]Nader onderzoek naar iervuild terrein Ter Aar a Oefenveld Alkmania ook voor hockeyvereniging SB CeidócSouAcmt RIJN- EN VEENSTREEK SPORT li 1 BOUWPLANNEN? mjdm f\cr±_ rbveu Leidse jeugd wint van Nederland Veel belangstelling voor Duinrell-cross DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 Geen huizen op hoek Onelplein-Westeinde informatie-avond weidevogels Vrije busbaan op Oudé Trambaan ALKEMADE - De gemeente Alkemade wilmiet dat er huizén worden gebouwd op de hoek van het Westeinde en het Onel- plein. Dat zegt het college naar aanleiding van mspraakreakties op het bestem mingsplan Roelofarendsveen-midden. Hët' éollege hecht aan de openheid en het vrije-uitzicht ter plaatse. Bovendien vindt men het niet juist dat men vanaf het Onel- plfelitöp de achterkant van huizen zou kij- en, omdat deze op een hoge dijk zouden moeten worden gebouwd. Op verzoek van de bewoners ziet het colle ge •■■af-van een verkeersbestemming van een twee stukken grond recht tegenover de brug naar het Onelplein. Op de perce len zullen slechts woningen gebouwd mo gen worden. Op verzoek van de Woningbouwvereni ging is de bestemmingsplangrens enkele meters opgeschoven bij de af te breken en reeds afgebroken bejaardenwoningen aan het Westeinde. Dat betekent dat daar hui zen kunnen worden gebouwd met een re delijk tuintje en een behoorlijk toegangs pad. Ook aan de overzijde van het West einde ter hoogte van de nummers 37 tot en met 49B wordt de bestemmingsplangrens om die reden opgeschoven. Een verzoek van een tweetal bedrijven aan het West einde om de mogelijkheid van detailhan del te krijgen is niet gehonoreerd. Het col lege zou dat in strijd met de „centrumge dachte" vinden. Bestaande winkels hou den wel de bestemming detailhandel. ZOETERWOUDE- De gemeente Zoeterwoude gaat belangstellende inwoners informeren over het weidevogelbeheer. Dat gebeurt op woensdag 26.fe bruari tijdens een informatieavond in het gemeen tehuis. Otto Vloedgraven, weidevogel-coördinator bij de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, vertelt dan hoe legsels en jongen van weidevogels kunnen worden opgespoord en beschermd. Zoeterwoude heeft een omvangrijk open gebied, waar elke zomer nog een groot aantal weidevogels komt broeden. Vaak zijn de veehou ders echter niet in de gelegenheid om alle legsels of jonge weidevogels op te sporen voordat moet wor den gemaaid of gerold. Voor natuurliefhebbers kan het heel interessant en leerzaam zijn om de vee houder hierbij te helpen. Belangstellenden kun nen zich tijdens de informatieavond als vrijwilliger opgeven. Het is de bedoeling dat Otto Vloedgraven de vrijwilligers zal begeleiden bij het veldwerk. De avOnd begint om acht uur. Id LEIDSCHENDAM - De NZH gaat op de Oude Trambaan tussen de dr.Van der Stamstraat en de Damlaan in Leidschen- dam een vrije busbaan aanleggen voor de lijnen 45 en 46. Het kruispunt dr. Van der Stamstraat-Oude Trambaan moet hiervoor zodanig worden gewijzigd dat het aantal opstelvakken voor rechtdoorgaand ver keer van twee naar een gaat. Naast de vrije busbaan komt op bovengenoemd stuk weg slechts één rijbaan voor autoverkeer. De verkeerslichten bij de dr. van der Stam straat en de Damlaan zullen van rijstrook beïnvloeding worden voorzien. De totale kosten, die via subsidie