üanten Albert Heijn aan in de aandelen /Oberco en Frico Domo tot fusie gedwongen ECONOMIE Werkgelegenheid bij PKF/Steijn gehalveerd Verbetering van lonen Heineken „magertjes" Rollend materieel vertraagt opening van Kanaaltunnel IJ !0OUO£Wlt DINSDAG 11 FEBRUARI 1992 (towinst sumij i lager HAAG - Het delshuis Borsu- Wehry heeft vo- jaar geheel vol- s de verwachting procent minder liend dan in 1990. ;ens voorlopige 'rs is de netto- st gezakt van ,5 miljoen tot bij- '11 miljoen. Per leel betekent dit winstdaling van 5 in 1990 tot |3 in 1991. Daling van inflatie in Nederland tot 4,1 procent Idoor J0 WIJNEN BRUSSEL Minister van fi nanciën Kok heeft zijn EG-col- lega's gisteren een gematigd- optimisch beeld van de Neder landse economie kunnen schetsen. Kok was vooral inge nomen met de jongste inflatie berekeningen die uitwijzen dat, na een een piek eind vorig jaar, de inflatie in januari is te ruggelopen tot 4,1 procent. Kok zei een en ander tijdens een bijenkomst van de EG-mi- nisters van financiën tijdens welke de economische ontwik kelingen in de verschillende EG-lidstaten tegen het licht werden gehouden. „Er is nu meer reden om te ver onderstellen dat we toch nog uitkomen bij de door het Cen traal Planbureau voor 1992 voorspelde inflatie van 3,5 pro cent", aldus Kok gisteren in Brussel. Overigens gaf Kok toe dat ons land voor wat betreft het financieringstekort „nog een lange weg heeft te gaan". Ook noemde Kok de staats schuld nog steeds veel te hoog. „Nederland laat op dit ogen blik behoorlijke prestaties zien. Er zijn een paar begro tingsmeevallers. hetgeen er - samen met de verlaging van de inflatie - op duidt dat we op het goede spoor zitten", aldus Kok die bovendien vond dat ons land er, in vergelijking met an dere EG-landen, niet slecht af komt. De minister was overigens ook van oordeel dat het econo misch groeicijfer in Nederland nog te laag is. „We halen te weinig uit ons potentieel.", al dus Kok. Niettemin zei Kok te hopen dat in de tweede helft van dit jaar het voorspelde econo misch herstel zichtbaar wordt. Volgens de minister hangt dat overigens voor een groot deel af van de ontwikkelingen in de Verenigde Staten en Duits land. FNV wil praten over voortzetten cao bij Philips EINDHOVEN - De Industriebond FNV is bereid met Philips te overleggen over een voortzetting van de huidige cao. Voor waarde is wel dat Philips in dat geval ak koord moet gaan met een loonsverhoging die overeenkomt met de gemiddelde in komensverbetering in andere sectoren. Wil Philips dat niet, dan is een dergelijke voorstel onaanvaardbaar. Bestuurder N.Broers van de Industriebond FNV zei dit gisteren in Eindhoven in een toelich ting op de voorstellen die zijn bond heeft gedaan voor een nieuwe cao bij Philips. De huidige cao voor de 45.000 werkne mers loopt op 1 april af. Broers zegt niet uit te sluiten dat Philips de bestaande cao wil voortzetten. Hij acht de kans daarop zelfs vrij groot. VOORSCHOTEN - De werkgelegenheid bij PKF/Steijn. een onder deel van het papiercon cern KNP, wordt de ko mende drie jaar gehal veerd tot 250 banen. Dat hebben PKF/Steijn, de bouw- en houtbond FNV en de hout- en bouwbond CNV giste ren bekendgemaakt. Voor 50 tot 75 werknemers zal uitein delijk gedwongen ontslag moeten worden aangevraagd. Voor de rest moet het mogelijk zijn elders een baan te vinden, aldus een woordvoerder van de bonden. Van de vijf vestigin gen van PKF worden er twee gesloten, in Voorschoten en in Swalmen. In Swalmen werken nu 120 mensen en in Voorscho ten 65. Eind vorig jaar had PKF ruim 500 mensen op de loon lijst staan. PKF maakt houten kisten en pallets. De herstruc turering is noodzakelijk omdat hout als verpakkingsmateriaal voor groenten en fruit steeds meer wordt vervangen door karton en plastic, aldus de ver klaring. De ondernemingsraad van PKF, de betrokken bon den en het bedrijf hebben