Keuringsdienst van Waren houdt Nederland gezond ans op komst van ob Baan verkleind Oranje pas volgend jaar tegen Engelsen KUNST /SPORT= 13 itiem duet van Daniels en Pittoors Santing, Seriese en Lo'ko iets te veel van het goede iQowuvnt ZATERDAG 15 FEBRUARI 1992 pittoors en Pauline Danièls j pavlov. Tekst: Rob de Graaf. ;Tom Jansen. Vormgeving: Jan jjmers. Gezien op 14 februari LAKtheater, Leiden. Vanavond 'm ;K VAN TEYLINGEN doe je? - Ik speel. - Je - Ik speel dat ik ben. O denk ik na meer van dat zinnen - of we doen alsof enken dat we doen - weer foorstelling over schijn en elijkheid in het theater en j van de acteur, maar dit wel erg overdreven direct. Maar het valt mee. Al snel la ten Pauline Daniëls en Frieda Pittoors dat soort filosofietjes schieten en spelen en dansen ze een mooie voorstelling, zo intiem alsof ze zusjes zijn. Dat zijn ze ook een beetje: zussen in de kunst. Daniëls en Pittoors zijn allebei in de buurt van 1950 geboren in grote, arme gezinnen, en konden niet anders dan aan het toneel gaan (Pittoors) of danseres worden (Daniëls). Ze wisten al een tijd dat ze samen nog eens een voorstelling moesten maken. Nu kijken ze na ruim veertig jaar terug op hun leven en dus op de kunst, met als uitgangspunt een tekst van Rob de Graaf. De Graaf is niet bang voor de romantiek van golven met bruisende koppen, en dus ook niet voor de vraag naar de aard van de werkelijkheid, maar schreef ook treffende zinnen en passages. Bijvoorbeeld over de man die Pittoors wilde heb ben om te kunnen beschuldi gen van wat er met haar is fout- gegaan. Daniëls speelt zijn rol even, maar kan net zoals de man de verantwoordelijkheid voor het leven van de ander niet overnemen. Pittoors be kijkt hem met een verwonde ring en afstand, die ze niet graag laat varen. Pavlov gaat ook over wat geweest is, wat je is overkomen en waar je met melancholie en soms onbegrip op terug kan zien. Wanneer de actrice aan het woord is, is zij superieur, hoe wel Daniëls ook een mooie tekstbehandeling heeft. Maar bij de reactie van de danseres, een mooie solo waarin ze klas siek en moderner idioom ver enigt, staat zij licht ironisch, maar ook machteloos toe te kij ken. Daniëls probeert haar vriendin mee te nemen in de dans, maar Pittoors laat het niet gebeuren. Alleen op het laatst presenteren ze zich sa men in een soort menuet, om het applaus in ontvangst te ne men. Mathilde Santing, Astrid Seriese en Julya Lo'ko: The Good Thing. Ge hoord in de Leidse Schouwburg, gis teravond. Idoor OSCAR V. D. WIJNGAARD Het blijft een toverwoord. Car ré. Het theater voor de grote jongens en meisjes, waar iede re zichzelf respecterende ar tiest tenminste één keer moet hebben 'gestaan'. In maart mag Mathilde Santing. Ze neemt Astrid Seriese en Julya Lo'ko mee. Het lijkt ook een beetje in tegenspraak met San- tings stijl, zo'n grote zaal, hoe zeer haar populariteit de laat ste tijd dan ook mag zijn toege nomen. De band staat, de da mes draaien hun hand er waar schijnlijk niet voor om, maar er is nu eenmaal muziek die je in niet te grote zalen moet ho ren. De Leidse Schouwburg daarentegen paste precies. Met deze muziek veranderde het theater in de betere nacht club, het enige dat ontbrak was het melange van rook en booze. De opbouw van het openings nummer zette de toon voor de avond: veel goede samenzang en ruimte voor solo's van drie elkaar complementerende zangeressen. Van de soul van Julya Lo'ko, via de Dionne Warwick-achtige zang van Astrid Seriese naar de immer onderkoelde en vaak wat ironi sche levenswijsheid van Ma thilde Santing. En steeds over dat ene onderwerp: de liefde. De formule is