Lange wachtlijsten voor kinderopvang Noordwij k Donuts' knappen Duwe Lobbes' op iathlonbond dwarsboomt competitie Bollenstreek LEIDEN OMGEVING Collegevoorstel over Tweetal betrapt Bromfietsster privatiseren Poelmeer riITbcrg Jüi (25) gewond Speeltuin Hazerswoude opgeknapt eidócOowumt DINSDAG 11 FEBRUARI 1992 13 'jet meer dan 120 %or Leidschendam ÏDSCHENDAM - Bij een snel- -jjscontrole in Leidschendam is Heravond een automobilist ge- [pt die met 123 kilometer per uur r de Noordsingel reed. Omdat de Jtrole met foto-apparatuur is uit- Soerd is de betrokkene niet aan houden. Bij een dergelijke grove xeding is de richtlijn dat de van de dader in beslag wordt Women. De controle vond plaats "en 19.30 en 20.30 uur. Er werd in [e richtingen, zowel de bebouw- ;om in en uit, gemeten. In totaal jeerden 250 auto's, waarvan er 70 Ward reden. De op een na hoogste ieid die werd gemeten was 106 eter per uur. Huisarts J. Baars verlaat praktijk VOORSCHOTEN - Dok- ter J.P.A. Baars uit Voor schoten legt op 31 maart zijn huisartsenpraktijk neer. Zijn gezondheidstoe stand laat het hebben van een drukke praktijk niet langer toe. Zijn huidige sa menwerkingspartner O.C- van Eysden zal de zorg voortaan alleen op zich ne men. Op maandag 30 maart neemt dokter Baars officieel afscheid in het Cultureel Centrum. Van 16.00 tot 19.00 uur is er de gelegenheid hem persoon lijk de hand te schudden. Rood licht controle in Oegstgeest OEGSTGEEST - De politie van Oegstgeest heeft gisterochtend tussen acht en tien uur een rood licht-controle gehouden op de krui sing Leidsestraatweg- Warmonderweg. In to taal werden 13 auto mobilisten bekeurd. Tevens werd met een waarschuwing opge treden tegen circa 50 fietsers die aan de ver keerde kant van de Leidsestraatweg re den. jarige Rotterdammer en OEGSTGEEST - Een 25- OEGSTGEEST - Het Oegstgeestse college van B en W zal de een 22-jarige Dordrech- jarige bromfietsster uit raad in april een voorstel voorleggen over de eventuele privatise- *er werden gistermid- Rijnsburg is gistermiddag ring van het zwembad Poelmeer. Dat deelde wethouder J.van der daë om drie uur op he- om kwart over vijf gewond Reijden gisteren aan de commissie financiën mee naar aanlei- terdaad betrapt terwijl geraakt na een aanrijding ding van besprekingen over de kwestie die eveneens gisteren f1! probeerden in te bre- met een 77-jarige automo- plaatsvonden. Zowel de fractie van de WD als die van D'66 sprak ken in de personeels- bilist uit Oegstgeest. Het zich eerder sterk uit voor het privatiseren van het bad. Intussen kastjes van bloemenvel- ongeluk gebeurde op Ge wordt het zwembadpersoneel van Poelmeer voortdurend op de ting Flora. Later die versstraat, ter hoogte van hoogte gehouden van de gang van zaken. De commissie drukte avond werd door de de Rijnzichtweg. De auto- Van der Reijden op het hart dat de zorgvuldigheid ten aanzien rijkspolitie op het ter- mobilist wilde rechtsaf de van dit personeel niet uit 't oog mag worden verloren. Temeer rein van Flora een in Rijnzichtweg inslaan. Hij omdat het gaat om ambtenaren met een rechtspositie. Dordrecht ontvreemde zag daarbij de uit dezelfde Volgens Van der Reijden ziet het er naar uit dat de plannen om au^-° aangetroffen. Zeer richting komende brom- tot een recreatiebad te komen uitgevoerd zullen worden: „Door- waarschijnlijk is die fietsster over het hoofd. De gaan en belangen afwegen heeft nu enige zin. Maar we moeten er au*° door de verdachten vrouw is met een gebroken wel voor waken dat we geen bad maken dat niet expolitabel is gebruikt. Het tweetal arm opgenomen in het zals het Sportfondsenbad zegt". werd ingesloten. AZL. Tegenvaller door aangetaste vloer gymnastiekzaal OEGSTGEEST - De vloer van de gymnas tiekzaal aan de Pieter de Hoochlaan in Oegst geest is door corrosie aangetast en