van het rijk door de NZH zullen worden gedragen, bedragen 229.000 gulden. De busbaan zou bij de aanvang van de nieuwe dienstrege ling op 31 mei in gebruik moeten worden genomen. Het project past in het corridor plan voor zo goed mogelijk openbaar ver voer tussen Den Haag en Leiden. Eerder werd ter hoogte van restaurant De Gouden Leeuw in Voorschoten een stuk vrije bus baan aangelegd evenals op de Voorschoter- weg in Leiden terwijl tevens de busstrook richting Voorschoten werd verlengd. De busbaan op de Oude Trambaan heeft vol gens Gemeentewerken van Leidschendam het voordeel dat het verkeer dat de ge meente binnenkomt enigszins „gekne pen" wordt, waardoor het verkeer op de Noordsingel gestimuleerd zal worden, zo hoopt men. De aangelegenheid staat ko mende maandag op de agenda van de com missie verkeer. Voor een uitgebreide ook voor de komende i raadplege men „UIT", dei wekelijkse bijlage van |okT<"^ krant. iot aan I00GERV0RST AAR De bodem \*Q*^het voormalige ter- fêm~van Fransen bij de Et5>£e Brug in Ter Aar zal ddggflit jaar nader worden biiÜÈrzocht op de aard van de grond aanwezige xjjrvuiling. Dat zei wet houder P. van Rijn gister avond aan de omwonen den van het gebied tijdens een informatieavond over de toestand van het ter- delland te vestigen, liet de ge meente Ter Aar een indicatief onderzoek uitvoeren. Uit het onderzoek, dat door Ecocare werd uitgévoerd bleek de bo dem aan de achterzijde zeer zwaar vervuild te zijn. Er werd ondermeer lood, koper en zink aangetroffen en kleinere con centraties cadmium, antimoon en benzoide verbindingen. Volgens de door de gemeente opgevoerde milieudeskundige Stam is er nietemin geen spra ke van een gevaar voor de volksgezondheid. „De stoffen hechten zich vast aan de bo demdeeltjes. Zolang er niet ge roerd, gewassen of geteeld wordt, is er geen gevaar voor de volksgezondheid,,, aldus Stam. Anders gesteld is het met de minerale oliën die ook in enige mate werden aangetroffen. Deze kunnen zich via het grondwater verspreiden. Maar aangezien er op enkele meters diepte een vrijwel ondringbare laag klei zit, is ook daar nog geen acuut gevaar van te ver wachten, meende Stam. Ook de voorzijde van het ter rein is verontreinigd. Er wer den dezelfde metalen aange troffen, maar dan in een lichte re besmettingsgraad. In 1992 zal in opdracht van de provincie een nader onderzoek volgen. Dan zal de mate van verontreiniging preciezer be rekend worden en zal men ook een plan opstellen hoe het ge bied weer schoon te krijgen. Tegelijk zal uitgezocht worden wie de rekening van het sane ringsprogramma zal krijgen voorgeschoteld. „De eerste kreet is de vervuiler betaalt, maar in de praktijk pakt dat wel eens anders uit", waar schuwde Van Rijn alvast te- genm een al te groot optimis me op dat punt. Overigens was hij best tevreden met het ge voerde overleg met de huidige eigenaar van de grond, Van Tol. „Voor zover mogelijk heeft hij welwillend meege werkt aan het afzetten van het terrein en het dichttimmeren van de bouwval, om ongeluk ken met spelende kinderen zo veel mogelijk te vermijden. Helaas is het niet mogelijk om alles af te grendelen, omdat er ook nog een overpad aanwezig is richting Hogedijk", aldus Van Rijn. Het vervuilde terrein van Fransen in Ter Aar. I FOTO: WIM VAN NOORT ADVERTENTIES OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kudststof van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van Komo-certificaat. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. Verkerk levert beste prestatie LEIDEN - Nicolien Ver- kerk leverde bij bowling Leiderdorp de beste pres tatie. Ze scoorde een game vain,.253 in haar serie van 802 pins. De''Eagles waren met een to taal van 2223 pins de sterkste ploeg. De beste teamgame be droeg 612 pins, waarvan Cees Prins er 248 leverde. Hans Kat gooide in zijn serie precies 800 pins om. Zijn hoogste game telde 227 pins. Leen van der ValR tvas 'goed voor een score van 236 pins. In Holiday Inn ontbraken hoge' Series. Wel werden er en kele tweehonderd games ge bowld' De hoogste daarvan wefcT'door Toos van Rijn ge scoord. Zij bowlde 221 pins om. Bowlingstanden Holiday Inn: Maandag dubbels: V&R 19-?J3;Tapijtplan 19-187; UBO 19- 167,5; Zevenbergen 15-158,5; Holst Sport 19-157,5; RVE 19-148; Match 19- 138',é; McDonalds 19-130,5; Plugge C'Cm-127,5; Kreeft 19-114 Maandag vijfmans: Tapijtplan 19- 328,5; House of Lords 19-319,5; Anbar 19-275,5; Griffioen 19-239,5; Stumpers 19-J88;Saneco 19-97,5. Dinsdag trio's: AAM 19-318; V&R 19- 3ÖÓ; Sole Mio 19-297; La Ronde 19- 289,5; PTT Telecom 19-289; LVC 19- 242,5; Moojoos 19-223,5; AVL 19- 214,5; Doe een wens 19-212, Sweetla- ke-CjtyJ9-l64. Donderdag trio's: Tapijtplan 17-302; Pins a lot 17-274,5; Bon Bon 17-267, Ud Downs 17-238; Agimex 17-237, Sooner or later 17-218; Frogs 17-215,5; Karljei-è 17-202,5; Roest 17-169,5; Bo- roX'17~166. Leiderdorp: Maandag: Bax/Spendel 21,338,5; Eagles 21-333, Knuddetij- ters 21-315, Smikkelshop 21-305,5; trikefö'r'ce 21-288; Alleycats 21-281. Jöbaak 21-272,5; Limousine Clean 21- 267.5, Triootjes 21-248; DHL 21-231,5: Van Bemmelen 21 -212,5 Dinsdag: Bax/Spendel 2 21-371,5; Lwgthad 1 21-363,5; Chemicon 21-324; Mooyenkind 21-324 PAM 21-310,5; WVF 21-293; Menuet 2 21-291; Pinvre- ters 21-276; Bowling Family 21-271,5; Menuet 1 21-270; Lugthart 2 21-257; MIG 21-253,5; Tamaja 21-229,5; Van Marwijk 21-133. Woensdag: Zomerzorg 20-332; Pros- hop^ 20-302,5; Europatuin 20-294; Transavia 20-284; Turkies 20-272; Je ziét maar 20-271Drie kleine kleutertjes 20-270; Jobaak 20-242; Familie Door haal 20-236, Vos Partners 20-229,5; Auto Valkenburg LO-226,5; Van Rhijn 20-212; Mareton 20-210; Running Up 20-208,5; De balletjes 20-188,5 ALKEMADE - De ge meente Alkemade wil de mogelijkheid hebben om het oefenveld van voetbal vereniging Alkmania in te richten voor de hockeyve reniging. Dat blijkt uit een ontwerp-bestemmings- plan voor het sportcom plex langs de Alkemade- laan. Ook biedt het plan de mogelijkheid nieuwe gebouwen te realiseren op het sportcomplex. verse takken van sport. De ruimte van het veld kan daar om zowel fungeren als oefen veld voor de voetbal als het spelen van hockeywedstrij den. Voor de eventuele bouw van een bijbehorende accom modatie is rekening gehouden met een afstand van 25 meter tot de woningen aan de noord zijde van het oefenveld. In hetzelfde ontwerp-bestem- mingsplan gaat het gemeente bestuur niet in op de bezwaren van de zijde van Voetbalver eniging DOSR die de bestaan de toestand permanent zou willen handhaven. Zo had DOSR gevraagd aan de voet balaccommodaties