er zonneklaar op gericht de kwaliteiten van het drietal zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Het leverde schitterende momen ten op, maar het zou tot ver na de pauze duren tot er werkelijk sprake was van een geheel. Daarvoor werd wat Julya Lo'ko had opgezweept vaak ruw ge dempt door de koele aanpak van Santing; Astrid Seriese leek steeds even tijd nodig te hebben om erin te komen, tijd die haar lang niet altijd was ge gund. De Schouwburg was er klein genoeg voor, en het publiek liet de dames pas na drie toe giften gaan. In grotere zalen kan het nog weieens lastig worden. Met deze zangeressen en deze band valt er van de verwarrende liefde veel te ma ken, juist door wat minder te willen. Country, jazz, funk, soul; verliefdheid, verdriet, ironie - het hoort allemaal bij The Good Thing liefde, maar je moet het wel even kunnen ver werken. onica benoemt srim-manager ERUM - De Veronica iep Organisatie benoemt irte termijn een interim- ger om de problemen in de directie op te lossen. aioeming is een initiatief ;t bestuur. Binnen de di- zijn problemen ontstaan jiet functioneren van al en directeur Rob Out. In jzonder doen zich proble- oor tussen Out en tv-di- r Joop Daalmeijer. De e manager zal aan de ge directie worden toege- Van een vertrek van een van de andere direc- is geen sprake. Over de l van de nieuwe manager n nog afspraken worden i ikt. De nieuwe functio- ilijft tot dat meer duide- iver de toekomst van het Thans doet KPMG on- k naar de meest gewen- uctuur. Conclusies daar- orden in april verwacht, zal de verenigingsraad tronica 22 februari een nemen of de omroep, leel samen met de het bestel verlaat om status te ver- iaanvan Dis t talkshow RSUM - Adriaan van pt eind april definitief jn literaire talkshow, toekomst blijft zijn ta- )r de VPRO echter be- aldus een woordvoer- n Dis heeft negen jaar latprogramma voor de gemaakt. Volgens de staakt de presentator [ramma omdat hij zich i jaar volledig wil wij- het schrijven. De Dienst. Zes documentaires van René Roelofs over overheidsdien sten. VPRO-televisie. Nederland 2 om 21.30 uur. Zondag. HILVERSUM - Een waarschuwing vooraf. Dit is een gevaarlijk artikel of eigenlijk het programma waarover deze schrijverij handelt, kan grote gevol gen hebben. Het gaat na melijk over de Keurings dienst van Waren officieel Inspectie voor de Volksge zondheid, vallend onder het ministerie van WVC. Wie de confrontatie met dit doorwrochten werk stuk van René Roelofs aandurft, moet zich vooraf beseffen, dat zijn leven daarna niet meer hetzelf de zal zijn. En daar is een heel simpele reden voor: wij Nederlanders zijn niet zo schoon als we eruit zien. Na het bekijken van 'De dienst' ga je niet zomaar meer een slagerij of bakkerij binnen en zal iedereen zich, misschien onbewust, afvragen hoe schoon de keuken eigenlijk wel is van het restaurant, waar dat verlaat Valentijns-dinertje is geboekt. René Roelofs zet zijn camera namelijk nergens op zwart en toont zo op onver hulde wijze wat de keurmees ters dagelijks voor hun kiezen krijgen. Vrijheid Voor de eerste aflevering van zijn zesluik 'De dienst' kreeg hij alle vrijheid tot filmen bij de afdeling Amsterdam, waar 28 keurmeesters werken. Deze 'gezondheids-inspecteurs' be strijken behalve de hoofdstad, ook een groot gedeelte van Noord-Holland en een deel van Utrecht. Het levert een fasci nerend document op, waarin de enorme verscheidenheid van het werk tot zijn recht komt. Maar wat er wordt ge toond en wat de keurmeesters vertellen, gaatje niet de koude kleren zitten. Zo wordt een op de zeven Nederlanders wel eens ziek van wat hij eet en is een op de