isser heeft geen Veldkamp-neiging [printer Gerard van Velde houdt het kort Peter Nottet SPORT 15 Lfmeldingen ontsieren nationale titelstrijd Leo en Ben: Bedankt Carpentier Alting is dik tevreden OP DE BANK MET... kicLeSomtwl MAANDAG 17 FEBRUARI 1992 ïheo heesen HAAG - Voor de zesde maal het Haagse Houtrust Sport afge- >n weekeinde het decor voor de lerlan.dse indoor-atletiekkampi- ïschappen. Een kampioenschap werd ontsierd door de afmelding maar liefst 85 atleten. Twee deel- ïers verbeterden nationale re- Is en twee, Gretha Tromp en Elly Hulst, voldeden aan de limiet uitzending naar de Europese in- jrkampioenschappen in Genua. van Hulst had vooraf aangekon- |d op de 3000 meter een limietpo- jg (9.05.00) te doen. De 31-jarige ;uwse had tijdens haar race geen* cele tegenstand. Zij lapte het com plete veld. Sommigen zelfs meer ke ren. Aangemoedigd door het publiek en met de steun van speaker, die elke 200 meter de rondetijd doorgaf, wist Van Hulst de limiet simpel te ver schalken. Na 9.00.91 minuten kwam zij over de finish. Bij het polsstokhoogspringen bleef de verwachte strijd tussen Christian Tamminga, nationaal recordhouder bij de junioren, Laurens Looye en Ri chel Keijsers uit. Tamminga (Haag Atletiek), die niet geheel fit aan het kampioenschap begon, moest na drie mislukte pogingen op 4.90 meter de strijd staken. Richel Keijsers' ver-, trouwen in eigen kunnen bleek iets te groot te zijn. Hij faalde op de aan- vangshoogte (5.00 meter). Rotterdam mer Arno Tavenier, de kampioen van 1991, slaagde wel in zijn poging op 5.00 meter en werd hiermee tweede. A-junior Laurens Looye (Ilion Zoeter- meer) verbeterde het nationale re cord bij de junioren, dat hij vorige week kwijtraakte aan Tamminga (5.11) tot 5.20 meter. Marcel Dost (TION) werd derde met 4.90 meter. Bij de vrouwen was het Wendy Schaareman (AVR) die een nationaal record voor zich opeiste. Bij het hink- stapspringen kwam zij tot een af standvan 12.10 meter. Spectaculair Op de sprint was Frenk Perri (Haag Atletiek) heer en meester. Paul Franklin (Metro) was weliswaar op de 60 meter als eerste uit de startblok ken, maar de 25-jarige Perri bleek over de langste adem te beschikken en greep onbedreigd het goud (6.78 seconden). Ook op de 200 meter wist Perri de concurrentie ver voor te blij ven: 21.58 seconden. Deze prestaties' leverde de atleet van Haag Atletiek, evenals Krista Aukema, een startbe wijs op voor de Europese kampioen schappen in Genua. Bij de vrouwen behaalde zowel Petra Huijbrechtse (Holland Haarlem) als Greta Tromp (Hera) tweemaal goud. Huijbrechtse won zaterdag de 60 meter in 7.36 se conden en gisteren bleek zij na bestu dering van de finishfoto de snelste op de 60 meter horden: 8.33 seconden. Ine Langehuizen (PSV) werd tweede met dezelfde tijd. Greta Tromp won onbedreigd zowel de 200 als de 400 meter. Op de 200 meter voldeed Tromp met 23.56 seconden aan de EK limiet. Tiental Het tiental voor de EK in Genua be staat uit: Stella Jongmans (AVR), Christa Aukema (Sparta) beiden 800 meter, Elly van Hulst (FTSC) 3000 m, Karin de Lange (Ciko '66) 200 m, Leon Haan (AVR) 800 m, Emiel Mellaard (AAC), Frans Maas (Haag Atletiek) beiden verspringen, Frank Perri (Haag Atletiek) 60 en 200 m, Robert de Wit (PSV) zevenkamp, Oscar Terol (AAC) 800 m. enze l0lkema BERTVILLE LGO ser meldt zich over iet een week weer bij werkgever. Een and vakantie leverde ie bronzen olympische aatsmedailles op. ts meer. Visser kreeg de KLM permissie ld te gaan zoeken in Al- tville, maar de 26-jari- piloot kwam snelheid iort zich dat edelmetaal te eigenen. Visser nde derhalve vier jaar r niets. Want de twee nzen plakken glim- niet als goud. eleurstelling droop na af- van Vissers gezicht. „Mis- mag je me, als je me la- ip de avond