Ye slachtoffer van experimenten arts Jan de Jong SPORT 'jüdócQounavt 19 Schooljongen schrijft olympische geschiedenis „Christine Aaftink heeft nog jaren nodig" OP DE BANK MET p:g:c;c; Even Kees bellen ZATERDAG 15 FEBRUARI 1992 COURCHEVEL - Toni Nie- minen, zestien jaar, een schooljongen nog, is gisteren de jongste gouden medaille- winaar uit de geschiedenis van de Olympische Winter spelen geworden. De wereldkampioenen uit Oostenrijk, de wangen in oor logskleuren geschilderd, hadden bij de landenwed- strijd van het skispringen met een voorsprong van meer dan 30 punten de titel al bijna in de knip, toen Nieminen naar het poortje van de grote schans klom voor de voorlaat ste sprong van de wedstrijd. De bronzen medaille-v van de 70 meter-schans lan ceerde zichzelf en kwam pas 122 meter verder weer in aan raking met de piste. Die ver uit beste sprong van de twee de ronde bracht Finland van de derde naar de eerste plaats. De laatste Oostenrij ker Andreas Felder kwam niet verder dan 109,5 meter, waardoor Finland met mi niem verschil van 1 xh pnt het olympisch goud greep. Met zijn zestien jaar en 259 dagen nam Nieminen de titel van jongste olympische win terkampioen aller tijden over van de Amerikaan William Fiske. Hij was in 1928 één dag ouder, toen hij in 1928 deel uitmaakte van de winnende vijfmansbob. Bij de vrouwen is het leeftijdsrecord in han den van kunstrijdster Sonja Henie. De Noorse was vijf tien, toen zij in 1928 in St. Mo- ritz de eerste van haar gou den Olympische medailles won. In afwachting van het optre den van de Italiaanse skiër Alberto Tomba volgende week, geldt Nieminen als de held van de Winterspelen; de opvolger van zijn landgenoot Matti Nykanen, befaamd als springer en tegenwoordig ook als innemer. Na zijn zege bij het Duits-Oostenrijkse vierschansentoernooi tijdens de jaarwisseling werd Niemi nen gekozen tot „ankerman" van het Finse team, dat ver der bestond uit de kleine schansspringers Ari-Pekka Nikkola, Mika Laitinen en Risto Laakkonen. De jonge Fin maakte dat ver trouwen volkomen waar. Met sprongen van 123 en 122 me ter landde hij beide malen verder dan het kritische punt, dat op 120 meter lag. De Oostenrijker Ernst Vettori zorgde in eerste instantie met 125,5 meter voor een nieuw schansrecord, maar deze vlucht door de ruimte zorgde ervoor dat de wedstrijd werd afgevlagd en na verkorting van de aanloop opnieuw be gon. „Het was vandaag de eerste keer, dat mijn afzet tot tweemaal toe maximaal was aldus Nieminen.- „Toni heeft ons het goud helemaal in zijn eentje bezorgd," jubel de de Finse chef-trainer Matti Pulli. „Nu nog het goud bij het individuele springen van de grote schans". RENZE LOLKEMA LBERTVILLE - 'Ope- ition Bonnie 1992' is ge- De Amerikaanse lair deed op Valentijns- ag wat haar in Albertville inwezige familieleden, stuks, van haar ver achtten. Ze won gisteren de vijfhonderd meter ik de tweede sprintafs- nd bij de vrouwen. Blair samen met de Noorse iloper Ulvang de tot nu meest succesvolle at- •t van de zestiende Win- rspelen. Beiden pakten eemaal. Maar Albertville is ook het ver haal van Qiaobo Ye, de Chine se die voor de tweede maal haar sprintrace in zilver om zette. Gisteren kwam ze op de 1000 meter tweehonderdste se conde tekort om de eerste gou den wintermedaille in de Chi na in de geschiedenis te win nen: 1.21.90 van Blair tegen 1.21.92 van Ye. Maandagavond beloonde een groep Chinese journalisten Ye met een staande ovatie, nadat ze ten overstaan van de inter nationale pers openhartig uit de doeken had gedaan waarom ze vlak voor de Spelen in '88 naar huis werd gedirigeerd en hoorde nimmer meer de grens