twee kippen besmet met samonella. De kip goed verhitten is de enige remedie. Wie met rauwe kip omgaat, kan het beest beter niet met zijn blote handen aanpakken, want de bacteriën vliegen je om de oren. Een optimale hy giëne is vereist. Overal waar de kip mee in aanraking is ge weest, zou later moeten wor den schoongemaakt. Voor ve getariërs of voor mensen die van verse groenten houden, wordt het leven er ook niet aangenamer op. Er zit zoveel nitraat in sla, andijvie en ande re groene groenten dat meer dan twee tot drie keer per week in het verse groen happen sim pelweg gevaarlijk wordt. Ni traat is namelijk kankerver wekkend. Belangen Dat er door de overheid geen echte maatregelen worden ge nomen tegen nitraat, het over matig gebruik van sulfiet, om het vlees mooi rood te houden, of de samonella-kippen, heeft met economische belangen te maken. De ijver van de keurmeesters is groot, daarvan toont de film een aantal krachtige voorbeel den, maar het is dweilen met de kraan open. Zo komt het maar zelden voor dat een on dernemer zijn zaak moet slui ten. Er zit er toevallig een in de film: een slagerij, maar dat was wel de eerste in vijftien jaar. De aantekeningen en foto's die de keurmeester maakt, leiden meestal tot een schriftelijke waarschuwing of een proces verbaal en de schikking die dan volgt, is zo laag dat het een ondernemer loont om de boe- Ruiken..., proeven... Is het wel of is het niet bedorven. Het behoort tot de dagelijkse werkzaamheden van de Keuringsdienst van Waren. FOTO: VPRO tes te betalen en de schoonma kers buiten de deur te houden. De koude cijfers: het afgelopen jaar deden de keurmeesters 28.000 inspecties en namen 25.000 monsters. 1200 proces sen verbaal waren het resul taat. „Het moet er echt een smerige rotzooi zijn, voor het tot een proces-verbaal komt", laat een van de hoofdrolspelers weten. Het is dan ook niet zo vreemd, dat de meeste keur meesters de voorkeur geven aan de anonimiteit van een universiteitsrestaurant, wan neer ze een smakelijke hap willen verorberen. René Roelofs stak drie maan den in het Keuringsdienst van Waren-project. „Alles wat in beeld komt is puur natuur. Er is niets nagespeeld of geac teerd. Mijn voorwaarde was, dat ik zonder terughoudend heid te werk mocht gaan. Uit eindelijk heb ik van de keu ringsdienst carte blanche ge kregen. Als ik wilde, kon ik zo de kamer van de directeur bin nenlopen. Eenmaal buiten lag dat wat anders. Telkens als ik opnamen had gemaakt, moest ik van 'mijn onderwerp' toe stemming hebben. Soms kreeg ik die niet. Voor geluid gelden andere wetten. Daar voor is geen toestemming ver eist. In mijn werkstuk heb ik daar een paar keer handig ge bruik van gemaakt". René Roelofs nam uiteindelijk dertig uur op, waarvan er een uur is overgebleven. „Soms heb ik spijt dat ik in de re- search-fase geen camera bij mij had. In die periode ben ik écht smerige dingen tegenge komen". Voor zijn volgende documen taire gaat René Roelofs een kijkje nemen bij het Belasting kantoor in Leeuwarden. „Om een indruk te krijgen ga ik dan met deurwaarders mee enzo. Dat is overigens een program ma dat in twee delen wordt uit gezonden. Andere diensten di£ ik wil belichten, zijn de Alge mene Inspectie Dienst, de Dienst Volkshuisvesting en de Economische Controle Dienst". Omroepen verdeeld over toekomst radio HILVERSUM - De omroepen blijven sterk verdeeld over de toekomst van de radio. Dat is gisteren gebleken tijdens het overleg van de gezamenlijke radio-directeuren. De kans dat dat dit gezelschap nog tot over eenstemming komt wordt ui terst klein geacht. De verdeeldheid is groot als het gaat om de vraag