tegenkomt, fe- ;ren met deze medaille, lopig wil ik dat even niet n". Direkt nadat Koss Vis- tijd van 1.54.90 nipt over- (1.54.81), slaakte de in itrecht geboren ex-wereld- pioen een paar grove vloe- De zilveren tijd van Sön- (1.54.85) deed hem min- ,Ik zat op dat bankje bij de mg en zei dingen die ik normaal nooit zeg. Nee, niet geschikt voor de krant. Ik krijg nooit Veldkamp-neigingen, maar nu was ik in staat een hoop gekke dingen te doen. Dit was toch even slikken". Veldkamp trapte na een mis lukt EK vorige maand een EHBO-bord in het Heeren- veense Thialf-stadion kapot. Dankbaar Visser beloonde de meegereis de supporters in Albertville met zijn twee schaatsen die hij het publiek insmeet. Niet uit woede, maar uit dankbaarheid. „Ik heb veel aan de supporters te danken, maar op de Spelen moet je het toch alleen doen. Al met al is het niet gelukt waarvoor ik gekomen ben. De supporters hebben daar niets aan kunnen veranderen. He laas". Was het in Calgary destijds 35- honderdste seconde waarop Visser stukliep, Gustafson troefde de Nederlander op de vijf kilometer met minimaal verschil af, ditmaal was het gat met de concurrentie kleiner, 0.9 seconde. „Ik dacht dat ik een gouden race had ge schaatst. Alles ging goed, het ijs voelde perfect aan. Vier jaar geleden was het anders, toen rekende ik niet op goud. Nu ben je alleen maar met goud bezig geweest, daardoor komt dit hard aan. Trouwens, ik heb nooit gezegd dat ik goud zou gaan winnen, ik heb altijd ge zegd dat ik goud wilde winnen. Dat is een groot verschil". Visser is van de generatie Hein Vergeer en Gerard Kemkers. Beiden zagen hun carrière op ruwe wijze beëindigd, hoewel Kemkers nog altijd geen af scheid heeft genomen. „Ik heb nooit blessures gehad, ik heb geluk gehad", zegt Visser. „Ik heb wel eens met hun te doen gehad, me wel eens naar ten opzichte van hen gevoeld, maar wat moet je zeggen. Ik Leo Visser groet zijn supporters voor de laatste keer. moest door, kon nog mooie prijzen winnen. Stilstaan bij blessures van anderen kost te veel tijd. Hoe vreselijk dat voor die jongens ook is". Dubbel Visser pakte de dubbel in 1989. Die Europese- en wereldtitel maakten hem sportman van het jaar^ Die kampioenschap- sprijzen volgden op twee olym pische medailles (vijf en tien kilometer) in 1988. Visser be sloot het in '90 anders aan te gaan pakken. Hij koos voor een opleiding bij de KLM en is inmiddels gediplomeerd pi loot. Onlangs zei hij tijdens het NK-afstanden tegen enkele verslaggevers: „Jullie zien me als schaatser, ik zie mezelf als piloot". Voor Visser was schaatsen bij zaak geworden. Alleen de trei terpartij van Gustafson in Cal- •gary hield hem bij de kern ploeg betrokken. Niet in het keurslijf dat bondscoach Krook voor ogen had, maar volgens eigen plan. Het na- tuurtalent kwam vorig jaar weer bovendrijven toen Visser met speels gemak Nederlands allroundkampioen werd, zilver pakte op EK en zo waar als vierde eindigde op het WK. Met nauwelijks een fatsoenlij ke training in de benen bewees FOTO: ANP Visser ook dit jaar het schaat sen niet te zijn verleerd. Op het NK-afstanden was zilver op de 1000, de 1500 en 5000 meter zijn deel. Visser plaatste zich ook voor het EK, maar de KLM had hem ingeroosterd voor een retour Tokyo. Hetgeen vóórging. In Albertville is hij tot nog toe Ne derlands meest succesvolle schaatser met twee medailles. Het illustreert eens te meer dat Visser niet versleten is. „Al leen heb ik alles al een keer meegemaakt. Op een gouden olympische medaille rust schijnbaar een vloek. Maar het is genoeg geweest. Ik ga vlie gen". NZE LOLKEMA BERTVILLE - Gerard Velde hield het kort, en zakelijk. Althans, betreft de vijfhonderd {er. Want het verhaal ter de slagerszoon uit ]rde vergt meer tijd de 37.49 die hij zater- op de Olympische in Albertville neer- -Van Velde reikte mee naar de vijfde ts, op tweehonderdste inde van wereldre- houder Dan Jansen, iswaar leverde dat medaille op, maar de iming na afloop was ielijkbaar. 