geen ande re bestemming te geven dan recreatie-veldsport, aan het parkeerterrein de bestemming verkeer te geven en de be staande groenvoorzieningen als zodanig te bestemming. Aan Jeugdsociëteit Splotsz op fiet DOSR-parkeerterrein zou volgens DOSR een specifieke bestemming moeten worden gegeven. Ook was geprotes teerd tegen de mogelijkheid van een gedeeltelijke bebou wing van de huidige ligweide bij het zwembad. Dit zou de mogelijke realisering van een derde voetbalveld kunnen be lemmeren. Volgens secretaris Th. Turk wilde de Veense voetbalvereni ging met haar bezwaren voor komen dat er meer „niet-pas- sende" zaken op het sportcom plex zouden komen. Hierbij doelde hij op het onlangs*in aanbouw genomen Splotsz-ge- bouw op het DOSR-parkeer terrein. Eerder kon de voetbal vereniging de vestiging van een clubhuis van het FNV op haar parkeerterrein voorko men. De secretaris vreest dat de gemeente met het ontwerp- bestemmingsplan probeert om op legale wijze zaken te reali seren die de voetbalverenigin gen niet willen. „Daartegen blijven wij ons verzetten", zei hij gisteravond. Treffers Het bestemmirigsplan is op verzoek van Tafeltennisvere niging De Treffers zodanig aangepast dat de mogélijkheid bestaat om aan de oostzijde van de sporthal een nieuw pingpongcentrum te bouwen in plaats van het oude binnen bad daarvoor te verbouwen. Een combinatie met de sport hal zou als voordeel hebben het wederzijds gebruik van de ruimten. Daarbij heeft het Sportfondsenbad belangstel ling getoond voor het gebruik van de oude binnenbadruimte. Volgens de gemeente Alkema de gaat het hier echter slechts om een aanpassing van het be stemmingsplan. „De tafelten nisvereniging gaat hoogst waarschijnlijk toch in het te verbouwen oude binnenbad", aldus de gemeente. Tennisvereniging Alkemade had bezwaar gemaakt tegen de mogelijkheid van uitbreiding van het ouderencomplex Googerweide op het naastgele gen parkeerterrein. De ge meente meldt in antwoord daarop dat indien daadwerke lijk tot uitbreiding van Goog erweide wordt overgegaan er voor vervangende parkeerge legenheid zal worden gezorgd. Het plan biedt overigens ruim te voor de aanleg van een vijf de en zesde tennisbaan. Hier voor dient het Sportpad enigs zins verlegd te worden. Als het weer meezit kunnen de nieu we tennisbanen al voor het nieuwe tennisseizoen, dat op 1 april ingaat, worden opgele verd. Ook gaat de Tennisvere niging een nieuw clubhuis bouwen. De eerste paal daar voor gaat rond 1 november de grond in. LEIDEN Leiden heeft in de traditionele kracht smeting met Nederland bewezen dat zij nog altijd goed kan korfballen. De eerste seniorenploeg kwam tegen de nationale trots liefst vijftien maal tot scoren en dat is de laat ste jaren wel eens minder geweest. De nederlaag was met 15-28 ze ker nog eervol te noemen. Het tweede achttal zorgde zelfs voor een regelrechte sensatie door de Nederlandse junioren met 11-10 te kloppen en dat was in de negenjarige geschie denis van het evenement nog nooit voorgevallen. Het gaat Leiden dit zaalsei zoen allesbehalve naar den vleze op prestatief gebied. Zes van de elf verenigingen die op landelijk niveau uitkomen, verkeren in degradatienood en alleen Tempo heeft nog kam pioenskansen. Wanneer men de beste spelers van de tob clubs bij elkaar