over te mogen. Ze omlijstte het macabere verhaal met een ont roerende huilbui die bij veel verslaggevers indruk maakte. Ye, 27 jaar, is een laatbloeier omdat ze eens het slachtoffer was van een experimentele arts die dacht met verboden pillen Ye naar de wereldtop te kunnen stuwen. Ye, die nieuwsgierig was naar de bete kenis van de onbekende aan geleverde pillen, kreeg telken male te horen dat de medicij nen geen kwaad konden. Toen ze na een dopingcontrole bij het WK-sprint in '88 gedro geerd bleek, gingen de Winter spelen in Calgary aan haar neus voorbij. „Dat was de schuld van die arts, die een jaar eerder bij de Chinese bond in dienst kwam", aldus Ye. „Ik heb in China die pillen onder zocht, en die bleken dus wel vol anabole steroïden te zit ten." Regime Na een schorsing van vijftien maanden keerde ze terug op de internationale locaties. Gis teren behaalde ze voor de tweede maal zilver. Boven staand relaas maakte veel los in het schaatswereldje. Zoveel zelfs dat Ye gisteren de pers al leen maar in het Chinees te woord stond. Ze beweerde niet door het regime teruggeroe pen te zijn, hoewel ze tijdens de persconferentie wel werd begeleid door twee officials. In tegenstelling tot maandag avond toen ze haar verhaal al leen deed.. „Ik ben alleen verkeerd begrepen afgelopen maandag. In het Chinees druk ik me beter uit. Veel mensen vragen zich af of ik wel brand schoon ben", vervolgt Ye. „Maar iedereen kan het bij de Bonnie Blair geeft aan hoe ze over dopingcontroleurs van het IOC navragen. Ik lever op een eerlijke manier een concurren tiestrijd met Blair". Hersentumor Bonnie Blair maakte zich gis teren even onsterfelijk in de Verenigde Staten. Althans, voor het moment, want schaat sen zegt de Amerikanen net zo veel als Fransen iets van ijs maken begrijpen. Haar gou den vijfhonderd meter van vier jaar terug droeg ze op aan haar 36-jarige broer Rob, die een hersentiumor heeft. De Winterspelen in Albertville staan in het teken van haar twee jaar geleden aan een longontsteking overleden va der. Haar glorie zal Amerika snel vergaan. Dat is anders in Euro pa, of liever Nederland. Giste ren golfde de meezinger waar in haar naam de hoofdrol ver- i tolkt al door het kille ijssta dion. De aanwezige Oranje- haar rit denkt, supporters schreeuwden hun kelen schor ter ere van een nieuwe heldin. Overigens heeft Blair nog een aparte herinnering aan ons land. Twee zomers geleden zocht een Nederlands echt paar, dat in Milwaukee bij vrienden logeerde. Blair op in Champaign, Illinois. Blair. die in die tijd alle onnodige aan dacht mijdde, werd gered door een haar welbekende, alerte pompbediende die vlak voor Champaign de tank bij de Ne derlanders volgooide. Een tele foontje was voldoende voor Blair om op tijd haar biezen te pakken. Haar broer wilde de Nederlanders niet helemaal te leurstellen en liet ze Bonnies thuis zien. Onaangekondigd „Na de thee gingen ze weer weg, zonder mij te hebben ont moet", vertelde Blair. Een jaar geleden slaagde de Nederland se missie toch. Het koppel FOTO: ANP maakte wederom een onange- kondigde reis naar Champaign en had nu meer geluk. Bonnie zelf deed open. „Voor iemand als Michael Jordan (Ameri kaans meest legendarische en nog altijd actieve basketballer, red.) is zoiets misschien de ge woonste zaak van de wereld, voor een schaatser in Amerika is het bijna ongelooflijk." „Ik ben er trots op nu tot een van de grootste Amerikaanse sportmensen te behoren. Hoe wel ik dat nog niet echt besef. Vijf gouden medailles zoals Heiden ooit deed, zal voor mij moeilijk worden. Schaatsen betekent tegenwoordig specia lisme. Ik wil me blijven inzet ten