1 m in korte tijd veel veran- Tot vorig jaar december Van Velde het bed. Ge- door de ziekte van Pfeif- üe hem al met al tweeën- maand kostte. Nu, Gerard van Velde (archieffoto) behaalde een verrassende vijfde plaats. FOTO:ANP ruim een jaar later, schaarde de Heerdenaar zich bij de mondiale sprintelite. Bondscoach Wopke de Vegt zei na het aanschouwen van de wereldbekerwedstrijden begin december in Heerenveen, waar Van Velde voor de derde maal binnen twee weken zijn persoonlijk record aanscherp te (37.42) een potentiële we reldtopper in huis te hebben. Dat bijvoegelijke naamwoord kan sinds de bewuste zaterdag in Albertville worden uitge gumd. Van Velde is er name lijk één. Van Velde overrompelt tot dusver met zijn snelheid zich zelf. Het is de oorzaak waarom hij de laatste binnenbocht nog te voorzichtig induikt. Die bocht lijkt voor de 20-jarige KMBO-student iedere keer weer onverwacht op te doe men, gelijk een chauffeur in dichte mist plots naar rechts moet zwenken omdat de snel weg nu eenmaal zo is aange legd. Met zijn lange, krachtige slagen maakt hij op het rechte eind veel tijd goed. Pas wan neer het laatste obstakel is weggeruimd, kan Van Veldes naam ooit in goud worden ge speld. Huiswerk Van Velde maakt van het sui zende bochtenwerk inmiddels huiswerk. Onschuldig welis waar, maar hij beseft dat het probleem eens uit de wereld moet zijn. In Albertville be zocht hij bij voorbeeld de plaatselijke opticiën om zijn reactievermogen te trainen. „Ik deed een brillentest", legt Van Velde uit. „Ik moest blik semsnel reageren op een piep klein, nauwelijks te ontwaren rood puntje op een zwart scherm. Daarbij moest je je an dere oog gesloten houden. Arie (Loef; red.) en ik maakten er een wedstrijdje van. Ja, ik won. Volgens mij heb je daar wat aan. Geestelijk vooral. Het is om je hersenen te trainen, je reactievermogen te peilen". Van Velde is pas twee jaar echt serieus met schaatsen bezig. „Daarvoor trainde ik in het ge west en reed wel eens wat na tionale wedstrijden", herin nert hij zich. „Ik heb van die tijd niet veel opgestokén. Fy siek stond ik op een behoorlijk niveau, maar technisch was ik nergens. De rechte stukken van toen waren net zo slecht als mijn bochten nu. Die bij schaving van de techniek is de verdienste van De Vegt. Van hem leer ik een hoop. Ik ben nog niet honderd procent sta biel, maar als je kijkt naar de leeftijden van de meeste sprin- door BERT JANSMA Hield ik maar niet van schaatsen, 't Had me heel wat hartkloppingen minder gekost gisteren. Want wéér dat ijs. Wéér die onzekerheid. Weer dat stomme gevoel dat Albertville 't niet is voor ons. Ik heb 't kijkend met bobsleeën geprobeerd, maar 't lukte me niet er warm voor te worden. Ook al lees je - pak weg - dat de Amerikaan Brian Shimerzich voor die sport 35.000 dollar in de schuld heeft gestoken. De man uit Naples, Florida waar toch verrassend sneeuw ligt, getroost zich dezelfde opofferingen als elke topsporter. Maar zijn sport wil me niet boeien. Ik heb dat Finse knulletje Nieminen voor het eerst zelf zien ski-springen. Ditmaal 123 meter. Prachtig. De Nederlandse tv- commentator had een sterke tekst: Wat kan deze man vliegen. Hij had onderweg een boek uit kunnen lezen". Maar tien sprongen achter elkaar? Ik ben al op weg naar de pot met koffie. Voor het schaatsen staat daarentegen m'n hele dagschema in de houding. Wat een spanning. Honderden van secondes scheelde het of we hadden een gouden winnaar gehad. Belachelijk weinig op een mensenleven. Ik weet 't. Maar dat is