Dick Advocaat tot WK bondscoach van Oranje <HCS/; SPORT Wonder van 'Don Leo' blijft nog even ur L Henk Fraser nuchter onder invitatie Oranje O Tjin-Asjof geschorst £eidoe Somotvt DINSDAG 11 FEBRUARI 1992* Ron Zwerver niet naar Treviso AMSTELVEEN - Ron Zwerver gaat niet in op het aanbod van Sis- ley Treviso om de plav offs met de Italiaanse topclub te spelen. Dat heeft de international van de natio nale mannenploeg aan de clublei ding laten weten. Zwerver, pas weer fit nadat de knieën overbelast waren geraakt, vindt dat het lucra tieve uitje niet past in het program ma van de nationale ploeg. „Me disch gezien had het gekund, maar ik wil me helemaal richten op het Pré Olympisch Toernooi in Rotter dam en de Spelen van Barcelona. Daar is het hele programma op af gestemd en mijn doelstelling is te presteren in die toernooien". Michiel Schapers naar tweede ronde MEMPHIS Michiel Schapers heeft de tweede ronde bereikt van het met 1.4 miljoen gulden gedoteerde toernooi van Memphis in de Amerikaanse staat Tennessee. De gerouti neerde Nederlander, die in zijn nadagen de top honderd weer binnenstapte en op de nieuwste ATP-lijst de 80ste plaats bezet, won in drie sets van de maar iets lager (82ste) ge rangschikte Duitser Christian Saceanu: 6-3 6- 7 (5-7) 6-3. Manon Bollegraf heeft in de eerste ronde van het met viereneenhalve ton gedo teerde tennistoernooi van Chicago geen enke le moeite gehad met haar Zuidafrikaanse op- ponente Mariaan de Swardt. Ze stond slechts drie games af: 6-1 6-2. De Amerikaanse Gigi Fernandez haalde de tweede ronde niet. Ze werd uitgeschakeld door haar landgenote Ro- salyn Fairbank: 4-6 4-6. ADO houdt vast aan bestuurszetel DEN HAAG - Het bestuur van amateurvoetbalclub ADO houdt vast de wens een zetel in te ne men in het (nieuw te vormen) be stuur van FC Den Haag. In een gesprek met het huidige demis sionaire bestuur van FC Den Haag herhaalde buurman ADO het standpunt dat tot een nadere samenwerking moet worden ge komen. „FC Den Haag heeft een navelstreng nodig", aldus ADO- voorzitter Wijnants. De wensen van ADO zullen worden overge bracht aan formateur Dé Stoop, die er nog niet in is geslaagd Rob Baan te strikken voor de opvol ging van Co Adriaanse. Direct verlies voor Courier SAN FRANCISCO - Eén dag nadat hij voor het eerst in zijn loopbaan op de eerste plaats van de wereldranglijst terecht kwam, heeft Jim Courier de fi nale van het toernooi in San Francisco kansloos verloren. Landgenoot Michael Chang versloeg hem met 6-3 6-3. Cou rier was na de zege in de halve eindstrijd tegen Rostagno al zeker van de eerste plaats op de computeruitdraai. Hij is de eerste Amerikaanse nummer een sinds John McEnroe in 1985, de derde (Connors is de andere) sinds de invoering van de ATP-lijst in 1973. Manfred Donike overtuigd van KÖLN - De Duitse dopingdeskundige Manfred Donike is er van overtuigd dat er geknoeid is bij de dopingcontrole van de atletes Katrin Krabbe. Silke Möller en Grit Breuer in Zuid- Afrika. Ook de contra-expertise heeft volgens hem uitgewezen dat de afgenomen urinestalen zozeer identiek zijn. dat ze niet afkom stig kunnen zijn van drie verschillende atletes. Magie Johnson terug op veld ORLANDO Magic Johnson was even terug als basketballer. Als de beste van allemaal. In het