Ieren RW verslaan koploper VC S ,De m kansloos tegen Tjoiein de jong wint Europa Cup ^lle tafeltennisteams uit Leidse regio lijden smadelijke nederlagen x x kampioen Polar Bears L Koudekerk pakt titel na moeizame winst ïylingen neemt leiding over SPORT 19 lï Abbenes en MVKV delen MAANDAG 17 FEBRUARI 1992 STER - Oranje-international Marjolein de Jong was dit einde één van de uitblinksters bij het vrouwenvolleybal- van USC Münster dat in eigen huis de Europa Cup voor be- nnaars won. In de finale won de Duitse ploeg met 3-2 van voriet geachte Italiaanse Perugia via de setstanden 15-9 13- .8 10-15 en 15-11. Münster, dat als tweede buitenlandse ;ter de Chinese Teng Xiu Lan in de gelederen heeft, is het Westeuropese team dat de Europa Cup 2 bemachtigde. [Kempen heeft triomfgevoel terug ILEM Richard van Kempen heeft het gevoel van de win- erug. De schaatser won zaterdag in Haarlem zijn eerste (-marathon sinds Nieuwjaarsdag. Van Kempen had voor de nde wedstrijd in de reeks aangekondigd in topvorm te zijn. jn 44ste zege op kunstijs heeft Van Kempen zijn aanspra- de KNSB-marathonbeker nog meer kracht bijgezet. Het iil met zijn voornaamste belagers Oleg Bozjev en Lammert ma bedraagt bijna twintig punten. LEIDEN Alle tafelten nisteams uit de Leidse re gio, die uitkomen in de ere-, eerste en tweede di visie van de landelijke competitie leden afgelo pen zaterdag een kwalijke nederlaag. Daar waar bij aanvang van het voorjaarsgedeelte van deze wedstrijdenreeks handhaven het parool was, staan de mees te topteams al weer op een de gradatieplaats. In de eredivisie was er voor Pe cos een teleurstellende 8-2 ne derlaag bij het gepromoveerde JCV uit Vught. Herman van der Broek en Ron Schipaan- boord wonnen elk één maal. Drie andere partijen hadden even goed in Oegstgeester voordeel kunnen uitvallen. Van der Broek had in Friso Reitsma een partner, waarmee het openingsdubbel met 24-22 in de derde game werd verlo ren, en die in de single tegen opponent Kahn met 21-18 in derde game aan het kortste eind trok. Ook Schipaanboord bracht het in zijn tweede en kelspel tot een verloren verlen ging, 25-23 tegen Van Heeren. Concurrent en streekgenoot Scylla kwam tot drie indivi duele zeges, wat in totaal te weinig is voor de teamwinst. Marijn de Bruin en Michel de Boer overmeesterden tegen stander Tamminga. Mirjam Hooman-Kloppenburg voegde daar een zege op Lindo Greve aan toe. De 'reserves' kregen in de eerste divisie een gewel dig pak slaag van TTCV Ned- lin. De spelers van Scylla 2 be hielden de hatelijke nul op het scorebord. In de andere afdeling van de eerste divisie leed Avanti de derde nederlaag op rij. De te genstanders waren in Geleen even solide als de naam van hun club. Kluis. Michael van der Haar en Ronald Vijverberg tekenden, beiden in drie ga mes, voor de enige winstpartij en. Vier andere partijen gin gen in drie delen verloren. Pe cos 2, dat in dezelfde afdeling uitkomt, liet het 5-5 gelijkspel op de tafel liggen. Wim Gerte- naar scoorde twee uit drie. Ted van de Berg voegde daar een zege aan toe, evenals Marco van der Meijden, die een twee de zege liet glippen. De strijd tussen de twee degra danten uit de eredivisie dames in de najaarscompetitie, Docos en Hoonhorst, eindigde met 3- 7 in het voordeel van de bezoe kers. Petra Buitelaar valt geen verwijt te maken, zij won haar drie enkelspelen. Marijn Ol den had echter een mindere dag, Sylvia Laseroms moet nog aan dit hoge nivo wennen. De Leidse mannen deden het bij NMB/VDO feitelijk nog minder dan hun vrouwelijke collega's. Slechts Johan Kuyf redde de traditionele eer. Iris Sjaardema had bij