Heilige alliantie Reagan en de paus tegen Sovjetunie H r GEESTELIJK LEVEN OPINIE Duitse minister waarschuwt tegen sekten 'UNCTAD heeft niets bereikt voor ontwikkelingslanden' COMMENTAAR a ca CeidaeSou/umt MAANDAG 17 FEBRUARI 1992 Referendum in Ierland over echtscheiding DUBLIN - De nieuwe premier van Ierland, Albert Rey- nolds, heeft zaterdag bekendgemaakt dat zijn regering een referendum wil organiseren over legalisering van echt- scheiding. In Ierland is echtscheiding verboden. Reynolds heeft het ministerie voor justitie opdracht gegeven voorbe reidingen voor het referendum te treffen. Reynolds, die vo rige week Charles Haughey opvolgde, zei tegenover journa listen dat hij zich ernstig zorgen maakt over het lot van echt- sparen wier huwelijk op de klippen is gelopen. De nieuwe premier vermeed nadrukkelijk zich zelf uit te spreken over ;de wenselijkheid van legalisering, maar enkele ministers -hebben toegezegd een wetswijziging te zullen steunen. Zes jaar geleden verwierpen de Ieren in een referendum nog een voorstel voor het opheffen van het verbod op echtschei ding. Die uitspraak leek mede ingegeven door de angst dat vrouwen en kinderen na een echtscheiding zonder inkomen zouden achterblijven. Reynolds verzekerde zaterdag dat hij „het ontstaan van nieuwe armen in de Ierse maatschappij" wil voorkomen. Domoren: mensen die andei's den ken dan jezelf Gustave Flaubert Moeder Teresa korte tijd in ziekenhuis ROME Moeder Teresa is vorige week voor kor te tijd in het Gemelli-ziekenhuis (81) in Rome op genomen. Zij heeft enige dagen op de afdeling hartbewaking gelegen. De toestand van moeder Teresa is volgens het ziekenhuis niet zorgwek kend. Een woordvoerster van haar orde, de 'Mis sionarissen van de naastenliefde', ontkende dat moeder Teresa (81) een hartaanval heeft gehad. „Nee, nee, ze is alleen een beetje moe. Meer niet," aldus een woordvoerster van de orde. „Ze heeft wat rust nodig." Begin deze maand kwam moeder Teresa in Rome aan, nadat ze zes weken met hart klachten in Californië in een ziekenhuis had gele gen. In december onderging ze een hartoperatie. Volgens plan zou ze zaterdag in Calcutta princes Diana ontmoeten, die met de prins van Wales een reis door India maakt. Maar ze is op het moment te zwak om te reizen. Drewermann niet in beroep PADERBORN - De Duitse theoloog Eugen Drewer mann gaat niet bij het Vaticaan in beroep tegen de tuchtmaatregelen die hem treffen. Ook als aartsbis schop Johannes Degenhardt van Paderborn hem als priester schorst, zal Drewermann geen beroep op het Vaticaan doen. „Het Vaticaan heeft zelf opdracht tot de tuchtmaatregelen gegeven. Het zou een klucht zijn als ik dan bij deze instantie mijn recht zou moeten ha len." Verder heeft Drewermann kritiek op het feit dat het kerkrecht de plaatselijke bisschop volledige han delingsvrijheid heeft verleend om straffen op te leg gen. Zulke processen zijn naar zijn mening „in strijd met de geest van Jezus". Drewermann is niet van plan vrijwillig het ambt neer te leggen. Hij wees daarbij op de talrijke mensen die in zijn ideeën zijn geïnteres seerd. Bovendien beschouwt hij zich zelf als door en door katholiek. „Daarom verzet ik mij met handen en voeten tegen de druk om mij uit de kerk te zetten. Als het aan mij ligt komt de kerk nooit van mij af." Stepinac door parlement Kroaten gerehabiliteerd ZAGREB Het parlement van Kroatië heeft in zijn eerste zitting na de erkenning van Kroatië door de EG een veroor deling uitgesproken over het vonnis tegen kardinaal Aloj- zije Stepinac. Hij werd in 1946 tot zestien jaar gevangenis ver oordeeld wegens collaboratie met de fascistische regering in Kroatië tijdens de Tweede We reldoorlog die op grote schaal Serviërs, joden en zigeuners had vermoord. In 1951 werd hij uit de gevangenis ontslagen, maar