traditionele duel tussen de Western en Eastern Conference maakte hij de meeste punten (25), was hij de waardevolste speler en voerde hij zijn team de zege van 153-113. Nog nooit was het verschil zo groot. Johnson maakte op 7 november zijn afscheid als NBA-speler bekend, nadat gebleken was dat hij besmet is met het HIV-virus dat aids kan veroorzaken. Hij wil toch meedoen aan de Olympi sche Spelen en speelt zelfs met de gedachten met de Los Ange les Lakers in de play offs uit te komen. Hans Willem Dicke L. uit hockeyselectie r\l' zestien spelers voor het hockeytoerji) NOS- de Champions Trophy in Karachi Ookd bruari) bekend gemaakt. Van de vol) O.S.:! selectie is Hans Willem Dicke (HG{7) Studi vallen. 2) Medi: De spelersgroep ziet er als volgt ui*) D°et' Frank Leistra (Tilburg) en Bartp) G°ed (HGC); Veld: Leo KLein Gebbink (f) L°ve Bastiaan Poortenaar (SCHC), Maurip) Wedc (Klein Zwitserland), Erik Parlevlif) °Pen' gons Brasschaat), Wouter van Pelt^andeïêi Marinus Moolenburgh, Floris Jan B Ned. 3: der (Bloemendaal), Gijs Weteringsjjsmarki Robbert Delissen, Stephan Veen|.RTL4' Taco van den Honert (AmsterdamIderd) 't Hek en Jacques Brinkman (Kampi^^^ ROSMALEN - Dick Ad vocaat is na het toernooi om de Europese titel in Zweden de nieuwe bonds coach. Gisteren nam de 44-jarige Voorburger ein delijk de beslissing over zijn nabije toekomst. Daarbij koos de huidige assis- tent-bondscoach voor het keu zeheerschap. nadat hij Feye- noord had laten weten met op de aanbieding vanuit Rotter dam in te gaan. Daar had Advo caat voor twee jaar kunnen te kenen. Advocaat heeft de KNVB, die gisteren bij monde van sectievoorzitter Van Rooij- en tijdens het WCS-gala in Rosmalen het nieuws bekend maakte. laten weten tot het WK van 1994 als bondscoach te willen fungeren. Daarna zou Johan Cruijff, met wie de voet balbond eerder overeenstem ming bereikte, de leiding over nemen. „Het is een heel moeilijke be slissing geweest", verklaarde een opgeluchte Dick Advocaat gisteravond. „Er lagen tenslot te twee fantastische aanbiedin gen. Eerst was er het voorstel van de KNVB. Daar kwam een paar weken geleden de moge lijkheid van Feyenoord nog bij. Daardoor heb ik er gewoon wat meer tijd voor nodig ge had". De doorslag bij de keuze voor Oranje vormde voor Dick Ad vocaat de periode vanaf het WK van 1990 tot nu. „Ik heb twee heel plezierige jaren ge had met Rinus Michels", deel de de bondscoach in spé mee. „Vanaf het moment dat ik weer bij het Nederlands elftal werd betrokken heb ik zowel met Michels als met de spelers erg goed samengewerkt. Daar om wil ik nu met die spelers proberen kwalifikatie voor het WK in Amerika af te dwingen. Als dat lukt doe ik een stap te rug en geef de leiding over aan Dick Advocaat. Cruijff. Daarover zijn tenslotte door de bond en hem al afspra ken gemaakt. Daar wil ik me aan houden. Of ik dan bij even tuele plaatsing voor het WK niet de kroon op het werk kan zetten? Voor mij betekent plaatsing voor die eindronde al een bekroning". Geconformeerd Dick Advocaat heeft zich door nu al te bepalen een eventuele reis naar de States niet mee te maken geconformeerd aan de eerdere besprekingen van de KNVB met Cruijff. Daarmee voorkomt hij in elk geval op dit moment discussies over een eventuele taakverdeling straks. Eerder