Rijn soever het gelijkspel op haar batje. Ze verloor de derde game tegen haar derde oppo- nente echter met 21-23. De eer ste twee singles waren wel po sitief afgesloten. Mariska de Haas en Miijam de Meij pak ten ieder één puntje mee. De Katwijkse mannen slikten een 3-7 nederlaag tegen Elsloo. Gert-Jan van Duyn boekte twee zeges, Johan van Meurs was goed voor het derde punt. EN - In de volley- mpetitie speelde ion deze week mager koploper Vrevok. ,eiderdorpers leden •egelmatige 1-3 ne ig- inge Sport/NOVO leek vorige week met een genoegen te nemen en en thuis tegen Zovoc ■3. Gemini vocht zich in rdam langs Vono met 0- promotieklasse zorgde oor een stunt door onge- koploper VCS met 2-3 in huis te verslaan. Bij nes verloor Gemini in re Breda met ruim 3-0. divisionist Leython afgelopen maandag dat John Groen aan het ian het seizoen afscheid deze mededeling leek ierdorpers afgelopen za- 1 niet te motiveren. Te- 3 ploper Vrevok dat niet lieme vorm stak, kon n geen potten breken. eerste set maakte Ley- veel servicefouten en erde bijna geen aanval e Nieuwegeinse oppo- l« 5-15). In de tweede set ploeg van John Groen tiime 11-4 voorsprong, vervolgens stokte het '1 an het einde van de set 14-14 stand maakte de i ers van Vrevok enkele (16-14). Vanaf de derde i Vrevok met ex-Ley- alverdeler Derk de 1 r aan het roer geen met Leython. De Lei- )se buitenaanvallers geen bal meer en ook ohn Groen had weinig door middel van spe- iselingen verandering fjloeg proberen aan te e i (1-3). De Lange Sport- il speelde donderdag een illige wedstrijd tegen il aal Zovoc. Na een ge lande strijd in de eerste i de sterkere aanval van termeerders de door- 15). In de tweede set le Noordwijkers rvicedruk uit op dé ma- i sers van Zovoc (15-12). e set ging mis; de blok- Ad van Elk (midden) valt aan voor VCS. Bart van Kruistum (10) en Marcel Vermeulen blokkeren. De Sas- senheimse koploper verloor met 2-3 van de Rijnsburgers. foto: henk snaterse kering en spelverdeling lieten de wensen over (7-15). Na een ruime 15-7 winst in de vierde set leek NOVO net als vorige week genoegen te nemen met een punt (2-3). WBV/Gemini won de altijd lastige uitwed strijd bij Vono. Door een goede service wonnen de Voorschote naren de eerste set gemakke lijk. In de tweede set rommel de de ploeg van coach Leon Jungslager te veel met de Am sterdammers mee. Het gerou tineerde Vono wist met name met lepe ballen te scoren. Ge- mini bleef in de tweede en der de set nipt aan de goede kant van de score (0-3). VCS leed in de streekderby tegen RW de eerste nederlaag van dit sei zoen. De Rijnsburgers met Martin Broere als ontbetwiste uitblinker aan het roer steeg de eerste twee sets boven zich zelf uit. De eerste set werkte de Sassenheimse koploper nog wel een 6-14 achterstand weg, maar verloor nipt met 14-16. Ook de tweede set was met 14- 16 voor RW mede door aan- valswerk van Kees van Duin. De derde en vierde set had VCS het initiatief en wonnen beide sets gemakkelijk. In de vijfde set maakte RW in de beslissende fase dankbaar ge bruik van de verdedigingsfou- ten van VCS (2-3). Leython 2 wist na weken droog gestaan te hebben weer punten te pak ken. Tegen het Bleiswijkse Spanning speelden de Leider dorpers niet optimaal maar maakten minder fouten dan de tegenstander. Met name Peter Vinken bleek aanvallend op de liberopositie goed tot zijn recht te komen (3-0). Gemini 2 had moeite met de ruime zaal in Delft tegen Ariston. Na een snelle voorsprong in de eerste set was het daarna snel ge beurd met de Voorschotenaren (15-6). In de tweede set ging de strijd gelijkop; aan het einde van de set hadden