yiens verandert ïvenementenplein n zandvlakte Varmond wil 89 woningen in plan Endepoel III 0 DUIN- EN BOLLENSTREEK 13 Valkenburg wil bouwen achter SI We gaan wel praten met e heren van Michelin" Provincie wil recreatievaarwegen gaan verbeteren fckHeSomanl WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 ;Ubbi spreekt n Sassenheim kSSENHEIM - Greetje Lubbi zal jnsdag 25 februari spreken tijdens de arvergadering van de Sassenheimse fdeling van de voedingsbond FNV. ubbi, aftredend voorzitter van de voe- ngsbond, zal het hebben over 'De toe- omst van de verzorgingsstaat'. De be- albaarheid van de sociale voorzienin- n zullen in haar betoog centraal staan, ak zal ze ingaan op het FNV-plan 'Met kerheid aan het werk' en het PvdA- pport van de commissie Wolfson. Voor ibbi het spreekgestoelte betreedt zal vier Sassenheimse jubilarissen huldi- n. De avond vindt plaats in de Oude il aan de Hoofdstraat 147 en begint om htuur. VALKENBURG - De gemeente Valkenburg gaat onderzoeken of er woningen gebouwd kunnen worden op de stukjes grond tussen de Marinus Poststraat en de SI. Deze grond is overgebleven na de aanleg van de verbinding tussen Katwijk en Leiden. Wethouder H. van der Nagel zegde gisteravond toe aan de com missie voor ruimtelijke ordening te willen kij ken of het bestemmingsplan gewijzigd kan worden. Momenteel rust op de bewuste perce len een agrarische bestemming. Met de bouw van de dertig aanleunwoningen op 't Weitje zal nog dit jaar begonnen worden, stelde Van der Nagel de cpmmissie in het voor uitzicht. Hij zegde de liberaal P. Mizee toe dat nadere informatie over dit bouwproject bin nenkort aan de raad zal worden overlegd. Informatie-avond over spoortunnel VOORSCHOTEN De omlegging van de Pa penlaan in verband met de aanleg van een tun nel onder het spoor, is maandag het onderwerp 'van een informatie-avond in Voorschoten. De werkzaamheden aan de Papenlaan vinden plaats in het kader van de spoorbaanverdubbe ling van het traject Den Haag-Leiden. Tijdens de avond wordt een toelichting gegeven door S. Bruinsma, projectmanager van de NS en P. van der Jeugd projectleider van BV Articom. Wethouder J. van der Poel zal namens het ge meentebestuur het woord voeren. Nadat de sprekers hun zegje hebben gedaan is er gele genheid vragen te stellen. De avond wordt ge houden in het restaurant van Innovam, Rou- boslaan 30 in Voorschoten en zal om acht uur beginnen. Slordigheden rijk en gemeente kosten Sassenheim geld SASSENHEIM - Compu- terproblemen bij het mi nisterie van onderwijs en traagheid binnen het ge meentelijk apparaat kos ten Sassenheim geld. Dat bleek gisteren tijdens de commissievergadering on derwijs. De definitieve afrekening van de Londo-vergoedingen voor het Basisonderwijs over de ja ren '85,'86 en '87, die dit na jaar bij de gemeente binnen kwam, vertoonde een gat van ruim tien mille. Naar de re den kan de gemeente echter slechts gissen. Doordat het rijk tot tweemaal toe wisselde van computersysteem valt niet meer te achterhalen waar het verschil aan te wijten is. Ook is beroep niet meer mo gelijk. De reden daarvan werd gisteren wel duidelijk. Het stuk had te lang in een ambte lijke la gelegen waardoor de beroepstermijn van dertig da gen verstreken was. „Erger lijk en onverkwikkelijk", oor deelde C.van der Ploeg-Rog- geveen (WD). Wethouder J.Karremans sprak haar niet tegen. Hij zegde toe bij de vol gende afrekening alerter te zullen reageren. Daarmee is overigens nog geen oplossing gevonden