voor de schaatssport. Ame rika krijgt straks in Milwaukee een nieuwe overdekte baan er bij, dat moet een impuls zijn voor het Amerikaanse schaat sen. Voor mij betekent dat ook een grote uitdaging. Ik wil graag betrokken blijven met het opleiden van jeugd. Maar zoals ik eerder dit toernooi al ristine Aaftink is tevreden met haar vierde plaats op de duizend ALBERTVILLE - Chris tine Aaftink moet haar top nog bereiken. Denkt sprintcoach Wopke de Vegt. De persoon in kwes tie heeft dezelfde gedach ten. „Een sprinter heeft jaren nodig", filosofeerde Aaftink na haar vierde plek op de 1000 meter (1.22.60). „Kijk naar Blair, kijk naar Jan sen. Allemaal achter in de twintig. En kijk naar de all- rounders. Daar kun je op jonge leeftijd al een topper zijn. Fal- ko Zandstra is daar het beste voorbeeld van". De Vegt is dezelfde mening toegedaan. „Een sprinter moet in de 500 meter wonen", over peinst hij. „Je gaat zitten en rijden. En voortdurend weer diezelfde afstand. Mensen als Mey en Jansen kun je daarvoor midden in de nacht wakker maken. Ze stappen dan uit bed en rijden zo weer een 36'er. Daar gaan jaren overheen, dat doe je niet zomaar". „Blair won inderdaad op haar 24e een gouden medaille", ver volgt Aaftink. „Maar zij was dan ook al jaren met sprinten bezig. Langer dan ik. Boven dien heeft ze meer talent na tuurlijk. Dat is duidelijk". Aaf tink lag langer wakker van haar beroerde vijfhonderd me ter van maandag (vijfde stek) dan van haar race gisteren. „Ik heb woensdagavond met mijn ouders gedineerd", vertelde Aaftink. „En mijn vader kan zo lekker nuchter zijn. Wopke en ik kijken heel anders tegen een race aan, dan mijn vader. Het helpt je nuchter relative- onnie Blair ril munt slaan lit dubbelzege BERTVILLE Bonnie ir verwierf vier jaar geleden sponsorcontractjes. Het de tegenwaarde van een iden olympische medaille, ür heeft haar begeleiders rraagd uit de zoeken of ze er munt kan slaan uit haar «voudige olympische over- ining. weet dat met één keer id - en dat nog bij het aatsen in het land van dollar niet veel valt aan te igen. Vijf keer goud maakte Heiden wel tot fenomeen miljonair. Blair heeft on- Ikenbaar uitstraling en kan genoeg overkomen om er te profiteren dan in Cal- fy, toen zij aan het goud een ins op de kilometer toevoeg- Mogelijk succes bij de geld- ieters zal haar er niet van 'rhouden om over twee jaar jllehammer te starten, ir leerde op haar tweede schaatsen en is sindsdien de ijsbaan veel wijzer ge- rden. Maar behoudens het 'kland Junior College heeft full-prof schaatsster nim- reen opleiding voltooid. edaillespiegel goud zilver brons ikrijk fwegen Staten and Slowakije eden itserland HEERENVEEN Hij zit met de .tenen krom in de schoe nen naar het schaatsen in Al bertville te kijken. Ijsmees ter Jan de Jong van het Thi- alfstadion in Heerenveen er gert zich aan de ijskwaliteit op de olympische piste. Gis teren viel het mee: „Ze heb ben nu tenminste een klein beetje dezelfde omstandighe den waaronder ze moeten schaatsen. Maar de 5 kilome ter voor heren is bepaald door de ijskwaliteit. Een schande om sporters die er vier jaar voor werken, zoiets aan te doen". Voordat gistermiddag de wedstrijden in Albertville be gonnen galmde De Jongs schrapend stemgeluid door de ijshal van Heerenveen. „Het is half vijf, we gaan slui ten. Iedereen zijn laatste rondje afmaken en dan naar de kant". Niemand haalde het in zijn hoofd nog één slag teveel te doen. De Jong: „Ik kom streng over, terwijl ik dat helemaal niet ben". Na dat De Jong de ijsbaan dweil de, meldde de Friese jeugdse- lectie zich op het ijs voor trai ningsrondjes. Voor schaatsers is een goed