hoe de omroepen tot een snelle en ac curate nieuwsvoorziening via Radio 1 kunnen komen. AVRO, KRO en NCRV hebben daar afgelopen week een eigen plan voor op tafel gelegd. Deze drie omroepen zijn tegen de vorming van een gezamenlijke zenderredactie. Zij vinden dat de omroepen hun eigen identi teit moeten behouden. Vol gens NCRV-directeur C. Boer- ma wijst het AKN-verband na drukkelijk de komst van één centrale organisatie af. Hij hecht sterk aan het behoud van de pluriformiteit; in zijn ogen is dat een wezenlijk on derdeel van het Nederlandse omroepbestel. Wel kunnen er afspraken komen over een ho rizontale programmering. Ook is er volgens hem ruimte voor meer samenwerking. Zo zou den omroepen die op dezelfde dag zendtijd hebben wel over leg moeten plegen over de on derwerpen die zij behandelen. Een eigen standpunt hebben AVRO, KRO en NCRV ook neergelegd als het gaat om Ra dio 2. De omroepen zijn niet bereid afstand te doen van de familiezender waar omroepen hun eigen signatuur bena drukken. Afspraken over de verhouding lichte informatie en muziek kunnen in hun visie slechts een globaal karakter hebben. Daarmee nemen deze omroepen grote afstand van het dit najaar door de NOS ge lanceerde radioplan. WARDEN - Er be- a rooralsnog een ono- gbaar lijkende tussen eerste-divi- Cambuur en FC i laags woordvoerder nderhandelaar Dé De laatste wil Rob graag naar het Zui- rk halen om de op- te worden van de leis ontslagen Co nse. Baan heeft el bij Cambuur nog ntract voor één sei- lahet huidige. dagavond had Stoop sprek met Baan, die ondubbelzinnig beves- it hij grote belangstel- eft voor FC Den Haag. erkte hij een aantal ja- leden gedurende een eizoenen, maar vertrok •roblemen met Stoop, o had Stoop contact j bestuur van Cambuur, •it het overleg kwam iog geen oplossing ■impasse. De kans dat Baan inderdaad naar Den Haag komt moet dan ook klei ner worden genoemd. De Frie zen willen Baan nog altijd aan zijn contract houden. De nieuwe (invaller-) trainer van FC Den Haag, Mark Wotte, heeft naast Louis van Gaal ook Dick Advocaat gevraagd hem de komende weken met raad en daad terzijde te staan. Ad vocaat, zoals bekend inmid dels de opvolger van Michels als bondscoach in juli, heeft na overleg met zijn huidige supe rieur toegestemd in een soort adviserende rol. Eerder was Advocaat kandidaat voor de post van trainer bij FC Den Haag. Hij bedankte voor de eer, nadat bleek dat er onvol doende financiële garanties worden afgegeven. Adriaanse Co Adriaanse zit ondertussen thuis zijn ontslag bij FC Den Haag te verwerken. De 44-jari- ge trainer, die na een hem on welgevallige publicatie ver slaggevers van deze krant niet meer persoonlijk te woord wenste te staan, levert in een interview in het Algemeen Dagblad commentaar op de si tuatie. Hieronder een aantal citaten uit dat verhaal: „Ik stel hoge eisen aan mijn spelers, maar vooral aan mezelf. Ik ga con flicten nooit uit de weg. Ik los ze op een rechtvaarige, maar soms harde manier op. De spe lers is het waarschijnlijk gaan tegenstaan dat ik zo veelei send ben", zegt Adriaanse in het AD. En verder: „Ik kreeg de op dracht wat te doen aan het jeugdvoetbal en om het elftal zodanig te laten spelen dat dat de mensen in Den Haag zou aanspreken". ,Ik had (al voor het ontslag) be sloten niet langer te blijven. De specifieke speelstijl, die mij voor ogen stond, werkte niet meer. De tegenstanders stelden zich er te gemakkelijk op in. Vorig seizoen stapte FC Den Haag over naar een meer verdedigende aanpak. De indi viduele kwaliteit gaat dan de doorslag geven. Door de finan- Schapers en Haarhuis niet naar halve finale MEMPHIS - In