Kamminga: middeninkomens ontzien bij plan-Stevens ff G-solidariteit kost Nederland veel geld „IBM verziekt markt gebruikte computers" ECONOMIE Duits verbod cfk's in '93? Afnemers pauzeren in investering automatisering Werkgevers: overleg bouw-cao vordert Koeriersdiensten en de PTT krijgen ieder eigen terrein iXdwOounant &T gaat Rusland efoons leveren HrYORK Het Amerikaanse tele- bedrijf AT&T gaat telecommuni- -apparatuur leveren aan Rus- AT&T gaat daarvoor een sa- verkingsverband aan met het iische telefoonbedrijf Dalnja Svi- t een belang van 32 procent in de joint venture. Voorlopig Nederland gemaakte digitale ;niissie-apparatuur, die wordt epast voor de Russische markt, en geleverd voor centrales in de Sint Petersburg. Het gaat in het i om een betrekkelijk kleine hi ring van enkele miljoenen dol- Als de samenwerking succesvol J ook de produktie van appara- worden verplaatst naar Rusland. DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 Handelsoverschot Japan verviervoudigd TOKYO - Japan heeft in januari een overschot van 3,84 miljard dollar op zijn handelsbalans geboekt. Dat is onge veer viermaal zoveel als in januari 1991, toen het overschot uitkwam op 911 miljoen dollar. In de handel met de Verenig de Staten nam het over schot een fractie toe, van 2,40 tot 2,45 miljard dollar, zo heeft het Ja panse ministerie van fi nanciën vandaag be kendgemaakt. Vliegtuigbouwer Fokker praat met Chinezen over order British Aerospace schrapt 2.350 banen AMSTERDAM Fokker on derhandelt met de staatslucht vaartmaatschappij van China, de Civil Aviation Authority of China (CAAC), over de leve ring van vijf tot zeven vliegtui gen van het type Fokker 100. Dit is gisteren uit zeer be trouwbare diplomatieke krin gen in Den Haag vernomen. Fokker ontkent met klem dat met China wordt gesproken. De contacten met de Chinezen staan volgens een woordvoer der van het bedrijf op een laag pitje sinds de Chinezen juni vorig jaar een principe-over eenkomst sloten met de Ame rikaanse vliegtuigbouwer McDonnell-Douglas voor het gezamenlijk bouwen van vliegtuigen in de klasse van de Fokker 100. Dat gebeurde nadat geduren de een periode van ongeveer vijf jaar contacten van wisse lende intensiteit waren ge weest tussen de Nederlandse vliegtuigbouwer en China. In december van het vorig jaar heeft een vertegenwoordiger van Fokker evenwel nog een bezoek gebracht aan de Chine zen, aldus zegslieden binnen de Nederlandse luchtvaartin dustrie en uit de bankwereld. Het wordt door deze zegslie den echter niet uitgesloten dat de Chinezen de kwestie van de Fokker-orders oprakelen om de Nederlandse regering on der druk te zetten nu de kwes tie speelt van de levering van onderzeeërs aan Taiwan. De orders voor de Nederlandse in dustrie zouden een ruilobject kunnen zijn voor het afzien van levering van duikboten aan Taiwan. Woordvoerder Don Hanson van McDonnell-Douglas be toogt overigens dat zakendoen met het Chinese vasteland pri ma valt te rijmen met zaken doen met Taiwan. Hanson: „Volgens ons zijn de relaties tussen Taiwan en het vasteland nog nooit zo goed ge weest als op dit moment. LONDEN Het Britse concern British Aerospace gaat dit jaar nog eens 2.350 banen schrappen. Hiertoe is besloten wegens de internationale vermindering van de militaire uitgaven en de eco nomische recessie, zo heeft het concern gisteren meegedeeld. Het aantal arbeidsplaatsen nam vorig jaar al af met ongeveer 3.000 tot 20.000. Er zullen voor het eind van het jaar 900 banen verdwijnen in de divisie Regional Aircraft, die kleine passagiers vliegtuigen maakt. In de defensiesector vervallen 1.450 arbeids plaatsen. British Aerospace is ook eigenaar van de autoprodu cent Rover en in Nederland van het aannemingsconcern Ballast Nedam. Nieuw record op Wall Street