werd onder huisarrest geplaatst. Stepinac overleed in 1960. Volgens het parlement was het proces door de communisti sche regering in scene gezet. „Stepinac werd ten onrechte veroordeeld. Het vonnis was een belediging voor het Kroati sche volk," zei parlementariër Ivica Percan. Daarna nam het parlement met applaus een verklaring aan. Volgens het parlementsbesluit werd Stepi nac veroordeeld omdat hij wei gerde met het Vaticaan te bre- ken. Stepinac was aartsbisschop van Zagreb toen de Kroatische fascisten, de Ustasja's, de heer schappij over de onafhankelij ke staat Kroatië hadden. Deze staat werd na de invasie van 1941 door Italië en nazi-Duits- land opgericht. Stepinac stond positief tegen- over de oprichting van een on afhankelijk Kroatië. Zijn rol 'i tijdens het fascistisch bewind is niet geheel duidelijk. Hij keerde zich pas tegen de Us- "tasja's toen zij aan de verlie zende hand waren. Pronuntius Backis neemt afscheid TIME: WASHINGTON - De voormalige Amerikaanse president Ronald Reagan en paus Johannes Paulus II hebben in 1982 een ge heime overeenkomst ge sloten om het toenmalige verboden Poolse vakver bond Solidariteit te steu nen. De „Heilige Alliantie" tussen Reagan en de paus was be doeld om de invloed van de Sovjetunie in Oost-Europa te ondermijnen, zo meldt het weekblad Time in zijn num mer van vandaag. De overeen komst werd volgens Time op 7 juni 1982 in het Vaticaan geslo ten en was onderdeel van een uitgebreide strategie om de macht van de Sovjetunie aan te tasten. Reagan en de paus wilden uiteindelijk bereiken dat de Sovjet-economie ineen zou storten en dat de Sovjetu nie haar totale greep op de ove rige landen in Oost-Europa zou verliezen. Bovendien zouden door het plan hervormingen moeten worden doorgevoerd in de Sovjetunie zelf. Een woordvoerder van Time verklaarde dat verslaggever Carl Bernstein voor het ver haal meer dan 75 functionaris sen van het Vaticaan en de re- gering-Reagan had geïnter viewd. Reagan bevestigde het bestaan van de „Heilige Allian tie" en verklaarde tegenover het weekblad dat de deling van Europa, waartoe in Jalta was beslotens-een grote fout was geweest. Volgens het artikel in Time is Solidariteit tot 1989, toen het een legale status kreeg, ge steund door een netwerk van organisaties die onder leiding van Reagan en de paus waren opgericht. Een regeringsfunc tionaris in Washington zei ech ter dat de „Heilige Alliantie" niet de val van het communis me veroorzaakte. Noch Reagan noch de paus hadden de opkomst van Michail Gor- batsjov voorzien. Maar, zo zei de functionaris, „zoals alle gro te leiders, hebben de paus en de president de krachten van de geschiedenis voor hun ei gen doeleinden gebruikt." BONN De „aantrek kingskracht van obscure sektenleiders" vormt vol gens de Duitse minister voor jeugdzaken, Angela Merkel, een gevaar voor de jeugd en jonge gezin nen. Vooral in Oost-Duits- land zijn talrijke gevallen bekend waarin mensen door sekten zijn verleid en financieel tot op het bot werden uitgekleed, aldus de minister in een vraag gesprek met het katholie kepersbureau KNA. Haar ministerie zal in de ko mende dagen zich op de toene mende activiteiten van sekten beraden. Het is volgens haar nodig dat er betere informatie en voorlichting komt. De groei van de sekten in de vroegere DDR is naar de me ning van de minister het ge volg van de onzekerheid die na de val van het communisme is ontstaan. Verder had de Oost- duitse bevolking weinig erva ring met religie. De SED-rege- ring had godsdienst als „onwe tenschappelijk" en overbodig afgedaan. Voor „niet weinig mensen" zijn vertrouwde strukturen weggevallen, ter wijl er nog geen nieuw houvast is. Jeugdsekten, goeroebewe gingen en destructieve psy- chobewegingen laten niet na met simpele antwoorden jon geren in