V-stijl uit vrees geboren SPORT Gunstig resultaat Accola in combinatie Albertville zwanger van wonderkinderen lï Drievoudige Noorse triomf M m6t^: £eidóc6otvumt DINSDAG 11 FEBRUARI 1992 idóe OLYMPISCHE VLAMMETJES De Noorse vrouwen-skicoach Ole Magne Walaker heeft een been gebro ken bij een botsing met de Ameri kaanse ski-ster Megan Gerety op een oefenpiste voor de super-reuzensla lom. De 20-jarige Gerety liep enkele kneuzingen op. Elke sneeuwbui brengt schrik te weeg bij de inwoners van het piep kleine dorpje Le Joseray aan de voet van Val d'Isère's Bellevarde skipiste. Zij vrezen, dat zij door de aanleg van het kostbare traject voor de afdaling (bouwkosten 8 miljoen gulden) mid den in de lijn van eventuele lawines zijn komen te liggen. Vorig jaar de cember raakte een boerderij bedol ven onder de sneeuwmassa, waarbij een schuur en landbouwmachines werden vernield. Heinz Krecek, multifunctioneel of ficial van de FIS, heeft voor de tweede keer hem ter inspectie en verzegeling aangeboden wedstrijdpakken afge keurd. De outfit van Tjechoslowaakse en Russische skisters was lekker winddicht, te lekker volgens de re gels. Het materiaal liet slechts 10 in plaats van de voorgeschreven 30 liter lucht per seconde door. Wat niet weet, wat niet deèrt. Onder dat motto sloten de Duitse atleten de in opspraak geraakte bobsleeër Ha- rald Czudaj in de armen. De voormali ge Oostduitser bekende onlangs „ge spioneerd" te hebben voor de Stasi en ondermeer geklikt over ploeggeno ten. Die reageerden lakoniek: het was hun nooit opgevallen en ze hadden er ook geen last van gehad. Czudaj is een medaillekandidaat in de vier mansbob. Surya Bonaly, de Europese kampi oene kunstrijden, hoeft niet te trai nen in Albertville en is niet bij de „ge wone" deelnemers gehuisvest in Bri- des-les-Bains. De Francaise, die erg zenuwachtig was bij het uitspreken van de Olympische eed, vindt rust in Grenoble. De Olympische ijshal daar is dagelijks gedurende enige uren voor Bonaly gereserveerd. De bobslee-afvaardiging uit Jamai ca, vier jaar geleden in Calgary bij zonder populair, gaat het in Albertvil le ook maken. Om de stemming er in te brengen gaf het gezelschap in La Plagne een reggae-party. De muziek ging gepaard met beelden van de Ja- maicaanse verrichtingen op de glij baan en van exotische plaatjes van het Caraïbische eiland. In Albertville en omstreken zijn nog geen t-shirts van de Jamaicanen gesignaleerd, in Calgary waren die een gewild object. Franse ijshockeyers verrassen bijna weer MERIBEL - De Franse ijshockeyers hebben gisteren in Meribel de kans op een sensatie onbenut gelaten. De historische zege op Tsjechoslowakije bleef, vooral door gebrek aan routine, uit: 4-6. Frankrijk, dat op de openingsdag ook al aangenaam had verrast tegen Canada (2-3), bouwde voor 6100 geestdriftige supporters voornamelijk op inzet en opportunisme. Dat leidde in de eerste periode tot een voorsprong van 2-0. De bravoure won het uitein delijk niet van het betere ijshockey. De Tsjechoslowaken sloe gen in de tweede periode hard terug, maar keken tot in de slotmi nuut nog benauwd. De ploeg van het Gemenebest van Onafhan kelijke Staten veroverde maandag op doelsaldo de eerste plaats in de groep. De selectie van de befaamde Russische coach Ticho- nov dweilde de vloer aan met het zwakke Noorwegen: 8-1. Cana da deed hetzelfde maar iets zachtzinniger met Zwitserland (6-1) en behield eveneens de ongeslagen status. Grote man was de twee meter lange Eric Lindros, die tweemaal scoorde. In de eer ste en tweede periode maakte de jongeling tevens duidelijk waarom grote clubs uit de Noordamerikaanse profliga op zijn stoep met miljoenencontracten lopen te wapperen. Titels skiballet naar Becker en Kissling TIGNES Fabrice Becker heeft in zijn thuisland het skiballet gewonnen. Bij de vrouwen zegevierde in Tignes favoriete Conny Kissling uit Zwitserland. Ski-ballet is een demonstratiesport op de Winterspelen. Becker kreeg van de jury voor zijn twee minuten durende kuur 28,15 punten. De Noor Rune Kristiansen werd tweede met 28 punten, derde werd wereld kampioen Lane Spina uit de Verenigde Staten met 27,4 punten. De huidige wereldkampioene en winnares van de bronzen plak in Calgary kreeg van de jury 25,3 punten, een tiende meer dan de Franse Cathy Fechoz. Derde werd Sha ron Petzold uit Amerika met 24,1 punten. ALBERTVILLE - Chur chill deed 't met zijn vin gers. Boklöv met zijn be nen. Tegenwoordig doen bijna alle schansspringers 't: de V. Van victorie. Van vallen. Jan Boklöv, een geboren stot teraar en lijder aan epilepsie, werd de ontdekker. Hij had geen idee wat hij op gang bracht, toen hij in 1985 tijdens een trainingssprong in Falun uit pure doodsangst de skies spreidde en in elkaar kroop. „Ik werd overvallen door een windstoot. Om mijn val te bre ken deed ik de toppen van mijn skies uit elkaar. Het was een intuïtieve handeling". De Zweed landde heelhuids op de sneeuw. Pas dagen later reali seerde hij zich dat hij tijdens zijn weinig elegante, maar bij zonder efficiënte noodlanding langer dan ooit in de lucht was blijven hangen. Hij besloot er mee te experimenteren en na drie gebroken sleutelbenen had hij de techniek onder knie. De V-stijl was geboren. De re volutie in het schansspringen onweerstaanbaar ingezet. Boklöv, een godsvruchtig man, was de pionier, de uitvin der bij toeval. Maar werd als vernieuwer verguisd, be schimpt en bespot. Bijnamen als 'de vleermuis' en 'de kik kerkoning' sneden door zijn ziel. Hij sprong vele meters verder dan de concurrenten, maar werd lang veroordeeld door de conservatieve jury. Die zweerde trouw aan de klassie ke sprong, waarbij de skies in de lucht parallel gehouden werden. Voor de vernieuwende V-stijl sloot de jury de ogen. Pas in 1989 deed Boklöv 't ook met zijn vingers. Na de verove ring van de wereldbeker. Windtunnel Desondanks was het broeder schap van schansspringers niet overtuigd van de moge lijkheden van de spreid- sprong. De jury en de skibond evenmin. Die handhaafde de aftrek van vijf punten voor de V-techniek. De Zwitsers Zünd en Freiholz waren de eersten die in de training het vindsel van Boklöv uitprobeerden. Bo vendien lieten de Zwitsers windtunnelproeven nemen en computersimilaties uitvoeren. Daaruit kwam onomstotelijk vast te staan, dat de V-stijl een gemiddelde afstandswinst van zeven meter opleverde. Het wetenschappelijk bewijs werd op termijn de doorbraak voor de V. De Finnen schakel den als hazen over. De bond en jury volgden schoorvoetend. Pas na een petitie van de trai ners werd de aftrek begin 1991 gereduceerd tot 0,5 punt. Coach Jarko Laine gaf de 16-ja- rige Toni Nieminen opdracht de V-stijl aan te meten. „Ik zag de sprong op de televisie", al dus Laine, „en was direct over tuigd van de mogelijkheden." Het