de Delftena ren het meeste geluk. De derde set was ruim voor de thuis ploeg (3-0). Grafïcon/Donar lijkt zich te kunnen gaan op maken voor de eerste klasse. De Merenwijkers verloren thuis tegen hekkesluiter DOS 2; de komende drie wedstrij den treft Donar de drie koplo pers. Tegen de Schoonhovena- ren speelde de ploeg rond Ron Groen goed en wonnen ruim. In de tweede en vierde set maakte Donar te veel persoon lijke fouten en was met name de blokkering en verdediging matig verzorgd. De vijfde set was met 12-15 voor het jonge DOS (2-3). De dames van tweededivisio nist Gemini speelden in Breda een goede set tegen TDK/Bre- vok 2. Alleen in de eerste set kon de ploeg van Bernard van der Pols de Brabanders bijhou den. Gemini nam zelfs een 9-14 voorsprong; door een serie foutservices aan de Voorscho- tense kant won Brevok de set met 16-14. In de tweede set leek er iets geknakt bij Gemi ni. Ook in de derde set hielp niets meer om Gemini in het gareel te krijgen (3-0). Leython blijft winnen in de promotie klasse. Ondanks rommelig spel van de Leiderdorpse da mes werd zonder te veel moei te gewonnen van het Boskoop- se Agon. Agon kwam in de eer ste set tot elf punten met name doro veel foute services van Leython. Ondanks een wissel vallige pass leek de ploeg van coach Lieuwe van der Meulen over meer inhoud te beschik ken (0-3). RW boekte een be langrijke overwinning in hun strijd om handhaving. Tegen het taai verdedigende Mov'o- ver wonnen de Rijnsburgse da mes met 1-3. In de eerste en tweede set leidde spelverdeel- ster Leonora van der Klink de ploeg van coach Sieme Boom naar goede winst. In de derde set stokte het spel van RW. De dames uit Monster wisten met veel 'rommelballen' te scoren. Ook het arbitrale duo was niet op de hand van Rijnsburg. de vierde set leek bij een 14-11 achterstand verloren te gaan. Een goede servicebeurt van Annette Tebarts stak hier een stokje voor (1-3). VCS speelde rommelig tegen het Rijswijkse Riva. Door een inzinking aan Sassenheimse kant ging de eerste naar Riva. In de tweede liet de ploeg van interim-coach Arendo Scheurs een ander ge zicht zien en wonnen ruim. Door ongeconcentreerd spel en veel individuele fouten ging de derde set weer naar de thuisploeg; de vierde was voor VCS. De vijfde set ging gelij kop tot 11-11de Rijswijkse da mes hadden het geluk aan hun zijde (3-2). NOVO was tegen Delta 3 geheel niet fcij de les. De wintersportvakantie van enkele speelsters leek de ploeg geen goed te doen. Het Delftse Delta dat zelf ook niet sterk opereerde, maakte echter min der persoonlijke fouten dan NOVO. De tweede set was met 16-17 nog wel nipt voor de da mes van Frans van der Berg. De overige sets gingen ruim verloren (3-1). Gemini 3 had minder moeite met Zovoc 2 dan in de uitbeurt. De Voor- schotense dames zochten ge routineerd de zwakkere speel sters op met de service. Door de matige pass kwam het aan- valsspel van Zovóc er geheel niet uit (3-0). Leython 2 speel de een leuke wedstrijd met veel lange ralleys tegen ZVH 2. Spel verdeelster Coby van Rijn leidde de ploeg van coach Ro bert Maassen in de eerste set naar winst. Leython kon in de tweede set een snel opgelopen achterstand niet meer inlopen. In de derde en vierde set was Leython met name serverend en verdedigend de betere ploeg (3-1). LEIDEN - In de kampioens wedstrijd van het Edense keurkorps Polar Bears mocht de Zijl als speelpartner funge ren. In het weinig enerverende duel waren de Beren veel te sterk:18-10. AZC kende geen problemen met het Ravijn: 17-13. Eerste klasser LZ blijft zich in de slag om het kampioenschap men gen van deze klasse. De