moet daar door waarschijnlijk worden vervangen, ook al omdat ook het leidingnet dat daarin loopt is aangetast. De kosten van de hele operatie worden geraamd op 179.000 gulden. P. van den Bosch-Damen wierp gisteren in de commissie financiën de vraag op of de pro blemen te maken hadden met de anti-graffi- tilaag die op het gebouw is aangebracht. Vocht zou daardoor niet weg kunnen. De af deling openbare werken gaat dat onderzoe ken. Ook de nieuwe scholen in Haaswijk waarvan de muren met zo'n laag zijn behan deld kampen met vochtoverlast. °it musicalgezelschap 'Otis' EGIO(JOUR)NAAL M fncert j( 't Huys Dever in Lisse ifjecit op zaterdag Trio Meri- Q op. Het trio bestaat uit ïmdrik Jan Brethouwer op po, Mirjam Wijier op cello .a<Pauline Schenk op clave- \lbel. Het concert aan de riereweg begint om acht uur. entree bedraagt 12,50 en Jr houders van CJP of Pas J 10,50. en zaterdag op in Oegstgeest. I FOTO: PR Moeder Alles wat een jonge moeder bezig houdt. Dat is vanavond het onderwerp van het mei dencafé voor 12 tot 16-jarigen in het Katwijkse Scum. De thema-avond begint om half acht. Er zal een jonge moeder aanwezig zijn om in te gaan op de vragen die leven. Scum bevindt zich aan de Noord- duinseweg in Katwijk. Reddertjes De Walt Disney-film De Red dertjes staat morgenmiddag op het programma in het K O-gebouw in Katwijk. De tekenfilm is bestemd voor alle leeftijden en begint om twee uur. Een kaartje kost f 4,- en is bij K O aan de Sluisweg 16 en bij de VW aan het Vuurbaakplein verkrijg baar. Musical Het musicalgezelschap 'Otis' uit Leiden en Voorschoten geeft vrijdag en zaterdaga vond een uitvoering van de musical 'Calamity Jane'. Het optreden vindt plaats in het Rijnland Lyceum aan de Apollolaan 1 in Oegstgeest. Een kaartje kost 17,50. Hou ders van een Pas 65 of CJP betalen f 15,-. De voorstelling begint om kwart over acht. NOORDWIJK - Er is een groot tekort aan kinderop vang in Noordwijk. Drie maanden na de officiële opening van het Nieuwe Wolkewietje, is er al spra ke van een wachtlijst van 70 kinderen. Een hoeveel heid die ook wethouder J. Bedijn van onderwijs en welzijn verrast. „Maar", zegt hij, „ouders moeten ook niet denken, dat nu er gesubisideer- de kinderopvang is al les voor ze geregeld is". Bedijn is op de hoogte van het probleem van de lange wacht tijden die varieren van 1 jaar voor baby's tot 2 jaar voor ou dere peuters. Bij de gemeente en bij het kinderdagverblijf komen veel telefoontjes bin nen van verontwaardigde ou ders die hun beklag doen over het in hun ogen schrijnende tekort aan kindplaatsen bij Wolkewietje. Ook Bedijn zelf wordt regelmatig opgebeld. Een van de ouders, mevrouw B. v.d. Ploeg, is van plan de ge meente ook nog eens schrifte lijk van haar verontrusting op de hoogte te stellen. Ze vertelt haar zoontje van 2 jaar al drie kwart jaar geleden opgegeven te hebben voor een plekje op het kinderdagverblijf. Plaat sing kan ze echter wel verge ten, want onlangs kreeg ze te horen dat het nog twee jaar zou kunnen duren voordat er een plaats vrij zou komen. „Dan is mijn zoon dus vier jaar en is het niet meer nodig, want dan gaat hij naar de basisschool". Ondertussen maakt ze nood gedwongen gebruik van parti culiere opvang. „Maar dat is wel drie keer zo duur". „Kinderopvang is kennelijk nog een achtergebleven ge bied", constateert Van der Ploeg een beetje bitter. Ze vindt het niet te rijmen dat in stellingen als arbeidsbureaus alle mogelijke moeite doen en ook veel geld besteden om vrouwen bij- of om te scholen om ze zo weer te kunnen laten herintreden, terwijl diezelfde vrouwen vervolgens niet we ten waar ze hun kind kwijt moeten. Iets anders wat veel ouders steekt is volgens haar het feit dat de acht kindplaat sen die zijn gereserveerd voor bedrijven en de gemeente nog niet allemaal zijn