rastalent had de techniek vlot onder de knie en zette het wereldje op z'n kop in het laat ste Vierschansentoernooi. Hij won drie van de vier wedstrij den en werd in de andere twee de. In Oostenrijk moest coach In- nauer meer dwang uitoefenen op zijn sterren. Andreas Fel- der, houder van de wereldbe ker en winnaar van 23 WB- wedstrijden, trainde er in de zomer van '91 op, maar opende het seizoen in de klassieke stijl. In december bekeerde hij zich na 200 trainingssprongen definitief tot de V. Een maand later won hij in Garmisch-Par- tenkirchen zijn eerste wed strijd met de V. Ernst Vettori was een harts tochtelijk verdediger van de traditionele techniek. „Sinds de vogels mij hebben zien vlie gen, gaan zij te voet", sprak hij ooit. De veteraan van 27 werd door Innauer overtuigd. En werd zondag olympisch kam pioen op de 90 meter met de V. Wereldkampioen Kuttin liet het vierschansentoernooi schieten voor een spoedcursus V. Hij was te laat en inmiddels gepasseerd door de jonge roof vogels Rathmayr en Holl- warth. In Duitsland weigerde trainer Tusch hardnekkig in de V te geloven. Zijn kanshebbers Weissflog en Thoma vertrouw den op hun parallelle techniek. En kwamen bedrogen uit. Di rect na Oberstdorf, de eerste stop in het Vierschansentoer nooi, trokken beide azen zich terug. Weissflog, Olympisch kam pioen voor de DDR in 1984, ging op zijn huisschans in Oberwiesenthal werken aan de V. Sprong in drie weken 200 keer van de schans met ge spreide skies, maar introdu ceerde in Olympisch Courche- vel een halve V, de linker ski bleef recht. Thoma probeerde na Oberstdorf in 130 sprongen een persoonlijke V-stijl te ont wikkelen en dook in Courche- vel van de schans met zijn skies in een soort schaar. En Boklöv? De Zweed is uitge teld. Hij werd in Courchevel 47e. De angst houdt 'm in zijn greep. De angst voor de val, de angst voor de blessure, de angst voor de nederlaag. De Zweedse skibond passeerde hem voor de Olympische Spe len. Het Zweeds Olympisch Comité streek met de hand over het hart en gaf Boklöv het voordeel van de twijfel. Boklöv geeft toe, dat hij er trots op is dat mensen hem vergelijken met een vernieu wer als Fosbury. De Ameri kaan introduceerde op de Olympische Spelen van Mexi co 1968 bij het hoogspringen een nieuwe techniek, die de wereld inging als de Fosbury- flop. „Maar ik heb liever dat ze mijn ontdekking de V-stijl noemen dan de Boklöv-stijl. Ik ben zo veel en vaak bekriti seerd voor mijn manier van springen dat ik absoluut nie mand meer wil horen praten over de Boklöv-stijl". Zijn vin ding is voor hem de V van vloek geworden. En van vrees. De zeventienjarige Fin Toni Nieminen, één van de méést succesvolle schansspringers, die gekozen heeft voor de V-stijl. FOTO: EPA VAL D'ISERE - Allroun- der Paul Accola is na het eerste onderdeel van de combinatie de eerste ge gadigde voor goud. De Zwitserse skiër, ook de be langrijkste kandidaat voor de wereldbeker, is fa voriet dankzij zijn vijfde plaats in de afdaling van gisteren. Accola, die dit seizoen al drie wereldbekercombinaties won, gaf slechts driekwart seconde toe op de Noorse specialist Jan Einar Thorsen, die in 1.44,97 won maar niet de illusie koes tert dat hij op de slalom die voorsprong kan behouden. De start van de combinatieaf daling op de „Face de Bellevar de" - 350 meter korter dan zon dag - werd wegens de sneeuw val enkele uren