was al gespro ken over een op basis van ge lijkwaardigheid uitgeoefende begeleiding Maar iedereen die Cruijff een beetje kent, hecht weinig waarde aan zo'n uit- FOTO: SP gangspunt. Daarvoor heeft de huidige trainer van Barcelona inmiddels ook al te gretig aan geduid dat hij Oranje tijdens een belangrijk eindtoernooi wil begeleiden. Trek in een reeks kwalifikatie-wedstrijden heeft de oud-Loosdrechter niet. Gisteren liet Cruijff overi gens vanuit Catalonië weten dat wat hem betreft alle opties nog open zijn. En dat hij des noods na een eventueel suc cesvol afgesloten serie plaat- sings-wedstrijden rustig afziet van coaching van Oranje in Amerika, als bijvoorbeeld de spelersgroep te kennen zou ge ven door te willen gaan met de binnenkort aan te stellen bondscoach. Advocaat laat in principe ook alle opties open, maar wil dat zelf niet hebben gezegd. „Laten we nu eerst maar die kwalifikatie-wedstrij den gaan spelen", aldus de Voorburger. „Die worden al moeilijk genoeg. Zo makkelijk is die poule waar we in zitten niet. Er is sprake van meer kanshebbers. Pas als plaatsing voor het WK een feit is zien we wel weer verder". Spanningen Terwijl Van Rooijen in Rosma len niet wenste aan te geven of er sprake was van een verbe terde aanbieding, waardoor Advocaat uiteindelijk over de streep is getrokken, liet Advo caat gisteravond alle spannin gen van de laatste weken van zich afvallen. Ook de invloed, die vorige week nog was ont staan vanuit Madrid. Daar had Real Madrid laten weten dat Leo Beenhakker interesse had voor Advocaat als veldtrainer. Ook de Spaanse belangstelling had het afwegingsproces voor de assistent-bondscoach nog enigszins beinvloed, maar niet wezenlijk. De Oranje-sfeer en het perspectief de komende twee jaar de belangrijkste trai ner/coach van ons land te zijn gaven tenslotte de doorslag. Waarbij Advocaat waarschijn lijk ook nog werd 'gestuurd' door een enquête die een weekblad onlangs publiceer de. Daarin werd duidelijk dat een aantal vooraanstaande in ternationals niet op voorhand akkoord ging met de construc- tie-Cruijff alleen op het WK als trainer-coach. Die uitspraak moet Advocaat hebben ge steund in zijn keuze, omdat er ook een zekere voorkeur voor hem uit de enquete bleek. Over de details van het con tract met de KNVB en de in vulling van de technische staf moet Dick Advocaat nog nader overleg voeren met 'Zeist'. „Daar is nog even tijd voor", vindt Advocaat. „Het is pas fe bruari". Eerder al had de aspi- rant-bondscoach te kennen ge geven graag Rinus Michels als manager bij Oranje betrokken te zien. De laatste heeft zich steeds sterk gemaakt voor Ad vocaat als zijn opvolger. De kans dat Michels in enigerlei mate bij Oranje betrokken blijft is dan ook tamelijk groot. Leo Beenhakker (links) naast voorzitter Mendoza:„lk heb tijd nodig, alleen heb je in voetbal nooit tijd". MADRID Na een paar maanden ongebruikelijke stilte is Leo Beenhakker weer volop in het nieuws. Nadat de technisch mana ger bij Real Madrid ten koste van de Joegoslaaf Antic naar voren werd ge schoven als hoofdcoach gaat het 'de Koninklijke' allerminst voor de wind. In twee competitieduels verloor 'Don Leo' drie punten en het Barcelona van Johan Cruijff is de Madrileense club inmid dels tot twee punten gena