voor het rentever lies. De gemeente moest ruim vier jaar wachten op de som van bijna een half miljoen gulden. Een simpel reken sommetje leert dat dat de ge meente nog eens enkele tien duizenden guldens heeft ge kost. Inbraak in Leimuiden LEIMUIDEN - In een woning aan het Cederplein in Lei muiden is gisteren tussen vrijdag en gisteren ingebro ken. Het is niet bekend hoe de inbrekers de woning zijn binnen gekomen. Vermist worden een race fiets ter waarde van 3000 gulden, fïets- schoenen en een he renhorloge. MARIJKE DEN HOLLANDER 0ORDWIJK - Het Gat an Palace aan de Noord- ijkse Koningin Wilhel- inaboulevard is sinds steren veranderd in een et hekken afgezette ndvlakte. In opdracht in Northside Invest- ents uit Lisse worden le tegels verwijderd tardoor het plein niet eer te gebruiken is als catie voor evenementen, jlgens wethouder V. Sal- an van ruimtelijke orde- ng gaat het hier om een isterijtje van makelaar Mens van Northside e onlangs ernstig in con- ct kwam met de ge- eente Noordwijk. De on- igheid tussen de ge- eente en Mens is uitge- aaid op een rechtszaak. t conflict tussen gemeente Northside draait om een ■reenkomst die zou zijn ge- ten over de verkoop van een gstaand winkelpand aan de ent 14. Volgens de gemeente ir sprake van een rechtsgel- ;e „deal" waarbij is vastge- 'd dat Mens een luxe appar- nentengebouw, het Sea Pa- e Residence, mag neerzet- op het Gat van Palace, de meente het pand aan de ent koopt voor 1 miljoen lden en de makelaar uit Lis- se een vergunning kwijtraakt voor de bouw van een super discotheek op een braaklig gend terrein aan de Parallel boulevard. De vergunning voor dit zogenaamde „circus theater" werd in 1985 afgege ven. Toen paste een dergelijk project nog in het geldende be stemmingsplan. Op 31 december 1991 kwam de gemeente naar buiten met het bericht overeenstemming te hebben bereikt met de eige naar van discotheek de Bob over verplaatsing van deze uit- gaansgelgenheid van de van Speijkstraat in de kern van Noordwijk aan Zee, naar het leegstaande pand aan de Grent. Op dat moment meldde Mens echter de voormalige kunsthandel van Meier niet zo maar van de hand te zullen doen. Het zou gelijk overste ken moeten worden; de ge meente het pand aan de Grent en Northside toestemming om de omgeving van het Gat van Palace naar eigen goeddunken in te richten. Zo wil Mens on der meer een parkeergarage bouwen onder het naast het Gat van Palace gelegen Palace- plein. Boven de parkeerkelder moet in de visie van Mens een mooi plein worden gecreeerd met zitbanken en een stand beeld. Later kwamen boven dien nog andere eisen op tafel, onder meer met betrekking tot projecten in de Hoofdstraat en een villa in de Zuid. De ge meente wenste echter niet op de eisen in te gaan en besloot gerechtelijke stappen te on dernemen. Wethouder V. Salman (CDA) zegt het „triest" te vinden dat Mens nu uit wraak meent de gemeente dwars te moeten zit ten door het Gat van Palace af te breken. „Hieruit blijkt wel dat Mens zelf denkt zwak te staan bij de rechtszaak die wij hebben aangespannen. Als hij er zeker van zou zijn dat hij ge lijk had dan zou hij wel met zijn handen over elkaar achter uit leunen en afwachten. Dat hij dat niet doet zegt genoeg". Volgens Salman zijn de activi teiten van Northside op het Gat van Palace geoorloofd. „Het is een bouwterrein en de eigenaar mag er een schutting omheen zetten en er tegels neerleggen of ze weer wegha len". Dat Mens de bestrating nu weghaalt terwijl er voorlo