hun greep te krijgen. Het is voor mevrouw Merkel verder de vraag in hoeverre een hoogontwikkelde indus triële samenleving in staat is de niet-materiële behoeften van de mensen te vervullen. Zij heeft „gerede twijfel of in voldoende mate en op een overtuigende manier waarden, zingeving en toekomstper spectieven worden geboden". Behalve voor de gezinnen ligt hier ook een taak voor kerken, vakbonden, scholen, partijen alsmede jongeren- en vrou wenorganisaties. Een defensief optreden tegen de sekten is niet voldoende, al dus minister Merkel. Daarom pleit zij ervoor dat „de radikale tegenstelling" tussen christen dom en sekten wordt duidelijk gemaakt. Kerken moeten in de eerste plaats jongeren helpen hun eigen identiteit te vinden. Centraal staat daarbij de vraag naar de spiritualiteit. DEN HAAG - Mgr. Audrys Backis, pronuntius in Den Haag, heeft gisteren met een Jatijnse hoogmis in de kerk van Jacobus de Meerdere aan de Parkstraat in Den Haag waarin hij zelf als celebrant op trad, afscheid genomen. De pronuntius is per 1 maart be noemd tot aartsbisschop van Vilnius, Litouwen. Pastoor H. Hofstede op wiens .initiatief de eucharistieviering was gehouden, prees in zijn predikatie de rustige en wijze opstelling van de nuntius. Van de Nederlandse bisschop pen was niemand in de kerk aanwezig. Deze lieten zich, al dus pastoor Hofstede, wegens andere verplichtingen veront schuldigen en namen afgelo pen week op hun vergadering in Amersfoort al formeel af scheid van de pronuntius. Nu lieten zij zich vertegenwoordi gen door hun vicaris. Kardinaal Simonis zal komen de maand in Vilnius aanwezig zijn als mgr. Backis geïntroni- seerd wordt tot aartsbisschop. De Stichting Kerk in Nood./ Oostpriesterhulp wil de nunti us een geschenk aanbieden. Diens voorkeur gaat uit naar hulp aan de priesteropleiding in Litouwen. Giro 113 43 48 t.n.v. Kerk in Nood, Den Bosch onder vermelding van Priesters in Litouwen. BEROEPINGEN Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuweroord - Noordsche Schut dhr. A. Bloemendal, kandidaat te Elspeet. Aangenomen naar Spijk en Losdorp mevr. C.M. Vosmeer, kandidaat te Gro ningen die bedankte voor Donker- Bedankt voor Waddinxveen G. van den End te Huizen. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Assen F.G. Groen en K. Stroop te Zaandam (beiden part- Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Almere J. van Ben- them te Bergschenhoek die bedankte voor Den Ham, voor Zeewolde, voor Dronten(wijk-Zuid) en voor Deventer. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te IJmuiden: H.D. Rietveld te Maarssen en H.R. Weij te Amsterdam- Contra's geven wapens af Een lid van de Nicaraguaanse contra's, de guerrillabeweging tegen het voormalige Sandinistische bewind, geeft zijn geweer af aan een bisschop. Nicaraguaanse contra's zijn akkoord gegaan met ontwapening door de regering. Het programma werd volgens de regering gisteren voltooid.B FOTO: AFP Maharishi wil themapark in Betuwe ARNHEM - Maharishi Ma- hesh Yogi, leider van de trans cendente meditatie-gemeen schap en woonachtig in Lely stad, wil in Eist in de Betuwe een immens themapark bou wen, dat moet gaan functione ren als een attractiepark van de omvang van Eurodisney. Dat heeft Pierre Knibbeler, een van de docenten van de TM-organisatie Nederland gis teren gezegd. Vertegenwoordigers van de Maharishi zijn zich aan het ori ënteren op een geschikte loka- tie voor het park. Behalve in de Betuwe zoeken zij ook in Noord-Brabant en Limburg. Het themapark moet tweehon derd hectare groot worden. De bouw van het park, waar ook bungalows en appartementen bij gevestigd zullen worden, zal zeker meer dan honderd miljoen gaan kosten. Volgens Knibbeler is de financiële posi tie van de TM- organisatie vol doende solide om in ieder ge val een