derd. Paniek in de tent? Leo Beenhakker blijft een on doorgrondelijk mens. Stoïcijns incasseert de 49-jarige coach de storm van kritiek die op di verse fronten de kop opsteekt. Weliswaar is men in Madrid nog niet vergeten dat Been hakker de club in de jaren '87. '88 en '89 naar de landstitel leidde, niet iedereen ziet dat als een garantie voor her nieuwd succes. Vooral de chauvinistische pers reageert Spaans benauwd nu de voor sprong van Real met de week slinkt. Onder Antic was de kloof met de rest maximaal acht punten, toen die comfor tabele voorsprong wat al te snel slonk greep voorzitter Ra mon Mendoza hoogstpersoon lijk in. Ondanks de koppositie, ondanks de plaatsing in de kwartfinales van de UEFA-be- ker. Op commando slaagde Been hakker er niet in om de nega tieve spiraal om te buigen. Ook met de voormalig coach van Ajax en Oranje is het in en bui ten stadion Bernabeu behel pen geblazen. Slechts de be kerwedstrijd tegen Valencia leverde onder het regime van Beenhakker winst op. Tegen de degradatiekandidaten Ca diz en Valladolid morste Real drie kostbare punten. Van paniek wil Beenhakker niets weten. Voor een salaris van vier miljoen op jaarbasis mag je ook stressbestendig heid verwachten. Beenhakker: „Hoe lang ben ik inmiddels be zig? Tien dagen, in zo'n kort tijdsbestek mag je geen won deren verwachten. De leiding van de club begrijpt dat ook, die is rustig en gunt me de tijd om het lek boven te krijgen. Onder Antic werd er geduren de een langere periode verde digend gespeeld, dat krijg je er niet in tien dagen uit. M'n eer ste zorg is de spelersgroep. In ventariseren wat er precies aan de hand is geweest. Praten met de technische staf, de medici. In de tussentijd ben ik naar stig naar een oplossing aan het zoeken". Van Dick Advocaat had Been hakker niet anders verwacht dat hij voor Oranje zou kiezen en in ieder geval niet voor het co-trainerschap van Real. Ma drid. „Dickie is een goede vriend van me, iemand waar mee het op het trainingsveld ne Radio klikt. Een goede coa|1405V( prima trainer. Daarorfyjrtra^o 'm gevraagd". od zij me Beenhakker zal hoe <Ë?J(?S een nieuwe trainer aaiu^ van Real Madrid toaeur Naar het model van Ajj hij eveneens een omv£ j404 formatie trainers om zrvJnnpe verzamelde. „Waar lug: 16 0 gaat is 22 profs elke dajw Het na bezig te houden. Dat 1994 niet alleen. Wat voor ^00o|^r poort die nieuwe vent I me een zorg wezen. Bed 16 04 hebben we geduld en r avondsi geen lijstje. In Spanjd0°04VA(J we ons niet druk om i' ner voor het volgendeIV 16.OG al klinkt dat in Nederl9er des schien gek. Wat dat^^g8 komt de carrousel hie(,erorkes ter op gang. M'n allziek voc zorg is winnen en de^an Dar van het dak spelen. Jnas hadden we hier 80.000^ 15 0c leurgestelde mensen qcht 17 3 bune. Ze reageerden P 17 55 genuanceerd, ze weteifb®r|c™' je tijd nodig hebt. Er ite, me v één probleem: in het vos Nieuv ernooittijd". fksi9 3C Gouden schoen Dennis Bergkamp Dennis Bergkamp, topscorer in de eredivisie, is de voetballer van het jaar 1991 De 21 -jarige Ajacied werd door zijn collega-contractspelers gekozen. De andere kandidaten voor de „Gouden Schoen" waren Wim Kieft en Jan Wouters. Johan Cruijff was uit Barcelona naar het Autotron in Rosmalen gekomen om Berg kamp de prijs uit te reiken. Tijdens