de kwartfinales van het met 1,4 miljoen dollar gedoteerde indoortoernooi van Memphis is er een einde geko men aan de opmars van Michiel Schapers en Paul Haarhuis. Schapers verloor met tweemaal 5-7 van de als vijftiende geplaat ste Malivai Washington. Haarhuis was de mindere van Amos Mansdorf: 6-7 (5-7) 3-6. Bestuur beboet spelers van SW/Dordrecht'90 DORDRECHT De spelersgroep van SW/Dordrecht '90 is boos weggelopen van de training toen trainer Hans Verel een aantal strafrondjes inlaste. Het bestuur van de fusieclub heeft de spe lers, wegens deze werkweigering, een boete in het vooruitzicht gesteld. De voetballers voelen daar net zo min iets voor als voor de strafrondjes die Verel in het trainingsprogramma wilde opne- Over het toeziend oog van bestuurslid Loek van Driel schudt Rob Baan (links) de hand van dé huidige Ajacied Alfons Groenendijk, die de afgelopen week net als Baan even „in beeld" was bij FC Den Haag. ARCHIEFFOTO: MILAN KONVALINKA ciële omstandigheden kon FC Den Haag zich nauwelijks aan kopen permitteren. Van de 26 contractspelers is 75 procent zelf opgeleid of weggehaald bij de amateurs. Als dan zestig procent van de persoonlijke duels tijdens de wedstrijden wordt verloren, krijg je het moeilijk. Vandaar die lage po sitie". Niet slechter „De spelers zijn uiteindelijk niet slechter geworden van het door mij geïntroduceerde sy steem. Zij zijn allemaal meer gaan verdienen en hun markt waarde is verhoogd. Het con cept wordt nog altijd toegepast bij het tweede team en de jeugd. Tot in details was dat op het laatst uitgewerkt. Zoals trainingsvormen voor een in gooi, corner, vrije trap, uittrap en zelfs aftrap. Daarnaast wer den er codes gebruikt bij de buitenspelval". „Ik drijf misschien soms te ver door, maar de realiteit is dat ik vaak gewoon gelijk heb. Ik ben niet eigenwijs. Ik denk alleen over alles goed na. Als ik er gens eenmaal van overtuigd ben, dan kunnen anderen mij zelden meer op andere gedach ten brengen". SPORTUITSLAGEN 2. Pnv 7.00. Mannen 60 meter: 1Cason (VSt) 6,41 (wereldrecord). 2. Surin (Can) 6.53,3. Marsh (VSt) 6.61 TAFELTENNIS Kwartfinale Europacup II (vrouwen): Tempo Team-ZSTK (Joe) 5-4. TENNIS Toernooi In Brussel 2e ronde: Becker (Dui/3)-Steeb (Dui) 6-3 7-6, Courier (VSt/2)-Volkov (GOS) 7-6 7-6. Forget (Fra/5)-Lendl (Tsj/4) 6-2 7-6, Edberg (Zwe/1)- Novacek fTsil 6-2 6-1 Toernooi In Memphis Kwartfinales: Washington (VSt/14) - Scha pers (Ned) 7-5 7-5, Mansdorf (Isr) - Haarhuis (Ned/13) 7-6(7-5)6-3. VOETBAL Eerste divisie FC Zwolle-NAC 1-3 (0-2). 2. Lokhoff 0-1, 9. Van Hooijdonk 0-2, 52. Lokhoff 0-3, 57. Tim merman 1-3. Scheidsrechter Sterk. Toe schouwers: 1500. Gele kaart: Smit (NAC). Anderlecht-Club Luik 5-1 Duitsland MSV Duisburg-Stuttgarter Kekers 1-1, 1.FC Nürnberg-VfL Bochum 1-0, Wattenscheid 09- Werd n 0-1. Frankri|k: Nimes-Monaco 0-1 WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee 5e etappe, Vitrolles-Mont Faron: 1. Gölz (Dui), 117 km in 2.51.39, gemiddelde snel heid 40,858 km/u, 2. Pensee (Fra) 0.03,3 De lion (Fra) 0.03, 4. Vargas (Col) 0.03, 5. Roos- en (Bel) 0.13 Algemeen klassement: 1Gölz 15.03.43, 2. Pensee 23.04, 3. Delion 23.06, 4. Vargas 23.10, 5. Roosen 23,20, 6. Garcia 23.24, 7. Madouas (Fra) 23.27, IJshockey Halve finales bekercompetitie 1e wedstrijd: Tilburg - Geleen 9-3 (3-2 5-0 1- 1Utrecht - Rotterdam 6-2 (0-02-14-1). ZWEMMEN NK in Drachten (25 meterbaan): Vrouwen, 400 wissel: 1 Vlieghuis (De Din- kel) 4 49.60.2. Tellegen (PSV) 4.50,15,3. Van der Woerd (TZC Vahalis) 4.51,52, 4. Van de Bosch (WVZ) 4.57,28. Mannen, 1500 vrij: 1. Van der Zijden (De Gouwe) 15.49,73, 2. Steegeling (De