Leiden blijft in slotfase op de been Degradatie dreigt voor De Danaïden De Zijl weersta Stan van Belku li DIOK op weg na titelprolongatie SPORT Tamminga geeft kleur aan NK-atletiek Eerste zege Cazemier I F Docos nipt beter in dei I Eeidae Qowuvnt D MAANDAG 10 FEBRUARI 19 11 FEI It LEIDEN - Tijdens het nationaal kampioen schap atletiek indoor heeft Alphenaar Christi- aan Tamminga opnieuw het nationale record polststokhoogspringen verbeterd. In een bij zonder spannende strijd met Laurens Looye kwam hij tot 5.15 meter. Voor de Leidse clubs was er zes maal eremetaal. Twee maal zilver voor Bianca Vermond, twee maal brons voor Fa bian van den Barselaar en brons voor zowel Sas- kia Engels als Mariska Baars. Bianca Vermond had een druk weekeinde. Zaterdag 800 meter, zondag 400 meter. Door het afzeggen van liefst vier meisjes op de 800 meter werd er direkt een finale verwerkt waarin voor Vermond een ster ke 2.14.32 minuten werd geklokt. Goed voor zil ver. Een dag later haalde ze de finale van de 400 meter en daar pakte zij in een tijd van 5.39 de bronzen plak. Een paar minuten eerder had Fa bian van den Barselaar een duurdere medaille dan brons verkeken door mogelijk iets te gecon centreerd aan de start te verschijnen. Heel ma tig reagerend op het startschot liet hij zich volle dig insluiten om pas in de laatste rechte meters nog uit te halen. Brons voor hem in 51.21 secon den. Op de 200 meter was er eenzelfde kleur. Na 22.90 seconden in de series was de 22.89 secon den goed voor het ereplatform. Brons was er ook voor de Bataafse Saskia Engels die met Bi anca Vermond mee ging op de 800 meter en dit beloond zag met een fraaie tijd van 2.16.62 mi nuten. Op de 1500 meter voor B meisjes tenslot te noteerde de AAV atlete Mariska Baars een tijd van 4.48.47 minuten. Ook goed voor brons. AMSTERDAM - Bij de vijftiende wedstrijd om de KNSB-beker, zaterdag op de Amster damse Jaap Edenbaan, boekte Lex Cazemier zijn eerste overwinning. Bij de vrouwen trok de Rijswijkse Manuela Ossendrijver de zege naar zich toe. Het was haar derde overwinning in dit seizoen. Zij versloeg in de eindsprint Petra Moolhuizen en Boukje Keulen. Osinga in eindstrijd SAINT MAUR - De Voorburgse schermster Pernette Osinga heeft bij het sterk bezette de- gentQernooi in Saint Maur bij Parijs de eind strijd van de beste acht gehaald. Vorige week slaagde ze daar bij haar „eigen" toernooi om de Neêrland Trophee in Den Haag niet in. De weg naar een medaille werd haar pas in de kwartfi nale afgesneden door de Duitse Katja Nass Leidse zwemmers tonen vorm LEIDEN - Tijdens de Speedo-wedstrijden hebben de jongsten van de Leidse zwemvereni gingen LZ en De Zijl zich uitstekend onder scheiden van hun tegenstanders. Robert Chaudron (LZ) voltooide de 100 meter schoolslag in een gouden 1.39.9. Ingeborg Hoeks liet op de 100 meter vrij een derde tijd van 1.08.9 noteren. Op de 50 meter vlinder liet Michiel van Schaick de klokken stilstaan op 42.1. Leonie Chaudron tikte op de 100 meter schoolslag aan in een zilveren 1.41.0. Yvette van der Laar werd tweede op de 100 meter vrije slag in 1.08.4. Op dezelfde afstand liet Robert Paul Kuiper een bronzen 1.09.6 opschrijven. Nelleke Beekman raffelde de 50 meter vlinder af in 43.1. Op de 100 meter rugslag pakte van der Laar nog een bronzen plak in 1.23.0. Milan Verhoop zette