het achtste gala van de WCS, zonder bondscoach Rinus Michels en zijn mogelijke opvolger Dick Advocaat, kregen de drie grote clubs ieder een onderscheiding. Hans van Breukelen (PSV) werd gekozen tot beste doelverdediger; Gaston Taument (Feyenoord) tot de talentvol ste speler De club van het jaar speelt in de eerste divisie, namelijk Heerenveen. Excelsior bezit (nog) de beste speler uit de eerste divisie, Erik Tammer, met 28 doelpunten topscorer in het betaalde voetbal. Op de foto: Dennis Bergkamp (rechts) ontvangt de gouden voetbalschoen uit handen van zijn ex-trainer Jo han Cruijff. FOTO: ANP sportuitslagen SCHAATSEN Vijflandenwedstrijd in Kiev (18 t/m 21 jaar) Eindklassement: 1 Nederlancj 578 pnt. 2 GOS 426,3. Vere nigde Staten 334.4 Duitsland 289,5 Italië 117 3. Duba (Ned) 40,06 2.05,73 7.24.9! Individueel junioren meisjes A: 1 'Zee (Ned) 2 DeLoor(Ned) 3 Bruske(Dui) junioren jongens A: 1 Leeuwangh (Ned) 2 Straathof (Ned) 3 Oevarov (GOS) 4 Van der Vlies (Ned) neo-senioren meisjes 1 Zwolle (Ned) 2. Thomas (Ned) 3. Joeskova (GOS) 4 Van der Voort (Ned) neo-senioren jongtns 1 Schreuder (Ned) 2. Ottens(Ned) 43,75 44,27 45.33 39,17 39,85 40,58 40,26 43.68 44,12 43,08 45,70 1000 1500 1 29,38 2.17,68 1 30.40 217,20 1 29,92 2.17.61 1500 3000 2.03.67 4.20,62 2.03.82 4.23.52 2 05.52 4 16,42 2 04.72 4 25,37 1500 3000 2.17,36 4.47,12 2.18,08 4.46,88 2.23,35 5.01,61 2.22,94 4.51,92 1500 5000 204,03 7.22,31 2.04,75 7.27,70 SCHAKEN Snelschaaktoernooi in Cannes 15e ronde: Ljubojevic (Joe)-Speelman (GBr) 1-0, Adams (GBr)-Anand (Ind) 1/2-1/2, Piket (Ned)-Judit Polgar (Hon) 0- 1, Karpov (GOS)-Poloegajevski (Rus) 1-0, Ivantsjoek (GOS)- Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Seirawan (VSt)-Larsen (Den) 1-0. 16e ronde: Anand-Piket 1/2-1/2, Polgar-Ljubojevic 0-1. Speelman-Adams 1-0, Kortsjnoi-Seirawan 1/2-V2, Larsen- Karpov 0-1. Poloegajevski-lvantsjoek 1-0 17e ronde: Kar- pov-Ljubojevic 1-0. Ivantsjoek-Adams 1/2-1/2, Kortsjnoi- Anand 0-1. Poloegajevski-Speelman 1-0, Larsen-Polgar 1-0. Seirawan-Piket 0-1. Stand: 1 Anand, Ljubojevic, Ivantsjoek 10 1/2,4 Karpov 10.5 Seirawan 9,6 Adams, Kortsjnoi 8 1/2, 8 Piket, Speelman 8, 10 Poloegajevski 7. 11. Polgar 6, 12 Larsen51/2. TENNIS Toernooi van Brussel Mannen, 1e ronde: Volkov (GOS)-Pioline (Fra) 6-7 6-4 6-3, Steeb (Dui)-Bergström (Zwe) 7-5 3-6 7-6, Novacek (Tsj/7)- Prpic (Kro) 6-4 7-6, Jarryd (Zwe)-Korda (Tsj/6) 3-6 6-4 6-1Le- conte (Fra)-Delaitre (Fra) 6-3 6-3 Toernooi van Memphis Mannen, 1e ronde: Schapers (Ned)-Saceanu (Dui) 6-3 6-7 6- 3. Toernooi van San Francisco Mannen, finale: Chang (VSt/2)-Courier (VSt/16-3 6-3. Toernooi van Chicago Vrouwen, 1e ronde: Bollegraf (Ned)-De Swardt (ZAf) 6-1 6-2 SCHIEDAM - Henk Fra ser is vandaag met een op geruimd gemoed in het vliegtuig gestapt, dat het Nederlands elftal-gezel schap naar Faro heeft ge bracht. Daar speelt Oranje morgenavond voor de der de keer in kort tijdsbe stek, maar nu vriend schappelijk, tegen Portu gal. Het is het eerste tref fen in het kader van de voorbereiding op het toer nooi om het Europese lan- denkampioenschap, later dit jaar in Zweden. Henk Fraser was er bij de twee voorgaande ontmoetingen met de Portugezen, in het kader van de EK-voorronden, niet bij. In september 1990 maakte hij voor