Dolfijn) 15.56.64.3. Van de Loosdrecht (De Kempvis) 16.05.39.4. Marsman (De Zijl/LGB) 16.06,17 i oefenduel [Argentinië DAM Argenti- eft afgezegd voor de 9- interland tegen Ne- 'd. Het duel stond 'd voor 30 mei van r. In aanloop naar de tese titelstrijd wil w s nog vier duels spe et oor 30 mei wordt ge- naar een vervangen- 'enstander. Er zijn ten met Wales en 'oslowakije. Neder- oefent in elk geval •gen Joegoslavië (25 thuis), Oostenrijk thuis) en Frankrijk d uit). Op 12 juni Oranje de zijn eer- i 'el op het EK In Gö- f lis Schotland dan de stander. AMSTERDAM - Het Ne derlands elftal begint de reeks kwalifikatie-wed- strijden voor het toernooi om de wereldtitel in 1994 in de Verenigde Staten met een uitwedstrijd. Op 23 september aanstaande fungeert Noorwegen als eerste opponent voor de Oranje-brigade. De reeks van tien duels eindigt op 17 november 1993 met een uitbeurt tegen Polen. Het is tevens het allerlaatste duel uit poule 2 van de WK-voorronden Dick Advocaat, als verantwoor delijke bondscoach straks met Rinus Michels en Jan Huij- bregts gisteren aanwezig bij de besprekingen over het pro gramma van de voorronden in Amsterdam, toonde zich over de indeling redelijk tevreden. „Noorwegen is een goede op ponent voor de opening van die serie wedstrijden", meen de de Voorburger. Aan wie Mi chels volgaarne het leveren van commentaar op de WK- procedure overliet. De huidige 'teamchef treedt namelijk zo als bekend na het komende EK in Zweden terug. Over de vraag of hij in een eventuele adviserende rol toch nog bij Oranje betrokken zal blijven gaat de Amsterdammer de ko mende maanden nadenken. Advocaat, die zich voor zijn keuze op de KNVB viel verze kerde van 'Milanese rugge steun', wil Michels graag naast zich houden. Maar een en an der zal financiële implicaties hebben. Het Nederlands elftal is zoals bekend in poule 2 verder inge deeld met Engeland, San Mari no en Turkije. De laatste oppo nent is de derde natie die Oranje dit jaar nog ontmoet. Na de thuisbeurt tegen Polen op 14 oktober staat voor 16 de cember de uitwedstrijd tegen de Turken op de rol. De overi ge ontmoetingen worden in 1993 afgewerkt, te beginnen met Nederland-Turkije al op 24 februari. De confrontaties met de Engelsen, met ons land beschouwd tot de favorieten in deze poule voor plaatsing voor WK '94, vinden plaats op 28 april (uit) en 13 oktober (thuis). TVee dagen na het dramatisch slechte optreden van de Ne derlandse ploeg in Faro tegen Portugal (verhes met 2-0) wen ste Rinus Michels in Amster dam nauwelijks dieper in te gaan op eventuele konsekwen- ties. Na afloop van de wed strijd verklaarde de bonds coach dat hij een wat duidelij ker beeld had gekregen van de mogelijkheden van een aantal spelers. Vooral in negatief op zicht. Gisteren voegde Michels daar het volgende aan toe. „Van een aantal nieuwelingen heb ik nu een bepaald beeld gekregen. Niet alleen door te kijken naar hoe ze speelden, maar ook door met ze te pra ten. De debutanten (Taument en Viscaal; red.) hebben een kans gekregen zich in beeld te spelen. Ze hebben dat zodanig gedaan dat ze niet direct weer daar uit verdwijnen. Ze heb ben wat dat betreft ook wat meer krediet dan een aantal ouderen". Michels ontkende de in de voetballerij gangbare opvat ting dat hij met de 'ouwe hap' naar het EK in Zweden wil om de kans op sucCes zo groot mo gelijk te maken. De gemiddel de leeftijd van het basisteam van afgelopen woensdag in Faro was 28,5 jaar. „Naar Zwe den gaan de twintig voetbal lers die het beste in vorm zijn en het beste in passen in een bepaald ploegconcept. Dat be hoeven dus niet per se vooral de oudere spelers