op de 400 meter vrij een 5.23.1 op het score-bord. LEIDEN - Luba Leiden zorgde zondag voor de no dige spanning tegen Loco motief. Het rechtstreekse duel om de tweede plaats besliste Leiden twee mi nuten voor tijd in eigen voordeel (73-61). Bij 74-73 leek het alsnog mis te gaan, maar het geluk liet Leiden dit keer niet in de steek (77-74). In de damespromotiedivisie denderde MSV over de reser ves van Rotterdam Zuid heen (69-56). MSV staat daardoor vier punten los van RZ en lijkt daarmee een reuze stap in de richting van het kampioen schap te maken. De wedstrijd van de week was ongetwijfeld die tussen Leiden en Locomotief. Beide ploegen zijn na een mindere periode omhoog geslopen op de rang lijst en deelden tot zondag de tweede plaats achter het supe rieure Dakplan Goba. De win naar zondag zou die tweede plaats alleen in gaan nemen want de overige nummers twee verloren hun wedstrijden zaterdag al. Celeritas ging on deruit bij Racing Beverwijk (78-68) en Weert kon thuis niet winnen van Virtus (89-97). Locomotief is voor Leiden al tijd een zeer moeilijk te bespe len ploeg geweest. De Rijswij- kers spelen in een razend hoog tempo en hebben in schutters als van Dijk en Pronk koele af makers. Maar Leiden was ge waarschuwd. René Paulides startte sterk met een driepun ter en lay-in, en Locomotief moest even slikken. Het hoge tempo resulteerde aan beide zijden in veel balverlies en soms chaotische situaties on der de borden. Toch gaf Leiden een betere indruk. Iedereen bij Leiden kon scoren, durfde ini tiatief te pakken en de ploeg verdedigde gedreven. Samson gaf na afloop ook aan dat het sterke punt van Leiden juist dat collectief was: „In het be gin van het seizoen moest het aanvallend vooral komen van Loet de Ruijter en Richard Ze venhoven. Vandaag zag je dat Richard niet zo sterk speelde, maar dat Erik van der Maas (red: 21 punten en elf re bounds) zijn rol goed overnam. Dat is moeilijk voor een tegen stander om op in te spelen. Ze weten van te voren niet waar bij ons het gevaar vandaan gaat komen. De meeste andere teams hebben hun vaste men sen die het moeten maken." Samson zag zijn team drie se conden voor rust een minimale voorsprong nemen (35-33), want al speelde Leiden beter dan zijn tegenstander, het sprong nog te vaak te slordig met het balbezit om. Locomo tief met van Dijk (25 punten) en ex-Leiden speler Anthony van Eijck (16 punten) in de hoofdrol klampte aan. Maar kort na de pauze nam Leiden dan echt afstand. Erik van der Maas hoekte magistraal de marge naar 10 punten (52-42) en Leiden ging 'uit zijn dak'. Loet de Ruijter (17 punten) le verde een gave assist af ge volgd door een loepzuiver af standsschot en de voorsprong groeide nog verder. (57-44). De Ruijter moet daarbij goed naar het vingertje van Drazan Pe- trovitch hebben gekeken, jam mer voor hem dat hij er minder mee vefdient. Twee minuten voor tijd stond de Leidse winst al vast, maar Locomotief wist er nog een slotoffensief uit te gooien. René Paulides die tot dan een bijna perfecte wed strijd speelde, wierp ongewild de Rijs wij kers tot driemaal toe de bal toe. Ook de Ruijter ging eenmaal in de fout tegen de al les of niets verdedigende te genstander. Het resultaat was dat Leiden bij 74-73 alle in spanningen bijna voor niets zag geweest. Maar het geluk liet Leiden niet in de