het laatst deel uit van de Oranje-club; voor het even eens vriendschappelijke duel met Italië, in Palermo op Sici lië. „Daar viel ik tien minuten voor het einde in", herinnert Feyenoorder Fraser (25) zich. „Voor Richard Witschge". Het betekende de vierde 'cap' voor Henk Fraser, die in de aanloop naar het uiteindelijk zo teleurstellend verlopende WK een vaste plaats leek te krijgen. Maar uiteindelijk be vond de toenmalige coach Leo Beenhakker de verdediger slechts waardig voor één inval beurt van slechts tien minuten in het laatste WK-poule-duel met Ierland in eveneens Paler- Henk Fraser bekijkt zijn inter land-carrière met de nodige nuchterheid. De vorig jaar zo mer van Roda JC gekomen Feyenoorder schikt zich wat dat betreft in zijn lot. „Ik vind het mooi als ik er bij ben", stelt hij. „Maar is dat niet het geval, dan lig ik daar niet wakker van. Niet worden uitgenodigd zal geen negatieve invloed hebben op mijn spel bij de club". Fraser realiseert zich ditmaal dan ook terdege dat hem een invitatie bereikte, omdat de drie vedetten van AC Milan door omstandigheden ontbre ken. „Dat neemt niet weg dat ik er nu best graag bij wil zijn en ook straks eventueel bij het EK. Dat zijn toch dingen die voor een voetballer leuk zijn om mee te maken". Onderstreping De uitverkiezing voor de Oran je-groep betekent ditmaal voor Henk Fraser overigens meer dan een incidentele zaak. Het onderstreept voor de Rotter dammer, die ooit zijn carrière begon bij Sparta en daarna naar FC Utrecht vertrok, dat hij al heel ver is op de weg te rug. Want de om zijn óók bij de trainingen geëtaleerde hard heid bekendstaande Fraser leek dit seizoen lang in staat het beste jaar van zijn loop baan te beleven. „Tot ik vlak voor de Europa Cupwedstrijd tegen Sion een knieblessure opliep. Bij de training ja. Ik had al eens eerder een hand gebroken on der die omstandigheden, maar dit was erger. M'n rechter kniebanden waren gescheurd. Een ernstige tegenvaller, om dat ik de veertien tot dan afge werkte wedstrijden van Feye noord alle had meegemaakt, zelfs geen minuut had gemist en lekker had gespeeld. Ik miste mede daardoor de wed strijd tegen Ajax. maar wat vervelender was, ik was acht weken uitgeschakeld. Ik moest tien dagen in het gips en verder met rust en revalidatie aan herstel werken. Er kwam gelukkig geen operatie aan te pas, maar wat je wel merkt is dat je veel kracht verliest. Nu nog ben ik geen honderd pro cent. Ik heb nog steeds een beetje last van die knie, maar het gaat met de week wat be ter. Voel ik dat ik meer kracht krijg. Pas de laatste wedstrijd was trouwens redelijk, de drie daar aan voorafgaande speelde ik ronduit matig". Verbaasd De zelfkritische Henk Fraser was dan ook tamelijk verbaasd dat hij in deze fase van zijn 'te rugkeer' een uitnodiging kreeg voor het Oranje-duel van morgen met de Portugezen. „Ik had het helemaal niet ver wacht", stelt Fraser, die sinds zijn rentree in het team van Feyenoord nogal eens op ver schillende posities kwam te spelen. „Maar", gaat hij daar over verder, „dat kan ik tegen woordig beter hebben dan vroeger. Heeft misschien iets met het stijgen der jaren te ma ken, maar zeker ook met de in vloed van Hans Dorjee. Die maakt je goed duidelijk wat-ie wil. Accepteer je iets ook mak kelijker. Zijn