Pleidooi voor versterking winkelcentrum Alphen Oudheidkamer zoekt nieuw onderkomen Stemmen staken over schuur in Rijpwetering li Bezwaren tegen woningbouw bij Noordeinde CctdócSomont LEIDEN OMGEVING li „Bij snowboardsport moet je weten waar je grenzen liggen" «ebl DINSDAG 18 FEBRUARI 1992 1 WD-raadslid J.de Waard verlaat raad LEIDERDORP - Het WD-raadslid Jaap de Waard heeft zijn lidmaatschap van de Lei- derdorpse gemeenteraad met ingang van 25 februari opgezegd. Als reden voert De Waard aan zijn drukke werkzaamheden, na zijn overstap van de Centrale Recherche Infor matiedienst naar het bedrijfsleven. De Waard is werkzaam bij de afdeling voorlich ting van het ministerie van verkeer en wa terstaat. Het werk is niet te combineren met het raadslidmaatschap. Vorig jaar droeg De Waard al het voorzitter schap van de WD-fraetie over aan P. Muller. De Waard zal als raadslid worden opgevolgd door mevrouw M.E. Nienhuis-Bitter. Me vrouw Nienhuis is in Leiderdorp bekend voor haar werkzaamheden voor de Vrouwen Advies Commissie (VAC). Bezwaar tegen vestiging van restaurant aan Kerkweg TER AAR Zeven bewo ners van de Kerkweg in Ter Aar maken bezwaar tegen vestiging van een restau rant in het voormalige pand van Arie Cats. De fa milie Rossenberg heeft plannen om een restaurant te beginnen. Ze pachten reeds het ertegenover gele gen Dorpshuis. Omdat ze hun gasten liever in een echte restaurant-entourage ontvangen als ze willen di neren, willen ze het eetge- beuren overhevelen naar de overkant. Tegelijkertijd wordt het Dorps huis wat meer ontlast ten gun ste van de verenigingen die nog al eens uit moesten wijken met hun activiteiten. In de commis sie beroep-en bezwaar lichtte de heer Bos namens de omwonen den het bezwaarschrift gister avond toe. „We zijn bezorgd voor overlast van parkeerders. Er zijn bij het Dorpshuis 57 parkeerplaatsen, terwijl er bij het door het restau rantplan nog eens 20 tot 25 bij komen. Dat is veel te weinig, want soms gebeurt het nu al dat wij zelf onze auto nergens meer kwijt kunnen. Voorts zitten we niet verlegen om reuk- en ge luidsoverlast. Als gasten komen en gaan dan geeft dat voor de buurt erg veel onrust. Het geeft alleen maar meer verkeer, dat kan de Kerkweg echt niet heb ben". Volgens de heer Rossen berg komt er een gezellig res taurant met plaats voor een be perkt aantal gasten. „Met de 25 parkeerplaatsen die we voor de zaak gaan inrichten komen we ruimschoots toe voor onze gas ten. Voorts zijn we genegen om extra wandisolatie aan te bren gen en als het moet driedubbel glas om het geluid binnen de normen te houden". Rossen berg was ook bereid om drie par keerplaatsen met stangen te re serveren voor omwonenden. De omwonden willen verder geen bestemmingswijziging van de grond: horeca in plaats van detailhandel. Dit omdat ze bang zijn dat er eventueel een discotheek komt na een restua- rant. De gemeente stelde echter dat het terrein een pure restau rantbestemming kan krijgen. Zeecontainer in Oud Ade moet weg ELLEN VERHAAR ALKEMADE - Een bewoner van de Leidse- weg in Oud Ade moet een zeecontainer, die in gebruik is als schuur, verwijderen. Daarin gaf de commissie beroepsschriften gisteravond het college van B&W gelijk. De eigenaar van de container, de heer P. van der Werf, maakte er gisteravond ten overstaan van de commissie geen geheim van dat hij de container gebruikt voor de opslag van stro, hooi, aardappelen en veevoeder. Daarvoor is een bouwvergunning nodig. De gemeente Alkemade verleent echter geen bouwvergunning voor een container die staat op grond met de bestemming tuin. Van der Werf moest eerder al een oude auto verwij deren die hij gebruikte voor de opslag van vee voeder. Als alternatief schafte hij de zeecontai ner aan. ALPHEN AAN DEN RIJN Het winkelgebied in en om De Aarhof in Alphen aan den Rijn