groot deel van die kos ten zelf te dragen. De Maharishi wil bezoekers van het themapark niet alleen pret maar ook „verdieping van het innerlijk" meegeven. Daartoe worden minstens der tig attracties, voorzien van ho logrammen, laserstralen en driedimensionale lichtbeel den, aangeboden. Zo kunnen de bezoekers onder meer afda len in het menselijk lichaam en het binnenste van een bloem. Ook „zwevende" ge bouwen behoren tot de moge lijkheden. Doug Henning, een beroemde illusionist van Broadway, is al jaren bezig met het ontwerpen van dergelijke „goocheltrucs". Het attractiepark moet jaar lijks zes miljoen bezoekers uit heel Europa gaan trekken. Omwonenden van het thema park zullen er volgens de Ma harishi weinig last van heb ben, omdat er bijna uitsluitend laagbouw wordt gepleegd. Het hele park zal omzoomd worden met bosschages en groenstro ken. UTRECHT - De UNC TAD, in 1964 door de Vere nigde Naties opgericht om de handelsbelangen van de ontwikkelingslanden te behartigen en nu bijeen in de Colombiaanse kust plaats Cartagena, heeft ei genlijk niets bereikt voor de arme landen. Om die reden wordt er nu gepraat over een fusie van de UNCTAD met de GATT (Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Han del). Nico Roozen, algemeen secre taris van de interkerkelijke derde wereld-organisatie Soli- daridad, verklaart de misluk king van de UNCTAD uit het feit dat binnen deze vergade ring de ontwikkelingslanden net als de rijke landen één stem hebben. Dit bevalt de rij ke landen niet. „Het one-man- one-vote-systeem van de UNC TAD is funest voor haar slag kracht". De plaatsen waar de arme lan den echt zaken kunnen doen met de arme landen zijn het IMF (Internationaal Monetair Fonds), de Wereldbank en de Club van Parijs. Onlangs trad binnen de Club van Parijs een splitsing op tus sen aan de éne kant een aantal westerse regeringen die de schulden van een aantal der de-wereldlanden willen kwijt schelden en aan de andere kant de Verenigde Staten die daartoe niet bereid is. Voor het eerst werd het principe van de unanimiteit doorbroken. Roozen toont zich niet onder de indruk. De schuldvermin dering die een aantal van de armste landen in het vooruit zicht is gesteld, stelt zijns in ziens niet veel voor. Het zou slechts gaan om aflossingen van schulden die ontwikke lingslanden niet kunnén nako men. „De rijke landen voorko men dat hun boeken vervui len. De echte problemen ne men ze echter niet weg". De algemeen secretaris van Solidaridad is ervan overtuigd dat alleen forse kwijtschelding van schulden soelaas biedt aan de ontwikkelingslanden. De meeste arme landen moeten zoveel rente en aflossing aan de rijke landen betalen dat ze niet toekomen aan investerin gen in eigen land. In totaal heeft de Derde Wereld 1350 miljard dollar buitenlandse schuld. Aan schuldkwijtschelding zit, aldus Roozen, ook nog vaak een bijsmaak. Mexico krijgt bijvoorbeeld schuldenkwijt schelding, omdat de Verenigde Staten er belang bij heeft dat Mexico zich ontwikkelt, zodat er een eind komt aan de einde loze vluchtelingenstroom. Het Nederlandse beleid op het ge bied van ontwikkelingssamen werking steekt, aldus Roozen, met kop en schouder uit boven dat van alle andere landen. „Minister Pronk scheldt niet alleen de schulden kwijt van landen die zijn vriendjes zijn". Optimistisch Optimistisch is de belangenbe hartiger voor de Derde Wereld over de Wereldmilieuconfe rentie (UNCED) die in juni in Brazilië wordt gehouden. Om Geen euthanasie ver! ordt LIET wetboek van strafvordering (art. 293) stelt dat er al >rieg ovt sprake is van euthanasie indien een patiënt 'uitdrukkelij i daarov ernstig verlangt' te sterven. Zolang er geen duidelijk vent'? beslis ligt, mag het levensbeëindigend handelen niet als euthan ,rme^ worden beschouwd. Daar ligt de kern van