brengt, kan er echter best een goede ploeg ge formeerd worden, zo bleek gis teravond met Leiden 1. Coach Ruud van der Horst had een af gewogen opstelling gemaakt, waarbij alle kwaliteiten van de geselecteerden (afvangen, steunen en scoren) zo goed mogelijk waren gecombi neerd. Verder kon hij beschik ken over gastspelers Martine van der Water (Fortuna) en Anne van der Zaag (Blauw Wit), die in het verleden voor Velocitas en TOP speelden en nu in de hoogste korfbalklas sen uitkomen. Alleen duurde René Kruse legt aan voor Nederland, tegen Leiden. Hij scoorde zeven keer het even voordat de Leidena- ren op elkaar ingespeeld wa ren, met als gevolg dat enkel Gerco Langelaan scoorde en de nationale selectie van Ben Crum vlot naar 1-6 kon uitlo pen. Het herstel volgde in het tweede kwartier, waarin Anne van der Zaag (2), Jacqueline Winter, Frank Nijenhuis, Al fred Lambooy, Gerco Lange laan en Heiko Locher de ach terstand tot 8;12 verkleinden. Na de korfwisseling schoot Oranje als een snelbus in krap acht minuten weg naar 9-18 en daarmee was de strijd gelijk gestreden. „Het was jammer dat er een vak was dat niet zo goed draaide als de andere Leython-coach John Groen stopt LEIDEN - Volleybalcoach John Groen heeft besloten aan het einde van het seizoen te stoppen bij eerste-divisionist Leython. De uit Friesland afkomstige oefenmeester heeft na tien jaar trou we dienst bij zijn ploeg dit besluit genomen omdat hij onder meer dit seizoen niet voldoende fanatisme bij al zijn spelers be merkte. Ook de aanvoer van talentvolle jeugd laat volgens John Groen te wensen over. De Leiderdorpse trainer heeft al wel enke le aanbiedingen gehad van andere yerenigingen maar weet niet of hij wel doorgaat met trainerschap. twee," analyseerde Ruud van der Horst achteraf. „De op drachten werden in dat vak niet goed uitgevoerd: iedereen ging maar op avontuur en er werd niet rustig meer naar el kaar gekeken. Maar de andere twee vakken liepen uitste kend. Ik heb Oranje in Leiden nog nooit zo scherp zien spelen en het is toch onze verdienste dat zij zo scherp zijn gaan spe len." Daarbij doelde hij vooral op de energieke duels tussen Lian Tieleman en Mireille For tuin en Anne van der Zaag en Frits Wip. Leiden herstelde zich in het laatste kwartier ook enigszins van de tussenspurt van haar gerenomeerde tegen stander en schoot meer raak dan de voorgaande jaren, toen de teller steevast bij tien of elf tionale achttal een degelijke I FOTO: HENK SNATERSE wel op gerekend," bekende coach Liesbeth Kok zelfverze kerd na het eindsignaal. „Wij hadden veel meer lengte bij de heren en dat hebben we goed uitgebuit. Bovendien was ie dereen erop gebrand om een goede prestatie neer te zetten." Aanvoerder Tim van der Horst met een puntgave hattrick en Matthijs de Visser brachten Leiden 2 voor het eerst aan de leiding (7-4 rust), maar daarna kwam Nederland weer langszij (8-8). Robin Arnoldus, Sander de Haas en nogmaals Matthijs de Visser zorgden echter voor 10-8 en 11-9 en ditmaal moest Oranje het antwoord schuldig blijven. Barbro Heyman (De Danaïden) speelde in het na- stopte. Uiteindelijk kwam Lei den 1 op 15-28 uit met goals van Frank Nijenhuis (3), Eric Kromhout, Alfred Lambooy, Gerco Langelaan en Heiko Lo cher. In de eerste wedstrijd van de avond schreef