moet haar re gionale functie behouden en waar mogelijk kwalita tief versterken. Voorwaar den zijn voldoende cen trum-activiteiten, een goede bereikbaarheid en genoeg parkeerplaatsen. Dat stelt het gezamenlijke Al- phense bedrijfsleven over de centrumontwikkeling van Al phen aan den Rijn. Naast de Kamer van Koophandel heb ben de Ondernemersvereni ging Midden- en Kleinbedrijf Alphen aan den Rijn (OMKA), de Vereniging van Onderne mingen in Alphen aan den Rijn (VOA), de Raad voor het Filiaal en Grootwinkelbedrijf, Vendex, Nationale Nederlan den/Vastgoed (namens Inno- vest nv), Hema en Ahold de handen ineen geslagen om een gezamenlijke toekomstvisie op papier te zetten. De visie is verwoord in de nota „Het Al- phense Hoofdwinkelapparaat centraal". De nota werd gister ochtend in Hotel Toor in Al phen door directeur A. Berk hout van de KvK en door voor zitter Slot van de Omka over handigd aan wethouder G. van As van ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling. Met dit gebaar werd de gemeente door het bedrijfsleven uitgenodigd om gezamenlijk tot een goede strategie te komen om de kan sen van het stadscentrum te benutten. Alphense brug Het gezamenlijke Alphense bedrijfsleven vindt dat in de toekomstige centrumontwik keling het hoofdwinkelappa raat (De Aarhof, Van Manders- loostraat) centraal moet staan. Zij zegt dit als reactie op de vo rig jaar gepresenteerde nota van de gemeente Alphen „De brug centraal". Met de vast stelling van dit rapport heeft de gemeenteraad van Alphen bepaald dat het autoverkeer over de Alphense brug met in gang van 1 januari 1993 niet meer zal zijn toegestaan. Het bedrijfsleven denkt daar an ders over. Om een goed winke lapparaat in Alphen te houden, waar ook veel mensen uit de regio op af komen, moet het centrum goed bereikbaar zijn en genoeg parkeerplaatsen be vatten. Die bereikbaarheid wordt er niet beter op als de brug autovrij wordt gemaakt. Sterker nog, het is een keihar de voorwaarde voor de verster king van het winkelapparaat, zo voeren de ondernemers aan. Ook pleiten zij voor een uit breiding van het aantal par keerplaatsen tot 2000. Vooral op koopavonden en op zater dag blijkt het parkeren nogal eens een probleem te zijn. Te gelijkertijd met uitbreiding van het winkelapparaat moeten bovendien extra par keerplaatsen worden aange- Uitbreiding Het winkelgebied in het cen trum moet zo compact moge lijk en goed beloopbaar blij ven. Uitbreiding van het win kelapparaat zou dan ook het beste plaats kunnen vinden op het Aarplein, de zone tussen de huidige AH-vestiging en gara ge Oosterman, en zuidelijk en in aansluiting op de V en D vestiging. Heel belangrijk vindt het Al phense bedrijfsleven de aan wezigheid van centrumactivi teiten. Met die activiteiten doelt zij op zakelijke dienst verlening met publiekfunc- ties, horeca en publiek-verzor- gend ambacht in combinatie met 'galerie-achtige', culturele voorzieningen en kleinschali ge kantoren. Over die invul ling hebben de ondernemers ook hun gedachten laten gaan. Zo moet de Castellumstraat ontwikkeld worden als 'rugge- graat' van (zakelijke) dienst verlening. In meerdere opzich ten (verkeer, visueel) moet de straat uitgroeien tot het visite kaartje, de toegangspoort tot het Alphense centrum. De om geving van de Julianastraat/St. Jorisstraat kan het brandpunt worden van culturele voorzie ningen en kleinschalige kanto- Eremedaille voor Leiderdorper Boelee De heer H.J. Boelee (60), voorzitter van de Christelijke oratoriumvereniging Excelcior in Leiderdorp kreeg gisteravond de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit handen van burge meester A. Bruggeman. Dit gebeurde voorafgaand aan de algemene ledenvergadering van Excelsior, in het zalencomplex het Trefpunt. Boelee is sinds 1952 lid van Excelsior en sinds 1962, met een