grote pluspunt is dan ook dat hij oog heeft voor de menselijke kanten van de zaak. Maak je niet met iedere trainer mee. Daarom vind ik het jammer dat hij heeft aan gekondigd te vertrekken bij Feyenoord. Kwam voor ons als spelers als een volslagen ver rassing". Waar Henk Fraser jarenlang als (de in ons land hoogst springende) verdediger/voor stopper pur sang werd afge schilderd, ambieert de slanke, soepel lopende voetballer zelf een andere plek. „Ik speel veel liever vlak vóór de eigenlijke voorstopper. Zeg maar, op de schaduwspits van de tegenpar tij. Dan schuif je al gauw wat door naar het middenveld en kun je zelf ook aanvallend nog wat inbreng hebben. Kom je zelfs nog regelmatig voor de goal. Dat vind ik toch het leuk ste. Alleen het scoren gaat nu nog niet zo best. Vóór mijn knieblessure scoorde ik dit sei zoen viermaal. Daarna nog niet één keer. Heeft ook, denk ik, iets te maken, met nog onvol doende kracht. Zoals die riante kans die ik tegen PSV in de Kuip kreeg". Titelkans Ook in dat duel (1-1) bewees Feyenoord dat het team dit sei zoen tot een verrassende coup in staat geacht moet worden. „We zijn inmiddels fysiek en mentaal zó gegroeid dat we zelf ook een beetje rekening houden met de titel. PSV zal onze belangrijkste concurrent zijn, hoewel ik ook nog reke ning houd met Ajax. Probleem van Feyenoord is nog dat we te weinig scoren tegen de, zeg maar, kleinere ploegen. Komt doordat we toch het accent nogal op de defensie leggen. Maar dat levert succes op en dat willen ook de supporters graag. Maar Feyenoord, dat te lang onder haar niveau heeft gestaan en daarom nu nog een beetje moet wennen aan de nieuwe situatie, moet straks toch wat aantrekkelijker gaan spelen. Aanvallender, ja". (brtn) 19 20 Gi 10 Croor Chtradio DEN HAAG - Rick Tjl (brtn van FC Den Haag beH k^ de voetballers die P tuchtcommissie van d« (brtn zijn geschorst naar aaBni6 30 van gele of rode kaarteP®k 180 Tjin Asjoe en Weer® staan één wedstrijd ;van de f spel; Schol en Schultico Fiss' noord) twee duels en Vorisch (Feyenoord) vier wedsF, Ra< koersen DEN HAAG - Onze tips koersen van Nootdorp aanvang 14.30 uur) luidJ 1e koers: 1Frefine Mountail P, 3 Exciting (3-6-1). L4^>= 2e koers: 1 Gimmick Freddie Rijnstroom, 3. Fennyr|0L 3e koers: 1 Flyer VryenesseO?^* Van Weert, 3. Faith Princess 4e koers: 1 Desperado, 2 4 nesse, 3 Donar B (5-2-9) I 5e koers: 1 Elisa Tornado, Marshall, 3. Drieske M (3-4-5HCHT1NG 6e koers: 1 Delfi Ruimzich: Rijnstroom. 3 Enita Norton (li 7e koers: 1 Byblow Promis Buitenzorg.3 Attica(3-1-6) flJ[ 8e koers: 1 Dolf Wielinga, 2[ landia. 3. Evita Kievitshof (5-7» <je kor 9e koers: 1 Fadina. 2 Ex4jsse|va| zorg. 3. Everyway S (2-3-4) ,0. tjjd 10e koers: 1 Fighting Chat reddertranss R, 3. Carllewisry 7 3-5). Fe' Het 11e koers: 1 Facarello W, 2^ drooc tenzorg, 3. Ditha O (10-3-4). »en lan sportprijsvrL lome DEN HAAG - De prijSi)N van de sportprijsvrager afgelopen weekeinde iS|gD Lotto 6: 1e prijs: geen 3 x 100.000.00, 3e pnj 2 388.50; 4e prijs 3 979 prijs 60 671 x 5,00 Cijferspel 6 2x6 goed, 2x5 4 goed, 242 x 3 goed, 2.275 Toto 6 1e prijs: geen winnai 7x 1.440,40; 3e prijs: 184x Toto-gelijk 6: 1e en 2e prijs: naar; 3e prijs: 32 x 53,10; 4i x 4,00. op

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16