Leiden 2 ge schiedenis door hét Neder lands juniorenteam te klop pen: 11-10. „Ik had er eigenlijk wedstrijd zonder te scoren. Zij plaatste na afloop wel een rake opmerking, waarmee zij onge twijfeld ook de gedachte van de meeste toeschouwers in de volle Vijf Meihal verwoordde: „Het is goed voor Leiden dat zij van Nederland gewonnen heeft. Nu worden wij tenmin ste weer serieus genomen in de komende jaren." WASSENAAR - Voor de der de keer op rij heeft Bataven Leiden de organisatie ter hand genomen van een cross op het landgoed Duinrell. Na twee schijnbewegingen mag er za terdag vuurwerk verwacht worden in de eerste AA drink Bataven-cross in Wassenaar gezien de toch opvallend grote belangstelling van niet alleen regionale, maar ook nationale crossers. Zo'n drie jaar'terug kwam bij Bataven Leiden het serieuze plan boven om haar gastheer tijdens de vroege zondagoch tend trainingen, het landgoed Duinrell, eens op een aardige manier in de kijker te zetten. De roodhemden trainen al heel lang in het fraaie duingebied en de organisatie van een crosscountry lag dan ook voor de hand. Het uitgangspunt was een zware test voor het na tionaal kampioenschap. In 1990 liep het echter allemaal anders; nog te onbekend met het fenomeen van het organi seren van een veldloop met deze omvang en allure, kon niet op tijd tot overeenstem ming met de direktie van het attractiepark gekomen wor den. Toch bleken beide partij en tevreden over het idee en werd met hernieuwde energie een tweede poging onderno men. De enige factor die niet door een organisatie of een di rectie in de hand te houden is bij dit soort evenementen is het weer en dat werd in 1991 de spelbreker. Na een week van sneeuw en stevige vorst was het parkours op het landgoed zo gevaarlijk geworden dat in goed overleg besloten werd om de veiligheid van de atleten bo ven alles te plaatsen en de wedstrijd af te gelasten. Een bittere pil. Bijna direkt daarna werd be gonnen met de derde poging die zaterdag vanaf 10.00 uur wel zal gaan slagen (ook al ge let op de weersverwachting). Een derde poging die om di verse reden toch als de eerste AA-drink-Bataven cross is aan gekondigd. Bataven voorzitter John van Haasteren daarover; „Je telt alleen maar de wed strijden die door zijn vandaar dat eerste. Dat een sportdrankfabrikant zijn naam aan de cross verbindt is te dan ken aan Han Kulker en Bram Wassenaar. Via hen kwamen we in kontakt met AA-drink. Het wordt voor hen en voor ons de eerste keer dat we iets geza- melijks doen". Tevreden Een wedstrijd staat of valt ui teraard met deelnemers en ook bij hen lijkt het plan van Bata ven om twee weken voor de Nationale Kampioenschappen een zware wedstrijd te organi seren aan te slaan. Bataven hoofdtrainer Bram Wassenaar die op dat NK in Utrecht wel eens wat meer wil dan de nu driejaar op rij veroverde bron zen plak in het clubkampioen schap: „Mijn mannen en vrou wen doen zoveel mogelijk mee. Dit gebied kennen ze als hun broekzak en toch is het iedere keer weer anders. In ieder ge val altijd zwaar en dat mag best zo vlak voor dat NK". Bataven-voorzitter John van Haasteren droomt al stilletjes van meer. „Als wij zaterdag een goede wedstrijd neerzet ten en daar doen we alles aan en de sponsor is tevre den dan kunnen we misschien binnenkort