NEW YORK De aandelenkoersen op de effectenbeurs van New York zijn gisteren flink omhoog gegaan. De Dow Jones-in- dex van de dertig toonaangevende fondsen steeg met 25,26 pun ten tot 3276,83 punten, hetgeen een record betekent. Het voor gaande record dateert van 4 februari met 3272,81 punten. De om zet bedroeg woensdag 213 miljoen aandelen na 200 miljoen op dinsdag. BONN - De Duitse milieumi nister Klaus Töpfer vindt dat Duitsland al per 1993 een ver bod moet uitvaardigen op che micaliën die de ozonlaag aan tasten. De Amerikaanse presi dent Bush heeft twee dagen geleden bekendgemaakt deze chloorfluorkoolstoffen (cfk's) in 1995, vijf jaar eerder dan in een internationale overeen komst was afgesproken, te zul len verbieden. Het nieuws uit de VS, vorige week, dat de ozonlaag boven het noordelijk halfrond sneller slijt dan werd aangenomen, is in Duitsland ernstig opgenomen. MARKTEN ARKT DEN BOSCH - (12-2- rijzen slachtrunderen per kg ge- gewicht zonder nier en slotvet, ef BTW (Volgens PW): Aanvoer runderen 1548, waarvan manne- Mann. Super 8,25-9,20. Mann. bkwal. 7,85-8,25. Mann. 1e kwal. ,85. Handel goed en prijzen ho- lann. 2e kwal. 6,70-7,35 Mann. 6,20-6,70. Handel goed en prij- %iger. Vrouwelijk Super 8,50- Vrouwel. extra kwal. 7,250-8,50. kwal. 5,80-7,20. Handel re in prijzen iets hger. Vrouwel. 2e ,10-5,80, Vrouwel. 3e kwal. 4,60- i worstkwaliteit 4,60-5,10. Han- ,n lelijk en prijzen iets hoger ill ksrunderen per stuk inklusief g^anvoer gebruiksrunderen 1132, n graskalveren 189. Melk- en 1 e soort 1575-2375, 2e soort 575. Handel rustig en prijzen ge- Ikvaarzen 1 e soort 1500-2100 en jrt 1025-1500. Handel rustig en gelijk. Kalfvaarzen 1e soort en 2e soort 1225-1600. Han- prijzen lager. Guste koeien it 1300-1850 en 2e soort 850- andel redelijk en prijzen iets ho- terstieren 900-1625. Handel rus- gelijk. Pinken 925-1350. rustig en prijzen iets hoger, alveren 550-975. Handel rustig Jen iets hoger. Iveren per kg levend gewicht in- JTW: Aanvoer vleeskalveren 18. Iveren 1e soort 6,25-6,75, 2e 1,75-6,25, 3e soort 4,50-5,75. rustig en prijzen gelijk, re kalveren voor de mesterij, in- BTW: Aanvoer roodbont 682. Iveren extra kwaliteit 575-800,1e 365-575 en 2e kwaliteit 130- ïjindel redelijk en prijzen iets ho- arskalveren extra kwaliteit 300- kwaliteit 135-300, 2e kwaliteit Handel rustig en prijzen gelijk. r zwartbont 562. Stierkalveren valiteit 365-545,1 e kwaliteit 210- kwaliteit 90-210. Handel redelijk iQen iets hoger. Vaarskalveren ex- 150-240, 1e kwaliteit 120- 2e kwaliteit 70-120. Handel rus- jönjzen gelijk. Aanvoer vleesras- Vleesrassen 1 e kwaliteit 525- 2e kwaliteit 425-525. Handel re- prijzen gelijk. irkens (per kg. levend gewicht f). Aanvoer 439. Slachtvarkens 0, zeugen extra kwaliteit tot kwaliteit 2,92-3,02, 2e kwaliteit 2. Handel vlot en prijzen hoger, phapen en lammeren per kg. It gewicht inklusief BTW: Aan- 52, waarvan 63 lammeren, -chapen 2,10-4,25. Handel goed en hoger. Ooien tot 20 kg 6,90- landel goed en prijzen hoger, boven 20 kg 5,25-6,90. Handel pn prijzen hoger. Rammen tot 22 d-8,50, rammen 22-25 kg 7,00- [jjandel goed en prijzen hoger |jn boven 25 kg 6,20-7,50. Han- ,'d en prijzen hoger. Slachtscha- 'n lammeren per stuk inklusief lachtschapen 75-160. Ooien tot Dj0-160. Ooien boven 20 kg 120- ïmmen tot 22 kg 150-180. Ram- kg 160-185. Rammen boven ,70-210. Handel goed en prijzen ichapen en lammeren per isief BTW: Aanvoer 422 stuks. °lpen geen not. Weidelammeren Stemming redelijk en prijzen in bokken, per stuk inklusief nbnvoer 45 stuks. Prijzen: 10-50. iifustig en prijzen gelijk, totaal 5997 stuks. APELDOORN - Invoe ring van de belastingver eenvoudiging volgens het plan van de commissie- Stevens valt alleen te overwegen als mensen met betaald werk en in het bijzonder