onderbreking van vijfjaar, voorzitter van deze vereniging. Dit jaar is Boelee dus 40 jaar lid en 25 jaar voorzitter. Excelsior is één van de oudste vere nigingen van Leiderdorp. De vereniging werd op 1 oktober 1896 opgericht als christelijke zangvereni ging. In de periode waarin Boelee de voorzittershamer hanteert, heeft Excelsior zich meer en meer toege legd op het uitvoeren van oratoria. Op 14-jarige leeftijd begon Boelee in de brandstoffenhandel, na 1947 als zelfstandig middenstander. Eerst werkte hij samen met zijn broer en zijn vader, later zette hij de zaak alleen voort. Vanwege de oliecrisis en de enorm toenemende toepassing van aardgas, verliet Boelee in 1974 de brandstoffenhandel en opende hij een dierenspeciaalzaak. Eind 1987, op 56-jarige leeftijd, is hij met deze zaak gestopt. FOTO: WIM VAN NOORT „Ik r dat ik wel eens te voorzichtig ben", vertelt Nederlands kampioen snowboarden Guido van Rijn uit De Kaag. FOTO: PR Idoor ELLEN VERHAAR DE KAAG „De snow boardsport is nog heel jong. In slechts enkele ja ren tijds is het niveau sterk gegroeid. Nederland kan internationaal heel goed mee komen". D^t zegt de Kaagse student aan de sportacademie, Guido van Rijn (20). Vori ge week werd hij in het Franse Les Arcs van de 120 deelnemers Neder lands kampioen snow boarden. Een week eerder was hij op de Bergense Borstelbaan al Ne derlands baankampioén ge worden. Om duidelijk te ma ken wat snowboarden inhoudt, legt Guido uit dat zijn favoriete evenwichts-wintersport op de korte brede ski eigenlijk be staat uit twee alpine onderde len, namelijk slalom en reuze slalom en een free style onder deel, genaamd half pipe. Op de half pipe kan een hoge snel heid worden ontwikkeld om dat het een langgerekte, schuin op de helling van een berg geplaatste baan is. Guido won op geen van de drie onderdelen; wel behaalde hij in totaal het hoogste aantal punten. Bij de slalom en de reuze slalom werd hij derde en bij de half pipe tweede. „Wei nig mensen zijn goed in zowel de alpine onderdelen als in free style, waarbij het vooral op léf aankomt. Meestal willen de deelnemers één bepaald on derdeel winnen. Daar leggen ze zich dan helemaal op toe", vertelt Van Rijn. Sneeuwkampioenschap Guido wist dat hij kans maakte op het sneeuwkampioenschap. „Vorig jaar hoorde ik bij de besten, alleen was ik toen op het onderdeel reuze slalom ge diskwalificeerd wegens een val. Bij de half pipe en de sla lom behaalde ik vorig jaar een vijfde en een tweede plaats". Er zat groei in, vier jaar gele den deed hij al mee aan het eerste Nederlandse baankam- pioenschap van de jonge ska- teboardsport. Van Rijn behaal de direct de derde plaats. „Mijn trainer Wart Rosier werd destijds kampioen. Dit jaar won ik alle baanwedstrijden met een redelijke voorsprong op de overige deelnemers". Het Nederlands baankampi- oenschap bestaat uit een groot aantal wedstrijden op een stuk of tien kunstskibanen in Ne derland. Bij het sneeuwkampi oenschap gaat het heel anders, dan is het van belang dat de deelnemers drie keer goed presteren zonder te vallen. „Je moet dan drie dagen achter el kaar de juiste motivatie heb ben. In wezen is dat veel moei lijker". Guido van Rijn heeft het geluk dat zijn trainingen voor het grootste deel worden betaald door sponsors. Dit jaar kon hij zes weken in de sneeuw doorbrengen. Dat is overigens veel minder dan vier andere Nederlandse kansheb bers op het sneeuwkampioen schap snowboarden. „Die zit ten bijna het hele jaar in de sneeuw en zijn gespecialiseerd in een van de drie onderdelen. Zij kunnen per onderdeel meer risico nemen. Zo namen twee van de drie kanshebbers op de slalom teveel risico en vielen". Grenzen „Bij de snowboardsport is het van groot belang te weten waar je grenzen liggen", vervolgt hij. Ik realiseer me wel eens achteraf dat ik te voorzichtig