Leide- naren wonnen van het nietige ZPA met 7-20. Vivax kneep weereens de handen dicht met de remise tegen ZCE: 10-10. Polar Bears is weer kampioen van Nederland. De Beren heb ben zoveel vertrouwen dat het kampioenschap al tegen de Leidse middenmoter werd ver wacht. Het duel werd er echter geen één van een kampioen. Dat Zijl met forse cijfers werd teruggewezen, lag veeleer aan het klasseverschil. Met dit ver lies is de Leidse ploeg bijna ze ker van deelname van een na- competitie met de zwakste broeders. Deze na-competitie, of wat er voor door gaat, stelt dit seizoen weinig voor omdat bondscoach Trumbic zijn ze vental goed wil prepareren op het olympisch kwalificatie toernooi. AZC blijft goed draaien. De Al- phenaren speelden zelfs zon der goalie Vermeulen en van Winsen. Bob Brebde maakte na een schorsing weer zijn op wachting. AZC nam in het eer ste speldeel een bescheiden voorsprong en werkte zorgvul dig aan een ruimere marge. De gasten keken halverwege voortdurend tegen een achter stand van zo'n vijf doelpunten aan en konden vervolgens geen vuist meer maken. LZ speelde een moeizame eerste periode, maar draaide vervol gens de hand niet meer om voor de opponent. Het onder aan vertoevende ZPA kwam eenvoudigweg kracht te kort om de jonge honden van coach Parrel in gevaar te brengen. Vivax is kwestbaar als het zelf standig moet opereren. De ploeg reisde af zonder coach Welling (ziek) en kreeg direct de kous op de kop. ZCE start weliswaar altijd sterk, maar conditioneel is het uiterst po ver. Deze zwakke plek was be kend bij het Oegstgeestse ze vental, maar werd niet uitge buit. Nadat Vivax halverwege de zaak in evenwicht had ge trokken, vergaten zij door te drukken. In de laatste minuut kon Vivax opgelucht adem ha len nadat een overtalsituatie werd benut. LEIDEN - Nu Koudekerk kampioen van de zaterdag afdeling is geworden, rest er voor Abbenes en MVKV niets anders dan te strijden voor de tweede plaats en deelname aan de nacompetitie. In een directe confrontatie hielden de beide ploegen elkaar in evenwicht: 1- v /AN KESTEREN !N Teylingen via een moeizame nning de leiding iet niet spelende wijkse Boys over- en in de afdeling erspeelde een kostbaar jen Alphen en op Leid- I,jys en FC Rijnland deel de Leidse derby even- punten. ASC herstelde h i het pak slag van vori- door VNA een punt af Jen. en-UDO 3-1(1-1) 'e en heeft de punten niet p gekregen van UDO. De in Wim Mugge was op leweg zeker de niet de van de koploper maar toonde zich in de af- iets slagvaardiger. Na n luten opende de thuis- Jim Beuling de score lama zakte Teylingen njig. UDO kwam daar- Werner Knetsch op :e ïoogte. Na de thee was elijks sprake van enig drerschil maar ondanks 'i [oed kansen voor UDO -i den Hollander) trok a in toch aan het langste Paul Haver en Leon «wen. n lus - Warmunda 4-1 (2- ïl us blijft door een over- op Warmunda kans op het kampioen- ilDe grote man bij de ofers was Marco Hon- met drie treffers een ijk aandeel had in de 4- 'armunda speelde niet e 'aar kwam er niet aan fincent de Winter red- 'r en strafschop de eer Warmonders en Jos van Kampen was verantwoor delijk voor de vierde Bernar- dus treffer. Alphen - MMO 1-1 (0-0) Alphen heeft de goede lijn van de afgelopen weken tegen MMO opnieuw doorgetrokken. Na Stompwijkse Boys moest ook de ploeg uit Hoogmade een punt inleveren. In de eer ste helft kregen beide ploegen voldoende kansen maar tot doelpunten kwam het niet. Tien minuten na rust opende Ed Borst uit een strafschop de score voor MMO. Jan Frede- riks zorgde er echter voor dat de verhoudingen in het veld ook in de uitslag tot uiting