de verwarring ^ierh; is ontstaan in de zaak rond een Delftse neuroloog. De art: fje wé nam in 1987 een comapatiënt het leven en werd vervol, ;teverzi vrijgesteld van rechtsvervolging. Bang als we zijn om z; iden. D« bij hun naam te noemen, moeten we toch stellen dat ij :ende d( geval van Delft, althans volgens de wet, geen sprake is Boven euthanasie maar van verdenking van moord. Elke ane omschrijving werkt versluierend. Termen als 'ongevra endoe euthanasie' of 'zorgvuldige actieve euthanasie' zijn on Jdelen. gekozen. Er is immers niet uitsluitend een medische ha formelf ling gestaakt, zoals bij de geruchtmakende zaak-Stinii maar er is door middel van medicatie iemand actief aan levenseinde gebracht zonder zijn uitdrukkelijk verzoek OMDAT het hier dus niet gaat om euthanasie maar c denking van moord is het onjuist dat de procureurs-geni niet zijn overgegaan tot strafvervolging ook al is dat o twijfeld geen lichtvaardig besluit geweest. De wet geef) 1 ter formeel aanleiding tot vervolging en daarnaast ve maatschappelijke en politieke implicaties duidelijkhei dus een uitspraak van de rechter. Tijdens de discussie wr het rapport van de commissie-Remmelink eind vorig j; )()S VAfi bijna opgelucht geconstateerd dat euthanasie (actie; vensbeëindiging op verzoek van de patiënt) niet vaak ir derland voorkomt (2300 keer per jaar). Maar de honde yy-£ keren dat niet op verzoek van patiënten levensbeëind nenci€ plaatsvond (bij coma-patiënten) werd min of meer tu jn neus en lippen door gemeld. Die verstopte conclusie i ,r d wust en hardnekking buiten de discussie gebleven ei j z breekt ons nu op. HET mag illustratief heten dat 'zelfs' D66, bij monde va kamerlid Kohnstamm, verklaarde dat geen enkele ar jeV( mand mag laten sterven zonder diens nadrukkelijk ver ^rs aa Dus ook niet bij comapatiënten zonder een zogenaam venstestament', waarin de wilsbeschikking is vastge Ook D66, die voorop loopt in het zoeken naar wettelijke iefract ningen voor zelfbeschikkingsrecht en euthanasie, steil dat het in de Delftse zaak een volstrekt andere discussi treft dan die over euthanasie. Dat het PvdA-kamerlid dens zich bijna verheugd toonde over het sepot, geeft m )e oppo leen blijk van een gebrek aan inzicht, maar tevens van daaror politieke incompetentie. Ze bleef immers hardnekkig van F ken over euthanasie. 1984 d HET sepot valt onder de directe verantwoordelijkheu !^s de mihister. Hij is in de eerste plaats formeel, maar ook !n iev< feitelijk voorzitter van de vergadering van de vijf procui lelsrel; generaal. Vanwege die constructie is het de politieke vi ipschr woordelijkheid duidelijkheid te vragen. Zonder ve alsnoi rechtsvervolging komt die er nooit. Natuurlijk kan de re 'fr3011* glsnog vrijspraak geven of iemand schuldig verklaren z< staan maar ook toevertrouwd. Terecht vergt de SGP d gerechtelijke toetsing alsnog plaatsvindt. Het is te hope het CDA de SGP in deze steunt en geen dam opwerpt o ("IJ een CD A-minister verantwoordelijk is. ZEKER, de arts heeft getracht zorgvuldig te handeleiik sulteerde andere medici en verplegend personeel, hij m P^0g zich correct bij het openbaar ministerie en heeft zich e verdiept in de achtergronden en vermoedelijke opvatt van de overledene. Dat wekt begrip. Maar recht is mei begrip voor de verdachte. Het wordt in de eerste plaats ten aan de norm dat leven onvoorwaardelijke bescher z.^ geniet. Dat geldt in de wet onverminderd voor de coma P patiënt, de ernstig gehandicapte zuigeling en de zwa mente grijsaard. Vandaar dat de handeling van de D neuroloog de rechterlijke toets der kritiek moet ku doorstaan en mogen de procureurs-generaal daar niet tu komen. Anders wordt het precedent geschapen dat schappelijk begrepen gedrag rechtshandhaving hindei schokt niet alleen het individuele rechtsgevoel, maar oir °Pr overheidsgezag. 