uitgesteld en Marc Girardelli was een van de velen die ten val kwam op de bekriti seerde piste van Val d'lsere. FOTO: EPA werden uitgeschakeld. De Lu xemburger Girardelli, die zon dag bij de afdaling ook al ten val kwam, ging gisteren ander maal onderuit. De Oostenrij ker Mader, brons op de afda ling, ging bijna op dezelfde plaats het vangnet in. ook nog eens onderbroken. De meeste kanshebbers hadden andermaal weinig waardering voor Val d'lsere. „Dit was niets voor mij", zei Markus Wasmei- er. „De piste was veel te zacht". Grote kanshebbers als Mare Girardelli en Günther Mader ALBERTVILLE - Spor tieve tieners staan te springen de macht van skiër Alberto Tomba, de koning van de Winterspe len, over te nemen. De Ita liaan moet serieus vrezen voor de Canadese ijshoc keyer Eric Lindros (18), de Franse ijsdanseres Surya Bonaly (17), de Finse schansspringer Toni Nie minen (16) of misschien wel de Nederlander Falko Zandstra (de oudste, 20 jaar). Wonderkinderen. Elke Spelen weer zien ze het levenslicht. Maar in Albertville worden er wel heel veel verwacht. Ken ners voorspellen de komst van een vierling. Van de bevalling zal de ganse wereld via de fo cus van de media getuige zijn. Of het viertal na twee weken Olympische Spelen volgroeid is, blijft vooralsnog een vraag teken. Voorlopig is de Franse Savoie zwanger van Falko Zandstra, Toni Nieminen, Eric Lindros en Surya Bonaly. Natuurlijk werpt de vraag zich op of Zandstra zich na even tuele successen 'wereldbe roemd' kan noemen. Schaat sen is immers slechts in Ne derland een wereldsport. Yvonne van Gennip, landgeno te van de kersverse Europese kampioen, kan het weten. Be trekkelijk anoniem zwerft de Haarlemse momenteel door Albertville, haar drie gouden plakken van Calgary ten spijt. Tomba, die vier jaar geleden in razende vaart tweemaal goud delfde bij het skiën, geldt wel als een mondiale grootheid. Wonderkind Falko Zandstra zal daarom nimmer het hart van de wereld veroveren. Hoe groot zijn schaatsprestatie ook mogen zijn. Een status als die van Tomba lijkt wel weggelegd voor Nie minen, Bonaly en Lindros. Eric Lindros, van 28 februari 1973, is een typisch voorbeeld van een wonderkind. Lïndros weegt 103 kilogram en meet 1.92 meter. Hem worden de zelfde kwaliteiten toegedicht als Wayne Gretzky, de beste en nog altijd actieve (LA Kings) ijshockeyer aller tijden. Geen andere atleet heeft het laatste jaar in het ijshockeymaffe Ca nada voor zoveel ophef ge zorgd als Lindros. En dat ter wijl zijn carrière nog moet be ginnen. Lindros is junior en speelde nog geen seconde in de National Hockey League (NHL), de loodzware Noorda merikaanse profcompetitie. Of dat volgend jaar anders zal zijn, mag worden betwijfeld. De tiener weigert namelijk vol gend seizoen uit te komen voor Quebec Nordiques. Het duurt niet lang meer, dan is Lindros miljonair. Nu al strijkt hij per seizoen tussen de 600.000 en 700.000 dollar op. Dat dankt hij aan de junioren wereldtitel van 1990. Lindros was toen de jongste speler aller tijden die juniorenwereldkam pioen werd. In dat jaar werd hij tevens gekozen tot beste aan valler en center van de junior league. Bij het schansspringen heb ben kinderen het tegenwoor dig voor het zeggen. Wonder kind Toni Nieminen is nog maar zeventien jaar. Niemi nen, afgelopen weekeinde der de op de 90-meterschans, was in het eerste weekeinde van dit jaar de jongste