meer dan een laat ste test zijn". Ook de Bataafse jeugd, tegenwoordig in bijzon der grote getale aktief, wil la ten zien dat zij haar mannetje staat om in geval Van Haaste- rens droom uitkomt de plaats van de senioren over te gaan nemen. Buiten de roodhemden ver schijnen heel veel andere atle ten uit de regio. Bijna alle mid den en lange afstandstoppers van Holland, De Spartaan en de NSL kennen het duinge bied van Wassenaar en grijpen de kans aan om eindelijk eens een wedstrijd uit te vechten met de anders op andere tijden en plaatsen trainende colle ga's. De strijd, die om 10.00 uur voor de allerkleinsten al losbrandt, krijgt om 12.00 uur een vervolg met de oudste jeugd, de da mes, de veteranen en de heren sprinters alvorens om 14.30 uur het vuurwerk echt ontsto ken wordt in de lange cross van de heren. HEN i BIOSCOPEN Haagse LEIDEN LUXOR (Stationsweg is en s 071 -121239)Don't tell mom thfcuen in sitter's dead (al); 19.00, 21.15. en STUDIO (Steenstraat 124130): Shattered (12); IS.OOf1311' wo. ook 14.30. Hot Shots (al), 1-of ver 21.15 ook 14.30. Harley Davidsperiode the Marlboroman (12); 19 00, en Sep wo. ook 14.30. Frankie and auto's ond tjes in kangoeroeland zo TRIANON (Breestraat 31 123875): Dances with wolve laarbij i 20.00. utoradii NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Hard way (al); 21.30. ma di. do. The Addams (al); 18.45, 21.15. ma. di. do. 13 45 Hot shots (al); 13.45,, 21.00 Don't tell mom the baby dead (al); 13.45, 18.45, 21.15. tjes in kangoeroeland (al); 14.00. Fievel in het wilde wesl wo. 14.00. VOORSCHOTEN KINDI COOP CC (Prinses Marijkestraa 614354): Assepoester (al); Asterix en de knallende ketel) 15.45. DEN HAAG ASTA 1' (Spui yl 3463500): Spartacus (12); 18.45, 21.30. ASTA 2 Shattei 14 00. 18.45, 21 30 ASTA 3 Hood (al); 18 45, 21.30. ma di flOON K( 14.00. BABYLON 1 (naast De Centraal tel. 3471656): The l family (al); 14.00, 18 45, 21.30 BYLON 2: Barton Fink (al), JSTGI 18.45, 21.30 BABYLON 3 upt heros (al); 18 45.21 30. ma. di 5 nc 14.00. CINEAC 1 (Buitenhol ven V< 3630637): Ricochet (16): 14.0C0ntieS 21.30 CINEAC 2 A kiss be^u-i t ing (16); 14 00,18 45 21 30 _V 3: The Marlbore man (12);IOlder 21.30. ma. di. do. ook 14 OOLjil er TROPOLE 1 (Carnegielaai - 3456756): Frankie 14 00, 18.45,21.30 METROt nage Raise the red lantern (16); [en 21.30. ma. di. do. ook 14 00.' TROPOLE 3: Thelma Loui Zeuer 14.00,18.45.21.30 METROI VOnd The fisher king (12); 18.45, 21k0UHp] di. do. ook 14.00. METROP Dances with wolves (al); 14 0( ODEON 1 (Herengracht 3462400): Deceived (16); 13 4! 21.30 ODEON 2: Toy soldie 13.45, 18.45, 21.30. ODEOtf shots (al); 13.45, 18.45. Don't tell mom (al); 13.4 21.30. HAAGS FILMHUIS: Europa; 19.30, 21.45. Zaal 2: cript, gevonden te Saragossa Modern crimes; 22.00. Zaal 21.45. beh. do. Johnny Belin Key Largo; di Dark passage; moresque, do. 19.30,22.00. 