steek. Een loopfout van Pronk van Locomotief opende voor Lei den het oog van de naald waar het listig doorheen kroop. De winst was verdiend, dat wel, want Leiden had het beter van het spel gehad. Dat vond ook Bert Samson: „We speelden beter, dus verdien je te win nen", behield hij zijn nuchtere kijk^op het gebeuren. Leiden staat tweede, lukt het de ploeg daar nuchter onder te blijven? In Noordwijk speelde zaterdag de dames van MSV tegen RZ2, respectievelijk de nummer één en twee van de promotiedi visie. MSV gehandicapt door de afwezigheid van Marjolein ter Laak, verwachtte een moei lijke wedstrijd, maar dat viel alles mee. Het duurde even voordat de Noordwijksen merkten dat de tegenstander de vorm van de dag miste. Re- nate Sluijs (25 punten) teken de pas na twee minuten voor de eerste treffer maar het was het begin van het debacle voor de Rotterdamsen. Alle aan dacht bij RZ ging uit naar FOTO: HENK SNATERSE Sluijs en daar maakte onder andere Caroline van der Salm handig gebruik van. Zij schoot in de eerste twintig minuten 12 punten binnen. Met de rust was er weliswaar nog niets be slist, maar halverwege de Sprekend resultaat Jurriaan de la Bey LEIDEN - Jurriaan de la Bey kende bij de nationale indoor jeugdkampienschappen 9 tot en met 12 jaar het meest spre kende resultaat. De jeugdten- nisser, opgenomen in de trai ningen van het district Leiden had zich vorig weekeinde ge kwalificeerd voor het hoofd schema en toonde ook in de eerste ronde hiervan zijn goe de vorm. Tegen de als zevende geplaatste Kenny Kendall nam De la Bey een 5-7, 6-3 en 4-0 voorsprong, kwam ook met 5-4 voor te staan, maar verloor ten slotte met 5-7 in de derde set. Ook Henrik Kroon kwam pri ma uit de startblokken. De net uit de top-acht van Nederland weggevallen Nieuwvenneper versloeg voor de eerste maal in zijn loopbaan de als derde ge tipte Mischa Kamphof. In de tweede ronde was het 6-4 en twee maal 4-6 verlies tegen Charles Citteur een duidelijke tegenvaller. Bij de twaalfjarige meisjes sneuvelden Martine Griekspoor, Martine Willems en Lizzy van Ruiten allen in de eerste ronde. De Leidse kandi dates in de groep tot met zes tien jaar, Judith Verhoeff en Ingrid Kruit kwamen vorig weekeinde niet door de kwali- fïkaties heen. Dubbele winst nationaal team EMMEN - Het Nederlands handbalteam heeft in Dor drecht en Emmen een dubbele Winst geboekt op Egypte (26-19 en 24-19). Iets minder dan zes weken voor het begin van het wereldkampioenschap in Oos tenrijk vertoont de nationale ploeg progressie. Oranje lijkt mentaal sterker geworden, laat minder gauw bij tegenslag het hoofd hangen en bovendien heeft bondscoach Cantelberg voor iedere positie een dubbe le bezetting. „Ik heb de moge lijkheden tot wisselen. Voor ie dere plek een alternatief. Ik ben niet van een of twee spe lers afhankelijk", meende de 51.