de middeninko mens worden ontzien. Die waarschuwing gaf voorzit ter Kamminga van het Ko ninklijk Nederlands Onderne mers Verbond (KNOV) giste ren in een toespraak ter gele genheid van het 75-jarig be staan van de Sparta Rijwielfa- briek in Apeldoorn. Kamminga klapte uit de school door zich te baseren op een leidraad voor de opstelling van de ondernemersorganisa ties in Nederland tegenover het plan-Stevens. Daaraan wordt momenteel de laatste hand gelegd. Vermoedelijk zal het stuk pas in de openbaar heid worden gebracht nadat de Sociaal-Economische Raad (SER) halverwege dit jaar ad vies heeft uitgebracht over Stevens. Het KNOV vindt het „pure winst" dat premies en belastin gen in het voorstel van de com missie-Stevens over één en het zelfde bedrag zullen worden geheven. Voorzitter Rinnooy Kan van de werkgeversorgani satie VNO vindt die admini stratieve lastenverlichting minder doorslaggevend en heeft zeer grote strategische bezwaren tegen het schrappen van de aftrekbaarheid van premies voor werknemersver zekeringen (ww,wao). Op zijn maandelijkse perscon ferentie repte Rinnooy Kan gisteren van een „schijnoplos sing": door het vervallen van de premie-aftrek kan het be lastingtarief omlaag, maar de totale belastingdruk blijft ge lijk. De politiek wordt alle ruimte geboden om de tarie ven naderhand toch weer te verhogen, vreest de VNO-voor- zitter. Daarmee tekent zich een potentiële breuk af in het werkgeversfront. In de SER- commissie die het advies over Stevens voorbereidt, hebben zowel VNO als KNOV een toonaangevende fiscalist ziten. Namens het KNOV is dat de heer Bongers, terwijl het VNO secretaris fiscale zaken Tim- i heeft afgevaardigd. KNOV-voorzitter Kamminga waarschuwde dat de inko mensplaatjes die de commis sie Stevens presenteert het koopkrachteffect voor de men sen met betaald werk en in het bijzonder de middeninkomens flatteert. Daarin is immers niet verwerkt wat diverse specifie ke maatregelen de actieven gaan kosten. Aantasting van het reiskostenforfait, een gro tere inhouding over de auto van de zaak, afschaffing van de geschenkenregeling, bedrijfs- spaarregelingen en vakantie bonnen zullen 99 procent van de actieven raken in hun por temonnee, denken de onder nemersorganisaties. Daarvoor is inkomensrepara tie nodig. Dat kost extra finan ciële middelen. Anders roept Stevens meer problemen op dan hij oplost, waarschuwde Kamminga. Rinnooy Kan kondigde aan dat de werkgevers zelf met voor stellen voor administratieve lastenverlichting willen ko men. Als voorbeelden noemde hij dat loonbelastingbeschik kingen (vooraftrek hypotheek rente) moet worden afgehan deld tussen belastingdienst en werknemer. De werkgever moet hierbuiten blijven. De werkgever moet kunnen blijven uitgaan van de basisaf trek tenzij de belastingdienst meedeelt dat er een andere af trek van toepassing is. De be lastingdienst moet zelf de loonbelastingbeschikking uit voeren in de vorm van voorlo pige negatieve aanslagen, stelt het VNO voor. KNOV-voorzitter J. Kamminga brak gisteren een lans voor de mid deninkomens, die volgens hem door het plan-Stevens opnieuw drei gen te worden gedupeerd. FOTO:SP DEN HAAG - Bedrijven moeten de komende jaren maar afzien van investe ringen in automatisering. Leveranciers van compu terapparatuur en -dien- sten kunnen toch niet le veren wat de gebruikers graag willen, namelijk een oplossing voor hun pro blemen. „Wij willen oplossingen voor bedrijfsvraagstukken. Lamp jes en draadjes interesseren ons niet". Dat is gisteren ge bleken uit een debat over in formatie-technologie (IT) in Den Haag. Deelnemers aan het debat waren drs. A.A. Soete- kouw, directielid van Interna tionale Nederlanden Groep, ir. S. van Brummelen, lid van de GAK-hoofddirectie, die beiden kritiek hebben geuit op de