opgevuld. „Het is toch te gek dat die plaatsen beschikbaar zijn, ter wijl wij er niet aan kunnen ko men". Districtsmanager Beentjes van de Stichting Humanitas die verantwoordelijk is voor de exploitatie van Wolkewietje vertelt dat de ervaring heeft geleerd dat vooral nieuwe dag opvangcentra een grote aan- zuigkracht hebben. Bovendien is er volgens haar nog wel wat capaciteit bij het Noordwijkse kinderdagverblijf vrij, maar dan op de minder courante uren. „Er zijn dagen die ken nelijk erg populair zijn, met name de ochtenden zijn druk bezet. Maar er zijn hier en daar echt nog wel gaatjes te vin den". Dat de behoefte aan kinderop vang groot is staat volgens haar echter buiten kijf. Het gaat daarbij volgens Beentjes om een landelijk probleem. „Zeker in het westen van het land en in de grote steden is de vraag vele malen groter dan het aanbod", zo weet ze. Wat de bedrijfsplaatsen betreft zegt ze er geen moment aan te twijfe len deze binnenkort verkocht te hebben. „We zitten nu nog in de periode dat de bedrijven net zijn benaderd". Hetzelfde geldt voor de plaat sen die de gemeente voor kin deren van ambtenaren reser veerde. „Die komen er aan", zo weet Bedijn. Volgens Bedijn heeft Noordwijk er wel dege lijk rekening mee gehouden dat het kinderdagverblijf op den duur uitbreiding behoeft. Hij benadrukt echter dat zoiets niet zo maar even kan worden geregeld, zoals de ouders zou den willen. „Daarvoor ontbre ken de benodigde geldmidde len op dit moment ten enen male. Zelf ben ik best bereid om binnen mijn eigen porte feuille oud voor nieuw beleid in te ruilen en tot een her schikking te komen van finan ciële middelen. Maar men moet zich wel realiseren dat het een dan toch ten koste gaat van het ander. Ik wijs er dan ook nadrukkelijk op dat er in Noordwijk meer wensen leven onder de bevolking". Er zal volgens Bedijn een ge degen afweging plaats moeten vinden waarbij de gemeente raad het laatste woord heeft. Vooralsnog heeft die raad ech ter te kennen gegeven buiten schoolse opvang versneld te willen realiseren. De wethou der is van plan de hele materie van de kinderopvang binnen kort nog eens uitgebreid op pa pier aan de gemeenteraad voor te leggen. „Daarbij ben ik ver plicht de dekkingsmiddelen aan te geven. Dat zal geen een voudige zaak zijn". 3 SCHLEIFFERT ^KENBURG - Op za- ;agen is het gewoonlijk "jop vliegkamp Valken- ;pg. Toch wordt er in één u de hangars meestal ggewerkt. Tussen de 15 3J0, voornamelijk jonge dplligers knappen of een vliegboot uit de n^ede Wereldoorlog op. rüat ze dat werk met !jt enthousiasme doen r)iet om een Dornier Do- Ejaat, noemen ze zich de ,»uts', de Dorniergek- i Het vliegtuig mag eveneens verheugen Jen weinig vleiende be- iSiing: 'Ouwe Lobbes'. hun overalls en stofmas- sjzien ze er uit als mijnwer- Het spuiten en schuren 'jpen 22 meter lang alumini- liegtuig met een span- 27 meter is nu een geen schoon werk. Het Werk wordt helemaal i"]s opgeknapt door een club alligers van de stichting ine Association die oude tuigen voor het nage lt probeert te bewaren, 'erk gebeurt in opdracht het Militaire Luchtvaart ïum in Zeist en hoort ei- jk door marinemensen te len gedaan. In de afgelo- laren hebben die al ver- lollende marine- en lucht- ittoestellen voor de Ne- 9{indse musea gerestau- Maar toen de stichting jarine hulp aanbood, werd dank aanvaard. „Het is leuker dan aan je brom mer sleutelen", vindt Koen Vons uit Leiderdorp, leerling aan de Haagse Anthony Fok- kerschool voor luchtvaarttech niek en 'Donut' van het eerst uur. „Ik las in de krant over de stichting en dacht daar kan ik ervaring opdoen. Ik ben in au gustus begonnen met het werk aan Neptune '216' die aan de poort staat, daarna ben ik bij dit project gekomen. In het be gin kwam ik elke zaterdag, maar dat kan niet meer vanwe ge mijn