ben geweest. Toch is dat altijd beter dan wanneer je valt, want dan heb je niks!" Met gewoon skieën is hij tijde lijk gestopt. In de toekomst wil de Kaagse snowboardkampi- oen zich toeleggen op het free style skispringen. Trainen daarvoor kan in Nederland op een skibaan in Wichen, waai de landingsbaan uit water be staat. Hij heeft echter nog meer sportieve liefhebberijen, namelijk waterskieën en wed strijdzeilen. „Dat doe ik nu twee jaar. Ik ben bemannings lid, dan moet je een goede af stemming met de bestuurder hebben. Het gaat de goede kant op". Aan faciliteiten ont breekt het hem niet, want zijn vader heeft een zeil-, ski- en surfschool in de Kaag. In de toekomst hoopt Guido het wa tersportbedrijf van zijn vader over te nemen. „Dan is een af geronde opleiding aan de sportacademie heel belangrijk. Ik laat dan ook de wedstrijd sporten niet ten koste gaan van mijn opleiding." aldus de kersverse nationaal kampioen. LEIDERDORP - De Oudheidkamer van Lei derdorp, die met ruimte problemen kampt, is op zoek naar een nieuw on derkomen. De Oudheid kamer heeft een deel van de zolder van „De Hol- landsche Tuyn" aan de Hoofdstraat ingericht als historisch museum. De ruimte daarin is niet vol doende om alle vondsten die met de historie van Leiderdorp te maken heb ben permanent ten toon te stellen. Bovendien loopt het contract af dat vijfjaar geleden werd ge sloten met de eigenaren Jaap en Bianca Sloof. Weliswaar bestaat de mogelijk heid de hele zolder te huren, maar de huurprijs blijkt voor ALKEMADE Een als re creatieve ruimte in ge bruik zijnde schuur in de Aderpolder te Rijpwete ring moet op last van bur gemeester en wethouders van Alkemade worden af gebroken. Over een bezwaarschrift daar tegen kon de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften gisteravond niet tot een meer derheidsoordeel komen. De stemmen staakten; het regle ment schrijft in dat geval voor dat de zaak wordt aangehou den tot de eerstkomende ver gadering. Komt er dan weer geen meerderheidsoordeel uit, dan beslist de stem van de voorzitter. De heer I. Kokke- link heeft al twaalf jaar een perceel in de Aderpolder bij het natuurgebied De Hanepoel in gebruik als siertuin. Twaalf jaar lang had hij een negen meter lang motorjacht aan de oever aangemeerd. Het schip was echter een doorn in het oog van de provincie Zuid-Hol land, die natuurbescherming hoog in het vaandel heeft. Daarom kwam het provinciale bestuur met een aantrekkelij ke aanbod: Als Kokkelink zijn boot zou verwijderen en ter plaatse een brede rietkraag zou aanplanten, dan mocht hij zijn schuur vernieuwen en ver groten. Kokkelink ging ak koord. Hij verkocht zijn boot, plantte voor 3000 gulden riet aan en sloopte een deel van de schuur om deze te vernieuwen en uit te breiden. Het bouw werk kostte Kokkelink in to taal 35.000 gulden. Groot was zijn ontsteltenis dan ook toen hij in oktober vorig jaèr een aanschrijving van de gemeen te Alkemade kreeg, waarin hij werd gesommeerd tot afbraak. Volgens het gemeentebestuur was het „zomerhuisje" ge plaatst zonder de noodzakelij ke bouwvergunning. Die ver gunning kon ook niet achteraf worden verleend. Kokkelink beroept zich nu op de provinci ale toestemming. Hij kreeg de helft van de commissie achter zich. ALKEMADE - Een bewo ner van het Noordeinde, H. Klein, heeft er grote moeite mee dat vijf wonin gen worden gebouwd ach ter de achtertuinen van Noordeinde 70 tot en met 76. De commissie beroeps schriften verwierp zijn be zwaar echter gisteravond. Volgens buurman J. de Bil, die het woord namens Klein voerde is er een vrij staande woning gepland loodrecht op een beton pad naar het Noordeinde toe, gelegen tussen de wo ningen van De Bil en Klein. „De toekomstige bewoners van de nieuw te bouwen hui zen zullen de kortste weg naar het Noordeinde nemen Voor een uitgebreide agi ook voor de komende dat raadplege men „UIT", de gj wekelijkse bijlage van de krant. wisn» (SSEls BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg igj 071-121239): Billy Bathgate 19.00, 21.15. LIDO en STUD (Steenstraat 39, tel. 124130) red (12); 19.00, 21.15. wo. ook 14 Hot Shots (al), 19.00, 21.15. 