gedweilde piste van belang, weet De Jong.Als wij een li ter beerenburg op hebben, dweilen we nog niet zo be roerd als de Fransen", zegt hij later, als hij in personeels- kantine zit te kijken naar de 1000 meter voor vrouwen. De Jong doelt op het randje on- gedweild ijs langs de blokjes. „Kijk die bochten, daar dwei len ze te ruim omheen. De meeste schaatsers zetten juist daar hun schaats neer, omdat ze dan minder meters maken. Kijk, ze slaan op som mige plaatsen wel dertig cen timeter over, die Fransen. Hier gaan we vlak langs de blokjes, millimeterwerk. En kijk dat rechte stuk daar in Albertville; het is niet van be lang, maar dat zwabbert als de mieter. Zo dweil je geen baan, al was het voor het zicht. Ard Schenk zei vroeger voor een toernooi altijd al: vlak langs de blokjes dweilen Jan. Maar dat soort dingen snappen die Fransen niet". De Jong, 's werelds eerste ijs meester op één Heerenveen- se collega - „die begon een week eerder" na, vindt het onbegrijpelijk dat een olym pisch toernooi wordt verre den op een ijsbaan waarvan de machines te weinig capa citeit hebben. „Temperatu ren van negen, tien graden, daar lachen we hier in Neder land om. Daar hebben ze di rect plassen. Tsja, hier waren we vijfentwintig jaar geleden al in de weer met windtun nels en andere technische snufjes om de locatie van een ijsbaan te bepalen. Die Fran sen kwakken er zo maar even eentje neer. Op zand, dat al leen al is een onvergeeflijke fout. Iedereen weet al vijftien a - Ijsmeester Jan de Jong. jaar dat je een baan op beton moet leggen". „In Nederland garanderen we gelijke ijskwaliteit voor de deelnemers. In Heerenveen zeker, de ijskwaliteit is hier altijd goed. Alleen op het laat ste EK kwam het publiek met vochtige kleding de hal in. Door de regen buiten. Toen werd de luchtvochtigheid te hoog. Ik had het publiek er toen liever niet bij gehad, maar ja... die 13000 mensen zaten er al in". De wedstrijdleiding in Al bertville had de wedstrijden op andere tijden moeten hou den om iedere schaatser een gelijke kans op goud te ge ven, vindt De Jong. „Stel die wedstrijden een paar uur uit, Rij 's ochtends of 's avonds! Maar ja, daar heb ik zelf ook wel eens last mee gehad, de buitenlandse scheidsrechters en de officials van ISU (inter nationale schaatsbond, red.) maken de dienst uit. Die wil len 's avonds op tijd bij hun diner en het feest zijn. en hebben geen zin om dan nog op een ijsbaan te staan. Maar ze trappen met zijn allen wel het schaatsen de grond in". „Ik had nog wel eens willen zien wat er was gebeurd als er geen Duitse kampioen op de drie kilometer voor vrouwen was geworden. Kleemann maakte geen schijn van kans op dat witte ijs, maar andere Duitses werden één en twee, dus protesteerden ze niet. Het weer maakt er de dienst uit, onze Lieve Heer heeft te- FOTO: PERSUNIE veel te vertellen in Alvertvil- le. Ik vraag me af wat die Duitse ijsmeester, een colle ga van me, daar nog doet. Ik weet het wel. De baas van die man is Zimmermann en die zit als technische man bij de ISU". De Jong heeft geen favorie ten als de kwaliteit van het ijs ter sprake is. Maar Leo Visser is een reële vent, hem mag De Jong wel: „Leo hoor je nooit zeuren, die neemt de zaken zoals ze zijn". En ook Zand stra heeft de sympathie van De Jong. Geen wonder: „Die woont om de hoek van het stadion. Ik heb die jongen hier op het ijs zien opgroeien. En nu is-ie daar in Albertville de grote man". door BERT JANSMA Ik kijk naar de Winterspelen ma de tv. ik lees er over via de kranten en ik vergeet, verdikkie, dat ik een broer heb die in levende lijve in Albertville en omstreken rondloopt om voorde