-jarige Limburger. LEIDEN - De Leidse korfbalclubs hebben in af wachting van Leiden-Ne- derland komende woens dag geen indrukwekken de prestaties neergezet. Tempo en Fiks imponeerden als enige met afgetekende ze ges over Olympiaan (2-17) en Fiducia (18-13) en Fides Pacta pakte twee dure punten tegen IJsselvogels (14-13). Verlies was er echter voor De Danaï den, De Algemene, Pernix, Zuiderkwartier, KNS én Cres cendo. Dit bracht de eerste vijf ploegen dieper in degradatie nood en de laatst vermelde club is nu vrijwel zeker uitge schakeld voor de titel. De verdediging van TOP kreeg in de tweede helft (7-8 rust) liefst zes strafworpen tegen, waardoor Rheko na 7-10, 11-13 en 12-14 toch weer gelijk kwam. Frank Nijenhuis, met acht goals veruit de gevaarlijk ste aanvaller, en Gerco Lange- laan leken met 14-17 de beslis sing afgedwongen te hebben, maar de thuisclub kwam met een veldgoal en een strafworp nog angstig dichtbij: 16-17. De beginaanval van De Danaï den liet het bij Futura na 12-12 (rust) volledig afweten, nadat zij in het eerste half uur nog zesmaal gescoord had. Heiko Locher, goed voor zeven tref fers, en vakgenoot Marcel Key- zer hielden tot 17-15 de achter stand binnen de perken, waar na in het slotkwartier alleen de eerstgenoemde speler nog eens raak schoot: 20-16 verlies. Even dreigde Fiks in de ver drukking te komen tegen Fi ducia, toen de aanval een kwartier stokte en de voor sprong van 12-6 tot 12-10 slonk. Tanja Huizing maakte echter de bevrijdende 13-10 en met treffers van Marleen Boom gaard, Jaap Rietdijk, Theo Vreeken en nog tweemaal Hui zing werd toch een afgeteken de 18-13 overwinning behaald. „De ploeg was eigenzinnig be- Ruud Schreuder naar De Danaïden LEIDEN - Ruud Schreu der (32) zal volgend jaar trainer worden van De Da naïden. Hij korfbalde vroe ger bij Allen Weerbaar (Amsterdam) en haalde bij deze vereniging zelfs een maal de zaalfinale. Als trai ner was hij eerder actief bij Sirius (Amsterdam) en Oosterkwartier (Haarlem). Schreuder wordt bij de Leidse overgangsklasser de opvolger van Janko Breedveld, die mogelijk in dienst zal treden bij eerste klasser Pernix. zig en speelde meer tegen zich zelf en de scheidsrechter dan tegen de tegenstander," con stateerde coach Cor Grave- kamp van De Algemene som ber na het dure 11-7 verlies te gen Diamco. Alfred Lambooy (2) en Marcel van Duyvenbode zorgden tot 5-5 (rust) driemaal voor een voorsprong van één punt, maar daarna waren en kel Alfred en Arnoud Lambooy nog eens trefzeker (10-6 en 10- 7). Coach Nelis Vaane van Fides Pacta had voor de ontmoeting met IJsselvogels teruggegre pen naar de opstelling van de eerste zaalwedstrijden en dat bleek een goede greep: 14-13 winst. Sander de Haas en Con- chita Prins brachten hun club met hun vierde en derde tref fer na 12-13 aan de goede kant van de score en de bezoekers misten in hun jacht op de ge lijkmaker zelfs nog een straf worp. De heren van Pernix waren niet opgewassen tegen die van Albatros en maakten veelzeg gend genoeg, slechts één veld goal via Casper de Rooy (12- 19). Robin Arnoldus en Peter Kuipers verzilverden elk drie strafworpen en ook Erika Vel- Peter Kuipers (Pernix) scoorde uit drie strafworpen maar dat bleek niet ders maakte een hattrick vol in het pijnlijk duidelijke 15-22 verlies. Zuiderkwartier verloor rond om de korfwisseling de aan sluiting met koploper Victoria, dat van 7-8 doorstootte naar 7- 12. Aldo Spadon, topscorer met vijf doelpunten, Kitty de Wit en Erik van Lunteren haalden wel op tot 10-12 en 12-14 en er waren genoeg kansen om dich terbij te komen, maar de bal viel juist door de eigen korf: 12-15 eindstand. Bijna de hele wedstrijd moest Crescendo bij DKC tegen een achterstand vechten, omdat zij na 1-2 in het tweede kwartier 5- 2 (rust) achter kwam. Peter van Leeuwen (3), Marlies Brouwer, Henk