winnaar in de veertigjarige historie van de vermaarde Vierschansentoer- nee. Bovendien bevestigde de Finse scholier dat met de expe rimentele V-sprong hoofdprij zen te winnen zijn. Tot voor kort werd de V-sprong (met beide ski-latten in V-vorm vlie gen) door velen verafschuwd. Surya Bonaly is het laatste wonderkind dat tijdens de Spelen te bewonderen is. Bo naly, een in een dwangbuis le vende schaatsdiva die twee we ken geleden voor de tweede maal Europees kampioen werd, heeft te maken met haar dictatoriale stiefmoeder Su zanne. Alleen in de piste is de denkbeeldige ketting losge schroefd, voor het overige staat de zeventienjarige Fran se ijsdanseres ze in de scha duw van mama. ONDER DE LOEP „De mensen in Nederland worden steeds stommer. Ze leren niet meer zelfstandig na te denken. Het zijn kuddedie ren, die overal blind achter aan hollen. Je ziet het aan het voetballen en aan de tv-pro- gramma's. Alleen bij 'Twee voor Twaalf, 'Triviant' en 'Per seconde wijzer' moet je nog nadenken. De overige pro gramma's gaan geheel aan mij voorbij. De één doet nog gek ker dan de ander. Ze schreeu wen en doen stom. Dat is met het voetbal precies hetzelfde. De trainers zijn zich zo be langrijk gaan voelen, dat ze al les van de voetballers hebben afgepakt. Dat begint al bij de kleinsten. Die zeggen op de verjaardag 'wij staan boven aan'. Wim van Hanegem in Voet bal Totaal. Als ik het buitenland zeg, be doel ik daarmee Zwitserland, België of Frankrijk. Geen Ita lië of Spanje, want daar zitten ze echt niet op Danny Blind te wachten, dat weet ik ook wel. Ik ben en blijf een dienende speler, wordt nooit een spelbe paler of een scorende speler. In de nationale top kan ik goed mee, maar de internatio nale top is voor mij niet haal baar. Weliswaar voel ik mij bijvoorbeeld niet minder dan een Chendo, maar Real pie kert er natuurlijk niet over om hem weg te doen en mij naar Madrid te halen. Logisch niet". Ajacied Danny Blind in de Haagsche Courant. .Angst? Ja natuurlijk heerste er angst. Riga was oorlogsge bied. Maar als je voor je land strijdt, kan je die gevoelens van je afzetten. Ik denk dat* dat vermogen een eigenschap is van ons volk, dat al zo lang tegen de overheersing heeft gestreden. Het heeft van ons onverzettelijke mensen ge maakt. Ik heb me op de eerste plaats altijd een burger van Letland gevoeld. Daarom was het niet moeilijk belangrijke dingen in mijn leven op te of feren om een politiek onrecht uit de wereld te helpen". Bobber Janis Kipurs uit Let land iil Trouw. „Ik deed het bij de junioren wel aardig als linksbuiten. Ik was vreselijk snel en scoorde aan de lopende band, ook door de zwakte van de tegenstan ders. Later, in het tweede, haalde ik wel voldoendes en speelde goed voor het team, maar de mensen vonden het niks. Die wilden acties zien en voorzetten, zoals het altijd was geweest bij Ajax. Kijk maar wie er altijd op die plaats hebben gespeeld. Nou, zo'n type ben ik niet". Ajacied Michel Kreek in het Algemeen Dagblad. „Sacchi wilde altijd wel iets van je weten. Hoe het met je ging, wat je van bepaalde din gen vond. Sacchi was de man van details, in die zin dat hij alls van de tegenstanders af wist. Hij kende hun zwakke punten en we bekeken heel vaak video's samen. Capello doet dat niet. Sacchi wilde niks aan het toeval overlaten. Dat kan ook werl eens behoor lijk vervelend worden, omdat je dan anderhalf