereni ging van de beide Duitslanden brengt voor Antje Misersky goede tijden. Gisteren werd de voormalig Oostduitse winnares van 15 ki lometer biathlon in Les Sai sies. „Zonder de hereniging had ik geen medaille gewon nen", lachte Misersky na af loop. De 24-jarige kwam door het samenvoegen van de teams in het veel betere West- duitse trainingskamp terecht. „Daar wordt de biathlon sport veel serieuzer genomen". Haar andere ploeggenoten, wel af komstig uit het voormalige West-Duitsland, werden der tiende, vijftiende en vieren twintigste.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13