pig nog geen zicht is op bebou wing van de grond vindt hij te betreuren, zeker omdat het Gat van Palace als evenemen tenplein in de zomer van groot belang is voor het toerisme. Wel zal Mens er voor moeten zorgen dat er geen overlast door stuivend zand zal ont staan in de omgeving van het terrein. De zeewind heeft op het aan alle kanten open plein vrij spel. Gebeurt dat niet dan zal de gemeente zelf maatrege len nemen en Mens de reke ning toesturen. W. van Schie, eigenaar van het aan het Gat van Palace gren zende Promenade Hotel en te vens voorzitter van de vereni ging van ondernemers van de Koningin Wilhelminaboule- vard, heeft weinig waarderen de woorden over voor de hou- Het Gat van Palace is de inzet van een conflict tussen makelaar Mens en de gemeente. FOTO HENK VAN DEN ENDE ding van Mens. „Wat er nu ge beurt is puur slecht voor Noordwijk", zegt hij. ,Mens zegt zelf dat Noordwijk af moet van de spijkerbroeken- en pa tat-cultuur, dat moet dan nu zeker plaats maken voor tralie cultuur. Kijk, als het nou gaat om het echt bouwrijp maken van het terrein, dan zal nie mand zich daar aan storen. Maar dit gebeurt duidelijk al leen maar om dwars te liggen. En de ondernemers die er met hun zaak of terras op uitkijken zijn hierbij de dupe". Nog deze week wil Mens ook de grond aan de Parallelboule vard bouwrijp maken en er de eerste paal slaan voor het cir custheater. Een dergelijke grootschalige discotheek past absoluut niet in de huidige vi sie van Noordwijk waarbij men er juist van uitgaat het aantal vierkante meters aan dancing- vloeroppervlakte terug te brengen in plaats van uit te breiden. Salman geeft toe dat het heel moeilijk zal worden Mens te weerhouden het bouwplan ten uitvoer te bren gen. Welke middelen de ge meente hierbij nog ten dienste staan wil hij echter niet kwijt. Overigens voorziet van Schie weinig of geen mogelijkheden voor de exploitatie van een su perdisco in Noordwijk. „Ik denk dat Mens niemand zal kunnen vinden om een derge lijke zaak voor hem te runnen. De landelijke cijfers wijzen uit dat grote discotheken steeds slechter gaan draaien". ARMOND De com- issie ruimtelijke orde- ng is gisteravond in gro- lijnen accoord gegaan et het voorontwerp-be- immingsplan Endepoel in Warmond. Daar wil gemeente 89 woningen aliseren. Voornaamste den om met het plan in stemmen was de tijds- uk die erop rust. Eind aart moet het vastge- ;ld zijn om geen bouw- ntingent te verliezen, idanks het feit dat de gebrui- lijke inspraakprocedure nog iet volgen, was er al sprake n een ruime publieke be langstelling. Bewoners van de aangrenzende wijk hadden voornamelijk problemen met de plaats van de geprojecteer de sporthal. Een bewoner van het Leerpad was niet erg ge lukkig met een mogelijk ne gen meter hoge flat op tien me ter van zijn woning. Wethou der J.C.M. Wassenaar was ge negen zich daar nog eens over te buigen maar verwees de woordvoerders toch naar de komende officiële hoorzitting over het bestemmingsplan. In eerste instantie leek het erop dat een paar commissiele den onoverkomelijke bezwa ren hadden tegen het plan. Op burgerlid C. van Kuijen maak te het een rommelige indruk. Hij vroeg zich af of er over de geplande sporthal binnen de politiek al overeenstemming was. Daarnaast was het vol gens hem niet duidelijk of de gekozen opzet voorzag in de lo kale behoefte van de woning zoekenden. Het door de Ge meente gehouden onderzoek daarnaar is immers nog niet af gerond. Hoewel de Gemeente een deel van