IT- branche. Zij waren uitgedaagd door R. van Zwetselaar, direc teur van Cosso, de belangen vereniging van computer- en softwareleveranciers. Hij had Cap Gemini Pandata-directeur Boom meegenomen om de branche te verdedigen tegen in zijn pgen „onterechte kri tiek". VNO-voorzitter Rinnooy Kan leidde het debat. Oplossingen „Lever oplossingen, geen do zen", was de opdracht die Van Zwetselaar en Boom van Soe- tekouw mee naar huis kregen. Van Zwetselaar gaf aan dat nog niet te kunnen. „We zijn teveel bezig geweest met tech nologie en we hebben te wei nig kennis van de branches van onze afnemers. De IT- branche is vooral gezien als 'masters of technology'. De in bedding van de technologie in de organisatie van de afne mers was er niet altijd", vulde Boom aan. Beiden verzeker den dat de bedrijfstak er hard aan werkt zich de kennis van de activiteiten van afnemers eigen te maken, maar dat „er tijd nodig is voor dit verande ringsproces". „Dan maar stoppen met invesj teringen in lampjes, draadjes en codes. We komen over drie jaar wel terug", zei Soetekouw. Hij denkt dat afnemers die tus sentijd moeten besteden aan het opnieuw onder de loep ne men van de organisatiestruc tuur van hun bedrijven. De IT is vaak in de bestaande organi satie gezet, terwijl mogelijk een heel nieuwe organisatie nodig is. Aan deze organisato rische aspecten van automati sering hebben naast de leve ranciers ook de afnemers te weinig aandacht besteed, zo stak Soetekouw de hand in ei gen boezem. De handel in tweedehands computers gaat steeds grotere vormen aannemen. Optimix terug in Robeco en Rodamco AMSTERDAM Het beleggingsfonds Optimix heeft opnieuw belegd in Robeco en het vastgoedfonds Rodamco. Van het Opti- mix-vermogen is vier procent gestoken in Rodamco en elf pro cent in Robeco. Eerder had het beleggingsfonds alle deelnemin gen in het Robeco-huis afgestoten. Voor dit jaar verwacht Opti mix nieuwe hoogtepunten op de Amsterdamse effectenbeurs. AMSTERDAM - De slechte situatie op de au- tomatiseringsmarkt laat ook haar sporen na op de markt voor gébruikte gro te computers. -IBM, die jar ren probeerde klanten af te houden van tweede hands apparatuur, is zich steeds sterker gaan bezig houden met de handel in deze aparaten. De oorzaak is de gigantische hoeveelheid computers die het concern terugkrijgt uit lease contracten. Het faillissement van het Amerikaanse compu terleasebedrijf Atlantic in 1990 is een direct resultaat geweest van het optreden van IBM in de leasemarkt. „The Big Blue", zoals het grootste com puterconcern ter wereld wordt genoemd, tracht gebruikte ap paratuur kwijt te raken bene den de marktprijs, zo zei giste ren P. Actor, directeur van Computer Brokerage Associa tion International (Cobra), een onafhankelijke makelaar in gebruikte computers. Door de oneigenlijke concurrentie ver troebelt IBM volgens Actor de markt en dit leidt tot een ge weldige prijzenslag in de sec tor. De klanten zijn er niet bij gebaat, want een computer is geen staaf goud die tegen een bepaalde prijs van eigenaar wisselt en waarbij geen verde re dienstverlening nodig is. fATSBURG - Jac- Delors, de voorzitter e Europese Commis- et de dingen met een simpelheid, eeft gisteren het Eu- Parlement ver- rd gemaakt met het vijfjarenplan de Europese Ge- schap. Ml tot en met 1997 een 'e 50 miljard gulden aan uitgeven. Dat bete- at over vijf jaar de EG- ing wellicht de 200 mil- ilden overschrijdt, ag wie dat allemaal gaat i, lag gisteren dan ook ers lip. Delors zag dat invoudig. „In Maastricht i de EG-regeringslei- >nd de tafel gezeten. Die i besloten de bijdragen e arme regio's in de EG dubbelen. Die hebben lens gezegd dat de panden, de Oostéuropese de landen in rond de Uandse Zee en de Derde Wereld meer geld moeten krij gen. Welnu, al die verplichtin gen op een rijtje zettend, kom je al gauw op 50 miljard gul den". Natuurlijk is Delors politicus genoeg om te weten dat het zo eenvoudig niet is. De vraag is namelijk niet zozeer of dat geld op tafel komt, maar wie het betaalt. 