1 KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3: Bingo, wo 14.00. LON 3' Fievel in het wilde wesl 14.00. CINEAC 3. De redde kangoeroeland; wo. 14,00. POLE 2: De reddertjes in kanj land; wo. 14 00 METROP Fievel in het Wilde Westen;1 be 'Er ^èn tef Dl E NSTV E R L EN I l^i ex'r STICHTING KRUISWERK LE|V°""}J Centraal kantoor: Schuttersveld c°Vh informatie: tel.: 071-120144 ijzen l 08 30-17 00 uur. Uitleencentrf rams pleegartikelen: Burggravenlai. telefoon 071-121894. Geopendls voii lijks 13-30-17.00 uur, donderda^saal. 19 oo uur. eiden ONGEVALLENDIENST ZIEKT ZEN LEIDEN - OngevallendieF een dag Academisch Ziekenhuis (eerpl< van dinsdag 13 00 u. tot wo 13 00 u. (Diaconessenhuis pd ken tel 155543, afdeling Stfebouw 175639) en van vrijdag 13.00 utot enk terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekeestigir De Geneeskundige Dienst l-Wnen verhuisd van de Roodenburger Leiden naar de Cronesteinkade' Leiden VERENIGING BESCHERMING^ Ouw BOREN KIND - Hulpverlenini an VOC gewenste zwangerschap voor fels en i en kind. Bel tel 071-89630 et ecui 897762; 033-620244 (dit laats'-L- mer is dag en nacht bereikbaar)V f 7* BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE ir>ett( aconessenhuis: Bezoekuur d van 14.30 tot 15.15 uur en van 1 )ogte i 19.45 uur. Kinderafdeling dageliar var 10.30 tot 19.00. Niet meer dan 10{ var zoekers per patient Op de special care kan men terecht ve tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 Voordat de laatste twee afdelin zocht kunnen worden dient worden overlegd met de diensl I verpleegkundige.» Sint ElizabJ kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18 30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.00- en van 18.30-19.30 u. en van KEES F 21.00 u. alleen voor vaders. 1 klasse van 11.15-12.00 uur. Gyn j. j-, gie/verloskunde/urologie van 14.45 en van 18.30-19.30 uur K n.et na' deling dag. 15.00-18.30 u. CCf'ektel bewaking) dag. van 14.00-14.3het gel van 19.00-19.30 u. Intensieve ingsmi ging: dag. van 14.00-14 30 u. is dat 18.30-19.00 u. Sport-Medisch r centrum: Spreekuur ma. 19 30- in het St. Elisabeth-ziekenhuis. m9 geest: Di. en vr. 13.00-14.30 atoriu: 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u nderzo klasse: de gehele dag. Jelger op eer niek: Jongerenteam: za. en zo inderk 17.00 u. Opname: werkdager pt j 17 45 u. za zo en feestdag 11 30 en 14.00-16.30 u. Team ,mnge D: dag. tot 21 00 u met uitzo [ej^er van behandeltijden en etenst Academisch Ziekenhuis: Voor31 tiënten (behalve kinderen) zijn Juings zoekuren als volgt: Dagelijks'gezet 15.00 u. en 18.30-19.30 u A^gebri. zoekuur afdeling verloskunde spuiti 19.00 u. De Praematurenafdehi Voor ouders en familie is na overleg tiënten doorlopend bezoek n n& va Bezoek aan ernstige patiente'001" be neer aan ernstige patiënten imel". pend bezoek wordt toegestaan Inderzi hoofdverpleegkundige hiervoo'moet Ie kaarten verstrekken. Kinde xniliei. zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17 00, baby:-.*331 boxenafdeling volgens afspr»aingS het verpleegkundig hoofd B linder den kinderafdelingen: voor oix hadeli opgenomen kinderen na ovei atten" verpleegkundig hoofd. Voor am j zoekers van kinderen: Keel-, r oorheelkunde en neurologie' 15.00 en 18 30-19.30 Ooghe |remis en heelkunde: 14.15-15.00 erÖe bes 19.00. Rijnoordziekenhuis Btop d lijks 14.30-15.15 u. en 18 30- vlakte- Extra bezoek hartbewaking: kome 11.30 u. Extra bezoek vaders I tt deling: 19.30-20 30 u. Kinde' f1®1 13 15 00-15.30 u. alleen voor kun 18.00-18.30 u rplichl BUREAU VOOR RECHTSHUl binne: rengracht 50, Leiden tel. Slee 01720-72611 Alphen aan d verdi ;en tu ente c

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12