'ZEP is vol! ïgaar der v ;ie Ol grote milieuproblemen op te lossen heeft de rijke wereld de arme wereld nodig. „Daar le ven vier miljard mensen. De productieprocessen zijn veel vervuilender dan bij ons. Het westerse belang om de milieu belasting terug te dringen wordt door de arme landen tac tisch uitgebuit". Dank zij die 'uitbuiting' van de rijke landen zal er een geweldige over dracht van kapitaal en techno logie komen. Voor de oplossing van het schuldenvraagstuk is de We reldmilieuconferentie van be perkt belang. Door schulden uit te ruilen tegen milieu-in vesteringen is wel wat te berei ken, maar dat is slechts margi naal. „Om echt wat aan het schuldenprobleem te doen zal er gewoon kwijtschelding moeten komen". rt* foidóc&Htta/nt Uitgave: Kantoor Telefoon: Postadres: Westerpers bv (maakt deel uit Apothekersdijk 34. Leiden 071 -122 244 071 - 134 941 Postbus 112300 AA Leiden Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9, 2288 BC Rijswijk. Telefoon: 070-3190 933. Telefax: 070-3906 717. Postadres: Postbus 9, 2501 CA Den Haag Directeur/hoofdredacteur: J. Leune Adjunct-hoofdredacteur: J. Timmers. Secretariaat directie/hoofdredactie (tel. 070 - 3190 808) L Leiden en omgeving (tel. 071 -144 046/047/48/49): G - J Onvlee (chef-redac F Buurman. K van Herpen. K. van Kesteren, R Kleijn, drs R Koldenhof. M T Pieters en M. Roso, Binnen- en buitenland, financiën en economie (tel: 070 - 3190 815) A van Rijn (chef), W Bunschoten, drs C van Haersma Buma, A. van Holste E. Huisman, H. Jansen, drs J. van Leeuwen - Voorbij, R. de Roo, drs. K Ven op a olitie mann lezep én hee )ben c vrijv Ie ma kken. ins ee onst a-ged vaar c in ing u one is en fornt. Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834): G Ansems (coördinator), B. Jansma, H Piet. Geestelijk leven (tel. 070 - 3190 835): L. Kooistra, drs. P van Velthoven. Foto (tel. 070 - 3190 838): M. Konvalinka (chef), S. Evenhuis, S. Pieterse. Tfekeri zu Redactie-secretaresse (tel. 070 - 3190 819): T. Kors. j HA De Leidse Courant maakt verder gebruik van de diensten van: het - freelance-medewerkers en -correspondenten in zijn verspreidingsgebied, - de parlementaire redactie en de nieuwsdienst van de Stichting Pers Unie.i J UC dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederti mize Belgie De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H Leber, drs. K Cu* M. van de Ven en P. Vogels. De parlementaire redactie bestaat uit R in (chef). H. Bijleveld, D Hofland. P Koopman, D van Rietschoten en K. van j - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus; - de volgende correspondenten in het buitenland: drs D J. van den Bergh (Peking), drs. H. Botje (Tunis), A. Courant (Athene), R Hasselerharm (Johannesburg), drs A Heering (Rome), B van Huet (Parijs), M. de Konir* (Washington), F. Lindenkamp (Sao Paulo), R Simons (Londen), drs R. Vun (Moskou), W. Werkman (Jeruzalem), G. (Bonn), J. Wijnen (Brussel)- De Leidse Courant heeft als lid van de Stichting Pers Unie de exclusieve vert publicatierechten van The Times en The Sunday Times of London. Vertaalsti M de Cocq n Wijland (Belgrado), F. Wijnano n 08.30 tot 17.00 u Nabezorging Telefoon: 071 -122 248 op ma t/m vr. var 15.00 uur. Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling per maand per kwartaal per jaar Bij betaling per acceptgirokaart: per maand per kwartaal per jaar 27,00 79,80 312,65 28,20 82,80 318,65 Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 - 122 244. Telefax voor uitsluitend advertenties 071 -134 941 Voor uitsluitend het doorgeven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 Bankiers ABN/AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050 delij] SP] i'.WAT tTHXJ >sr4

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2