NOS de spelen te verslaan. Even Kees bellen dus. Hij komt aan de telefoon, vanuit de montagekamer waar hij net klaar is met wat u inmiddels gezien heeft en ik nog niet. Studio Moutiers. Kees, waar heb je vandaag gezeten? ..Bij 't skispringen voor teams onder meer. Door Finland gewonnen, terwijl de Oostenrijkers al aan 't feestvieren waren. Ze waren compleet verbijsterd. Een jongetje van zest ien jaar en 259 dagen deed ze de das om. Tony Nimienen. Een pokdalig knulletje, een jonge uitgave van Mario Been, die met z'n laatste sprong van 122 meter de Finnen aan de overwinning hielp". Ik laat me uitleggen dat ski-springen voor teams plaatsvindt via vier deelnemers van wie de drie beste sprongen tellen. Broer Kees vertelt me bovendien dat de Finse Tony de jongste deelnemer is in zijn discipline. Hij 'verslaat' daarmee het Amerikaanse knulletje Bill Fisk, van zestien jaar en 260 dagen, één dag ouder dus, dat in 1924 in Chamonijc aanwezig was. Ver voor Kees z'n tijd. Er is een duizendtal Finnen naar Albertville getogen, vertelt m'n broer me. ..Inclusief Finnen uit Lapland, die in Laps folkloristisch kostuum rondlopen. De Finnen verdelen hun tijd tussen ski-piste en ijshockey-stadion". Waaru hun toejuichingen vanavond kunt horen. Bij dat orgeltje waarover ik 't gisteren met u had. Kees vertelt me dat de bespelerervan geen miskende muzikant is die z'n gram via onze oren haalt, maar speciaal is ingehuurd door de Fransen. Hij wordt zelfs geregisséérd. Alleen op dode spelmomenten mag-ie even, om dan onmiddellijk door de regisseur het zwijgen opgelegd te krijgen. Vandaar al die hikkeiige melodietlarde-'. Bedankt Kees. ik zal 't mijn lezers vertellen We wisselen onze laatste ongenoegens uit, altijd een dankbaar onderwerp bij de Jansma's. Kees gaat onderuit en ik haast me naar dit stukje. Maar ik heb nog een tip voor hém. Waarom haal je die dwaze orgelman niet 'ns voorde camera. Dan weet Nederland tenminste wie al die tijd ons gehoor gestoord heeft. „Ja. misschien een leuk tussendoortje", vindt Kees. Als-ie 't doel. heeft u dat aan mij te danken. Wanneer u 't niet leuk vindt, óók. SPORT OP TV 09.30-10.00 uur Terugblik op de vorige 10.00-10.30 uur. Bobslee 2 mans 1e manche 10.30-11.15 uur Cross Country 15 km heren achtervolging 11.15-12.00 uur: Bobslee 2 mans 2e manche. 12.00-12.07 uur: NOS Journaal. 12 07-13.30 uur: Ski afdaling dames. 13 30-13.45 uur: Bobslee 2 mans 13.45-14.25 uur: IJshockey Italië-Duits- land. 14.25-15.35 uur. Schaatsen 500 meter heren 15.35-16.00 uur: IJshockey Italië-Duits- land. 16 00-16.25 uur: Cross Country 10 km dames. 16 25-19.00 uur IJshockey Finland- Zweden. 19 00-24 00 uur: Winter bij de NOS 19 00-20 00 uur: De hoogtepunten van 20 00-20.25 uur: NOS Journaal 20.25-20.50 uur: Kunstrijden vrije kür 20 50-21 05 uur NOS Laat 21.05-22.30 uur Kunstrijden vnje kür heren (met in pauzes IJshockey USA- Polen) 22.30-22 50 uur: Studio Moutiers. met o a de belevenissen van de Nederland se deelnemers 22.50-23 05 uur: NOS Journaal. 23 05-23.25 uur: NOS Laat. 23 25-24.00 uur Samenvatting van de dag en ijshockey USA-Polen en aan dacht voor ander sportnieuws Nederland 1, 18.28 uur: Sportpanora- BRT 1,22.30 uur: Sport BRT 2, 14.30 uur: Sport extra met ten nis. rechtstreeks verslag Belgian Indoor Championship, eerste halve finale. 21.00 uur: tweede halve finale. BBC 1,11.00 uur: Olympische Winter spelen in Albertville, paardenkoersen in Chepstow, rugby union, Frankrijk-En- geland. FA Cup voetbal: Schots beker- voetbal. 18.50 uur: Big Break, spel met snookerspelers, 22.50 uur: Olympi sche Winterspelen in Albertville: Road to Wembley, voetbal Duitsland 1. 