uur bij me kaar zat te ouwehoeren en je weet, voetballers hebben een grove hekel aan besprekin gen. Capello is daarin veel korter. Alleen de vrije trap pen, de hoekschoppen en de taktiek van de tegenstander worden bestudeerd". Ruud Gullit over de huidige trainer Sacchi en zijn opvol ger Capello van AC Milaan in de Volkskrant. „Het is frappant hoeveel schoonheidsfoutjes er de afge lopen jaren in het team zijn geslopen. Dat is zo geleidelijk gebeurd, dat het niemand is opgevallen. Maar Treibitch (de nieuwe assistent-coach; red.) heeft alles in de smiezen en drukt ons constant met onze neus op de feiten". Volleyballer Martin Teffer in Trouw. „Iedereen denkt dat ik over loop van rancune, maar dat is absoluut niet zo. Ik trek voor de rest van mijn carrière pro fijt uit wat ik daar allemaal heb meegemaakt. Ik had een idee van wat me te wachten stond bij Feyenoord, maar dat was nog geen vijfentwintig procent van wat ik echt heb meegemaakt. Ik heb me ver gist in de professionaliteit van de spelers. Je verwacht dat spelers met een topsalaris bij een grote club als Feyenoord keihard werken. Nee, ze zeur den over het veld, de ballen en het eten". Trainer Pim Verbeek van Wageningen in De Krant op Zondag. „Want dat het met de bond niet echt goed gaat, is bekend. Natuurlijk, met Mirjam Hooman en Bettine Vriese- koop heeft de NTTB absolute wereldtoppers in huis. En naast Paul Haldan zitten Dan ny Heister en Trinko Keen heel dicht tegen de Europese top aan. Maar fantastisch top prestaties maken nog geen sterke, solide bond. De NTTB wordt pas stevig en kan pas toekomstgericht werken als de clubs sterker worden. En het gaat met nogal wat vereni gingen slecht. Ze zijn te klein, te zwak gestructureerd en veelal gehuisvest in een niet meer eigentijdse accommoda tie. Naast topsport - ontegen zeglijk ook in de toekomst een prioriteit dienen de clubs nog veel meer dan voorheen te worden ondersteund". Hoofdredacteur Ted van der Meer in Tafeltennismagazi- Noors feest na het skilopen. Björn Daehlie (links), winnaar Vegard Ul- vang (midden) en Bjarte Langli delen de vreugde. FOTO: AP LES SAISIES - Noorwegen heeft gisteren de dertig kilo meter skilopen klassiek gedo mineerd. Het goud was voor Ulvang, het zilver voor Daehlie en het brons voor Langli. De 28-jarige Vegard Ulvang, in 1988 goed voor brons, had 1.22.27,8 nodig voor de afstand. Hij was bijna een minuut snel ler dan zijn vriend en trai ningspartner Björn Daehlie (1.23.14,0). Debutant Terja Bjarte Langli was ruim één mi nuut langzamer 1.23.42,5). Vegard Ulvang doorkruiste in de zomer Groenland in vijftien dagen. Van oost naar west, over ijs en sneeuw. Te voet en op skies. Als avontuur, maar vooral als training voor de olympische Winterspelen. De ontberingen betaalden maan dag in Les Saisies uit. Aan de voet van de in dichte nevels ge hulde Mont Blanc behaalde hij olympisch goud op de 30 kilo meter klassiek. Het was zijn eerste grote overwinning in zijn carrière. Ulvangs overwin ning was het eerste Noorse goud op de 30 kilometer in de olympische historie. En het eerste skiloop-goud sinds de overwinning van Ivar Formo in Innsbruck 1976 op de 50 ki lometer. LA PLAGNE - Harald 1 maakt volgende weelr deel uit van de Duits mansbob bij de wed! om de Olympische Win len. Czuday bekende j pen week, dat hij in de \1 lige DDR als informant gewerkt voor de Stasi, heime Duitse