Alberts en Peter Baak herstelden met 8-8 nog een maal het evenwicht en dat luk te na 10-8 niet meer, zodat er met 12-10 verloren werd. Hekkesluiter KSN gaf ALO goed partij en leed met 8-13 ook een geflatteerde neder laag. De oranjehemden begon nen sterk met 3-1 en hadden dank zij Maarten Tideman (3), Monique Kooien (2), Karin Bink, Barbel Vermond en Hans Kooien tot 8-10 uitzicht op een goed resultaat, alleen ontbrak het schot in de laatste negen minuten volledig. Lijstaanvoerder Tempo had het onverwachts gemakkelijk tegen Olympiaan, dat alleen in de achtste en de vijftigste mi- voldoende tegen Albatros. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN nuut haar mand doorboorde (1- 4 en 2-15). De formatie van Nico Oskam, aangevoerd door Marjan Wielinga (4), Martijn Hooijer en Erik Pons (elk drie maal), behaalden met 2-17 een monsterzege en dat terwijl zij tussen 1-6 en 1-7 toch een kwartier lang niet scoorde. Wisselvalligheid was ander maal troef in het spel van Velo- citas, dat tegen Vrienden schaar (B) een 5-2 (rust) en een 8-7 voorsprong uit haar han den liet glippen. Femmy van Nieuwkoop en Robert Schoof, die zijn rentree maakte, scoor den allebei twee keer voor de thuisploeg, die ten slotte ge noegen moest nemen met een 8-8 gelijkspel. p tweede helft was de vernede ring van RZ compleet (63-34). De basis lag voornamelijk in de ijzersterke verdediging van de Noordwijksen. Sterk re boundend en veel intercepties gaven MSV veel break moge lijkheden. Coach Driessen ge noot van 'zijn meiden'. De laat ste tien minuten gunde hij Re- nate Sluijs zelfs de rust van de spelersbank en dat was tot nu toe voor zowel Sluijs als Dries sen een ongekende luxe. RZ eenmaal bevrijd van de moor dende Noordwijkse guard mócht nog terugkomen tot 69- 56, maar in de wedstrijd is de ploeg nooit echt geweest. MSV staat nu vier punten los van RZ maar het heeft bovendien nog een wedstrijd tegoed (te gen DAS uit Delft). Normaal gesproken moet dat voor MSV geen probleem zijn. Een marge van- zes punten is mooi en biedt perspectief. Toch blijft elke wedstrijd voor MSV en Driessen onvoorspelbaar. De basis is veel te smal (vijf, zes soms zeven speelsters) en Re- nate Sluijs zal een aantal wed strijden moeten missen. Over een kampioenschap wordt daarom in Noordwijk nog niet gespeculeerd. In de eerste di visie A zorgde Lisse weer eens voor wat opschudding. Tegen koploper Akrides in IJmuiden bij een stand van 58-48 kreeg coach Gerard van der Worp een technische fout. Van der Worp weigerde daarop op aan geven van de scheidsrechter plaat te nemen op de bank. Van der Worp mag als coach binnen de vastgestelde meters van de coachbox doen en laten wat hij wil, luidt het regle ment, zitten, staan, liggen, knielen etc.. Hij hoort natuur lijk wel netjes zijn mond te houden. De arbiter wilde er niets van weten: „Zitten!" Een luttel minuten later braakte dan man uit: „Zitten of ik staak de wedstrijd!". Van der Worp zelf ook niet een van de minst trotse Nederlanders ver domde het. Wedstrijd ge staakt, uitspraak volgt. In de dames eredivisie verloor Grasshoppers met ruim ver schil van Festo BW (50-81). In dé elite-B poiile wonnen de da mes van Lisse gemakkelijk van Canadians met 70-51. LEIDEN - In het spraak makende duel tussen De Zijl en het Nereus vertolk ten de gebroeders van Belkum, beiden