08.45 uur: Olympische Winterspelen in Albertville. 18.07 uur: Sportschau, 20.15 uur: Olympische Winterspelen in Albertville Duitsland 3,15.00 uur: Sport Superchannel, 14.00 uur: Kickboksen, 16.00 uur: World sport special 23.00 uur: Hang loose, sportmagazine. Sportnet, 07.00 uur: Sport. Eurosport, 06.00 uur: Sport. 09.30-10.00 uur: Terugblik op de vorige 10.00-12 00 uur Bobslee 2 mans en Biathlon 4 x 7.5 km heren 12 00-12.07 uur: NOS Journaal 12.07-14 35 uur: Skiën super G heren 14.35-15 30 uur: Skispringen 120 me ter 15.30-15.55 uur: IJshockey Frankrijk- Noorwegen 15.55-18.30 uur: Schaatsen 1500 meter heren 19.00-23.55 uur: Winter bij de NOS 19.00-20.00 uur: De hoogtepunten van de dag, ijshockey Tsjechoslowakije- Zwitserland en aandacht voor ander sportnieuws. 20.00-20.14 uur: NOS Journaal 20 14-22.30 uur: IJshockey Canada- Sovjetunie (in pauze kunstrijden ijsdan- sen, verplichte kür). 22.30-22.50 uur Studio Moutiers, met o.a. de belevenissen van de Nederland se deelnemers. 22.50-23.05 uur' NOS Journaal 23.05-24 00 uur: Samenvatting van de dag en kunstrijden ijsdansen Nederland 2,12.00 uur: Voetbal plus RTL 4, 17.00 uur: Match. 20.00 uur: Match voetbal BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 uur: Sportweekend BRT 2, 15.00 uur: Sport extra met ten nis, rechtstreeks verslag Belgian Indoor Championship, finale BBC 1, 10.45 uur: Olympische Winter spelen in Albertville. 16.00 uur: Match of the Day, FA Cup vijfde ronde. 00.15 uur: Olympische Winterspelen in Al bertville BBC 2. 10.00 en 13.00 uur: Olympi sche Winterspelen in Albertville 18.00 uur: Rugby special. 19.00 uur: Olympi sche Spelen Duitsland 1.18.10 uur: Sportschau Duitsland 2. 08.45 en 20.15 uur: Olym pische Spelen in Albertville Superchannel, 16.00 uur: World sport special, 16.30 uur: Hang loose Sportnet, 07.00 uur: Sport Eurosport, 06.00 uur: Sport 10.00-11 30 uur: Cross Country 4x5 km dames. 11.30-12 00 uur Studio Hilversum met o.a. een voorbeschouwing op het schaatsen 5 km dames 12.00-12 07 uur: NOS Journaal 12.07-14 15 uur: Skiën super G dames 14.15-15 30 uur Skispringen 90 meter 15 30-15 55 uur IJshockey Polen- Duitsland. 15.55-19.00 uur: Schaatsen 5 km da- BBC 1, 14.50 uur: Olympische Spelen in Albertville. Duitsland 2, 09.45 uur: Olympische Spelen in Albertville. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 06.00 uur: Sport. Ijshockeyers Canada superieur MERIBEL - Canada heeft zich gisteravond in groep B met 5-1 gewonnen van Tsjechoslowakije. De Canadezen hadden in doel man Burke de onbetwistbare uitblinker. Burke droeg er in be langrijke mate toe bij dat zijn ploeg, wederom meester in het „penalty-killing", de tweede periode zonder ernstige schade doorkwam. Canada heeft zondag aan een gelijkspel tegen het GOS genoeg voor de eerste plaats in de groep. De Russische ploeg speelde met Frankrijk (8-0) en Zwitserland behield zijn kans op de vierde plaats door Noorwegen met 6-3 te verslaan. Medaillewinnaars ALBERTVILLE - De medail lewinnaars op de zevende dag van de Olympische Winterspe len in Albertville waren: Schaatsen, vrouwen, 1000 me ter: Goud: Blair (VSt) Zilver: Ye(CHI) Brons: Garbrecht(Dui) Biathlon, vrouwen, teams, 3 x 7,5 kilometer: Goud: Frankrijk Zilver: Duitsland Brons: GOS Rodelen, mannen, tweezitter: Goud: Krausse/Behrendt(Dui) Zilver: Mankel/Rudolph (Dui) Brons: Raffl/Norbert Huber (Ita) Skispringen, grote schans, teams: Goud: Finland (Nieminen. Nikkola, Laitinen, Laakkonen) Zilver: Oostenrijk (Vettori. Fel der. Höllwarth, Kuttin) Brons: Tsjechoslowakije (Go- der. Jez, Sakala, Parma)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19