topsport. Inde Hilversumse studio zat dit.keer een opwindend duo aan tafel en ook dat wil nog wel 'ns anders zijn. Ik heb diverse van die koffietafelgesprekken over schaatsen aanschouwd, waarbij zowel presentatoren als ex-schaatsers niet vooruit te branden leken. Zo niet Kees Verkerk en Ben van der Burg. Mooi duo: Fantastisch, die Ben vooral. Wat smijt die jongen met enthousiasme! Of't nou voor een landgenoot is of voor die al weer roet-in-ons- eten gooiende Koss. Ik hoop dat Ben nog lang schaatst. Maar daarna mag-ie van mij zó commentaar gaan leveren. Ik zal dat hoge stemgeluid met meer blijdschap begroeten dan het treurig-saaie van Ria Visser, dat meters achterblijft 'bij het drama op de baan. Ik zag Leo Visser op de bank een hartgrondige vloek uiten toen Koss tóch nog sneller was. IJzersterk moment. Met vlak daar achteraan het afscheid van z'n schaatsen die bij Lé- jo, Lé-jo brullende jongens belandden. Klasse- gebaar. Leo bedankt. Voor Calgary, voor Albertvil le. En alles daar omheen. En Benal schaatste je niet, ook bedankt. Van mij mag je morgen op de commentaarpost. ters, heb ik nog even voor de boeg. Bovendien is Wopke een goeie coach. Hij laat je in je waarde, altijd. Vrije tijd kun nen we zelf invullen. Natuur lijk let hij wel op ons, maar er heerst ontspanning". Vijftiende Van Velde, vorig jaar niet eens nationaal junioren sprintkam- pioen, Zandstra troefde hem in Assen af, deed datzelfde sei zoen nog mee aan het WK in Inzeil. In nagenoeg een iden tiek rijdersveld als zaterdag werd hij toen vijftiende. „Ik zit in de richting van de absolute wereldtop", deed Van Velde, 87 kilogram schoon aan de haak en 1.92 meter lang, nog be scheiden. „Maar het is inder daad ongelooflijk dat je op tweehonderdste seconde van Jansen staat. Ik had Mey als winnaar verwacht, dat is uitge komen. Hij kan onder deze weersomstandigheden beter sprinten dan de rest. De zware jongens waren vandaag in het nadeel. Hoewel, ik heb het toch redelijk gedaan". LA PLAGNE - Het is ongelijk verdeeld in de wereld. Stuur man Han Minjon deed de grootst mogelijke moeite om in zijn tweemansbobslee deel te nemen aan de Winterspelen. Het NOC bleek onvermurw baar. Bart Carpentier Alting daarentegen had aan een paar telefoontjes en pasfoto's ge noeg. Als oprichter en voorzitter van de Antilliaanse bob- en rodel- bond nomineerde de Hagenaar zichzelf en de atleet Dudley den Duik uit Vlaardingen voor uitzending naar Albertville. Het olympisch comité van de exotische archipel, waar sneeuw een onbekend ver schijnsel is, had geen bezwaar. Carpentier Alting huurde voor 125 gulden per dag een slee in Duitsland en vroeg Minjon (die nu aan stoppen denkt) als mentor mee. De Huizenaar, vereerd met de uitnodiging, stelde zijn dure materiaal spontaan ter beschikking en schakelde tevens zijn coach Willy Scholz, oud-bondstrainer van de DDR, in. Voor Liefheb ber Carpentier Alting, in het dagelijkse leven directeur van een recreatiegebied in het Westland, betekende al die hulp een ongekende weelde. Het subtropische gelegen heidsduo, beiden geboren op Curacao, had slechts één doel voor ogen: boven de laatste plaats eindigen. Dat lukte ruimschoots. Met de 38ste, 36ste, 37ste en 39ste positie in vier manches kwam het trim- team in het eindklassement] uit op de 37ste plaats, met nog negen ploegen onder zich. Vier jaar geleden deed Carpentier Alting het in Calgary met rem mer Bart Drechsel ietsje beter:] 29ste. Gustav Weder veroverde in ge zelschap van remmer Donat Acklin de gouden medaille in de tweemansbob. In het eindJ klassement had de oud-we reldkampioen (1990) een voor sprong van 0,29 seconde op de eerste Duitse ploeg (Lochner- /Zimmerman), die in de laatste race dezelfde tijd klokte als' Weder. De tweede Duitse