een sociaal plan opgesteld en aan vaard. Als onderdeel daarvan is een transferbureau opge richt dat werknemers helpt met het zoeken naar een ande re baan. Voor een klein deel van het personeel kunnen al ternatieven binnen KNP wor den gevonden, aldus een woordvoerder van het concern. „De mogelijkheden daartoe zijn echter beperkt, omdat PKF toch een vreemde eend in de bijt is bij KNP". Volgens de woordvoerder van de bonden kan het sociale plan „de toets der kritiek goed doorstaan. Het is in deze sector het beste plan dat we het laatste jaar hebben afgesloten". |et vogels AND AM - Albert jn wil zijn klanten aan delen gaan helpen. Na consument in de ze- itiger en tachtiger ja- massaal aan de ink' geholpen te heb- met sherry en wijn, 'Jdt het publiek nu rijp cht om in aandelen te irfpen. om Ahold-aandelen. aankoop is simpel; voor volle spaarkaarten krijgt ,niklant een deelnemingsbe- in het AH Vaste Klanten 01 ds. Het fonds belegt het tc lop haar beurt in aandelen kid en in leningen aan het ^Id-concern. Ahold rekent p dat het vermogen in het ds binnen een aantal jaren roeit tot 500 miljoen a 1 ard gulden. Vanaf 18 fe- iri kan de klant aandelen ;en voor zijn zegelkaarten. AH Vaste Klanten Fonds F) is de nieuwste klanten- Ier van de Zaanse groot- Ie ter. Minimaal 45 procent en maximaal 55 procent van de ingelegde gelden zal in aande len Ahold belegd worden. De rest van het geld wordt als kas geld aan Ahold uitgeleend, te gen het promessedisconto. Momenteel bedraagt dat dis conto 9,75 procent. Heeft Ahold geen behoefte aan het geld, dan worden er obligaties of staatsleningen voor ge kocht. De klant en het personeel kun nen deelnemen in het fonds via de spaarzegels. Inlevering van drie volle spaarkaarten le vert drie deelnemingsbewijzen op van 52 gulden per stuk, de zogenaamde Units A. Die een heden geven recht op een aan deel of een deel daarvan in VKF. Als de koers van het aan deel VKF stijgt, kan de klant zijn units weer verkopen en de winst belastingvrij opstrijken. De koers van het aandeel VKF wordt elke dag in de krant ge publiceerd, dus de belegger weet dagelijks hoe het met zijn of haar bezit gesteld is. Elke klant kan zoveel spaarkaarten inleveren als hij of zij wil, er is geen limiet aan de deelname. Pech Het personeel kan op dezelfde manier meedoen, maar voor hen is er nog een bonus. Als het personeelslid drie spaar kaarten inlevert, geeft Ahold er nog eens gratis unit bij. Die unit moet het personeelslid drie jaar bewaren, voordat hij omgezet kan worden in een aandeel VKF. Degenen die in een franchise-Albert Heijn werken hebben pech gehad. Zij zijn geen medewerker van Ahold en krijgen dus ook geen bonus. Zij moeten net als de klanten zegeltjes plakken. Ahold rekent op een grote be langstelling voor het fonds. „Er wordt per jaar voor onge veer 250 miljoen gulden aan zegeltjes omgezet in de AH-fi- lialen. Ongeveer 30 procent van onze klanten spaart zegel tjes", aldus C.H. van der Hoe ven, bestuurslid van Ahold. „We rekenen op minstens 100.000 mensen die meedoen. Vergeet niet dat we al 50.000 werknemers bij Albert Heijn hebben". VKF begint met een vermogen van 50 miljoen gulden. Ahold denkt dat het fondsvermogen binnen een aantal jaren zal zijn gegroeid tot 500 miljoen gulden en mogelijk één mil jard. Ahold zal geen nieuwe Trots presenteerden drs. J. Kleiterp van Pierson Capital Management en drs. P.J. Everaert, president van Koninklijke Ahold gisteren het AH Vaste Klanten Fonds. FOTO: ANP aandelen uitgeven voor het fonds. „Alle aandelen worden gewoon via de beurs gekocht. Dat kan ook, want 90 procent van de aandelen Ahold is vrij verhandelbaar", aldus Van der Hoeven. Voor een koersopdrij- vend effect is men ook niet bang. De beurswaarde van Ahold bedraagt momenteel ruim 4 miljard gulden. Het fonds start met 25 miljoen gul den in aandelen, dus dat is maar een