Staatspoty ERTVI fnd vei twee leden I snelsi ALBERTVILLE) LBEF Medaillespieg( Medaillewinn; ALBERTVILLE - De ij lewinnaars op de tweed van de Olympische Win» len waren: Rodelen, eenzitter, mai Goud: Hackl (Dui) Zilver: Prock (Oos) Brons: Schmidt (Oos) Skilopen, 30 km mannen Goud: Ulvang (Noo) Zilver: Daehlie (Noo) Brons: Langli (Noo) Schaatsen, 500 m, vrou%ts ha< Goud: BlairCVSt) ite haa Zilver: Qiaobo Ye (Chï) Brons: Luding (Dui) rUKKei dat z WINTERSPELEfpgedl Ie Bla Rodelen pe haar Eenzitter mannen: 1. Har 3.02.363, 2. Prock (Oos) 3.0 Schmidt (Oos) 3.02,942, 4 Hl 3.02,973, 5 Muller (Dui) 3.03fet leel Manzenreiter (Ita) 3.03,267, 7. Ifrmerik der (Ita) 3.03,276, 8. Frie&0tie va 3.03,543,9. Danilin (GOS) 3.03Lpuefje Schaatser^S,) 3 03,852 liemaat Vrouwen 500 meter: 1. BlPmiljo, 40,33, 2 Qiaobo Ye (Chi) 40,5idrechti ding (Dui) 40,57, 4. Garbrem uit di 40,63, 5. Aaftink (Ned) 40,66,k grote (Can) 40,83, 7. Shimazaki (Jat staat 8. Hauck (Dui) 41,10, 9. You f (ZKo) 41,78, 10. Baier (Dui) 4j Meijer (Ned) 41,31, 12. Ha (Jap) 41,32, 13. Ruihong xfl 41,47, 14. Lemay (Can) 4l,59r lozkova (GOS) 41,61. Niet gJ o.a. Voetelink (Ned). Skiballet Mannen: 1Becker (Fra) 28,1 d 2. kristiansen (Noo) 28,00; j (Vst) 27,40; 4. Peirce (Can) j Baumgartner (Zwi) 25,85; ff (Dui) 25,65; 7. Franco (Ita) Wintersteen (Vst) 24,80. Vrouwen: 1. Kissling (Zwi) 2ü| ten; 2 Fechoz (Fra) 25,20; 3 (Vst) 24,10; 4. Snell (Eng) 2 hansson (Zwe) 22,80; 6. Bre 22,30; 7. Schmid (Zwi) 21,60; 8 rez (Spa) 21.50. Skiën Combinatie, afdaling: (Noo) 1.44,97,2. Martin (I Colturi (Ita) 1.45,49, 4 G 1.45,61, 5 Accola (Zwi) 1 lig (Ita) 1.45,78, 7. Wasmetj 1.45,91, 8. Andrejev (GOS) 1.1 Cretier (Fra) 1.46,25, 10. 1.46,29. Skilopen 30 km klassiek mannen: 1 (Noo) 1.22.27,8, 2. Daehlit 1.23.14,0, 3. Langli (Noo) 1.2^ Albarello (Ita) 1.23.55,7, 5. Je\ 1.24.07,7, 6. Majback (Zwe) 1 7. Jonsson (Zwe) 1.25.17,6. 8f oma (Zwe) 1 25.24,4.9. Smirr 1.25 27,6, 10. Kirvesnierr^ 1.25.28,5. IJshockey Groep B, 2e speelronde: GO60 van I wegen 8-1 (3-0 2-0 3-1). 4. Mirc 7. Tsjomoetov 2-0,13. Borstsie 28. Tsjmilev 4-0, 33. Malatsjo\( Tsjomoetov 6-0, 53. Borstsjei 56. Davidov 8-0, 60. Thoret; Scheidsrechter: Lipa (Tsj). Tip; wers: 3500. Straftijd GOS: 8 i" Noorwegen-16 Tsjechoslowakije-Frankrijk 6-4 2-1). 5. Briand 0-1. 6. Richer} i Smehlik 1-2, 33. Horava 2-2,35 T"lf] ky 3-2, 36. Uba 4-2, 40. Almasi If IV Janecky 5-3, 46. Rosol 6-3, 48' v 6-4. Scheidsrechter: Sold (Zvl schouwers: 6100. StraffOr Tsjechoslowakije 18, Frankrijk pNSLEB Canada-Zwitserland 6-1 (1-0.41" Lindros 1-0, 25. Juneau 2-0, 26l 3-0, 28. Schreiber 4-0, 36. JuifSUM 41. Eberle 5-1, 59. Hynes 6-1.fKeule: rechter: Adam. Toeschouweihiclclag Strafminuten: Canada 20, ZvLerste 21 (plus uitsluiting van Brasefq duur van de wedstrijd). Stand: 1. GOS 2-4 (16-2). 2 meter Slowakije 2-4 (16-5), 3. Canatf ogen t 3), 4. Frankrijk 2-0 (6-9), 5 Zven pas 1 2-0 (2-14), 6. Noorwegen 2-0 (ifehadigc e, brai paarwt iel erg ren", b< ilen-De 37 seconder^ Uwe-Jens weer onder .I ALBERTVILLE - Vil 5*" zijn vertrek naar AlbL heeft de Duitse schaatsi Jens Mey de 500 mieterrmeer zoen voor de elfde keeL de 37 seconden afgele olympische kampioen de 36,87 seconden. De t Pag gevoerd op de indoor! Berlijn, omvatte ook eCpk. wordt zaterdag gereden, Ex-agent Stasi i™eth niet naar Spelen" «e cadeai

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14