school. Als 't kan kom ik eens in de twee weken". Behalve Koen zijn er ook nog twee vrijwilligers die doorde weeks op de bedrijfsschool van fabrikant Fokker zitten. Ook zij zien hun werk aan de Do als een manier om met alle facet ten van de vliegtuigbouw ken nis te maken. De andere klus sers zijn vaak middelbare scholieren of mensen die in het dagelijks leven een volle dig ander beroep hebben. De Donuts worden gecoached door stichtingsvoorzitter Juul Akkermans. Deze marineman is als projectleider altijd bij het werk aanwezig en dus maar één dag per week niet op het vliegkamp te vinden. Volgens Akkermans moet zijn stich ting het van deze enthousiaste mensen hebben. „Het schuren van het toestel was een heel ondankbare zaak. De mensen zagen er uit als mijnwerkers en ik dacht het lukt me maar één zaterdag om ze dit te laten doen. Maar gebleken is dat ze teleurgesteld zijn als we een zaterdag moeten overslaan. Ik moet ze 's middags om vier uur van de kist af trekken en ik moet ze dwingen om tien uur koffie te gaan drinken". Wat de Do-24, een Duits pro- dukt, zo bijzonder maakt, is het feit dat ze in opdracht van de Nederlandse marine in 1934 werd ontworpen. Tijdens de oorlog hebben de Nederlandse toestellen alleen in Indië dienstgedaan, en niet zonder succes. Welliswaar werden de meesten al snel bij Japanse luchtaanvallen vernield, de resterende Dorniers slaagden er toch nog in verzet te bieden. Uiteindelijk gingen ook deze in de strijd verloren, veronge lukten of werden na de oorlog in Australië gesloopt. De Do-24 op Valkenburg is dus geen originele Nederlander, maar wël een exemplaar dat in Nederland, bij Aviolanda/De Schelde in Papendrecht, werd gebouwd. Dat gebeurde in 1944, waarop het aan de Spaan se luchtmacht werd verkocht. Die vloog er tot in het begin van de jaren '70 mee vanaf het water rond Mallorca. Sinds dien is het terechtgekomen in het Engelse museum in Hen don bij Londen, maar omdat de Engelsen nooit iets met dit type vliegtuig van doen heb ben gehad, waren ze bereid het aan Nederland af te staan. Het museum in Zeist mag het voor een periode van 21 jaar ten toonstellen, op voorwaarde dat dat binnen in een hal gebeurt. Ouwe Lobbes Sinds de aankomst op Valken burg op 28 november is de vliegboot in snel tempo gede monteerd, geschuurd, ontvet, getectyleerd en in de grond verf gezet. De komende weken wordt de Do weer in elkaar ge zet en in Nederlandse kleuren gespoten. Het toestel zal gro- Neptune-voorzitter Juul Akkerman aan het werk 'op de neus van de Ouwe Lobbes. tendeels donkergroen worden gespoten met als nationaliteit stekens oranje driehoeken, zo als die in de oorlog werden ge voerd. Op de neus komt een cartoon van Mickey Mouse en de naam 'Ouwe Lobbe's', de be schildering van Do-24 X-24, die tot oktober 1943 in Nederland se dienst in Australië vloog. Daarna vloog deze Dornier nog een jaar voor de Australiërs. Als de vliegboot zoals gepland eind maart gereed is, zijn er 2700 manuren in gestoken. Er was met de marine overeenge komen dat de Neptune Associ ation daarvan 1000 uur zou in vullen, maar volgens Akker mans zal de stichting uiteinde lijk zo'n 80% van het werk heb ben gedaan. „Het marineper soneel doet doordeweeks ook af en toe iets, maar die mensen hebben niet het zelfde enthou siasme. Wij zijn gek van oude vliegtuigen en presteren op een dag veel meer". Koen Vons wacht met span ning op de aanschaf van een echt vliegwaardig toestel, want dan kan hij zich gaan bezig houden met de dingen die hij op school leert. „Ik ben vooral geïnteresseerd in electronica en avionica. Het spuiten van de Dornier is ook wel leuk, maar het werken met een vliegwaardige kist is natuur lijk leuker. Maar als de Dornier straks in het museum staat, hebben we iets om trots op te zijn". Overigens zullen de mensen van de