schijntje. Zelfs als het over een paar jaar 500 mil joen gulden te beleggen heeft, zal het fonds geen meerder heidsaandeelhouder worden. Inkomstenbron „Voor de rente en aandelen- mix hebben we bewust geko zen", aldus president-direc teur P.J. Everaert. „De rente geeft een stabiele inkomsten bron. Aandelen leveren welis waar een hoger rendement, maar brengen ook meer risi co's met zich mee. Om de be leggers te beschermen tegen bijvoorbeeld een beurskrach, wordt de helft van het geld in rentepapieren gestopt". Deze schokbrekerconstructie bete kent echter ook dat nooit het hoogste rendement gehaald wordt. Een denkbeeldig aan deel VKF deed het de afgelo pen tien jaar beter dan een staatslening, maar een klant die zijn geld in Ahold-aande len had belegd zou met nog meer winst uit de bus geko men zijn. Everaert beaamt dit. „Wij kunnen echter niet het ri sico nemen van een beurs krach, waardoor de aandelen flink in waarde zouden dalen. De beleggers in VKF zouden ons dat kwalijk nemen en op die manier doe je niet aan klantenbinding, maar aan het tegenovergestelde". - der subsidies voor zuivelexport, minder aanvoer van melk het EG-beleidnoodzakelijke investeringen om met merk- celen de open Europese markt te bereiken. Het zijn evenzoveel jieri waarom gisteren de directies van Coberco en Friesland Domo de geruchten bevestigden, dat ze werken aan een fu- °ffind van het jaar moeten de twee zuivelcoöperaties uit het '7i en noorden van het land samensmelten tot het grootste zui- ineem van ons land. De wording van een gedwongen relatie. !nkj. verkerk VENTER - Voorzitter leilink van de zuivel- leratie Coberco weet :ies wanneer hij 'be- rd' is tot de fusiege- hte: 20 december vorig Op die dag legt de man van het interna- aal GATT-overleg het opheffen van delsbarrières, secreta- generaal Arthur Dun- een voorstel op tafel de EG exportsubsidies 36 procent te veria- voorstel, dat in Brussel dt besproken (en later in de i ast verdwijnt) treft vooral t Nederlandse zuivel. Daar- wordt bijna vier miljoen r buiten de EG met export- in afgezet. Dunkels plan ekent een vermindering het volume met bijna een rt. Voor Coberco-voorzitter link reden om bij de 'bu- langs te gaan, de bijna grote Friesland Frico lo-coöperatie in het noor- Vorig jaar had Meilink gezegd, dat hij voor even- e samenwerking alleen an buitenlandse part- i. De directeur van het se concern A.A. Olij slager in diezelfde tijd gezegd dominante partner' alleen iteresseerd te zijn in de mame van kleinere bedrij- Gisteravond, toen de lei van de twee zuivelcon- is hun voorgenomen fusie ichtte, bekende Meilink op lecember te hebben beseft dat een goede buur beter is dan een verre vriend. Nauwe lijks zes weken later zijn de fu sieplannen al zo ver ontwik keld, dat ze kunnen worden gepresenteerd. Melkquota De liberalisering van de we reldhandel binnen de GATT is niet de enige reden. Ook het verminderde aanbod van melk door de melkquota van de EG speelt een rol. Friesland-direc teur Olijslager schat, dat de melkaanvoer de afgelopen tijd met twintig procent is afgeno men. De zuivelindustrie denkt te kunnen overleven, door zich meer met merkartikelen op de Europese markt te gaan rich ten. Nu voert bijvoorbeeld Co berco al merken als Tjolk, Tak- si, Umer en Yovol. FNV-be- stuurder J. Heinen onder streepte gisteren, dat dit nog niet genoeg is: „De bedrijven zijn te sterk produktiegepcht geweest, op bulkgoederen zon der toegevoegde waarde. Dat betekent, dat de voorsprong van de jaren zeventig is veran derd in een achterstand in de jaren tachtig". Met (nieuwe) merkartikelen moet de zuivel industrie de slag op de Europe se markt aangaan. Minder melk, meer Tjolk. Maar dat eist investeringen in fabrie ken, die nu een overcapaciteit hebben voor bulkprodukten als melk en kaas. Reden ge noeg voor de buren om bij el kaar op bezoek te gaan. Fusiegolf De aangekondigde