14 30. Don't tell mom the babysit dead (al); 19.00, 21.15. wo. ook Frankie and Johnny (al); 18.45,21] Addams family (al); 19.00, 21.15 ook 14.30. Reddertjes in kangoeiïp land (al); wo. 14.30.* TRIANON straat 31, tel. 071-123875): Dar with wolves (al); 20.00. een i de I Sassf sternar oken. ■rden t imatt broker 'i li legenc er leej teevor téken men I ALPHEN AAN DEN RIJN EUR! NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Johnsons (12); 13 18.45, 21.15. Harley Davidson and Marlboroman (12); 13.45,18.45,21 Hot shots (al); 13.45, 18.45, 21 niet 13 45 Don't tell mom the babf ter's dead (al); 13 45, 18.45, 21 15.1 niet 13.45 Reddertjes in kangoen land (al); wo. 14.00. Fievel in hetwi westen (al); wo. 14 00. VOORSCHOTEN KINDER! COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, 614354): Assepoester (al) Asterix en de knallende ketel (al); 15.45. ZOETERMEER Promenadebi coop Hot Shots; ma. t/m do. 20.00 Johnsons; ma. t/m do. 20.00. The dams Family; wo. 14.00 Fievel wilde westen; wo 14 00. De tjes in kangeroeland; wo. 14.00 without my daughter; ma. t/m 20.00. DEN HAAG ASTA 1(Spui 27, 3463500): De Johnsons (12); 14 18.45, 21.30. ASTA 2: Shatteredi 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Rc >fcl Hood (al); 18.45, 21.30. ma. di. do.i 14.00.* BABYLON 1 (naast Den H H ya Centraal tel. 3471656): Raise the lantern (16); 14.00, 18.45, 21.30 BYLON 2: The Addams family i 14.00, 18.45, 21.30. BABYL0H ortoe Barton Fink (al); 18.45, 21.30. ma A do. ook 14 00. CINEAC 1 20, tel. 3630637): The commitmÉ pro: (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEA! f Billy Bathgate (16); 14 00,18.4521 CINEAC 3 Ricochet (16); 1f 21.30. ma. di. do ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756) Frankie Johnny 14.00, 18.45. 21.30. METROPOI L| Les amants du pont neuf (12); 14 18.45, 21.30. METROPOLE 3:1 snota ma Louise (12); 18.45, 21.30. m le gen do ook 14.00. METROPOLE 4 fisher king (12). 18 45, 21.30 m do. ook 14.00. METROPOLE 5:l ces with wolves (al); 14.00, 1® ODEON 1 (Herengracht 13, 3462400): Deceived (16); 13.45, li 21.30. ODEON 2: Hot shots- 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3 (WICG Johnsons (12); 13.45, 18.45. ON 4: Don't tell mom (al)13.45, li 21 30. HAAGS FILMHUIS: Europa; 19.30, 21.45. Zaal 2; Schi ■0TOUJ ring; 19.30 Pink narcissus; 2l ver Qu Zaal 3. 19.30, 21.45. Gentleman eater ma. Now, voyager, di. They driv ar night, wo. The letter; do. ar uit it te lit ll);i ENS KO SpSEIS Sasse 'ang jelen. der g mo or aai advi Hop :ept REG KINDERVOORSTELLINGEN 3: Bingo; wo. 14.00. BABYLO 9an9 Fievel in het wilde westen; wo 1 Kerki CINEAC 3 De reddertjes in kaïm- (1 15,-). ibart de Oudheidkamer niet op te brengen. Pogingen van het bestuur van de Stichting Oudheidkamer Leiderdorp om elders onder dak te vinden zijn steeds op niets uitgelopen. Onlangs had men een woning in de Dr. van Rhijnstraat op het oog. Enkele donateurs hadden aangeboden het pand te kopen. Van dat idee moest worden afgestapt, omdat de gemeente de woon bestemming wilde handhaven. Een ander pand, een voormali ge winkel in de Hoofdstraat, gaf geen bezwaren, maar het pand was zo slecht dat er voor minstens 60.000 gulden aan vertimmerd moest worden. In maart start de Oudheidka mer een actie om aan het nodi ge geld voor een nieuw onder dak te komen. Alle banken en Leiderdorpse ondernemers zullen worden benaderd voor een financiële bijdrage. Het bestuur denkt nog na over an dere acties, zoals rommel markten, loterijen en