'Solidariteit' De komende jaren zullen ar mere EG-landen als Grieken land, Portugal, Spanje en Ier land aanzienlijk meer geld ont vangen van de EG. De 'solida riteit' verplicht daartoe, aldus Delors. Daarentegen dragen de rijke EG-landen steeds meer aan de Brusselse potten bij, terwijl ze verhoudingsge wijs steeds minder ontvangen. Nederland is een sprekend voorbeeld van die ontwikke ling. In 1990 stak ons land bij na 6 miljard gulden in de EG, om vervolgens via de financië le achterdeuren bijna 7 miljard gulden terug te ontvangen. De komende jaren komen die verhoudingen evenwel geheel anders te liggen. In 1997 zal Nederland 2 miljard gulden Voorzitter van de Europese Commissie Jacques Delors wil tot en met 1997 ongeveer 50 miljard gulden meer gaan uitgeven. FOTO: AFP meer moeten aan de EG moeten bijdragen. Maar het krijgt er minder geld voor te rug. Hoeveel is nog niet hele maal duidelijk, maar het gaat om „ettelijke honderden mil joenen", zoals een hoge Neder landse regeringsfunctionaris gisteren geschrokken vaststel de. Ons land krijgt dan de sta tus van netto-betaler. Diezelf de functionaris liet weten dat „Den Haag zich afvraagt of de EG zoveel geld meer nodig heeften zosnel". Brusselse potten Het merkwaardige is boven dien dat naarmate het EG-be- leid meer succesvol is, de kans dat Nederland minder terug ontvangt groter wordt. Slaagt landbouwcommissaris Ray MacSharry er bijvoorbeeld in de landbouwsubsidies maxi maal terug te dringen, dat zal ons land - of beter gezegd de Nederlandse boer - minder subsidie krijgen. Het is boven dien niet uitgesloten dat de in komenssteun, waarmee de boeren vervolgens worden ge compenseerd, uit de nationale begroting moet komen. Het feitelijk verschil tussen bijdra ge en opbrengst groeit dus, naarmate MacScharry's beleid meer wordt geëffectueerd. Intussen is men in de Eurepe- se hoofdsteden niet vergeten dat de nationale begrotingen zeer fors moeten worden aan gepakt, willen de EG-landen straks aan de economische en monetaire unie kunnen deel nemen. Met andere woorden: er zullen zware offers gebracht moeten worden om aan de strenge EMU-criteria te kun nen voldoen, terwijl er tegelij kertijd meer geld in de Brus selse potten moet worden ge stoken. Dat die ontwikkeling in de EG- hoofdsteden met gejuich is be groet, kan bezwaarlijk worden gezegd. Sommige rijkere lan den - waaronder Duitsland - zijn dan ook op herschikkin gen in de EG-begroting uit. Het debat over dat aspect van de begroting kan zeer veel tijd vergen en vraagt bovendien om wat Delors „een maximale onderlinge solidariteit" noemt. Delors suggereerde gisteren zelfs al heel voorzichtig dat de onderhandelingen over zijn vijfjarenplan zich wel eens tot ergens in 1993 kunnen voort slepen. DEN HAAG In het over leg over de bouw-cao (240.000 werknemers) zijn vorderingen gemaakt. H. Barth, voorzitter van het Algemeen Verbond Bouw bedrijf (AVBB), zei dat gis teren voorafgaande aan het jaarcongres van zijn organisatie in Den Haag. Het AVBB is dé overkoe pelende organisatie van bouwwerkgevers Welke vorderingen in het cao- overleg zijn gemaakt, wilde Barth niet zeggen. Tijdens of na 'het weekeinde komen werkgevers en vakbonden voor de derde maal informeel bij elkaar. Grootste struikelblok waren tot dusver de afspraken die de werkgevers in de cao willen op nemen om het ziekteverzuim te verminderen. Zij willen de aanvullingen op de ziektewe tuitkeringen gedurende de eerste zes weken van de ziekte verlagen, zodat zieke werkge vers nog slechts 80 procent van hun loon