samenwer king tussen beide bedrijven is een nieuw hoogtepunt in een fusiegolf die de zuivel al vele jaren in zijn greep houdt. In Bij Frico Domo in Leeuwarden ontstond vorig jaar de'nodige onrust toen bekend werd dat 550 arbeids plaatsen, met name in de kaasproduktie, zouden verdwijnen. FOTO: ANP 1919 telde Nederland ruim 500 zuivelcoöperaties aangesloten bij de Koninklijke Zuivelbond FNZ, momenteel zijn het er dertien. Nog slechts een paar jaar geleden telde Nederland vier grote zuivelcoöperaties: DMV Campina in het zuiden, Melkunie Holland in het wes ten, Coberco in het oosten en noord-Nederland. In 1990 smolten de westerse en zuide lijke zuivelreuzen samen tot Campina Melkunie en ont stond Friesland Frico Domo uit Noord-Nederland en ccFriesland. Friesland Frico Domo en Co berco zijn van mening dat een bundeling van krachten een gezonde bedrijfsvoering op lange termijn kan versterken. Uitgangspunt is het vormen van een zuivelcoöperatie die de leden-veehouders een con tinu goede melkprijs kan bie den en kan voorzien in de werkgelegenheid op lange ter mijn. Binnen beide bedrijven vinden op het moment nog for se reorganisaties plaats. Bij Frico Domo 550 verdwijnen ar beidsplaatsen, met name in de kaasproduktie. Het Friese con cern heeft gisteren bij de pre sentatie van de fusieplannen gezegd, dat het bedrijf de kos ten voor de reorganisatie niet ten laste zal laten komen van het nieuw te vormen concern. Coberco heeft zojuist een reor ganisatie achter de rug nadat de coöperatie vorig jaar fuseer de met vier kleine coöperaties in het oosten van het land. Al leen de verhuizing van de kaa sproductie uit Tubbergen naar Steenderen moet nog worden gerealiseerd. Werkgelegenheid de werkgelegenheid af. Zo ver dwijnen bij Campina Melk unie 800 arbeidsplaatsen als gevolg van reorganisatie. De Koninklijke Zuivelbond ver wacht dat dit jaar circa tien procent van de 19.000 arbeids plaatsen in de zuivel verloren gaat. Ook bij de fusie van de twee concerns uit het oosten en noorden van het land zullen ar beidsplaatsen verloren gaan. Maar volgens Coberco-direc- teur J. Plageman „kan de op vang van personeel bij een gro te onderneming beter geschie den, dan bij een kleine". De vakbonden hebben met enige bedenkingen kennis ge nomen van de voorgenomen plannen. Tijdens de informa tiebijeenkomst met de directie hebben de bonden 'geëist', dat ook in de jaren negentig geen gedwongen ontslagen zullen plaatsvinden. CNV-bestuurder S. Kloosterman wil verder dat (Vervolg van de voorpagina) Vut ZOETERWOUDE - Een woordvoerder van de In dustriebond FNV noemde de verbetering van de lo nen bij bierbrouwer Hei neken ,,wat magertjes, ge zien de goede financiële resultaten van het con cern en de inspanningen die de werknemers daar mede door de reorganisa tie voor hebben moeten le veren". Ook op het gebied van de aan vullingen op de ziektwet- en wao-uitkeringen hebben de bonden succes geboekt. Aan vankelijk wilde Heineken de huidige aanvullingspercenta ges handhaven. Daardoor zou den de feitelijke uitkeringen bij verlaging van de wettelijke uitkeringspercentages omlaag gaan. Heineken blijft echter de uitkeringen aanvullen tot 100 procent, zo is overeengeko men. Het concern heeft zich voorts verplicht om voor ge deeltelijk arbeidsongeschik ten werk binnen of buiten het bedrijf te zoeken. Een ander veel besproken on derwerp betreft de vut. De par tijen zijn overeengekomen dat Heineken-werknemers tot 1 ja nuari 1997 op 60-jarige leeftijd kunnen uittreden. De directie van Heineken heeft volgens de bonden er kend dat de afspraken Over normbezetting na de reorgani satie niet overal gehaald zijn, waardoor de werkdruk is toe genomen. Afgesproken is dat op plekken waar dat nodig is die druk zal worden vermin derd. De verlaging van de pre mie voor de particuliere ziek tekostenverzekering komt voorts geheel ten