dergelij ke. roeland; wo. 14.00. METROPOI De reddertjes in kangoeroeland; 14.00. METROPOLE 4: Fievel Wilde Westen; wo. 14.00. DIENSTVERLENINf d" !l en die is over het pad van mijn buurman, de heer Klein". Buurman De Bil stel de daarom voor een slootje op de erfgrens te laten gra ven, zodat het recht-toe- recht-aan lopen praktisch onmogelijk wordt. De com missie zou later in besloten heid oordelen dat de heer Klein er zelf maar voor moet zorgen dat zijn terrein wordt afgesloten. Het bezwaar van de Kaagse mevrouw M. van Oosten te gen de bouw van een woning aan de Balgerij in de Kaag werd gisteravond door de commissie aangehouden. Het bouwplan van de heer Patist is namelijk inmiddels door de Raad van State ge schorst wegens de te kleine afstand tot de woning van mevrouw Van Oosten. Patist heeft inmiddels een nieuwe bouwaanvraag ingediend en de commissie wil afwachten of daartegen bezwaren be staan. APOTHEKEN - De avond- e diensten van de apotheken in Leiden worden waargenomen apotheken die ook weekenddienst STICHTING KRUISWERK LEIDf Centraal kantoor: Schuttersvéld 1 informatie: tel.: 071r12014]4 08.30-17.00 uur Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN1 ZEN LEIDEN Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis bel van dinsdag 13 00 u. tot woens 13.00 u (Diaconessenhuis polil ken tel 155543, afdeling S.C.I 175639) en van vrijdag 13.00 u I terdag 13 00 u. (Elisabeth-ziekent De Geneeskundige Dienst Leii verhuisd van de Roodenburgerstra Leiden naar de Cronesteinkade Leiden. VERENIGING BESCHERMING OU BOREN KIND - Hulpverlening t gewenste zwangerschap voor mi en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KIN OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231 Leiden, tel 25481Informatie c aanmelden voor kinderopvang den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN. Ketell steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch baar van 10 00 tot 16.00 via 120903. Spreekuur ma. 13.00,-15.1 do. 18.80-20 30 LEIDSE RECHTSWINKEL - Jur Adviesbureau, Ketelboetersstee tel. 130775, afdeling belastingf leen op afspraak, klachtenbureau en do 18.30-20.30, afdeling vrer lingenrecht: ma. 13-15 en do. 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst e.o. - Voor een gesprek van rr mens. Vertrouwelijk. Dag en nacf reikbaar. Telefoonnummer achter telefoongids (071-125202) BUREAU VOOR RECHTSHULP rengracht 50, Leiden tel. 12 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULI DIENST - Hulpverlening in Lö Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsï Valkenburg, Voorschoten, Wam en Zoeterwoude. Tel. 071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - K brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoonr Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-1 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - Stichtinf zinsverzorging Leiden. Aanvragen voor bejaarden en langdurige z> en gezinsverzorging, Rembrandls 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-r"" u en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFi - Dagelijks geopend van 16/ 20.00 uur. Het nummer is 071-12C MELDLIJN AGRESSIE EN DISCf r' NATIE HOMOSEXUALITEIT - 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge 306, Leiden, tel 071-899375. geopend ma. t/m vr. 9-12 u. Telefonische informatie over kir slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN Spreekuren: ma. 20.00 u. wo. en vr 9.00-10.30 u.; weg 33, Voorschoten. Tel. 3254. rt op n sh md' rjol nfitram ir een >k bre id Net iei sped chrevt Rier igertsi De a conct Dit >oerd J "d de. jnprarro mid CENTRlr oudi elbo rdt ge hbfi M \iag wang inefwa/ le-pr; |ep perso( 13 ense ito cl t in ni. atondi 'lm vj' Mariz tyba. Oran aJfnina' pi üen; 5 Kal f, opgc 14-1 Ie, Ro; 1 tentm

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12