gehard bij het Italiaanse Camogli, natuurlijk weer een hoofdrol. Mare bleef deze keer beter bij de les dan zijn broer Stan waardoor de Leidse club met 16-13 won. De Zijl heeft nog een kans om zich bij de bovenste zes ploe gen te scharen, maar het zal een dubbeltje op zijn kant wor den. In de ranglijst volgt de Zijl hetzelfde Nereus op twee punten. De duels tussen de Leidenaars en de Zaankanters zijn vaak boeiend geweest, maar de Zijl moest veelal bui gen voor de onnavolgbare Stan van Belkum. De dompteur van het Nereus-circus lijkt echter op de weg terug en toont zich vooral een slecht verliezer. Zijn virtuositeit, spelintelli- gentie en winnaarsmentaliteit zijn te benijden, maar Stan zet te zich in het slot van het duel zelf voor schut. In de eerste pe riode werd van Belkum al door Niels Joor al op een koekje van eigen deeg getracteerd. Joor wipte met zijn voet behendig de bal weg voor Van Belkum om vervolgens zijn ploeg aan de leiding te brengen: 2-1. De Zijl legde in deze fase haar wil op aan de gasten: 5-3. Het tweede speldeel kwam met drie treffers voor rekening van Stan. De Leidenaars kregen 18 in tv problemen met rechters en Van Bel te het vuurtje met jj|| gedrag op: 6-9. Het f- eerste keer dat de Z wanhoop laat brenge de derde periode Schouten-brigade e< werklust. Ditmaal beurt aan Mare oi treffers op rij de aai bewerkstelligen. Lij vervelendste jongei klas, zette de Zijl wi voorsprong: 11-10. Belt onderstreepte kracht: 13-11. Vervol te Stan het water uit] zijn hart tegen alle: een en dat kostte kop, want geen schi der een nuchtere] AZC heeft zich na wekkende opmars tot het rijtje der tc voegd. De Alphenai geen kind aan het oi de 't IJ uit Amsterdal sterdammers bunge] aan de ranglijst ei kan vanwege een oj lijk te grote achtei meer voor een verr zorgen. Het versch: loper Polar Bears ei draagt respectievelij vier punten. De AZ{ ten de buit met een winning. Vivax boel voudige zege op Nej 15. LZ blijft zich hai een gedeelde twee< De Leidenaars keni) moeite met BZ&PC. naars openden sterl tegenstander in de voorlaatste periode heid tot scoren. Ii bleek de Leidse v< opnieuw te stug om te komen: 18-4. de LEIDEN - De rugbyers van DIOK haalden in de kampi- oens play-offs van de ereklasse bij AAC met 9-31 de volle winst binnen. Door de onverwachte nederlagen van de beide naas te achtervolgers, Castricum en Haagse RC zijn de landskam pioenen ver gevorderd in hun doelstelling ook dit jaar de titel te prolongeren. In de eerste klasse werden de Athletics en de Bassets met verlies gecon fronteerd. „Het ging bepaald niet gemak kelijk", is het commentaar van Pieter Corver op de 9-6 achter stand, die DIOK tegen AAC had opgelopen. „Die ploeg is duidelijk de zwakste van de kampioens play-offs, maar ons teao heeft na de twee, fysiek zware potten tegen Castricum en Amstelveen toch wel wat pijntjes en blessures". Voor rust was het Gottfried Bos, die via twee penalty-kicks de scha de tegen AAC nog beperkt hield. Kort na de pauze kon Bert Wisse vanuit de eerste lijn een try drukken, die door vaste man, Bos werd geconverteerd. Op slag verdween de matheid uit de Leidse gelederen en werd er minder gemopperd. De laatste vijftien minuten walste DIOK over AAC heen. Marcel Chaudron en de uit Zuid-Afrika teruggekeerde full-back Willem Hanekom te kenden voor try's, waarvan