goede aan de werknemers. De premie voor het collectieve contract is met 7 procent gedaald. Als mocht blijken dat de premie nog ver der daalt, dan zal ook die da ling ten goede komen aan de werknemers. De vakbonden zullen het pak ket met een positief advies voorleggen aan hun leden. Een woordvoerder van de Indus trie- en Voedingsbond CNV toonde zich „heel tevreden" met het principe-akkoord. Ook de Industriebond FNV is, op de loonsverhoging na, zeer in zijn nopjes met het resultaat. de werkgelegenheid geogra fisch eerlijk over de provincies wordt verdeeld. FNV-er Van de Ploeg vatte het gevoel bij de bonden samen met: „Ik ben best bezorgd, en niet zo zuinig ook". In tegenstelling tot de di recties ziet hij wel degelijk overlappingen van activiteiten komen, waardoor uiteindelijk bedrijven zullen moeten slui ten. Overlapping De bedoeling is dat de bedrij ven elkaar aanvullen. Fries land Frico Domo-directeur Olijslager gaf gisteren als voor beeld de verkooporganisatie, die Coberco heeft voor merk artikelen in Duitsland, waar Frico Domo een soortgelijke organisatie in Griekenland heeft. Terwijl in Friesland ze ventien procent van de melk tot gecondenseerde melk wordt verwerkt, is dat bij Co berco minder dan tien procent. Bij Coberco bestaat daarente gen zeventien procent van de omzet uit consumptiemelk, terwijl dit bij Frico Domo slechts zeven procent is. Al leen wat kaas betreft zijn er overeenkomsten. Beide con cerns verwerken ongeveer de helft van het melkaanbod tot kaas. Coberco en Friesland Frico Domo groeien dit jaar naar de status van grootste zuivelcon cern in Nederland. De omzet bedraagt bijna acht miljard. Melkunie/Campina, die ope reert in het westen en zuiden leidt nu nog met een omzet van ruim 5 miljard. De con cernleiding hoopt zo de slag op de Europese markt aan te kun nen gaan. In de zuivelindu strie is dan nog maar één laat ste fusie mogelijk. Die tussen de Melkunie en Coberco/Frico. Directeur Olijslager zei giste ren desgevraagd: „We hebben niet met de Melkunie gespro ken. Dat is nu een stap te ver. Voor de verre toekomst hoort u mij niet zeggen, dat het onzin is. Voorlopig hebben we echter onze handen vol aan deze fu sie". Leveringsproblemen bij het rollend materieel zijn de oorzaken van het uitstel met enkele maanden van de opening van de Kanaaltunnel FOTO AP 3 VAN HUET PARIJS Een vertraging bij het leggen van betonnen vloe ren en rails alsmede leverings problemen bij het rollend ma terieel zijn de oorzaken van het uitstel van de opening van de Kanaaltunnel met enkele maanden. Volgens een giste ren gepubliceerd communique van de toekomstige exploitant Eurotunnel zal de opening op zijn minst drie maanden later plaatshebben dan 15 juni, zo als de bedoeling was. Het is de eerste keer dat Eurotunnel de vertraging heeft erkend. De Frans-Britse onderneming had al enige tijd problemen met de bouwers van de tunnel, gegroepeerd in het consortium Trans Manche Link. De bouw ers eisen meer geld wegens verhoogde kosten. Bij wijze van compromis wil Eurotunnel de uitvoerders van het graaf werk nu tegemoet komen met extra aandelen. De opeenvolgende vertragin gen bij TGV-bouwer GEC-Als- tohm maken dat de super snelle driehoek Parijs-Londen- B'russel, waarschijnlijk pas vanaf medio 1994 in gebruik kan worden genomen. Bladen DGP worden ochtendkranten ASSEN/WINSCHOTEN De dagbladen.van de Drents-Gro ningse Pers verschijnen vanaf maandag 13 april als ochtend krant. De betrokken bladen hebben dat gisteren hun lezers mee gedeeld. Het gaat om de Drentse Courant (tot voor kort de Drent se en Asser Courant, de Emmer Courant en het Hoogeveens Dag blad) en in de provincie Groningen om de dagbladen de Noord ooster en de Winschoter Courant. De totale oplage van de Drents-Groningse Pers is 70.000 exemplaren. De DGP maakt deel uit van het Wegener-concern. De bedoeling is om ook de twee