kwam. ASC-VNA 2-2(1-1) ASC herstelde zich van de zwa re nederlaag tegen MMO (6-0) en gaf VNA zeer goed partij. Op het zware veld in Oegst- geest speelden beide ploegen voluit op de aanval en dit resul teerde in de eerste helft in twee treffers. ASC kwam op voor voorsprong via Benno Schoonwater maar Peter van der Broek zorgde voor de 1-1 ruststand. Na de pauze veran derde er niet veel aan het spel- beeld. De 'good-old' kwam weer aan de leiding via Mark Roest maar Robert Goodway hielp VNA aan de verdiende remise. Leidsche Boys - FC Rijnland 2-2 (0-2) De sportieve Leidse derby ken de twee gezichten. Voor rust was Rijnland duidelijk de be tere en Gé Tegelaar en Janus van der Linden brachten dit in de stand tot uitdrukking. De thee bleek echter verkwik kend te werken op de thuis ploeg want via Richard en Pe ter Kooien kwam de ploeg van David Brandt op gelijke hoog te. Ondanks kansen voor beide ploegen hielden de keepers verder hun doel schoon. De traditionele pose na een kampioenschap. De vreugde van de spelers van Koudekerk is van de gezichten af te lezen. foto andrévan haasteren LEIDEN - Koudekerk mag zich de eerste kam pioen uit de Leidse regio noemen. Moeizaam ging het echter wel: Voor het oog van ongeveer 150 meegereisde Koudeker- kers werd tegen rode lan taarn-drager LSW'70 slechts een 0-2 overwin ning behaald. Vooraf leken alle ingrediënten aanwezig voor een doelpun- ten-festival. Koudekerk kwam immers dit jaar altijd vrij ge makkelijk tot scoren en LSW70 had al menige mon sternederlaag geleden. Daar komt bij dat de studentenclub zes basisspelers miste en drie spelers van- het tweede elftal, die al een wedstrijd in de be nen hadden, het veld inbracht. De meegereisde fans, getooid met sjaaltjes, toeters en span doeken, hadden dus alle reden voor optimisme. Het ging ech ter niet zo eenvoudig. Toch was Koudekerk de gehele wed strijd dominant en veelvuldig in de aanval. De eerste grote kans was voor Ron Weyman: na fraai terugkoppen van de 'Koudekerkse vedette' Ron Pa ling schoot hij gehaast over. Ook Andres van de Bom was dichtbij de openingstreffer. Na verkeerd uitverdedigen van Patrick Ras werd zijn inzet fraai door de betrouwbare LSW70- keeper Thomas Nie- land gestopt. Naarmate de mi nuten wegtikten raakten de Koudekerkers steeds meer ge- irriteerd over het uitblijven van een doelpunt. LSW kwam wat beter in het spel en kon zelfs een paar speldeprikjes toedienen. Zo moest Koude kerk-keeper Cock Dorrepaal een keer in actie komen na een vrije trap van Richard Lin- schooten. De angst voor de fa tale tegenstoot verlamde het spel van de Vlasveld-equipe en de Leidse studenten konden dan ook eenvoudig op de been blijven. Vlak voor rust viel dan eindelijk de bevrijdende ope ningstreffer. Bart Nieuwen- burg zette op aangeven van Mark Bakker de deur naar de KNVB op een kier:0-l. Na de pauze bleef Koudekerk onder het normale niveau spelen. Kansen waren er wel: een inzet van Mark Bakker werd be kwaam gestopt door Thomas Nieland en na terugleggen van Mark Bakker schoot Ron Pa ling vanuit kansrijke positie over. Vijf minuten voor tijd werd de wedstrijd definitief beslist. Dick Weyman kopte een corner van Ron Paling be kwaam in: 0-2. De supporters stroomden het veld op, want nu kon het feest kon beginnen. Inderdaad bleek LSW70 tot het bevrijdende fluitsignaal niet meer in staat het tij te ke ren. Champagneflessen wer den ontkurkt en de spelers lie ten het zich smaken. Na een woordje van een KNVB-be- stuurder mocht aanvoerder Ron Paling de kampioensbo kaal in ontvangst nemen. „Vlasveld bedankt" zongen de spelers, daarmee aangevend dat ook