Gottfried Bos ook de conversie wist te benutten. De kicker werd royaal topscorer door ook zelf nog een try te drukken en opnieuw een penalty te benut ten. Bekerstrijd Het behalen door DIOK van de 'dubbel', naast de landstitel Ha Extra aranti' park \4 h Dick weekeinde in gevaa Bondscoach Theo heeft liefst negen sp< het Nederlands tean teerd, dat komend vM in Wales aantreedt. EP negen reserves is ze| een prooi voor elke a De bond wil het bekei verplaatsen, zodat li DIOK-spelers nu oj£ voor de international® tmg af te zeggen. „Ik -Ra dat we er met een sprek wel uit zullen ki de mening van wooij Pieter Corver. m Ook de Bassets en de staan komend weeke 4 een bekerwedstrijd Daarin zullen beide 1 ter uit de verf moete dan gisteren, toen va tievelijk OemoemeVK bOI Middelburg en RRC u dam'werd verloren. D Sé hadden het eerste B nog een licht overwit beladen wedstrijd, d< heimers plaatsten zi< ploeg uit Middelburj sSTELUK kampioens play-offs NENIANI ste klasse, scoorde O yRS noe feitelijk uit hun e^oNOMiE te balbezit. Verlies aa NST/RTV tratie kostte twee mi ter opnieuw punten, (qrj 15 ruststand werd de I ^.prögrj score bereik. Bij d( ER/PUZZI groeide de teruggek MSUMEN" jeugdspeler Paul Me vooral bij de line-outsl beste man van het veil Bij de Athletics was (f stand tegen RRC I slechts minimaal. Ml van Peter de Bruin, dre Kruissen geci "laaiend" was de 0-10 score t0| ruggebracht. helft werden kleine f<£ balverlies na de scrurr tredingen recht voorl door de Rotterdamse f bekwaam afgestraft, L de 6-25 eindstand we klaard. LEIDEN - De tafeltennisderby in de eerste divisie B van de landelijke competitie, tussen Rijnsoever en Docos, eindigde met 4-6 in het voordeel van de vrouwen uit Leiden. Bij de mannen slikten Avanti, Pecos 2 en Rijnsoever een nederlaag. Voor de eredivisie was in ver band met de kwalifikaties voor de Olympische Spelen geen programma vastgesteld. De ervaring, opgedaan in de eredivisie, van Docos-speel- sters Petra Buitelaar en Marijn Olden gaf uiteindelijk de door slag in de derby tussen de twee hoogst spelende vrouwen teams uit de Leidse regio. Bui telaar was drie maal in twee close-games te sterk voor Ma riska de Haas, Iris Sjaardema en Mirjam de Meij. Het ver schil met Olden was nog gerin ger. Het ambitieuze talent De Haas versloeg haar zelfs met 21-16 en 21-17, terwijl Iris Sjaardema tot gamewinst kwam. Een gelijkspel had niettemin een betere weergave van de sterkte gegeven, want het dubbelspel van De Haas en ■■■■I De PS/1 Sjaardema ging na eeOS/2 versi 17-13 voorsprong en ejNetwerken vice toch nog verloreij/ nu voc 22 en 20-22 was ook 1: varing de winnende fj Meij klopte wel Dol' ster nummer drie, Laï In de eerste divisie bijF nen slikte Avanti eeij nederlaag. Weer matil ten duidelijk in een a verklaring van eerste] chael van der Haar. 7 na gamewinst tegen E J driessen in de tweejlf met 19-16 voor. Maar ik verlies' nald Vijverberg won enkelspel tegen A jeugdteam-collega Ma tram. Edwin Vente eif van Meverden waren c dubbelaars in de Haz< F se formatie. Tegen ka^(\» kandidaat Kluis kon vT 2 alleen Ted van de enkelspelen tot De mannen van kwamen in de twi een zege tekort voor spel. Marco Cecchi, Jj Meurs en Gert-Jan v' wonnen elk een maal belspel werd het vie] voor de Katwijkers.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20