de grond in eigen dom heeft, is het grootste stuk in handen van een projectont wikkelaar. Wanneer daar nog mee onderhandeld moet wor den leek het Van Kuijen wat prematuur om daar nu al een invulling aan te geven. De heer A.G.M. Schavenmaker (PWj was ook van mening dat het College wat op de zaken vooruit liep. „Wat gaan we van avond hier doen?", vroeg hij zich af. „Er wordt voorbij ge gaan aan het accommodatieon- derzoek. Een sporthal hier is voorbarig, want we moeten die discussie nog voeren". De ver deling van een derde deel wo ningwetwoningen, een derde deel premie- en een derde deel vrije sector-woningen, die ge hanteerd wordt voor het plan kan volgens Schavenmaker op losse schroeven komen te staan als de resultaten van het woningbehoefte-onderzoek er bij worden betrokken. Teleur gesteld was hij over het feit dat er geen ruimte was voor de ver koop van vrije bouwkavels aan Warmonders. Mevrouw C.A.M. Saris (WD) was echter zeer content met de opzet voor En depoel III. Vooral de realise ring van een sporthal deed haar deugd. „Dit plan reikt een oplossing aan van de knelpun ten in de accommodaties in Warmond," aldus Saris. Het voornaamste bezwaar van de heer A.J. Lemmers (CDA) betrof de ontsluiting via De Weiden. De enige toegangsweg naar Endepoel II wordt daar door nog sterker belast. Een ontsluiting naar de Herenweg was hem liever geweest. Wet houder Wassenaar wist de be zwaren echter goeddeels weg te nemen. „Wanneer je een plan gaat ontwerpen, gaat dat altijd ten koste van iets. Van de een krijg je de handen op el kaar en een ander gaat met een spandoek staan," aldus Wasse naar. Hij was het niet eens met de stelling dat het een romme lig plan zou zijn: „het is door vakmensen maanden bestu deerd." Om dit te illustreren hield hij zijn gehoor een 'praat- prent' voor, een uitgewerkte plattegrond van het gebied. De discussie over de sportaccom modatie gaat volgens de wet houder niet meer om de plaats, maar om de vraag of het een sporthal of een sportzaal zou moeten worden. Door het plan in fasen te realiseren is er in de ogen van de wethouder nog alle gelegenheid om de resul taten van het woningbehoefte- onderzoek erin te verwerken. De onderhandelingen met de projectontwikkelaar zijn vol gens hem afgerond. Zaak is nu alleen nog om de overeen komst in juridische vorm te gieten. Het is echter geen re den om de procedures niet op gang te brengen, meende Was senaar. Dat de vrije kavels in de ondehandelingen verdwe nen zijn vond hij niet zo erg. „De vrije sector zal me wat dat betreft een zorg zijn, het gaat mij om de 65 woningen in de sociale sfeer. Dat is altijd het uitgangspunt geweest", vond de commissievoorzitter. REGIOJUORNAAL Concert(l) Anneke Jansen-Kot organis- te van de Adrianus-kerk in Langeraar en de organist van de Wassenaarse Kievits- kerk Rijk Jansen verzorgen vrijdagavond een concert in Sassenheim. Het optreden vindt plaats in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat en begint om kwart over acht. De toegang bedraagt f 7,50, CJP/Pas 65-houders betalen f6,-. Cabarestafette Vincent Bijlo, Zindroom en Verreck en Pleijsier zijn za terdagavond de hoofdattrac ties tijdens de Cabarestaffete in het Katwijkse Tripodia. Nog geen vijf jaar geleden werd dit evenement voor het eerst georganiseerd met toenm nog onbekende namen als Brigitte Kaandorp, Hans Liberg, Frisse Jongens Zak en As en Bert Visscher. Orga nisator K O rekent ook dit jaar op een sfeervolle en unieke avond, de deuren van Tripodia aan het Hoomes- plein 165 gaan om kwart over acht open. Kaartjes kos ten f 15,-, K O-leden beta len f 12.50 en CJP/Pas 65- houders f 10,-. Concert (2) The Bob Color verzorgt zater dag een optreden in Join in Noordwijk. De eerste noten zullen om negen uur aan het publiek worden toever trouwd. De toegang tot het jongerencentrum aan de We teringkade 2 bedraagt f 10.