te zijn. Een feit is echter datje in zo'n toer nooi ervaring nodig hebt. En die hebben de spelers met een hogere leeftijd nu eenmaal meer dan de jongere". Een re denering waar geen speld tus sen is te krijgen. „Probleem", vervolgt Michels, „is wel dat we te maken heb ben met de competities in Spanje en Italië, die laat zijn afgelopen. Dat geeft niet al leen praktische problemen, maar vergroot tevens het risico dat blessures alsnog roet in het eten kunnen gooien. Er is een arsenaal van 31 spelers waaruit we kunnen putten voor de se lectie van 20 man, die meegaat FC Twente helpt Fortuna Sittard SITTARD - Fortuna Sittard heeft gisteravond goede zaken gedaan in de stryd tegen de de gradatie. De Limburgers be haalden op eigen veld de derde zege van het seizoen (3-1 tegen Twente) en namen twee pun ten afstand van het op de zes tiende plaats staande FC Den Haag. Twente hielp Fortuna een handje. Met twee levens grote blunders in de achter hoede werd de Limburgers de kans geboden uit te lopen na een voorsprong van 2-0. Fortuna Sittard - FC Twente 3-1 (2-0). 24 Samuel 1-0,39. De Jong 2-0. 71 Mulder 2-1. 72. Boogers 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers. 2000. Gele kaart: Mulder (FC Twente) FC Twente: Boschker; Zwijnenberg, Van Halst, Kool en Karnebeek; Gaasbeek, Mul der en Numan; Schmidt <65. Richard de Boer), Ronald de Boer en Mrkela (46. Leu- BETAALD VOETBAL PSV23 15 Feyenoord24 15 Ajax23 14 Vitesse23 12 FC Groningen 22 9 1 37 50-21 2 37 38-14 4 33 50-17 31 8-17 .24 6 12 SWDordr22 Fortuna24 FC Den Haag. 25 De Graafsch. 24 26 30-22 26 30-28 8 26 42-34 6 26 43-37 6 24 25-26 10 23 34-30 7 22 34-39 10 22 26-33 9 20 21-32 12 17 30-46 11 16 24-39 14 14 20-48 14 13 20-41 15 9 22-53 naar Zweden. Het is nu, na het duel in Portugal, in elk geval nog te vroeg om conclusies te trekken". Het schema voor de WK-kwalifica- tie ziet er alsvolgt uit: 1992: 9 september Noorwegen-San Marino, 23 september Noorwegen- Nederland, Polen-Turkije. 7 oktober San Marino-Noorwegen, 14 oktober Nederland-Polen. Engeland-Noorwe- gen, 28 oktober Turkije-San Marino. 18 november Engeland-Turkije. 16 december Turkije-Nederland 1993 17 februari Engeland-San Mari no, 24 februari Nederland-Turkije, 10 maart San Marino-Turkije, 24 maart Nederland-San Marino. 31 maart Turkije-Engeland, 28 april Engeland- Nederland. Noorwegen-Turkije, Po len-San Marino, 19 mei San Marino- Polen, 29 mei Polen-Engeland, 2 juni Noorwegen-Engeland, 9 juni Neder- land-Noorwegen, 8 september Enge- land-Polen, 22 september San Mari- no-Nederland, Noorwegen-Polen, 13 oktober Nederland-Engeland, Polen- Noorwegen. 27 oktober Turkije-Po- len, 10 november Turkije-Noorwe- gen, 16 november San Marino-Enge- land, 17 november Polen-Nederland. KOERSTIPS DEN HAAG - Onze tips voor dekoersenvan Hilversum (mor gen, aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1. Florus. 2. Flyer Tornado. 3. Fie Buitenzorg (10-2-4). 2e koers: 1 Foreign Rider, 2. Gam bler's Wish, 3. Annie's Challenger (5- 2-10). 3e koers: 1. Cristo Robel. 2. Allee du Gazeau. 3. Tarport Randy (6-4-8) 4e koers: 1. Dream's Crown, 2. David Morgan, 3. Domo Dutch (2-7-3). 5c koers: 1. Fatal Attraction, 2. Day- dreamer K, 3. Esther Victrix (5-8-6). 6e koers: 1. Carrier Regina, 2. Eros van Sondel, 3. Earl Torpado (9-1-4). 7e koers: 1 Daan S, 2. Speedy Lover, 3. Exciting Crown (10-2-1). 8e koers: 1 Yellowa, 2. Den du Bois. 3. Cassanova Boy (9-1-2). 9e koers: 1. Elaine Hanover. 2. Pas sing Action, 3. Chris Wielinga (7-2-6). 10e koers: 1. Floris S, 2. Exotic Kryss, 3. Happy John (5-4-7).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13