ontvangen. Ook zou den werknemers bij iedere ziekmelding een atv-dag moeten inleveren, met een maximum van vier per jaar. De bonden hebben de voorstellen steeds onaanvaardbaar ge noemd. In het najaar sloten werkge vers en vakbonden een ak koord om in de cao-onderhan delingen afspraken te maken over het terugdringen van het ziekteverzuim. Volgens Barth is er echter sprake van een „loos akkoord". Tot nu toe is in geen enkele cao sprake van werkelijke maatregelen om het ziekteverzuim tegen te gaan, constateerde hij. Minister De Vries van sociale zaken en werkgelegenheid had volgens Barth dan ook met wettelijke maatregelen moeten komen om bovenwet telijke aanvullingen op de ziektewetuitkeringen aan te pakken. Het achterwege laten van zo'n „parapluwet" helpt de vakbonden 'noch de werkge vers, aldus Barth. Scholing Het jaarcongres van het AVBB stond in het teken van scho ling. De bouw investeert daar volgens Barth volop in en is be reid nog meer inspanningen op zich te nemen. De bedrijfs tak voelt er echter niets voor op te draaien voor bezuini gingsmaatregelen van het rijk, dat kosten van het beroepson derwijs „doorschuift in de richting van het bedrijfs leven". Barth maakte zich ook zorgen over de basisvorming. Brede scholengemeenschappen zijn voor de bouw alleen aanvaard baar als daarin een volwaardi ge lts wordt opgenomen. Een andere mogelijkheid zou zijn het koppelen van de lts aan de mts nieuwe stijl. Daarmee zou een „beroepssschool" worden gecreëerd, een „verticale scho- lengemeeschap voor technisch onderwijs". Scholing is van groot belang voor de bouw, omdat binnen afzienbare termijn een tekort aan voldoende geschoold per soneel dreigt te ontstaan. Vol gens Barth zou dat kunnen bé- tekenen dat arbeidskrachten uit het buitenland gehaald moeten worden, of dat buiten landse bedrijven een deel van de Nederlandse markt overne men. FNV De Bouw- en Houtbond FNV- deelt allerminst het optimisme van AVBB-voorzitter Barth over de vorderingen in het in formele overleg over de bouw- cao. „Hij-doét het voorkomen alsof er een oplossing in het verschiet ligt", aldus een woordvoerder van de bond. „Maar wat nu op tafel ligt is volstrekt onvoldoende om tot een cao tckomeh"! Barth liet weten dat „een broe dende kip niet gestoord moet worden", suggererend dat een oplossirig in de maak is. „Daar wetenwij niets van", aldus de vakbondswoordvoerder. De voorstellen van het AVBB om met „arbeidsvoorwaardelijke stimulansen" het ziektever zuim te verminderen liggen volgens hem nog ongewijzigd op tafel. Zolang dat zo is, valt er met de bonden niet verder te onderhandelen. De FNV- bond zal zich beraden op „een andere toonzetting" in de be sprekingen. Als het derde in formele gesprek niet tot her vatting van de cao-onderhan delingen leidt, dan zullen er volgens de woordvoerder vrij wel zekere acties in de bouw komen. DEN HAAG/LUXEMBURG - Minister Maij van verkeer en waterstaat heeft gisteravond verheugd gereageerd op de uitspraak van het Europese Hof van Justitie in Luxemburg inzake de afbakening van de terreinen van PTT Post en de particuliere koeriersdiensten. Het Hof heeft een beschikking van de Europese Commissie over de PTT en de koeriers diensten in ons land op proce durele gronden vernietigd. Die beschikking hield in dat de Commissie vond dat enkele ar tikelen uit de Nederlandse Postwet in strijd waren met de Europese regelgeving. De wet zou moeten worden aangepast aldus de EC, zodat meer con currentie mogelijk zou wor den. Zij kwam daarmee tege moet aan het verzoek van de in ons land opererende nationale en internationale koeriers diensten. Door de uitspraak van het Hof blijft de Postwet echter volledig van kracht, zo constateert de minister tevre den.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7