-. Concert (3) Het Guarneri Trio treedt zondagmiddag op in Hofste de Restaurant Gleyburght' in Noordwijk. Het trio be gint om kwart over twee. Een kaartje kost f 15,-. CJP/Pas 65-houders en K O-begun stigers betalen 12.50 en jeugd tot en met 15 jaar f 7,50. Cleyburght bevindt zich aan de Herenweg 225. Viswedstrijd Hengelsportvereniging De Sportvisser organiseert zon dagmorgen een viswedstrijd in Noordwijk. De lijnen worden om kwart over acht uitgegooid vanaf het stran ter hoogte van de Koningin Wilhelminaboulevard. Deel name kost f 5,-. Concert (4) De pianist Otto Pool en gita rist Rene Gervais treden zon dagmiddag op in de Muziek kapel van het Agathaklooster in Lisse. De muzikanten zul len werk van vivaldi, Mozart en Chopin vertolken. Het kof fieconcert begint om kwart over twaalf. De toegang be draagt f 6,-. Vincent Bijlo is een van de trekkers van de Cabarestafette die zater dag in Katwijk plaats vindt. FOTO:ANDRÉ BEEKMAN door FRANS MICKLINGHOFF ASSENAAR - „Wij zijn schokt. Natuurlijk zijn er niet blij mee, maar laten het eerst even be- ïken. We zullen zeker lar de heren van de Mi- elin gids in Brussel an praten. int we willen weten waarom ster ons is ontnomen". Dat !t mevrouw Goudsmit, echt- note van de eigenaar van berge de Kieviet in Wasse- ar. Maandag werd bekend tDe Kieviet zijn in 1988 ver- rven Michelin-ster is kwijt raakt. „Een afspraak is nog it gemaakt. Daarmee wach- ïwe tot mijn man uit het zie nhuis is, en voldoende her- ld is", aldus Goudsmit. De ienaar is overigens niet door jobstijding in het zieken- is beland; de afspraak voor operatie was al twee maan- n geleden gemaakt. Zijn °uw laat weten dat haar man klap gelaten heeft onder- fin. „We kunnen er nu niets eer aan doen. We zullen dit T moeten werken om de ster te heroveren. Maar be grijpen waarom we hem dit jaar zijn kwijtgeraakt, doen we het niet. We hebben nog steeds dezelfde kok als in 1988, toen we de ster kregen. De kwaliteit van de maaltijden en de bedie ning is in onze ogen nog steeds zoals in de afgelopen jaren". Rond de eeuwwisseling begon de bebouwing van het park de Kievit. Sinds 1913 is er sprake van het huis 'de Kieviet'. In die tijd was het een uitspanning, annex theetuin. De gegoede burgerij legde er op zomerse zondagen aan tijdens tochtjes met de paardetram. De aanleg van de beroemde gele tram (van 1923 tot 1961) die zich dwars door Wassenaar slinger de, had een halte ter hoogte van de uitspanning. In de jaren vijftig brandde de Kieviet tot de grond toe af. Na de wederopbouw zwaaide Lui- gi Gandini, die in 'De Beuken hof in Oegstgeest al de nodige roem vergaarde, er de scepter als eigenaar en manager. De Kieviet werd een luxe hotel- restaurant. Maar niet iedere Wassenaarder kon deze om schakeling appreciëren. Via ingezonden brieven in de plaatselijke bladen maakten de tegenstanders van de ver nieuwing duidelijk dat de nieuwe opzet geen lang leven zou zijn beschoren. Maar de Auberge de Kieviet bloeide als nooit tevoren. Ster In 1986 verkocht Luigi Gandi ni de Auberge aan Bob Goud smit, die al eigenaar was van het met één Michelin-ster ge tooide