for matie (Langen/Eger) eindigde op de derde plaats met een achterstand van 0,37. Olympisch kampioen Janis Ki- poers uit Letland kon zijn titel niet verdedigen. Hij scheurde tijdens de training een spiertje in zijn bovenbeen. De Duitse bobsleeër Harald Czudaj heeft gisteren in la Plagne verklaard dat de gehate Oostduitse veiligheidsdienst Stasi hem indertijd heeft ge dwongen zijn teamgenoten te. bespioneren. Czudaj was rijp geworden voor chantage door dat hij dronken achter het stuur van zijn auto was aange troffen. De Costaricaanse bobbers be leefden hachelijke momenten. Hun voertuig brak gedurende de rit in tweeën en beide spor ters moesten per brancard worden afgevoerd. Ze bleken' geen ernstige verwondingen te hebben opgelopen. laillewinnaars Mey (Dui) (uroiwa (Jap) [Inoue (Jap) INE !n afdaling: Lee-Gartner (Can) Lindh (VSt) Wallinger (Oos) 10RDSE NUMMERS n skilopen 15 kilometer vrije stijl, rolging: Daehlie (Noo) Ulvang (Noo) Vanzetta (Ita) sn skilopen 10 kilometer vrije htervolging: Jegorova (GOS) Belmondo (Ita) Vialbe (GOS) ■ON Duitsland GOS Zweden :.N Weder en Acklin (Zwi) Lochner en Zimmerman (Dui) ■angen en Eger (Dui) ITSEN 1500 m: Koss (Noo) Söndral (Noo) Visser (Ned) Super G. André Aamodt (Noo) Girardelli (Lux) Thorsen (Noo) IRIJDEN Petrenko (GOS) Wylie (VSt) Barna (Tsj) RINGEN Toni Nieminen (Fin) Martin Hóllwarth (Oos) Heinz Kuttin (Oos) Idoor HANS LEBER WATERINGEN - Het lijkt Marian Nottet „vreselijk" om tijdens schaatskampioen schappen in de laatste paren te moeten rijden. „Zeg, zeg, ik heb jaren in die laatste rit ten gezeten", reageert haar man Peter met gespeelde ver ontwaardiging. Dat was in de eerste jaren van de in totaal tien (1963-1972) die Peter Nottet in de kernploeg door bracht. „Het publiek liep al weg, de televisig stond dan al in te pakken", herinnert de latere winnaar van een bron zen medaille (5 kilometer) op de Olympische Winterspelen van 1968 in Grenoble zich. Peter Nottet (47) schonk zich zelf en zijn vrouw Marian gis termiddag een glas wijn, al vorens de 1500 meter voor mannen te gaan bekijken. Opnieuw bleek het ijs een probleem. Alsof de tijden her leefden, vond Nottet: „Wij hadden vroeger heel vaak dit soort omstandigheden. Het kwam zelfs voor, zoals op de Jaap Edenbaan in Amster dam, dat we de schaatsen bot reden op de troep die de schoenen van officials op het ijs achterlieten. Moeders draafden gewoon met vieze schoenen over het ijs, terwijl wij onze trainingsrondjes re den. Nu komt dat bijna niet meer voor". Er zou gistermiddag een uur later worden gestart in Al bertville, om vijf uur, maar tegen die tijd was de camera amper op de piste gericht, of Nottet wist al: Bubbeltjesijs „Bubbeltjesijs, een ramp. Dit kan niet, dat wordt niets." De wedstrijdleiding dweilde nog één keer, een kwartiertje uis- tel extra. Nottet: „Dat helpt toch niet meer?" Hij moest later, vanuit zijn commen taarpositie in het Westlandse dorp Wateringen, toegeven dat het kwartiertje had gehol pen. „Maar toch denk ik dat Zandstra niet het geluk van goed ijs heeft gehad. De rest wel". Groot huis, Mercedes voor de deur, kunst aan de wand en een tafel vol hapjes, de voe ten nonchalant in sportslip- pers bungelend, spijker broekje; Nottet zou als een bourgondisch type kunnen Peter Nottet: „Vreselijk rijden in die laatste paren". worden omschreven. En hij is nog immer sportman, nadat- ie ooit een paar jaar niets deed omdat het verkleden („gek werd ik ervan") hem de keel uit hing. De buren haal den hem over af en toe hard te lopen. Nottet traint inmid dels weer drie tot zes keer in de week. „Ik doe er nog steeds veel voor, maar laat er niets meer voor staan", zegt hij. Hij volbracht al vier keer een winter-triathlon, waarbij hem het langlaufen beter be