trainer Peter Vlasveld in belangrijke mate heeft bij gedragen aan het kampioen schap. „We speelden een beet je verkrampt", zei Vlasveld na afloop. „Omdat de doelpunten uitbleven werden we wat ze nuwachtig. Daarbij komt dat LSW70 niet slecht speelde en een goede keeper had. Nor maal komen we wat gemakke lijker tot scoren". „Ik denk dat we in de vierde klasse goed mee kunnen komen", gaat Vlasveld verder. „We hebben al een paar oefenwedstrijden tegen vierde-klassers gewon nen. Alleen is het jammer dat we volgend jaar voorstopper Arno Filippo moeten missen, want die gaat verhuizen. Maar goed. eerst gaan we vanavond maar een feestje bouwen". Be paalde Koudekerkse suppor ters hadden al een vermoeden over de afloop van dit feestje. Zij hadden namelijk een' span doek gemaakt met de tekst. „Vanavond is heel Koudekerk dronken". Scoreverloop 44. 0-1 Bart Nieuwen- burg 85. 0-2 Dick Weyman LSW70: Nieland. Ras. Tomesen, Den Braber (Broekstra), Poelman. Van de Hauw, Bruin. Van Haasteren, Van den Berg (Idrissi), Sattler, Linschooten. Koudekerk: Dorrepaal. Verbree, Van Haskamp, Hakkebrak, Visser. Nieu- wenburg, D. Weyman, R. Weyman, Van de Bom, Bakker, Paling (Smit) Abbenes - MVKV 1-1 (0-0) Abbenes en MVKV waren erg aan elkaar gewaagd en maak ten er een spannende wed strijd van. Marco Troost was dicht bij de openingstreffer voor Abbenes, maar zijn inzet werd gestopt door MVKV-kee- per Peter Plug. Na de rust speelden beide ploegen wat aanvallender. Na een knappe actie van Marco Troost zette Rob Cornelissen Abbenes op voorsprong. Peter Ouwehand trok de stand fraai weer gelijk na voorgeven van Hans Brus- see. Hierna was MVKV er Mar tin Oudshoorn dichtbij de win nende treffer en Marco Troost van Abbenes raakte de paal. Het bleef echter bij 1-1 Lugdunum - GWS 1-2 1-0) Lugdunum starte sterk. Na een dieptepass van Koos Kei zer drukte Ton Boting dit in een doelpunt uit: 1-0. Gijs Col- lé kreeg een aantal kansen om de marge te vergroten, maar was niet succesvol. Na de thee speelde GWS wat agresiever. Gijs van de Mey verzorgde de gelijkmaker door een voorzet van Frank van der Eist in te tikken. Een fraaie knal in de kruising van Alfred van de Plas bracht GWS in de laatste minuut de overwinning. SVOW - Woubrugge 0-1 (0-1 Woubrugge kwam fanatiek uit de startblokken. Johnny van de Does rondde een mooie ac tie zelf af: 0-1. Hierna was Mark van de Weegen dichtbij de gelijkmaker, maar buiten het strafschopgebied werd de bal gestopt door Woubrugge- keeper Martijn Adema. We gens spelbederf werd Adema het veld uit gezonden, waarna reserve-doelman Jan van Kla veren het veld inkwam. SVOW leek van deze man-meer-situa- tie te kunnen profiteren omdat na hands van Corné Brunt de bal op de stip belandde. Dit buitenkansje werd echter om zeep geholpen door Wilco Klomp. Na rust was SVOW veelvuldig in de aanval, maar Woubrugge hield stand. Valken'68- HVZ 6-1(1-0) Omdat de HVZ-keeper gebles seerd was, verdedigde trainer Ger Bontje het doel. Halverwe ge de eerste helft was hij kans loos bij een diagonaal schot van Arjan Werkhoven: 1-0. Vlak na rust kwam HVZ op ge lijke hoogte door'een vrije trap van Bram Blijleven. Na een fraaie actie zette Vincent Zan- bergen de Valkenburgers toch weer op voorsprong. HVZ'er Peter Maat meende echter dat er sprake van buitenspel was. trapte de bal weg en werd uit het veld gezonden. Tegen tien man spelend kwam Valken'68 wat makkelijker tot scoren Twee doelpunten van Arjan Werkhoven tilden de stand naar 4-1. Kopballen van Frank Duindam en Hassan Alouat bepaalden de eindstand op 6-1

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19