restaurant 'Molen de Dikkert' te Amstelveen. Het bedrijf werd grondig onder handen genomen. Het vloerop pervlak werd flink vergroot en door er een etage op te zetten kon het aantal kamer van 6 naar 26 worden uitgebreid. Op 6 december 1988 werd de com pleet gerenoveerde Auberge de Kieviet heropend door de toenmalige minister van eco nomische zaken R. de Korte. In zijn toespraak prees hij de keuken van de Kieviet en de meesterkok Nico Beekveld die 'De Kieviet' temidden van de verbouwing naar een Miche lin-ster had gekookt. Geruchten als zou De Kievit binnenkort worden verkocht verwijst Goudsmt naar het rijk der fabelen. „Er is geen sprake van onderhandelingen met de Bilderberg-groep over de ver koop van de Auberge. Dat ge rucht doet al een tijdje de ron de in Wassenaar. Ik heb zelfs al iemand gesproken die een be drag wist te noemen en er is ook een bankier die beweert de financiële transactie te hebben geregeld. Wij weten echt van niets want de Kieviet is niet verkocht en staat niet te koop. We denken er niet aan dit prachtige bedrijf te verkopen. Het gaat goed. Op het verlies van die ster na dan". Een personeelslid gaat erva- nuit dat dat verlies tijdelijk is: „Natuurlijk, nu zijn we ter neergeslagen. Maar morgen zijn we over de klap heen. En volgend jaar hebben we de ster weer. Zeker weten". DEN HAAG - Voor de kwaliteitsverbetering van de recreatievaarwegen in Zuid-Holland wil de pro vincie ruim 875.000 gul den uittrekken. Samen met het rijk, de recreatie schappen, gemeenten en de hoogheemraadschap pen wordt hieraan in 1992 voor ruim 4 miljoen gul den geïnvesteerd. De projecten passen in het zo genaamde 'Blauwe netwerk', onderdeel van het onlangs in de Staten vastgestelde 'Groene Hartbeleid'. Doel hiervan is het ontwikkelen van een sa menhangend netwerk van vaarwegen voor de recreatie- toervaart. Hierbij wordt ook aandacht besteed aan de wa terkwaliteit en. de betekenis van het water voor de ecologi sche structuur. In totaal acht projecten heb ben Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks bestuur van de provincie, voorgedragen voor een bijdrage: het vergroten van de door- vaartbreedte van de Doesbrug in Leiderdorp in combinatie met renovatie, 150.000 gulden Uitdiepen van de Rotteme- ren, 500.000 gulden Aanleg van een trailerhelling in Sassenheim, 15.000 gulden Instelling van een zondags bediening op een aantal brug gen voor de recreatievaart, 20.000 gulden Verbeteren van de vaarver- binding tussen de Zoetermeer- se Plas en de Ommedijkse wa tering in Stompwijk, 31.000 gulden Aanlegsteiger in Haastrecht, 37.500 gulden Renoveren van de sluis in Hardinxveld-Giessendam, 100.000 gulden Proefprojct langs het Aarka naal: het gescheiden inzame- lem van chemisch afval uit de recreatievaart, 75.000 gulden. De provincie heeft in 1990 en 1991 in totaal ruim 1,5 miljoen gulden besteed aan projecten ter verbetering van de kwali teit van de recreatievaarwe gen. Volgend jaar moet er een projectenlij st worden opge steld die uitgaat van een aan pak per gebied. JE BEKIJKT 'T GOED MET EEN LENING VAN DE GKB Natuurlijk gaat u voor uw lening naar een vertrouwd adres. Zoals de GKB Leiden dus. Daar maken ze uw persoonlijke lening of doorlopend krediet prima in orde voor u. Snel, zonder poespas en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Of bel voor informatie. GOED VOOR V_3B UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071 -254145

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13