stichting dan niet zon der werk komen te zitten, want er staan nog verschillende an dere projecten op stapel, zoals het opknappen van een oude marinejager en een helikopter. Daarvoor wordt nu onderhan deld. Verder moet er aan de '216.' nog Veel gedaan worden. De Ouwe Lobbes zal op vrijdag 5 juni door het publiek te be- zichtingen zijn tijdens de grote open dag op vliegkamp Val kenburg. Die wordt gehouden omdat de Marineluchtvaart dienst dit jaar 75 jaar bestaat. Na nog een reünie in augustus zal de vliegboot in gedemon teerde vorm naar Zeist ver trekken. De belangstelling voor de Dor nier Do-24 waé voor twee lucht vaarthistorici, P. Staal uit Oegstgeest en P. van Wijngaar den uit Papendrecht, reden een boekje te schrijven over de vliegboot. Beiden zijn actieve leden van de Neptune Associa tion. Het boekje zal tijdens de open dag worden gepresen teerd. >E - De Nederlandse ;hlonbond verbiedt leden mee te doen de kwart triathlons in de zomer in de :n Bollenstreek len georganiseerd. At- die deze regel over- ;n lopen het risico aan ijjpen tegen een boete of irsing. van Es, die in de organisa tie zit van de triathloncompeti- tie, maakt zich niet druk over de dreiging vanuit de bond. „De bond wil niet-leden vijf gulden extra laten betalen, ter wijl licentiehouders korting moeten krijgen. Vorig jaar hadden we al problemen en kregen een aantal atleten een boete van honderd gulden of meer opgelegd. Wij zullen ech ter ook dit jaar niet meewer ken, omdat we het deelne- mersgeld hard nodig hebben om de organisatie rond te ma ken". Volgens Van Es ontneemt de Triathlonbond de wedstrijdat leten een stuk sportieve ont spanning. „Het triathlonge- beuren in Nederland is uit zijn jasje aan het groeien. Voor de toppers uit onze regio is het leuk om mee te doen aan een wedstrijd in hun eigen dorp. Voor een aantal is het zelfs de ideale voorbereiding voor de hele triathlon van augustus in Almere". De triathloncompetitie voor wedstrijdatleten en recreanten is uitgesmeerd over zeven wedstrijden. Om voor een eindklassering in aanmerking te komen moeten de deelne mers aan minimaal vier evene menten hebben meegedaan. De reeks begint op 31 mei in Sassenheim. Twee weken later is de Estec in Noordwijk aan de beurt en op 28 juni wordt Voor hout aangedaan. Noordwijker- hout komt 5 juli aan bod en 23 augustus staat Lisse op de agenda. Na de kwart triathlon van Oegstgeest op 30 augustus wordt de competitie op 6 sep tember afgesloten in Hille- gom. Bij de kwart-triathlon is het de bedoeling een kilometer te zwemmen, tussen de veertig en vijftig kilometer te fietsen en rond de tien kilometer te lo pen. Vorig jaar kwamen er 102 deelnemers in het eindklasse ment voor. Bij de heren won in 1991 Hans Verloop uit Katwijk, gevolgd door Erik Bloklander en Otto Jansen. Deze drie top pers hebben toegezegd ook dit jaar weer mee te doen. Bij de dames streek in 1991 Petra Streng uit Rijnsburg de hoog ste eer op. Streng komt dit jaar niet, omdat zij zich wil houden aan de regels van de Triathlon bond. Een aantal deelnemers komt in ploegverband uit.Van Es: „Er zijn heel wat vrienden teams die doordeweeks met el kaar trainen. Door ze een pak- kie van een sponsor aan te la ten trekken krijgt het geheel een wat professioneler karak ter". Ondanks het wedstrijde lement benadrukt Van Es het recreatieve van de triathlon competitie. „Er zijn maar een man of twintig die voor de eer ste plaats gaan. Voor die dui zend anderen is deelnemen nog altijd belangrijker dan winnen". Om alvast in de sfeer te komen wordt er op 26 april op de wie lerbaan van de Ren- en Tour vereniging Bollenstreek en de atletiekpiste van De Spartaan in Lisse een proloog afge werkt. Van Es: „Die telt niet mee voor de competitie. Het is meer bedoeld voor de deelne mers om te kijken hoe zij er conditioneel