valt dan schaatsen of hardlo pen. Pessimistisch Terwijl Heinze Bakker van Studio Sport gistermiddag dacht dat Leo Visser goud zou hebben, bleef Peter Not tet pessimistisch. Er volgden nog enkele ritten. „Het ijs wordt sneller", meende Not tet. Toen de Noor Koss zich opmaakte voor zijn rit, ging Nottet op het puntje van zijn bank zitten. Om bij de tafel te kunnen: „Elven mijn glaasje pakken". Koss reed inder daad sneller dan Visser. „Ne gen honderdste, wat is dat nou helemaal?" Nottet heeft met Ard Schenk, Kees Verkerk, Jos Valentijn, John Olof, Jan Derksen en nog wat voormalige schaats- corifeeën een 'clubje', zoals hij het noemt. Schenk is FOTO: MILAN KONVALINKA voorzitter. „We proberen ie der jaar samen bij één of an dere wedstrijd te zijn en doen nog wat dingetjes. Dit jaar is de groep naar Albertville, maar zelf kon ik niet". Nottet' werd als jonge jongen door zijn trainer Huiskes aan de studie gezet, fysiotherapie. Hij maakte het af en heeft met enkele collega's in maat schap een praktijk in Rijs wijk. Doordeweeks is Nottet wat het schaatsen betreft overgeleverd aan de wensen van de patient. „Ik heb een klein teeveetje op het werk. Alleen als ik merk dat de pa tient ook wil kijken, zet ik 'm er even voor. Anders niet". SPORT OP TV 20.00-20.22 uur: NOS Journaal. 20.22-20.50 uur: IJshockey Zweden-USA (in pau ze kunstrijden ijsdansen). 20.50-21.00 uur: NOS Laat. 21.00-22.30 uur: IJshockey Zweden-USA (in pau- 22.30-22.50 uur: Studio Moutiers, met o.a. de be levenissen van de Nederlandse deelnemers. 22.50-23 05 uur:.N0S Journaal. 23.05-23 32 uur: NOS Laat. 23.32-23.55 uur: Samenvatting van de dag en kunstrijden ijsdansen. Nederland 118.27 uur: Sport op 1 Nederland 2, 19.20 uur: De heilige koe, auto- en motorsportmagazine. BBC 1, 23.10 uur: Olympische Spelen in Al bertville. BBC 2, 18.30 uur: A Question of sport, 19.00 uur: Olympische Spelen in Albertville Duitsland 2,19.20 uur: Olympische Spelen in Albertville. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport, 22.30 uur: Supersports. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, Olympische Winter spelen 09.30-09.55 uur: Terugblik op de vorige dag. 09 55-12.00 uur Ski reuzenslalom heren 1 e run. 12.00-12.07 uur: NOS Journaal. 12.07-12.55 uur: Cross Country 4 x 10 km. 12.55-13.55 uur: IJshockey wedstrijd om de 9e t/m 12e plaats. 13.55-15.30 uur: Ski reuzenslalom heren 2e run. 15.30-15.55 uur: IJshockey wedstrijd om de 9e t/m 12 plaats. 15.55-18.00 uur: Schaatsen 1000 meter heren. BBC 1,14.50 uur: Olympische Spelen in Al bertville. Duitsland 109.03 uur: Olympische Spelen in Albertville. Superchannel, 12.30 uur: Hang loose. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 06.00 uur: Sport. Free-styler De Ruiter op twaalfde plek TIGNES - Michiel de Ruiter heeft zijn doelstelling bij de Winterspelen niet gehaald. De freestyle skispringer was ge-/ brand op een plaatsje bij de" eerste tien van de zestien fina listen. Met een dufe balansfóut in de landing bij zijn tweede sprong verspeelde de zesvou dige nationale kampioen zijn kans op een hoge klassering: Uiteindelijk moest oud-tram polinespringer De Ruiter (bijj genaamd de Vliegende Hollan der) gisteren in het mistige Tignes, waar het freestyle springen als demonstraties-* port op het programma stond, genoegen nemen met de twaalfde positie. Medaillespiegel Na 34 van de 57 beslissingen is de stand bij de medaille-verdeling als volgt: Land Goud Zilver Brons Duitsland 7 7 4 Noorwegen 6 3 3 GOS 5 4 5 Oostenrijk 4 6 6 Frankrijk 3 3 1 Ver.Staten 3 2 1 Finland 3 1 2 Italië 1 3 2 Canada 1 0 1 Zwitserland 1 0 1 China 0 2 0 Japan 0 1 2 Nederland 0 1 2 Luxemburg 0 1 0 Tsj.Slowakije 0 0 2 Zweden 0 0 2

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15