Groningse kranten van de Drents-Groningse Pers een nieuwe naam te geven. Daarover wordt komende zomer beslist. Directie en hoofdredactie van de DGP verwachten door de overgang van regionale avondbladen naar regionale ochtendkranten een stijging van de oplage met enige duizenden exemplaren. i-overleg supermarkten start stroef Verkopen detailhandel stijgen 4,4 procent ECHT De eerste onderhandelingsronde over een nieuwe oor de 170.000 werknemers in de supermarkten heeft grote ngsverschillen tussen de werkgeversorganisaties (VGL en entrum) en de vakbonden aan het licht gebracht, erkgevers willen, zeer tegen de zin van de bonden, „arbeids- vaardelijke stimulansen" in de cao opnemen om het ziekte- um terug te dringen. Ze willen de opbouw van vakantie- en echten tijdens ziekte staken. De de grotere supermarkten o daarnaast een wachtdag invoeren. De aanvullingen op ewet en wao zouden na een half jaar geleidelijk omlaag Ion. Voor de bonden zijn die voorstellen onaanvaardbaar, leningen over de lonen liggen ver uit elkaar. VGL en Vak- tim zeggen „een zeer beperkte ruimte" te zien voor verbete van de lonen. „Wij vinden dat ze zich daarmee een beetje Idvreemd opstellen, gezien de problemen op de arbeids- aldus een vakbondswoordvoerder. „De bedrijfstak heeft aken met zo'n 50.000 vacatures per jaar". De bonden eisen de 8 procent meer loon. VOORBURG - De verko pen in de detailhandel zijn vorig jaar ten opzichte van 1990 met 4,4 procent toegenomen. In de voe- dings- en genotmiddelen sector bedroeg in 1991 de omzetstijging 3,7 procent, in de non-food sector 5,1 procent. De omzetgroei bij de waren huizen in 1991 bedroeg 1,4 pro cent. Dit blijkt uit voorlopige, niet voor prijsveranderingen gecorrigeerde gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Nagenoeg alle branches in de voedings- en genotmiddelensector haal den in 1991 een beperkte om zetstijging. De omzettoename was het grootst bij de slijters en de kruideniers. In beide branches stegen de verkopen met 4,2 procent. Bij de gespeci aliseerde detailhandel in melk- en zuivelprodukten daalde de omzet echter licht ten opzichte van 1990 (-0,7 pro cent). In de non-food sector werd in 1991 bij alle branches omzet groei waargenomen. Het meest opvallend was deze bij de drogisterijen 8.3 procent) en de benzine service stations (+7,9 procent). In de voor de detailhandel be langrijkste verkoopmaand de cember bleef de omzettoena me ten opzichte van december 1990 beperkt tot ca. twee pro cent. Bij de detailhandelaren in voedings- en genotmiddelen werd in december 1991 slechts een omzetgroei van ongeveer één procent waargenomen, ter wijl de in non-food sector de omzet in deze maand met 3 procent steeg. Bij de warenhui zen daalde de omzet in decem ber 1991 zelfs ten opzichte van december 1990 met bijna 5 pro cent. Ruim tweehonderd banen weg bij Hema: KBB wil loonoffer UTRECHT - Bij het warenhuisconcern Hema zullen op korte termijn 200 tot 250 arbeidsplaatsen verdwijnen. Het gaat vooral om ondersteunende-staffuncties op het hoofdkantoor in .Amster dam. Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB) waartoe de Hema be hoort, vraagt voor een deel van de financiering van de reorgani satie een loonoffer van één procent van alle werknemers. De vak bonden vinden dit niet bespreekbaar. Ook gedwongen ontslagen zullen dc bonden niet accepteren. De raad van bestuur van KBB wil een aparte transferorganisatie in het leven roepen die werk gaat zoeken.voor het personeel dat van de Hema-loonlijst af moet. Die organisatie heeft daarvoor 25 miljoen nodig KBB vindt dat ook het personeel moet meebetalen en wil dat alle werknemers van het Hema-concern nu één procent van hun loon inleveren. Op het hoofdkantoor werken 600 mensen. De directie van KBB heeft gisteravond de vakbonden ingelicht over de plannen.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7