voorstaan op de verschillende onderdelen". De triathlons kosten per eve nement tussen de vijftien en dertig gulden. Om alle gege vens makkelijker te kunnen verwerken heeft automatise ringsbedrijf Hamming uit Voorhout haar medewerking toegezegd. Voor meer informa tie: Jan van Es, Kagersingel 21 in Sassenheim, tel. 02522- 13238 of P. Hamming, Boek horstlaan 216 in Voorhout, tel. 02522-11197/19032. FNV wil een arbeidspool voor tuinbouw UTRECHT - De Voe dingsbond FNV wil met de instelling van een ar beidspool de „scheef groei" in de arbeidsvoor ziening in de Zuidhol landse tuinbouw te lijf gaan. De bond schat dat met die pool op termijn honderden mensen aan vast werk geholpen kun nen worden. Het plan is maandag aangeboden aan het bestuur van het Land bouwschap. Binnen de tuinbouw is sprake van een grote variëteit aan ar beidscontracten: vaste en flexibele contracten, gelegen heidsarbeid en inleen-arbeid via uitzendbureaus. Boven dien werken er veel illegalen. Door de arbeidsvoorziening „evenwichtiger" te maken denkt de Voedingsbond FNV het aantal „slechte" contrac ten en de ontduiking van de tuinbouw-cao te kunnen uit bannen. De arbeidspool die de bond in gedachten heeft zal aan een aantal mensen vast werk bie den. „Er is altijd een bodem- vraag", aldus een woordvoer ster van de bond. „Om daarin te kunnen voorzien kunnen mensen in vaste dienst van de arbeidspool worden geno men". Die werknemers zouden kunnen doorstromen naar vas te banen in de bedrijven als daar ruimte vrijkomt. Naast de bodemvraag is er be hoefte aan tijdelijke arbeids krachten om pieken op te van gen. Ook daarvoor zou de ar beidspool, bestuurd door werkgevers en vakbonden, kunnen zorgen, aldus de voe dingsbond. Eén van de voorwaarden voor een goed functionerende ar beidspool is volgens de bond dat werkgevers zich verplich ten om werknemers uit de pool te betrekken. Werkgevers zou den hen het cao-loon voor de tuinbouw moeten betalen, met daar bovenop een uitleenver goeding aan de pool, conform het tarief dat uitzendbureaus hanteren. De pools moeten bij voorkeur bestaan uit langdu rig werklozen en allochtonen, zo stelt de voedingsbond. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Speeltuin De Rode Wip aan de J. Heijestraat in Hazers- woude-Rijndijk is na 30 jaar aan een ingrijpende opknap beurttoe. Volgens het Jeugdwerkadvies bureau Jan Zeuven voldoet de speeltuin niet meer aan de ei sen van deze tijd. Een aantal toestellen is verouderd. Het terrein moet volledig worden opgeknapt, inclusief het aan brengen van nieuwe drainage, grond frezen, egaliseren en in zaaien. De kosten van de op knapbeurt worden geraamd op 125.000 gulden. B en W van Rij- neveld stellen voor om de re novatie van het terrein, be groot op 50.000 gulden, te beta len. Ook willen zij 7500 gulden beschikbaar stellen voor de aanschaf van nieuwe speeltoe stellen. Het resterende deel van de kosten hoopt de speel tuinvereniging bij elkaar te schrapen uit fondsen of door middel van bedrijfssponso- ring. Speeltuinvereniging De Rode Wip heeft van de gemeente een stuk grond van circa 2900 vierkante meter in bruikleen. Op een deel van dit terrein, 1300 vierkante meter, worden nieuwe speeltoestellen ge plaatst. Het resterende deel zal wordt gebruikt voor de be staande grote glijbaan en voor een trapveldje. De ongeveer elf nog bruikbare toestellen ko men op kleinere speelveldjes elders. Op 30 april moet de speeltuin in gebruik worden genomen. Inbraak bedrijf SASSENHEIM In een be drijf aan de Huub van Door- nweg in Sassenheim is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De inbreker kwam het bedrijf binnen door een raam open te breken. Ver mist worden een videorecor der met banden, een beeld scherm en een terminal.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13